mmmwmm Indrukwekkende Jamboree-apotheose 55$ DINSDAG io AUGUSTUS 1937 TWEEDE BEAD PAG. 5 De grijze chief-scout neemt afscheid van z'n jongens Vaarwel, en God zegene TJ allen Prinselijk paar woont het laatste kampvuur bij [(Van onzen Jamboree-verslaggever) [Vogelenzang, Maandagavond. Het is al weer voorbijl Met een grootsch défilé, een ontroerende toe spraak van den grijzen chief-scout en een romantisch kampvuur uitsluitend vcor padvinders is de groote verbroe deringssamenkomst der jeugd van alle landen waardig besloten. De in de avonduren gehouden kampvuurbijeenkomst kreeg nog een bijzonder feestelijk karakter doordat het Prinselijk Paar geheel onver wacht hier een bezoek kwam brengen, hetgeen op zeer hoogen prijs gesteld werd. Deze wereldjamboree 1937, die we zoo van nabij hebben meegemaakt, zullen we niet licht vergeten) Op den sluitingsdag leek de publieke be langstelling wat geringer dan we gewend .waren op hoogtijdagen, doch ondanks dat waa het toch een ononderbroken stroom, die zich na twaalven door de Bekslaan be woog. Velen wilden evenwel op het laatste moment nog profiteeren van de gelegenheid om het kampleven gade te slaan en zoo was Ihet dan ook te verklaren, dat de tribunes niet geheel vol waren. Er zullen zich zoo onge- tveer 9000 menschen bevonden hebben. Het begon reeds vroeg levendig te woro'en. Er was vroolijke marschmuziek, de contin genten gingen zich gereed maken voor het ulotdefilé en boven het terrein cirkelden tel Ikens vliegtuigen, die ditmaal met bijzondere belangstelling werden gadegeslagen. Waar om? Omdat de KL.M. de vriendelijke atten tie heeft gehad om de kreupele, doofstomme on L nde padvinders van Holland en Enge land, de misdeelde jongens die toch zoo fijn met de padvinderij kunnen meedoen, een gratis rondvlucht boven de Jamboree-ter reinen aan te bieden. Wat zullen de jongens daarvan genoten hebbent Imposant défilé der naties Ook vanmiddag ligt de Arena er weer fleurig bij, met al die vlaggen en zooveel menschen er omheen geschaard. In het mid den van het terrein is ditmaal de Raadsrots der welpen opgesteld, omgeven door een cordon padvinders uit alle landen. Waartoe dit dient, dat zullen we straks eerst zien. Op de eere-tribune bevinden zich aanvan kelijk Baden Powell met z'n echtgenoote en generaal Behrens. Later komt ook hoofdver kenner Rambonnet en als het Zweedsche contingent gepasseerd is, voegt zich tenslotte Prins Gustaaf Adolf bij de autoriteiten. Het hardnekkige gerucht, dat minister Colijn de sluiting zou bijwonen, blijkt toch niet juist te zijn. Onze premier is niet gekomen. Om half drie begint weer het groot- sche schouwspel, dat we ook bij de opening bewonderd hebben: het défilé der naties, ditmaal geopend door het Zweedsche contingent, dat voorafgegaan wordt door den Kampstaf van de Jam boree. In breeds rijen komen de scouts met hun vlaggen, in hun zoo verscheidene uniform weer voorbij de eere-tribune defileeren en Baden Powell toont zich onvermoeid in het groeten van de vlag gen. Naast Gustaaf Adolf blijft hij volle .vijf kwartier staande de hulde van z'n jongens dankbaar glimlachend in ont vangst nemen, Roerend afscheidswoord van den Chief Scout 'Om kwart voor vier staan de meer dan 25.000 padvinders allen rond de Raadsrots opgesteld, jubelend en zwaaiend naar de eere-tribune. Baden Powell meent echter, dat 't lange loopen en staan te vermoeiend gaat worden en hij laat de padvinders ver zoeken allen te gaan zitten. Weer een klein bewijs van het feit, dat de Chief nog alle kleinigheden denkt! De padvinders zetten zich dan ook in het gTas en slechts een smalle doorgang naar de Raadsrots blijft apen. Wat blijkt? De Chief Scout wenscht, dat hl z'n jongens hem goed kunnen z hij ze voor het laatst tijdens deze Jamboree toespreekt en daarom begeeft hij zich, ge volgd door alle contingentsleiders, naar de Rots, zoodat hij midden tusschen hen in Staat. Als hij de rots beklommen heeft, verzoekt He chief met een eenvoudig handgebaar stilte en dan gaat hij de padvinders van veertig landen toespreken met heldere, 'duidelijke stem. Dit is een plechtigheid ge worden, zoo aangrijpend, dat ieder, die haar meemaakte, ze nooit meer zal vergeten^ >Jïen jongenskruistocht De in het Engelsch" uitgesproken rede ■van den Chief Scout, die we hier iets ver kort weergeven, luidde als volgt: „Wij zijn dan gekomen aan het einde van onze Jamboree. Het lijkt alsof we eerst gis teren begonnen zijn en thans zijn we reeds aan het einde. Maar ik ben blij, dat ge durende deze ipaar korte dagen ieder van jullie padvinders geen gelegenheid heeft laten voorbijgaan om vrienden te maken. Dat was tenslotte het hoofddoel. Hetgeen wij doen, heeft men genoemd: Oen jongens-kruistocht, de kruistocht van de vrede. Het is een zeer korte beschrij ving van onze padvinders-broederschap. De jongens van elk op de Jamboree ver tegenwoordigd land, zijn met elkaar omge- I gaan en hebben voor de kruistocht vriendschap en goodwill gepleit. Jullie zult je herinneren, hoe, ten tijde van de kruis tochten, de groote (pogingen om de Heilige Stad Jeruzalem voor het Christendom terug te winnen, mislukten. Destijds, toen de jongens zagen, dat hun vaderen faalden hun pogingen, voegden ze zich bij elkaar en zeiden, dat zij een kruistocht wilden ondernemen, om het werk van hun vade ren voort te zetten. Ongelukkigerwijze had hun poging geen succes, wegens de slechte organisatie en gebrek aan voldoende voor bereiding. Maar in ieder geval was het een uitmun tende poging en het ging om een groot doel. De Broederschap van Padvinders is in vele opzichten gelijk aan die kruistoch ten. Jullie, padvinders, zijt te zamen ge komen van over de geheele wereld als ge zanten van goodwill, en jullie hebt vrien den gemaakt, alle hinderpalen van geslacht, rang en stand weggenomen. Dat is voor zeker een groote kruistocht Ik raad jullie nu allen aan om dat goede werk voort te zetten, want spoedig zullen jullie mannen geworden zijn en als er moeilijkheden zou den ontstaan tusschen twee naties, rust op jullie de verantwoordelijkheid. Als ge vrienden zijt, zult ge niet in breke willen zijn en gij zult een betere manier vinden om de internationale kwes ties uit den weg te ruimen, langs de paden van vriendschappelijke besprekingen. Gij draagt allen de Jacobsstaf, het teeken van de Jamboree, dat zoo teekenend is. Het draagt het kruis, het symbool van 't „offe ren" en van het groote christelijke geloof, maar het .heeft ook nog andere armen, waaruit blijkt, dat de Padvindersbeweging breed genoeg is om alle godsdienstige rich tingen te bevatten. mbleeon heeft tien (punten, welke de tien punten van de Padvinderswet voor stellen. Denkt altijd aan hetgeen de Pad- inderswet zegt. Zij zal je helpen in al jullie ondernemingen en jullie een groote hulp zijn in het vervullen van je verken- nersidealen en hierdoor zullen zij in dienst van God staan. Daarom bded ik aan elk contingent een vrede-bode". Onder luid applaus en gejuich uit verschillende hoeken, komen de contin gentsleiders, waaronder ook Gustaaf Adolf van Zweden, hun Jacobsstaf in ontvangst nemen en dan neemt de grijze chief, het voorbeeld voor eiken padvinder, ap roerende wijze afscheid van de padvinders van alle landen, die hem zoo na aan het hart liggen. „Ik heb aan de afgevaardigden van ieder land dit totem gegeven, zoo zeide hij, om mede te nemen naar huis als een teeken ran goodwill. Nu is voor mij de tijd gekomen om vaar wel te zeggen. Ik wensch, dat jullie allen een gelukkig leven moogt hebben. Jullie weten, dat de meesten van jullie elkaar nooit meer in deze wereld zullen ontmoeten. Ik ben nu in mijn 81ste jaar en nader het einde van mijn leven. Velen van jullie zijn in het begin en ik wensch vurig, dat jullie leven gelukkig en vol succes is. Zoo kun je het maken door te trachten de padvin derswet in praktijk te brengen, wat je ook mag zijn en waar je ook gaat Ik wensch, dat jullie allen dit insigne van de Jamboree op je uniform zult dra gen. Het zal een souvenier zijn en een her innering aan de gelukkige dagen te zamen in het kamp en als je het teeken beziet, zal het jullie helpen met het volbrengen taak om Gods rijk van vrede en goodwill tc handhaven. Mijn boodschap aan jullie is om over de heele wereld vriendschap en broederschap te brengen. Vaarwel en God U allen". Onvergetelijke oogenblikken Even blijft het stil. De beste hulde dn mien op dit oogenblik kan brengen aan den man, die z'n leven ïr» dienst van de jet gesteld heeft, nastrevend het ideaal van wereldbroederschap. Doch als de spanning gebroken is, gaan de hoeden juichend om hoog en luide klinkt het in spreekkoor: „Chief chief chief", er wordt gezongen „For he's a jolly good fellow" en onder stormachtige toejuichingen begeeft de chief zich door de rijen padvinders naar de eere tribune, gevolgd door de contingentsleiders, die de Jacobsstaf hoog voor zich uitdragen. Deze oogenblikken worden onvergetelijk. Voor het laatst klinkt het Jamboree-lied uit de luidsprekers, luide meegezongen, achteraan het veld golft een zee van vlaggen zwaar knetterend mengen zich lange rissen Chineesche voetzoekers in de uitbundige vreugde en hoog to de lucht ronkt boven dat alles 'een vliegmachine. Gustaaf Adolf gaat naar de microfoon: .Three cheers for the chief-scout", roept hij luide en het gejubel davert door de Arena, rhythmisch wordt geapplaudisseerd, worden drie hoera's uitgebracht op hoofd verkenner Rambonnet en dan, om kwart over vier, is het afgeloopen. Een machtige J ambore e-apotheos e I Slotkampvuur met Koninklijk bezoek Voor het publiek was daarmee de Jam boree afgeloopen, maar voor de padvinders nog niet. Wel gaan de Nederlandsche deel nemers nu spoedig vertrekken, enkele bui tenlanders ook al we waren zoo juist nog getuige van de uittocht der Zwitsers doch het meerendeel der vreemdelingen gaav nu nog gedurende drie dagen excursies maken om ons land te leeren kennen. Vele Nederlanders zullen in de eerst komende dagen van deze week wel eens padvinders troepen zien rondtrekken! Zoodoende zouden evenwel de deelnemers niet meer en njaese bijeenkomen en daarom al was het slotkampvuur, dat in de avond uren nog gehouden is, zoo mooi. Dit was een prachtige gelegenheid voor een laatste intieme reünie. Voorzoover men tenminste in een gezelschap van 25000 personen nog van intiem kan spreken De bijeenkomst, die ditmaal werd bijge woond door Lord Baden Powell, is op de reeds eerder door ons beschreven wijze aan gevangen en een der eerste nummers was weer het zingen van het Jamboreelied. Nauwelijks evenwel is het groote koor evenwel aan het derde couplet begon nen. of de zang werd overstemd door een daverend gejuich. Wat was er aan de hand? Verwonderd keken we om en wat zagen we: daar kwamen, zoo maar midden tusschen de duizenden padvin ders door. Prinses Juliana en Prins Bernliard met klein gevolg aanstappen, onder geleide van generaal Behrens. Het enthousiasme kende schier geen grenzen, totdat de muziek het Wilhel mus inzette en daverend schalde ons volkslied door de wijde duinpan. Wat ten aardige verrassing. Echt' weer iets voor het Prinselijk Paar, om zoo heel onverwacht, als niemand er op rekent, zoo heel gewoon en eenvoudig te komen kijken. Prinses Juliana droeg een eenvoudig grijs complet met een groene Alpinomuts, de Prins een lichtgrijs sportpak, terwijl Hij z'n onafscheidelijke camera niet vergeven had. Natuurlijk rezen de chiefs der verschil lende kampen uit hun zetels om plaats te maken, doch daar wilden de Hooge Gasten niets van weten. Ze wenschten het kamp vuur net als andere toeschouwers mee ve maken en zonder meer vleiden ze zich in de kampvuur-cirkel in het gras. hunner eere werd speciaal de „Hallo-yell" itgevoerd, maar verder zat er niet veel anders op dan het programma gewroon te vervolgen. Dat geschiedde dan ook. Het muziekcorps van de Tsjechen speelde een potpourri van Hollandsche liederen en dapper zong Prinses Juliana mee „Van je hela, hola. houdt er de moed maar in" en Prins Bern- hard, die telkens gauw een close-up mei' z'n Leica maakte, liet ondertusschen aan Gustaaf Adolf van Zweden de foto's van z'n vorige kampbezoek zien. Opnieuw werd er geyelld. Nu heette het: Rood, wit, blauw, Oranje, Nederland, je maintiendrai, Rood, wit, blauw, Oranje, Leve de N. P. V-l Een klein Tiroler jongetje kwam ee Jodellied ten beste geven, andere Oosten rijkers vertoonden een Tiroler dans er „B.R.A.V.O., bravo, bravo, bravo'* was niet van de lucht. Onder het zingen van het Faria-lied noodigde „Pom" van Voorthuy- zen de padvinders uit om op de maat mee ve deinen altijd een aardig gezicht, zoon deinende menschenmassa doch de Hoo ge bezoekers vonden dat die uitnoodiging ook tot Hen gericht was. Prins Gustaaf Adolf werd in de kring gehaald en heele Vorstelijke gezelschap wiegde net zoo hard heen en weer als de scouts. Dit nu echt een van die oiioflicicüle, we zouden haast zeggen gezellige bezoeken van Prinselijk Paar, dat zoo heerlijk kan mee doen. Met groote vaart werd het ditmaal wel zeer uitvoerige programma voortgezet en alles te noemen zou ons te ver voeren. Er een koddig geschminkte imitator, die meesterlijk den kampvuurleider nabootste, de Vogelenzang-yell werd weer een groot succes, de doedelzakken-band der Schot ten ontbrak natuurlijk niet en de Ameri- kaansche „roodhuiden" hebben een krijgs haftige en wilde Indianendans uitgevoerd, die zeer geslaagd is. We mogen echter niev overslaan het optreden van een groep ver pleegsters uit het'Kamp-hospitaal, die eerst zongen „Waar de blanke top der duinen" en vervolgens een aardig, zelfvervaardigd lied, waarin de jongens gezegd werd, dat ze hartelijk welkom waren in het hospitaal, en dav de bedden toch zooveel zachter zijn dan de stroozakken of de grasmat leraardigst! Tenslotte heeft de kampvuurleider een brandend stuk hout uit het kampvuur doen halen, waarmee het eerste kampvuur op de volgende Jamboree zal worden aangestoken. Toen werd den padvinders verzochv een pad open te maken voor de Vorstelijke be zoekers en dat met hun zaklantaarns zoo veel mogelijk te verlichten. Daardoor kon het Prinselijk Paar dan ook heel gemakke lijk vertrekken, onder het zingen van het Wilhelmus. Slapeloosheid tengevolge van de zomerwarmte, overwint men spoedig door het gebruik van een paar Mijnhardt's Zenuwtablelten. Buisje 75 ct KERK EN ZENDING NED. HERV. KERK Beroepen: Te Wijk (N.Br.), T. H. Oos- tenbrug te Gouderak. Bedankt: Voor Holwierde, W. de Jong, te Idsegaihuizen. GEREF. KERKEN Beroepen: Te Munnekezijl, cand. H. van dor Wey Jr. te Coe-*orden. Te Capelle d. IJssel, W. Schouten te Westbroek. Aangenomen: Naar West-IJsselmonde, cand. H. J. Spier, hulppred. te Monitfoort. AFSCHEID, BEVESTIGING, INTREDE Nieuw Beets Men schrijft ons: Zondag was het voor de Geref. Kerk te Nieuw Beets een feestdag. In het vergrootte kerkgebouw werd 's morgens cand. D. A. Z ij 1 s t r a, voorheen hulppredi ker te Antwerpen-Mechelen, door zijn vader. Ds R. Zijlstra van Rotterdam-Delishaven onder oplegging der handen ingezegend na een predikatie over Ef. 411,12. Ds. R. Zijls-tra wees daarbij op de ambtsgave, het ambtswerk en den ambtszegen. Na de beves tiging in het ambt zong de gemeente Ps. 134 3. 's Middags was de kerk overvoL De nieuwe predikant hield zijn intreepreek over Zach. 4 6b, die met groote aandacht werd aangehoo d. Daarna werden woorden van dank gesproken tot den bevestiger, den ker- keraad, onderscheidene afgevaardigden en de gemeente. Namens den kerkeraad voerde ouderling de Haan het woord. Voor de classis Drachten en de Geref. Kerk van Boombergen werd gesproken door Ds. J. v. Wielen, waarna Ds A. Vellema na mens de kerk van Beesterzwaag sprak. Br. irt uit Drachten sprak een herinne- ringswoord uit de historie van de kerk van Nieuw Beets, die he: dacht, dat het ruim 21 jaar geleden was, dat zij tot openbaring kwam. Zij mocht nu haar eersten predikant ontvangen in een nieuwe pastorie, die, naast het mooie gerestaureerde kerkgebouw, bewijs is van krachtig en opgewekt geloofsleven. Noordlaren (Gr.)Oosterend (Fr.) Ds P. ten Have, Ned. Herv. predikant te Noordlaren (Gr.), hoopt Zondag 22 Augustus a.s. 's namiddags 2 uur, afscheid te nemen van zijn gemeente, en Zondag Augustus, 's namiddags 1.30 uur (o.t.) zijn intrede te doen te Oosterend (Fr.) dien dag in de v.m. godsdienstoefening 9!4 uur (o.t.) bevestigd te zijn door den con sulent, ds. D. B o u m a n, van Spannum. Zevenbergen Zondagmorgen werd cand. J. S. van Weg van Dubbeldam bevestigd als Dienaar des Woords bij de Geref. Kerk te Zeven berger door zijn broer, Ds A. van Weg van Oudewater, na een predikatie over 1 Cor. 3 913. Na de handoplegging werd toegezongen Psalm 1343. Des avonds deed Ds van de Weeg zijn intrede met een predi katie over 2 Cor. 4 57. Aanwezig waren mede Ds J. Wagen die na den dienst in de consistorie de classis Khindert den bevestigden predi- kant toesprak, en vertegenwoordigers van de Geref. Kerk te Klundert. Alg. Synode Ned. Herv. Kerk" Zeventiende zitting. De president opent de zitting met de voorlezing van Joh 10 116 en gebed. De notulen worden on veranderd goedgekeurd. Prof. Haitjema leest voor het door hem opgemaakte besluit over het hooger beroep van het classicaal bestuur inzake de uitspraak in het vorig jaar van een synodus contracta en van het Prov. Kerkbestuur van Friesland. Bedoelde uitspraken worden vernietigd zaak, de toestand te Zwaagwesteinde, nieuw aan het Classicaal Bestuur van Dok- kum opgedragen. De heer Wolffenspurger rapporteert de consideraties inzake de wijzigingen, noodd-g in het reglement op de Weduwen- en Wee- zenbeurs met het oog op degenen, die op 65- jarigen leeftijd emeritaat nemen zonder 40 dienstjaren te hebben. De heer v. Zwet rapporteert over nieuwe wetsvoorstellen, ingediend door de Commis sie, ingesteld om Hoofdstuk II van het regle ment op het godsdienstonderwijs te regelen. De bedoeling is het zooveel mogelijk te keer gaan van prediken door onbevoegden, wijzigingen worden aanvaard. Zij, die het examen van godsdienstonderwijzer willen af leggen, moeten nu 3 jaar studeeren onder leiding van een of meer predikanten. Langdurig wordt van gedachten gewisseld over de nieuwe instructie van den nieuwen Quaestor-Generaal. Des namiddags heeft de uitspraak plaats van de synodus contracta inzake de grensre geling tusschen Haarlem en Heemstede. „LICHT nvi OSTEN" De heer J. F. v. Krimpen, theol. cand. te Hilversum zal voorloopig drie maanden werlczaam rijn voor den zendingsbond „Licht im Osten", door het oprichten van plaatse lijke ©omité's enz. KERKBOUW TE WESTERVOORT De Geref. Kerk van Westervoort heeft be sloten het kerkgtfcouw te doen afbreken dezelfde plaats een nieuw kerkje met 150 zitplaatsen te bouwen. In verband hiermede moeten ook aan de pastorie veranderingen worden aangebracht. ONDERWIJS Prof. dr. FRIEDRICH ULMER Prof. dr. Friedrich Ulmer, de kende hoogleeraar in de practische theologie te Erlangen, heeft wegens het bereiken de leeftijdsgrens, emeritaat verkregen. Prof. Dr. P. J. GEYL NAAR ZUID-AFEIKA Prof. Dr. P. J. Geyl, hoogleeraar in geschiedenis aan de Rijksuniversiteit Utrecht, heeft zich ingescheept naar Zuid- Afrika. Prof. Geyl, die vroeger hoogleeraar was te Londen, heeft daar zeer veel aanra king gekregen met Zuid'-Afrika. Het lezingen-comité der Zuid-Afrikaanscihe universiteiten heeft Prof. Geyl uitgenoodigd daar te lande enkele lezingen te willen houden over onderwerpen, welke liggen op het gebied der Ned. geschiedenis. Prof. Geyl zal spreken te Kaapstad, Stel- lenboseh en Johannesburg, terwijl ook nog enkele andere plaatsen voor lezingen op het programma staan. Bovendien zal de hoog leeraar te Kaapstad en te Johannesburg voor de radio het woord voeren in de Ned. taal. ONDERWIJSBENOEMINGEN Lichtenvoorde (School voor C.V.O.), benoemd tot onderwijzer (kw. m. a.), G. H. Heinen te Aalten. DE SPELLING Het gisteren verschenen Staatsblad no. 863 bevat een Kon. besluit, dat voor 't leerplan van de openbare hoogere burgerscholen A en de ni Juli van het vorige jaar vastgestelde spelling voorschrijft. Examens Gelder. J. A. Klinkhamer t F. W. de Haas, G. Koelman. De examens zijn geëindigd. Totale uitslag: geëxamineerd laagd 55: dames geëx. 50. gesl. 28 de heeren J. v&n Alphen. SIERADEN voor de HUISKAMER NEDERLANDSE LANDSCHAPPEN Reproducties in kleuren naar schilde rijen, tekeningen en aquarellen van Nederlandse kunstenaars. Keus uit >38 platen. Prijs per plaat 3.40. Map m. verkleinde reproducties in kleuren 0.75. Ook door de boekhandel verkrijgbaar. P. NOORDHOFF N.V. GRONINGEN De Belgische Kanaalboot Princesse Marie José liep bij Duinkerken bij een aanvat ring met een Engelsch schip een groote scheur in de zijwand op. VRAAGBAAK *V-Voor> CHRISTELIJKE INSTELLINGEN Vertrouwensadressen ten dienste van Stichtingen van Barmhartigheid. Zieken huizen, Sanatoria, Instellingen. Tehuizen. Hoogste stand te Rennes en Biarritz 766.4. Laagste stand te Ingö 750.5. Stand vanmorgen half twaalf 763.3. WEER VERWACHTING Meest zwakke wind uit W. richtingen, half tot zwaar bewolkt of betrokken, weinig of geen regen, weinig verandering in tempe ratuur. ALGEMEEN WEEROVERZICHT Het kleine minimum, dat gistermorgen regen bracht in Ierland, trok recht O.-waarts ligt thans op de Noordzee en brengt een weinig regen in ons land. Over de Britsche eilanden ligt thans weer een rug van hooge luchtdruk en daarachter op de oceaan weer een vlak minimum. Het gebied van hooge luchtdruk in het Z. breidt zich nog geleide lijk over Z.-F,uropa uit. In Frankrijk en in de Alpen vielen plaatselijke onweersregens. Het mooie weer werd evenwel niet stoord en overal in Frankrijk i* de morgen zonnig en windstil. Ook in Duitschland is het overal mooi weer. echter met plaatselijk onweer in het Oosten. In Scandinavië steeg de luchtdruk achter de wegtrekkende depressie. Op IJsland daalden de barometers bij de nadering van een nieuw minimum. In Enge land is de lucht zwaar bewolkt tot betrok ken. Er viel geen noemenswaardige regen. Het is te verwachten, dat de storing onze omgeving van tijdelijken aard zal zijn. dat het mooie weer spoedig zal terug- keeren, echter met meer bewolking dan de laatste dagen. THERMOMETERSTAND Stand vanmorgen halftwaalf 19.4 C. 11 AUGUSTUS Zonsopgang 5.37 uur, zonsondergang 8.32 uur Maan op vm. 11.46 uur, onder nam. 9.52 uur VOERTUIGEN MOETEN HUN LICHTEN OP HEBBEN 11 AUGUSTUS Van 's avonds 9.02 uur tot 's avonds 5.US ur N. Kras, Vo- beiden Haarlem.' warden. Gesl.: de heeren J. de Bot iden: J. Oosterhoff. Leeuwarden. mej. J. M. Tuynei J. Schakel, S. A. Lultwleler. Ternei "leuwkerk. Gesl.. de heeren G. J. Schröder (bij Oldenzaal). C. D. Schutte. Rijs- much BI.O. A. Utrecht. Gesl.: de dame; W. Huzlnk, Enschede: M. J. Flbbe, Heemsted- heeren I. E. Hartog, Rotterdam; K. vai Amsterdam: J. vaxi Kesteren. Rotterdam C. F. Rietschei, Utrecht; A. D. M. Pols, Kaats- lultach bi.o. a. Den Haag. Hulsakte. Gesl: dames P. J. Colpa. Lelden: - Middelburg Schoolacte: mej. S. Jongepler, candldaten afgewew gelach M.O. a. U t r e M. Koolman. 's-Gravende Haag:: M. H Tolk. BI. ht Gesl.: de dam el 1: A. A. Schrelner MTiendaal; H. I. Gel »nz. Utrecht: de heerer - A. de Jong. Den Hang F. M. Tonlo. Amsterdam: B. Brekwegr, Der Haag: J. Dronkers, Groningen. D. F. ,A. Haring- t J. M. Helmerekx. Deventer M. H. J. Melis. Oudenboseh; R. S. G. J. d. fa IntObln. Gronlne-cn: J. M. H. Gorrls, Maas- nlel- E. H. A. van Hobok-en. Oudenbosch: J. C. Kruisman. Oudenboseh: P. G. L. Valstar. Ze- Rotterdam: G. K. L. I Flnsterwnlde: R. C R. Mulder. Geldermalsen. Ha f. Betn' e. Gesl. de Tie. >ek: M. Ahsmnn rerschle: R. W. -HertoErenbo.aeh d. Velde. Bergsch-en- Hiuie: J. var Oflk, i. RHswIlk: J. Bonte, ïra. StokerhorstNe- .e-er, Amst-rda: van Heerde. (Gld.). •elder Elm Nij- h t,.n. Utrecht. Geslaafd de derrie- P»eren. Prheveningren: A. J van Roe- H. H Macintosh, helden Den Haag Intra. Wvns: A. H J. Relth. Venlo er M. BnMnae. RotterAim- R ven Doorn G. F-lkema. Gorredljk:. J. T A. d« lien- H. J. Jansen. A. Prlrs. J Rak- Amsterdam: G. H. Gerritsen. TTwl- de Ron. Pchevcntntren- H Breaknma T. ZInkhaan. Vugrht. A. Warrlnga, N1J- Gmeltz-er, T 'ïberg, Zandvoort-. "W. Bontvuyst, va loecr, Groningen: F. W. C. Poortman, Zuldland. J. W, 1 therm or W. de 1 I F I Y '"VALIDEN- LELT rijwielen 40 jarige firma P. v. d. LEIV Sr Stille Veerkade 33, DEN HAAQ, Telefoon 113614 HOUTHANDEL A. BOOM ROTTERDAM DENNEN BEUKEN LIJSTWERK VUREN EIKEN DETAIL GRENEN TRIPLEX ENGROS VERKOOP BRIELSCHELAAN 15 - TELEFOON 51378 ZAGERIJ EN WOONHUIS HOLLANDSCHESTR. 7 - TELEF. 50582 Techn. Installatie Bureau „ROTTERDAM" ROTTERDAM, Telef. 37302 Hoek van Holland, Telef. 111 Aanleg en onderhoud van Centrale Verwarmings-lnstallatiën volgens elk systeem 1887 50 1937 ELECTRISCHE INSTALLATIES OP ELK GEBIED h.ï.GROENEVELDv.d POLL iCo's ELECTROTECHNISCHE FABRIEK Opgericht 1 September 1887 rotterdam AMSTERDAM wormerveer L. W. Schilperoort Technisch-Burea u voor Centrale-Verwarming Warmwater-Voorziening SNIJDERSSTRAAT 21 'S-GRAVENH AGE TELEFOON 335561 Politieambtenai r het politie-diploma afgenomen. Geëx. •den 125 candldaten. aanteekening behaalden: a. Kranenburg, Bergei. Kat-wljk aan Zee: T. Ve-rbree. J. A. Vogel. Amsterdam; A. Visser. Raalte; J. H. Benntk. Arnhem; H. v. d. Berg. P. Pippel, 's-Hertogen- bosch: W. de Groot, Leiden: W. Blomsma. Was senaar; IJ. Koorneef. Rotterdam; O. Keersema- ker. Den Haag: J. D. van Oosten. Overschl*: R. de Lange, Nieuwe Schans: J. C. Last. Sim pel veld: W. Th. Riezebos. Rijswijk (Z.-H.)ï "eesperkarspel: H. B. Bontsema. Nleuwersluls; Plalsir, Ossendreoht; H. ten Braak. Veenen- laal (gem. Ede): P. ten Wold-e, H. F. Kamphuls, v. d. Stoep. Delft-; .T. v. d. Molen, Schoonho ven: K. Beishuizen, Gorredljk: L. Gortemaker, DeurnlngenL. F. I. J. Hartkamp. D. v. d. Kaaij. H. J. Broeksoma. Lelden: H. Brink, Wijhe: J. W. Grotenberg, Alkmaar: A. van Dijk. Tevenaar: A. IJ. Tellegen. Rotterdam: H. J. v, I. Neer. Lochem: J. Rlcterlng. Zuilen: J. Terp- «tra. Den Haag: W. Molenaar. Huizen; P. M. Serkelaar. Schipluiden; F. Merk, Wehe (Gr.): 3. van Maanen. Sluis: J. Eibers. Nieuwerbnig mn den Rijn: J. de Ridder. Slmpelveld; E, rulman. Schiehroek: J. Schalk^ort. Vlissingen; 1. J. Schouten. "Wühe: H. Schuiteman. Barne- -eld: H. J. Veldhuizen. Bussum: C. Verkalk. Winschoten: C. H. T Vrolijk. Bergen op Zoom; J. Schipper. Sluis. (Totaal 41). Afgew. 62 cand. OUDE EN NIEUWE ZANGEN 4-stemmig gemengd koor, verzameld door wijlen M. VAN WOENSEL KOOY. 320 bladz. ing. ƒ1.50 - geb. 2. Overal in den muziekhandel en boekhandel .verkrijgbaar. Uitgave van: A. VOORHOEVE v.h. J. M. BREDEE ROTTERDAM

Nieuwe Leidsche Courant | 1937 | | pagina 5