Jlirtutd? gnttöd)t (üvuntnt iVfjanaai Dagelijks verschijnend Nieuwsblad voor Leiden en Omstreken V TjZonnebrand, SOHAEPKENS> VAN V,ST. FIJT" abonnementsprijs: Pet kwartaal in Leiden en in plaatsen waai een agentschap gevesligd is 235 Franco per post 235 -f portokosten Per week0.18 Voor hel Buitenland bij wekelijkscbe zending430 Bij dagelijksche zending530 Alles bij vooruitbetaling Losse nummers 5 cl. met Zondagsblad 7'/i et Zondagsblad niet afzonderlijk verkrijgbar Bureau: Breestraat 123 Telefoon 2710 (na 6 uur 3166) Postbox 20 Postgiro 58936 No. 6158 MAANDAG 9 AUGUSTUS 1937 Strtttrttntirprijjm: Van I tot 5 regels 1.177» Elke regel meer 0.22'6 Oigezonden Mededeelingeo van 1—5 iegels 2.30 EJke regel meer (Ltó Voor Tiet bevragen aan 't bureau V. wordf berekend ƒ0.10 T 18e Jaargang CORDELL HUIL ONTVANGT ANTWOORD De Minister-President over de verklaring van Gordell Huil Nederland bereid tot inter- nationaal overleg De minister-president, dr. H. Colijn, heeft thans geantwoord op de bekende verklaring van den Amerikaansohen minister van Bui- tenlandsche Zaken, Cordell BuliL De minister zegt met groote belangstelling i van de verklaring kennis te hebben genomen. Dr. Colijn is zeer getroffen door de gelukkige bewoordingen van dit vademecum voor al wie het goed meent met de toekomst vaj menschdom en er is in deze verklaring geen enkel punt, dat niet een element vormt Nederlands traditioneele politiek. De verklaring lijkt in het bijzonder van be lang, aangezien zij noch uitsluitend bestaande belangen, noch gerechtvaardigde aspiraties steunt, doch een gelukkigen middenweg in slaat tusschen den eerbied welken mem ver plicht is jegens gevestigde rechten en de op lettendheid welke ieder staatsman dien hoo- gen naam waardig, verschuldigd is aan nieuwe krachten, werkzaam op internationaal i terrein. De heer Huil heeft de wereld gewezen op een aantal gewichtige problemen van drin genden aard, waarvan hxprobleem dier oaiit- Wapening met zijn menigvuldige consequen ties op economisch zoowel als op politiek (terrein wel het meest urgent lijkt. Dr. Colijn is er diep van overtuigd', dat de internationale organisatie, zoo- als deze heden ten dage bestaat, niet lang meer ongewijzigd kan blijven, zonder de toekomst ernstig in gevaar te •brengen en hij is er zeker van dat Ne derland te allen tijde gereed zal staan en zich gelukkig zal prijzen om metter daad mede te werken aan de verbete ring van de bestaande toestanden. Zijn verwachtingen zijn gelegen in de be kwaamheden van hen, bekleed met het gezag om de beginselen, vervat in de verklaring van den heer Huil, te verwezenlijken, ten einde practische resultaten te verkrijgen en hij zich zou gelukkig prijzen tot dat doel r actief te kunnen medewerken. JEN loi-JARIGE Wed. Rombout-Hermans te Arnhem verjaart (Van onzen correspondent) Zaterdag vierde Mej. de Wed. C. RomboutHermans te Arnhem haar 101ste verjaardag. Opgewekt en frisch heeft zij dezen dag doorgemaakt in den kring van haar kinderen en vrienden. De buurt heeft haar gelhuldigd door de straat en het huis met groen en slingers te versieren. „Opoe" zelf, die niet van uiterlijk ver toon houdt, niet in een auto wil zitten en zichzelf allerminst belangrijk vindt, had een lange rij van felicitaties in ontvangst te nemen, w.o. die van den burgemeester, den heer H. J. P. Bloemers, die persoonlijk zijn gelukwensch aan de oudste inwoonster zijner stad kwam aanbieden. Voor het raam van haar woning heeft zij 's avonds oim half 8 een serenade van de West-Arnhemsohe muziekvereeni- ging in ontvangst genomen en het de-filé van de West-Arnhemsohe Gymnastiek- yereeniging gade geslagen. Lachend antwoordde zij op de toegespro ken wenschen, doch den radioreporter van de A.V.R.O., die haar voor de microfoon wikte doen spreken, wees zij steeds met de meeste beslistheid af. 't Was vermakelijk te zien hoe zij steeds weer verschalkt werd, want ze heeft toch voor de microfoon ge sproken. Tilburgsche Wolindustrie De loonsverhooging van 5 pet. De Vereeniging van Tilburgsche fabrikan ten van wollen stoffen heeft aan de arbeiders organisaties St. Lambertus; De Eendracht en Unitas een schrijven doen toekomen, waarin wordt medegedeeld, dat een toeslag van 5 pet. op de verdiende loonen zal wor den gegeven met ingang van de loonweek 16 tot en met 21 Augustus. Met lclefh wordt echter herhaald dat de toestand der Tilburg sche wolindustrie momenteel geen loonsver hooging toelaat, daar de industrie nog met zeer veel moeilijkheden te kampen heeft. Al lereerst is het nl. in vele gevallen niet mo gelijk de gestegen grondstoffenprijzen in de nieuwe verkoopprijzen te verdisconteeren. Voorts is vrijwel elke export nog onmogelijk Tenslotte is de concurrentie op de binnen- landsche markt uitermate scherp. Deze en andere overwegingen maken elke vermeer dering van productiekosten ongewenscht De merledeeling dat de organisaties al haar krachten zullen inspannen om meer unifor miteit in loonen en arbeidsvoorwaarden in de Nederlandsche industrie tot stand te brengen, was voor de vereeniging mede een motief om het hierboven medegedeelde be sluit te nemen. Het verbroeden van twee vakken van het Noordzeekanaal met bijkomende wer ken is opgedragen aan de N.V. Adr. Vol- ker's Maatschappij tot het uitvoeren van openbare werken te Sliedrecht voor i 643.000. De Duitsche kerkstrijd BOTSING TUSSCHEN KERKGANGERS EN POLITIE Kerkdienst was afgelast Honderd-vijftien arrestaties Ds Messow, die gisteren in Dahlem preekte, waar hij Ds Niemöller en Ds Hól- debrand verving, heeft van den kansel medegedeeldi dat zich thans 64 protestant- sche dominees in Duitschland in arrest be vinden. Aan het einde van de preek deelde Ds Messow mede, dat in Thüringen en Brandenburg nieuwe arrestaties waren richt Toen voorlzinge was gedaan van de lijst der zich in arrest bevindende domi- nee's, werden door de overvolle kerk ge beden voor hen gezegd. Gisteravond zijn te Dahlem honderd vijftien personen gearresteerd in ver band met een demonstratie ten gunste van gearresteerde predikanten. Verscheidene honderden mannen en vrou wen verzamelden zich voor de kerk te Dahlem, teneinde een aangekondigde bij zondere kerkdienst voor de gearresteerde predikanten bij te wonen. Toen zij de kerk gesloten vonden en vernamen, dat de dienst was afgelast, trokken zij naar de pastorie, waar zij trachtten bijeen te komen. Vlug schriften, die werden uitgegeven en die be trekking hadden op den kerkstrijd, werden door de politie in beslag genomen. Vervol gens kwamen met vrachtauto's leden der geheime staatspolitie, die zich onder de menigte begaven, mannen en vrouwen ar resteerden en dezen in de vrachtauto's deden plaats nemen. De gearresteerden wer den naar het hoofdkwartier der geheime staatspolitie overgebracht, teneinde aldaar te worden ondervraagd. 75 mannen en 40 vrouwen zijn voor het onderzoek vastge houden. Nadat de namen waren genoteerd en proces-verbaal was opgemaakt, is een aantal hunner na enkele uren arrest weer ap vrije voeten gesteld. Dit optreden der Overheid, eerst door het verbieden van een bidstond, daarna tegen de protesteerende kerkgangers, heeft, naar het N. v d D. verneemt, te Dahlem de grootste opschudding teweeggebracht. Ver bitterder dan ooit is de stemming in de kringen der belijdende kerk. De muggen zijn er weer Afsluitdijk 's avonds ongenietbaar De dienst, welke door de K.N.A.C. is .1- gesteld, ter verkrijging van inlichtingen met betrekking tot de muggenplaag op den afsluitdijk meldt ons, dat zoolang de hui dige weersomstandigheden blijven aanhou den, met vrij groote zekerheid is aan te ne men, dat iederen dag tegen het invallen der duisternis de muggen het rijden over den afsluitdijk verre van aangenaam zullen ma ken. Ook overdag zijn er grootere en klei nere zwermen muggen waar te nemen, maar deze huizen vooral in en boven de bennen terwijl zij eerst tegen den avond bij millioe- nen boven den we§ komen. DE „MAASKERK" VAN FREETOWN VERTROKKEN De „Maaskerk" is Zondagmiddag te 14.30 uur na brandstof en water te hebben ingenomen van Freetown vertrokken met bestemming naar Dakar. AANVARING VOOR DEN WATERWEG Geen ernstige schade Gistermorgen omstreeks 10 uur is ter hoogte van het lichtschip Maas het Neder landsche vrachtschip „Hoogland" van de scheepvaart en steenkolen maatschappij te Rotterdam in aanvaring geweest met het Engelsche vrachtschip „Eastlea". Beide sche pen werden niet ernstig beschadigd. De Eastlea" zette de reis voort, terwijl de ..Hoogland", die met een lading steenkolen van Engeland kwam, den Waterweg is bin- nengeloopen met een lichte beschadiging van den boeg aan stuurboord. Bijna ieder kamp te Vogelenzang heeft Iets specifieks: de bonte ingana 'van dc Mexicaansche afdeeling. HET VUUR WOEDT OP DE HEIDE Van kampbewoner tot blusscher Rookverbod in bosschen te vroeg opgeheven (Van onzen eigen verslaggever) Op een perceel heide gelegen ten Oosten van den Amsterdiamschen weg (straatweg ArnhemEde) te Arn hem heeft Zaterdagmiddag een felle heidebrand gewoed, die ongeveer 15 H.A. heide, beplant met berkengewas, tot een woestenij heeft gemaakt. Het perceel behoort in eigendom aan de dames v. Verscheur te Arnhem en maakt deel uit van het landgoed „Grijsoonï". Dit is de eerste heidebrand die in dit jaar wordt gemeld. Nu, in den tijd dat het Iar>- durig heeft gedroogd, was het alle dagen verwachten en het behoefde dus geen ver wondering te wekken toen het brandalarm tegen twee uur Zaterdagmiddag weerklonk. Blusschers uit het kamp Toen wij op het terrein van de brand aan kwamen was de brandweer juist bezig in de Zuid-Westhoek van het terrein een tegenvuur aan te leggen, dat tevens de ondergang van het groote vuur geworden is. Het terrein dat door het vuur was aange tast is een driehoek, omgrensd door den Ko ningsweg, Hardjerwij leerweg en een verbin dingsweg tusschen deze twee. Vanaf de brandtoren die op een van hoogste punten van Arnhem is gelegen werd het signaal groote heidebrand gegeven onmiddellijk rukte de brandweer te Schaars bergen uit. evenals die te Arnhem, resp. on der leiding van de heeren W. C. v. B u u r e n en A. Jonker. Het alarm drong tevens door tot het werkkamp van R.K. werklooze jon gens op Kemperheide in deze omgeving geleget, waarvan er nog 60 in het kamp aanwezig waren, die zich allen met schoppen en takken gewapend onder leiding van den directeur Pater Arts naar het als een fakkel bran dend perceel begaven. Even later kwarmer ook hulp opdagen van een kampeerplaats op Warnsborn, z waarvan jongens en meisjes eveneens den strijd tegen het vuur aanbonden. Daarna werd nog militaire hulp in geroepen en toen hiervan ook nog een 50 man gearriveerd was kon de strijd energiek worden aangevat. Hoog laaiden de vlammen op en voor alles was eisch dat het vuur in den driehoek van wegen werd gekneld, omdat de ramp niet te overzien zou zijn, indien het den verbindings weg zou overschrijden en de dennenbosschen van de „Hooge Veluwe" zouden worden Het tegenvuur bleek hiervoor het juiste middel. Schuin te gen den wind in werd een breedte strook hei de afgebrand en toen het vuur op deze plaats aankwam vond het geen voedsel meer zoodat het ook geer kans meer kreet om, door het groene loover van de langs den weg staande boomem, zich een pad te banen naar de ach tergelegen dennenbosschen. Een verstikkende rook, die de ruim 2-00 blusschers bijna den adem benam, steeg en deed in den wijden omtrek kond van het onheil dat naderen ging indien het werk geen resultaat had. Gelukkig was dit wel het geval. Tegen vier uur was men het vuur vrij wel meester. Nog moest er langen tijd nageblusoht wor den en zoo nu en dan laaide het vuur weer hoog op, doch een ernstige uitbreiding kon men voorkomen. Rookverbod opgeheven Van de oorzaak is natuurlijk niets met zekerheid te zeggen. Wel verna men wc dat juist een week geleden het rookverbod in de bosschen is opgehe ven en dat dot reeds de derde brand was die in een week tijds moest wor den gebluscht. De beid" eerste malen konden de jongens van het werkkamp het gevaar bezweran doch nu dreigde een ernstiger ramp en moesten meer deren hamuelend optreden. Een achteloos weggeworpen lucifer of een brandend eindje sigaret kan in bosschen fu nest zijn. Juist nu de wet het mogelijk maakt ware te overwegen of in het rookverbod ook de maand Augustus betrokken kan worden. Zondagmiddag is op den Antwerpsche- straatweg te Berge n-o p-Z oom een ern stig ongeluk gebeurd. Een autobestuurder, d« heer Moesbaak uit Bergen-op-Zoom reed, door plotseling naar links uit te wij ken, den van tegenovergestelde zijde ko menden motorrijder, den heer De Boer, aan. De heer de B., wiens echtgenoote op de duozitting had plaats genomen, werd tegen den grond geslingerd. Mevr. de B. bleef bewusteloos liggen; en werd in een nabijzijnde woning binnengedragen. Zij bleek een ernstige hoofdwonde alsmede verwondingen aan de armen te hebben bekomen en klaagde over inwendige pij nen. Per auto is zij naar haar woning ver voerd. Haar echtgenoot liep slechts lichte verwondingen op. Beide voertuigen werden ernstig beschadigd en moesten worden weg gesleept KELLNERS VAN 'T JAMBOREE RESTAURANT IN STAKING Toen alles stampvol zat, liepen ze weg Het geschil spoedig bijgelegd In het restaurant „De Totems" op het Jamboree-terrein te Vogelen- - a ng hebben Zaterdagmiddag om vijf uur plotseling alle kellners het werk neergelegd, omdat de exploi- tante weigerde enkele door hen ge stelde eischen iz. te willigen. Nu is het van vijf tot zeven uur altijd juist het drukste in het restaurant, zoo dat het voorval een zeer onaangename indruk op het publiek gemaakt heeft. Wel is er in de avonduren nog een en ander geserveerd op het terras, doch het restaurant moest men ge sloten houden. Eerst 's avonds laat zijn de beide partijen tot overeen- stemmiuc gekomen, zoodat het res taurant Zondagmorgen weer ge woon geopend werd. Gelukkig was 't geschil dus nog vrij spoedig bijgelegd, doch de indruk, die de bezoekers, en speciaal de vele buitenlanders, van dit voorval ge kregen hebben, is stellig niet erg aangenaam geweest. In het restaurant „De Totems", dat door mevr. C o 1 n o t, uit Amsterdam, van de Heinekensbrouwerij gepacht is, werkten on geveer 80 kellners, die gecontracteerd had uitsluitend op fooi. Tóen ze evenwel enkele dagen aan het werk waren, stelden ze als eisch, dat ze bovendien per dag een Balaris van f2.50 moesten hebben. De pachtster wenschte hierop niet in te gaan en daarop zijn door vertegenwoordi gers der vak-organisaties besprekingen ge opend met mevr. ColnoL De zaak bleef evenwel zooals ze was en Zaterdag om vijf uur zijn toen bijna alle kellners het restau rant uitgeloopen met de boodschap, dat ze op de huidige voorwaarden niet langer wenschten te werken. Op staande voet heeft de ipachtster toen allen ontslagen; er werd afgerekend en na cenige tijd zag men de heeren met achter lating van hun terreinkaart verdwijnen. Maar daar zat men nu met de gebakken peren. Een massa mensohen, die wilden eten of drinken en er geen gelegenheid voor kregen. Want mén had het restaurant bij gebrek aan personeel moeten sluiten. De menschen, die er nog waren werden door enkele diensters en een paar padvinders af- geholpen, maar toen was het voorloopig uit Men heeft in deze situatie in de loop van den avond niet veel verandering meer kun nen brengen. Wel hebben enkele diensters en een paar koks, alsmede enkele werkwil lige kellners op het terras geserveerd, dooh uien begrijpt, dat dit geen regeling was en er niet. veel menschen waren, die iets wis ten te bemachtigen. Fouten bij beide partijen Nu was er toch al een en ander aan de hand met nDe Totems". Zoo was het verschillende malen gebeurd, dat enkele kellners de goede niet te na gespro ken vreemdelingen op schandalige wijze hadden afgezet Dus was het heel logisch, dat er in het restaurant Zater dag borden verschenen, waarop het pu bliek aangeraden werd de prijzen te verifieeren aan de hand van de tarief- lijst Hiervan waren de kellners al niet erg gediend. Doch bovendien hadden ze groote bezwaren tegen de inrichting der buffetten, die veel te klein van opzet waren. Zoo was er bijvoorbeeld maar één bierkraan voor tachtig kellners, wat natuurlijk lang wachten veroor zaakte en dus ongenoegen met het pu bliek. Trouwens het geheele buffet is niet berekend op tachtig kellners, zoo dat er „achter het schotje" gewoon ge vochten moest worden, om tijdig aan de beurt te komen. Dit alles nu maakte het werken heel moeilijk. Men ziet, er waren aan beide zijden din- gen, die niet waren zooals ze zijn moesten en het gevolg- is een zeer onaangenaam con flict geworden. Zaterdagavond heel laat is er overeenstemming bereikt tusschen mevr. Lolnot en de vertegenwoordigers der vak organisaties. De kellners krijgen nu f 1 per dag salaris met terugwerkende kracht van af 31 Juli en op die voorwaarde zijn ze Zondagmorgen weer aan het werk gegaan. De werkwilligen van de vorige avond zijn toen, naar men ons vertelde, niet meer ver schenen Waar het restaurant per dag een omzet van f15 000 heeft, begrijpt men dat de eene avond sluiting een geduchte schadepost is geweest, maar toch dunkt ons de schade, die onzo reputatie in het buitonland door dit voorval geleden heeft, grooter. Overigens is de Jamboree als onze lezers dit onder oogen krijgen, zoo on derdehand officieel gesloten NEGEN VERDRINKINGS ONGEVALLEN Slachtoffers van het warme weer Een man overboord geslagen en verdronken In zeer korten tijd heeft het warme weer indirect weer een groot aantal slachtoffers geëischt. Niet minder dan negen menschen verloren het leven, voor het meerendeel doordat ze bij het zwemmen in de diepte ver dwenen. Wederom een ernstige waarschu wing, om toch nooit de voorzichtig heid uit het oog te verliezen. Wie de zwemkunst onvoldoende machtig is, begeve zich niet in diep water! Zondag is de 24-jarige S. Brouwer uit Wolvega, bij het zwemmen in de veenscheiding te Heerenveen verdronken. Zondag is bij het baden in de Lek on der de gemeente Vreeswijk verdronken, de 15-jarige L. Hugo, afkomstig uit Gou da. Na een half uur dreggen is het lijk opgehaald. De jongen was bii familie ve Utrecht gelogeerd. In D e e s t (Maas en Waal) waren de twee dochtertjes van den heer v. d. Werf in een kolk aan het baden. Plotseling zon ken de kinderen in de diepte weg. Het 14- jarige dochtertje verdween en kwam niet meer boven. Het jongere meisje geraakte bewusteloos en kon nog door ijlings toege schoten buren uit het water gehaald wor den. Het lijk is later opgevischt. Te Appeltern waren Zaterdag eenige arbeiders bezig met hetlossen van een schip met steenen. Op een gegeven oogenblik zak te een hoeveelheid steenen weg. De vracht kwam terecht op den twintigjarigen arbei der O. uit Haren bij Megen. Hij sloeg over boord en verdween met de steenen in de diente. Een viertal andere arbeiders, dat boven op de steenenlaag stond, wist zich te redden door in de Maas te springen en naar den oever te zwemmen. Het lijk van O. is nog niet gevonden. Bij het baden in de Maas onder de ge meente Cuyk, is de 15-jarige H. Broeren verdronken. Na een half uur dreggen heeft de politie het' lijk opgehaald. Toepassing van kunst matige ademhaling mocht niet meer baten. Waarschijnlijk trad de dood in tengevolge van hartverlamming. Zaterdagmiddag is de 28-jarige G. Bloto- ers te Gameren (G.) bij het baden in de rivier De Waal verdronken. Vrijdagavond is de 21-jarige J. K bij het zwemmen in het Hollandsch Diep onder Zevenbergen verdronken. Ofschoon hij de zwemkunst niet voldoende machtig was, waagde hij zich toch ver van den kant, met het gevnle. dat hij in c'e diepte verdween. Reddingspogingen faalden. Na eenige uren dreggen «slaagde men er in het lijk op te halen. De 28-jarige G. B. is Zaterdagavond om streeks half zeven bij het zwemmen in oe Waal te Kerk dr iel verdronken Men is terstond gaan dreggen, doch men i3 er nug niet in geslaagd het lijk te vinden. -e Wij he is Zondagmiddag de 21-jarige G. J. Edelijn bij het baden in den IJssel ver dronken. Uit den Dieseltrein gevallen Slachtoffer op slag dood Zondagmiddag is de 28-jarige apotheker J. N ij man s uit Waalwijk onder de ge meente S c h a 1 k w ij k uit den Diesel- vrein gevallen, die te 14.39 uur van Culem- foore vertrekt. De man was op slag dood. Het slachtoffer bevond zich met vrouw ~.t kinderen in den trein. In verband met de hitte had hij 't schuifportier van den trein geopend, om zoodoende van den frisschen wind te kunnen genieten. In de bocht, die de spoorlijn bij Schalkwijk maakt, is hij uit den trein geslingerd. WIELRIJDER CONTRA VRACHTAUTO. Zondagavond is op den van Heemstra- veg te Beuningen de 16-jarige M. Schiks, toen hij, op zijn rijwiel gezeten, uit een zijstraat den weg kwam oprijden, tegen een passeerende personenauto, >e- svuurd door den heer S. uit Eist gereden. Met een zware hersenschudding is de jongen naar het Liefdegesticht te Beuningen overgebracht Korten rijd na aankomst al daar is hij overleden. De auto, die nog trachtte uit Ve wijken, reed tegen een bermpaaltje, waarbij hij ern stig werd beschadigd. SPOORWEGRIJTUIG IN BRAND Te Ven 1 o is gistermorgen een Wupper- tal-rijtuig, loopende in een extra-trein DuitschlandScheveningen doordat een primus-kookroestel defect raakte, in brand geraakt Men trachtte nog het vuur te stui ten, doch dit gelukte niet. Spoedig stond het geheele rijtuig in lichterlaaie, zoodat de reizigers die aan de noodrem hadden ge trokken ijlings de wagen moesten ver laten. Het ongeval gebeurde 900 Meter bui ten het station, zoodat onmiddellijk een rangeerlocomorief kon worden ontboden. Deze gaf water en heeft het brandende treindeel weggesleept. De trein kon mee een uur vertraging de reis voortzetten. ~VjDoorzitten, Stukhopert\ Doos 30en 60ct. Bij Apoth.en Drogisten, VOORNAAMSTE NIEUWS Dit Nummer bestaat uit TWEE bladen Het antwoord van Minister Colijn op de verklaring van Cordell Huil. Een overzicht van de werkzaamheden die tot nu toe aan de „Nieuw Amsterdam hebben plaats gehad. Nieuws van de Wereldjamboree op Vogelenzang. Nabij Arnhem heeft een hevige heide-! brand gewoed. Nabij Duinkerken is de Kanaalboot „Princesse Marie José" zeer ernstig aan-* gevaren door een Britsch schip; de Prin-! cesse Marie José is op de kust gezet. China begint zijn troepen te mobilisee- ren. Zionistisch congres te Zürich is in meer-! derheid vóór aanvaarding der Britsche deelingsplannen inzake Palestina. Een onderhoud met den Nederlandschert marine-officier J. Bruin, die aan boord van de „Mongiola" is gewond. Botsing tusschen kerkgangers en politie in Dahlem, de standplaats van Ds. Niei möller. bun politie en kernen o degelijke, schriftelijke o Boekhouddiploma „MERCURIUS" l-o» In boekhouden, hondelikennl,. handelsrecht, administrative statistiek en hendelsrekenen. Gratis hulp b|| sollicitatie Vraag londer verplichting Inlichtingen bij ASS.O, Nieuwe Pléln 31, Arrhem VERBLENDSTEENEN IN ZEER FRAAIE KLEUREN N.V. Vereecigde Nederlandsche Chamotte-Fabrieken GELDERMALSEN TeL 3 en 69 VALKENBURG (L.)l TELEFOON 3 RESTAURANT VLIEGVELD „YPENBURG" RIJSWIJK (Z,H.) Telef. 118480 Prachtig geL a. d. weg Den HaagRotterdam Iederen dag levendig Vliegbedrijf; Motor- en Zweefvlieg opleidingen. Op Zon- en Feest, dagen verhoogde activiteit in het luchtruim, waar te nemen op de prachtige terrassen van het Restaurant Schitterende gelegenheid v. Lunch en Diner. PRIMA KEUKEN BILLIJKE PRIJZEN Café Restaurant den geheelen dag geopend Mooie gelegenheid voor extra Diners, Lunch1 en Soupers. Prachtig uitzicht op het Vlieg veld en Omg. vanaf de Restaurant-terrassen* Ontduiking der clearing- voorschriften Mevr. v. d. R. op vrije voeten gesteld Ongeveer drie maanden geleden is aa^t de grens te Wyler bij N ij m e g e n aange houden een der groote autobussen van de reisonderneming v. d. R. te Grave. Eenige chauffeurs der onderneming, die in den wagen zaten, werden aangehouden, evenals de vrouw van v. d. R. De chauffeurs wer den spoedig op vrije voeten gesteld, doch mevr. v. d. R. werd in voorarrest gehouden, onder verdenking motoronderdeelen, welke in Duitschland waren vervaardigd, te heb ben ingevoerd, zonder bij de betaling aan de clearingvoorschriften te hebben voldaan, terwijl zij tevens verdacht werd van de- viezensmokkelarij. Naar wij thans vernemen is mevr. v. cL R. op vrije voeten gesteld op grond van het feit, dat ontduiking van de clearingvoor schriften niet van dien aard is, dat langer voorarrest noodzakelijk moet worden ge acht. Bovendien bleek zij niet direct schul- Qig te zijn aan deviezensmokkelarij. Zaterdag ontstond brand in kleermakerij boerderij „Denneboom" van den heer H. J. Frank te B ore ulo. De brand ontstond in een hooimijt* en sloeg op de kleermakerij en boerderij over. Door gebrek aan water kon het vuur niet gebluscht worden. Alles brandde af Slechts een klein gedeelte van den inboedel kon gered worden. De schade wordv door verzekering gedekt. De oorzaak is onbekend.

Nieuwe Leidsche Courant | 1937 | | pagina 1