STADSNIEUWS «yESCOMPTO WOENSDAG 18 AUGUSTUS 1937 TWEEDE BLAD PAG. 6 Gemeentezaken Leeraar H. B. S. voor Meisjes Aan de Hoogere Burgerschool voor Meis jes moet nog worden oorzien in de vaca ture, welke aan die school ontstond tenge volge van het aan mevr. Dra M. E. Jonker jWesterveld verleend eervol ontslag als leerares in wis-, natuur-, Werktuigkunde en cosmografie en welke vacature nog voort duurt doordat mei. Dra A. C. Bakker te Am sterdam hare benoeming tot die betrekking niet heeft aanvaard Door B. en W. wordt ter benoeming tot leerares (leeraar) aanbevolen: e. Mej. Dra A. A. P. Couvée, leerares aan het Meisjes Lyceum en het Stedelijk Gymna sium te Utrecht; 2e. de heer Dr. J. Koksma. tijdelijk leeraar aan de Rijks Hoogere Burgerschool te Oosc- jiurg; met dien verstand» dat lie br.arming \an den sub 2e genoemde zal gcschielen in t.jdidijken di-ntst, voor Jen duur van don cursus 19 V> >8. B. en W. stellen voor den heer B. Kingma. op zijn verzoek eervol ontslag te verleenen uit zijn betrekking van onderwijzer aan de .Centrale School voor hev 7e en 8e leerjaar. Converteering geldleenino Bij raadsbesluit van 25 Januari 1932 werd hij de Indische Pensioenfondsen een bYz pC-t. geldlecning gesloten van f250.000. o.a. met bepaling, dat versterkte of algeheele aflos sing jaarlijks op 1 December, voor het eerst op 1 December 1937, mogelijk is, mits een vergoeding van 1 pCt over hev bedrag der af lossing Letaiende. De Indische Fondsen hebben zich bereid Verklaard, deze leening. op 1 December a.s. pro resto groot f212 500 te converteeren op iden volgenden voet: t 1. rente 3% pCt. bij parikoers; 2. geldgever heeft de bevoegdheid om do rente met ingang van 1 December 1947 of van 1 December van elk volgend jaar tel kens re herzien, met dien verstande echter, dat de rente nimmer kan stijgen boven 4 pCt.; 3. looptijd 34 jaar, overeenkomstig het be staande aflossingsDlan; 4. extra aflossing kan uitsluitend Dlaat* hebben op de verschijndagen van de rente; bij een zoodanige aflossing gedurende de eerste 5 jaren is 1 pCt. vergoeding ver schuldigd: 5. de vergoeding van f2125, die thans zou zijn verschuldigd, zal geldgever niet vorde ren. B. en W stellen voor deze aanbieding ,te aanvaarden* 'AANSCHAFFING VAN LEESBOEKEN Door het bestuur van de Vereeniging voor 'Christelijk Onderwijs, alhier, is ingediend een verzoek, om op grond van art. 72 der Lager Onderwijswet 1920, medewerking te verleenen tot de aanschaffing van leesboo ken (nieuw» methode) ten behoeve van zijn school voor uitgebreid lager onderwijs aan het Noordeinde 3, zulks ter vervanging van de thans in gebruik zijnde exemplaren die. hoewel verouderd, nog in goeden staat ver- kceren. Aangezien het hier derhalve niet betreft de vervanging van door gebruik versleten boeken door nieuwe, doch het vervangen van een verouderde methode, behooren de kosten, welke door het betrokken schoolbe stuur worden geraamd op f 96.90 naar do meening van B. en W. tot de buitengewone uitgaven, bedoeld in het hiervoren aange haald wetsartikel cn niet tot die welke moe ten worden bestreden uit do exploitatiever goeding, bedoeld in art. 101 der wet. B. en W. stellen voor de medewerking te verlee nen. REORGANISATIE ARMENRAAD In de Memorie van Antwoord betreffende 'de gemeenteoegrooting J937 deelen B. en W. mede, dat de wijzigingen, die in verband met de reorganisatie van het bureau van den Armenraad in de begrooting van dien Raad moesten worden aangebracht, nader zouden worden aanhangig gemaakt. Nu in middels omtrent de te nemen maatregelen overeenstemming is bereikt en ook het fi- nancieele resultaat ervan bekend is, heeft het bestuur van den Armenraad een nieuwe begrootine vnor 1937 ingediend, ter vervan ging van de bij raadsbesluit van 26 Februari 1937 goedgekeurde voorloopige begrooting. Door verschillende omstandigheden, o.a. doordat de rwganisatie in 1937 slechts over 10 maanden haar invloed doet gelden, zal de opbrengst van de maatregelen over dat jaar niet het bedrag van f 7000 bereiken, zoo- uls is geraamd in hoofdstuk XV (volgn. 220) van de gemeenteoegrooting 1937. Dit bedrag van f 7000 werd uitgetrokken op de basis van de begrooting voor 1936, welke een uitkeering van de gemeente be vatte van I 16.31S. Volgens de nieuwe begroo ting van 1937 kan de uitkeering van de ge meente op f 11.684 worden gesteld, zoodat de bezuiniging ten opzichte van 1936 f 4634 be draagt. Vermits echter de voorloopige ra ming van de bijdrage der gemeente in de gemeentebegrooting 1937 reeds lager was uit getrokken. dan voor 1936, nl. op f 15.414, be draagt ten opzichte van die begrooting de besparing f 3730, en moet derhalve in een som van f 3270 worden voorzien. Voorshands dient hev ontbrekende be- 'drag van ƒ3270 te worden gedekt uit de post onvoorziene uitgaven, waarop f 15.94b besohikbaar is. Tot de bezuinigingsmaatregelen behoort- o a. de verlaging van de huur van het bi] Non Armenraad in gebruik zijnde perceel Niouwsteeg no. 16. De bovenverdieping van dit perceel Is aan 'den Armenraad verhuurd bil raadsbesluit van 18 December 1933 voor den prijs van f 500 per jaar, onder bepaling, dat dc straat- belasting voor rekening van den huurder is. Met. de Commissie van Fabricage zijn B. cn W. van oordeel, dat de huurprijs m de gegeven omstandigheden verlaagd kan wor den tot f 400 per jaar, straatbelasting mbe- KAMER VAN KOOPHANDEL HANDELSREGISTER Nieuwe inschrijving. 16 Aug. 6984. Naam- ïooze Vennootschap Clichéfabriek „Corroc turn", Leiden, Rapenburg 26, exploitatie van graphische inrichtingen en daarmede in ver band staanden handel en fabricage. Daet. Ned St.-Crt.: 22 Juli 1937, nr. 139/1026. Pi- re ctr.: Mevr. G. Jurgens-Schaffer, Maartens dijk. Dir.: H. Volkers. Maartensdijk. Maat schappelijk kap. f 10.000, waarvan geplaatst en gestort f 2000. Proc.: G. Jurgens, Maar tensdijk. Wijziging. 16 Aug. N.V. voorheen M. van Dop's Bouwbedrijf, Voorschoten. Papelaan 38. (Afkomstig uit 's-Gravenhage). Meubelfabriek „De Globe", Voorschoten, Donklaan 61. (Afkomstig uit 's-Gravenhage). Zilveren Jubileum W. C. Landesbergen Heden herdenkt de machinedrijver bij de Gasfabriek W. C. Landesbergen, zijn 25-jarige dienstvervulling. Als machine drijver werd hij aangesteld op 1 Juli 1924, na vooraf in verschillende andere functies bij genoemd bedrijf te zijn werkzaam geweest. Daar Landesbergen niet alleen goed staat aangeschreven bij zijn superieuren, maar ook steeds in de beste verstandhouding me' zij.m collega's verkeert, spreekt het vanzelf, dat d-«ze dag voor hem niet onopgemerkt voorbij kon gaan. Vanmorgen werd de jubilaris allereerst in de Directiekamer ontvangen, waar hem bij monde van der» Directeur in een harte lijke toespraak gelukwenschen met zijn zil veren feest werden aangeboden, waarbij zijn directe chef, de heer Colpa, zich gaarne aansloot. Daarop volgde in een der bedrijfs- lokalen de huldiging door zijn collega's, waaTbij ook de eohtgenoote van den jubi laris tegenwoordig was; voor zoover dc dienst dit toeliet had toet personeel van '•e koolgasfabriek en de machinekamer zich aldaar voor de ontvangst verzameld. De gasstoker de Wagenaar feliciteerde den jubilaris namens het gezamenlijke per soneel en deed zijn gelukwenschen verge zeld gaan van een stoffelijk blijk van waar deering. bestaande uit een mooie rooktafel. De jubilaris sprak voor dit alles zijn har- tel ijken dank uit, waarna alle aanwezigen geletrenheid kregen heim persoonlijk de harid te drukken. Kort daarop vertrok de jubilaris met echtgenoot** huiswaarts, om het verdere van don dag in den familie kring door te brengen. Luchtverdedigingsdag Ten behoeve van den Luchtverdedigings dag, welke Zaterdag 21 Augustus a.s. te Scheveningen zal worden gehouden, hebben de Nedcrlandsche Spoorwegen voor het rei- zigersvervoer goedkoope retourbiljetten be schikbaar gesteld, welke geldig zijn voor de navolgende treinen: Leiden: Vertrek 12.53 uur. Aankomst Scheveningen Kurhaus 13 27 uur. Vertrek 14.53 uur. Aankomst Scheveningen Kurhaus 15.27 uur. Prijs retour f 0.38. Kaartjes zijn alleen in voorverkoop ver krijgbaar bij L F. L. J. Hartkamp. Merel straat 19, Leiden en bij J. Kooreman, Kas- tanjelaan 8. Leiderdorp. De terugreis kan met iederen gewenschten trein worden gemaakt. Leidsche Zwemkampioen- schappen Wedstrijden voor de politie Gisteravond vonden in de zweminrichting „De Zijl" onder zeer groote belangstelling de door de zrwemveroeniging „De Zijl" ge organiseerde wedstrijden om de Leidsche Kampioenschappen en de jaarlijksche Politie wedstrijden, alsmede de wedstrijden van 't Tram- en Spoorwegpersoneel plaats. Hieronder volgen de uitslagen: 50 M. schoolslag Jr. (politie enz.): 1. Bev 49 3/5 sec.; 2. Plug 50 sec.; 3. Laman 53 sec. 50 M. schoolslag Sr. (politie, enz.): 1. Tes- ke 1 min. 1 1/5 sec.; 2. Bots 1 min. 1 2/5 sec.; 3. Van de Steen 1 min. 10 2/5 sec. 50 M. schoolslag dames (kampioenschap van Leiden): 1. R. Blom 49 sec. (kampioene) 2. C. van de Lelie 49 3/5 sec. 100 M. schoolslag heeren (kampioenschap van Leiden): 1. W. Geeve (De Zijl) 1 min. 30 sec. (kampioen); 2. A. Nota (L.Z.C.) 1 min. 38 2/5 sec. 50 M. rugslag (politie enz.): Laman 53 1/5 sec.; 2. Bey 56 sec.; 3. Visser 1 min. 3 seconden. 50 M. rugslag dames (kampioenschap van Leiden): 1. C. v. d. Lelie (kamp. v. Leiden) 48 4/5 sec.; 2, R. Blom 53 sec.; 3. C. Dreef 54 4/5 sec. 100 M. rugslag heeren (kampioenschap van Leiden): 1. II. Kapaan 1 min. 39 3/5 sec. (kamp.); 2. C. Boekkooi 1 min. 51 sec. 50 M. vr. sl. Sr. (politie enz.): 1 Meerburg 42 sec.; 2. Eveleens 57 2/5 sec.; 3. Segaar 1 min. 1 2/5 sec. 50 M. vrije slag Jr. (politie enz.): 1. Van Hilten 40 3^5 sec.; 2. Plug 50 1/5 sec.; 3. Bey 51 2/5 sec. 50 M. vrije slag dames (kamp. v. Leiden): 1. R. Blom 45 l/5 sec. (kamp.); 2. C. van de Lelie 50 4/5 sec. 100 M. vrije slag heeren (kamp. v. Leiden) 1. F. Teegelaar (L.Z.C.) 1 min. 13 sec. (kam pioen); 2 A. Sanders (De Zijl) 1 min. 152/5 sec. (met handslag); 3. P. Lut (De Zijl) 1 min. 15 2/5 sec. Reddend zwemmen (politie): 1. Huyskens 54 3/5 sec.; 2. Van Hüten 55 sec.; 3. Walkot- ter 1 min. 9 3/5 sec. Hinderniszwemmen (touwtrekken): De winnende, ploeg bestond uit de heeren Teske, Plug en Steen. Popduikon (politie, enz.): Van Hilten 34 2/5 sec 2. Bey 34 4/5 see, Waterpolo Tot slot volgden twee waterpolowedstrij- den waarvan de eerste gespeeld werd tus- schen twee combinaties en in een gelijk spel eindigde (11). De hoofdwedstrijd was tusschen: De Zijl en een H Z.- en P C.-combinatie. De thuisclub begon goed en hef eerste schot kwam van D. Kraaienbrink. H. Z. en P. C. maakte zich daarna mooi vrij. maar de hooghal kwam juist op het doel. Na een fout tusschen twee De Zijl-spelers kwam het eerste doelpunt voor de gasten 0—1. Even later liet Geeve zijn man los en spoedig was de stand 02. De gasten speelden zeer goed, maar moesten een speler missen wegens op stellen binnen de 2 M.-lijn. Na het zwemmen gelukte het Lut spoedig den achterstand te verkleinen, 1—2. Een ver schot van K. Kraaienbrink wist de H. Z. en P. C.-doel- man corner te werken. Jammer genoeg wist spoedig H. Z. en P. C. met een mooie schijn beweging 1—3 te maken, tcnvijl de links voor vlug voor 14 zorgde. Beide doelen kwamen nog om beurten in gevaar, maar gedoelpunt-werd er niet meer, C.G.W.-NIEUWS Door verhindering van P. C. en is de wedstrijd C.G.W. 1 P. C en L. 1 voor he denavond afgelast. De wedstrijd Fides Pasta C.G.W. 3 ein digde in ccn 2—3 overwinning voor C.GAV. BURGERLIJKE STAND BEVALLEN: J J Kruithof—van Erkel d; A W Hendriks—Verhaar d. OVERLEDEN: A v d Horstv Toren vr 60 j. H J Velders wednr 83 J; W Plug dr 21 j. EDERl. -INDISCHE MAATSCHAPPIJ N^V. Opgericht 1857 Bankzaken Effectenzaken Open Bewaarneming Beleggingsadviezen Assurantiën AMSTERDAM Keizersgracht 573 •575 's-GRAVENHAGE: Lange Vijverbero 13 De Leidsche Middenstand Kapsalon Gé Nederlof Met Ingang van heden is de dameakap- salon van Gé Nederlof, tot dusver gevestigd Kui-persteeg 9. hoek Oude Rijn, verplaatst maar Stationsweg 6c. Dit be tee kent voor mej. Nederlof in alle opzichten een groote verbetering. Zij heeft op der» Stationsweg de beschikking gekregen over een rumi pand, dat op zeer smaakvolle wijze ls inge richt. In de eigenlijke kapsalon heeft men ae beeohikking over vier boxen. De meest nioaerne machines, waaronder de perma nent-machine Wélla 1937, staan de cllénteete ten dienste. Daarnaast ls ingericht een aparate schoonheidssalon voor massage, manicure enz. met een hoogirequentie-ioe- otel en hoogtezon-men. Zoowel wat stand ais ruimte, inrichting en outillage betreft kon filter dus van een groote verbetering gespro ken worden. Wij wenschen mej. Nederlof daarmee gaarne geluk. NEDERLAAGWEDSTRIJDEN L.P.S.V. Morgen, Donderdag, des namiddags te 6.30 uur, speelt de L.P.S.V. op het terrein aan de Zoeterwoudsche Singel, een neder laagwedstrijd tegen de ambtenaren van Maatschappelijk Hulpbetoon. DE KATHOLIEKE MIDDENSTANDS HANDELSSCHOOL Aan de Katholieke Middenstands Han delsschool voor Alphen aan den Rijn en Omstreken, welke onlangs, op initiatief van de Onderwijs-Centrale van den R. K. Mid denstandsbond „De Hanze" alhier werd op gericht, zijn tot Leeraren benoemd door de Federatie van Hanze-besturen de heeren H. S. van de Putte en A II. van Berkum, al hier en den heer S. P. Onneweer, te Woer den. De heer Van de Putte, hoofd der R. K. Ulo-school bekleedt tevens de functie van Directeur. AUTO TE WATER De expediteur L. v. R. uit Roelofarends- veen, reed Dinsdagmorgen met een vracht auto op den Rijksstraatweg alhier. Bij de „Bonte paal" gekomen, slingerde de auto door onbekende oorzaak mei' het achterge deelte tegen een boom. Door de botsing kwam het voertuig, dat geheel gekraakt werd, in de naastbij gelegen stoepsloot. Won der boven wonder bekwam de bestuurder geen letsel. Door een kraanwagen van de Oostergarage uil Leiden werd de totaal ver nielde wagen, nadat men de sloot leeg had laten loopen, na ui'en van ingespannen ar beid op het droge gebracht De auto was niet verzekerd EEN VERBETERING De brug in den Rijksstraatweg onder deze gemeente zal worden verlaagd. De werk zaamheden zijn reeds aangevangen. Deze brug was een groote hindernis in het ver keer door de groove hoogte en te korte oprit Hierbij komt nog dat de brug gelegen is in een draai van den straatweg. Wanneer dit werk voltooid is kunnen autorijders zonder gevaar voor een botsing, met „vol gas" ge noemde brug passeeren. PAARD SPRINGT TE WATER Gistermorgen te kwart' voor elf is op de Jan van Goyenkade een paard, dat naar den hoefsmid moest en bereden werd door S., wonende aan het Delftsche Jaagpad, plotse ling geschrokken. Het wierp zijn berijder af ep sprong te water. Zwemmende bereikte het beest de overkant"", waar het werd op gepikt. S. bekwam geen letsel. NOG WAT TE GOED Door de politie alhier is aangehouden de 55-jarige L. S., gedomicilieerd te Hoogeveen, die nog 11 dagen hechtenis te goed had. OVER EEN PLANK GESTRUIKELD Gisteravond te 6.15 uur is de 12-jarige A. L. in de keuken van de ouderlijke woning aan de Lusthoflaan over een plank gestrui keld en gevallen. De jongen kreeg een diepe snijwond boven het rechteroog en is door den E.H.D. naar het Academisch Zie kenhuis gebracht. VAN EEN VRACHTAUTO GEVALLEN Hedenmorgen te 8.45 uur is de 27-jarige chauffeur P. K. uit Zaandam, toen hij bezig was met het laden van balen lorren, van zijn vrachtauto gevallen. Hij werd aan het voorhoofd gewond en was versuft. De E.H.D. heeft hem behandeld. HAAR VOORVORK BRAK Hedenmorgen te 9 uur is de 22-jarige H. O. uit Hazerswoude, doordat de voorvork van haar rijwiel brak op de Aalmarkt ten val gekomen. Ze werd aan de kin gewond en klaagde over pijn in de arm. De E.H.D. bracht haar naar het Academisch Zieken huis. UIT DEN OMTREK ALPHEN a.d. RIJN AUTO TE WATER GEREDEN Gistermorgen is op de grens tusschen Al phen en Hazerswoude bij de Bonte Paal een vrachtauto van de fa. van R. uit Roelof- arendsveen, vermoedelijk door een defect stuur, in een langs den weg-loopende sloot gereden. Voordien had de auto ccn boom geraakt, waardoor de cabine cn de laadbak geheel werden open gereten De chauffeur kwam er best af. doch een passagier bekwam bloedende verwondingen en werd bij omwonenden binnengebracht. De vrijwel geheel vernielde auto is 's mid dags weer op de wal gebracht. VOETBAL Ter voorbereiding voor de a.s. competitie speelden gisteravond een tweetal A.R.C.- combinaties 'n aantrekkelijke wedstrijd, die door de witten met 5~3 werd gewonnen. Op het voetbalterrein bij de Martha-Stich- ting speelt A.R.C. Ill morgenavond tegen M.S.V. I. DIPLOMA ZWEMMEN Maandag werden de proeven ter verkrij ging van het zwemdiploma in Alphens Zwembad voortgezet onder leiding van den badmeester den heer Kaltenecker. Thans waren de heeren en jongens aan de beurt. Het diploma A werd behaald door: Gerard Wissels, Henk Heinen, Wim de Jeu, Izaak Zonneveld, Cor Zwaan, Gerrit van Tuijl. Wim van Keeken, Sijbrand van Keeken, J. G. Laterveer, A. van Engelen, H. de Groot, P. Blom, J. Bakker en F. Snel. 1 afgewezen Diploma B: Hein Piencman, Joop vau Zwieten, A. Krotje, Cees'Krotje, Henk v. d. Linden, Aart v. d. Linden, J. Versluis, Klaas Hoogteijling, A. de Graaf, D. de Groot, T. Harting. Volgende week Dinsdag volgt de laatste groep. HAZERSWOUDE VESTIGINGSEISCHEN VOOR DEN MIDDENSTAND Door de afdeeling van den Middenstands bond alhier werd een vergadering gehouden 'e zaal van den heer Boers. De voorzitter de heer F. J. Kouwenhoven, memoreerde in zijn openingswoord de Vestigingswet voor het Kleinbedrijf, waarvan de lieer J. Mol, propagandist' van het Centraal Bureau, een uiteenzetting zou geven. De spreker wien daarop het woord werd verleend, zette in groote trekken genoemde wet uiteen. De toekomstige middenstander zal nu niet'meer in alle bedrijfstakken zoo zonder meer kun nen beginnen. Er zal in de toekomst ge- eisolit worden: credieUvaardiirheid, vakken nis en handelskennis. Do vakkennis zal ver kregen worden door het volgen van speciale ursussen voor ieder vak afzonderlijk, ter- i'ijl de handelskennis algemeen zal zijn. De vakopleiding zal niet alleen op de practijk. maar ook op de theorie gericht' moeten zijn, terwijl bij de vakopleiding de speciale handelskennis van 't 'betreffende vak niet gemist kan worden. De cursussen voor de algemeene handelskennis zullen omvatten uitgebreid enkel boekhouden, eenige kennis van in- en verkoopusanties en de algemeene handelsorganisatie, kennis van bank- en credietwezen en betalingsverkeer, verzeke ring van hef bedrijfsleven, en kennis van de organisatie van den middenstand, kostprijs berekening en berekeningen in den goede renhandel, het lezen van een rekening-cou rant, omrekening van buitenlandsch geld en enkelvoudige interest-berekening. Eenige kennis omtrent de meest voorkomende over eenkomsten, van belastingwetten, vennoot schapsvormen, coöperaties en vereenigingen eigendomsrecht, pand, hypotheek, preferen ties, en recht van retentie is noodig, even als die betreffende de voornaamste wette lijke bepalingen omvrent failissement, sur séance van betaling en diverse soorten van handelspapier en van de wetten, welke meer in 't bijzonder betrekking hebben op het middenstandsbedrijf, vaardigheid in het stellen van eenvoudige handelsbrieven, grondbeginselen der moderne bedrijfsleer, van reclame- en verkoopkunde. Na deze uit eenzetting volgde een geanimeerde gedach- tenwisseling. Voor Hazerswoude blijven de leden geheel vrij. hij welke oursus zij hun kinderen willen laten inschrijven. Alphen en Boskoop zijn wel de meest gewenschte plaatsen. DE BLAUWE WIP WORDT WEER BLAUW Aan dc Oostvaart, gelegen tusschen de Oost- en West Geerepolder, staat sinds jaar en dag 't karakterstieke wipwatermolentje de „Blauwe Wip", gelegen langs de Gemee no weg. Deze „Blauwe Wip", welke .de Oost en West Geerepolder bemaalt, de Oost Gee repolder Boor middel van een duiker onder de Oostvaart door. werd sinds lang door velen de „Zwarte Wip" genoemd, omdat er geen blauw aan te bekennen was. Gelukkig zal deze zwarte smet niet lang meer op do Blauwe Wip blijven kleven, want het ba- stuur van genoemde polder heeft aan een der schilders alhier opgedragen de „Blauwe Wip" weer in een bauw met wit afgezei jasje te steken. Liefhebbers van landelijk natuurschoon zullen zich over het genomen besluit van het bestuur ooker verheugen. VAN DE FIETS IN 'T WATER GEVALLEN Gisteravond fietsten de heer H. met zijn echtgenoote uit Bodegraven in richting Lei den huiswaarts. Achter op hun rijwielen hadden zij hun kroost een zitplaats gegeven. In de Groenendijk alhier gekomen werd de echtgenoote van H. door het felle licht van een tegemoet komende auto verblind. Om een ongeluk te voorkomen, stapte zij af, waardoor zij de macht over het rijwiel ver loor. Hierdoor geraakte de achterop zitten de kleine in het diepe water van de naast den weg gelegen sloot. Op haar hulpgeroep stopte de reeds verder gereden vader en snelde te hulp. Hij sprong te water en smaakte het genoegen zijn kind te kunnen redden. Gelukkig woonde familie in de omtrek waar vader en kind van droge klee- ren werden voorzien en de nacht konden doorbrengen. STROOPERS AAN HET WERK Ten nadeele van den visscher M. N. al hier zijn uit het door hem gepacht visch- water een tweetal palingfuiken ontvreemd, terwijl een derde fuik met een scherp voor werp is stuk gesneden. Bovendien werden des nachts zijn fuiken door onbekenden ge licht. Een groote schadepost voor den vis scher. Heeft een visscher zich soms in zijn fuiken vergist en in zijn vischwater? HILLEGOM AFSCHEID COMMANDANT BURGERWACHT In verband met zijn vertrek naar Rijs wijk heeft de heer Hensums Maandag avond afscheid genomen als Commandant van de Burgerwacht De voorzitter van den Burgerwacht, Mr. Peek, sprak een woord van afscheid en bood hem een verzilverde Plaquette aan, met het onderschrift „Bur gerwacht". Vervolgens werd hij nog too:° sproken door dien Burgemeester en den heer A. Bos. Aan Mevr. Hensums werden "bloemen aangeboden, terwijl de heer Hen sums tot Eerelid der Burgerwacht werd be noemd, welke benoeming door hem met een voord van dank werd aanvaard. Na dit officieele gedeelte bleef men nog tot ruim elf uur gezellig bijeen. Bij de Gemeentelijke Arbeidsbeurs ston den deze weck 151 werkloozen ingeschreven tegen 272 op dezelfde datum van het vorige jaar. Een dergelijk laag aantal is in g«en jaren bereikt ZWEMFEEST H.Z.V. Zaterdag a.s. houdt de H.Z.V. een zwem feest in de Gemeentelijk» zweminrichting. Op het programma komt voor: 50 M. vrije slag voor dames en heeren boven 16 jaar; 25 M. vrije slag jongens en meisjes onder 16 jaar; 50 M. vrije slag voor jongens en meisjes adspir. H.L.V.; 50 M. rugslag voor dezelfden; 50 M. schoolslag voor dezelfden; 50 M. vrije slag dames cn heeren leden H.L.V.; 50 M. rugslag voor dezelfden; 50 M. schoolslag voor dezelfden. Verder schoonspringen, onder water zwem men en watcrpolowedstrijd. Voor zwemlief- hebbers belooft het een mooie middag te worden. Laten wij hopen dat hel mooi weer is. De aanvang is vastgesteld om half vijf. KATWIJK AAN DE RIJN KONINGINNEFEEST Het bestuur der Oranjetvereeniging heeft thans ook haar programma voor het a.s. Koninginnefecst op 2 Sept. vastgesteld. 's Morgens om 7 uur geeft de Harmonie koraalmuzick van den toren. Om kwart voor negen verzamelen alle schoolkinderen zich op het Kerkplein en maken met (begeleiding door de Harmonie een wandeling door het dorp, terwijl voor de twee bewaarscholen even half zal worden gehouden om aldaar het Wilhelmus te zin. gen. Na aankomst op het feestterrein zullen dc feestelijkheden officieel door den burge meester worden geopend en de kinderen worden toegesproken. Dan zullen verschillende spelen plaats hebben om prijzen. Onderwijl worden d* kinderen ook getracteerd. De Harmonie ve.r- leent ook dan haar medewerking. Na afloop der spelen, ongeveer 12 uur, gaan de kinderen weer in optocht terug naar de Voorstraat, waar bij de Bruggestraat dn stoet zal worden ontbonden en de kinderen bij de spelleiders hun gewonnen prijzen kunnen afhalen. 's Namiddags hebben de spelen voor do grooteren plaats. Kwart voor twee wordt af gemarcheerd met de Harmonie rainaf Briu gestraat. Op en bij het feestterrein zullen verschillende spelen plaats hebben, zooals ringrijden met paard en tilbury, tonrijden, ringsteken per rijwiel voor dames en hee ren. popdragen voor dames en stoelendans. In den avond zal een lampionoptocht ge houden worden. De verschillende onderdeelen van de festl viteiten zullen nog nader per programma worden bekend gemaakt. GEITENKEURING Gisteren had de reeds eerder aangekondig de Geitenkeuring plaats vanwege de Geiten- fokvereeniging „Vios" alhier. De Rijksvee teeltconsulent, de heer De Jong, gaf hier voor zijn medewerking, terwijl veel leden en donateurs van hun belangstelling deden blij ken. De uitslag van de gehouden keuring, die plaats had op een terrein tegenover Pension „St. Joseph", was als volgt: Eenjarige wit, ongehoornde geiten: No. 1 was „Allegonda" van C. v. d. Kamp, no. 2 „Jaantie" van Joh. Freke. no. 3 „Nelly" van Jac. Heemskerk. De eerste twee verkregen prijzen, no. 3 het diploma van den Provin cialen Bond. Eenjarig bont of gehoornd: No. 1 „Boppie" van R. de Winter, no. 2 „Willy" van G. do Moov. Tweejarig en meerj. wit, ongehoornd: No 1 „Jopie" ran C. Freke, no. 2 „Teunie" van C: Kuyt. Tweejarig en meerj. bont of wit ongo- hoornd: Kampioen was Annie" van C. v. d Kamp. die hiervoor een medaille van den Prov. Bond verwierf. 1ste prijs „Jootje" van Joh. Freke, 2de.pr. „Willy" van Piet Freke. Overloopers: No. 1 was een geit van L. Hogewoning. Lammeren: No. 1 een lam van C. Kuyt no. 2 een lam van C. v. d. Boog, no. 3 een lain van C. Haasnoot. KATWIJK AAN ZEE WINKELSTAND Dezer dagen is in het perceel do Waal Malefijtstraat 41, alhier geopend de brood- en banketbakkerij van den heer M. de Vreugd. Het is een keurige en goed inge richte zaak met een uitgebreide sorteermg lekkernijen, waar ook de meest verwende lekkerbek nog wel iets van zijn gading kan vinden. Men neme er eens een kijkje. ORGELCONCERT NIEUWE KERK Vrijdagavond a.s. geeft de heer Feike As- ma in de Nieuwe Kerk een orgelconcert. Het programma vermeldt orgelwerken van Bach, Handel, Mendelssohn, Guilmant, Claassman, Pomper, Jan Zwart en van den organist zelf. Deuren open 7.45 uur. INSTORTING Gisteren is waarschijnlijk met een schroef van een Rijnaak een groot gat in de kade van het Prins Hencli'ikkanaal gemaakt. Door de vochtigheid van den grond brok kelde het voortdurend verder af, zoodat thans een gat is ontstaan van groote afme tingen, zoo zelfs, dat gisteren een fietser, die het gat onder het rijden niet had op gemerkt, er geheel in verdween. De schade zal snoedig weer worden hersteld. GEITENKEURING De keurmeester, de heer de Jong, Rijks- veeconsulent uit den Haag, was gisteren op het terrein achter de Gemeentezaal aanwe zig om een keuring te houden od de inge zonden geiten van de Kavwijksche Geiten- fokvereeniging. De heer de Jong was zeer tevreden over de ingezonden dieren. De uit- slag was als volgt: oud ongehoornd wit: le prijs M Kuijt, 2e pr W. Kuijt, 3e pr C. Vooijs oud ongehoornd: le pr. P. Ketting. 2e pr. T. Ouwehand. 3e Dr. N. Remmelzwaal. oud on- gehoornd: le pr. C. Vooijs, 2e pr. K. Krom hout. 3e pr. K. v Dijk: 1-jarige gehoornde- le pr.: (tevens de medaille van den bond) Y v. Rijn, C. v. Duyn; 3e pr. P. Ketting. 1- jarige (bont): le pr P. Dulfer. Spr. v Duyn DE BROOD- EN BANKETBAKKERIJ VAN m. DE VREUGD DE WAAL MALEFIJTSTRAAT 41, KATWIJK AIZEE ês ook Uw adres voor uitsluitend "Pima kwaliteit BONBONS CHOCOLADE Alles eigen fabrikaat Beleefd aanbevelend RADIO DISTRIBUTIE R.. 16.20 Deutschl.s., 16.35 Londen Reg., 17.25 Brussel Fr., 18.20 Londen Reg., 19.40 diversen, 19.50 ParUs R„ 20.20 Keulen, 21.20 Brussel Fr., 23.20 BerlUn. Programma IV: 8-Brusstl VI., 9.2-9 diversen, 10.35 Londen Reg 15.50 Droitwich,, 18 20 diver sen, 1S.40 Droitwich, 23.05 Londen Reg. DONDERDAG 19 AUGUSTUS Programma 3: 8.—j Keulen; 10,20 Diversen: 11.20 ParUs R.; 12.35 Brussel VI.; 14.20 Keulen; 15.20 Droitwich; 15.35 Diversen; 15.45 London R 16.20 Keulen; 1.20 Brussel VI.; 18.35 Brussel Fr 19.20 Brussel VI; 20.30 Keulen; 21.20 Brusseu Fr.; 22.50 Weenen of dlv Programma 4: S.— Brussel VI9.20 Diversen 19.35 London Reg.; 15.35 Droltwich;18 .20 Diver sen; 18.40 London Reg.; 19.— Droitwich; 19.50 diversen; 20.20 London Reg.; 22.20 Boedapest of div.; 22.40 London Reg Rammeren. le pr.s M. Kwijt, 2e pr. W Kuijt, 4e pr. W. Kuijt, 5e pr. T. Meyvogel, Kam pioen werd de geit van K. Kromhout. Aan wezig waren 75 geiten en 23 lammeren AANTAL BADGASTEN GEVONDEN VOORWERPEN Rijzweep, portemmonaie met ƒ1.20, grijs jongensjasje, blauw damesjasje, portemon- naie mh ƒ0.90; zilveren schakelarmband, strandschop, zwart badpak met handdoek, rieten koffer met inh., voorglas van een verrekijker, zonnebril, houten hulpklopper, grijs bruin wollen handschoen, klein schaar tje, gemerkt M. R., port., inh. ƒ0.79; gestip peld kinderschortje, zwart wollen badpak. rijTOlbeiiisliiismerk in étui; port., inh fd.S^/o, retour Leiden—Katwijk en lommerd briefje, genummerd 2031, jonge Y Iers- hond, muziekboek, beige dameskous, nik kelen schakelketting, lipssleutcl, bruins stoffen boodschappentasch. Inlichtingen Politiebureau van 9—12 uur, NOORDWIJK DE WERKLOOSHEID Aan het einde der vorige week stonden mi het orgaan der arbeidsbemiddeling al hier 309 werkzoekenden ingeschreven, dit is tien meer dan drie weken daarvoor. Deze vermeerdering betreft echter in hoofd zaak het aantal jongens. NOORDWIJK AAN ZEE ORGELCONCERT Vrijdagavond kwart over acht zal George Mam, organist der Groote Kerk te Leeuwar- dy een orgelconcert geven in de Ned. Herv* Kerk alhier. Hij zal o.a. Bach en Mendels sohn ten gehoore brengen, GESLAAGD De heer G. Marijt, onderwijzer aan de o 1. school slaagden te Utrecht voor da akte Fransch 1. o. CONCERT EN LAMPIONOPTOCHT Gisteravond heeft de Harmoniekapel „Crescendoeen concert gegeven op de Noord-Boulevard. Na afloop, te ongeveer half tien, werd een lampionopvocht gehou den door de V.V.V. „Noordwijk Vooruit". Dank zij het groot aantal deelnemer* i slaagde deze optocht uitstekend. OEGSTGEEST AANRIJDING Gisteren had op den Rijksstraatweg al hier nabij de Drie Witte Palen een aanrij ding plaats \tusschen twee luxe auto's^ waarvan de eene bestuurd werd door M. V, te Noordwijk en de andere door M. de RL te Katwijk. De botsing was zeer hevig, zoodat beide auto's belangrijke materieele schade op liepen. Wonder boven wonder kwamen geen persoonlijke ongelukken voor. Beide auto's werden per kraanwagen van de fir ma Kamsteeg weggesleept. PAS OP UW BELASTINGPLAATJE! Verscheiden personen zijn door de poli tie alhier bekeurd wegens rijden zonder belastingplaatje, terwijl eveneens door ver schillende personen aangifte werd van diefstal van genoemde plaatjes. DIEFSTAL WARMOiND COLLECTE De in deze gemeente gehouden collecle ten bate van het Roode Kruis heeft een be drag opgebracht van f 17.50. GESCHENK PRINSELIJK JACHT Destijds is onder Voorzitterschap van. den heef Alb. Oudshoorn, Wethouder in deze gemeente een comité gevormd dat zich. ten doel stelde gelden in te zamelen v een aan te bieden geschenk bestemd voor 't Prinselijk jacht. In overleg met het Natio naal comité is besloten dat door deze ge meente zal worden geschonken het voor dit jacht benoodigde glaswerk voorzien van een monogram. GEZONKEN Een roeiboot beladen met vruchten is in aanraking gekomen met een motorjacht. Do roeiboot sloeg om en slechts met grooto moeite wist de inzittende zich zwemmende in veiligheid te stellen. Dc vruchten dreven op het water zoodat de eigenaar een be langrijke schadepost te boeken had. Onop lettendheid was oorzaak van de aanvaring* HUYS TE WARMONDT In een der groote dagbladen heeft een' bericht gestaan dat de buitenplaats „Huvs te Warmondt" verkocht zou zijn aan een. Maatschappij en dat het de bedoeling zou zijn van deze buitenplaats een rusthuis to maken. Bij nadere informatie is ons geble ken dat dit bericht uit de lucht gegre pen is. BOUWVERGUNNINGEN Door R. cn W. alhier is aan den heer P. F. Vergeer vergunning verleend tot het bouwen van een werknlaats en wagenschuur en afbreken van een oude schuur, terwijl ook aan den heer A. C. Hnarema toestem ming is verleend voor den houw van een! loods voor berging van booten, langs rtö „groote sloot." GEVONDEN Op de „Dieperpool" onder dpze gem een to is driivend gevonden een vlag met eenr zins oneewonen vlaggenstok. Tnliehtingeit zijn hij de gemeente-politie alhier te bo* komen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1937 | | pagina 6