Jliruwr £riïtsrt)i> (üourmit Dagelijks verschijnend Nieuwsblad voor Leiden en Omstreken Voor velen een blijde tijding: Nieuwe abonnés, die zich vanat heden abonneeren, ontvangen ons blad tot 1 October GRATIS! I.G.B. PEREZ— abonnementsprijs: Per kwartaal in Leiden en in plaatsen waar een agentschap gevestigd is 235 Franco per post 2.35 portokosten Per week0.18 Voor hel Buitenland bij wekelijksche zending430 Bij dagelijksche zending530 Alles bij vooruitbetaling Losse nummers 5 ct. met Zondagsblad 7Ct Zondagsblad niet afzonderlijk verkrijgbar NO. 6180 Bureau: Breestraat 123 Telefoon 2710 (na 6 uur 3166) Postbox 20 Postgiro 53936 VRIJDAG 3 SEPTEMBER 1937 18e Jaargang Uftrrtentirprij^m: Van I tot 5 regels .V.t.171/» Elke regel meer 032'/» ngoonden Mededeelingen van 1-5 regels2.30 Dice regel meer045 >or het bevragen aan 't bureau wordf berekend f 0.10 TEEKENEND VERSCHIL Mag men het orgaan van het Comité voor 'drankbestrijding van de Methodistische Kerk in Amerika gelooven, dan bestaat er ten aanzien van het drankmisbruik tus- schen Nederland en de Vereenigde Staten een teekeniend verschil. Vier jaar geleden besloten de Vereenigde Staten tot opheffing van het alcoholverbod. Dat tengevolge daarvan het drankgebruik zou toenemen spreekt wel vanzelf. Het bleek ook voldoende uit het feit, dat de uitvoer ,van alkoholhoudende dranken uit Neder land naar Amerika van meetaf steeg. Volgens het bedoelde orgaan moet de stij ging formidabel zijn en de redactie is over tuigd, dat het alkoholverbruik binnen niet lange tijd het voor-oorlogsche peil weer zal bereiken,; zoo niet overtreffen. Deze ver onderstelling berust op de statistiek dat in de jaren 1934, 1935 en 1936 het alkoholver bruik steeg tot 8.46, 11.51 en 13.20 gallon of omgerekend in liters resp. 37, bijna 52 en ruim 59 liter per persoon. Altijd nog heel wat minder dan in 1910, toen het ruim 98 liter bedroeg. Nu verlieze men bij de beschouwing dezer cijfers niet uit het oog, dat opheffing van het verbod een einde heeft gemaakt aan een hoogst bedenkelijke en bloeiende smok kelhandel. Al zijn wij ook weer niet ge neigd de verhalen te gelooven, dat er tij dens het verbod méér alkohol werd gecon sumeerd dan daarna, men vergete niet, dat de statistiek, welke de bona fide handel registreert, niet aangeeft wat er in wer kelijkheid gedronken wordt. Hoe het echter zij, de toename van het .verbruik né de opheffing is niet te looche nen en dit wijst er öp, dat de „vrije" drank bestrijding in Amerika minder resultaten heeft verkregen dan in ons land. Verschil lende drankbestrijdersorganisaties in Neder land constateeren tegenwoordig verminde rend succes wat de aanwinst van leden be treft, maar men troost zich met de weten schap, dat de indirecte invloed zich in stij gende mate laat gelden en r/Sobriëtas" zoekt dan dan ook naar breeder actie-vlak. Vanwaar dit voor ons land bemoedigend Verschijnsel? Verschillende aanwijsbare en ook wel verborgen oorzaken hebben daar aan meegewerkt. Naast de Drankwet met ihet toezicht op lokaliteiten enz. (men denke aan de vunzige drankholen even over de Belgische grens, waar Nederlanders met geld smijten), moet ongetwijfeld de vak beweging van elke richting genoemd wor den. Die heeft de arbeiders geleerd, dat een werknemer, die zijn verstand benevelt, in een minderwaardige positie tegenover col lega's, patroons en publiek staat. De zegen, welke hieruit voortvloeide, op moreel en stoffelijk gebied voor persoon en gezin, maatschappelijk en godsdienstig leven is waarlijk niet gering. We mogen er wel dankbaar voor zijn. VERDWAASDE WERELD Een bericht uit New-York meldt, dat vijf personen van opwinding zijn gestorven, terwijl zij luisterden naar de radio-uitzen ding van de bokswedstrijd Farr—Louis Een tiental jaren geleden moet de aanschou wing van zoo'n vechtpartij de doodsoorzaak •van twee keer vijf personen zijn geweest. Van vooruitgang kan men dus moeilijk Spreken, want het is begrijpelijk dat het zien van twee elkaar toetakelende vech tersbazen een emotioneel gemoed tot groo- ter opwinding brengt dan enkel het hoor bare verslag. Als straks de televisie zoowel gezicht als gehoor bevredigt, mag men waarschijnlijk op zeven tot negen slacht offers rekenen, naar gelang van de scherpte ider beelden en tonen. Men is geneigd met deze wansmaak van een toch niet geheel onontwikkeld en on beschaafd publiek de spot te drijven; maar i3 het niet allerdroevigst, dat menigeen on beroerd en onbewogen blijft wanneer hij leest, dat roode en witte Spanjaarden of Chineezen en Japanners „elkaar in de pan hakken" (de boksertaai is hiermee vergele ken nog sentimenteel!); maar dat ecnige menschen van opwinding sterven als ze hoonen hoe heftig het bij een vaak bloedig schijngevecht toegaat? O tempora, o moresl DE PRIJS VAN DE BOTER Verlaagd en niet verlaagd Een raadsel, dat makkelijk op te lossen is Een boterhandelaar uit Utrecht kwam op ons bureau met een klacht. Het was een gereohtvaardigde klacht, hoewel wij daaraan niets konden veranderen. Hij beklaagde zich erover, dat hij en zijn collegaboterverkoopers door de huismoeders nu worden aangezien voor afzetters, omdat door hen de natuurboter tegen denzelfden prijs verkocht wordt als vroeger, hoewel een mededeeling was gedaan in de bladen, dat de heffing op de natuurboter met tien cent per K.G. verlaagd was. Uit ons bericht uit Goes was gebleken, dat men niet kon begrijpen, dat geen ver laging volgde nu de regeering dit toch moge lijk maakte. De zaak is toch heel eenvoudig al dus onze zegesman De wereldprijs van de natuurboter stijgt. Zou de hef fing door de Regeering dus niet ver laagd worden, dan zou de kleinhandels prijs moeten stijgen. Omdat de heffing wel verlaagd wordt, kan de kleinhan delsprijs dezelfde blijven. Maar van ver laging kan nagenoeg geen sprake zijn. Het onjuiste is, dat in de mededeeling, die van regeeringszijde kwam, dit niet meteen werd gezegd. Dan zou alle misverstand zijn voorkomen. De Regeering kent het prijsver- loop en kan dus weten, dat de stijging van den wereldprijs der boter maakt, dat ver laging niet kan geschieden, maar alleen verhooging voorkomen wordt door de mindering der heffing. Het is te hopen, dat dergelijke mededeelingen door de Regeering duidelijker gedaan worden. Als voorbeeld noemde onze zegsman het feit, dat hij vierhonderd K.G. boter had in gekocht. Hij betaalde daarvoor 1.58% per K.G. Hij heeft deze boter verkocht tegen 1.60 per K.G., dus met slechts anderhalve cent „winst" per K.G. hetgeen hij juist deed, omdat de heffing verminderd was. Dat is dus voor hem een schadepost omdat hij op deze partij niets wint, maar er eigenlijk op toelegt. Zoo zijn er veel meer boterhande- laars geweest, die deze schade geleden hebben. En als we dan nog hooren van onze klan ten, dat we afzetters zijn, dan is dat toch wel bar, aldus onze boterhandelaar. Maar daarom is het juist noódig, dat alle bevoegde instanties er voldoende rekening mee houden, dat zij niet door onvolledige of onjuiste publicaties het publiek op een dwaalspoor brengen, waarvan dan de han delaars de dupe worden zooals in dit gevaL Nieuwe Belgische gezant Baron Herry benoemd Tot Belgisch gezant in Nederland is benoemd J. baron Herry. Deze heeft tot dusver België aan het Luxemburg- sche Hof vertegenwoordigd. Over den levensloop van den nieuwbe noemd en Belgischen gezant weet het „Vad." enkele bijzonderheden te vertellen. Baron J. Herry werd in 1889 te Gent geboren en stu deerde aldaar aan de Rijksuniversiteit, wel ke hij in 1911 als ingenieur verjiet. In 1914 werd hij opgenomen in het kaaer van do ambtenaren van, het Departement van Bui- tenlandsche Zaken. Hij nam deel aan den wereldoorlog als vrijwilliger in het Belgische leger en heeft nadien verschillende belang rijke functies bekleed, o.a. was hij gezant- schapsraad aan de Belgische legatie -te Pa rijs. Sedert 31 Maart 1936 was baron Herry gizant te Luxemburg. In verschillende Vlaamsche bladen is on langs naar aanleiding van de thans defini tief geworden benoeming van baron Herry herhaaldelijk beweerd, dat deze laatste de Nederlandsche taal niet voldoende bi- heerschte voor het «vervullen van de hem thans toegewezen diplomatieken post in Ne derland. Hiertegen wordt echter van offi cieuze zijde ingebracht, dat baron Herry te Gen*, heeft gestudeerd en tot een geslacht behoort, dat sedert tien generaties op hïf platteland in de provincie Oost-Vlaanderen woont en daar steeds nauw contact had met de Vlaamsch sprekende bevolking. De vader van den nieuwen gezant is meer dan 25 iaar burgemeester geweest in een Vlaamsche in 'dustrieele gemeente dicht bij Gent. Baron Herry zelf, althans volgens dazelfde bron, heeft als hoofd van het handelsbureau van den Belgischen staaf, herhaaldelijk in het Vlaamsche land lezingen gehouden over economische onderwerpen en bediende zich daarbij van de Nederlandsche taal. NIEUWE BURGEMEESTER Met ingang van 15 Sept. 1937 is benoemd tot burgemeester van Kerkwerve, W. Baas. De heer Baas is ambtenaar ter secretarie van Lange Ruige Weide en woont te Woer den. Hij is 32 jaar oud. De „Van Heutsz" aangevaren Berging waarschijnlijk mogelijk Van den Nederlandschen wd. consul- generaal te Hongkong heeft, het departement van buitenlandsche zaken een tweede telegram over het gebeurde met het motorschip „Van Heutsz" nabij Hongkong ontvangen. Hieruit blijkt, dat het schip in aanvaring is geweest. Volgens dit telegram konden de offi cieren en de passagiers veilig overgaan naar het stoomschip „Gertrude Ma.ersk", waardoor de ^Van Heutsz" werd aangevaren Voorts wordt medegedeeld, dat de ruimen 2 en 3 water maken en dat het schip vast op de rotsen zit met 14 gra den slagzij aan stuurboord. Tenzij het schip omslaat, wordt berging waar schijnlijk mogelijk geacht. BATAVIA, 3 Septemlber (Aneta-A.N.P.). De directie van de K.P.M. te Batavia heeft het volgende bericht uit Hongkong ontvan gen: Practisch zijn alle passagiers en de ge- heele bemanning van het m.s. „Van Heutsz" in veiligheid gebracht. Indien nog personen vermist worden, zijn dit hoogstens tien In getal. Volgens een voorloopige opgave zijn de ruimen 2 en 3 volgeloopen. Voorts werden nog enkele lichte lekkages geconstateerd. Eenige dekken zijn versplinterd, voorname lijk de opbouwen hebben schade geleden. Het verboden stuk De burgemeester van Rotterdam Mr P. Droogleever Fortuyn heeft, evenals zijn collega's te Den Haag en Amsterdam het tooneelstuk van Elmer Rice „De Dag des Oordeels" verboden. Hij had het stuk ter beoordeeling toegezonden gekregen in de zelfde week waarin de tooneel directeur de heer Van der Lugt Melsert van burgemeester De Monchy de mededeeling had gekregen, dat het stuk niet kon worden toegelaten. Reeds den Maandag d.a.v., 23 Augustus, heeft Mr Droogleever Fortuyn het stuk ver boden. Officïeele Berichten ONDERSCHEIDINGEN Verleend la de eere-medaille, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau, ln brons, aan M. Alsemgeest te Schipluiden en A. van Rfln te Den Haag, LEGER EN VLOOT CRISISPACHTZAKEN Benoemd z(Jn tot deskundig bijzitter ln de Kamer voor Crisiszaken van het kantonge recht te Den Bosch: J. B. G. J. M. van Hellen- berg Hubar, notaris te Den Bosch en tot plaats vervangers van den deskundig bijzitter ln ge noemde kamer A. A. H. de Bekker te Empel; G. van Lieshout te Veghel en A. D. van der Schans te Andel. RADEN VAN BEROEP Benoemd is tot tweeden secretaris van den Raad van Beroep voor de directe belastingen te Zwolle: mr P. Kapteyn te Zwolle. De gevaren langs den weg Zes doodelijke verkeers ongelukken Bovendien enkele ernstig gewonden Het verkeer langs den weg heeft gister weer zware offers geëischt. Niet minder dan zes personen, waaronder ook enkele argelooze kinderen, wer den plotseling uit het leven weggerukt. Bovendien werden enkele andere zwaar gewond. Zeer tragisch is wel het ongeluk te Eindhoven, waar een oude auto het trottoir opreed en een daar wandelende dame tegen den muur dooddrukte. De dood wenkt ieder uur.- daaraan heeft de dag van gister weer ernstig herinnerd! Auto rijdt trottoir op Een dame gedood, een ernstig gewond Gistermiddag omstreeks vijf uur reed de handelsreiziger D. R. uit Amsterdam on der toezicht van een garagehouder op den Boschdijk te Eindhoven. In een ouden wagen trachtte hij zich de beginselen het autorijden aan te leeren. Ter hoogte van de Houtstraat brak plotseling de stuurstang. De wagen vloog het trottoir op en drukte daar twee dames, mevr. B. geb. van D. haar zuster mevr. van B. geb. van D., beiden uit Eindhoven, tegen den gevel van een huizen. Mevr. van B. werd het glas van haar bril in beide oogen gedrukt. Haar 48-jarige zuster werd zoo ernstig getroffen, dat een ontboden geneesheer haar naar haar in de nabijheid gelegen woning heeft laten vervoe ren, waar zij gisteravond is overleden- De politie heeft de auto voor onderzoek in Plotseling overgestoken Op den Luikerweg onder Valken waard werd gister de vijftigjarige Belg van der Ven uit Tongerloo door een autocar var den heer van den Heuvel uit Best aangere den, toen hij met zijn rijwiel plotseling den weg overstak. In bewusteloozen toestand bracht men hem naar het ziekenhuis aan den Aalsterweg te Eindhoven. Hier is van der Ven aan de gevolgen van de aanrijding overleden. Den bestuurder van de auto treft geen schuld. Doodelijke aanrijding onder Bolsward Gistermiddag is onder Bolsward de ruim vijftigjarige landbouwer Nanne de Bo uit Eemswoude, die op de fiets w toen hij.den weg naar links wilde overste ken, aangereden door een vlak achter hem rijdende personenauto, waarin gezeten waren dr. M. ten C a t e en diens chauffeur, welke te aan het stuur zat. Het slachtoffer werd ernstig gewond en overleed spoedig. De heer de Boer was een bekende figuur landbouwerskringen. Hij was bestuurslid van de afdeeling Bolsward van de Friesche Maatschappij van Landbouw. Tegen vrachtauto gereden Gistermiddag om kwart voor vier is het achtjarig dochtertje van den landbouwer T. Gr oenewold uit Borgercompas- u u m, dat juist uit school kwam, te W i 1- ervank met haar fiets tegen de vracht auto van den koopman H. B o 11 e g r a a f uit Emmen, gereden. Zij werd tien meter ver weggeslingerd en bleef bewusteloos liggen. In een nabijzijnde woning werd medische hulp verleend, doch na korten tijd is het kind, zonder bij kennis te zijn gekomen, overleden. Meisje door auto gegrepen Gistermï' - te ruiir. vier uur is te O - debroek op den Zuiderzeestraatweg nabij de Geref. School een ongeluk met doodelijken afloop gebeurd. Een tienjarig dochtertje van den betonwerker W. Jonker, wonende aan den Bovenstraatwegwas, komende» van school, op weg naar huis. Het kind wilde den weg oversteken, doch had doordat ter plaatse een dorschmachiime stond, geen vrij uitzicht, met het gevolg, dat zij door een auto werd gegrepen. Het meisje was op slag dood. Van vrachtauto gevallen Gister is het 15-jarige meisje Ros vaneen vrachtauto, welke op weg was naar Oos terhout, gevallen en op slag gedood. Eet meisje had gevraagd op den wagen te mogen mederijden. Meisje aangereden Gistermiddag om vijf uur is te Gronin gen het vijfjarig dochtertje van de familie W. van der M. in de Westinghousestraat bij het spelen onder een bestelauto van Van Gend en Loos gekomen. Het kind liep een bekkenfractuur op en is in ernstigen toestand naar het R.K. ziekenhuis gebracht. Vrouw door tram aangereden Gistermiddag is op de kruising Wetering schans-Nieuwe Vijzelgracht te. Amster dam een 57-jarige dame door een tram aan gereden. Met een gebroken onderbeen en vermoedelijke wervelfractuur is zij door den geneeskundigen dienst naar het Binnengast huis vervoerd. DOELEN HOTEL AMSTERDAM-CENTRUM Kamera Incl. Holl. Ontbijt vanaf S 4.— Rüstige sfeer ln het centrum van de stad Ieder modern comfort Telefoon 40661 TROMPENBERG's PALACE HOTEL Hilversum, Telefoon 7941 (2lijnen) Aangenaam verblijf voor Najaar en Winter De warmbloedpaarden- tentoonstelling te Den Bosch De nationale vereeniging tot bevordering der paardenfokkerij houdt te 's Hertogen bosch een show van warmbloeden met de monstraties. en wedstrijden ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan der vereeniging. De oening geschiedde in het restaurant der veehallen door ir. A. L H. R o e b r o e k, directeur-generaal van den landbouw, die zei de zich over deze expositie der warmbloe den te verheugen, daar hij zich het groote belang hiervan volledig realiseert In 1934 was er een toename van 149 leden, in 1935 van 189, in 1936 van 211 en in 1937 tot nu toe van 225 leden.zoodat de vereeni ging thans 2036 leden telt. Dit geeft hoop voor de toekomst Met nadruk verklaarde ir. Roebroek, dat er in Nederland groote behoefte is aan een heid in organisatie, wat betreft de belangen van de warmbloedpaardenfokkerij. Als dit paard de plaats wil innemen, waarop het van nature recht heeft, dan is zulke eenheid dringend noodig. Wordt dit denkbeeld van eenheid verwezenlijkt, dan pas zal heel Ne derland verwonderd staan over hetgeen ge resteerd wordt op het gebied der warmbloed- paardenfokkerij. Ir. Roebroek zeide tenslotte te hopen, dat .de show volledig moge slagen en verklaarde ze voor geopend. De maatregelen voor den kleinen boer In een adreö van dankbetuiging voor de steunmaatregelen voor den kleinen boer wordt door de afd. Huisen van de R. K. Staatspartij den minister in overweging ge geven bij de verdere toepassing der beoogde maatregelen aandacht te willen schenken aan de vervanging bij de landbouw-crisis wetgeving van de sterk doorgevoerde cen tralisatie door regionalè regelingen, aan de ingrijpende verlaging der vaste lasten, welke rusten op het boerenbedrijf, en aan de ver vanging van den bedrijfssteun door gezins- DELFT HEEFT EEN NIEUWE RAADSZAAL Gister in gebruik genomen De Raadszaal van Delft, die tot voor kort aan „ouderdomszwakte" leed, is thans grondig gerestaureerd en gistermiddag door de vroede vaderen van het historische stadie plechtig in gebruik genomen. De nieuwe Raadszaal is in alle opzichten een verbetc ring. vergeleken met de oude. Er is een par kei vloer aangebracht en een nieuw plafond, waardoor warme lucht wordt toegevoerd. Verder zijn achter de tafel van B. en W. glns-in-lood-ramen met wapens aangenracht terwijl de schilderijen, voorstellende de stad houders. zijn gerestaureerd en opnieuw in gelijst. De overval op Dr de Ridder Knap speurderswerk van de Haagsche recherche Drie verdachten aangehouden Den Haag, 3 September. De recherche te 's Gravenhage heeft wederom een knap staaltje van speurderswerk geleverd door de ar restatie van de daders van.de op 10 Aug. gepleegde overval op den beken den arts Dr. F. C. D. de Ridder, van het Oranjeplein. Toen zij Zon dagavond 29 Aug. als verdacht van een inbraak in een wijnhandel aan de Anna Pauwlownastr. den 20-jarigen J. C. V. uit de De Riemerstraat arres teerde, had zij er nog niet het flauw ste vermoeden van waartoe deze aan houding leiden zou. Bij een ingesteld onderzoek in de woning van V. ontdekte de recherche behalve di verse flesschen drank en reclame-artikelen van de bewuste wijnhandel, ook nog een boksbeugel. Aanvankelijk ontkende V. iets met deze voorwerpen uitstaande te hebben, en verklaarde ze te hebben gekregen van een vriend. Ten slotte viel hij echter door de mand en bekende hij zich aan de inbraak in de Anna Pauwlonastraat të hebben schul dig gemaakt en dat hij twee mededaders had gehad, waarmee hij op 23 Juni jl. ook een „kraak" had gepleegd in een perceel aan het Smidswater. Op Dinsdag 31 Aug. jl. mocht de politie er toen in slagen den 22- jarigen L J. O. van de Gedempte Gracht aan te houden, die ook eerst elke mede plichtigheid van zich afwees. Tenslotte moest hij echter toegeven zich ook schuldig te hebben gemaakt aan de in braak in de v. ijnhandel. Woensdag j.l. werd vervolgens aangehou den de 23-jarige J. J. H. Z., wonende op de Houtmarkt te Den Haag. Nadat ook deze aanvankelijk ontkende gaf hij toe met zich te hebben schuldig gemaakt zoow aan de inbraak op het Smidswater als in de Anna Pauwlownastraat Toen de politie aldus over drie arrestanten beschikte trok het haar aandacht, dat V en Z. wonderwel v nrdden aan de signalementen 'Ion- dr. De Ridder destijds gegeven Bovendien deed het verdacht aan. dat een van hen het bezit was van een boksbeugel. V. en -werden daarop aan een. streng verhoor o i- derworpen, waarna zij geen raad meer wis- VOORNAAMSTE NIEUWS Dit Nummer bestaat uit TWEE bladen De algemeene Synode der Chr. Geref. Kerk te Hilversum. De Haagsche recherche heeft de ver-, moedelijke daders van de overval op Dr. De Ridder gearresteerd. Te Staphorst heeft een groote brand zes boerderijen verwoest. De revanchematch tusschen Dr. Euwe en Dr. Aljechin zal op 5 October aanvan-? gen. Algemeene vergadering van de Ned.: Heide Maatschappij. Het verkeer langs den weg heeft gister zes dooden geëischt. Verschillende per sonen werden ernstig gewond. Volgende week zal het Engelsche kabi net in voltallige zitting bijeenkomen om te beraadslagen over de zeerooversprac- tijken in de Middellandsche Zee. Rechtsche vorderingen in het Noorden van Spanje. Ernstige ongeregeldheden in Fransch- Marokko. Een verklaring van Hirota, den Japari- schen Minister van Buitenlandsche Zaken. snel genoeg. Totdal Hier ii FISK SAFTI-FLIGHT De ultra veilige band. DE PERFECTE KOELKAST Reeds vanaf 265.- AQUAPR0 - AMSTERDAM DE RUYTERKADE 1(3, T.L (1303. (1S03 N.V. Con»lmcli»v 9d»n an Bronzen Daman Deur an Koz^nan Ploofwerlcen en Uzerconstruefies lel:ae«i PERZISCHE TAPIJTEN 's-GRAVENHAGE, NOORDEINDE 140C ten met hun verwarde verklaringen en moesten erkennen de overval en berooving op dezen arts te hebben gepleegd. Hierna werden zij met Dr de Ridder geconfron teerd, die ze aanstonds pertinent als de daders herkende. Zij zijn toen onmiddellijk voor den Officier van Justitie geleid, terwijl de derde, die met deze overval niets te ma ken had heeft, morgen voorgeleid zal wor den. De politie is ervan overtuigd met deze aanhouding een goede slag te hebben ge slagen. Al dient eraan toegevoegd, dat noch V noch Z. eerder met de justitie in aanra king zijn geweest Over de beweegredenen tot deze overval kon nog geen verklaring worden gegeven. De justitie zal echter wel voor de noodige opheldering zorgen. Oneerlijk boekhouder Tot 8 maanden veroordeeld De rechtbank te Assen deed heden uit spraak in de zaak tegen A. W. B., gewezen boekhouder diaken van de Gea-ef. Kerk te Assen en penningmeester van de vereen, tot instandhouding van het militair tehuis. B. had in deze functies resp. f 1S90 en f 456 verduisterd in het tijdvak Januari 1936 tot Maart 1937. De rechtbank veroordeelde hem heden morgen tot aoht maanden gevangenisstraf, waarvan vier maanden voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar en onder toezicht stelling van de Prot. Chr. Reclasseerings- vereeniging. De eisch luidde acht maanden gevangenisstraf. Vols dwlijk. so.JI»-. .ckrift,!», tol I ELECTRICIEN, STERKSTROOM-MONTEUR i of ZWAKSTROOM-MONTEUR •vmdenheid.betulfllroen ,M Grtti, KulpbQn bij AS.S.O. Nieuwe Plein 31. Arnhem

Nieuwe Leidsche Courant | 1937 | | pagina 1