lliftuur geitet\\t GTmtrant Dagelijks verschijnend Nieuwsblad voor Leiden en Omstreken gbonnenuntsprijsc Per kwartaal in Leiden en in plaatsen waar een agentschap gevestigd is 235 Franco per post 2.35 portokosten Per week0.18 Voor het Buitenland bij wekelijksche zendingf 430 Bij dagelijksche zending530 Alles bij vooruitbetaling Losse nummers 5 ct. met Zondagsblad 7'/» CL Zondagsblad niet afzonderlijk verkrijgbaar No. 6147 Bureau: Breestraat 123 Telefoon 2710 (na 6 uur 3166) Postbox 20 Postgiro 53936 DINSDAG 27 JULI 1937 18e Jaargang Stómtntitpripen: Van I tot 5 regel» M7V» Elke regel meer0.22'A Ingezonden Afcfedwlingen van 1-5 regels 2-30 Elke regel meer(U5 Voor bei bevragen aan 1 bureau V word! berekend /O.IO UIT VERLIES WINST Heftig woedt in Duitschland de strijd om geloofsvrijheid. De alles beheerschende staatsmacht blijft niet staan voor de deur der kerk en de poort van het hart, maar .wenscht haar zeggenschap over alles en allen uit te strekken. Nu herhaalt zich echter ook weer in Duitschland het merkwaardige feit, dat uil de verdrukking van de kerk geeste winst wordt geboren. Een deel der kerk ,wordt afgebroken en gaat verloren, valt terug naar de wereld. Velen worden ge- ergerd, nu de belijdenis van Gods Naam hun op smaadheid komt to staan. Maar daartegenover valt ook waar te nemen ver dieping en verinniging van het godsdien stig leven. Juist de verdrukking, de belem mering, de verguizing, de broodroof, de banden doen bezinnen op het geestelijk bezit en drijven uit, om in God kracht te zoe ken tot volharding. Een andere gezegende vrucht welke de geloofsstrijd in Duitschland voortbrengt, is de toenemende waardeering tusschen allen, die in Christus' naam zijn gedoopt en in Hem als Zaligmaker gelooven. Zoo werd vóór kort in alle katholieke kerken van het Duitsche rijk een schrijven voorgelezen, waarin wordt aangespoord tot eensgezindheid tusschen katholieken protestanten in de strijd tegen den „Anti christ": „Alle christenen aldus eindigt bedoeld schrijven moeten zich aaneensluiten en zich niet laten verstrooien in de strijd tegen den „Antichrist"." De gevaren, waarmee het Christendom in Europa wordt bedreigd, worden Al grooter. ,Wie ons werelddeel overziet, vraagt zich af, of we nog wel spreken mogen van „een Christelijk Europa"? Door eensgezinde activiteit, door samen werking van alle Christusbelijders uit alle landen kan onder Gods zegen nog veel goeds geboren worden. Daarvoor is niet noodig, dat zich aller lei kerken en groepen en partijen gaan ver eenigen, maar wèl dat de verhoudingen niet worden toegespitst, dat bij handhaving van het eigen karakter en beginsel, gezocht wordt naar wat vereenigt en dat bij alle gelegenheden, waarbij dit mogelijk en doel treffend is, wordt samengewerkt, samen- gestreden, samengebeden. 'A.-R. Jongeren Actie Kuyper-herdenking te Delft In aansluiting aan de vorige berichten omtrent de op 9 October a_s. te Delft te hou den Toogdag der A.R.J.A. kan thans nog worden medegedeeld, dat de geheele bijeen komst zal staan in het teeken der Kuyper- herdenking. Het aangekondigde referaat van den heer C. S m e e n k: „De sociale denk beelden van Kuyper", zal vooraf als brochu re verschijnen tot voorstudie voor de clubs. Binnenkort volgen daarover nog nadere be richten. Bovendien ligt het in- het voornemen in de middagbijeenkomst te geven een Kuy- perdeclamatorium. Dit zal staan on der leiding van den bewerker van het decla matorium. dat op de Apeldoornsche Toogdag zulk een bijzondere indruk maakte. Dr. H. C o 1 ij n en de heer J. Schouten, voorzitter van het Centraal Comité, hebben voorloopig toegezegd, indien eenigszins mo gelijk, de vergadering bij te wonen. Nadere inlichtingen verstrekt het bureau der ARJA, Wehmerstraat 3, Aalten. DOMBURG Hotel de (.'Europe Tel. 1 Het Hals waar U zich thuis gevoelt Mod. comfort Badkamers Voor- en naseizoen L- Hoogseizoen 5-- A. MEYER, Chef-kok HOTEL „NAEFF" V E L P (Geld.) BEKEND RESTAURANT Matige Prijzen Telefoon 3152 en 3153 B. BEIJER. HOTEL „JAN TABAK" BUS SUM TELEF. 3800 1 687 1 937 Ter herinnering aan dit Jubileum deden wij onze zalen een restauratie ondergaan. Komt in deze gezellige sfeer eens dinee- ren, of Uw aperatif gebruiken. DE DIRECTIE. Prachtige Buitenplaats DU IN RE LL 110 H.A. GROOT ENTREE F 0.15 Gom. Wassenaar, Ingang hek Katwljkscheweg Hoog ste duin van Z.-H. met prachtig uitzicht over do omg en de zoe. Eeuwenoude eiken. Schitterende wande ling door duin en bosOh. Mooie waterpartijen. Thee tuin aanwezig met b!."'"te prijzen. Noordwi|ksche bus, vertrek staatsspoor Oen Haag stopt bij den Ingang TEWATERLATING PRINSELIJK JACHT Vermoedelijk 14 Augustus a.s. Naar wii vernemen, zal het motorjacht Piet Hein", dat op de werf van de Firma G. de Vries Lentsch Jr., te Amsterdam voor het Prinselijk Paar in aanbouw is, op Za terdag 14 Augustus a.s. worden te water gelaten. Het ligt in hev voornemen van Prinses Juliana en Prins Bernhard zoo mogelijk bij de stapelloop tegenwoordig te zijn. Met den bouw van het jaoht is men thans zoover gevorderd, dat men tot de afwerking genaderd is. De machinekamer is nagenoeg gereèd. Slechts moeten wat de techni sche installatie betreft de noodige pijp leidingen nog worden aangebracht In het inwendige van het schip is de betimmering ook reed voor het grootste ge deelte klaar. Daaraan wordt thans de laat ste hand gelegd. De schilders zijn thans op het jacht aan het werk en het laat zich aanzien, dat op den dag der tewaterlating het jacht nagenoeg gereed zal zijn. De plechtigheid der tewaterlating zal een eenvoudig karakvr dragen. Zoodra de „Piet Hein" geheel gereed zal zijn, zal het jaoht door het comité tot aan bieding van een nationaal huwelijksge schenk van den bouwer worden overgeno men om vervolgens op een nader vast i'e stellen tijdstip aan Prinses Juliana en Prins Bernhard worden overgedragen. Luchtverdedigingsdag op 21 Augustus Op initiatief van de Vereeniging voor nationale veiligheid is indertijd ingesteld het Luchtverdedigingsfonds,' welks hoofd doel is: de vorming van een zoo groot mo gelijk aantal burgervliegers wier vliegbe- kwaamheid zoodanig is, dat zij in tijd van nood na een aanvullende miiltaire opleiding onze oorlogsmacht kunnen versterken. Met een oirculaire richtte het Luchtver dedigingsfonds zich tot een groot aantal landgenooten, waarin werd opgewekt dit fonds financieelen steun te verleenen. Thans heeft het bestuur de medewerking van de af deeling Den Haag van 't Nationaal Jon geren Verbond ingeroepen om door middel van een luchtverdedigingsdag, te houden op Zaterdag 21 Augustus te Schevenin- gen, oud en jong eenig inzicht te geven in het doel van het fonds. Gevangenneming van gebroeders Holland Minister Colijn beantwoordt vragen Ten vervolge op de beantwoording van vragen van den heer Boon betreffende het doen van stappen bij de Duitsche re geering tot onmiddellijke invrijheidstelling van de door Duitsche beambten gearresteer de gebroeders Holland, heeft minister Colijn medegedeeld, dat uit het ingestelde onder zoek naar aanleiding van de gevangen neming in Duitschland op 27 Maart 1937 van de Duitsche onderdanen A. Th. en J. H. Holland is gebleken, dat deze vreemde lingen vrijwillig naar Duitschland zijn ge gaan naar aanleiding van een hun door een Duitschen douanebeambte mondeling over gebracht verzoek om met een anderen hun bekenden Duitschen douanebeambte te ko men spreken. Deze beide Duitschers, die zich uit hoofde van hun beroep herhaaldelijk in Duitsch land bevonden, hebben niet gevraagd, waar over de douanebeambte hen wenschte te te spreken en zijn. na het vertrek van den eersten douanebeambte, op eigen gelegen heid naar Duitschland vertrokken, alwaar zij vervolgens zijn aangehouden. Na vier weken is J. H. Holland in vrijheid gesteld, terwijl zijn broeder A. Th. Holland, die in Duitschland nog een gevangenisstraf van drie maanden te goed had, in verzekerde bewaring gehouden is. Onthulling Christoffel Pullmann-monument Prinses Juliana verricht de plechtigheid Het is thans anderhalve eeuw geleden dat. de „patriotten" een nachtelijken ovierval ondernamen op het stadhouderlijk paleis te Soestdijk. De onderneming zou gelukt zijn, zoo de grenadier Christoffel Pullman n, die op schildwacht stond, zich kalm had laten ontwapenen. Doch hij gaf het alarm signaal, ten koste van zijn loven, onder de uitroep: „Ich bin ein ehrlicher Kerl". Op initiatief van de Vereeniging „Ons Le ger" is het eenvoudige gedenkteeken, het welk dit feit in herinnering hield, heden door een waardiger monument vervangen. De waarnemend-voorzitter der V# reent ging, gep.-kolonel K. E. O u d en d ij k, heeft daar bij een rede uitgesproken, waarin hij de his torische feiten in herinnering bracht, en er op wees, dat het hier een mam gold, die zijn plicht vervulde en getrouw was tot den dood. Het nieuwe gedenkteeken, dat daarop door Prinses Juliana werd onthuld, stelt een schildwacht voor in da uniform van 1787, in verdedigende houding, met den vinger aan den trekker om het waarschuwende schot af te geven. Het ontwerp, dat in brons is uitgevoerd, is van de beeldhouwster Van Beeck Cal koen. Een afvaardiging van den „Bond van rid ders der Militaire Willemsorde bonedein den rang van'officier" heeft een krans aan het monument gehecht. Daarna had een troe pen-défilé plaats, waarbij deputaties vain Oramjevereenigingen zich aansloten. Het Prinselijk Paar werd daarbij luide toege juicht. Van een brug gereden (Van onzen eigen correspondent) De bloemist H. P. S., wonende Noord- wijkerweg te K a t w ij k a. d. R ij n, komt meerdere malen langs het Oegst- geesterkanaal naar huis en moet dan de brug die over een vaart ligt, passeeren. Deze brug is van één leuning voorzien. Er over te fietsen is geen gemakkelijke taak. Toch deed S. zulks meermalen; ook Maandag, doch door nog onbeken de oorzaak, kon S. zich op de brug, die ook slechts W2 M- breed is, niet rijden de houden. Hij viel met de fiets eenige meters naar beneden, in het water en ongelukkigerwijze juist op een onder de waterspiegel afgebroken paal De fir ma Taat uit Katwijk was daar juist aan het oefenen met de nieuwe reddingboot bestemd voor Ameland. De stuurman zag het ongeval gebeuren en in een mi nimum van tijd was men met de red dingboot bij de drenkeling die stellig verdronken zou zijn als de boot daar niet geweest was. Hij is tenslotte met een auto thuis gebracht en direct onder geneeskundige behandeling gesteld en is toen; na voorzien te zijn van de H.H. Sacramenten, naar het SL Elisabeth gasthuis vervoerd. Zijn toestand was vrij ernstig. Een grafkelder ontdekt (Van onzen eigen correspondent) Bij de restauratie van de Ned. Herv. Kerk te Koudekerk a. d. R ij n is in de koorzaal een kleine grafkelder bloot gelegd. In den kelder is nog een gaaf blauw tegeltableau bespaard gebleven met als voorstelling een wereldbol, waarop oen zandlooper, terwijl links hiervan de dood en rechts twee men- schen staan afgebeeld. Op een der kisten is nog een op schrift duidelijk leesbaar: Hier rust wed. Vossieus—Specht, aldaar in 1822 begraven. Deze kelder zal weer worden afge dekt met de oude zerk, na van het puin te zijn ontdaan. 't Vermoeden bestaat, dat deze kelder dateert uit het begin van de zeventien de eeuw. GEEN AUDIËNTIE De minister van bininenlandsche zaken zal gedurende de maand Augustus geen audiëntie verleenen. Een mooi sleeptransport aangevangen 's Werelds grootste tinbaggermolen naar Indië Na de „Kantoeng" thans de „Doejoeng" op reis gegaan maatregelen De Hollandsche zeesleepers zijn van morgen weer een mooi, doch zeer ris kant sleepkarwei begonnen: om ruim 10 uur is de tinbaggermolen „Doejoeng" de Nieuwe Waterweg uitgesleept met bestemming Nederl.-Indië. Indachtig aan de ervaring, opgedaan met de vergane IfKantoeng"f heeft men ditmaal zoo mogelijk nog grooter vei ligheidsmaatregelen genomen en dat was ook de reden, waarom het transport eenige dagen op zich heeft laten wach ten. Aanvankelijk zou het vertrek im mers reeds Donderdag j.l. plaatshebben, doch aangezien de weersomstandigheden zich in minder gunstige richting ont wikkelden, liet men de „Doejoeng" heel rustig aan de Kinderdijk, waar ze ge bouwd is, liggen. Avond aan avond in formeerden we naarstig, of het vertrek nu de volgende dag zou plaats hebben, doch zoolang men geen volkomen zeker heid had, dat er betrouwbaar weer op komst was, luidde stereotiep het ant woord: „Morgen beslist niet". Tot gis teravond de weerberichten gunstig waren en toen is de „Doejoeng" van Kinderdijk vertrokken am eers/t naar Hoek van Holland te varen en vandaar het zeegat te kiezen. Moge het treurspel van de „Kantoeng" zich niet herhalenl Nu rijn de omstandigheden, waaronder de „Doejoeng" de reis aanvaardt, vrij wat gunstiger dan die, welke bestonden, toen de „Kantoeng" vertrok. Het jaargetijde biedt minder kans op atmosferische storin gen en voorts heeft men thans in samen werking met alle betrokken partijen een zeer uitgebreide serie veiligheidsmaatrege len getroffen, die het risico tot een mini mum beperken. Onder andere is een alarm systeem ontworpen, dat in werking treedt zoodra er water in een van de tanks mocht komen, waardoor onmiddellijk de ponnpen kunnen worden aangezet. Deze pompen zijn ditmaal zoo geconstrueerd, dat ze onder alle weersomstandigheden kunnen function- neeren. Zoo men weet is namelijk het feit, dat dit hij de „Kantoeng" niet mogelijk was. de oorzaak van de ondergang van dezp molen geworden. Daar ondanks alle voorzorgsmaatregelen altijd de mogelijkheid bestaat, dat het transport zijn bestemming niet bereikt, heeft men de tinbagigermolen verzekerd voor een bedrag van f 1.854.000. Laten we hopen, dat de assuradeuren hier géén strop aan zullen hebben! Rotterdam gepasseerd Het transport vanaf de werf van J. en K. Smit te Kinderdijk, naar Rotterdam, heeft vannacht plaats gehad, zoodat de „Doe joeng" vanmorgen even voor zes uur. toen we bij de Koninginnebrug kwamen, al ge duldig lag le wachten tot haar doorgang verleend zou worden, in bedwang gehouden door zes sleopbooten van L. Smit en Co's Havensleepdienst. Vier sleepbooten lagen voor het gevaarte, twee er achter, of mis schien beter gezegd er tegen om te ma noeuvreeren. Toen de brug eenmaal open was. duurde het maar een oogenblik of het transport had al behoorlijke snelheid en zonder eenige stagnatie werd de doorvaartopenine in minder dan zeven minuten gepasseerd. Vooral toen de indrukwekkende molen juist door de brug was. kwamen de geweldige afmetingen goed tot hun recht: alle uit zicht werd ons voor een moment benomen. Doch, zooals gezegd, de „Doejoeng", die fees telijk de vaderlandsche driekleur in top voerde, was in een oogenblik voorbij, eenigs zins verrast nagestaard door de menschen, die voor de brug moesten wachten en niet zooals wij op de hoogte waren van het feit, dat het transport heden zou aanvangen. Rustig werd daarop doorgevaren naar Hoek van Holland. Het zeegat alt Voor Schiedam nam de „Humtoer" onder be\ el van kapitein 't Hart de taak van de vier riviersleepers, die de baggermolen trek ken, over. De twee ach terete booten, de „Titan" en de „Minerva", bleven ondertus- schen assisteeren voor de bestuurbaarheid, terwijl voorts de „Oostzee" die tot Port Said voor eventueele assistentie meegaat in de buurt bleef. Naarmate de tijd vorderde kwam er wat meer wind en wat meer deining, doch var beteekenis was dit nieL Gestadig vorderde de reis over de Nieuwe Waterweg en tegen half tien kwam de „Doejoeng" te Hoek van Holland in het gezicht. De stalen sleeptros sen werden geleidelijk aan vervangem door de zware Manilla-tros, tusschen de pieren namen de „Minerva" en de „Titan" met drie stooten op de stoomfluit afscheid en even na tien uur bereikte de sleep open zee. Weder om was een belangrijk karwei van de Hol- 'andsche zeesleepers, dat ruim honderd da gen zal duren, aangevangen. Vanochtend 6 uur: de „Doejoengh" passeert de Rotterdamsche Koninginnebrug. BELANGRIJK BESLUIT VAN HET JAPANSCHE KABINET Japansche garnizoen in Noord- China mag zelfstandig optreden TOKIO, 27 Juli. (D.N.B.). Het Japansche kabinet heeft besloten, thans besliste maat regelen te nemen tegen ae vijandige hou ding van de Chineesohe troepen in Noord- China". Het Japansche garnizoen in Noord-China, aldus wordt in een mededeeling over de kabknetsberaadslagingen gezegd, heeft thans het recht zelfstandig alle noodige maat regelen te nemen ter bescherming van leven en eigendom van de Japansche bevolking in Peiping en in het gebied van Tientsin en het nakomen der verdragen af te dwingen. De Japansohe regeering garandeert, dat zij bij de uitvoering van haar zelfverdedi gingsmaatregelen geenszins territoriale eischen wil stellen aan Noord-China en de internationale belangen wil beschermen. Zij hoopt door haar vastberaden ingrijpen het conflict uitsluitend tot Noord-China te kun nen beperken en het incident spoedig te kunnen bijleggen. In politieke kringen venvacht men in verband met deze verklaring van uur tot uur het uitbreken van hevige gevechten. De beide Japansche ultimata aangenomen? PEIP1NG, 27 Juli. (D.N.B.) De Japan sche ambassade bevestigt officieel, dat do beide ultimata door generaal So eng Tsje1 Joean gisteren aanvaard zijn. Mocht generaal Soeng Tsje Joean de aanvaarde verplichtingen niet uitvoeren, dan zullen militaire handelingen overeenkomstig de verschillende eischen der ultimata, auto matisch volgen. Een baby bij zwemdemonstralie Zijn redding werd onverwacht hoofdnummer Bij een onder de gemeente Ter Aar "ge houden demonstratie in het reddend zwom men enz. vanwege de reddingsbrigade uit i u e^i'iHg- welke door een groot aan tal belangstellenden werd bijgewoond, zorg de een baby zij het buiten zijn wil voor het hoofdnummer. Het één jaar oude kind was door zijn moeder, die met groote aandacht de demon straties volgde, zoolang aan den kant van het Aarkanaal neergezet Zonder dat iemand er iets van bemerkte, had de baby kans gezien zich te verplaatsen, totdat plot selmg een algemeene consternatie ont stond. Het kind rolde van de schuine gras berm af en tuimelde in het Aarkanaal. Zóó groot was de consternatie, dat aan vankelijk niemand een hand uitstak om het wicht, dat weinig waarde«ring voor het natte element toonde, te redden. Het pu bliek aan de overzijde van het kanaal vroeg zich intusschen af of dit nummer bij het programma behoorde of dat er sprake was van 'n werkelijk ongeluk, doch aan de ze onzekerheid werd tenslotte een eind ge maakt, toen enkele personen, o.w. een veld wachter, zich te water begaven en baby op het droge brachten. De moeder zal van deze demonstratie waarschijnlijk geleerd hebben, dat het nóg beter is ongelukken te voorkomen, dan bij een ongeluk reddend op te treden! Tandem rijdt tegen een muur Beide berijders met hersenschudding opgenomen Het echtpaar De G., uit W e e s p, dat p*i tandem een tocht maakte, reed nabij Arn hem in de omgeving van het Hooimagazijn op den Amsterdamschenweg op het fietspad van don licht hellenden u_eg af. Op die plek maakt het fietspad een vrij sterke S-bocht naar de hoofdweg toe en hoe het zich heeft toegedragen is niet bekend, doch het echtpaar is in aanraking gekomen met de muur van het Hooimagazijn en heeft een val gemaakt. Zij werden aldaar door de omwonenden m bewusteloozon toestand aangetroffen. De politie en de medische hulp wer den onmiddellijk telefonisch gewaar schuwd. Het onderzoek wees uit, dat beiden een hersenschudding hadden bekomen en dat hun overbrenging naar het gemeente-ziekenhuis te Arnhem noodzakelijk was. Vooral de toestand van den heer De G. is ernstig. Vermoedelijk is het echtpaar op het be doelde punt de macht over het stuur van de tandem kwijt geraakt doordat men de bocht niet voldoende overzien heeft. Op dit punt hebben trouwens reeds meerdere val partijen plaats gehad. KOTTER VASTGELOOPEN (Van onzen correspondent) Zaterdag is te Tholen een kotter, gela den met mosselen uit Yerseke, door een verkeerde manoeuvre voor de loodsen vau „Bona Fides" op de slikken geloopen. Daar bij hoog water het schip nog niet vlot kwam, is met 7 Thoiensche motorbootcn iet schip met groote moeite, waarbij nogal eens een tros brak, van de slikken afgesleept. Op den wal heeft een groote menigte het vlotsleepen van den kotter gadegeslagen. Het schip zelf heeft geen schade bekomen, doch van enkele sleepers zijn de bolders •hB.en.hoA.~A en los geraakt VOORNAAMSTE NIEUWS Dit Nummer bestaat uit TWEE bladen Te Bergen op Zoom is een auto tegen een boom gebotst: twee personen werden, gewond. Het Prinselijk jacht zal vermoedelijk opj 14 Augustus te water worden gelaten. De Vierdaagsche Afstandsmarschen zijn vanmorgen weer te Nijmegen aange-? vangen. In de vijfde ronde van de schaakvïer-t kamp heeft dr. Euwe van Bogoljubow ven loren. Op de Nieuwe Maas te Rotterdam gisteravond een zwaar beladen motor- vrachtboot gekapseisd en gezonken. De opvarenden konden allen worden gered. De vierde en vijfde zitting van de AU gemeene Synode der Ned. Herv. Kerk. Vandaag is te Zwolle de algemeene vergadering gehouden van de Geret* Vereeniging voor Drankbestrijding. j De tinbaggermolen „Doejoeng" is van- morgen uit Hoek van Holland vertrokken* Eén dag onder de wapenen, (II). j Te Peiping hebben weder Japansch- Chineesche gevechten plaats gehad; een Japansch ultimatum is door Soeng afge wezen. Franco's troepen oefenen op het Bru- nete-front zeer sterken druk uit. Het Britsche witboek inzake de non interventie zal aan alle betreffende regee ringen worden toegezonden. N.V. ARNHEMSCHE HYPOTHEEKBANK te ARNHEM. VERKRIJGBAAR: 3V2 PANDBRIEVEN k 100 Tot 1 Augustus a.s. bestaat nog gelegen heid tot: VRIJWILLIGE CONVERSIE van alle nog uitstaande 4^2 pandbrieven met behoud van 4% rente tot 1 Novem ber a.s. in: 4 PANDBRIEVEN k 100% of 3y2 PANDBRIEVEN k 99y4 De Directie: Mr. S. J. VAN ZIJST. Mr. J. F. VERSTEEVEN. „BLAUFRIES" AMSTERDAM ROTTERDAM TeleL 43424 TeleL 28300 OPSLAG - EXPEDITIE - CONTROLE HET ADRES voort vakkundig vertrouwenswerk VRAAGT TARIEVENI Wij bezorgen Uwe verzekeringen niet alleen, doch verzorgen ze tevens. P. DE KEYZER ZONEN Makelaars In Assnrantlën ROTTERDAM, MOSSELTRAP 5 Telefoon 24294 (3 fijnen) PAULUSSEN N.V-DEM HAAG Vijf uur het uur voor RIJNBENDE'S Zeer Oude Zeer Goede BRAND TE VEUR Zaterdagmiddag omstreeks 1.30 uur werd de brandweer gealarmeerd voor een brand aan de St. Willibrordusstraat te Veur. Op ae. opslagplaats van den heer G. v. d. Meer bleek een partij takkebossen in brand te staan. Door den feilen wind wakkerde het vuur flink aan en daar in de onmiddellijke nabijheid een schuur en boerderij staan, werd de hulp van de brandweer ingeroepen. Toen deze arri veerde, was men echter met vereende krach ten van omwonenden het vuur reeds meester. Oorzaak is vermoedelijk het spelen met vuur door enkele jongens. AAN DE GEVOLGEN OVERLEDEN (Van onzen correspondent). De Duitsche arbeider, die op 15 dezer, op een achter de steenfabriek „De Schans" na bij Ouderkerk a. d. IJssel liggend vlot hei palen onder de onderdeelen van een keet geraakte, die men bezig was af te breken, en daarbij ernstige inwendige kneuzingen bekwam, is Maandag in één der Goudsche Ziekenhuizen, waarheen hij was overge bracht, aan de gevolgen overleden. De man laat een vrouw met een kind achter. Volg e«n degelijke goedkope, ichriftetïjke opleiding tot ELECTRICIEN, STERKSTROOM-MONTEUR of ZWAKSTROOM-MONTEUR g«iU#ed«. CrXb Mp M nlMMi Vraeg ronder verplichting inlichtingen bij A.S.S.O, Nieuwe Plein 31, Arnhem

Nieuwe Leidsche Courant | 1937 | | pagina 1