LAATSTE NIEUWS GRUWELIJK DRAMA TE SCHAL KWIJK Met ons Reisbureau „Libertas" op stap. REISKALENDER n MAANDAG 19 JULI 1937 TWEEDE BLAD PAG. 7 Jongen verdronken ARNHEM, 19 Juli. Gistermiddag is in de Rijn onder Elden, tegenover het Rijnpavil joen, de 15-jarige J. P. L. uit Arnhem ver dronken. Ofschoon L. de zwemkunst niet machtig was, heeft hij zich in het water begeven en js door den stroom meegesleura'. Een dertienjarige jongen heeft nog po gingen in het werk gesteld om hem te redden Hij heeft L tot tweemaal toe vastgegrepen doch, om zich zelf boven water te houden, moest hij den jongen laten schieten. De politie uit Eist heeft in samenwerking met de Arnhemsche politie enkele uren ter plaatse gedregd. Het lijk is nog niet ge vonden. AANKOMST NEDERLAND-EXPRES De N.V. Stoomvaart Mij. „Nederland" meldt, dat de speciale trein met pasagiers en post in aansluiting op het m-s. „Johan van Oldeiibarnevelt" Woensdagmorgen 21 Juli om 10.20 van Gunea zal vertrekken. Aankomst Donderdagmorgen 22 Juli om 7.18 te Zevenaar, 8.14 te Arnhem, 9.00 te Utrecht C.S. en 10.00 te Den Haag S.S., 0.46 te Amsterdam W.P., 10.02 ,te Amsterdam C.S. en om 10.33 te Rotterdam-Maas. Met vol gas achteruit Toen vanmorgen de heer H. T. uit Rotter 'dam in de Dorpsstraat te Capelle a.d. IJssel met zijn auto stopte bij een opgebroken straatgedeelte om het tegenliggende verkeer te laten passeeren, bemerkte hij, dat hij ver keerd was gereden. In plaats van naar het draaipunt te rijden, trachtte de heer T. zijn wagen op den smallen dijk te keeren. Waarsóhijnlijk door een verkeerde ma noeuvre met het gaspedaal, vloog de wagen in volle vaart achteruit tegen een hek en trof daarbij den 48-jarigen werk- looze T. B., die het bestratingswerk gade sloeg. De man werd met een verbrijzeld onderbeen en verschillende andere^ ern stige verwondingen opgenomen. Nadat hem eerste hulp was verleend, is hij per ziekenauto naar een ziekenhuis te Rot terdam overgebracht Het rijwiel van den veldwachter, die het verkeer regelde, kwam ook in de knel en .werd aan de voorzijde geheel vernield. Tegen den heer T. is procesverbaal opge maakt en de auto is in beslag genomen. MEISJE OVERREDEN EN GEDOOD (Van oneen correspondent). Op den Horsterweg te B1 e r i c k is het 5-jarig dochtertje van den heer T. door een [vrachtauto van den heer P. uit Oeffeit aan gereden, toen het plotseling den weg over stak. Zwaar gewond werd het kind opge nomen en naar het ziekenhuis te Venlo vervoerd, waar het kort na aankomst is overleden, ÖP TREIN GESCHOTEN De reizigers van trein 128, welke te 11.40 &an het station Maas te Rotterdam arriveert, zijn gisteravond tusschen Gouda en Rotter dam plotseling opgeschrikt door een revol verschot, da.t een onbekend persoon van puiten af op dezen trein heeft gelost. Van een compartiment, waarin zich drie 'dames en een heer bevonden, werd de ruit Vernield, doch niemand werd' getroffen. Te Rotterdam werd van het gebeurde bij 'de politie aangifte gedaan en deze heeft de schade opgenomen. GRIEKSCHE DESERTEURS De kapitein van het Grieksche stoom schip „Marionga", dat ligplaats had bij de Nederlandsche Dok Maatschappij te Am sterdam, heeft aan de politie de opspo ring gevraagd van den eersten en den twee den machinist, beiden Grieken, die, aan gezien zij op den daarvoor vastgestelden lijd niet op het schip zijn teruggekeerd, [volgens de Grieksche wet als deserteurs worden beschouwd. De politie tracht thans de verblijfplaats Van beide mannen uit te vinden. BEJAARDE MAN AANGEREDEN Te Nijmegen is de 66-jarige landbou wer K. D., die bij de Dennestraat den Graaf- echenweg kwam oprijden, door een auto uit Den Bosch, bestuurd door J. M., ge grepen. De man sloeg tegen den weg en bleef met een schodelbasisfractuur en 'n hersenschud ding liggen. Het slachtoffer werd ter iplaat- 6e door Dr van den Brekel de eerste hulp Verleend, waarna hij naar het St. Canisius- zielcenhuis werd vervoerd. Zijn toestand .was niet zonder levensgevaar. MILITAIR TOESTEL NEER GESTORT BIJ WAALHAVEN Twee inzittenden slechts licht gewond Zachte grond brak de val Het toestel volkomen vernield Rotterdam, Maandag Vanmorgen, even voor twaalf nar, wilde een militair lestoestel van het type S 8, thuishoorende in het vlieg kamp De Kooy, dat een tnsschenlan- ding op Ypenburg gemaakt had, op het vliegveld Waalhaven landen. Daarbij is het evenwel van ongeveer zeventig meter hoogte neergestort en terecht gekomen in een griend langs de Koedood. Het toestel werd vol komen vernield. Als men de ravage ziet, is het onbegrijpelijk, dat de in zittenden er met vrij lichte verwondin gen zijn aigokomen. Do 27-jarige lui tenant ter zee 2o klasse W. J. Rei- nierse nit De Kooy, die het toestel be staarde, bekwam slechts een gekneus de rib, en een pijnlijke knie, zijn met gezel, de 26-jarige korporaal-vliegtuig- maker Oscar Saey nit Den Helder, be kwam een hooidwonde en schaafwon den aan den linkerarm. Kort na het gebeurde hadden we een on derhoud men den stationschef van Waalha ven, den heer A. C. T o 1 k, die vertelde hoe men even voor twaalf uur op den 6tarttoren zag, hoe het toestel uit De Kooy, dat reeds een cirkel boven het vliegveld beschreven had, ten Zuid-Westen van het vliegterrein in een bocht afgleed en naar beneden stor;te. Onmiddellijk werd de sirene in werking ge steld en rukte de heer Tolk met een hulp ploeg uit. Het toestel bleek met de neus te recht gekomen te zijn vlak langs het water de Koedood in een griend, zoodat door de zachte grond de val aanmerkelijk gebroken was. Toen de menschen van Waalhaven aan kwamen ,was korporaal Saey reeds uit het vliegtuig gekropen en heel kalm vroeg hij om een sigaret. De bestuurder evenwel zat in het toestel bekneld, zoodat men er eenige moeite mee had, hem te bevrijden. Tooh ge lukte dat vrij spoedig, waarna Dr Fontijm uit Rhoon eerste hulp verleende aan de slachtoffers, die daarop per particuliere ziekenauto naar het ziekenhuis aan de Coolsingel vervoerd zijn. Toen we eens bij het verongelukte vlieg tuig gingen kijken, bleek het vlak bij de ■waterkant aan de Koedood te liggen, met de ncits geheel in de grond geboord. Van de motor was niets meer te zien. De vleu gels het toestel was een tweedekker waren grootendeels vernield en het staart stuk van het toestel was geheel omgekniekt, zoodat de beide zit-plaatsen totaal verwron gen waren. De inzittenden mogen wel van heel veel geluk spreken, dat ze er zoo zijn afgekomen! Over de oorzaak cnan het ongeval valt nog niets met zekerheid te zeggen. Daarvoor dient eerst het onderzoek afgewacht te wor den. Volgens de mededeelingen van de poli tie is het toestel op 60 70 meter in een vrille geraakt, wat natuurlijk niet uitsluit, dat het daarin geraakit is detor het afglijden in de laatste bocht. De Fransche franc Zooals verwacht kon worden, ging heden morgen de belangstelling op de wisselmarkt in hooge mate uit naar de Fransche franc. Wederom was dit devies aan aanbod onder hevig en na opening op 6.83 had een inzin king plaats, zoodat vervolgens tegen 6.80 werd afgedaan, als toen werd klaarblijkelijk door het Fransche egalisatiefonds tusschen- beide gekomen, zoodat een scherp herstel intrad en reeds spoedig tegen 6.86 kon wor den gehandeld, doch daarna liep de koers terug tot 6.84 6.85. DE RIJKSWEG DEN HAAG-UTRECHT De A.N.W.B. schrijft ons: De werkzaamheden aan den Rijks weg Den Haag-Utrecht, den eersten autosnelweg in Nederland, waarvan het gedeelte VoorburgZoe termeer in April j.L voor het verkeer werd open gesteld, vorderen gestaag. De beëindiging van de eerstvolgende etappe, n.L het wegvak tot den z.g. Hoefweg nabij de trednhalte BleiswijkKruisweg, kan dan ook binnen niet langen tijd tegemoet gezien worden. De beton verharding van de beide gescheiden hoofdrijbanen is thans zoo ver gereed. Men is druk bezig met den aanleg van de z.g. parkeerbermen; dit zijn ter weerszijden langs den geheelen weg gelegen verharde strooken, waarop automo bielen ingeval van een defect of anderen ge dwongen stilstand (voor den weg geldt een stopverbod) kunnen worden neergezet. De verharding wordt volgens een nieuw systeem uitgevoerd in z.g. gestabiliseerde Mei. Hier toe wordt een mengsel van twee deelen Mei, één deel zand en vijf gewichtsprocenten van het geheel aan cement in een 23 c.m. dikke laag op de te verharden strook gespreid. Met een wals wordt het materiaal dan tot 15 cm dikte samengedrukt en op profiel ge bracht, waarbij een zeer hechte laag ver kregen wordt, welke de oorspronkelijke toe gepaste paklaag vervangt. De kosten zijn daarbij aanmerkelijk minder, terwijl Hol- landsch materiaal verwerkt wordt. Bovendien is deze constructiemethode sterk „looninten- tief" en bevordert dus de werkgelegenheid De laag wordt afgedekt met wegenolie en parelgrinit. Ook op andere gedeelten van den weg wordt thans gestabiliseerde klei toegepast, n.L bij de fundeering van aan kunstwerken aansluitende vakken, welke voorloopig van een klinkerverharding worden voorzien en van op- en afritten. Het profiel van het nieuwe wegvak JONGEMAN VERDRONKEN Zich te water begeven zonder te kunnen zwemmen Men meldt ons uit Dordrecht: Gisteravond omstreeks 7 uur waren twee jongens met een reniboot uit varen gegaan op d erivier. Bij Papendrecht, achter de scheepswerf Het Huis Te Merwede, wilde een van hen, de 16-jarige J. C. de Bruin-, wonende Vondelstraat 81rood te Dordrecht, in de buurt van een zandplaat gaan baden. Hoewel hij niet kon zwommen, sprong sprong hij te water, in die meening, dat het ter plaatse, immers dichtbij een slikplaat, ondiep was. Daarin ver giste hij zich echter noodlottig, want hij verdween in de diepte. Na een kwartier dreggen heeft men hem opgehaald, maar de levensgeesten waren reeds geweken. Dr Moolhuysen heeft me>t een zuurstofapparaat nog getracht, ze weer op te wekken, maar helaas tevergeefs. Het lijk is naar de ouderlijke woning vervoerd. Het ongeval heeft zich afgespeeld op on geveer de-zelfde plaats waar enikele weken geleden ho echtpaar De Borst om hicit leven kwam. Merkwaardige vondst te Pernis Bij het afbreken van perceelen, die toebe hoord hebben aan de Gereformeerde Kerk te Pernis: is een merkwaardige vondst van oude ijzergietkunst ontdekt. Men vond nl. in een schoorsteen een zware ijzeren plaat, die achterstevoren bleek te staan. De voorkant vertoont, nadat ze in de smederij van den heer D. C. Birkhoff ge reinigd was. een zeer kunstzinnige voorstel ling van het Evangelieverhaal van Jezus in gesprek met de Samaritaansche vrouw. Voor stelling en gebaar van de personen die er op afgebeeld zijn, verraden fijnen smaak en in onderdeelen is alles kostelijk gedetailleerd. De gelaatstrekken zijn b.v. zeer fijn en vol uitdrukking. Over de Jacobsbron vallen de breedo bladeren van een boom, waaronder de Heiland gezeten is. Op den achtergrond Sichar. Uit een wolkengroep dalen enkele duiven omlaag, wat vermoedelijk symbolisch bedoeld is. De voorstelling verraadt een diep- godsdienstigen zin. De naar boven schuin toeloopende plaat is omgeven door een randwerk vol fijne oud-Christelijke symbo liek, als de visch, het kruis en het anker. Men heeft hier dus te doen met een antiek kunstwerk, dat weer eens aantoont hoe de Bijbel oudtijds inspireerde tot het voort brengen van werken, die na eeuwen nog groote bewondering afdwingen. Het vermoeden is uitgesproken, dat plaat uit het begin van de 17e eeuw, mis schien zelfs wel uit de 14e eeuw dateert. Het jaartal, dat er wel op schijnt te hebben ge staan. is nog niet ontcijferd. Het merkwaardige stuk is deze dagen nog te zien in d-e smederij van den heer Birkhoff. Pastoriedijk 313. Het Chineesche antwoord afwijzend De toon evenwel verzoenend SJANGHAI, 19 JulL Het Chineesche ant woord, dat om 14 uur pl. tijd aan die Japam- sbhe ambassade te Nanking is afgegeven, is, hoewel de Japamsche edsdhen feitelijk van de hand worden gewezen, verzoenend van toon. SHANGHAI, 19 Juli. Naar vernomen wordt worden de Chineesche tegenvoorstellen on aanvaardbaar geacht. DEN HAAG H. C. Nanning overleden Mede-oprichter van „De Reddingsmedaille" In den ouderdom van ruim 82 jaar is in het Gemeente Ziekenhuis aan den Zuidwal overleden de heer H. C. Nanning. De overledene was één der oprichters en oud-Voorzitter benevens lid van Verdienste van de Vereen. „De Red- dingsmedaille". Hij was drager van de eerepenning in hrons voor Menschlievend Hulpbetoon, hem jaren geleden verleend voor een met levens heeft in verband met de nieuwste in structies voor den aanleg van onze autosnelwegen een wijziging onder gaan. De hoofdrijbanen zijn thans 6.25 m_ breed in plaats van 6 M., waarbij de 25 c.M. extra bij de inhaalbaan is ge trokken. De breedte van de parkeer- strooken is van 1.75 M. op 2.50 M. ge bracht, zoodat ook de zware vracht auto's, touringcars en andere breede voertuigen ingeval van defect geheel van de rijbaan verwijderd kunnen worden. Dat dit op een weg waar met zeer groote snelheid gereden wordt, vooral bij donker met het oog op de veiligheid van het hoogste belang is, behoeft geen betoog. Wat dat be treft heeft de Nederlandsche autosnelweg een voorsprong op de autowegen in verschillende landen, waar slechts op bepaalde afstanden parkeergelegenheden voorkomen, welke men in geval van een onverwachte storing natuur lijk niet steeds kan bereiken. NORMAAL DWARSPROFIEL TWEE LIJKEN UIT DE LEK OPGEHAALD Vrachtrijder vermoordt zijn verloofde en springt met haar in de Lek Verbroken verloving was de oorzaak (Van onzen specialen verslaggever) Een verschrikkelijk drama heeft zich in het afgeloopen week-end af gespeeld in 't zoo vriendelijke dorp Schalkwijk. De 30-jarige vrachtrijder H. Hoog veld, wonende te Houten en zijn 17- jarige verloofde Mej. Martha Kuil- der, dienstbode van Dr Dop te Hou ten, maar wonende te Doorn, zijn Zaterdag uit de Lek opgehaald. Bei de lijken waren aan elkander ge bonden door een touw. Het drama heeft groote ontroering verwekt zoowel in Houten als in Schalkwijk. Het meisje was Zater dag jüist zeventien jaar en wilde de verloving met den vrachtrijder uit maken. De jongen moet haar des nachts (van Vrijdag op Zaterdag) op den Dijk vermoord hebben en heeft zich daarna met haar in de Lek verdronken. Toen wij hedenochtend per auto in bet zoo rustige Lekdorp aankwamen om nadere bijzonderheden te vernemen omtrent dit schrikkelijk drama, vernamen wij het vol gende: Het vermoorde meisje is een dochter van den vroegeren Rijksveldwachter te Houten, die thans gepensionneerd is en te Doorn woont. Zij was reeds geruimen tijd met den 30- jarigen vrachtrijder uit Houten verloofd, maar den laatsten tijd waren er moeilijk heden ontstaan. Niet wat betreft de gods dienst, zooals men ons verzekerde, want beiden waren goed Roomsch Katholiek. Echter het meisje vond dat zij toch wel wat jong was voor eon verloving, en meende dat zij beter wachten kon. Zoo hebben beiden de laatste dagen nogal eens gesproken over deze zaak, waarbij voor de buitenwereld althans nooit eenige oneenigheid zich voordeed. Vrijdagavond omstreeks zeven uur kwam Hoogveld nog in een sigarettenwinkel in Houten. Naar de winkelier ons vertelde, was er aan hem niets te merken. Hij was op weg naar zijn meisje. Zij zou omstreeks acht uur klaar zijn en dan gingen beiden in de vrachtauto eigendom van Hoogveld een toertje maken. De tocht naar den dijk Nadat beiden nog den avond hadden door gebracht in Houten, is Hoogveld met zijn verloofde en met de auto in de richting Schalkwijk vertrokken. Even buiten het dorp Schalkwijk rijst hoog de Heul op, de indrukwek kende dijk langs de Lek. Achter deze dijk heeft zich het drama afgespeeld. Toen wij hier vanmorgen kwamen was het er alles vredig en stil. Alleen enkele stukken hout en wat droog geworden riet herinneren aan het dreggen naar twee jongemensohen. De visscher heeft niets gehoord. Dien avond, 't was omstreeks twaalf uur, zat een inwoner van Schalkwijk achter de zen dijk te visschen. Hij zag een auto den dijk oprijden en deze wagen reed op hem toe, maar bleef midden op den, naar het water loopenden weg staan. De visscher heeft de twee jongemens'chen nog gezien in den nachtelijken schemer, maar sloeg er verder ge-en acht op. Zij gingen wandelen over de zijpaden langs de Lek. De visscher heeft verder niets gehoord en is na eenige tijd gevischt te hebben, vertrok ken. Zoo is de nacht verstreken zonder dat iemand iets van het drama vermoedde. In Houten werd men in het gezin van Dr Dop, waar Martha Kuilder in betrekking waa wel ongerust, maar omdat het meisje jarig was, vermoedde men, dat deze dag in het huis van haar ouders te Doorn gevierd zou worden. Daar Hoogveld als een bekwaam en voorzichtig chauffeur bekend stond, werd ook nog niet aan een ongeluk gedacht. De Zaterdagmorgen brak aanVredig scheen de zon over de Heul en langs de dijk snelde het verkeer weer als de dagen tevoren. Alleen op den dijk stond daar nog een vrachtauto\ het was de wagen van Hoogveld uit Houten en niemand wist nog van het drama af, totdat een nabij de dijk wonende Schalkwijker, met name de heer A. den Hartog, zich ging verwonderen over het feit dat die auto daar nog stond. Ook hij had de wagen des nachts gezien en nu deze er nog stond ging hij erop af om de zaak te onderzoeken. Bi] de auto ge komen vond de man in de cabine lig gen een •dameshoed, een pet, enkele jurken, een toiletdoos, een appel en twee portemonnaies. Dit ziende, vermoedde de man dadelijk een ongeluk of een drama. Den Hartog spoedde zich naar den burge meester van Schalkwijk den heer L P J ten Holder, en naar de politie. De man verf telde zijn merkwaardige ontdekking en, zeide dat hij reeds des nachts den auto' had zien staan op den dijk. Onmiddellijk is de politie erop uitget'rok] ken om de zaak te onderzoeken. In de om-| geving van den auto was niets bijzonders te zien zoodart men dadelijk aan het dreg-j gen ging. Men wist dat het de auto van den Hou- tenschen vrachtrijder was en men ver moedde toen wel dat zich hier een drama' heeft afgespeeld. Inmiddels was het publiek nog geheel; onkundig van het geval gehouden. Alleen enkele voorbijgangers en enkele jongelui uit het dorp sloegen het dreggen gade. En na eenigen tijd, haalde de poli tie twee aan elkaar gebonden lijken op Het waren Hoogveld en Martha Kuilder. Groot was do ontzetting toen men tot deze droeve vondst' kwam. Een sectie op beide lijken uitge oefend, wees uit dat het meisje eerst gewurgd moet zijn door Hoogveld en dat zij reeds dood was toen de man zich aan haar vastbond Hij is dus levend te water gespron gen met het ontzielde lichaam van zijn verloofde Zoo heeft hij den verdrinking dood gevonden in de Lek. De plaats waar beiden gevonden zijn, is dicht bij den kant van de rivier. Verdrop staat een sterke strooming, maar gelukkig zijn de lijken niet afgedreven, anders was het onderzoek zeker niet zoo spoedig be ëindigd. Zoo ging het nieuws Zaterdagavond en Zondag spoedig door de dorpen Schalkwijk en Houten. „Nog nooit is hier zooiets gebeurd", zeide ons een bejaard inwoner van Houten, een van de velen die diep onder den indruk zijn van het gebeurde. Een ander zegt ons: „Dat je nu zooiet» leest van het buitenland, mijnheer, nou dat is ook erg, maar je denkt dat gebeurt hier gelukkig niet. En nu hebben wij zoo iets verschrikkelijks in het eigen rustige dorp'.. Den geheelen Zondag was dit drama dan ook het gesprek van den dag. Hoogveld stond goed bekend en ook het meisje dat trouw haar werk deed bij den dokter van Houten, was algemeen geacht Het tweetal werd vaak in het dorp gezien en ging ook trouw naar de R.K. kerk. De buitenwereld heeft nooit iets gemerkt aan beiden, zoodat dit tragisch gebeuren ieder wel zeer bijzonder verraste. Het lijk van het meisje is naar de ouder lijke woning te Doorn vervoerd, terwijl het ontzielde lichaam van den jongeman in de ouderlijke woning te Houten rust.... Velen stonden vanmorgen nog over het geval na te praten. Ieder leeft hier mede met de diep beproef de ouders die zoo plotseling in rouw gedom peld zijn, omdat twee jongemensohen elkaar niet meer verstonden.... gevaar verrichte redding bij het kolenwa genslag te Scheveningen bij welke gelegen heid hij een persoon yoor de wielen van een rijdende stoomtram vandaan haalde. Op 25 September a.s. zou de heer Nan ning gehuldigd worden bij zijn 25-jarig jubileum als lid van de Vereen. „De Red dingsmedaille". De teraardebestelling zal plaats hebben a.s. Dinsdag op Oud Eik en Duin. De stoet vertrekt van het sterfhuis, Jan de Baanstraat 40 te 11.45 uur. Het bestuur en leden der Vereeniging „De Reddingsme daille" (met het vaandel) zullen hun oud- Voorzitter naar zijn laatste rustplaats ver gezellen. Giraffe gaat vertrekken Verblijf in Dierentuin was tijdelijk Zooals reeds eerder medegedeeld, is de Giraffe die thans in onzen Dierentuin niet hef eigendom van het GenootschaD. doch slechts als gast in den Tuin. Dit kost bare dier moet dus beslist einde Augustus den Dierentuin verlaten om naar ziin nieuwe bestemming te worden gezonden. Sinds haar aankomst' in den Dierentuin is de giraffe zeer tam geworden en flink bij gekomen. Want de lange reis had het dier eenigszins doe.n afnemen. Het is dus lam mer. dat de Dierentuin het dier niet kan behouden. Anderzijds bestaat de mogelijk heid dat on dezelfde wijze hef volgend iaar eenige andere zeer zeldzame dieren in pen sion genomen worden wat door het oubliek dat dpn tuin bezoekt zeker op prijs zal wor den gesteld. De belangstelling voor den Dierentuin i: dit iaar aanmerkelijk erooter dan andere iaren. waf ongetwijfeld te danken is aan de groote verscheidenheid aan dieren die thans te zien zijn. dooh ook aan het keurige aanzien van den tuin met ziin vele attrac ties voor oud en jong. Om uit te knippen en te bewaren. WATERSTANDEN RIVIEREN Reden Vorig Keulen 88.36 Lohltb 10.98 10.9S NtJmegen 8.56 8.55 St Andrlee 3.16 Arnhrm 8.62 8.62 Vreeswflh w 0.58 0.00 Westervoorl 9.25 Deventer 2.88 2.89 Kampen 0.00 0.15 Maastricht 40.99 41.04 Belfeld 11.02 11.10 VenJo G ra vc alula 4.97 4.71 Llth 0.80 0.72 0.19 0.39 2.42 2.39 1.75 1.77 Maxan Man helm Lohr Mains Ringen Caub Coblens Trier Keulen Duseldorf Ruhrort Weael 0.76 0.77 Emmerik 1.98 2.00 IIWHKJVLANDSCHE TVATERSTAJVDEN 19 JULI PannerdenÏJsselkop 3.25. IJsselkopArnhem 8.20. ArnhemW|jk bi) Duurstede 2.60. WUk btl Duurstede—Vreeswük 2.80. Waterhoogte bü Arnhem 8.62 IJsselkopDoesburg voldoende DoesburgZutphen voldoende ZutphcnDeventer voldoende DeventerKaterveer voldoende Minste waterd. Grave-Lidth 4.30 M. HOOGWATER NED. ZEEHAVENS 20 IUL! Delfzijl 9.04 2i.24 Hellevoetsl. 0.32 13.06 T-rsohellInn 6.19 18.40 Willemata- 1.28 14.03 Hnrlingen '.05 19.25 Brouwersh 12.18 Den lleldei 4.45 |7.05 4ler1kze<- 0.07 12.44 IJmuiden 0.50 13.19 Wemeldlnc 0-31 13.10 R. v. Ho». 12-30 VIlMlngen 11.28 23.50 SchevenlngenO.0/ 12.40 Ternenaen 12.04 Rotterdam 1.44 14.27 Hanaweert 12.23 Datum van Reis Vertrek No. Naar Aantal dagen Kosten 31 Juli 18 Consdorf (Luxemburg). Ver blijf aldaar 8 52.— 2 Aug 15 Parijs en Noord Frankrijk per touringcar 6 n 50.— 3 Aug. 5 Ardennen, Grot van Han per touringcar 3 U 25.60 9 Aug. 3 Valkenburg. Per trein en tou ringcar 3 n 24,75 11 Aug. 12 Oostende, Canterbury (Enge land) per .ouringcar en boot 3 M 32.— 14 Aug. 20 Eifel. Voetreis met boottocht 8 51— 16 Aug. 7 Bergische land per touringcar 3 28.25 16 Aug. 17 Parijs, Bretagne, Jersey (een der Normandische eilanden) per trein en boot 12 121.50 18 Aug. 8 Zuidelijke Ardennen en Lu xemburg. Per touringcar 4 M 34,75 23 Aug. 13 Parijs en Versailles. Per spoor 4 42— 24 Aug. 5 Ardennen, Grot van Han. Per touringcar 3 *t 25.60 25 Aug. 10 Lippe-Detmold en Teutobur- gerwoud. ?er touringcar 4 H 36.50 30 Aug. 4 Burg in 't Bergische Land. Per touringcar 2 16— 1 Sept 9 Eifel, Moezel, Rijn. Per tou ringcar 4 ff 36.75 6 Sept. t Parijs en Noord Frankrijk. Per touringcar 6 »t 50— Ons uitvoerig reisprogramma wordt U op aanvrage gaarne gratis toegezonden door het bureau van dit blad of rechtstreeks: REIST MET „LIBERTAS" EN GIJ REIST MET GEESTVERWANTEN. DIT LAATSTE IS WEL VAN HET ALLERGROOTSTE BELANG. Men lette vooral op enkele nieuwe rel2en, die nog niet in ons programma vermeld staan.

Nieuwe Leidsche Courant | 1937 | | pagina 7