STADSNIEUWS MAANDAG 19 JULI 1937 TWEEDE BLAD PAG. 6 De jeugdverkeers-examens Insignes en diploma's uitgereikt Zaterdag-middag zijn in het Luxor- theater aan de geslaagden voor de jeugd verkeers-examens, welke eenige weken geleden werden gehouden, -die insignes cn diploma's uitgereikt. Voor deze exa mens hadden zich dit jaar 934 jongens en meisjes opgegeven-. Van hen konden er 45 wegens ziekte of om een andere reden niet aan 't examen deelnemen. Er moesten er 118 worden afgewezen, zoo dat aan 771 kinderen het insigne kon worden uitgereikt. Van deze 771 waren 304 bovendien geslaagd voor het wiel rijders-diploma. De bijeenkomst in Luxor werd geopend 'door den voorzitter van de Vereeniging voor Veilig Verkeer alhier, burgemeester Kwint, hun Koudekerk, die speciaal welkom) 1 ette den commissaris van politie, den heer Meyer, den inspecteur van het L. O. in de inspectie Leiden, den heer J. Baak Jz., den burgemeester van Voorscholen en den in specteur van het verkeer, den heer v. d. jVVal. Spr. wees er, zich tot de kinderen wen dende, op, dat de zaak van Veilig. Verkeer een hoogst ernstige zaak is, hetgeen alweer moge blijken uit het feit, dat in de afgeloo pen twee maanden 100 personen bij verkeers ongevallen werden gedood en 400 ernstig gewond. Spr. dankte die onderwijs-commissie voor haar vele werk en speciaal den secretaris, den heer F. J. de Jong, terwijl hij ook den inspecteur van het verkeer en den commis saris van politie dank zegde voor hun werk en bemoeiingen. De commissaris van politie, de heer Meyer, noemde do cijfers, die wij hierboven reeds mededeelden en wees er nog eens nadruk kelijk op, dat het verkeersondenvijs een on afwijsbare eisch van oneen tijd is. Laten vooral de onderwijzers en onderwijzeressen «ich daarvoor steeds weer interesseeren. De voorzitter van de onderwijs-commissie, de heer H. van Slooten Jr., sprak woorden pan gelukwensch tot de jongens en meisjes en wekte hen op het geleerde nu ook steeds in practijk te brengen. Het insigne moeten zij elke>n dag dragen. Het moet op den duur zoo wordeai-, dat ieder Lei denaar van dit insigne is voorzien. Er werden daarna eenige films vertoond, een journaal en een verkeersfilm, waarna de kinderen hun insigne in ontvangst na men, de hvielrijders bovendien him wielrij ders-diploma, terwijl bij den uitgaag de hee- le schare weid voorzien van een ijsco. KAMER VAN KOOPHANDEL HANDELSREGISTER Nieuwe Inschrijving. 17 Juli. 6964. George iAIkemade N.V., Sassenheim, Kerklaan 23, exporthandel in bloembollen, enz. Afkom stig uit Haarlem, Wijziging. 17 Juli. Stationskoffiëhuis, War mond. Heerenweg A. 24. Uittr. E.: J. Duyn- hoven, dd. 28 April 1937. L. Kuyper, Sassenheim, Hoofdstraat 144, handel in rijwielen. De zaak is omgezet in een vennootschap onder firma onder den naam: L. Kuyper en Zonen. Venn.: L. Kuy- gïr, A, Kuyper en J. Kuyper, Sassenheim. ij v. uitgoef. bedr.: radio- en aanverw. ar tikelen. Firma J. P. C. Meerburg, Leiden, Nieuwe Rijn 30, behangerij en stoffeerderij. N. E.: .Wed. J. M. Weyenberg-Meerburg, Leiden. - I Gerei. Ulo-kopschool Mulo-diploma's Bij de M.U.L.O.-examens, afgenomen in Leiden en Den Haag slaagden alle 23 cam- didaten. Het Mulo-diploma A. behaalden D. Limburg. Toos Secrève, J. Bavelaar, J. P. Smittenaar, A. van de Velden, G. H. Ing- wersen, G. Lafeber, F. P. de Vries, G. van Tuuk, Lena van Santbrink, N. Parlevliet, Jan Vavier, W. J. Kruit, Map Nugteren, Willy Holtrpst, G. Hogewoning en E. J. Kelder. Het Mulo-diploma B. werd behaald door J. Zondervan, J. G Hanegraaff, H. V. van Lun- teren, F. van Lunteren, A. van de Kooy en N. D. Noorduyn. Diefstalletjes Door de politie is aangehouden de 19-jari- ge W. H. P., verdacht van diefstal van lood. De zuster^ L. v. T. en J. v. T., uiit Alphen a. d. Rijn, zijn aangehouden wegens diefstal van een japon ten nadeele van een winke lier hier ter stede. De 23-jarige dienstbode A. M. B., uit Al phen a. d. Rijn, is aangehouden wegens dief in haar dienstbetrekking van een bankbiljet van f 10. Verdachte bekende zich meerma len aan dergelijke diefstallen te hebben schuldig gemaakt. ABONNEMENTSCONCERTEN „Hei Residentie Orkest" seizoen 1937 38 Aan de Abonnemenits Concerten van „Het Residentie Orkest" in het a.s. seizoen zul len de volgende Solisten medewerking ver- leenen: Nathan Milstein, viool, Myra Hess, piano, Rich. Odnóposoff, viool (deze violist ont ving dit jaar den eersten prijs op het con cours Eug. Ysaije te Brussel). Annie Fischer, ipiano, Ankie van Wickevoort Crommelin, zang en Carl Flesdh, viool. PLANTSOEN-CONCERT Het muziekgezelschap „Orpheus" zal Donderdag 22 Juli a.s. 8 uur precies onder leir'/ng van den heer W. de Vries het 7de concert van den Bond van Leddsche Har monie en Fanfare Vereenigingen verzorgen. Programma: 1 Marsch Le Barbier de Sevilla. Ouverture Rossini Le Sang Viennois, Wals Joh. Strauss Lohengrin, Mélange sur l'opera R. Wagner Pauze Les Diamanto de la Couronne. Ouverture D. E. F. Auher Ungarische Tanz. nr. 5 rBrahms Ballet Eeyptien Luigina a. Allegro nontroppo b. Allegretto c. Andante sostenuto d. Allegro en Andante Marsch Final, 4 aSL^u. KNAAP VAN WISSEN DOOD GERED Dank zij het moedig optreden van een jongen man Gistermiddag te 3.20 uur is de 13-jarige A. T., wonende in de Alexanderstraat, die in de Oude Singel, nabij de Zoutkeet aan het visschen was, te water geraakt. De 22- jarige Ebei Jongman, wonende Waard- straat 61, die op de Haven fietste, zag van uit de verte een paar armen op en neer in het water gaan. Hij bedacht zich geen oogenblik, maar sprong geheel gekleed te water en zvvom de heele Oude Singel over naar de plaats waar hij de drenkeling ge zien had. De kranige redder wist het kind beet te krijgen en met behulp van eenige omstanders op den wal te werken. De jon gen was bewusteloos. Dr. van Leeuwen, die toevallig passeerde, paste kunstmatige adem haling toe en na ongeveer 10 minuten keer den de levensgeesten weer terug, waarna de knaap door den E.H.D. naar het Acade misch Ziekenhuis werd gebracht. Men mag zeker zeggen, dat dank zij het moedige en doortastende optreden van Jongman, hier een menschenleven van een wissen dood ls GESLAAGD Geslaagd voor het Federatie-examen Boek houden en aanverwante vakken (Mercurius- diploma) de heeren J. A. M. van Heeriogen, Leiden en S. Naber, Leiden, leerlingen van den heer J. A. Jansen, Kamerlingh Onnes- laan 15, alhier. Bij de politie zijn inlichtingen te bekomen omtrent een zak met boter en kaas, waarvan de politie graag den eigenaar zou kennen. WATERTEMPERATUUR Zweminrichting De Zijl 21 gr. C. BURGERLIJKE STAND ONDERTROUWD: A H Dirksen 28 jr en M A A Nater 26 jr A W Plekaar 28 jr en T Ver kerk 22 jr A Kuhn 24 jr en S V d Berg 19 jr H. Loeber wed. 52 jr en M Boonstra 43 Jr J Hollebeek 25 jr en C H Neutebooan 21 jr A v d Kaal) 29 jr en H Verra 26 jr W 'H Beö wed. en C Leemans wed. A J. P. v. d. Blom 24 Jr en H Nlehot 21 jr W H v Steijn 29 Jr en J M v Latum 28 jr D Laman 28 jr en I t Schaar 25 jr BEVALLEN: J W BakhuisSlkking dr M J P v d HoevenZwetsloot zn HM Freeke— v Oosten «n E W C Bakhuis Rozemoom— Looman dr A KalterKarman dr CA Pot- jewijd—De Ruiter zn C C D v Meegen—Lelie OVERLEDEN: J L v d Meer m. 36 jr C Bleb'iv Wijk vr, 42 jr G P Schutte ongeh. m. 55 jr M E AlsemgeestVolkering wede. 76 Jr 'Alphen a.d. Rijn TEWATERLATING VAN DE DEO DUCE Mooi succes voor de fa. Boot Onder buitengewoon groove belang stelling is Zaterdagmiddag vanaf de scheepswerf „De Vooruitgang" van D. en Joh. Boot N.V. het nieuw-gebouwde motorkustschip „Deo Duce" (onder Gods leiding) te water gelaten. Niet alleen op hev terrein der scheeps werf, ook aan de overzijde van de Rijn aan de Hortsteektepweg hadden zich honderden personen opgesteld om van dit imponeerende schouwspel, dat men lang bad moeten missen, getuige te zijn Od het terrein waren verschillende autoriteiten, w.o. burgemeester Colijn, aanwezig en voorts tal van genoodigden. Het schip werd ongeveer half Maart i.l. od stapel gezet voor rekening van kapitein Boll te Winsum. Het meet circa 450 ton. en is bestemd voor de algemeene vrachtvaart. Het is voorzien van een ronde plaatsteven, en achter van een kruiserdek. Het heeft over de seheele ruimlengte een dubbele bo dem, tevens voor- en achverballasttank voor waVerballasL De voortstuwing zal plaats hebben door een 300 P.K. 6 cyl. compresserlooze „Indus trie" Dieselmotor gebouwd door de motoren fabriek „De Industrie" te Alphen aan den Riin. Omstreeks half drie nam de heer Boll, de eigenaar, het woord voor het houden van een korte toespraak. Allereerst bracht spreker dank aan de fa. Boot voor de buitengewoon prettige samen werking. Wel is het schip nog niet klaar, maar spreker hoopte dat over eenige weken de eerste proefvaart plaats zal kunnen hebben. Voorts verblijdde het spr. dat zijn vader en moeder van deze stapelloop getuige mochten zijn. De naam van het schip „Deo Duce" beteekent „Onder Gods Leiding". Hij sprak den wensch uit dat' het schip onder de beschermende leiding Gods steeds zou mogen varen er de wensch aan toevoegende dat ook de tewaterlating naar wensch mocht verloopen. Dit is ook inderdaad het geval geweest Omstreeks kwart voor drie werden de eerste beletselen weg genomen. Verschillende wiggen werden losgeslagen stutten weggehaald en de spieren der ar beiders moesten zich steeds meer om de kettingen spannen nu het schip van de steunpunten werd beroofd. Toen, het was 10 voor drie, gaf een der directeuren het sein van loslaten, nadat tot drie geleld was. Alles liet los en draafde weg. het mocht eens verkeerd gaan, maar hoogstens 20 seconden later was het groote schip op majestueuze wijze in zijn element gegleden. Het was een prachtig schouwspel en alles verliep keurig. Vermakelijk wfs. dat door de golfslag, tientallen belangstellenden aan de overzijde die zich op de waarschuwing niet uit de voeten hadden gemaakt, dit met een paar natte voeten moesten bökoopen. Wij zagen een wielrijder die zich niet spoedig kon erplaarfsen tot aan de knieën in het water staan. Enfin, het was toch Zaterdag! Resumeerend bewees de fa. Boot N.V. ook dezien middag weer dat zij in staat is de levering van een dergelijke order op keurige wijze uit te voeren en wij spreken den wensch uit dat men van nu af „De Vooruit gang" weer regelmatig aan de gang zal kunnen bonded P.G.C.HAJENIUS AMSTERDAM Rokln 92/96 Tel. 37494 's-GRAVENHAGE Noordeinde 64 TeL 115453 - CIGAREÏTEN - TABAK DE RAADSVERGADERING De toch al groote agenda voor de Raads vergadering van hedenavond is nog uitge breid met een 21ste punt Het betreft een voorslel van B. en W. inzake liet verzoek van W. J. van Dijk, om toekenning van een vergoeding ex-artikel 13 der Lager Onder wijswet 1920. Van Dijk woont aan de Mid delweg en verzoekt tegemoetkoming in de vervoerkosten van zijn 4 kinderen naar de R.K. Parochieschool te Hoogmade. Binnen een straal van 4 K.M. is geen school waar hij zijn kinderen het onderwijs kan doen geven, wat hun past en de kosten per bus ziin voor hem te zwaar. Op grond van art. 13 kan inderdaad die steun gegeven wor den. weshalve B. en W. voorstellen aan het verzoek te voldoen. HET CONFLICT BIJ DE FA. BOS Het gaat spannen Inzake het conflict hij de fa. F. P. Bos vernemen we het voLgende: Een Vrijdag middag gehouden bespreking tusschen de werkgeversorganisatie en de vertegenwoor digers der bonden, leidde tot geen resultaat, 's Avonds had een personeelsvergadering plaats waarbij ook de bondsbestuursleden waren. Besloten is een ultimatum te stellen en dit te verzenden aan de fa Boa Levert dit geen resultaat op, dan zal men a.s. Maandag 26 Juli het werk neer leggen. Naar men ons mededeelt is de kans op bij- legging uiterst gering. Ongeveer 85 pet. van het personeel is georganiseerd. ZENDINGSVERGADERING Op de terreinen van de Martha-stichting wordt as. Woensdagavond de jaarlijksche zomer-zendingsvergadering gehouden van de Ned. Herv. Gemeente alhier. Als sprekers treden op Ds. Scheers. zendeling N. Kieft en de heer Offringa. Medewerking verleent het fanfare-korns der Martha-stichting. Zende ling Kieft is met verlof uit Nieuw-Guinea hier te lande. A.R.C. n VERLIEST DE BEKER-FINALE Op het Lugduinum-verrein te Leiden is Zaterdagavond de beker-finale voor de Za terdagmiddagbeker gespeeld De striid ging tusschen Lugdunum I en A.R.G II. Het is een mooie faire striid ge worden die. de Leidenaars met 3—1 wonnen. En wii gelooven ook wel verdiend. Duide lijk demonstreerde het zich bii tiiden dat er tusschen de ploegen drie klassen verschil was. Vooral het plaatsen der gastheeren was veel beter verzorgd. Toch dient ook ge zegd dat het geluk, dat men tegen een ster ken tegenstander toch wel wat mee hebben kan, totaal ontbrak. Vooral de midvoor was niet fortuinlijk. Reeds spoedig was het Lugduhum dat de leiding nam. Dan is A.R.G eenige tijd ster ker maar men slaagde er niet in doelpunten te maken. Lugdunum vergroot dan den voorsprong. Na een fraaie pas van den zuid voor scoorde toen de A.R.C.-rechts buiten. Rust 2—1. Na de rust ging de strijd weer gelijk op. Na 10 minuten scoorde Lugdu num weer. De stanid bleef verder ongewij zigd: zoodat' A.R.G op de meest eervolle wijze tegen een sterke tegenstander met 3—1 verloor. GEVONDEN VOORWERPEN Over de volgende de laattste twee weken gevonden voorwerpen ziin aan het politie bureau Julianastraat inlichtingen te beko men: een baal vodden en een oude auto band; grijze gabardine regenjas; bruine por- teraonnaie met inhoud: 3 belastingmerken; een vulpotlood. HILLEGOM OPBRENGST COLLECTE De collecte die gehouden is ten bate van de Chr. Kleuterschool „Wilihelmina" heeft ruim f 45 opgebracht. B. V. L. Het aantal scherpschutters is thans weer met 2 vermeerderd, de heeren P. Turken - burg en G Juffermans wisten op de laatst gehouden schietoefeningen het diploma te verwerven. KATWIJK AAN ZEE DE 18000ste INWONER IS ER REEDS De 18000ste inwoner van Katwijk zag het levenslicht Het is Petronella v. d. Plas, dochter van Marinus v. d. Plas en Wilhel- mina Schaap, Boorsmastraat 19. COLLECTE De extra collecte voor de Diaconie der Ned. Herv. Kerk i.l. Zondag gehouden heeft opgebracht de som van f 257.15. KOUDEKERK BEGIN VAN BRAND Vrijdag werden de huisgenooten van No taris F. C. E. aan den Hoogen-Rijndijk op geschrikt doordat een begin van brand werd ontdekt in de huiskamer, veroorzaakt door een brandend gasstel waarvan de slang was afgegleden. Doordat de brand nog juist bijtijds werd ontdekt slaagde men er in deze rnet eigen middelen te blusschen OPDRACHT Aan den metselaar D. Leenheer alhier en den timmerman B. P. Boers aan den Hoo- gen-Rijndij'k is opgedragen het bouwen van woonhuis met vees'.allen in de Lagewaard alhier, voor rekening van den heer G. van Winde. BEEN GEBROKEN De echtgenoote van den fabrieksarbeider U. Schellingerhout in de Hoogewaard al hier had Zaterdag het ongeluk bij haar wo ning uit te glijden, waardoor zij kwam te vallen en een been brak. Dr. Vlaanderen alhier verleende heelkun dige hulo. OPBRENGST COLLECTE De collecte in de Ned. Herv. Kerk voor de Diaconie (bedroeg over de maand Juni 101.66. LEIDERDORP SPORTPARK „DE MUNNIK" De voortgezette wedstrijden om het tennis kampioenschap hadden tot uitslag: Gemengd dubbelspel: mevr. en de heer v. Deventer slaan xnej. E. Koning en P. Boot, 6—4, 11—9; mevr. en de heer van Deventer slaan inej. H. Al dershof f en W. Bakker 61, 75. Mevr. en de heer van Deventer kampioen. Heeren dubbelspel: P. Boot en J. de Kort slaan W. Bakker en J. P. van Leeuwen 75 64; P. Boot en J. de Kort slaan P. Kuiper en J. van Deventer 64. 68, 6—2, P. Boot en J. de Kort kampioen. Heeren enkelspel: P. Kuiper slaaf S. van Egmond 60, 6—2. P. Kuiper slaat' G Boot 6—1, 86. P. Kuiper kampioen. Dames enkelspel: mevr. van Deventer slaat mej. A. Vellekoop 60, 61; mei. E. Koning slaat mej. H. Aldershoff 64. 6—1. De wedstrijden in het Dames-enkel- en dubbelspel worden voortgezet NOORDWIJK AAN ZEE POSTZEGELAUTOMATEN Vanwege het bestuur der Posterijen ziin aan den zijgevel van het filiaal van Dors- man's Boekhandel, aan de Hoofdstraat een drietal postziegelautomatcn aangebracht. Het publiek kan nu, na het sluitingsuur van het postkantoor of wanneer men voor een paar zegels liever niet een kwartier of meer in rij voor 'het loket wil staan, zich zelf bedienen van postzegels van 1V>, 5 en 6 loenit OM DEN V.V.V. WISSELBEKER Maandagavond zal op het strand voor „Seinpost" de jaarlijksche voetbal wedstnjd worden gespeeld om den V.V.V.-wisselbeker Om ongeveer kwart voor negen aal deze worden uitgereikt in „Seinpost" door den heer J. Lotsy. OEGSTGEEST ZWEMFEEST „POELMEER" Begunstigd door stralend zomerweer heeft de Oegstgestcr Zwemvereenigimg „Poel meer" in haar zweminrichting een zwem feest gehouden voor haar leden en abonné's, dat bijzonder geslaagd mag worden ge noemd, dank zij vooral de organisatoren, gevormd uit de aan do zwemvereeniging verbonden sportafdeding. In een vlot tempo werden de diverse num mers afgewerkt, terwijl de resultaten soms boven de verwachting der deelnemers wa ren. Als eerste nummer kwamen de meisjes tot 12 jaar in hetzelfde nummer. De resul- uitslag was: 1. Nini Brouwer (25 sec.). 2. Riti Scheer (34 4/5 sec.) en 3 Jac. Zand- voort (37 1/5 sec.) Hierop volgden de jongens tot 12 jaar in hetzelifde nummer. De resul taten hiervan waren: 1. Jan Post (26 3/5 sec.); 2. Dolf Ingelsen (265/5 en 3. A. van Bemmelen (271/5). Het tweede nummer was de 25 meter vrije slag voor meisjes en jongens van 13 en 14 jaar. De uitslagen voor de meisjes waren: 1 Gebd de Bruyn (17 4/5 sec.); 2. Margo Zandvoort (26 2/5) en 3. G de Jager (27). De iongens verdeelden de prijzen als volgt: 1. Bram Kruit 16 4/5 sec.), 2. L. Walenkamp (19 2/5) en 3. D. Ingelsen (211/5). Een spannende strijd, waarbij het (publiek zich in het aanmoedigen niet onbetuigd liet volgde hierop bij de 100 M vrije slag vooi heeren om de dr. Borgerhoff-Mulderbeker. De winnaar van 't vorige jaar, G Wanters, wist voor de tweede maal beslag te leggen op de beker in den tijd van 1 min. en 81/5 sec. Dezelfde tijd werd gemaakt door J. IJdens die tweede werd, doordat Wanters won met handslag. Derde werd in dit nummer G Witte met een tijd van 1 min. 15 4/5 sec. De uitslagen van de 50 M. vrije slag voor meisjes en jon gens van 15 en 16 jaar: Meisjes: 1. A. Witmans (35 2/5 sec.) 2. Gebi de Bruyn (41 sec.). Jongens: 1. S. Gartier (32 2/5 sec.), 2. Thijs Ravelli (33 sec.). 3. Bram Kruit (37), 4. L. van Ingen Schenau (37 4/5). Dezelfde tijd maakte F. Bos, die bij loting als 5de werd geplaatst. In de 50 M. schoolslag voor dames (16 20 jaar) plaatste mej. J. Brouwer zich eer ste in den tijd van 48 sec., gevolgd door 2 mej. A. Witmans (50 2/5) en 3 mej. H, Dirk- se (50 3/5). Het resultaat van de 50 M. schoolslag voor heeren was: 1. G Witte (40 3/5) gewonnen met handslag 2 W. Nota (40 3/5), 3 K IJdens (42 2/5) en 4. G Wouters (43). Vervolgens werd vemvommen de 50 M. rugslag voor heeren. Prijswinnaars waren 1. G Wouters (422/5) 2. J. IJdens (43) en 3. K. IJdens (471/5). Als laatste individueele nummer volgde 25 M. balzwemmen voor de leden van de sportafdeeling. De uitslag was: 1. J. IJdens (15 2/5 sec.), 2. G Witte (15 4/5), 3. Thijs Ra velli (17 sec.). Uit de leden van de sportafdeeling wer den daarna twee estafetteploegen samenge steld. De winnende ploeg dia de 250 meter in 1 min. 53 4/5 sec. verzwom bestond uit: mej. G. de Bruin, J. van de Kwast, mej. T. van de Ploeg, A. Geene, N. Blonk, H. van Bargen, B. Kruit, T. Ravelli. P. L. Eggink en G Wouters De andere ploeg bestond uit: mej. A. Wit mans, G. Groen, mej. R. de Koning, B. J. Molenaar, W. van de Vijver, A. L. van Ingen Schenau, K. IJdens, S. Witte, H. J. Boors- ma, J. IJdens. Zij maakten een tijd van 1 min. 54 sec. Enkele dames gaven een demonstratie schoonspringen, dat wel in de smaak viel, getuige het applaus ,dat zij na iedere sprong in ontvangst mochten nemen. Tot. slot werd een polowedstrijd gespeeld tusschen twee combinaties van Poelmeer. Gewonnen werd met 1—0 door de ploeg bestaande uit: doel K. IJdens, achter G. Groen, B. J. Mole naar en C. Wouters: voor H. Witte, H. van Bargen en T. Ravelli. De andere ploeg be stond uit: doel S. Gathier, achter Chr. Witte, P. L. Eggink en H. Boorsma; voor W. Nota, L. Westen en J. IJdens. Na deze wedstrijd vond nog de prijsuitrei king plaats, welke taak burgemeester A. J. van Gerrevink op zich nam. In een kort woord bracht hij dank aan het. bestuur van Poelmeer voor den mooien middag. Het was mij. aldus spr., een feest om mee te genieten van de frissche zwemsport.. Een bijzonder woord van waardeering richtte h ijtot het personeel der inrichting, die op zoo'n bewonderenswaardige wijze hun werk verrichten. Bij afwezigheid van den voorzitter der vereeniging dankt de heer Wissema den burgemeester voor zijn bereidwilligheid en betuigde verder zijn dank aan de regelings commissie, die alles zoo vlot deed verloo pen. DIEFSTAL In de nacht van Vrijdag op Zaterdag zijn aan de Haarlemsdho Trekvaart alhier, ten nadeele van J. N. te Leiden, aardappels ont vreemd. De daders(s) zijn onbekend. MISHANDELING Zaterdag ontstond twist tusschen G. D. te Leiden en J. B. te Oegstgeest. De twist, die uit een kleinigheid ontstond liep zoo hoog, dat beiden elkander met een hooivork te lijf gingen en elkaar zoodanig verwondden, dat zij hun werkzaamheden niet konden voortzetten. J. B. werd eerste .hulp ver leend door dr. Harskamp, terwijl G. D. in het Acad. Ziekenhuis verbonden werd. De politie stelt een nader onderzoek in, OUDE WETERING Een fraaie demonstratie van de reddingsbrigade Zaterdagmiddag mochten wij weider getuige zijn van het werken van de leden der Reddingsbrigade Oude Wete ring e.o. Het programma was zeer ge varieerd, hetgeen er zeker toe heeft bij gedragen, dat de belangstelling van de zijde van leden, donateurs en publiek groot mag worden genoemd. Met een proloog werd de demonstratie geopend. We zagen een komisch opgezette scène tusschen den Secretaris der Brigade en den eigenaar van het paviljoen, welke laatste rustig in het zwembad zat te vis schen en door den Secretaris werd verzocht zich te verwij deren, omdat de briga de dezen middag van die plaatselijke overheid toe stemming had ontvangen het zwembad te gebruiken. Er ontstond tusschen beiden een heftige woordenwisseling, zij werden hand gemeen en bet gevolg was, dat beiden te water geraakten, waarbij bleek, dat zij niet konden zwemmen. De leden snelden op de angstkreten te hulp en zoo zagen tve op welke wijze drenkelingen uit het water werden gehaald. De voorzitter de heer A. van der Bijl riep de aanwezigen een hartelijk welkom toe, deed een beroep op allen om deze brigade, die alleen in het leven is geroepen om anderen van nut to zijn, door donatie en lidmaatschap te steunen en gaf een lcnrte uiteenzetting van de uit te voeren demon stratie-nummers. Allereerst kregen we té zien enkele ver voer en bevrijdingsgrepen. De leden waren hierin zeer goed getraind en uit deze demonstratie bleek overduidelijk, dat zelfs de meest weerspanninge drenkeling met de noodige tact uit het water 's te ha'en en do redder de absolute overmac.it lieeit over den drenkeling. Hi°iiia een komische pantomime ,.De bekeuring", waarbij de bri gade liet zien. dat zelfs een knaap van 14 jiaar een volwassen persoon en nog wj! een veldwachter met gemak uit het water weet te halen. Na nog eenige grappige nummers, welke zeer in den smaak vielen kwam het hoofdnummer, In de autocabine tewater". Allereeerst werd door enkele le den het redden van personen uit de auto cabine welke geheel onder water zat gede monstreerd. In een minimum van tijd kwam het hoofdnummer: „In de autocabine gewicht en grootte aan een volwassen per soon gelijk is, naar boven. Daarna zagen we van een vrouwelijk lid der brigade het uit d(, autocabine halen van een steen en tot slot werd de auto' cabine met mej. Schouten erin geheel onder water gebracht Zij ver bleef daarin 4 min en 35 sec. en kwam springlevend boven. Zij vertoonde daarbij dit sterke staaJtje, dat zij tijdens haar ver blijf in de cabine beide portieren had ge opend en zelfs ook het achterluikje zonder eenigen last hiervan te ondervinden. Ook de heer van Iterzon liet zien, dat niet al leen de jonge leden tot zulke prestaties in staat waren doch hij, die een leeftijd heelt van 59 jaar kroop rustig in de cabine, deed de deuren dicht en liet zich met_ ca bine en al in het water glijden en verbleef daarin eveneens eenige minuten om door een der portieren weer aan het wateropper vlak teverschijnen. Na een komisch steekspel werd deze zeer interessante mididag besloten. We hopen dat velen deze jonge vereeniging met een fiancieele bijdrage zullen steunen. Tot degenen, die kunnen zwemmen zeggen wij: „Leert ook reddend zwemmen", want gij kunt hierdoor uw medemensch in tijden van nood van grollen dienst zijn. ERNSTIG ONGEVAL Zondagmorgen heeft' aan boord van de stoomboot IJssel I, waarmede door de afd. van de S.D.A.P. te Amsterdam een tocht werd gemaakt, bij ihet passeeren van de brug over deRingvaart nabij Leimiuiden een ernstig ongeval plaats gevonden. De 13- jarige D. Kers. uit de Vondelsvraat, was od een gegeven moment aan de waakzaamheid der zich op ihet 'bovendek bevindende ouders ontsnapt en had zich in de kajuit begeven. Hij stak het hoofd door een der patrijs poorten juist op het moment' dat de boot de brug passeerde. De jongen geraakte met ziin hoofd bekneld en bekwam ernstige verwon dingen. De boot is naar hier doorgevaren, alwaar door dokter van den Bijl genees kundige hulp werd verleend. Overbrenging naar een ziekenhuis werd noodig geoordeeld. Het vervoer daarheen geschiedde oer ziekenauto van de firma Maanse en Kroon. SASSENHEIM PERSONALIA Od haar verzoek is aan mei. S. Voorsluys tegen 1 Augustus a.s. eervol ontslag ver leend als hoofd van de Kleuterschool en tegen 1 Sept. als zoodanig benoemd mej. v. d. Wolff, thans werkzaam als 2e onderwijze res aan de Kleuterschool alhier. UITGAANSDAG DORCAS" Vorige week maakten de leden van de Meisjesvereeniging „Dorcas" oer autobus een uitstapje naar Noord-Brabant. Verschillende plaatsen werden Ibezocht en op diverse punten van de route werd ge pauzeerd. De dames hebben zich uitstekend geamu seerd, hetgeen wij haar van harte gunnen, na een lange winter van ijverig werken voor liefdadige doeleinden. OPGEDRAGEN De bouw van een dubbel woonhuis met groote bergschuur werd opgedagen aan 't bouwkundig bureau J. P. Oudshoorn en Zonen. POLOWEDSTRIJD Deze week. Woensdag 21 Juli speelt de S Z.V. tegen de Zijl IV. De wedstrijd vangt aan om kwart voor acht en zal worden ge houden in het zwembad alhier. VOORHOUT ERNSTIGE AANRIJDING Het ernstige auto-ongeval dat Zaterdag avond 3 Juli op den gevaarlijken driesprong Teylingerlaan-Loos erweg-Jacoba v. Beieren weg den omwonende heeft opgeschrokken en dal' aan één persoon het leven heeft ge kost, is Zondagavond opgevolgd door een ernstige aanrijding. Te omstreeks kwart over zeven kwam vanuit de richting Voorhout een luxe Ford auto G 12413. afkomslig uit Haarlemmer meer.en bestuurd door D. V. aldaar, rijden de in de richting Lisse. Ter plaatse van den driesprong kwam het dertienjarige doch tertje van den heer de B. alhier, per rijwiel vanuit de richting Sassenheim gereden. Zij is, terwijl zii de bocht nam, tegen den voornoemden aufo opgebotst'. Haar rijwiel werd onherstelbaar iu elkaar gereden, ter wijl zij zelve tegen het wegdek werd ge smakt. Op advies van den heer W. D. Th v. W„ welke direct na het ongeval ook aan wtezig was, liet men het kind stil op den RADIO- DISTRIBUTIE MAANDAG 19 JULI Programma III: 8.Keulen, 10.05 diversen, lp.35 Parijs R„ 12.05 Londen Reg., 12.50 Brus- sel VI., 14.20 Keulen, 15.20 Londen Reg., 16.20 Keulen, 17.20 Parijs R„ 18.20 Londen Reg., 19.20 Keulen. 20.20 Brussel Fr., 21.2.0 Keulen, 22.20 Brussel VI., 22.35 Beromünster of div., 3.20 Keulen. Programma IV: 8.— Brussel VI.. 9.20 Lllle, 9.50 diversen, 10.35 Droitwich, 18.20 diversen, 19.50 Londen Reg., 20.20 Droitwich, DINSDAG 20 JULI Programma III: S.Keulen, 10.05 diversen, 10.50 Keulen, 11.20 Parijs R., 12.20 Brussel VI., 14.05 Droitwich, 14.50 Parijs R., 15.20 Londen R., 1720 Brussel VI., 8.50 Londen Reg., 19.20 Parijs! R.. 20.20 Keulen, 21.10 diversen, 21.35 Brussel .20 Brussel VI., 2.30 Brussel Fr., 23.15 Berlijn Progrs 9.50 dlve 14.05 Droitwich, 18.23 diversen, 18.45 Droitwich,' 19.10 Keulen, 19.50 Londen Re^., 20.20 Droitwich, 23.20 Londen Reg., 23.35 Droitwich. Agenda Maandag 19 Juli: Den Burcht. Aanmel ding voor deelname aan den 3 October-op-' toclit. 7.30 (dames) en 8.30 (heeren). N.V. UTRECHTSCHE HYPOTHEEKBANK UTRECHT 31/2 Pandbrieven a 10O Alle nog niet uitgelote of aflosbaar ge stelde 41/4> pandbrieven, kunnen tot nader bericht nog geruild worden in: 3V2 PANDBRIEVEN i 99% De Directie, Mr A. J. S. VAN LIER. Mr. P. R. HOORWEG. weg liggen, terwijl per telefoon medische; hulp werd ingeroepen. Toevalligerwijze reed Dr. le Grand van Sassenheim voorbij, die door de omstanders werd aangehouden.' Deze stelde een eerste onderzoek naar de toestand van het meisje in, waarna op diens advies, daar hij niets ernstigs consta- teerde, het meisje in de woning van voor noemde .v W. werd binnengebracht. Hel'; ongeval liet zich aanvankelijk niet ernstig; aanzien, maar fipoedig begon het meisje allerlei wartaal uit te spreken, terwijl zij haar bekende omstanders geheel niet her kende. Inmiddels waren haar ouders van 't ongeval in kennis gesteld en werd het kind door haar moeder afgehaald en per auto van den heer Heemskerk huiswaarts ver voerd. Later op den avond bleek haar toe stand van dien aard, dat Dr. Dommisse van Sassenheim werd ontboden, welke een ernstige hersenschudding constateerde. Toch werd de toestand niet levensgevaar lijk geacht De gemeente-politie heeft de schuldvraag' van dit ongeval in onderzoels. VOORSCHOTEN WANDELSPORT De afd. Voorschoten van de Chr. Korfbal- bond „Vitesse", die aan de i.l. gehouden Roitterdiammermarsöh heeft deelgenomen, wil de wandelsport blijven beoefenen om voor een evemtueelen volgenden te houden marsch paraat te zijn. Op Dinsdagavond a.s., te half acht zal weer een trainingsmarscli worden gehouden vanaf het Vitesseterrrein. aan den Landweg. Ook niet-leden kunnen aan deze marsch deelnemen. woubrughe UITSTAPJE De drie hoogste klassen van de school met den Bijbel maakten Zaterdag per autobus-! sern een reisje naar Rhenen. De hoofdscho tel van dien dag was het bezoek aan Ouwe- hands Dierenpark en het verdere van deni dag werd doorgebracht in lbosch en heide. Onnoodiig te eieggen dat de jeugd Molop heeft! ge/nioten. ,j RAADSAGENDA De Raad komt Woensdag a.s., 's Voorin, halftien, in openbare vergadering bijeen, ter behandeling van de volgende agenda: 1. No tulen. 2. Ingekomen stukken. 3. Conversie geldleen ingen. 4. Intrekking raadsbesluit aankoop woning. 5. Aanbieding gemeente en bedrijfsrekeningen. 6. Bijdrage Chr. H. B. S. te Alphen. 7. Voorstel inzake uitbrei-, dingsplan 8. Wijziging begrooting 1937. 9- Rondvraag. Zondagmorgen is in zijn woning overle den de heer O. C. van Hemesscn, oud-veld wachter der gemeente. Vooral op het gebied van oudheid verwierf hij een groote ver maardheid; het gemeente-archief getuigt hieiwan wel. I-lij bereikte den leeftijd yan 82 jaar. FAILLISSEMENTEN - J B A Marc Bussel, Kort J. Melhado, winkelier, Chr. Bruninsstraat 16 ,-c. jhr mr C J van der "Wyck; cur mr M L Savelberg. Nalatenschap van mevr. de wed J L Maronier sob. de Riel, laatstelijk gewoond hebbende mr J H van Laer; cur mevr. mr H. van Sollnge—Henkemans. A. Klinkenberg, koopman, te Katwijk, Com- andeurslaan 3. R.-c. mr W G F Borgerholf F H G Vei L Sprey. k H. ^Levitfru F Borgerhoff 1

Nieuwe Leidsche Courant | 1937 | | pagina 6