DINSDAG 20 JULI 1937 TWEEDE BLAD PAG. 6 D.H. ROODHUYZEN Co. mv. MAKELAARS SUIKER RUBBER - KOFFIE - CACAO per contract Amsterdamsche Liquidatiekas N.V. jA STADSNIEUWS peen fusie tusschen aquariumvereenigingen Bovengenoemde vereeniging hield gister avond een buitengewone ledenvergadering in Huize van Wijk ter bespreking van het fusie voorstel van de vereen. Scatofagus Argus. Nadat de secretaris de corresponden tie voorgelezen had, gaf de voorzitter, de heer W. Zwart, een uitvoerig resumé van de op 12 Juli j.l. gehouden gecombineerde bestuursvergadering. Verschillende voor- en tegenstanders van deze voorstellen voerden hierna het woord, waarna het voorstel bij stemming, volgens art. 21, verworpen werd, het moest minstens deel der uitgebrachte stemmen behalen. Om de tot stand geko men samenwerking niet af te breken werd daarna met algemeene stemmen besloten, 'dat ook personen buiten de vereeniging te gen betaling van 50 cent (werkloozen gra tis) aquaria voor de tentoonstelling kun nen inzenden. Leidsche Chr. Besturenbond De heer G. Hordijk tot voorzitter gekozen De Leidsche Chr. Besturenbond kwam gis teravond in het gebouw Patrimonium in vergadering bijeen. Hoofdzakelijk was deze samenkomst, die onder leiding stond van iden tweeden voorzitter, den heer H. van Cittert, belegd om te voorzien in een vaca ture van voorzitter, daar deze functie door het bedanken voor zijn benoeming door den heer Jac. van Es, nog steeds onvervuld is. iVerder moest het bestuur met twee leden [worden uitgebreid. De heer Van Cittert las bij opening Jesaja 55, waarna hij een kort inleidend'woord uit sprak. Vervolgens werden de notulen door Iden secretaris, den lieer W. Veerman, gele een en door de vergadering goedgekeurd, Na een voorafgaande bespreking werd tenslotte met op twee na algemeens stemmen de heer G. Hordijk, bondsvoor zitter van den Chr. Metaalbewerkersbond in Nederland, tot voorzitter van den Leid-schen Chr. Besturenbond Voorts werden als nieuwe leden In het bestuur gekozen de heeren M. van Hilten, afd.-voorzitter van den Bond van Chr. Po litieambtenaren en A. Knetsoh, tweede voor zitter van de afd. Leiden van den Chr. Amb- iten&arsbond. Verder is in deze samenkomst nog mede- gedeeld, dat er 31 Augustus een bloempjes- 'iag gehouden zal worden ten bate van het ,T.B.C.-fonds „Draagt Elkanders Lasten", waarvoor collectanten en collectrices zich aan kunnen melden bij den heer Van Hilten, Acaciastraat 3 en vervolgens, dat voor de Chr. Georg. Werkloozen in September een boottocht zal worden georganiseerd. Giften hiertoe worden gaarne ingewacht bij den beer Van der Reyden, Oude Vest 183. ORGELCONCERT HOOGLANDSCHE KERK Morgenavond hoopt de heer Feike Asina, in de Hooglandsche Kerk het 6e program ma der Orgelavondenserie uit te voeren. Dit programma vermeldt naast' koraalbewer kingen van Jan Zwart werken van G uil- mand, Widor en Grison. De toegang is vrij. Programma 10 cent. Ter gelegenheid .van het 10-jarig bestaan van „Damclub Leiden" zal a.s. Woensdag avond een ontmoeting plaats hebben tus- chen oud-leden van bovengenoemde vereen, en een combinatie van D.C.L. Van de oud-leden geldt het hier alleen 'degenen die door omstandigheden practisch het damspel niet kunnen 'beoefenen. Aan de lUitnoodiging is reeds gaarne gevolg gegeven Deze avond, welke een intiem karakter zal dragen, wordt gehouden in het club lokaal „Muziekschool'' Nieuwe Rijn. ,T. T. VLIELAND f - Zaterdagavond is Her ter stede ïn 'den ouderdom van .76 jaar overleden de heer T. F. Vlieland. Aanvankelijk beoefende de heer Vlieland te Oegstgeest de bloembollenkweekerij en ongeveer 50 jaar geleden is hij te Leiden een zaadhandel begonnen. Gedurende meer 'dan 55 jaar is hij bestuurslid geweest van de afdeeling Oegstgeest en omsteken van de Alg. Ver. voor Bloembollencultuur en veei iheeft hij tot bloei van deze afdeeling bijge dragen Van de door deze afdeeling veel vuldig gehouden tentoonstellingen was hij wel de grootste stuwkracht. Ook van de Aig. Vereen, voor detailzaadihandelaren was de overledene van de oprichting ai oen ijve rig secretaris, evenals van de afdeeling Zuid-Holland van deze vereeniging. De begrafenis heeft hedenmiddag pl gehad. e 1 WIE WEET ER IETS VAN? 1 De Commissaris van Politie 'te Leiden maakt bekend, dat zich op het politie-bu- reau te Leiden een rijwiel, meik „Corso" bevindt, dat eenigen tijd geleden is in be slag genomen. Zij, die inlichtingen omtrent de herkomst van dit rijwiel kunnen geven, worden ver zocht zich bij do afdeeling Recherche te vervoegen. v f. SERIEWEDSTRIJDEN C.G.W. De volgende uitslagen werden verkregen: LDWSMetaal 3—5, CGW—LDWS 6-3 'en Metaal—Algemeene 6—2 (Metaal win naar eerste prijs). As. Woensdag speelt CGW tegien RKW. ite 7 uur. Donderdag te 2.15 uur LDWS 'ASV en tot slot Maandag a.s. te 7 uur Fa- brieksarb.Metaalarb. De stand is thans: I Ly a gesp. gew. gel. verl. pnt '1. Metaal c 5 4 10 9 2. Algemeene 6 4 0 2 8 3. LDWS 5 3 0 2 6 4. Fabrieka 5 2 0 3 4 5. CG.W. 5 2 0 3 4 6. RKW, 5 113 4 f7. ASV. W', 5 10 4 2 BURGERLIJKE STAND 'I# BEVALLEN: G E HondersDoove dr J j^nsFilippo ■zn M W KareiTulen dr R C Blok—Lock zn E Vreeken—Vink dr-CA v d Vijver—Faas dr A Donker—v 'Rijn zn M J Veschoorv Anrooij dr F Vink—Hoek zn OVERLEDEN: P W C v Dorp zn 4 m. Th ■F VUeland wed.nr 76 Jr J G Krabbendam m. UiT DEN OMTREK ALPHEN a.d. RIJN Gemeenteraad Een langdurige zitting Saneering leidingtarieven ingetrokken. Het gel in de aula. De Burgerwachl- woningbonw. Herziening Water- kwestie. Gisteravond vergaderde de Gemeenteraad. Voorzitter burgemeester P. A. Colijn. Alle leden aanwezig, behalve de heer van Gaa ien, het pas benoemde lid der C. H. fractie. Ingekomen stukken. Als punt a vermeldt dit een adres van H. Binnenkamp en andere eigenaars en bewoners van huizen aan de Van Boetzelaerstraat, houdende het verzoek om het transfarmatorhuisje, staande voor het perceel van Boetselaerstraat 57, te doen verplaatsen. Daar het hier een technische aangelegen heid betreft stellen B .en W. voor het adres ter afdoening in hun handen te geven. Geheel los van adressante neemt de heer Boeren dit verzoek over. De plaatselijke over heid permitteert zich hier iets dat zij anderen niet toestaat. De gemeente moet een goed voorbeeld geven. Hij adviseert de Raad B. en W. te vragen dit. verzoek in te willigen, ook al kost het dan wat. Wethouder Herngreen vindt dit geen ge makkelijke zaak om te beantwoorden. Het betreft hier een technische kwestie. De di recteur der Water- en Lichtbedrijven acht acht verplaatsing een bezwaar. Een schar kelkast moet op een verzamelpunt staan. Hier komen vier punten samen. Verplaatst men het transformatorhuisje dan komt op de verschillende kasten ongelijke spanning te staan. Bovendien kost venplaatsing min stens f 350, Tenslotte wordt besloten dat in overleg met den directeur dep gasfabriek naar een bevredigende oplossing zal gezocht worden. De voorzitter leest dan oen schrijven van het oud-raadslid den heer B. Spreij, waarin deze bedankt voor de plezierige samenwer king. De voorzitter spreekt woorden van dank voor wat de heer Spreij in het belang der gemeente deed. Onderzoek heeft plaats van den geloofs brief van het nieuw benoemd verklaarde lid van den raad den heer C. van Gaaien. De commissie adviseert tot toelating. Aldus be sloten. Voorstel van B. en W. inzake verhuring van een iperceel weiland aan W. Boogaarts. Aangenomen Voorstel van B en W inzake naamgeving aan het parkeerterrein aan de St. Joris- straat. B. en W. stellen voor St Jorisplein. Saneerinp woningbouw Voorstel van B. en W. inzake saneë- ring van den woningbouw. In ons blad van Vrijdag 9 Juli gaven wij hieroveT een uitgebreide verhandeling. Men stond sympathiek tegenover dit voor stel. Algemeen was men van oordeel, dat hier wat gedaan moest worden. De voorzitter zegt ter toelichting dat het voorstel kort is. Eer men zoover was als nu heeft men veel werk gehad. Het belang yan deze zaak. is, dat men nu tevens een uitgebreid overzicht had van de woningbouw in de gemeente. Het voorstel wordt aan genomen. Voorstel van B. en W. inzake verkoop van effecten van het waarborgfonds inzake woningbouw en tot uitleening van gelden aan bouwvereenigingen. Aangenomen. Voorstel van B. en W. inzake het in erf pacht geven van een perceeltje grond aan H. van der Wel. Aangenomen. Voorstel van B. en W. inzake het verlee- nen van medewerking voor de uitbreiding der schoolruimte voor de Bijz. School aan den Steekterweg. Aangenomen. Herziening der Watcrleldingtarieven Voorstel van B. en W. inzake herziening van de Waterleidingtarieven. Door B. en W. was voorgesteld een verlaging over de ge- bede linie van 4 raCt. Hier kwamen de ton gen eerst goed los. Den heer Ruting bevredigd het voorstel niet. Er wordt verhoogd met ronde getallen, maar de verlaging komt proeents-gewijs. En die verdeeling is ongelijk. Hij vraagt terug name van het voorstel en verlaging van den electriciteitsprijs. Het waterverbruik is voor den eigenaar van het huis. Electriciteit is particulier. Dan heeft de bevolking meer profijt. De heer v. Kieef leest in de toelichting, dat de verlaging na rijp beraad wordt voor gesteld en de geheele bevolking ten goede komt. Hij is het hiermede niet eens. Even als de heer Ruting is spr. van meening, dat deze verlaging aan bepaalde groepen, maar niet aan den huurder ten goede komt. Spr. voelt ook wel voor verlaging der electrici teit, maar B. en W. gaven reeds aan dat dit niet kan. De heer Groenendijk vindt de regeling, dat degene, die geen 6 M3 water verbruikt, ze toch moet betalen, onbillijk. De heer Geerlof had reeds bij de vorige begrooting te kennen gegeven dat de water leiding te hoog was van verschillende wonin gen. Spr. vindt dit voorstel niet billijk. Hij had liever voor de klasse van f 150 tot f 140 huurwaarde een verlaging van 7 k 10 pCt. geaien. Dat zou in de huur meetellen. heer Ruijssenaars vraagt meer nog voor groote gezinnen, bijv. reductie op de gas-prijzen. Wethouder Herngreen beantwoordt de sprekers. De heer Ruting wil meer verlaging. Maar er is f 2800,— ter be schikking. De commissie van bijstand der Water- en Lichtbedrijven vindt dit voorstel het meest billijk. Volgens de verordening betalen verbruikers het wa ter. Maar het is de vraag, hoe worden de huizen gehuurd. Volgens de verorde ning komt de 4 pCt. de verbruikers ten goede. De gemeente kan niet gaan reke nen met de condities van dien verhuur der. Den heer Groenendijk bestrijdend merkt spr. op dat er een tarief is voor huizen beneden f 150 huurwaarde. Deze behoeven slechts 3 M3 te verbruiken. Voorts is de waterlevering over de meter het goedkoopste. Een abonnement is duur. Spreker is niet ongenegen het .voorstel terug te nemen en een verla ging van plm. 7 pCt. op de opcenten van de personeele belasting voor te stellen. Dat komt zeker ieder ten goede. Na nog eenige besprekingen nemen B. en W. hun voorstel terug om de zaak nader te bezien. Voorstel van B. en W. inzake verkoop van bouwgrond aan: a. S. D. van Hemshergen. In de toelichting staat dat het middenter rein bestemd is voor handel of nijverheid. De heer Groenendijk vraagt wat op bedoeld stuk komt te staan. Wethouder Spreij ant woordt: vermoedelijk een timmermans werkplaats; b. een perceel aan W. van Beieren. Dese aannemer heeft nog geen haast en boven dien zal de commissie voor het grondbedrijf deze zaak nog nader bezien; c. een perceel aan G. W. Vis alhier. Wordt aangenomen. Voorstel van B. en W. inzake wijziging van de verordening regelende de salarissen en loonen van ambtenaren en werklieden, in dienst der gemeente uitgezonderd het personeel der politie. Aangenomen. Verleening van ontslag aan- en benoe ming van een bezoldigd ambtenaar van den burgerlijken stand. Op zijn verzoek is den heer A. Veenhuizen eervol ontslag verleend als ambtenaar van den Burgerlijken Stand met ingang van 1 Augustus a.s. Benoemd wordt de heer W. C. A. Herbig. Het orgel voor de aula Voorstel von B. en W. inzake het verlee- nen van een crediet voor de aanschaffing van een orgel in de aula der nieuwe be- De heer Koren vraagt of hierdoor de kos ten der begrafenissen verhoogd worden. De heer Ruting vindt de prijs hoog en vraagt of dit een begrooting is. De heer Van 't Riet wil geen f 3500 uit geven voor iets dat niet noodig is. Hij kan zijn stem niet aan het voorstel geven. De heer Den Ouden wil eenigen tijd met plaatsing wachten voor vochtigheid in het nieuwe gebouw. De Voorz. noemt dit een teere kwestie. Bij den bouw was gerekend op plaatsing van een orgel. De begrooting was echter niet toereikend. Nu wilden B. en W. het gevraagde bedrag niet overschrijden zon der den raad er in te kennen. Op de aan merking van den heer v. 't Riet zegt de Voorz. dat Dr. Kuyper 60 jaar terug in Ons Program reeds 't pleidooi voerde voor en aandrong op de bouw van beschutte plaatsen op de begraafplaatsen. En B. en W. zijn van meening dat hier ook een .orgel behoort. Het gebruik zal zoo ruim mogelijk gesteld worden. Men heeft reeds een voorloopige regeling ontworpen voor de tarieven, waar echter het orgel nog niet bij inbegrepen is. Voor de laagste klassen is afgerond naar beneden, terwijl voor de hoogere klassen naar Iboven is afgerond. Men voerde reeds met twee orgelbouwers besprekingen. Wat de vraag van den heer Den Ouden betreft, het orgel kan zonder be zwaar van vocht dire't geplaatst worden en wordt 15 jaar gegarandeerd Hierna wordt het voorstel met algemeene stemmen aangenomen. Voorstel •van B. en W. intziake regeling der rioolbelasting, verschuldigd door bepaalde personen, in verband met. de verbetering van den rijksweg tusschen de Oosthoekbrug en de „Laetste Stuyver". Aangenomen. Voorstel van B. en W. inzake verhuring van de woning Hooftstraat No. 327. Aange nomen. Voorstel van B. en W. Inzake vaststelling eener verordening, houdende regelen voor het beroep, bedoeld in de regelen 13, 15, 17 en 17 van het Reglement Autovervoer Per- Voorstel van B. en W. inzake het verzoek van W. J. van Dijk, om toekenning eener vergoeding ex artikel 13 der Lager Onder wijswet 1920. Aangenomen, Rondvraag De heer Boeren wil kortere agenda's en dan een keer meer vergaderen. De Voor» zegt dat niets hem liever is, maar dit was een samenloop van omstandigheden. De heer Geerlof zegt dat do Drijzen van brandstoffen den a.s. winter hooger zullen zijn dan voorheen. Spr. vraagt B. en W. in overweging te willen nemen de toeslag voor werkloozen op f 1.25 te brengen. Tevens ver zocht hij verhooging van de B-steun. Onder zoek wordt toegezegd. Betreffende de waterleiding in den Hoorn merkt de heer Geerlof op dat er geringe druik op staat. Spr. vraagt of de klacht ter oore is gekomen van de commissie. Weth. Herngreen zegt dat deze klacht onderzocht is en wel wat overdreven bevonden is. Hei was hoofdzakelijk bij boeren die 40 meter van den weg af wonen. Maar de zaait wordt onder oogen gezien. De heer Van Kleef dringt aan op spoedig begin van de werkzaamheden aan het twen de gedeelte van het Boschpark. Spr. brengt B. en W. dank voor het keurige werk onder der hun leiding tot stand gebracht en stelt voor straks eein naam te geven, b.v. Park 1937. Voorts vestigt hij de aandacht op het feit dat het trottoir voor het Sint Jozef gesticht, doordat het gelijk ligt met den Rijksstraat weg, door fietsérs en automobilisten gebruik;, wordt, wat zeer gevaarlijk is. De Voorz. zegt dat men reeds meerdere malen de aandacht van Waterstaat hierop gevestigd heeft, maar daar hier particulier bezit bij betrokken is, weet men niet goed hoever men gaan. kan. Deze zaak heeft echter de aandacht. Op een vraag van den heer Groenendijk betreffende de verplichtingen van de ge meentereinigers zegt de Voorzitter dat men alleen het huisvuil behoeft mede ie nemen. De heer Lam krijgt te hooren dat het Col lege er niet over denkt verdere wijzigingen in het eenrichtingverkeer aan te brengen. De Burgerwachtkwestie De heer Den Uil informeert wie nu recht heeft op die subsddie op de begroo ting voor de Burgerwacht De Voorzitter leest een schrijven voor van den Minis ter van Binnenlandsohe Zaken met zijn oollega van Defensie, gedateerd 25 Juni J.I., waarin de zg. oude Burgerwacht haar bestaansrecht ontnomen wordt Voorts een schrijven wan dezelfde depar- menten, waarin de nieuwe erkend wordt De oude Burgerwacht is niet meer. De penningmeester heeft met een klein batig saldo de kas aan de nieuwe veree niging overgedragen. De subsidie was nog niet toegekend en zal aan de oude niet gegeven worden. Dit is hoogstens nog een schietvereeniging. De heer Bergshoeff wil hier een volgende keer nog nader op terug komen. De Voorz. gaat hiermede accoord, maar stelt er nog prijs op te verklaren, dat het hier een ambtelijk en geen persoonlijk con flict betrof. Om half twaalf gaat de Raad dan nog in geheime zitting. DE VERHOUDING C.O.V. EN W.V. In ons blad van vorige week Zaterdag kwam voor een svukje over de noodlijdende toestand der W. V. Betreffende het finan- cieele gedeelte van de samenwerking tus schen Chr. O. V. en de W. V. vers'rekve men ons een eenigszins onjuiste mededee- ling die wij gaarne heretellen. Men deelde ons mede dat de C. O. V. hier de zwaarste last' droeg maar het bestuur der C. O. V. verzekerde ons dat de W.V. haar financieele verplichtingen ten volle, dat is voor de helft der kosten, nagekomen is. EXAMENS Mej. H. A. van Wijk, behaalde aan de -- Chr. Kweekschool te Leidien het diploma "olitieambvenaren-regleiment R- voor Nuttige Handwerken. U- Rondvraag. Te Utrecht slaagde voor het Mercurius- diploma Boekhouden onze plaatsgenoote mej. R. van Hellemond, opgeleid door den heer G. Klok alhier. N.V. Maatschappij voor hypothecair crediet in Nederland iwaarmede gefusioneerd de N.V. Maastrlchtsche Hypotheekbank v. Nederland) Thans verkrijgbaar. Gevestigd te 's Gravenhage 4 pandbrieven 100^ pandbrieven 99 met 2 uitloting per jaar BENOEMING Het feestuur der Chr. Mulo-school aan de Stevinstraal' benoemde in de plaats van den heer J. Bol, als hoofd der Lagere afdee ling den heer P. Stouthamer te Badhoeve dorp (Haarlemmermeer). VLAGJESDAG „PRO REGE" Uitgaande van de Burger-afdeeling „Pro Rege" de vereeniging tot' instandhouding der geestelijke verzorging onder de mili tairen wordt Woensdag a.s. een Vlagjes- dag gehouden. Geeft mild, voor dit goede doell HAZERSWOUDE DOOR EEN KOE AANGEVALLEN Zaterdagmiddag werd een dochter van den veehouder v. M. op den Voorweg, toen zij de koeien van haar vader zou gaan mel ken, door een koe van den koopman K., die zich bij v. M. in de weide bevond, aange vallen, op de horens genomen en tegen tien grond geworpen. Op haar hulpgeroep snelde haar vader, die zich in1 dee omtrek bevond, voe, en slaagde er in zijn dochter uit haar benarde positie te verlossen. VEILING Bij de gehouden veiling waren aange voerd 6331 eieren, waarvoor werd besteed voor kipeieren f 3.50f 4. per 100 stuks; eendeieren f 2.65—f 2.95 per 100 stuks. WEDSTRIJD TURNKRING Bij den wedstrijd van den Rijnlandschen Turnkring gehouden te Leiden behaalde de Chr. Gymnastiekvereeniging „Hou Vast" al hier de volgende prijzen: Heeren 1ste graad eerste prijs; Heeren 2e graad tweede prijs; Dames ie graad tweede prijs en dames 2e graad tweede prijs. MUZIKALE RONDWANDELING De Chr. Muziekvereen. maakte Maandag avond onder het genot van prachtig zomer weer een muzikale rondwandeling door het dorp. Een groote menigte belangstellenden volgde in opgewekte stemming het corps, dat zich op zeer verdienstelijke wijze liet hooren. HOOIBERG UITGEHAALD Maandagavond werden de dorpsbewoners opgeschrikt door het geroep „brand in het Westeiinde!" Dadelijk was alles op de been en spoedde men zich naar de plaats des oniheils. De auvospuit met brandmeesters en de brandweer snelde door het dorp naar 't Bentpad om de boerenwoning van den land bouwer Droog, waar geen rook, laat staan vuur te bekennen was, te bereiken. Wat was het geval? Een controleur van de Verzeikerings Mij. „De Nederlanden" was op inspectietocht en peilde de verschillendel hooibergen op tem peratuur. Bij den veehouder Droog wees de thermometer echter een te hooge staat aan n.l. 192 F., een temperatuur waarbij gevaar voor zelfontbranding niet meer denkbeeldig is. Daarom gelastte hij uithalen van den hooiberg, maar tevens werd de brandweer gewaarschuwd om op alles voorbereid te zijn. Na een tijd van hard werken, was de hooiberg zoover uitgehaald, dat gevaar voor uitslaande brand geweken was, en kon de brandweer weer vertrekken. Voor den eige naar is het een tegenvaller, daar de kosten van ifithalen van de berg voor zijn rekening komen. HEIMWEE MET DEN DOOD BEKOCHT De veehouder G. aan den Rijndijk bracht ,een jonge koe naar het weiland, gelegen over den spoorweg. Toen G. weer thuis cheen de koe heimwee te krijgen naar zijn orige verblijfplaats, althans door een sloot ging hij naar den spoorweg om zijn doel te bereiken. Veel pleizi'er mocht het 1 echter van zijn vlucht niet beleven, want een juist passeerende trein zorgde er voor dat het in plaats van bij G. in het, slacht huis belandde. Tegen den eigenaar is proces verbaal opgemaakt. HILLEGOM GEVONDEN VOORWERPEN Te bevragen aan het Politiebureau op werkdagen tusschen 7 en 8 uur n.m. sleutel (Jooper), ongemerkt automobieldop, riem, klappistool. Te bevragen Pastoorslaan 15 vulpotlood. Hoofdstraat 86 damespolshorlo ge, Aliddenstraat 17; broche. Molenbuurt 13 liasch van een motor. GAANDE EN KOMENDE MAN Gevestigd: J. M. Assendelft, Loosterweg II 46, B G Dobben, Molenlaan 4: A. Eylders, Pastoorslaan 10a; O. Foster, Mariastraat 46; P. de Groot Stationsweg 196, M. Ley, Loos terweg II 9; Jhr. O F A H van. Nispen tot Pannerden, Hoofdstraat 109 Vertrokken: J.M. J. Roeien, Bennebroek, Kennemerbeekweg 3; B. W. v. d. Laan. de Vries. Haarlem, Spaarndamscheweg 2; C. W Zwager, Beverwijk, Lijsterbeslaan 4, J. G. Payens, Amsterdam, Vondelpark 3; J. Ent hoven, Haarlemmermeer, Bennebroekerdijk 96; H. de Horn, Haarlemmermeer, Hillegom merdijk 316; J. S. Scheel, Utrecht, Malakka straat 7; E G J E van der Kamp, Haarlem. Heussens'lraat 46, A P van Resteren, Am sterdam. Oranje Nassaulaan llhuis. RADIO DISTRIBUTIE KATWIJK GEMEENTERAAD Openbare vergadering van den raad dezer gemeente op Woensdiag 21 Juli 1937 des avonds te half 8. Punten van behandeling zijn: 1. Vaststelling van de notulen van 1 April 4. Voorstel tot verkoop van grond. 5. Voorstel tot verhuring van land. 6. Voorstel tot wijziging van de verorde ning op de heffing en invordering van rechten, vain inrichtingen voor radio-dis tributie. 7. Voorstel tot wijziging van de verorde ning op de beffing van precario-rechten. 8. Voorstel inzake onteigening van gron- ien in „Nieuw Zuid". 9. Voorstel tot het aangaan van een ge meenschappelijke regeling omtrent de toe lating van kinderen uit Katwijk tol' open bare scholen voor ulo te Leiden. 10. Voorstel tot het aangaan van een drie tal geldleeniingen voor conversie-doeleinden 11. Voorstel t'ot wijziging van de gemeen- tebegrooting 1937. KATWIJK AAN ZEE DE OUDHEIDKAMER De Oudheidkamer, welke gevestigd is in de Ambachtteekenschool mag zich in een druk bezoek verheugen. Misschien dat de reorganisatie welke de kamer thans heeft ondergaan hieraan niet vreemd is. Alles is nu geheel anders opgesteld en ingericht, zoodat een beter geheel werd verkregen. Het bestuur en inzonderheid de heeren Nic, van Beelen, W. Groen en C. Varkevisser hebben geld noch moeite gespaard om alles op de juiste volgorde te rangschikken en te nummeren. Bij den ingang der Oudheid kamer treft ons dan een prachtig schilder stuk van den Grooten Blommers, voorstel lendie de aankomst van een oude Katwijk- sche bomschuit. Voorts bevinden zich nog in de vestibule werken van G. M. Muntke en andere bekende schildens. Fraai is ook een klein schilderstukje voorstellende de z.g. Brakkedam in het waaigat, welk ge deelte juist dezer dagen is afgebroken. In de groote voorzaal bevindt zich een „stop" (scheepskist) welke door den heer W. Groen op keurige wijze is uitgesneden, even als een prachtig werkdoosje. De collectie is uitgebreid met een prachtige verzame ling van Vlinders, bijeen gebracht door den heer G. F. Wilmink. Dit zijn alle vlinders welke in de Omstreken van het Katwijk- sche duin worden gevonden.. De geheeie verzamelijing bestaat uit een 75 paar vlin ders. waaronder prachtige exemplaren, zooals een volledige pijlstaartverzameling enz. Als curiositeit is ook nog aanwezig een hypotheekacte van 1G71. In een hoek van de voorzaal is gemaakt een natuurgetrouw duinlandschap, waarin de vogels welke in deze streek voorkomen zijn opgezet. Men ziet de wulp, zilvermeeuw, fazant, de groote Jan van Gent, fuut, buizerd enz. Voorts is nog aanwezig een kleine collectie zeeschel pen, waaronder zeer fraaie exemplaren zijn. Eijzonder de aandacht trekt in deze voor- zaal het \vork, dat door de leerlingen van de Visscherijschool is verricht onder lei ding van den heer W. Groen. De overgang van bomnet tot trawlnet is hierbij duide lijk te zien, In de Visscherijafdeeling waarvoor een groote plaats is ingeruimd, «s te zien een kompas geheel vervaaidigd van touw, eea kandelaar en voorts allerlei knoop- en splitswerk. Tusschen de voorzaal en de achterzaal bevindt zich een echt ouder- wetsche Katwijksche huiekamer, waarin nu letterlijk niets ontbreekt. Deze kamer is geheel ingericht door den heer Nic. van Beelen. In de achterzaal is ondergebracht c-en uitgebreide collectie foto's en schilderstuk ken, alle betrekking hebbende op Oud-Kat wijk, terwijl in het midden der achterzaal enkele modellen van bomschuiten zijn opgesteld, waarvan er verschillende zijn gemaakt door Piet Ouwehand, R. v. cL Plas, en de 84-jarige Jan de Jong. Bijzonder trekt hierbij de aandacht een bomschuit gemaakt in 1664 Ook ontbreekt het in deze Oudheidska mer niet aan ouderwetscho vervoermidde len. Zoo bevindt cich in de achterzaal een velocipede van wijlen meneer Dijkers, da teerend van 1880 en welwillend afgestaan door den heer'J. Vooijs. alhier. De wetenschappelijke vondsten van mevr. EerdbeekClaassen zijn ondergebracht in de vestibule. Hierin vindt men steenen en voor werpen uit allerlei tijdperken, alles is ook weer keurig gerangschikt. Wij kunnen onze plaatsgenooten en ook de badgasten, die belangstellen in de geschie denis van Oud-Katwijk, zeker een bezoek aan deze Oudheidkamer aanbevelen. Tijdens de rondwandeling ontbreekt het niet a kundige leiding. GEVONDEN VOORWERPEN Een heerenhorloge, zonnebril, bruin lede ren damesportemonnaie, zwart lederen da meshandschoen, blauw damesmutsje, bad pak, badhanddoek, badmuts en badschoen, 1 paar witte kinderlakschoentjes, witte rok, grijze jongensbroek, blauw badpak, licht grijze regenjas, bruine plusffour, 1 paar zwarte jongens kousen, inlichtingen op het politiebureau. DINSDAG 20 JULI Programma III: S.— Keulen, 10.05 dlvei 10.50 Keulen, 11.20 Parijs R., 12.20 Brussel 14.05 Droitwich, 14.50 Parijs R., 15.20 Londen 1720 Brussel VL, 8.50 Londen Reg., 19.20 Parlji R., 20.20 Keulen, 21.10 dlv- Fr., 22.20 Brussel VL, 2.31 Berlijn Programma TV: 8.— Brussel VL, 9.20 Lllle, 9.50 diversen, 10.36 Droitwich, 12.05 Londen JR„ 14.05 Droitwich, 18.20 diversen, 18.45 Droltwlch 19.10 Keulen, 19.50 Londen Re^., 20.20 Droitwich, 23.20 Londen Reg., 23.35 Droitwich. WOENSDAG 21 JULI Programma III; 8.— 10.20 Parqs R-, 11.05 I 13.20 Brussel VI. sel VL, 15.20 Brussel Fr., 17.2-0 Keulen, 18.20. diversen. If).20 Brussel VL, 19.50 Londen Reg., 20.20 Deutschl.s. of div., 21.20 Brussel Fr., r Weenen Programma IV: 8.Brussel VI., 10.35 Droit* wlch, 12.20 Londen Reg., 14.35 Droitwich, 17.20 ParUs 'R., 18.2o Droitwich, 22.60 Londen Reg, Agenda De avond-, nacht- en Zondagsdienst dei apotheken wordt van Maandag 19 tot en met Zondag 25 Juli a.s. waargenomen door de apotheken: C. B. Duyses, U. Rijn IS, tel, 523 en J. Doedens, Wilhelminapork S, Oegst geest, velef. 274. KOUDEKERK SCHOOLJONGEN AANGEREDEN Hedenmorgen omstreeks 9 uur werd op den Hoogen Rijndijk nabij het Zwaantje, door onbedacht oversteken van den rijweg, de 10-jarige scholier, zoon van den brood bakker S. wonende aan den Hoogen Rijn dijk aangereden door een luxe auto, be stuurd door de heer K. uit Maartensdijk. De jongen bleef bewusteloos op den weg liggen. Dr. Vlaanderen uit Koudekerk die spoedig aanwezig was constateerde een li-chte her senschudding. De jongen werd later naar de ouderlijke woning vervoerd. Volgens ooggetuige treft den bestuurder geen schuld. LEIDERDORP, BELASTINGEN Met ingang van 1 Augustus a.s. is voor den Dienst der Directe Belastingen te Lei derdorp en Zoeterwoude naar hier over geplaatst de assistent G. van der Krol, thans te Maarssen. LEIDSCHENDAM RAAD VAN VEUR VERGADERT Donderdag 22 Juli des avonds te 19.45 uur komt de Raad der Gemeente Veur in open bare vergadering bijeen. De agenda vermeldt o.m.: Voonstel tot vaststelling van een capitulantenverorde- ning. Voorstel tot conversie en renteverla ging van geldleendngen. Voorstel tot wijzi ging van het raadsbesluit houdende terugbe taling van een bedrag van f 7060,05 Bouwvereeniging St. Willibrordus. Voorstel inzake een beroepschrift van G. van de Meer tegen het weigeren van een bouwvergunning. Aanvulling van het raadsbesluit tot toeken ning van kindenstoeslag. OuK STOMPWIJKS RAAD KOMT BIJEEN Vrijdag 23 Juli des avonds te 19.30 uur komt de Raad der Gemeente Stompwyk in openbare vergadering bijeen. De agenda vermeldt o.m.: Voorstel tot con versie en rente-verlaging van geldleeningen. Voorstel tot huur van een veldwachtedewo- ning. Voorstel tot wijziging van de begroot ting 1936 en 1937. Reclames straatbelasting, Kohier bedrijfsbelasting 1937. EEN ZONDERLINGE GEBOORTE By den klompenmaker W. Vreeswijk, Ach terweg te Leidschendam, heeft de poes het leven geschonken aan vier jonge poesj-ee, wat niet zoo'n zeldzaamheid is, doch wat wel zeld- is, dat de vier beestjes allen met der achterpootjes aan elkaar zijn gegroeid. De jonge beestjes verkeeren in zeer goede conditie. NOORD WIJK BENOEMD Tot tijdelijke agenten van politie voor hef badseizoen zijn door den Burgemeester be noemd de heeren Th. A. J. Heemskerk G Kalker. NOORD WIJK-BINNEN DE SCHEVENINGSCHE STRAAT Het' voornemen bestaat de huizen aan da Soheveningsche straat aansluiting te geven aan het electrisChe net. Of dit plan werke lijkheid zal worden zal voor een groot dee van afhangen of er voldoende belang stelling is bii de bewoners dier straat, dat de kabel voldoende rendabel zal kunnen zijn. En voorts van de medewerking der be treffende huiseigenaren, aan wie is ver-1 zoaht het nog niet afgeloste gedeelte vani de muniigasinstallat'ies in die buizen, af te koopen, teneinde een ongewenscht risico- voor d)e gasfabriek te voorkomen. NOORDWIJK AAN ZEE VOETBALWEDSTRIJD De voetbalwedstrijd gespeeld tusschen Katwijk en Noordwij k is door de laatste ge wonnen met 5 tegen 3. Katwijk moest dius de wisselbeker van V.V.V. eerstgenoemd afstaan. Jammer dat het spel onderbroken werd door een onaangenaam incident Een der spelers van Noord wijk, de heer Smit Ibaak bij het wegschoppen van den bal een been, zoodat hij naar het ziekenhuis te Lei den moest wordên overgebracht VOORSCHOTEN ROODE KRUIS COLLECTE De collecte voor het Roode Kruis heeft al- i hier opgebracht f 49.98. MET Z*N VEERTIENEN OP DE BON Des Zondags zwermen vele stadsmen- schen naar buiten, naar het strand en het platteland, waarbij een groot aantal gewa- pend is met hengel en ander vischgerei. In onze gemeente verspreiden zij zich dan langs de Vliet. Daar deze menschen zich niet bepalen tot het zitten aan de Vliet doell zich ook op de weilanden begeven en het gras vertrappen, is de politie daar eens j gaan kijken en heeft 14 processen-verhaal opgemaakte voor het loopen op verboden grond. GEVONDEN VOORWERPEN Een step; een ring met sleutels; een doos je met geld; een centuur; een blauwe regen' ZOETERWOUDE GEVONDEN Een doublé armband; een kindercape. Terug te bevragen bij den veldwachter, Hooge Rijndijk. j GEIT DOODGEBETEN Toen de petroleum ven ter C. v. d. B. alhier zijn trekhond uit zijn hok haalde en onder de kar zou spannen, ontglipte het dier aan zijn meester en rende onmiddellijk toe op een in de nabijheid grazende geit, toebe- hoorende aan zijn buurman J. de M. De hond beet het weerlooze dier zoodanig dat het na eenige oogen-blikken dood lag. j De schade die v. d. M. daardoor leed, zal na vusschenkomst der politie door v. d. B. j worden vergoed. Burgelijke Standen 27 i. en A J Turk 21 j. Bevallen: A C. Straatho: otteveelStraathof z is z C G Rietbroek— Buiis—de Vries z. WiggersRutgers dol d M C van Overleden: M M J van Nes 65 j. menhoven 85 J. wed. v M Barnhoorn— J, geh. met M J E Haan.

Nieuwe Leidsche Courant | 1937 | | pagina 6