^Hriuur £Viterijr (ümuvttt Dagelijks verschijnend Nieuwsblad voor Leiden en Omstreken H.M. de Koningin in Twente en de Graafschap abonnementsprijs: Pei kwartaal in Leiden en in plaatsen waar een agentschap gevesligd is 235 Franco per post 2.35 portokosten week0.I8 Voor het Buitenland bij wekelijksche zending4,50 Bij dagelijksche zending5,50 Alles bij vooruitbetaling Losse nummers 5 ct. met Zondagsblad 7'/j ct Zondagsblad niet afzonderlijk verkrijgbaar Bureau: Breestraat 123 Telefoon 2710 (na 6 uur 3166) Postbox 20 Postgiro 58936 S&tertttttirprijjen: Van 1 tot 5 regels f 1.I71/» Elke regel meer f 0.22'f» Ingezonden Mededeellngen van 1—5 regels 2-30 EJke regel meer045 /oor bet bevragen aao 'I bureau V wordt berekend #0.10 No. 6174 VRIJDAG 27 AUGUSTUS 1937 18e Jaargang REDELIJKE WENSCHEN Wij zijn nog steeds van meening het Ver bond van Nederl. Werkgevers geen onrecht aan te doen als wij beweren, dat het een politiek-liberale signatuur draagt. Dit be teekent natuurlijk niet., dat het Verbond zich immer homogeen zal verklaren met de houding van de liberale staatspartij, of a'- thans van haar leiders. Want de eenheid is tegenwoordig in deze gedecimeerde politieke groep ver te zoeken. Het pleit o.i. noch tegen het Kabinet- Colijn in zijn vorige samenstelling, noch tegen het Verbond van Nederl. Werkgevers dat deze twee het ten aanzien van ver schillende economische vraagstukken som* roerend, in vele gevallen vrijwel eens waren. Waarom zou dat niet kunnen? Dr Colijn is in de eerste plaats op econo misch gebied een prakticus, die nuchter oordeelt; en de ervaring heeft ook geleerd, dat werkgevers van liberalen huize b.v. in hun verhouding tegenover vakorganisaties van arbeiders heel wat objectiever oordeel den dan eenzijdige politici. Daarom verbaast het ons ook niet, dat ge noemd verbond een welwillende houding aanneemt tegenover het Kabinet-Colijn, dat na 26 Mei is opgetreden en dat zijn orgaan schreef „Wat het regeeringsbeleid betreft, vleit het verbond zich met de hoop, dat de steun, die aan vorige kabinetten-Colijn kon worden gegeven, ook in den vervolge zal kunnen worden geboden. Wanneer de regeerine harerzijds door nauw contact met alle betrokkenen zelf naar een vredigende oplossing van aan de orde ko mende problemen streeft, is er een waar bore te meer verkregen, dat misverstan den worden voorkomen en constructieve arbeid wordt verricht", Dat is goede taal, welke van helder inzicht getuigt Nauw contact tusschen de Regee ring en de organisaties op sociaal en eco nomisch gebied kan aan de oplossing van vele moeilijkheden slechts ten goede komen. Vooral wanneer in die organisaties dan zoowel de stem van het Christelijk als van het vrijzinnig volksdeel gehoord wordt. Ook de verlangens welke het verbond voor de toekomst heeft, zijn volkomen redelijk. Gestreefd moet worden, zoo heet het, naar verlaging van verschillende belastingen: de accijnzen op bier en gedistilleerd, het regis tratierecht van 2y2 pet over het kapitaal van nieuw op te richten N.V.'s, en algeheele afschaffing van de monopolierechten op Er valt meer te vragen op dit gebied) want de tallooze indirecte heffingen houden of maken het leven duur, drukken vooral op de groote gezinnen en de bedrijven, belem meren daardoor de concurrentie-mogelijkhe den bevorderen dus de werkloosheid. Het is alles zoo klaar als de dag en wij gelooven, dat de Regeering de eerste zal zijn om dit volmondig toe te stemmen. Maar wij durven niet to spreken van onnoodige heffingen, omdat wij iets kennen van de moeilijkheden, waarvoor we in ons land nog staan. We mogen echter wel vragen van de Re geering, die het geheel beter kan overzien dan één van ons, om zich geen rust te gun nen voor en aleer alle mogelijkheden om de belastingdruk te verlichten, zijn onderzocht. BINNENLAND Koninklijk bezoek aan Zeeland Naar Hulst en Middelburg op 6 Sept. a.s. Het ligt in het voornemen van H.M. de Koningin op Maandag 6 September in de morgenuren een bezoek te bren gen aan de Landbouw-en Middenstands tentoonstelling te Hulst. In de mid daguren zal zij naar Middelburg gaan om het monument ter nagedachte nis van H.M. de Koningin-Moeder te onthullen. Denzelfden dag zal H.M. de Koningin uit Zeeland vertrekken. HOTEL POLEN - ffiSl AM ROKIN ISTERDAM C -KALVERSTRAAT el. 33346 AMSTERDAM Nieuwe Doelenstraat HOTEL DES PAYS-BAS Alle moderne comfort Echt Holt. huiselijkheid Kamers incl. ontbijt f 4.— en f 4.50 met badkamer vanaf f 5 Telef. 46400 RESTAURANT Het vogelbesluit verschenen Thans is verschenen het „Vogelbesluit 1937", dat strekt ter uitvoering van de Vo gel wet 1936. Niet tot de beschermde vogels in den zin van de Vogelwet behooren voor onbepaal- c.en tijd de zwarte kraai en de huismusch. Voorts kan de Minister van Economische Zaken bepalen, dat een of meer van de vol gende vogelsoorten, voor bepaalde tijdvak ken (elk tijdvak ten hoogste twee jaar), hetzij voor het geheele rifk, hetzij voor be paalde gedeelten daarvan, niet tot de be schermde vogels zullen behooren: scholle vaar, blauwe reiger, sperwer, slechtvalk, mantelmeeuw, zilvermeeuw, kokmeeuw, houtduif, bonte kraai, ekster, vlaamsche gaai en spreeuw. Dit zijn de z.g. voorwaar delijk onbeschermde vogels. Vogels voor de kooi zijn volgens het be sluit: zwarte lijster, kauw, vink, putter, sijs, kneu, groenling en geelgors. Vogels voor de jacht zijn: havik, slecht valk en klapekster. De raaptijd van kievitseieren begint met ingang van 1 Febrauri en eindigt voor alle provinciën met ingang van 20 April De raaptijd van eieren van meeuw vogels begint met ingang van 1 April en eindigt met ingang van 15 Juni. VLIEGTUIGEN VOOR DE MARINE Op bet vliegveld Schellingwoude heeft de Koninklijke Marine een aantal nieuwe Fokker-vliegtuigen overgenomen, be stemd voor den dienst in Ned. Oost-Indië. De overgenomen vliegtuigen bestaan uit een serie Fokker T4 drijver-vliegtuigen (een 2-motorige bommenwerper, torpedo vliegtuig en lange-afstandisverkenner) en een serie van het type Fokker C. 11-W (type catapuit- vliegtuig Hr Ms kruiser De Ruyter). Dit laatste toestel voldoet zoo goed, dat de Fok kerfabrieken hiervan reeds een nabestelling hebben ontvangen, waarvan de bouw reeds ver gevorderd is. JAVA SUIKER-EXPORT NAAR CHINA Naar het ..Soer. Hbl." verneemt, onder vindt de suiker-export ernstig ongerief van de gebeurtenissen te Sjanghai Het gaat vooral om de contracten, die nog uitgevoerd moeten worden- De suiker werd voor afscheep Augustus verkocht, maar er zijn geen schepen om haar naar Sjanghai te brengen. Wordt het September, October, dan moet worden afge wacht wat de koopers zullen doen. De sui ker. die reeds op booten naar Sjanghai zit, moet in Hongkong blijven, of ze zou weer naar hier moeten worden gebracht, waar voor de halve vracht wordt berekend. Al deze dingen veroorzaken groote moei lijkheden. Het ging met den export van suiker naar China juist den goeden kant op, doch nu wordt een ernstige en betreurens waardige terugslag ondervonden. Ontroerende brief van Dr. Niemöller Dr. MARTIN NIEMöLLER heeft vanuit de gevangenis dezer dagen een brief geschreven, aan welken wij het volgende ontleenen: Ik verklaar gaarne, dat ik mij heden na 6 weken niet slechts ongebroken, maar ook vol dank en vreugde over Gods ge nadige leiding in mijn cel bevind. Het is immers een ondoorgronde lijke waarheid van onzen Heere Jezus Christus, dat zijn trouw in alle omstandigheden ons overeind houdt, inderdaad alsof er niets geschied is. terwijl toch juist alles geschied is. wat ons nood aandoet. Zoo rust ik dus nu in vrede uit van de vele onrust der laatste jaren en wacht getroost en geduldig af. of de Heer mij weder in Zijn dienst buiten deze muren van noode heeft. Of en wanneer? Het zal niet mijn zorg zijn. Groet U vooral van mijIk weet. dat ik door veel gebeden gedragen word. te zamen met de anderen, die door God in deze eenzaamheid en stilte ge bracht zijn". Postambtenaar gearresteerd AMSTERDAM, 27 Aug. De recherche van het bureau Warmoesstraat heeft een post ambtenaar gearresteerd, verdacht van de diefstal van de aangeteekende brief met ruim 17.000,welke dezer dagen uit Zutfen naar een bank hier ter stede was verzonden en die zijn bestemming nooit bereikte. De gearresteerde, een besteller, was tijdens de .diefstal werkzaam op het hoofdpostkantoor. Hij ontkent zich aan het misdrijf te hebben schuldig ge maakt, doch hij is in verzekerde bewa ring gehouden. Het onderzoek wordt voortgezet. Bij de huiszoeking is het geld niet gevonden. DE ROODE VALKENVLAG Teneinde in een proefproces uitgemaakt te zien of de roode valkenvlag onder de bepalingen van het uniformverbod valt, heeft de Haarlemsche politie tijdens een propaganda-optocht van de A.J.C., proces verbaal opgemaakt tegen den drager van deze vlag en tegen den voorzitter van de afd. Haarlem der S.D.A.P. De vlag is in beslag genomen. Burgemeester H. Schelhaas Met ingang van 1 September a.s. is, zoo als wij reeds meldden, benoemd tot burge meester der gemeente Broek op Lan gen dijk, de heer H. Schelhaas, thans secretaris dier gemeente. De nieuwe functionaris werd geboren op 23 September 1897 en was reeds vanaf zijn 14e jaar werk zaam op de Ge meentesecretarie. Tot April 1924- was hij in ver schillende rangen werkzaam op de secretarie van z'n geboorte-gemeen te Hoogeveen. In April 1924 nam hij afscheid van de gemeente Hoo geveen waar hij inmiddels de rang van commies redacteur bekleed de, om de ge meente Broek op Langendijk als secretaris te dienen. Zijn arbeid welke hij als secretaris der gemeente Broek op Langendijk verrichtte kenmerkte zich door een dienen. Toen hij in November van het vorige jaar zijn ko peren ambtsjubileum in deze gemeente mocht vieren, werd van verschillende zij den met zeer groote waardeering over zijn arbeid gesproken. Het was echter niet all- en het terrein der gemeente-administratie waaraan de nieuwbenoemde zijn krachten wijdde. De arbeid welke hij als secretaris van het plaatselijk Crisis-comité geheel be langeloos ten bate van de arme burgers ver richtte zal bij velen in herinnering blij- De nieuwe functionaris is lid van de Geref. Kerk en van de A.R. Partij. Hij toonde zich als voorzitter der plaatselijke kiesver- eeniging en A.R. Propaganda-club een ac tief "lid van zijn partij, terwijl zijn arbeid in de partij ook landelijk op prijs gesteld wordt, hetgeen blijken mocht uit zijn benoe ming tot lid van het hoofdbestuur vam het Landelijk Verband van A.R. Prop. Clubs. Tijdens zijn ruim dertien-jarige werk zaamheid in de gemeente Broek op Langen dijk, heeft hij zioh de grootste achting zijner mede-burgers weten te verwerven. EEN AANRIJDING DIE GOED AFLIEP (Van 1 cor respon dent) Toen de 60-jarige J. de H. den verkeers weg, voor het dorp Nieuw erkerk a.d. IJssel wilde oversteken bemerkte de H., toen hij reeds op het midden van de weg was, een naderend motorrijwiel. Doordat de H. weer terug liep raakte de bestuurder van het motorrijwiel in de war, met het gevolg dat de H. aangereden werd en tegen de straat viel. Door het remmen sloeg de motor finaal over den kop, beide, bestuurden en duopassagier, werden van den motor ge slingerd. Wonderlijk genoeg liep geen der bij het ongeval betrokkenen eenig letsel op. Pleidooi voor Staatspolitie Men schrijft ons van bevoegde zijde: De Nederlandsche Vereeniging voor Ge meentebelangen houdt op 2 en 3 Septem ber a& in Middelburg haar jaarvergade ring, waarin de belangrijke vraag aan de orde zal worden gesteld: Is wijziging der organisatie van het Politiewezen ten plattelande gewenscht en, zoo ja, waarin zou deze dan moeten bestaan? Twee prae-adviseurs zullen de vergade ring voorlichten. Beide prae-adviezen zijn in druk verschenen. De heer Th. P. J. Eisen, burgemeester van Naaldwijk, wil in het algemeen de gemeentelijke politie naast de rijkspolitie behouden. De heer W. H. Schreuder, Commissaris van Politie te Amsterdam, daarentegen wenscht één soort politie onder éénhoof dige leiding vocy het geheele land. De meeningen 6taan scherp tegen el- Wij meenen onder deze omstandigheden de aandacht te moeten vragen voor een tweetal artikelen, verleden jaar Mei in „De Gemeentestem" verschenen van de hand van Mr. G. J. van Deventer, hoofd van de l6te afdeeling ter Provinciale Grif fie van Utrecht, en als zoodanig een uiterst bevoegd beoordeelaar van de poli- tiekwestie als vraagstuk van bestuursor ganisatie. Mr. van Deventer komt 0. m. tot de volgende conclusies: Er zij één alge- meene Staatspplitie, één corps, één hiërar chie, één taak. Bij den opbouw dezer hiërarchie worde gebroken met de cardinale fout in de or ganisatie van de Rijkspolitie, n.l. dat zij als bijwagen aan de Justitie werd gekop peld. Men breke echter evenzeer met de car dinale fout in de organisatie der gemeen tepolitie, t.w. dat de burgemeester deze leidt als de man der gemeente. Het aanknoopingspunt voor den bouw der hiërarchie ligt in de positie van den Commissaris der Koningin. Er is dus geen provinciale politie. Zoo behoort er ook geen gemeentelijke politie te zijn, ook niet in de groote gemeenten. Onder de bevelen van den Minister van Binnenlandsche Zaken worde de Commis saris der Koningin gewestelijk Directeur van Politie en de Burgemeester de plaat selijke leider. De inrichting, samenstelling en werking der algemeene Staatspolitie worde met ultlichting van de bepalingen, welke thans over politiezaken in de Gemeentewet voor komen, geregeld bij de wet Dislocatie en gebruik worden geregeld vanuit centrale gzichtspunten. Opleiding, materieele uit rusting, bewapening (kaliber, munitie voorziening!), bezoldiging e.1. komen ge heel voor centrale regeling in aanmer king. De hiërarchie: Minister van Binnenland sche Zaken Commissaris der Koningin Burgemeester, duidt uitsluitend de ge leding der politie aan als Staatsorgaan. Met de Staatsrechterlijke begrippen: Rijk, Provincie en Gemeente, heeft zij niets te maken. Kan hier een taak liggen voor den Minister van Algemeene Zaken om de in stelling te bevorderen van een Staats commissie, welke zich met de uitwerking van deze denkbeelden belast? Een verrassing voor Hengelo (O) Varsseveld vol feestvreugde (Van onzen verslaggever) II ET bezoek dat H. M. de Konin gin aan Varsseveld heeft ge bracht, en waarvan we gister reeds mededeeling konden doen, had vele duizenden naar dit landbouwcentrum gelokt. Op het tentoonstellingsterrein van de „La nijto" was het in den morgen reeds zeer druk en tegen den middag, ongeveer drie uur voor de aankomst van onze Vorstin, werden de plaatsen op het concoursterrein reeds door velen ingenomen. Men wilde zich van een 3ede plaats verzekeren. In het dorp wapperde van scihier elk huis de Nederlandsche driekleur. Via Twente naar Varsseveld Zooals we reeds meldden maakte H. M. de tocht naar Varsseveld via Twente. Zij werd vergezeld door Haar hofdame freule van Asbeck; haar adjudant generaal de Jonge van der Haaien, haar ordon nans-officier jhr. van Kinschot en haar kamerheer, wiens benoeming dezer dagen te wachten staat. Vanuit Apeldoorn werd per expres se trein naar Hengelo gereden, waar het gezelschaD te 11.47 aankwam. Voor deze plaats was dit bezoek een volsla gen verrassing. Toen de hofauto's in de stad ver schenen vermoedde men iets bijzonders en velen spoedden zioh naar het sta tion waar deze auto's zioh opstelden. H. M. had nL het voornemen om streng incognito een bezoek te bren gen aan het nieuwe bedrijf van de Kon. Ned. Zoutindustrie te Boekelo. H. M. begaf zioh hierheen per auto en werd ontvangen o.a. door de heeren ir. G. de Haas, ir mr. dr. H. J. D. van Lier uit Rotterdam en door ir. A. v. d. Minne te Zwijndrecht, gede legeerd commissarissen van het bedrijf. Met groote belangstelling nam H. M. ken nis van boortoren, pekelzu ivelins t alia tie en verschillende andere deelen van de fabriek. Op het kantoor bezichtigde H. M. een kleine tentoonstelling van producten die de Zout industrie vervaardigt. Intusschen had zich buiten de fabriek en bij het station een groote menigte belangstel lenden verzameld, die met hartelijke oraties de Koningin toewuifde. Ongeveer 1 uur vertrok de Koninklijke trein via Enschedé, Neede en Winterswijk naar Varsseveld. Onder de Achterhoekers Precies 2.25 arriveerde de Koninklijke wa gen aan het station te Varsseveld, waar H. M. door den burgemeester, den heer J. J. G. Boot, ontvangen werd. In hofauto's werd naar het tentoonstellings terrein gereden, waar het volledig comité onze Vorstin ontving en het dochtertje den burgemeester Maddy Boot bloemen Direct hierop werden de stands bezichtigd, waarbij behalve de voorzitter de heer S. Levy de heeren J. Knatoe en A. F. G. Heezen H. M. van voorlichting dienden, resp. voor de Land- bouwafdeeling en de Nijverheidsexposities. Overal, langs den weg, waar de 2000 kinderen van de scholen stonden op gesteld, kwistig met vlaggen en oran je getooid, eh op het terrein klonken da verende toejuichingen op. Het werd een zegetocht, waarbij de trouwe Ach- terhoeksche bevolking, die slechts zel den van de Koninklijke aanwezigheid profiteert, van haar hartelijke toege negenheid voor het Oranjehuis blijk Op het concoursterrein werd H. M. even eens met hartelijke toejuichingen ontvangen, terwijl het „Wilhelmus", door de muziek in gezet, spontaan door ie duizenden werd mee gezongen. Hier maakte ook de Commissaris van H.M. in Gelderland, de heer S. Baron van Heem stra, met z'n echtgenoote, die in den morgen de „Lanijto" had bezichtigd, zijn opwachting, terwijl mevr. BootColijn, de echtgenoote van den burgemeestf iovens aan H. M. werd voorgesteld* Het concours Toen het gezelschap op de eere-tribune had Dlaats genomen en de landelijke ruiters parade hadden gemaakt, nam het concours hipoique een aanvang. Allereerst werden de prijzen van de dres- suurproeven voor de Landelijke Rijvereeni- gingen, die in den morgen verreden waren, bekend gemaakt. De eere-rondies werden on der applaus verreden. Daar leidde men de stieren en de koeien, op de tentoonstelling bekroond, langs de eere tribune en daarna de paarden koudbloed en warmbloed, afstammelingen van de meerma len bekroonde hengsten van de associatie te Steenderen. Het geheel was een keurcollectie vee en paarden die deel uitmaken van de bedrijven in den Achterhoek. Bijzondere melding verdient de demon stratie die met de koudbloedpaarden in draf, in spannen van een vier en acht gegeven werd en waarvoor ook de Vorstin groote be langstelling toonde. Door een herhaald ap- pleus gaf Zij daarvan ondubbelzinnig blijk. Tenslotte kwamen de landelijke ruiters op nieuw in den ring, nu voor het springcon cours met en zonder handicap. Aardige staal- tjes ruiterkunst werden te zien gegeven. Bü de paardenafdeeling diende de heer A. Reichman veearts te Steenderen, H. M. van voorlichting. Rondgang door het dorp Voordat H. M. den Achterhoek verliet maakte zij eerst nog een korte rondrit door het dorp Varsseveld. Tegen kwart over vier verliet zij het con cours. terwijl de muziek de zegenbede uitPs. 134 ten gehoore gebracht. Op sommige punten was het publiek door de zeer versterkte politiemacht niet te hou den en stormde het het terrein op om H. M. De tocht door het dorp duurde uit den aard der zaak slechts luttele minuten doch het was voor de duizenden belangstellenden die zich op de korte route hadden samenge pakt een welkome gelegenheid om nog eens enthousiast van hun hartelijke genegenheid blijk te geven Te ongeveer half vijf vertrok H. M. weder om per extra-trein via Winterswijk, Ruurlo en Zutphen naar Apeldoorn. De Lanijto gesloten Gisteravond is de „Lanijto", die zulk enorm succes is geworden, voor het publiek gesloten. Het aantal bezoekers is voor tentoonstelling geweldig groot geweest en het heeft de hooggestelde verwachting verre overtroffen. H.M. de Koningin op de Landbouw, en Hij verheidstentoonstelling '„Lanijto" te Varsse veld. Tijdens de rondgang over de terreinen in gezelschap van den burgemeester den heer. J. JG. Boot. VOORNAAMSTE NIEUWS Oit nummer bestaat uit TWEE bladen H.M. de Koningin heeft een bezoek ge bracht aan Twente en de Graafschap. Op 6 Sept. zal H.M. de Koningin een: bezoek aan Zeeland brengen. Te Amsterdam is een postambtenaar gearresteerd in verband met de diefstal van de aangeteekende brief. De bondswedstrijden Schaken te HiU versum. Gister is te Ermelo een „Sonneheerdt'V dag gehouden. f Verklaring van den gestichtsdirecteuc' inzake het misdrijf te Santpoort. Japan zou voornemens zijn in de Noord-' Chineesche gebieden een nieuwen staat,/ Mongoekwo, te stichten. 1 De toestand van den gewonden Brit- schen ambassadeur in China is nog zeer ernstftj. Mussolini zou a.s. maand een bezoek aan Neurenberg en Berlijn brengen. Bij de Nankau-pas trachten de Japan ners het Chineesche verzet met gifgas te overwinnen. Wrjjf uit Uw oogren dat mis leidende 2c l rijdt FISK SAFTI-FLIGHT Minister van Boeijen Blijft voorloopig in Bronovo Naar wij vernemen zal Minister Van B o e ij e n de eerste weken het ziekenhuis niet kunnen verlaten. Op dit oogenhlik gaan de doktoren na of operatief ingrij pen noodzakelijk is; mocht het over eenige dagen daartoe komen, dan zal een absolute rust van eenige weken ongetwijfeld moe ten volgen. Positie der mijnwerkers Voorstellen aan de contactcommissie. De R.K. en Prot. Chr. Mijnwerkers bonden hebben besloten aan de contact commissie voor het mijnbedrijf te ver zoeken bij de binnenkort te houden be sprekingen over de positie van het mijn, bedrijf en den toestand der arbeiders de volgende punten aan de orde te stellen: 1. Verhooging van de loonen. 2. Stich ting van een aanvullingsfonds ten be hoeve van de gepensionneerden. 3. Ver korting van den werktijd. 4 Verbetering der verlofregeling. Een sub-commissie van de contactcommis sie heeft op het oogenblik reeds verschei- lende voorstellen in behandeling tot wijzi ging van het collectieve contract. GEMENGD NIEUWS MOTORONGELUK Woensdagnacht hati de 16-jarige J. v. 'A. uit 's Gravenhage het ongeluk in de bocht Kruisweg—Moerk.laan te B 1 e i s w ij k te slippen met zijn motor. Vanuit de Chr. School waarin hij was binnengedragen, is hij op advies van Dr. Karreman naar het gemeenteziekenhuis te 's Gravenhage per ziekenauto van de G.G.D. aldaar, vervoerd. Aangezien het slachtoffer niet in het bezit was van een rijbewijs is door den rijksveld wachter ter plaatse proces-verbaal opge maakt. EEN DRIELING De landbouwer H., wonende Hondsruk gem. Simpelveld, (L.), werd dezer dagen hoogst aangenaam verrast, doordat één zijner dragende koeien aan niet minder dan drie kalveren het levenslicht schonk. Dit uiterst zeldzame geval trok van de zijde der landbouwersbevolking groote belangstelling. MEISJE VERDRONKEN Gistermiddag is de 23-jarige Neeltje van Middelkoop te H e i en B o e i k o p in de nabij haar huis gelegen wetering geraakt en verdronken. Het meisje schijnt bij het vaten wasschen aan den kant van het water te zijn uitgegleden. Men heeft nog geruimen tijd gepoogd door kunstmatige ademhaling de levensgeesten op te wekken. Doch dit mocht niet baten. Studeer voor een vak, dal flinke personen een goede toekomst biedt Volg onze degelijke, goedkope, schriftelijke opleiding tot RADIO-MONTEUR RADIO-TECHNIEK Gratii Mp bij tolllciUe*. Vraag zonder verplichting Inlichtingen tij AS.S.O. Nieuwe Plein 31, Arnhem

Nieuwe Leidsche Courant | 1937 | | pagina 1