HANDEL en NIJVERHEID f Nieuwe Chr. Kleuterschool aan den Morschweg Stofzuiger Centrale HAGEMAN VOOR BETERE AARDAPPELEN VAN DER VLIST ZATERDAG 28 AUGUSTUS 1937 TWEEDE BLAD PAG. 6 Stadsnieuw.' De officieele opening Het personeel geïnstalleerd De nieuwe Christelijke Kleuterschool aan den Morschweg, uitgaande van de Yereeniging voor Qhr. Ondenvijs alhier is gistermiddag officieel geopend, in tegenwoordigheid van een groot aantal belangstellenden. De opening had plaats in het gym nastieklokaal van de Ghr. Lagere School aan den Morschweg. Onder de aanwezigen bevonden zich o.a.: de lieer J. Baak Jzn., inspecteur van het L.O. in de Inspectie Leiden, de hoer Vriend, Gem. Inspecteur van het Onderwijs, de heer van Malssen, inspecteur van Ghr. Volksonderwijs, als mede Dr. Locher en verschillende be stuursleden van de wiik der Ned. Herv. Gemeente. De Voorzitter van de Yereeniging voor Chr. Ondenvijs, Ds. M. J. P u n s e 1 i e, sprak het openingswoord uit. Openingswoord Ds. M. J. Pun se lie Na er op gewezen te hebben dat het heden precies 12% jaar geleden was, dat de Chr. Fröbelschool aan de Middelste- gracht werd geopend, waarmede hij het hoofd, Mej. Bos, feliciteerde, merkte Spr. op. dat wij samenzijn om eon schoone bloem te zien ontluiken. Al lang had de knop zich gezet. Allengs zagen wij die zwellen. Nu breekt hij open en staan wij voor een aantrekkelijke schoonheid. Deze dag is voor de Yereeniging voor Ghr. Onderwijs een dag van groote vreug de en voor het Morsch- en Haagweg-kwar- tier een dag van groove beteekenis. Wat het eerste betreft: Welbewust hébben wij het Fröbelonderwijs betrok ken binnen den kring van onze werk zaamheden. Wij dienen een Meester, die Zijn handen zegenend heeft gelegd op de kleinen en gezegd heeft, dat derzulken het Koninkrijk der hemelen was. Hij heeft er ons opmerkzaam oo gemaakt dat er bij die kleinen een na tuurlijk aanknoopingspunt voor dat Ko- ninkrijk was, dat zdj een aanleg, een drang, een behoefte aan dat Koninkrijk hebben. Zoo hébben wij, aldus Spr., reeds lang overwogen of het getal van onze Fröbel scholen niet moest worden uitgebreid. Voor zichtig, ómdat de oprichting en instand houding geheel uit eigen middelen moesten woeden 'bestreden. Na lang zoeken kregen .wij de beschikking over een zeer bruikbaar terrein aan den Morschweg en daar ver rees, naar een ontwerp van onzen archi tect W. Fontein, gebouwd door de firnia De Jong een modelschool, die door afmeting, indeeling, kleuren aan de hoogste eischen én den fijnsten smaak voldoet. Een woord yan dank is op zijn plaats aan allen, die tot het bereiken van dit mooie resultaat gamenwe rkten. Waar nu de school op de kinderen wacht, daar •denkt Spr. ook aan de dames, die gereed staan om de kinde ren onder haar leiding te nemen. Mej. Hulsbergen en die haar terzijde zullen staan, werden aan de vergadering voor gesteld en met enkele woorden ge ïnstalleerd. Wat de beteekenis van deze school voor 'de wijken, waarin zij arbeiden gaat, aan gaat: Spreker wijst op wat op den gevel prijkt: „Christelijke Kleuterschool". Hij wil het woord „Bewaarschool" uitbannen. Zijn vereeniging acht zich niet geroepen de moeders in staat te stellen zich enkele uren op een gemakkelijke wijze van liaar kin deren te ontdoen Zij heeft hier een school gesticht, d.w.z. een inrichting waar de kin deren gevormd worden tot hun toekom stige levenstaak. En dat zal vooral een Christelijke school zijn, omdat wij het woord hebben gehoord: Die Mij vroeg zoe ken, zullQn Mij vinden. Spr. sprak woorden van dank tot archi tect, aannemer en opzichter en bracht ook speciaal hulde aan de bestuursleden Fon tein en De Reede, die zooveel voor het tot standkomen dezer school hébben gedaan. Zoo wordt deze school aan de belang stellenden, die haar omringen, aanbevolen en de hoop uitgesproken, dat door harte lijke samenwerking van besvuur en wijk bewoners deze Kleuterschool moge bloeien en vruchten dragen voor de eeuwige schu ren. Daarmede verklaart Ds. Punselie deze school voor geopend en draagt hij haar en allen, die in haar zullen in- en uitgaan, in het gebed aan de hoede Gods od. Ds. Punselie ging voor in gebed, waarna gezongen werd Psalm 68 10. Verschillende felicitaties De heer Vriend bracht vervolgens de gelukwenschen over van het ge meentebestuur. In tegenstelling met den voorzitter, die op het woord bo - waarschool nog al het een en ander merken had, wilde Spr. als zijn mee ning uitspreken, dat dit woord nog niet zoo slecht gekozen Er zijn in den tegenwoordigen tijd zoo veel menschen, voor wie het een uitkomst is, dat zij hun kinderen op den dag eenige uren naar een verblijfplaats kunnen zen den, waar zij onder goed toezicht verkee- ren, dat deze zijde van het instituut be waarschool reeds als een zegen moet wor den beschouwd. En wanneer dit bewaren dan in gelukkig verband wordt gebracht met school, dus mei' onderwijs, dan kan Spr. dit woord nog zoo dwaas niet vinden. Namens den Wethouder van het onderwijs, die. evenals de Burgemeester bericht van verhindering had gezonden, 'bracht Spr. het schoolbestuur hulde voor het feit, dav liet 't aangedurfd heeft in dezen moeilijken tijd en zonder ecnigen steun van de publieke kas een school te bouwen, die hier in dit volkrijke kwartier zoo zeer op haar plaats is. Vervolgens sprak de heer Baak, die er op wees, dat hoe men de school, die hier tot stand gekomen is, ook noemen wil, zij in elk geval her tegenovergestel de dient te zijn van een lagere school. In deze school voor kleuters geldt de stelregel: miin spelen is leereu, terwijl op de legere school, als het goed ii, die stelregel andersom moet worden ge bruikt. Spr. hoopt, dat' het in elk geval op deze school zoo zal zijn, dat het leeren uit het spelen voortkomt. Spr. hoopt ook, dat het hoofd en het personeel er zich terdege van 'bewust zal zijn, dat aan hun wordt toebe- trouwd het beste en het kostbaarste wat de ouders hebben, nl. hun kinderen en dat de liefde, waarmee die kinderen worden tegemoet getreden, nooit groot genoeg kan zijn. Ds. L o c h e r sprak er zijn groote vreug de over uit, dat dit gebouw in zijn wijk tot stand is gekomen en dat hier in jonge har ten reeds het zaad wordt gezaaid, waarvan ook de kerk later vruchten zal plukken. Tusschen bet huisgezin en de lagere school is een leemte, die door de kleuterschool wordt overbrugd. Hartelijk welkom in deze wijk, aldus Spr. De heer Van M^lsen, inspecteur van C.V.O., bracht het bestuur hulde voor de wijze waarop het steeds de 'belangen van het Morschweg- en Haagweg-kwartier heeft behartigd. Spr. zette daarna uiteen de groote beteekenis van het Fröbelonderwijs voor de vorming van het kind en dröng er bij de ouders op aan, dat zij toch zullen in zien van hoeveel belang het is dat ook het zeer jonge kind onder vaste en doelbewuste leiding komt. De heer Z a n d e e sprak woorden van ielicitatie namens het personeel van de Vereeniging voor Chr. Onderwijs. Hij wees op de uitnemende verstandhouding die er bestaat tusschen het bestuur en het perso neel en ook tusschen de leden van het per soneel onderling. Het nieuwe hoofd der school en dc onderwijzeressen heette Spr. hartelijk als collega's welkom. Mej. Bos, hoofd van de Chr. Kleuter school aan de Middelstegi-acht voegde haar hartelijke woorden van welkom aan het nieuwe personeel daarbij. Het hoofd der nieuwe school, Mej. Huls bergen, dankte voor de tot haar gespro ken vriendelijke woorden en deed een be roep op de ouders van de kinderen die de séhool zullen bezoeken om zooveel mogelijk met haar samen te werken. De ouders kun nen van hun medeleven vooral blijk geven door veel van hun kinderen te vertellen (en dan niet alleen de mooie dingen). Als Spr. helpen kan om moeilijkheden op te lossen dan zal zij, en dan zullen ook de andere onderwijzeressen, dit zeker gaarne doen. Ds. Punselie vond telkens een hartelijk woord om voor de verschillende gelukwen schen te bedanken. Het gezelschap begaf zich daarna naar de nieuwe school, om de inderdaad keurige inrichting in oogcnschouw te nemen. Leidsche Ontspanningsvereen. Gisteravond speelde op het L.O.V.-terrein een L.O.V.-Comb. tegen de. Melkinrichting de Landbouw. Rust 11. Eindstand 44, wat voor deze prettige wedstrijd juist de verhou ding is. Om den Luxor-Wisselbeker Maandagavond wordt de finale gespeeld om den Luxor-Wisselbeker op het Gemeente lijke Sportterrein aan den Zoeterwoudschen Singel, aanvang 6.30 uur, tusschen M.D.S. de Leidsche bakkersgezellen. DE MEER-WERK-ACTIE Het saldo bedraagt thans f 115.570. De secretaris der Meer-Werk-Actie, mr. N. J. Rowaan, deelt ons mede, dat tot dusverre een bedrag van f 110-570 werd opgegeven als- zijnde het totaal der aan extra-onderhouds- werken bestede gelden. Het bestuur en personeel van de nieuwe Chr. Kleuterschool aan 'den Morschweg te Leiden, die gistermiddag officieel werd geopend Van het Stadhuis Sluiting Gemeentelijke Bureaux, enz. en W. van Leidon brengen ter alge- le kennis, dat de gemeentelijke bu reaux zoomede het Stedelijk Museum „De Lakenhal" en het Badhuis aan de Van der Werfstraat, op Dinsdag 31 Augustus a.s. des middags te twaalf uur voor liet publiek worden gesloten. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester VAN STRIJEN, Secretaris „Slaet op de trommele" Oranje-klanten! Maandag naar de Stadszaal Bovenstaande opschriften zien er een beetje uit naar tam-tam-makerij, zooals sommige luidruchtige reclame wel ge noemd wordt, maar ditmaal is dit zui ver een gevolg van de sfeer waarin de voorbereiding van het Koninginne- feest der Leidsche Cihr. Oranje-vereeni ging verkeert, een sfeer, die op haar beurt weer te voorschijn geroepen is door het stuk, dat de Timdelerclub, de bekende onder-afdeeling der Oranje- vereeniging, Maandagavond gaat op voeren en dat de luidruchtige titel draagt: „Slaet op de trommele". Voor zoo'n stuk gaat men bijna vanzelf op de trommel slaan, temeer daar wij, de inhoud kennende er met vrijmoedigheid wat lawaai voor durven maken, omdat het goed is en het aanzien en aanhooren voor elke Oranje-klant ten volle waard We behoeven de inhoud hier niet breed- oerig te gaan weergeven. Het is een ras echt geuzen-stuk, dat zooals in het pro gramma vermeld staat, ons brengt midden in de sfeer van het rumoerige, onrustige zestiende-eeuwsche leven. Het speelt to Delft tijdens het beleg en ontzet van Lei den, en geeft weer hoe in die dagen een ieder meeleefde met den hangen strijd, dien de dappere burgers dpr Sleutelstad •den tegen een overmachtigen vijand Het stuk hoeft een boeiende intrigue en is doorweven met komische en angstig» verwikkelingen, zoodat het van het begin tot het eind de aandacht gespannen houdt. Wij mogen er dus gerust wat voor op de trommel slaan. Ieder weet dat de Timde lerclub haar sporen op het gebied van het opvoeren van het historisch spel wol ver diend heeft En daarom zeggen wij nog maals met nadruk: Oranje-klanten! Maan dag, op den vooravond van Koninginnedag, naar de Stadsgehoorzaal! Een advertentie in dit nummer geeft' bij zonderheden. Leidsche Exploitatie Mij. van onroerende goederen Surséance van betaling verleend Op 20 Aug. 1.1. is aan de N.V. Leidsche Expl. Mij. van Onroerende Goederen alhier, Rapenburg 122, voorloopige surséance van betaling verleend. Een vergadering van schuldeischers vindt' plaats ter raadkamer der Rechtbank te Den Haag, op Donder dag, 14 October 1937, v.m. 11.30 uur. Be windvoerder is mr. G. H. E. Nord Thom son, advocaat en procureur te dezer stede. Er is geen onvwerp-accoord ter griffie ge deponeerd. De post op Koninginnedag Hel: Post-, Telegraaf- en Telefoonkantoor te Leiden zal op 31 Augustus a.s. in verband met den verjaardag van H.M. de Koningin, voor den postdienst om 13 uur wor den gesloten. Busreohthoudens zullen na 13 uur hun cor respondentie tot het voor andere werkdagen geldende sluitingsuur in ontvangst kunnen nemen latngs den ingang door de' poort aan de Boommarkt. Op 31 Augustus vindt, ook vóór 13 uur Ifeen behandeling plaats van postwissels (met uitzondering van telegpafi- sohe), postbewijzen, quitamties, belastingbe talingen en giro-aangelegenheden (met uit zondering ven spoedbehandelingen). Ook de Postagentschappen, Haven, Hoogewoerd, Hee renstraat, Stationsweg, Morschweg en Cobet- straat zullen op 31 Augustus na 13 uur voor den postdienst gesloten zijn, terwijl aldaar ook vóór 13 uur niet zullen worden behan deld de bovengenoemde geldzaken. Er zullen twee briefpostbestellingen wor den uitgevoerd, aanvangende te 7 uur en te 18 uur, en één pakkebpostbestelling, aanvan gende te 8 uur 45. Om den Zilveren Polobal Maandagavond 8 uur zullen voor de halve competitie om de door den heer Lepelaar be schikbaar gestelde prijzen in de zweminrich ting alhier worden gespeeld de wedstrijden De Zijl I tegen L.Z.C. I en De Zijl II tegen L.Z.C. n. Er resteeren dan nog de wedstrijden L.Z.C. I tegen Poelmeer I en L.Z.C. II tegen Poel meer IL welke zoo spoedig mogelijk zullen worden vastgesteld. Geveilde perceelen Ten overstaan van Notaris c. J. f. Dolk, te Leiden: Woonhuis met tuin Jan van Goyenkado 31 in bod f 4700; kooper de heer B. J. Huurman Jr. te Leiden, q.q. voor f 4700. BURGERLIJKE STAND BEVALLEN'E le Maitre—Balk z W P GoldenbergOuwerkerk z J KleinFaweur 2 a GorreeNeuteboom d J A Griep—Mudde z G SlingerlandHupje z J v DuinLlnd- hout z N LobbezooSpaargaren d C G .kHartendorp OVERLEDEN: P v Hoeken—Tlsse' J. H K Arends dr. 6 j. ONDERTROUWD: W Noppe 30 J. Rosse 2S J. UIT DEN OMTREK ALPHEN a.d. RIJN DE BURGEMEESTER TERUG Burgemeester Colijn is gistermorgen van zijn vacantie teruggekeerd en heeft zijn ambtsbezigheden hervat. OVERPLAATSING Met ingang van een nog'vast te stellen datum, wordt de heer C. W. van Eijk, ma joor bij de rijksveldwacht nibinr, overge plaatst naar Gouda. JEUGDIGE BOEVEN De drogist M. B., in de van Mandersloo- straat, snapte gisteren een paar jongens van 10 en 8 jaar, toen zij hij hem in de winkel een paar rollen pepermunt tracht ten weg te halen. Hij bracht ze naar het politiebureau en hier bekenden ze de laatsie tijd wel meer van die grapjes te hebben uitgehaald. Vaak vroeg men eerst prijsopgaaf van een of an der cn tegelijkertijd trachtte men zijn slag te slaan. HIJ HAD BEROUW Gistermiddag kwam een persoon, uit Beverwijk afkomstig, bij de politie alhier opbiechten, dat hij te Beverwijk een rijwiel had gehuurd en dit te Alkmaar verkocht. Bij informatie bleek dit verhaal waar te zijn, en zoo is de man naar Beverwijk te ruggebracht, en wegens verduistering aan de marechaussee aldaar overgeleverd. HAZERSWOUDE ORANJEFEEST Door de Chr. Oranje-vereeniging alhier zal aan den avond van den 31sten Augus tus a.s. ter herdenking van de verjaardag van H. M. de Koningin een vergadering worden gehouden in het gymnastieklokaal der Chr.-school. De samenkomst vangt aan te 7 uur (oude "tijd). Het programma beval opVoering van het zangspel ,,'t Is feest m Ilazerswoude" door het Dameskoor. Er is een wedstrijd in het voordragen, terwijl ter afwisseling gemeenschappelijk liederen zul len worden gezongen. Het bestuur der Chr. Oranjevereeniging verzoekt vriendelijk op 31 Aug. te willen vlaggen en Oranje U> dragen. SPELDJESDAG PRO REGE Dinsdag 31 Aug. as. zal vanwege de bur gerlijke afdeeling van Pro Rege alhier een peldjesdag worden gehouden, die we ten zeerste in aller belangstelling aanbevelen. KWEEKELINO MET AKTE Aan de Chr. school op het dorp, hoofd de heer B. Offringa, is als kweekeling met akte aangesteld de heer P. Batelaan te Koudekerk. AANRIJDING Toen de heer A. L. per flets op het kruis punt van Dorpstraat en Provineialen weg de richting van het Oosteinde wilde inslaan, kwam juist van de zijde van de Hoog» een een melkauto van F. v. d. E. uit Kockengen aangereden. Er volgde een bot sing, omdat beiden elkaar voorrang wilden geven, maar tenslotte beiden doorreden. Terwijl L. met eenige lichte verwondin gen vrij kwam, moest zijn fiets het ontgel den, want deze werd voor een groot deel ernield. De schade werd onderling gere geld. BENOEMING Tot dirigent van het zangkoor van hei „Zwaantje" aan den Rijndijk is benoemd de heer A. Harmsen, directeur van het pos; kantoor alhier. EEN VERBETERING De bovengrondsche telefoonleiding in den Roemer zal door een ondergrondsche kabel worden vervangen. Hierdoor zullen de aangeslotenen in de toekomst gevrij waard zijn van storingen die bij een bo vengrondsche leiding ooo vaak voor kunnen komen, vooral hier, waar de leiding door de diverse kweekerijen loopt. EERSTE PRIJZEN Op de veetentoonstelling te Gouda behaal de de heer G. v. Dorp in het Rietveld alhier, met zijn inzendingen 3 eerste prijzen en wei- in de groep kuiskalveren, in de beste groep van 3 kuiskalveren en in de groep collecti» van 3 pinken. EEN DOMINEE GAAT UIT PEUREN Ds. L., zijn vacantie hier doorbrengend, verpoosde zich 's avonds met peuren naar paling. Hoewel geen peurder zijnde, ver baasde hij zich ten zeers'e toen hij na vel? mislukte pogingen, waarbij de aaltjes steeds te vroeg van de peur loslieten, op een gege ven moment een paling naar boven haalde, die het gewicht bleek te hebben van ruiui 2 pond. 't Schijnt dat dit gewicht geen vis scherslatijn was. HILLEGOM Gemeenteraad Vrijdagmiddag kwam de raad in vergade ring bijeen onder voorzitterschap van bur gemeester Van Nispen tot Pannerden. Af wezig waren de heeern Veldhuijzen van Zanten, Van Dam en Van der Aar. In verband met de indertijd door hem ge stelde vragen had de heer Pijnaker aanmer kingen op de notulen; het is niet zijn be doeling geweest om een heibeltje te veroor zaken zooals nu uit de notulen op te maken is. Waar de burgemeester de bedoelde raad: zitting niet heeft gepresideerd is een en ander hem niet bekend, waarom wethouder Vermeer voorstelt dat de heer Pijnaker zijn bezwaren schriftelijk zal indienen, waar mede deze genoegen neemt Schoolkindervoeding B de ingekomen stukken behandelt de heer Spilker het rapport van den schoolartsendiensthet heeft hem getrof fen daarin te moeten lezen dat 2/3 der onderzochte kinderen niet goed gevoed wordt Gaarne zou hij zien dat B. en W. aandacht zouden willen schenken aan schoolkindervoeding. De Voorzitter antwoordt dat uit een nader rapport blijkt, dat de toestand niet zoo verontrustend is als het eerste rap port doet vermoeden, doch deze zaak heeft de aandacht van het gemeentebe stuur. Weth. Klaver merkt nog op dat in deze gemeente reeds veel aan kinder voeding wordt gedaan. De heer Pijnaker noodigt het gemeentebe stuur nog uit om het initiatief te nemer iets voor kindervoeding te doen, bijv. door een voetbalwedstrijd, waarop de voorzitter antwoordde dat B. en W. wel iets anders aan het hoofd hebben dan een voetbalwed strijd De rekening schoolartsendienst werd vast gesteld met een batig saldo van f 1102.07. De wijziging der precario-verordening wordt met algemeens stemmen aangeno men, nadat de Voorzitter op een vraag van den heer Fijma heeft verklaard dat de wijzi ging volstrekt geen douceurtje voor de Ra dio-Centrale beteekent. Bij de behandeling van de aanstelling van een tijdelijke kracht ten bureele van den schoolartsendienst zich zal ontwikkelen, het volle ambtenaar te benoemen en geen tijde- lijken contractant. De Voorzitter antwoordt hierop dat het aantal te onderzoeken kinderen ontzettend toeneemt, zoodat men niet weet hoe Je schoolartsendienst zich zal onlwikkeeln; het is beter te beginnen met een tijdelijke kracht, maar men zal hierop de aandacht gevestigd houden. Aldus wordt besloten. Inzake de af te sluiten fraude-verzekering voor alle gemeente-ambtenaren bij de In casso-Bank te Amsterdam vraagt de heer v Lierop of het niet mogelijk was geweest een dergelijke verzekering bij iemand in de. ge meente onder te brengen, waarop de Voor zitter antwoordt dat dit een zeer speciale verzekering is die pas begint te werken. Hij zal gaarne met het verzoek rekening hou den om eerst in de gemeente te onderzoeken. Het voorstel wordt aangenomen. Met algemeenc stemmen wordt vervol gens de burgemeester tot ambtenaar van den burgerlijken stand benoemd. Aan den heer H. P. Postma wordt eervol ontslag verleend als onderwijzer aan de openbare lagere school wegens zijn benoe ming als hoofd elders. Ged Staten hebben bericht gezonden dat de functies van klerk bij het gasbedrijf en terreinwerker met neven-functie onder de capitulantcn-verordening moeten vallen: aldus wordt besloten. Met ingang van 1 Januari 1938 wordt aan den doodgraver A. Kooy pensioen verleend wegens het bereiken van den daartoe ge rechtigdjn leeftijd. Aan den gemeente-stratenmaker J. Oschatz wordt met ingang van denzelfden im op 55-jarigen leeftijd vervroegd pen sioen verleend. De voorzitter deelt mede dat Ged. Staten hebben goedgevonden dat aan het .politie personeel overwerkuren worden betaald; zij werken nu 54 per week. De kennis duikt weer op Vervolgens komt aan de orde het verzoek der Harddraverij-vereeniging om toestem ming tot het houden van volksfeesten en het exploiteeren van een bescheiden lunapark. Hierover wordt lang en breedvoerig gedis cussieerd. De Voorzitter is nog te kort in do ge meente om zich te houden aan een vroeger genomen besluit en geeft daarom het woord aan den raad. De heer van Lierop is zeer verheugd met de houding van den burgemeester. De vorige burgemeester zeide altijd: hoe de raad ook besluit ik geef mijn toestemming niet, zoodat de raad niets te zeggen had. Wij hebben altijd op waardige wijze feest gevierd. De burgemeester antwoordt hierop dat hij met een en ander nou niet op de hoogte is, maar dat hij niet kan belooven het nu ingenomen standpunt een volgend jaar te zullen handhaven. Het principieele standpunt van weth. Vermeer is algemeen bekend, hij be hoeft hierover dus niet uit te weiden, maar voor een gemeente als Hillegom is een kermis toch wel uit den tijd, afge zien van de legio sociale en moreele ge varen. Al is er een opgaande conjunc tuur. de crisis is nog lang niet voorbij en voor zeer velen zal de aanstaande winter zeer zwaar zijn om door te komen met het oog op de stijging der eerste levensbehoeften. Afgezien nog van do terreinhezwaren moet een feest een de monstratie zijn van een heugelijk feit; dit is er niet en dit feest demonstreert alleen een innerlijke leegheid. Spreker citeert vervolgens uitlatingen van voor aanstaande geestelijken a4s Mgr. Aenge- nent e.a. Hij stelt voor dit verzoek eens cn voor altijd af te wijzen, welk voorstel wordt ondersteund door de heeren Has- ter en Kyne. De heeren Loerakker en Fyma be- strijden den heer Vermeer, waarbij de eerste RADIO-DISTRIBUTIE ZATERDAG 28 AUGUSTUS 8 Keulen: 10.35 Parijs R; 12.20 Brussel VI: 14.20 Brussel Fr; 16.20 Keulen: 17.20 ïrussel Fr; 18.20 London Reg; 19 40 Deutschl.- lender; 20.20 Brussel Fr; 20.35 London Reg; 21.35 Keulen; 22.20 Brussel VI; 22.30 Brussel Fr .-m 22.50 Berlijn Programma 4: 8 Brussel VI: 9.20 Diversen; i.35 Droltwlch; 18.20 Diversen; 18.40 Droltwlch ZONDAG 29 AUGUSTUS Keulen; 10.05 Diversen: 11.50 Keulen; 13.20 Brussel VI; 14.20 Keulen: 14.50 Brussel VI; 15.20 Keulen; pl.m 18.20 Parijs R; 19.29 London Reg; 20.20 Keulen; 21.35 Brus sel Fr: pl.m 22 50 Berlijn Programma 4: 8.30 Brussel VI; 12.50 Droltw.; pl.m. 14.20 Diversen; pl.-m 14.45 Droltwlch; 17.20 London R: 18.35 Droltwlch: 21.05 Diversen: 2L25 Droltwlch; 21.50 London R; 22.50 Droltwlch; pl.m 23 Boedapest of dlv. MAANDAG 30 AUGUSTUS Programma 3: 8 Keulen: 9.50 Diversen: 10.05 Keulen; 10 35 Parijs R; 12.20 Brussel VI; 14 20 Keulen: 15.20 Droltwlch; 16.50 Keulen; 17.20 ParUs R: 18.20 Keulen: 20 2o London R; 21.2-9 Keulen: 21.50 London R; 22.50 Berlijn Programma 4: 8 Brussel VI; 9.20 Diversen; 10.35 Droltwlch: 13 35 London Reg: 17.20 Droit- 18.40 Droitwlch; 19.30 Bru iel VI; Droltwlch RUBRIEK TEN DIENSTE VAN ONZE ABONNE'S UW ASSURANTIEKANTOOR lm. NOOMEN BREESTRAAT 10a, TeL 302, na 6 n. 2*79 ATELIER JONKER BREESTRAAT 29 LEIDEN VOOR EEN 3IJZONDER PORTRET Voot Interieur- en tndnstrleopnamen Voor ALLES op FOTOGEB1ED FOTO EN EINO HANDEL HOOIGRACHT 51 Telef. 2945 VERKOOP - INRUIL en REPARATIE VAN ALLE SOORTEN STOFZUIGERS Condities in overleg P. J. MAARTENSE HOOGSTRAAT S LEIDEN Juwelier - Goud en Zilver Horloges Telefoon 571 Gevestigd 1868 herenmode - woeden maatkleding JOHN KAGËR CENTRALE VERWARMING SANITAIRE INSTALLATIES DOELENSTEEG 9—11 LEIDEN Telefoon 2289 Postrekening 1*3937 LEEST DEZE RUBRIEK AANDACHTIG Nieuwe Leidsche Begrafenis Vereeniging voor Leiden en Omstreken TeL 975. W. v. INGEN SCHENAU, Voorz. Belast zich met de zorg voor; BEGRAFE NISSEN en TRANSPORTEN, en alles wat daarop betrekking heeft, le klas uitvoering Billijke tarieven Inlichtingen voor lidmaatschap op aan vraag ten Uwent. of Kantoor: Hoogewoerd 84, Leiden, TeleL 975 Commissie van controle en aanbeveling: Mr. W. Aalbersberg, Oegstgeest; S. Th. Buijs; G. H. Pothuis.; B. de Witte; P. C G. A Wijkmans. te Leiden. SPECIAAL ADRES voor SCHOON HEIDSMASSAGE MAISON „HENRY" BREESTRAAT 56a Telefoon «31 vfïfs' \genda Maandag, 30 Aug. Stadsgehoorzaal, 8.15'1« Openbare feestvergadcring Leidsche Chr. Oranjevereeniging. Maandag, 30 Aug. Katwijk aan Zee. Ver gadering N.V. Bouwgrond Mij. ,,'t Witte Hek" ten kantore der N.V. Dwarsstraat 4. Dinsdag, 31 Aug. Vereeniging Koninginne dag. Sportterrein Zoeterwoudsche Singol, 2.30 uur Kinderspelen en Sportfeest, Stads gehoorzaal 8.15 uur openbare feestvergacie* ring. Woensdag, 1 Sept. Gebouw Prediker, 8 uur, Geref Bond. Ds. A. J .P. Pop, van Monster. De Zondagsdienst der huisartsen wordt morgen waargenomen door de doctoren Van Leeuwen, Watersteeg 3, telef. 140; v. d. Meer, Rijnsburgerweg 41, telef. 2459; Meybooin, Zoeterwoudsche Singel 28, telef. 990; Jasper- se. Witte Singel 72, telef. 2403. De Geneesk. Zondagsdienst te Oegstgeest wordt waargenomen door Dr. Hugenholtz, telef. 390. De avond-, nacht en Zondagsdienst der apotheken wordt van Zaterdag 28 Augustus tot en met Vrijdag 3 Sept. a.s. waargenomen door de apotheken: D. J. van Driesum, Mare 110, telef. 406; E. B. de Metz, Kamerl. Onnev laan 28, telef. 3..'j3 en J. Doedens, Wilhelmi- n-apark 8, Oegstgeest, telef. 274. dieper ingaat op het theologische gedeelte. Ten slotte wordt het verzoek toegestaan met de stemmen van de heeren Vermeer, Haster en Kyne tegen. Bij de rondvraag brengt de heer van Lierop nogmaals de straatverlichting ter sprake. De Voorzitter betreurt dat over deze zaak zooveel in de couranten geschreven is. Vooral het stuk van de K.N.A.C. heeft de zaak eerder erslechterd dan goed gedaan; het is beter dat er zoo min mogelijk over ge schreven wordt. Deze zaak heeft zijn volle belangstelling en hij hoopt binnen afzienba- ren tijd hierin iets te kunnen bereiken. Hierna volgt sluiting. AANRIJDING Vrijdagmiddag werd de heer v. L. op het kruispunt Hoofdstr. v. d. Endelaan, toon .hij naar zijn werk ging, aangereden door den heer H., die met zijn auto de v. 4- Endelaan in wilde rijden, hetgeen volgens ooggetui gen wel wat erg hard ging. De heer van L< moe«st na verbonden te zijn door Dr. Ver- sluijs en E.H.B.O. per ziekenauto naar Haar lem worden vervoerd EXPERT TAXATEUR J. VAN ITERSON Gediplom. en Beëedigd MAKELAAR LEIDEN, TeleL 1772. OUDE SINGEL 190 TIMMERBEDRIJF BOUWKUNDIGE AANNEMER alléén HAARLEMMERSTRAAT 17 TeleL 319 Mr. Dr. H. D. M. KNOL ACCOUNTANT Steenschuur 16 - Leiden Telefoon 1598

Nieuwe Leidsche Courant | 1937 | | pagina 6