cvocfc crrüm vrouwen VAN RIJN'S SMOSTERD HANDWERKEN ONS WEKELIJKSCH KNIPPATROON v.DAM BOOD K&G „E N F A' WEKELIJKSCHE BIJLAGE De keuken der toekomst Het eiectrisch fornuis burgert in Op het oogenblik is het nog zoo, dat een huisvrouw, die eiectrisch kookt, vooruit strevend genoemd wordt. Kennissen en ge- burinnen, die zelf voor het overgroote deel op gas of een kolenfornuis hun maaltijden bereiden en dat is waarlijk nog niet ouderwetsch informeeren wel belangstel lend naar de resultaten, maar in den grond van de zaak beschouwen ze de elec- trische kokerij toch nog als een experiment en als men ze voorspelt, dat over twintig of dertig jaar het gasstel naar een museum van oudheden verwezen zal zijn, is een on- geloovig schouderophalen het antwoord. Zoo is het evenwel ook gegaan met het eiectrisch licht Vijftig jaar geleden was een eiectrisch verlicht huis een curiosum, nu wil niemand meer wonen in een huis, dat met gas verlicht wordt Het electrische strijkijzer en de stofzuiger hebben de wereld veroverd, heet-water-apparaten en wasch- machines komen al steeds meer in gebruik en stellig zal het precies eender gaan met het eiectrisch fornuis, dat technisch nu wel door de kinderziekten heen is. Trouwens, er zijn al meer huisvrouwen in Nederland, die eiectrisch koken, dan ge misschien wel zoudt vermoeden. Dertig duizend gezinnen worden reeds „eiectrisch gevoed", hetgeen neerkomt op 120.000 per sonen. Dus een stad als Utrecht, alles bij elkaar! Waarlijk, het is niet te veel gezegd, als we beweren, dat het eiectrisch fornuis een goede toekomst tegemoet gaat, te meer waar het zoo heel veel voordeelen biedt, vooral ook van socialen aard. Het woord lijkt misschien heel gewichtig, maar toch is het hier op zij9 plaats. Het valt immers niet te ontkennen, dat vooral de jonge huisvrouw van tegenwoor dig nog andere illusies heeft, dan alleen en uitsluitend voor haar huishouding te zorgen. De tijd, dat de huisvrouw noodge dwongen de „slavin" van haar gezin was. die van 's morgens vroeg tot 's avonds laat huiselijke beslommeringen had, Is voorbij en de vrouw, die haar bezigheden op econo mische wijze indeelt, kan nu heusch wel eens tijd vinden om zich bezig te houden met andere dingen, die haar interesseeren. trisch koken is, dat men geen vlam heeft, dus geen verbrandingsproces en minder slijtage aan de pannen. Het gevolg laat zich raden: de keuken wordt hoegenaamd niet vuil. de gordijntjes gaan veel langer mee en men kan alles gerust verven in een frisch kleurtje, zonder dat men, zooals anders, steeds een van de condenseerende waterdamp glimmende keuken heeft. Dit laatste is mede een gevolg van het feit, dat er bij het koken veel minder water ge bruikt behoeft te worden. Vanzelfsprekend is de atmosfeer in de keuken ook veel zuiverder, hetgeen een aan merkelijk voordeel beteekent voor vrouwen, die niet tegen een door verbrandingsproduc ten verontreinigende atmosfeer kunnen en daar bijvoorbeeld hoofdpijn van krijgen. Het beste bewijs voor deze bewering wordt wel geleverd door het feit, dat men in een electrische keuken heel goed planten kan houden, die er heusch even welig zullen tieren als in andere vertrekken van 't huis. Natuurlijk zal lang niet iedereen er be hoefte aan hebben, planten te houden in de keuken, doch we noemen het ook slechts als bewijs. Ge moet in een keuken met gasstellen, petroleum-branders of een for nuis maar eens probeeren, of ge een plant in leven kunt houden. Het zal u niet mee vallen! Tenslotte mogen de bezwaren niet over 't hoofd worden gezien, hoewel ze over het algemeen gemakkelijk te weerleggen zijn. Een veel gehoorde klacht is, dat het altijd even duurt, eer de kookplaat warm is, ter wijl men het gas maar hoeft aan te steken tegelijk een temperatuur van 1000 gr. te hebben. Heel lastig is dat bijvoorbeeld, in dien men eens even een eitje wil bakken. Dit bezwaar is gemakkelijk te ondervan gen. Over het algemeen gaat het zoo, dat men een ei opzoekt, een pan haalt, het eitje klutst, boter in de pan doet en dan gaat bakken. Indien men bij een electrische kookplaat nu eens begint met de schake laar in te zetten en dan pas de voorberm- dingen te gaan treffen, wel, dan is het eitje heusch even gauw gebakken, 't Is maar een kwestie van wennen en weten! Nogmaals: het is niet te boud gesproken, als men zegt, dat het eiectrisch fornuis een groote toekomst tegemoet gaat Eén van de bezigheden, <üe momenteel nog vrij veel tijd kosten, is stellig het koken der maaltijden, vooral omdat men hierbij voortdurend moet opletten. Daarin nu kan het eiectrisch fornuis heel wat verbetering brengen, want: Is men er eenmaal op in gesteld, dan kan het koken haast zonder toezicht plaats hebben. Kom, kom, hooren we ons al toevoegen, 'dat is nu wel wat overdreven! Men kan de zaak toch maar niet aan z'n lot overlaten? Dan zou er heel wat aanbranden! Neen, toch niet, want het groote voordeel van t eiectrisch fornuis is wel, dat men er bij lage temperatuur op kookt. Een gas vlam of een kolenfornuis geeft een hitte van zoo om en bij de 1000 graden Gelslus, hetgeen veel en veel meer is, dan noodig geacht moet worden. Vandaar ook het vele water, dat moet worden gebruikt, om aan branden te voorkomen, om van het tijd- roovende roeren nog maar niet te spreken! Neem nu eens de electrische kookplaat Daarvan is de maximum-temperatuur 300 graden, hetgeen ruimschoots voldoende is voor het bereiden van alle spijzen. En dan duurt het heusch niet langer! Draait men de schakelaar terug, dan kan men een minimum-temperatuur van 120 graden be reiken en daarbij is aanbranden uitgeslo ten. Wat vanzelfsprekend inhoudt, dat er minder toezicht noodig is. Is men eenmaal gewend aan het eiectrisch fornuis, en weet men een oordeelkundig gebruik te maken van de schakelaar, dan is men er heel spoedig achter, hoe lang de aardappels, be paalde soorten groenten en andere gerech ten noodig hebben om gaar te worden. Dit eenmaal wetende, zet men de pan op de plaat en het eenige wat men dan te doen heeft, is op de klok te letten! Terwijl de maaltijd gaar staat te stoomen kan men rustig iets anders doen, wat verstelwerk verrichten, een radio-cursus volgen en des noods eens even om boodschappen gaan. Er zal met het eiectrisch fornuis heusah niets gebeuren! Een ander groot voordeel van het elee- moeders MOLENAAR'? KINDERMEEL Het aangewezen voedsel voor Uw lieveling! Een wandelcostuum Dit wandelcostuum wordt vervaardigd van grijze Neveda Panama wol in diago naal motief, afgewerkt met donkerblauwe revers, boord, opslagen enz. Benoodigd materiaal: 850 gram Neveda Panama wol, grijs. 100 gram Neveda Pana ma wol, marine. 1 paar Inox-naalden no 3V£. 7 knoapen en een ring voor de ceintuur, 1 tailleband. Er komen 2 steken op 1 cm, 1 toer is 1 pen. Rok Opzetten: 83 sL grijs. Ie toer: 4 aver., 9 maal (3 r., 5 a.), 3 r, 4 a. 2e toer: 4 r., 9 maal (3 a., 5 r.), 3 a., 4 r. 3e toer: 5 maal (5 a., 3 r.), 3 a., 5 maal (3 r. 5 a.). 4e toer: 5 maal (5 r., 3 a.), 3 r., 5 maal (3 a., 5 r.). 5e toer: 1 r., 5 maal (5 a., 3 r.), 1 a., 5 maal (3 r., 5 a.), 1 r. 6e toer: la., 5 maal (5 r., 3 a.), 1 r., 5 maal (Sa., 5 r.), 1 a. 7e toer: 2 r., 4 maal (5 a., 3 r.), 5 a., 5 5 a., 4 maal (3 r., 5 a.), 2 r. 8e toer: 2 a., 4 maal (5 r., 3 a.), 5 r., 5 a., 5 r., 4 maal (3 a., 5 r.), 2 a. In elke oneven toer 1 st naar het midden opschuiven, zooals boven is beschreven, zoo dat de diagonalen ontstaan, terwijl te be ginnen in de 17e en verder In elke 16e toer aan begin en eind 2 st worden samenge- breid t.m. 274 toer. 275e toer: afkanten. De drie overige banen als de eerste breien. WOL SPECIALIST DE NIEUWE WOLBAAL Jonkerfransstraat 117, TeL 51992 bij de Gondscheslngel Schiedamscheweg 65, TeL 31774 naast Bervoets. ROTTERDAM Blouse: rugpand Opzetten 81 st grijs. Ie en 2e toer: 3 r., 3 a. heen, 3 a., 3 r., terug. 3e en 4e toer: 3 a, 3 r. heen, 3 r., 3 a. terug. Steeds herhalen le tm. 4e toer, zoodat blokjes ontstaan. 13e toer: 1 a, 4 maal (3 r., 5 a.), 3 r., 9 a., 3 r., 4 maal (5 a., 3 r.), 1 a. 15e toer: 2 a., 4 maal (3 r.,5 a.), 3 r„7 a. enz. 17e toer: 3 a., 4 maal (3 r-, 5 3 r.,5 a.enz. Op deze wijze doorbreien, in elke oneven toer 1 st. naar het midden opsohuiven en doorbreien in diagonalen. Aan begin en eind van de 17e en 23e toer 2 et samen- breien. Te beginnen in de 29e toer en verder in elke 10e toer, wordt aan begin en eind 1 st. gemeerderd tm. 69e toer. Doorbreien zonder meerderen tm. 84e toer. 85e en 86e toer: aan begin 3 st afkanten, toer uitbreien. 87e tm. 92e toer: aan begin van elke toer 1 st. afkanten, doorbreien tm. 130e toer. Vervolgens aan het begin van elke toer 8 steken afkanten. Linkervoorpand Opzetten 48 st le tm. 12e toer: blokjes breien (le en 2e toer, 3 r., 3 a., 3e en 4e toer: 3 a., 3 r.) 13e toer: 2 r., 4 maal (5 a., 3 r), 5 a., 9 st in blokjes. 14e toer: 9 st In blokjes, 5 r., 4 maal (3 a., 5 r.), 2 a. 15e toer: 4 maal (3 r-, 5 a.), 8 r., 4 a., 9 st in blokjes. 16e toer: 9 st in blokjes, 4 r., 3 a., 4 maal (5 r-, 3 a.). 17e toer: 1 a., 4 maal (3 r., 5 a.), 3 r., 3 a.. 9 st in blokjes. Op deze wijze doorgaan, in elke oneven toer 1 st. opschuiven, zoo dat de diagonalen naar de blokjesrand toeloopen. Aan het begin van de 17e en 23e toer worden 2 st. samengebreid. Te beginnen in de 29e en verder steeds in Sier voor eigen gezin Wij deden de linnenkast, mijn vriendin en ik. zoo verhaalt het Zwolsche „Maand blad", en stonden te broeden over een paar tamelijk versleten kussensloopen met strookjes. Toen had mijn collega-huisvrouw een idee, dat het probleem oploste. ,.Ik weet wat", zei ze, Je knipt de strookjes er af en gebruikt ze voor jezelf op. Ze zijn niet mooi genoeg meer voor je gasten". En dat is nu precies wat zoovelen doen: we bewaren de strookjes voor de gasten. In derdaad is de eenige geldige reden voor het zelf gebruiken van een kussensloop-met strookjes: ziek in bed en de dokter op komst - een te hooge prijs, vindt U niet? Toch hangt er een sfeer om strookjes. Ze zijn zoo wuft en vrooijk- Ze hebben niet eens de pretentie nuttig te zijn, alleen maar sierlijk en aantrekkelijk en 't is toch eigen lijk zielig, dat onze gasten daar louter en alleen recht op hebben. l neem nu eens Uw jurken bijvoorbeeld! Wat vinden Uw man en kinderen het pret tig U te zien in die fleurige rose of keurige blauwe zijden jurk. Waarom trekt U die niet eens aan inplaats van die saaie bruine japon, die betere dagen gekend heeft? Waarom bewaart U die vroolijke kleuren alleen voor bezoek of bijzondere gelegen heden? Onze mooiste ontbijtservetten, tafellakens enz. zien zelden het daglicht wij bewaren ze voor onze gasten intusschen gebrui ken we dat grove tafelgoed, dat geen kwaad kan in de groote wasch! Beste eet- en theeserviezen komen van tijd tot tijd uit de kast om gewasschen te worden, verder leven ze in een bescheiden hoekje. Nu is daar natuurlijk wel wat voor te zeggen, vooral wanneer U een onhandig hitje in de keuken hebt die de ooren van Uw soepterrine breekt en die het speciaal gemunt heeft op deksels van schalen en tui ten van theepotten. Toch geloof ik. dat we van tijd tot tijd dit risico eens moeten loopen. Op een triestigen dag bijv. zal een vroolijk gedekte tafel en mooi japonnetje Uw gezin wonderlijk opfleuren. Bewaren we ook ons beste humeur niet dikwijls voor onze gasten? Een grappig ver haal en vroolijke conversatie worden door eigen gezin veel meer gewaardeerd dan door toevallig bezoek. Natuurlijk behoeven voor dat bezoek niet stuursch of prikkel baar te schijnen maar ik ben wel eens bang dat ons visite-humeur een soortje be ter is dan dat voor huiselijk gebruik! In ieder geval is het de moeite waard onze strookjes eens vaker te gebruiken. Kijk eens hoeveel fleuriger zij alles maken' Verwacht nu alleen niet dat Uw man of fa milie dadelijk verrukt is over de verbete ring. Zij zijn misschien te vol van andere dingen om het verschil op te merken, maar ik durf te wedden, dait zelfs de meest on verschillige te zijner tijd reageert op de smaakvoller omgeving en Uw verhoogde •persoonlijke charme. U zult ondervinden, dat deze „feestelijke strookjes" ook U zelf opvroolijken! elkè lOè toer wordt aan het begin 1 st gemeerderd. Langs de voorrand steeds 9 st. in blokjes blijven breien, verder in diagonaalmotief. 34e toer: 27 st. breien, 2 st. samenbreien, omkeeren en de overige 18 st aan een draad rijgen. 35e toer: 2 st. samenibreien, toer uitbreien. 36e toen laatste 2 st samenb reien. Beide laatste toeren beurtelings herhalen, tot dat er In de 46e toer nog 16 st. over zijn. Voor de voering van de zak worden 13 st. opgezet. Hierop 15 toeren, recht heen, aver, terug. 16e toer: aver., aan het eind de 18 st van de rijgdraad meebreien. Op deze 31 st nog 13 toeren in diagonaal breien en aan het eind van de 13e toen de 16 overgebleven steken meebreien. Doorbreien en in elke 10e toer blijven meerderen tm. 69e toer. Zonder meerde ren doorgaan t.m. 84e toer. 85e toer: aan het begin 4 st afkanten, toer uitbreien. 87e en 89e toer: aan het begin 1 st afkan ten, doorbreien t.m. 119e toer. 120e toer: aan het begin 9 st afkanten, toer uit- en terugbreien. 122e t.m. 130e toer: aan het begin van elke even toer 2 st samenbreien. 131e en 133e toer: aan het begin 10 st. af kanten. 135e toer: afkanten. Rechtervoorpand: is het spiegelbeeld van het linker echter worden als volgt knoopsgaten ingebreid: 7e toer: 3 st breien, 5 st. afkanten, toer uitbreien. 8e toer: boven de afgekante st 5 nieuwe st opzetten. 35e en 36e, 63e en 64e, 91e en 92e, 117e en 118e toer als 7e en 8e toer, knoopsgat inbreien. (Voor slot zie voterend nr.) Nr 829. Elegante kazak, vervaardigd van gebloemde georgette of zijde. Benoodigd ma teriaal 3 meter van 90 cM breedte. Het pa troon is te verkrijgen in maat 46; bovenwijd te 107 cM; taillewijdte 90 cM; heupwijdte 120 cM. Door het al of niet aanknippen van naden kan men dit patroon passend maken voor het eigen figuur. Prijs 26 cent, plus 4 cent voor porto- en administratiekosten. Dit patroon kan worden besteld bij de af. deeling Knippatronen" van de Uitgeven Maatschappij „De Mijlpaal", Singel 91, Am- sterdam-Centrum. Toezending zal geschie den na ontvangst van het bedrag dat kan worden overgemaakt in postzegels, pet postwissel of wel per postgiro: 41632. Aan de lezeressen wordt vriendolijk verzocht bij bestelling het nummer van het gewenschte patroon en tevens naam en adres volledig op te geven. Men voorkomt daardoor on- noodige vertraging in de verzending. Dit patroon is ook naar maat te verkrijgen De prijs is dan 40 cent per stuk. CADEAU Knippatroon naar maat Of GRATIS: Knippen, Rijgen,Passen door 1ste klas Conpeaso ALLEEN: Weste Wagenstraat 64, ROTTERDAM Telefoon 10452 GROTE SORTERING: DAMES- EN HERENSTOFFEN. PELTERIJEN, enz. 7 Iets over kousen Vele vrouwen klagen er over, dat haar kousen zoo spoedig onbruikbaar zijn. Meer malen komt het voor, dat een kous, die slechts enkele malen gedragen is, „laddert". Is zulks nu toe te schrijven aan mindere soliditeit óf aan de draagster? Heeft deze werkelijk alles in het werk gesteld om de levensduur te verhoogen? Van belang is, in de eerste plaats, dat men goede kousen koopt, niet die zgn. weeffouten hebben en daarom tegen een klein prijsje verkocht worden. Verder moet men de goede maat koapen, want vele dames dragen te kleine kousen. Weet men niet of men 8dan wel 9y2 of 10 noodig heeft, dan zal de aangewezen weg zijn, het nummer der schoenen aan de verkoopster op te geven. Naarmate de weef sels fijner zijn, moet de kous minder span nen en mag het been niet te zeer omsloten zijn, zonder dat echter sprake behoeft te zijn van te ruime kousen. Een andere be langrijke factor is de lengte, waait deze is bij vrouwen zeer verschillend. Men kan laaig zijn en maat 39 schoenen noodig hebben, welke echter eveneens door kleinere vrou wen gedragen worden. Verder is lang niet iedereen normaal geproportioneerd, zoodat iemand met een kleinen voet, die kousen 8y2 draagt, wel zeer lange beenen kan heb ben, waarvoor de einden der kousen ontoe reikend van lengte zijn. In Amerika worden kousen verkocht met drie verschillende lengten van beenen, een maatregel, welke ongetwijfeld navolging verdient. Men moet bij het koopen van kousen dus inderdaad wel degelijk rekening houden met twee factoren, nl. lengte voet en lengte beenen. Een kous, die lang genoeg is, moet halverwege de dij reiken en mag dan, wan neer zij door jarretelles is opgehouden, niet te strak zitten. Het is dan immers niet te verwonderen, dat de teere weefseldraden springen en zich ladders vormen? Goede kousen moeten een elastisch weef sel hebben, d.w.z. wanneer men ze met de hand uitrekt, moeten ze zichtbaar langer worden. Het is wellicht overbodig te zeg gen, dat dit met voorzichtigheid moet ge daan worden, zonder ze b.v. een flink eind uit te rekken. Het beste is, dat men de ver koopster deze proef laat nemen, die hieraan ongetwijfeld gevolg zal geven, indien de kwaliteit goed is. Nieuwe kousen moet men voor het dra gen eerst eenige uren in lauw water laten liggen, daarna in koud water naspoelen en niet in de zon laten drogen (ook niet te dicht bij de kachel). De levensduur van kou sen wordt hierdoor aanmerkelijk verlengd, zoodat deze kleine moeite het weinige werk zeer zeker wel loont Verder wordt de levensduur aanmerke lijk verlengd door voorzichtig aantrekken van kousen; niet den voet er in steken en de kousen met een ruk omhoog trekken, doch beter is een rolletje van het been ma ken en dit, nadat de voet aansluit, af te rollen! Heeft men het ongeluk ,dat men met den nagel van een der teenen een steekje los maakt, dan is in een oogwenk een lad der gevormd. Het zijn inderdaad slechts kleinigheden. waarop gelet moet worden, doch die do moeite waard zijn om in acht genomen te worden. Handige maniertjes Koek kan men zacht houden door hom in de broodtrommel bij 't brood te b Als men een eierdooier eenige dagen wil bewaren, moet men hem in een steenen| kom doen en hem onder water zetten- Hij! is dan weer voor alles te gebruiken. Een geroest strijkijzer moet men ap da volgende manier behandelen. Men maakt het ijzer warm en bestrijkt het met para- fine. Men neemt nu enkele stukken krant, bestrooit die met keukenzout en wrijft hier mee zoo lang over het ijzer, tot alle roest vlekken verdwenen zijn. Indien het noodig is, kan men het ijzer nog nawrijven met schuurpapier. een haarverf; DIE PRACHTIG VERl J EN LANG HOUDT» 7}r v vite H. MüSKER, de kleat die U met INSTAV- VITE verkrijgt sji.» ïurltjk en mooi. ag Uw kapper IN- STANTO VITE, maar er gaat niets boven INSTANTO VITE. Imp.! itzelaerlaan 241. Den Haag LATEXO ELASTIEK bestand tegen wasschen. koken en transpireeren Wat zullen wij eten? HEERLIJKE gerechten van: WOUD A's ZELFRIJZEND BAKMEEL WOUD A'S VLUGKOKENDE HAVERMOUT WOUDA's MAÏZENA WOUDA's ,,PUDDINA"de fijnste custard* Vraagt ons receptenbookje: »,Hoe moet Ik bakken". Voor winkeliers bij: Fa. RIEM-VIS, Nwe Molstraat 10, Den Haafl M. BOUWMEESTER, Lange Baanstraat 55, Rotterdam. UW DAGELIJKSCH KOPJE KOFFIE: UW DAGELIJKSCH KOPJE THEE maar allebei van RESTJES AARDAPPEL: 8 10 gekookte aardappels, 2 maatjes melk, wat gehakte peterselie, 1 ui, «eer fijn gehakt of ge sneden, peper en zout, wat nootmuskaat, stukje boter. Snijd de aardappels in dunne schijfje». Leg in een schotel een laag aardappels, strooi er wat ui en peterselie op, vervolgens een klein scheutje melk, wat peper en zout' en wat nootmuskaat. Herhaal dat nog eens en verwarm div in een vuurvast schoteltje of ander pannetje. MAGARONISOEP: 350 gram rundergehakt, wat zout, stukje foeli, anderhalf ons ma caroni, zeer fijngehakte peterselie, 1 liter water, half uitje. Zet de balletjes gehakt op met het water, tevens het stukje foeli, ui en het zout; breng het aan de kook en laat het 45 min. trekken. Kook de macaroni gaar in water, spoel ze af met frisch koud water. Voeg dit bij de bouillon. Maak de soep op win naif af met wat zout, verwijder de foeli en het stukje ui en voeg er de gehakte peter selie bij. RUNDERLEVER: 400 gram runderlever, 80 gram vet of boter, zout, bloem. De lever direct in water zetten om uitdro gen te voorkomen. Zoo noodig in plakken snijden, inwrijven met wat zout en door bloem wentelen. Het vet of de boter heet la ten worden, hierin de lever bakken aan bei de kanten bruin. De jus afmaken met wat water en de lever 15 min. laten stoven. Des- gewenscht kan men een paar plakken to maat meebakken om het uiterlijk van de jus te verbeteren. APPELS MET KANEEL EN SUIKER (voor op de boterham). Een uurtje voor tafel eenige appels goed wasschen, liefst in lauw water. Alle leelijke plekjes verwijderen, de appels boren of in vierde partjes snijden en klokhuis verwijde ren; de appels in plakjes snijden en ze weg zetten in een diep schoteltje en met basterd suiker en kaneel bestrooien. Appels met stugge schil worden geschild. RECEPT VOOR DE EIERBALLETJES. 4 hard gekookte eieren, 2 d.L bouillon van 1 blokje (al of niet vegetarisch) gemaakt, 25 gram bloean, 25 gram boter, 1 blad gelar tine, zout, peper, nootmuscaat, een eetle pel fijn gesneden peterselie, ei, paneer meel en frituurvet Maak de gepelde eieren met een vork fijn. Smelt de boter, roer er de bloem door, voeg geleidelijk de bouillon toe en laat de saus even doorkoken. Los hierin het blad gela tine (gewasschen) op en maak de saus op smaak met kruiden en zoo noodig met zout. Roer de eieren door de saus en laat de mas sa bekoelen. Vorm er, als ze bekoeld is, met een lepel kleine, eivormige porties van. Maak ze aan de buitenkant zoo goed moge lijk glad en wentel ze door paneermeel. Haal ze daarna door losgeklopt ei met wat water en bedek ze vervolgens met paneer meel. Herhaal deze bewerking zoo noodig als blijkt dat het laagje paneermeel geen gaaf korstje vormt. Bak de eierballen in heet frituurvet vlug mooi bruin en schik ze in een krans op een warme schotel. Maak van deze hoeveelheid plm. 8 stuks. Leg in het midden op den schotel een mooi toefje peterselie. Presenteer de tomatensaus afzonderlijk bij de eierhalletjes of stoof er de maca roni in. Doe bij het gebruik van droge rijst, de gekookte rijst als een rand op een warme schotel en leg hierin de eierballen. MELOENCOMPOTE. Snijd een meloen in niet te dikke schijven, verwijder de schil en snijd de schijven in dunne gelijke stukjes. Breng één kop water aan de kook met twee ons witte suiker en laat even inkoken, laat even de massa be koelen en voeg er het sap van twee citroe nen bij. Stort dit alles over de stukjes meloen uit en laat alles goed koud worden. GESTOOFDE KALFSNIF.REN. 3 nieren eenige uren in water laten trek ken, wasschen en van vet en vaatweefsel ontdoen. De nieren daarna afdrogen, in schijf jes snijden en inwrijven met peper en zout; 50 gram boter in een pannetje lichtbruin laten worden en daarin de schijven nier on geveer vijf minuten verwarmen. Ze dan uit de pan nemen en bij de achter gebleven boter 15 gram bloem en 1 gesnip perd uitje voegen en dit alles roerende lichtbruin fruiten, liter bouillon en 1 eet lepel azijn er bij voegen en in dit sausje de nier zachtjes gaar laten worden, ongeveer 20 30 minuten. N.V. Kanis Gannink, Importeurs, Kampen AJOUR- EN BORDUU RIN RICHTING v.h. WESTERVELD—SPOOR FESTONNEEREN PLISSEEREN MONOGRAMMEN, ENZ. Middellandplein 4, Rotterdam HAVERMOUT VLUGKOKEND 4Q CENT PER IO PONDSPAK ■.V. KON. PELLERIJ .jaERCURIUS- STOOMWASSCHERIJTh.BOMBEKE OOSTMAASLAAN 239 Telefoon 52543 ROTTERDAM FIJNGOED, onze SPECIALITEITÏ

Nieuwe Leidsche Courant | 1937 | | pagina 8