Jliruui!* £rited)f (JEmiraitt Dagelijks verschijnend Nieuwsblad voor Leiden en Omstreken De geoefendheid onzer Infanlerie N.V. HOTEL ITTMANN abonnementsprijs: Per Kwartaal tri Leiden en in plaatsen waar een agentschap gevestigd is 23f Franco per post 2.35 portokosten Per week0.1' Voor hel Buitenland bij wckelijksche zending 45t Bii H^aclijksche zending5.5t Alles bij vooruitbetaling Losse nummers 5 cl. met Zondagsblad 7'/» ct Zondagsblad niet afzonderlijk verkrijgbar N°. 6142 Bureau: Breestraat 123 Telefoon 2710 (na 6 uur 3166) Postbox 20 Postgiro 58936 WOENSDAG 21 JULI 1937 18e Jaargang Van I tot 5 regel» U7'/» Elke regel meer0227, ngezonden Mededeelingen van 1*5 regels 2.30 Elke regel meer (143 /oor liet bevragen aan 'I bureau wordt berekend 0.10 V GEVAARLIJKE WAARSCHUWING Onder de misleidende naam Nationale Yredesactie" schijnt er te Ammerstol een stichting te bestaan, welke geld inzamelt om revolutionaire propaganda te voeren van het allerbedenkelijkste soort. De predi kant der Ned. Herv. Kerk aldaar die ook in de vereeniging „Kerk en Vrede" een betee- kenisvolle plaats inneemt, is de ziel dezer actie en het karakter er van behoeft nu geen nadere toelichting. Het pamflet, dat wij onder de oogen kre gen en waarin bijdragen gevraagd worden ,voor deze actie heeft als hoofddoel het Ne- derlandsche volk te waarschuwen tegen het bijwonen van landdagen van de Bijz Vrijw. Lafïdstorm. Meent men daartoe ge- roepen te zijn en noemt men deswege zulke landdagen „militaire schouwspelen", dan ontkennen we de juistheid der kwalificatie, doch het staat ieder vrij tegen bijwoning te i waarschuwen en wij zullen de z.g. Nat yredesactie deswege niet critiseeren. Wij nemen het echter deze vrijmoedige propagandisten wèl kwalijk en we teekenen daarom protest tegen hun optreden aan. dat zij bedektelijk tot dienstweigering aan sporen en openlijk revolutionaire, opruiende taal spreken. Eerst heet het, dat de regeeringen op con flicten aansturen en als straks de wereld brand opnieuw uitslaat, „dan rekenen zij op Uw medewerking, op Uw bereidheid om de wapenen der barbaren weer op te ne men". En daarom: „Volk van Nederland, weest op Uw hoede!" Die overgang is kwaadaardig. Onze re geering stuurt niet op oorlog aan en dus past in het zinsverband niet de waarschu wing aan het Nederlandsche volk. Maar deze misleiding is noodzakelijk om te ko men tot de onware beschuldiging, dat .,ook in ons land het militarisme zich al sterker en driester organiseert, „vooral in de B.V.L- die reeds 60.000 man telt, vooral uit conser vatief-kerkelijke kringen." „Ja, het mili tarisme rekent op U, landgenooten". Wij roemen de ontdekking, dat er blijk baar ook democratisch-kerkeliike kringen zijn. Dat is werkelijk van belang Maar wij behooren liever tot het „conservatieve" ge deelte. dat aan Gods Woord vasthoudt en düs aan de plicht om der .vaderen grond en Q.m. de vrijheid van geloof en godsdienst verdedigen. En wij protesteeren tegen de leuren, dat de landdagen een „stelselmatige en echijnschitterende propaganda zijn van iet Nederlandsche militairisme, dat de hoogste goederen der menschheid bedreigt en ook ons land naar de ondergang voeren zal". Wie zoo spreekt toont al heel weinig te .Weten van het doel dat de B.V.L., gelukkig met eenige tienduizenden meer dan het pamflet meent, nastreeft, n.l. het steun bie den aan de wettige regeering tegen re volutie en opstand^ en tegen burgeroor- log, waarmee het pamflet min of meer dreigt. Immers, op deze ongegronde beschul digingen aan het adres van een regeerings- instituut volgt de aansporing: „De regee ringen (hier weer het misleidende meer voud!) kunnen niets zonder U; daarom zij Uw antwoord: Wij doen niet meer meel Op ons kunt gij niet meer rekenenI" Waarom missen de heeren van de „Natio nale Vredesactie" die van anderen „steun en offers" vragen de moed om rechtstreeks tot dienstweigering aan te sporen? Zijn ze zelf misschien bang voor het offer? Laten zij dan een voorbeeld nemen aan de man nen van de B.V.L. die bereid zijn om met inzet van eigen leven ook hün vrijheid te verdedigen. Aanbieding van Lippische kei aan Prinselijk Paar Geschenk van Amersfoortsche burgerij Gisterenavond heeft de Amersfoortsche burgerij gelegenheid gehad haar origineel geschenk, bestaande uit een 3V4s ton wegen den kei uit Lippe-Detmold, te Baarn aan het Prinselijk Paar aan te bieden. Vele inwoners hadden zich per fiets of autobus of met de beide extra treinen naar Baarn begeven, waar de stoet geformeerd werd, die getuige zou zijn van het aanbie den van den kei Maar behalve deze duizenden had zich nog een weel grootere massa belangstellen den voor het paleis opgesteld, om vandaar het schouwspel gade te slaan. Het was voor deze wachtenden wel teleur stellend. dat ze den stoet, waarin eenige muziekkorpsen meegingen en waarin talrij ke vaandels werden meegedragen, niet te zien kregen, want de stoet werd nog voor aankomst bij het paleis het bosch ingeleid. De steen lag daar reeds op een wager., om door de keientrekkers naar de plaats van be stemming, de groote weide voor het jagers huisje, te worden gebracht Hier was ook een podium opgesteld, waarop het Prinselijk Paar zou plaats nemen. De deelnemers groepeerden zich rond de weide en toen onder de tonen van het Wilhelmus het Prinselijk Paar met gevolg naderde, trokken trokken tegelijkertijd een 150-tal Amersfoortsche ingezetenen den kei yoor het front Graaf van Randwijck, de burgemeester Van Amersfoort, stelde aan het Prinselijk Paar den voorzitter van het uitvoerend co mité Mr. Versveld, voor, die met eenige toe passelijke woorden den kei aan het Prinse lijk Paar overdroeg. De Prins beantwoordde deze korte rede Een spontane hulde bracht het Amers foortsche Mannenkoor nog, dat zich bij de laan die naar het paleis voert, had opge steld en het Prinselijk Paar toezong. Onze weermacht in een belangrijke periode n Hetgeen we in ons eerste artikel opmerkten geldt intusschen allerminst alleen voor sol daten. Ook onderofficieren en officieren zullen, indien zij waar willen zijn, het zelfde zeggen en zichzelf daarbij mis schien niet heelemaal uitsluiten. 'Op den man af gevraagd, zullen ook zij erkennen, dat zelfs bij intensieve oefening in 5l/2 maand geen voldoende geoefende veldsolda- ten zijn te vormen. Met dien korten diensttijd staan we trou wens alleen in West- en Midden-Europa Zwitserlano moge daarop schijnbaar een uit zondering maken, in wezen staan we ook bij dat land ten achter. Juist omdat de beteekenis der infanterie zoo fundamenteel veranderd is. is de be staande oefentijd niet meer voldoende te achten. Ook de herhalingsoefeningen kun nen het tekort aan geoefendheia niet goed maken. Och ja, vroeger voltooide een geweer en hoogstens een pionierschop de technische uitrusting van den soldaat Daar moest hij het mee doen. Er was trouwens niet veel anders. De moderne techniek heeft echter een totaal gewijzigde bewapening noodzake lijk gemaakt Het geweer is al lang niet meer het eenige wapen voor den infanterist. Tegenwoordig behooren tot de uitrusting van de infanterie, naast geweren; zware en lichte mitrailleurs, bommenwerpers tegen gedekte doelen (mortieren van 8), handgra naten, de gasbeschermingsapparaten. afweer middelen tegen laagvliegende vliegers en tegen pantser- en vechtwagens. Tot dit laat ste dient ons nieuwe infanteriegeschut, ter wijl we voorts reeds beschikken over een escadron pantserwagens (Den Bosch) en eerlang een tweede te Amersfoort zal war den ondergebracht Wat wisten we vroeger van dit alles af? Niets. Een infanterist uit den ouden tijd, zeg van voor 1914, zou thans als een kat in een vreemd pakhuis zich gevoelen, als hij voor het moderne militaire handwerk ge plaatst werd. De technische en tactische gedaantever- isselingen zijn van zoo fundamenteelen structueelen aard. dat het steeds vaster is komen te staan, dat de opleiding van den soldaat met de nieuwe verhoudingen in ovi eenstemming behoort te worden gebracht Verlenging van eerste oefentijd kon niet uitblijven. Het is ten eenenmale onmogelijk om in 5% maand behoorlijk op de hoogte te komen van de nieuwe strijdmethoden, de we wapenen en de nieuwe technische hulpmiddelen. Voor soldaten en kader is grooter bedrevenheid noodzakelijk dan thans kan worden verkregen. Vqoral ook voor het kader, dat immers ln De Stadt-Schanke Leldacheplein 5-9 TcL 33072 Amsterdam DINER DINER DINER 90 ct 1.15 1.40 etc DINER eEN fOPPRBSTATIE H0TEL-HAMD0RFF LAREN (Gooi) Speciale tarieven voor langer verblijf en week-ends Casino Zomertuin Badhotel BAD B0EKEL0 (De Zee op de Heide) Temidden van bosch,heide zee en strand VRAAGT PROSPECTUS ZONGETOVER ONDER T LOVER OP WEELDRIG MOS IN HET BEEKHUIZER BOS Breng Uw vacantia door in HOTEL BEEKHUIZEN VELP Telefoon 3713 Fraai Prospectus op aanvrage Zelfde directie als Hotel Stameren Te Maarn Hotel Zilven Te Loenen VALKENBURG CL.) HOTEL VONCKEN B O N D S H O T E L A.N.W.B. Garage vrij. Pension prijs Hooldseixoen Fl. 3.50. Voor en Na Fl. 3.00. Telefoon 72 Vraagt prospectus NUNSPEET niet meer aan dien drukken verkeersweg. PENSIONPRIJSƒ5.per persoon oorlogstijd voor het overgroote deel uit re- serveparsoneel zal bestaan. Bij de officieren is de verhouding tusschen beroeps- en reserve personeel als van 1 op 10; voor de onderoffi cieren is de verhouding nog ongunstiger. Heit is dus zaak, dat allen behoorlijk met het moderne materieel geoefend zijn, vertrouwd raken in het zelfstandig handelen en leeren rekenen met de gevaren van den modernen oorlog. Aan eigen en anderer beveiliging wordt vaak te weinig aandacht geschonken. Wie wel eens manoeuvres heeft bijgewoond weet dat met name ook op dit laatste punt nog wel een en ander te verbeteren valt. Safety first. Dat moet ook hier gelden. Infanterie in actie mag men bijna niet zien. Zij behoort zooveel mogelijk in het ter rein verscholen te zijn, zich te beveiligen te gen gevaren uit de lucht en ook behoorlijk gedekt te zijn tegen aanvallen van pantser wagens. Wapenen en terrein moet de soldaat doel matig leeren gebruiken, terwijl voorts o.a. de samenwerking met andere wapens ook in. vredestijd in voldoende mate dient te wor den beoefend. Spreken deze dingen eigenlijk niet voor zich zelf? Alleen als we er voldoende aan dacht aan schenken wordt de waarde van ons geheele defensie-apparaat gebracht op een peil dat in overeenstemming is met de daaraan bestede kosten. De toepassing van de moderne strijdmiddelen eischt ontegen zeggelijk aanzienlijk meer voorbereiding en kennis dan voorheen om soldaten geschikt te maken voor de behoorlijke vervulling van hun taak te velde. Zoowel de individucele opleiding ais de opleiding in groepsverband behoort inten siever te worden. Dat geldt voor soldaten, onderofficieren en officieren in gelijke mate. Het kader moet toch ook met de verschil len verbanden, met grootere militaire een heden kunnen omgaan en manoeuvreeren. Ook op dit punt is de verkregen graad van vaardigheid nog voor verhooging vatbaar. Met al deze dingen moet ons volk de Regeering ziet ten deze haar taak meer vertrouwd raken. Onze taak als pers is het daarbij voorlich ting te geven. Met genoegen hebben we daarom ook de- gelegenheid aangegrepen om onze infanterie eens een dag in actie te zien overeenkomstig de eischen, die aan goed-geoefende, modern- uitgeruste infanterie behooren té worden gesteld, De kolonel A. A. v. Nijnatten. comman dant van de VlIIste Infanteriebrigade t# Amersfoort, heeft nl. de lofwaardige gedach te gehad om de Nederlandsche pers in staat te stellen zijn mannen eens van nabij gade te slaan door „een dag onder de wapenen te komen" bij zijn brigade. Hij bedoelt daar mee de infanterie in haar moderne veel zijdigheid eens te doen zien en de gelegen heid te bieden met deskundige voorlich ting kennis te maken met de vele soorten Gisteren werd aan H.K.H. Prinses Juliana en Z.K.H. Prins Bernhard namens de Amersfoortsche burgerij een Lippische kei aangeboden. Mr. J. C. graaf van Randwijck, burgemeester van Amersfoortbiedt de kei aan. opleidingen en trainingen, die noodig zijn om van een recruut een behoorlijk geoefend soldaat te maken. Tevens zal kennis kunnen worden ge maakt met legering, verpleging en ontspan ning van den Nederlandschen soldaat in de kazerne. De gasten zullen dien eenen dag in de soldaten-menage deelen De ervaring zal ongetwijfeld goed zijn. We hopen onze lezers van het „één dag soldaat'' zijn nader te vertellen. Invoer van Nederlandsche eieren in Engeland Verklaring van Engelsch minister In het Lagerhuis werd de vraag gesteld of de regeering, ten aanzien van de ver meerdering van den invoer van eieren uit Nederland in het afgeloopen half jaar in vergelijking met de vorige jaren, het niet noodig oordeelde de regeering van Neder land mede te deelen, dat de invoer van eieren krachtig moet worden beperkt. De minister van handel, Oliver Stanley, antwoordde: „Ik zou er op willen wijzen dat de totale invoer van eieren gedurende het eerste half jaar minder is dan in de over eenkomende periode van het vorig jaar en dat de prijzen der eieren aanzienlijk hooger zijn dan verleden jaar. zoodat ik geen aan leiding vind over te gaan tot de voorgestel de stappen." ROZENTENTOONSTELLING TE BOSKOOP Een schakel in de propaganda voor de Roos Veel nieuwe bizonderheden zijn hier te zien Namens den Minister van Economische Zaken heeft vandaag de directeur-generaal van de Landbouw. Ir. A. L H. Roebroe k, de vijfdaagsche rozententoonstelling ge opend. welke door de vereeniging ,.Nos Jungunt Rosae" te Boskooip wordt ge houden. Deze tentoonstelling heeft plaats in het zg. overgangsgebouw en in een gedeelte van de groote permanente tentoonstellings hal. Het aantal inzendingen is zeer bevredi gend, temeer daar zich onder deze inzen dingen veel nieuwigheden bevinden aIIp belangrijke variëteiten van rozen zijn aan wezig. De architect van de tentoonstelling is de heer F. J. A b b i n g, tuinarchitect te Driebergen. In het overgangsgebouw is een rozen tuin te zien, waar als enkele der nieuwste bijzonderheden dienen te worden vermeld de roos „Prin< Bernhard'1 en de kleinste roosjes ter wereld (Rosa Laurentia Peon). Hier staan de rozen in manden, bakken, siervazen en drijfschalen en vormen met het gToen van het gladde grasgazon, de palmen, -plarFu en de coniferen langs de zijwanden zc.'n kleurrijk geheel, dat het een lust voor de oogen is dit alles te aan schouwen. In hoofdzaak zijn geëxposeerd afgesneden rozen, doch potrozen ontbreken er niet In het groote gebouw, dat gedeeltelijk In gebruik is genomen, is door een rij van hooge sparren een achterwand geschapen welke met rozen en enkele planten een schitterende afscheiding vormt van het ove rige gedeelte van dit gebouw. In deze ruim te zijn, behalve langs de wanden, waar rozen staan, tropische en sub-tropisch-» planten te bewonderen, in natuurlijke aanlegstijl, waar bij het frissrhe gras een effectvolle om lijsting van het tentoongestelde vormt. De officieele opening geschiedde in de zaal van het aangrenzende gebouw „Flora", waar vele autoriteiten en genoodigden aan wezig waren. Als eerste spreker voerde het woord de voorzitter van „Nos Jungunt Rosae" Jhr. P. P. de Beaufort, burgemeester van Driebergen-Rijsenhurg die de aanwezigen een hartelijk welkom toeriep. Hierna nam de burgemeester van Bos koop, Mr. E. P. Verkerk, het woord, die de vereeniging ..Nos Jungunt Rosae" mede namens het wrirn Boskoop zijn da k bracht, dat zij te Boskoop haar tentoon stelling heeft willen houden. Spr. betuigde zijn groote erkentelijkheid jegens de vereeni ging. omdat zij een schakel vormt in de propaganda voor de roos en omdat zij met haar krachten de moeizame strijd om het bestaan van vele kweekers in Boskoop en omgeving steunt Tenslotte sprak de directeur-generaal van den landbouw, ir. A. L. H Roebroek, die daarna de tentoonstellingyoor verklaarde. De voorbereidende werkzaamheden voor de tentoonstelling. De rozen worden t de doornen ontdaan. FELLE BRAND TE WERKENDAM Vier woningen en twee werkplaatsen in de asch gelegd (Van onzen correspondent). Gistermorgen omstreeks kwart over elf brak brand uit in de wagenmakerij van de Gebr. C. en G. Kallewaard aan den Werkenschendijk. Het vuur breidde zich in verbazend tempo uit, zoodat na verloop van een uur de werkplaats van Gebr. Kallewaard met woonhuis, de daarop volgende groote smederij met woonhuis van den heer A. v. d. Schuit en een daaraan grenzende schuur met hooi van den heer M. Ippel, alsmede twee boerderijen met woonhuizen, resp., van de heeren P. Ippel en A. Bakker aan de tegenoverliggende zijde van den dijk, totaal in asch lagen. De brand is ontstaan in de werkplaats van de gebr. Kallewaard, die het laatste jaar deze werkplaats hadden uitgebreid door een smidse daaraan toe te voegen. Vermoedelijk is een vonk terecht gekomen in het houtschaafsel. hetwelk zoo spoedig vlam vatte, dat in korte spanne tijds zoowel woning als werkplaats een prooi der vlam men werden. Het bovenhuis nu werd bewoond door den heer N. Groenenveld, wiens verzekerde inboedel in vuur op ging. Een daaraan grenzende houtloods ging eveneens in vlammen op. Houtloods en wo ning waren verzekerd. De werkplaats, waar in houtbewerkingsmachines met verdere inventaris stonden, leveren een groote scha- denost od. Achter de smederij' brandde nog een hooi schuur af. Het daaraan grenzende huis kon behouden bliiven. Door middel van twee stralen van de motorsnuiten en één via de brandkranen, probeerde men deze vlammen zee te stuiten, waarbij de Werkendamsche brandwer nu met die van Sleeuwiik iiverde om het vuur in zijn geweldige vaart te temperen. Inmiddels waren twee tegenovergelegen boerderijen ook door de vlammen aangegre pen en verwoest Het eenst brandde de boerderij met woon huis van den heer P. Ippel totaal uit: schuur en woonhuis waren verzekerd. De daaraan grenzende schuur toet woonhuis van den heer A. Bakker brandde eveneens tot den grond toe af. alsmede een wagenloods en garazeschuur. Een en ander was eveneens verzekerd. Beide brandweercorpsen hadden met na- blusschen en nathouden van aangrenzende en tegenoverliggende perceelen veel werk. Voorts was het verkeer over den Werken schendijk Wi A 2 uur gestremd. Behalve de gemeentepolitie en rijksveld- wacht waren verschillende marechaussees aanwezig, die allen onder leiding van bur gemeester Beukenkamp de orde en veiligheid voor het publiek op voortreffelijke wijze handhaafden. KAMER VAN KOOPHANDEL VOOR 's-GRAVENHAGE De heer W. Richters gekozen Bij de gisteren gehouden verkiezing van een lid voor de afdeeling grootbedrijf van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor s-Gravenhage. ter voorziening in de vaca ture wegens het openvallen'van de plaats van den heer M. van Steenbergen, is geko zen de heer W. Richters. Directeur van de N.V. Wijnhandel, voorheen Wilhelm Richters, wonende te 's-Gravenhage. LIJN NIJKERK—BARNUVELD GESLOTEN Met ingang van Zondag 8 Augustus 1937 wordt de lijn Nijkerk—Barneveld gesloten voor reizigers- en goederenvervoer. In de bedie.a'ng van het stukgocderenv«r- voer van en naar Voorhuizen in samen werking met de N V. Aro. komt geen wij ziging. tcXrrftelIJka opUiding te volgen V Boekhouddiploma „MERCURIUS" Vraag zonder verplichting inlicl bij ASS.O. Nieuwe Plein 31. A VOORNAAMSTE NIEUWS Dit Nummer bestaat uit TWEE bladert Aan het Prinselijk echtpaar is gisteren een Lippische kei aangeboden. Te Werkendara zijn bij een brand vier woningen en twee werkplaatsen in de vlammen opgegaan. Te Boskoop is de Rozententoonstelling van „Nos Jungunt Rosae" geopend. Gisteren hebben in verschillende plaat sen van ons land onweders gewoed; een landbouwer werd door den bliksem ge-r dood; eenige boerderijen brandden af. De non-interventie-besprekingen te Londen zijn opnieuw vastgeloopen. Christengeneraal Feng is benoemd tof opperbevelhebber over de Chineesche troepen in Noord-China. Bonnet over Frankrijks budgetairen toestand. Het overlijden van Marconï. «mKAAIHOUl. I HoHand,' eemto hotel met «en «|fl, zweminrichting, grztt* toegankelijk vo< de gasten, leidicheboichle, Amsterdar Cll MA Q M 'S WERELDS r ILIVIU-O M BESTE KINO's DUB 8 v/Kodak films mt S.5 lens 125v— i» 8 2.5 lens ƒ187.50 Direct 8 y/Agfa 2.5 lens 172.50 Imp. SCHAAP Co. Spui 8 Amsterdam N.V. INSULAIRE HYPOTHEEKBANK HEERENGRACHT 2li AMSTERDAM-C. Verkrijgbaar 5-jarige 31/2 Pandbrieven a IOO groot 1000.- en 500.- DOOR BLIKSEM GEDOOD Te Ruurlo is gieteravond om zeven uur tijdens een onweer de vijftigjarige landbou wer Te V., die in de beuken van zijn boer derij zat, door den bliksem getroffen en ge dood. Er ontstond geen brand. Alleen het gedeelte vaa een muur, waarlangs de licht» leiding loopt, is licht beschadigd. De blik sem sloeg eveneens in een tegenover de boerderij gelegen huis, waar een groot gat in de binnenmuur geslagen werd, doch ver der ontstonden er geen ongelukken. DOOR TRAM GEDOOD Te Voorschoten is gisteravond om half acht de 64-jarige S. J. de J., gepension- neerd commies van het hoofdbestuur der P.T.T., toen hij op den Haagweg in de na bijheid van zijn woning de tramrails wilde oversteken, door een tram van de H.T.M. aangereden en gedood. Het ongeluk is aan onvoorzichtigheid van den wielrijder te wij dien. De bestuurder vain, de tram remde on middellijk krachtig, doch kon niet meer voorkomen, dat de man een klap van den tramwagen kreeg. De man is na eenige oogenblikken overleden. Het stoffelijk over schot van het slachtoffer is naar de be graafplaats te Voorsohoten overgebracht OVERLEDEN NA VAL VAN WAGEN (Van onzen correspondent) Een 4-jarig zoontje van J. te De Kwa- kei, gean. Uithoorn., viel van een wagen, waarvan het paard op hol sloeg. Het kind! is aam de bekomen verwondingen overleden, DOOR ELECTR1SCHE STROOM GEDOOD Gisteren is de monteur J. O. uit Nieuw» Weerdange, werkzaam bij den bouw van[ een nieuwe gasoven aan de gemeente gas fabrieken te Stadskanaal, door dea e-lectrischen stroom getroffen en gedood, O. bediende een eleotrische boormachine^ die onklaar geraakte, waardoor het ongeluk is gebeurd Hoewel medische hulp spoedig mocht deze niet meer baten KAPITALE BOERDERIJ UITGEBRAND Te Steggerda (Fr.) is gistermiddag fa ruim twee uur, ten gevolge van hooibroei, brand ontstaan in de kapitale boerderij van den heer L. Fortuin De brandweer van Wolvega was spoedig ter plaatse. Hoewel zij het vuur krachtig bestreed, kon niet voorkomen worden, dat de geheele boerderij uitbrandde. Alleen de muren staan nog overeind De inboedel werd grootendeeln door het vuur verteerd. Ook een groote hoe» veelheid hooi ging verloren. D* schade ordt door verzekering gedekt

Nieuwe Leidsche Courant | 1937 | | pagina 1