WEK DE GAL IN UW LEVER OP KENT U D E V E O SITTERS «s/dKAR Eischt Ned. Fabrikaat KNOOP 1936 ASBEST I RUBBER DONDERDAG 5 AUGUSTUS 1937 EERSTE BT.AD PAG. a LEVENSVERZEKERING MflATSGHAPPiJ „VI TALIS" NIJMEGEN Eurg. van Schaeck Mathonsingel 2 HET GOEDE ADRES Buitenland CE ERITSCH-ITALIAANSCHE >,Geen enkel interessen-conflict" i In een interview met een buitenlandseh Journalist heeft Ciano, de Italiaansche minister van buitenlandsche zaken ver klaard, dat er thans een belangrijke stap is gedaan door Engeland en Italië op den weg naar opklaring van de atmosfeer en het wegnemen van wederzijdsche achter docht en wantrouwen. Er bestaat thans, aldus Ciano, de oprech te wensch tot overeenstemming te komen, te meer daar beide partijen eensgezind ble ken in de erkenning, dat de belangen van Engeland en Italië noch in de Middelland se lie Zee noch elders met elkaar in botsing komen. Ciano was integendeel zelfs van meening, rdat de belangen der beide landen elkaar aanvullen. De Britsche bladen melden, dat op de Italiaansche ambassade verklaard werd, dat Italië vastbesloten is, oprecht te streven naar wederzijdsch begrijpen, als bijdrage voor den Europeeschen vrede. Het was voor zeker niet de bedoeling van Italië, de nau we vriendschappelijke betrekkingen tus- schen Engeland en Frankrijk te belemme ren. Zulk een streven, aldus de woordvoer der van de ambassade, zou natuurlijk in strijd zijn met den geest waarin de poging om tot Britsch-Itnliaansche toenadering te komen, wordt gedaan. De verklaring van Ciano wordt algemeen te Londen beschouwd als een nieuw bewijs .voor de verbetering in den toestand. De ..Giornale d'Italia" schrijft intusschen: ..Beide mogendheden hebben er een zelf- 'de belang bij, hun verbindingswegen te be schermen in de Middellandsche Zee en in 'de Roode Zee. De ontwikkeling van Ethiopië, verre van 'de Britsche belangen te schaden, kan niet ander» dan voordeelig zijn voor de nabu rige Engelsche kolonies. Ook de andere landen hebben van de Engelsch-Italiaansclie samenwerking geen hinder te duchten. Immers die samenwer king wil zich uiten in een politiek van Europeeschen en wereldheropbouw en ze is dus in geen enkel opzicht in strijd mét de as Rome-Berlijn, noch met de belangen van Frankrijk, welk land Italië geenszins wil isoleeren. Wat Spanje betreft, kunnen Italië en Engeland slechts één belang hebben en dat is, dat de Spaansche staat sterk en gezond worde en zich te bevrijden weet van de communistische revolutionnaire besmet ting.'' DE ONRUST IN IERLAND Politie in uniform en in gewone kleeding heeft gister een systematisch onderzoek in het havenkwartier van Belfast ondernomen naar verboden wapenen. Een jonge man is aangehouden, benevens drie mannen die een aanslag hadden willen plegen op het douane-kantoortje te Dundalk. Over het re sultaat van het onderzoek dat vooral in iYork-street huis aan huis is verricht, heeft ide politie nog geen mededeelingen gedaan. DE TRANSATLANTISCHE VLUCHTEN De „American Clipper" zal Vrijdagmid- 'dag om 4 uur uit Foynes (Ierland) vertrek ken, om opnieuw den Atlantischen Oceaan over te steken. De Britsche vliegboot Cam bria" zal vermoedelijk den overtocht op hetzelfde tijdstip ondernemen^ en U zult 's morgens „kiplekker' uit bed springen. Eiken dag moet uw lever een liter ral ln de In gewanden doen vloeien. Wanneer de galafscheiding onvoldoende is, wordt Uw voedsel niet verteerd, het bederft. Er vormen xlch gassen in Uw lichaam. U raakt verstopt. Uw organisme wordt vergiftigd en U wordt humeurig en loom. U s troffen middel om de gal te doen x Elscht Carter's Leverpilletjes, verkrijgbaar 1 apothekers en drogisten ln flacons van 0.75. DE SPAANSCHE BURGEROORLOG Franco en de heilige stoel Hoewel men verzekert dat het agrément voor de benoeming van Don Pablo Churruea als vertegenwoordiger d»r regeering van Burgos in het gheel geen erkenning van dit bewind teteckent, meent Havas toch te weT ten, dat de titel var. den nieuwen vertegen woordiger gewijzigd zal worden. Op het oogenblik zouden besprekingen gevoerd wor den over deze aangelegenheid en men is van meening dat de markies niet meer als officieus agent, maar als officieel vertegen woordiger beschouwd zal worden. Niettemin beteekent dat, naar men verzekert, geen formeele erkenning van de regeering van Franco. Junta voor Noord-Spanje De kabinetsraad te Valencia heeft het noodig geoordeeld, een gedelegeerde jun'a der regeering voor Noord-Spanje te vormen Generaal Franco Bovendien werd een decreet goedgekeurd, waarbij een moratorium wordt verleend voor de betaling van de pacht op landerijen, wat betreft het achterstallige sedert 18 Juli 1936 en de toekomstige betalingen tot Sep tember 1938. Miaja over Madrid Generaal Miaja heeft aan de pers mede deelingen gedaan over den strijd, die de laatste drie weken in den. sector van de Sierra de Guadarrama gevoerd is. Hij zeide, dat de kracht van het offensief der regee- ringstroepen bleek uit de bezetting van de dorpen Brunete, Quijorna, Villanueva de la Canada en Villanueva del Pardillo. Door dit offensief aldus Miaja kon den wij de luchtmacht en het geschut vati andere fronten naar Madrid verplaatsen en den verderen opmarsch in het Noorden stuiten, zoodat de strijdkrachten daar gereor ganiseerd konden worden. DE KWESTIE DER NON-INTERVENTIE Nog steeds geen verandering Londen was gistermiddag vol geruchten over een frontverandering vain Rusland t.o.v de Spaansche aangelegenheden. De Sovjet, verluidde zou geneigd zijn, haar weigering, de rechten van oorlogvoerende partij aan Franco te verleenen voordat alle vrijwilli gers, de Mooren inbegrepen, uit Spanje zijn teruggetrokken, te her- ien. Deze wijziging in het standpunt der sov jet-regeering zou echter afhankelijk gesteld worden van twee voorwaarden: 1. Van de welomschreven verklaring van Italië en Duitschland, dat zij het beginsel van het terugtrekken der vrijwilligers er kennen, en 2. van het feit, dat de commissie van niet- inmenging de verzekering krijgt, dat vol gens de bepalingen van het Britsche plan een belangrijk deel dezer vrijwilligers terug getrokken zal worden. De kwestie der Mooren, welke de sovjet unie eveneens beschouwd wilde zien als vrijwilligers, welke teruggetrokken zouden dienen te worden, zou naar het oordeel van sovjet-Russische kringen te Londen van zuiver technischen aard zijn en door den sovjet-vertegenwoordiger dan ook alleen ter sprake gebracht zijn in een der bijeenkom sten van de technische ondercommissie. Intusschen heeft de sovjet-ambassade te Londen, naar aanleiding van deze optimis tische geruchten, een verklaring openbaar gemaakt, waarin het heet, dat de houding der sovjets ten aanzien van het toekennen der belligerenten-rechten aan de strijden den in Spanje onverander d is. Na deze Russische verklaring had men in diplomatieke kringen te Londen niet langer den indruk dat merkbare vorderingen wa ren gemaakt in de richting van een onvoor al HYGIDENT •uwe, zelfwerkende. Kunst- reiniger? Maakt ZONDER TELEN Uw plaat en gebit vijdert alle vlekken. Prijs normale fla con 45 ets., extra groote flacon 85 ets. Koop nog heden HY- GlDENT bij Uw Apoth. of Drog. waardelijke aanivaarding van het Engelsche plan van 19 Juli, welk plan nog steeds de basis vormt van de onderhandelingen over de niet-inmenging. Een nader telegram uit Londen meldt, dat de subcommissie der niet-inmenging waar schijnlijk eerst Vrijdag weer zal bijeenko men. Irak en de deeling van Palestina Krachtig telegrafisch protest Het Volkenbondssecretariaat heeft gis teren den tekst openbaar gemaakt van een telegram van den minister van bui tenlandsche zaken van Irak, dat deze tot Avenol heeft gericht met de be doeling, dat het in de eerste plaa's on der de aandacht van de permanente mandatencommissie zal worden ge bracht. In dit telegram verklaart de regee ring van Irak, dat zij uit redenen van ethnografischen, politieken, godsdiens'i- gen, oeconomischen en strategischen aard de grootste belangstelling voor den toestand in Palestina heeft. Zij herinnert er aan, dat zij in October van verleden jaar bij de Arabieren in Palestina er op aangedrongen heeft ieder verder bloed vergieten te vermijden en vertrouwen te hebben in de rechtvaardigheid van de En gelsche regeering. De Arabieren van Pale4 tina hebben toen aan deze ïaadgeving van de regee ring van Irak gevolg gegeven en daardoor op deze régeering een moreele ver antwoordelijkheid jegens de Arabieren van Palestina gelegd. Met het oog hierop acht de regeering van Irak zich verplicht energiek tegen het denk beeld van een verdeeling van Palestina te protesteeren. Een verdeeling van Palestina zou tegenover de bevolking van dat land een onrechtvaardigheid zijn, die de grootste be zorgdheid voor do toekomst £ou moeten wekken. Een verdeeling van Palestina zou boven dien, naar de overtuiging van de regeoring van Irak, ook iedere hoop op duurzame be vrediging vernietigen. De regeering van Irak meent, dat een dergelijke hoop alleen gekoesterd kan worden indien Palestina in den ganschen tegenwoordigen omvang on afhankelijk zal wordem en de Joden er in De regeering van Irak meent, dat voor de toekomst ongeveer eenzelfde sterkte- verhouding tusschen de Arabische én Joodsche bevolking in een onafhanke lijk Palestina zal moeten worden vast gesteld als thans daar bestaat Een verdere Joodsche inmenging is niet meer noodig om de Joodsch-e instellin gen in Palestina te kunnen handhaven en te ontwikkelen, zooals hot doel van de verklaring-Balfour was. Een dergelijke regeling, waarvoor de re gee ring van Irak meer in bijzonderheden uitgewerkte voorstellen later aan den Vol kenbond zal doen toekomen, zou in het be lang zijn niet alleen van de Arabieren doch in dat van allen. Een hevig onweer, dat verscheiden uren duurde, heeft boven het Noordelijke deel van groot-Londen gewoed en ernstige schade aangericht aan de telefoonlijnen en de electriciteitsleidingen. Krachtens een te Rome geteekende overeenkomst is te Triëst een Oostenrijksch douanekantoor geopend. De Oostenrijksche financieele autoriteiten hebben dus voor het eerst sedert het sluiten der vredesver dragen contact met de Adriatische Zee. Steunkousen voor spataderen Niet knellend, niet warm Alleerr-verkoopi Wester-Apotheek Deveo-Depot i.. 337055 Fa. C. Roosen Zn. s DE TOESTAND IN NOORD GHINA Nog steeds Chineesche troepenbewegingen Volgens persberichten uit Nanking en Shanghai komen de Chineesche mili taire leiders dagelijks te Nanking bijeen tot het bespreken van plannen, om den Japanschen troepen het hoofd te bieden langs de Pau Ting-lijn. De correspondent van de „Nitsji Sjim- boen" te Shanghai heeft bericht, dat de troepen van de Chineesche centrale re geering steeds meer Noordwaarts ruk ken Maarschalk Tsjang Kai Sjek draagt echter zorg. dat zijn troepen slechts langzaam de Gele Rivier overschrijden. De maarschalk zou zulks doen ten eerste, omdat hij buitenlandsche interventie wil verkrijgen door den toestand in Noord- China gecompliceerder te maken, zoodat het een internationale kwestie wordt, ten tweede omdat hij wacht op nieuwe vlieg tuigen uit Europa en op Amerikaansche vliegeniers ten derde omdat hij 't Kwangsi- leger bij zijn troepen wenscht in te lijven en ten vierde, omdat hij de medewei'king ROTTERDAM: Nieuwe Binnenweg *60, Telef. 37033 Jonkerfransstraat 32. DEN HAAG: Colnmbnssiraat 2, hoek Suezkade HAARLEM: Schoterweg 1 Telefoon 16659 HILVERSUM: Veerstraat 50 Telefoon 6819 verlangt van 90.000 communisten in den strijd tegen Japan. Japansche waarnemers zijn, naar Havas meldt, van oordeel, dat, indien de vijande lijkheden in Noord-China opnieuw mochten uitbreken, zij zich onvermijdelijk tot Tsing Tau zouden uitbreiden. Men wijst er op, dat de concentratie van Chineesche troepen te Tsinan en de geleide lijke ontruiming van Tsinan en Tsing Tau door de Chineesche autoriteiten en talrijke inwoners erop wijzen, dat dit gebied zich daadwerkelijk voorbereidt op deelneming aan het verzet tegen Japan. De bewegingen der Chineesche troepen zouden er voorts op wijzen, dat het in de bedoeling ligt, de Japansche stellingen te Peiping en Tientsin le omsingelen door op te rukken langs de drie spoorlijnen, die er samenkomen. De opperbevelhebber van het Kwangsi leger, generaal Pei Tsjoeng Sji, is Woens dagmiddag te Nanking aangekomen. Hij begaf zich onmiddellijk naar maarschalk Tsjang Kai Sjek, wiens eeregast hij is. Naar verluidt, zijn bet leger en de bevol king van Kwangsi bereid, mede te werken aan een oorlog van nationalen tegenstand tegen Japan. Volgens een bericht uit Nanking zijn bij Foe Lin Tsjcn, 35 kilometer ten Zuiden van Tientsin Chineesche en Japansche troepen slaags geraakt. In Chineesche kringen maakt men hieruit op, dat de Japanners hun linies naar het Zuiden willen verplaatsen. Verder zouden Japansche vliegtuigen verscheiden bommen op Tsing Hai en Tang Kwan Toen aan den spoorweg Tientsin- Tsinan hebben laten vallen. Sociale onrust in Philadelphia De vrachtauto-chauffeurs staken Een staking van vrachtauto-chauffeurs ln Philadelphia heeft den burgemeester van deze stad ertoe genoopt, do uitzonderings toestand af te kondigen, daar de vakver- eenigingen dreigen met uitbreiding van de staking tot alle 26.000 chauffeurs van het gebied van Philadelphia, waardoor de voor ziening van Philadelphia met levensmidde len uitermate in gevaar zou worden ge bracht. Krachtens de afkondiging van den uitzon deringstoestand is het verboden, dat een groot aantal personen zich op de hoeken der straten of in vergaderzalen verzamelt. Dit verbod wordt door politie-patrouilles gehandhaafd, die in ongeveer 1500 politie auto's de stad doorkruisen. Burgemeester Wilson heeft het opper bevel over de politie persoonlijk op zich nomen. Hij kondigde aan, dat talrijke bur gers in den patrouilledienst zouden worden opgenomen terwijl hij den maatregel moti veert met de noodzakelijkheid, orde en rust te handhaven. In het raadhuis zijn 3000 politie-agenten geconcentreerd, die gereed zijn ieder oogen blik naar de stadswijken uit te rukken, waar het tengevolge van de staking tot on lusten komt- Waar bleef de „Santa Maria'? In de Panama-zóne wordt sinds enkele dagen een vliegtuig vermist, n.l. de „Santa Maria", welke veertien personen aan boord heeft. De commandant van de vlootbasis te Balbao, die belast is met de leiding der op sporingen, men vermoedt dat de machine bij Cristobal in zee is gestort, heeft aan het ministerie van marine gelegrafeerd, dat het onderzoek wordt voortgezet, doch dat geen enkel lijk is gevonden. Wel werden vijf zakken met post, een diplomatiek valies, een deel van het geraamte van het vliegtuig en een stuk van den vleugel der „Santa Maria" gevonden. Kort Nieuws Een lestoestel van de Britsche militaire luchtmacht is bij Suttonbridge, in Cam bridgeshire, gevallen en vernield. De twee inzittenden kwamen om het leven. Dit is het 52ste ongciuk bij de Britscho luchtmacht in dit jaar; SI menschen heb-i ben sedert 1 Januari den dood gevonden. GEMENGD NIEUWS Op den hoek van de Foeliestraat en Ra- penburg te Amsterdam is een motor rijder, die uil' de Foeliestraat kwam en aan een van rechtskomendo drievvielige bak fiets geen voorrang verleende, door dit' voertuig aangereden, met het gevolg, dat hij met hei' hoofd tegen de trottoirband te recht kwam. De motorrijder.een man van 34 jaar, is in zeer ernsi'igen toestand met een schedelbasisfractuur naar het Wilhel- minagasuhuis vervoerd, waar hij korten tijd na aankomst is overleden. Gisteravond omstreeks zeven uur is op >e ter hoogte van Urk, de ongeveer 55- jarige W. d e Boon uit Sliedrecht, bij werkzaamheden op den baggermolen „Gor- kum", bekneld geraakt vusschen een ledi ge zolderschuit en den baggermolen. Het slachtoffer bekwam ernstige kneuzingen. Met de sleepboot „Albatros" van de firma Blankevoorv en Zn., is de man naar Urk gebracht, doch voordat het schip de ha ven bereikt had, was De Boon reeds over leden. Gij bevoordeelt daarmede Uw landgenootenen U zelve \tor<$- lV"zWEEFZADEL TüU m niet Vraagt Uw rijwielhandelaar 1 ONMISBARE DINGEN: LUCHT VOOR U, NEON VOOR UW BEDRIJF Adrw: GRONEFA N.V. NEON MUNNEKEHOLM 20 Fabriek Torenstr. 27 GRONINGEN, TELEFOON 5467 en 5770. Hoofdvartegenw. F. KLEIN. Telof. 3893 J. Koster Hzn. - Scheepswerf „Gideon' Groningen Holland Voorwaarde voor ioonende exploitatie is een economisch schip. Hiervan ben! U zeker me! een KOSTER-COASTER NrV. Papierfabtfek „MAASMOND" RAAMSDONKSVEER Houtvrije- en Houthoudende schrijf- en Druk papieren en Pergamyn Uitsluitend verkrijgbaar b. d. Groothandel VAK DER IINDEHEIVELDHUIS AHSTERDAh ROTTERDAM GRONINGEN VOOR ALLE DOELEINDEN I TECHNISCHE ARTIKELEN GEMENGD VOEDER voor VARKENS, MELKVEE EN PLUIMVEE met gegarandeerd gehalte aan eiwit en vet volgens Algemeene Handelsvoorwaarden DCPTCI C' oliefabrieken DCIVICLO AMSTERDAM N.V. Terwijl ze met De Grave bezig zijn, kijkt deze den baljuw 'dankbaar aan. Maar Gyselbrecht Rabat wendt het hoofd terzijde, om de blik van den gevangene te ontgaan. Hij zegt, yoor zijn doen ongewoon zacht: „Jan, Jan, waarom blijf je toch zoo weerbarstig? Geloof me. je zult losgelaten worden, als je herroept. Nog is alles niet verloren I De Grave weert hem zacht af met de nu vrijgekomen hand. f „Heer baljuw, doe geen moeite mij afvallig te maken. Als liet daartoe zou komen, is eerst recht alles verloren. Maar clenk niet om mij en heb geen medelijden met mijn lot, maar 'denk om uzelf. Want ik heb u al lang vergeven wat ge me hebt aangedaan, maar ge staat schuldig voor God. Bid dat Hij u ook vergeve." De baljuw treedt een stap terug om de groep door te laten. De woorden van den gevangene hebben indruk op hem ge maakt. maar hij wil dit nauwe! -• zichzelf bekennen. Hij zegt, nog steeds met afgewend geiaat: „Je hebt het aan jezelf te wijten." De Grave glimlacht en voor zijn begeleiders hem mee voeren, weet hij nog te antwoorden: „Dat ik voor den Naam des Heeren dit alles lijden moet? Daarvoor heb ik mijn God te danken, heer baljuw." Gyselbrecht Rabat schudt het Hoofd, terwijl hij de zich verwijderende groep nastaart. Eenige oogenblikken staat hij in gedachten verzonken. Plotseling richt hij zich hooger cp. Hij strijkt langs zijn gefronst voorhoofd, als om sombere en onprettige gedachten weg te vagen. Langzaam komt de harde, onbewogen uitdrukking, die hem eigen is, weer op zijn gelaat. Met fiere tred begeeft hij zich naar buiten. Daar ziet hij nog even, vlak bij de hoek, hoe De Grave voort strompelt tusschen de schoutsknechten. „Dwaas zijn ze," mompelt hij, „ze verdienen hun lot." Met deze woorden stijgt hij te paard en verdwijnt in tegenovergestelde richting. Ze behoeven met den gevangene niet ver te gaan. De voormalige grafelijke gevangenis is dicht bij de Markt. Enkele burgers hebben zich in de omgeving opgesteld, om De Grave te zien voorbijgaan. Sommigen blootshoofds en met het schootsvel voor. Anderen, wat meer bevreesd voor de felle kou, hebben hun mantels omgeslagen. Ook zijn er een paar vrouwen bij. 't Is geen dichte menigte, alleen wat nieuwsgierigen uit de omliggende straten en een enkele wandelaar, die toevallig deze kant uitkwam. De oude Gerrit Hendriks, met zijn sneeuwwitte haren en in werkkiel en grove broek, hoort de medelijdende uitroepen, die hier en daar opklinken. Dan keert hij zich tot den for- schen bierbrouwer naast hem en zegt: „Ik zal het niet meer beleven, man, maar eens zal de tijd komen, dat de nieuwe leer zal zegevieren, en dan zal er een eind gekomen zijn aan het onschuldig bloedvergieten." „Er zijn in onze goede stad al heel wat die leer toege daan", antwoordt de aangesprokene, „maar ze gaan allen vroeg of laat de weg naar het schavot." „Juist daarom." knikt de oude nadrukkelijk, maar hij laat het bij deze woorden, daar anderen er bij gekomen zijn, om naar hun gesprek te luisteren. En dat is gevaarlijk in deze tijden. HOOFDSTUK XI Nadat de datum bekend geworden is, waarop Jan De Grave zal worden gevonnist, heeft Maayke zich opnieuw teweer gesteld. De nood, die nu op haar aankomt, is zoo dichtbij, onafwendbaar en wérkelijk, dat alle beschouwing en redeneering ijdel blijkt. God is ver en haar lot is hard. En hoe vriendelijk de menschen ook zijn Jan Brouwer ,heeft haar met de kinderen tijdelijk bij zich in huis genomen zij draagt toch alléén en haar hart alleen kent zijn eigen bittere droefheid. Dus moet haar strijd noodwendig een twee gevecht worden. 1 Daar zijn de nachten voor. De dagen zijn zwaar, maar de nachten bang. Dan vraagt en klaagt ze: „waarom?", maar de duisternis wijkt niet en de stilte van den nacht is als het zwijgen van de hemel. In die heimlijke uren groeit haar on- jvil tot verzet en elke gedachte is een aanklacht. Ze wil God overhalen en ze weet dat Hij niet van Zijn stuk te brengen is. Dus woelt ze om en om in haar bed en blijft liggen soms in ongemakkelijke houding, met het hoofd op de harde, houten rand. Lichamelijke pijn zou ze kunnen dragen, duizend dooden zou ze kunnen sterven, maar God vraagt stille volgzaamheid. Zoo breekt de dag weer aan, die gelukkig haar bezig heden met zich brengt. Stil en in zichzelf gekeerd, met droge oogen en bleek gelaat, beweegt ze zich door het huis. Jan Brouwer 'en Liesbeth durven haar smart niet recht streeks aanraken. Zij wachten op een teeken van haar. Maar Maayke is karig met haar woorden, zelfs tegen de kinderen, hoewel deze van haar een ongewone teederheid ondervinden. Als ze haar kleine kindje geholpen heeft, kan ze het soms in verbeten smart zoo hartstochtelijk tegen zich aandruk ken. dat Liesbeth, die verre van sentimenteel is, de kamer moet verlaten. Jan Brouwer, de wijze en bezadigde, ge draagt zich onbeholpen in deze moeilijke tijd. Hij leest over luid en met nadruk Schriftgedeelten voor, maar als hij de uitwerking, die hij ermee bedoelt, niet dwingen kan, lacht hij bitter om zijn dwaasheid. Deze geplaagde ziel kan het met zijn bijbelteksten niet doen. Een kind wil slechts door moeder getroost zijn. Zoo wankelt ze de dagen en kruipt ze de nachten door. Tot ze op het punt der uiterste verlatenheid, waar de 'ongeloovige zijn God varen laat, voor Hem niet langer stand 'kan houden. jij In de laatste doorwaakte nacht, voor de voltrekking van het vonnis, breekt in haar de spanning. Hier wordt haar gebed „Uw wil geschiede tot daad. In die eenzame uren bouwen haar handen het altaar en schikken ze gewillig het hout. Zonder zich vast te klemmen aan een mogelijk wonderlijke uitredding of bovennatuurlijke tusschenkomst, brengt ze haar volkomen offer. Zooals haar armen open liggen op het dek, zoo ligt haar hart open voor God. Dus ontvangt ze, dee moedig, de vertroostende. Goddelijke indaling, waardoor haar lippen zelfs niet beven bij het sterke, rustige woord, dat ze in de nachtelijke stilte fluistert: „Doe met ons naar Uw wijsheid. Uw Naam zij geprezen". jWordt vervolgd)

Nieuwe Leidsche Courant | 1937 | | pagina 2