llinuur fCrihsriir (üauritttt ONJUIST BEOORDEELD Dagelijks verschijnend Nieuwsblad voor Leiden en Omstreken PRINSES JULIANA abonnementsprijs: Per kwartaal in Leiden en in plaatsen waai een agentschap gevesligd is 235 Franco per post 2.35 portokosten Per week0.18 Voor het Buitenland bij wekelijksche zending430 Bij dagelijksche zending530 Alles bij vooruitbetaling Losse nummers 5 ct. met Zondagsblad 7ct Zondagsblad niet afzonderlijk verkrijgbar Bureau: Breestraat 123 Telefoon 2710 (na 6 uur 3166) Postbox 20 Postgiro 53936 NO. 6133 ZATERDAG 10 JULI 1937 18e Jaargang 3übcrtCTTtiepri0tii: Van I tot 5 regel» f t.17'/» Bke regd meer032'f» Dtgezonden Mededeelingen van 1-5 regels2-30 Bke regel meer- 045 Voor hel bevragen aas 1 bureau V wordt berekend ƒ0.10 Een beroep op redevoeringen, dat niet ter zake dient j „Geschriften moet men beoordeelen naar hun datum" dat is een vele- l malen aangehaald woord van een Fransche schrijfster, dat in de loop der jaren nog niets aan waarde heeft in geboet. Uitspraken, oordeelvellingen worden j gegeven niet in abstractie, los van fei ten en omstandigheden, maar met het oog op een bepaalde situatie. Juist in het feit, dat men zekere verschijnselen en gebeurtenissen in een bepaalde periode, op een bijzonder tijdstip, toetst en beoordeelt, is de waarde van menige uitspraak gelegen. Dit eigenaardige karakter van zulk een meeningsuiting houdt nu tevens in, dat men haar beteekenis niet mag uit breiden buiten de grenzen van het bij zondere geval en men er geen algemeene gedaante aan mag geven. Doet men dit wel, dan rukt men de uitspraak uit haar verband en legt den spreker iets in de mond, waarvoor hjj de verant woordelijkheid niet kan dragen. Deze overwegingen kwamen ons de laatste dagen meer dan eens voor de aandacht, wanneer wij kennis namen van publicaties in sommige bladen om trent de kabinetsformatie, met name wanneer men handelde over de grond slag van het nieuw-gevormde Kabinet. Deze grondslag oordeelt meer dan niet juist, omdat hij afwijkt van hetgeen Dr Colijn in de Sta ten-Generaal zou hebben gesproken omtrent hetgeen men pleegt te noemen „de breede basis". Zoo kon men in de vrijzinnige pers herhaaldelijk lezen, dat Dr Colijn met zy'n „breede basis" niets anders bedoel de dan die, welke ook aan het vorige Kabinet ten grondslag lag. Want waar om zou hij het anders bedoelen dan hjj liet zei? Dus maakte men hem er ook een grief yan, dat hij niet tot stand bracht, wat men van hem mocht verwachtenof dat hij voor het minst was heengegaan toen j zijn eerste pogen mislukte. I Is dit oordeel juist? Wanneer wij willen trachten hierom trent enkele opmerkingen te maken, I laten wij buiten beschouwing de vraag of een kabinetsformateur, wien een bepaalde oplossing voor oogen staat, noodzakelijk van verdere bemoeiingen moet afzien, wanneer hij dit doel niet bereiken kan, ook al zou de opdracht er ruimte voor laten. Wanneer wij de be antwoording dezer vraag terzijde laten is dat niet, omdat zij ons niet gelegen i komt, maar omdat zij valt buiten de opzet van dit artikel, gelijk dit door de aanhef wordt bepaald. Brengen wij ons die aanhef in her innering, dan valt het op, dat de grond slag van het nieuwe kabinet door zijn bestrijders vrijwel uitsluitend wordt getoetst aan datgene, wat Dr Colijn bij de algemeene beschouwingen over de staatsbegrooting voor 1937 iij de Sta- ten-Generaal zou hebben gezegd. Is het juist deze uitingen bij de kabinetsfor matie in het geding te brengen, ja, daaraan met betrekking tot deze aan gelegenheid niets minder dan norma tieve kracht toe te kennen? Deze vraag meenen wij ontkennend te moeten be antwoorden. Men zou de vraag kunnen stellen of het juist was, dat de leider van het kabinet zich bij die gelegenheid begaf in discussies over de vraag welke vorm van samenwerking in het ministerie als de meest gewenschte ware te beschou wen. Het aan de orde stellen dezer kwestie mocht voor sommige politieke fracties begeerlijk zijn, voor het kabinet was er geen enkele noodzaak deze weg ook in te slaan. Intusschen, nu voor Dr Colijn dit be zwaar niet aanwezig scheen te zijn, rijst de volgende vraag, door ons reeds eer der geformuleerd: bond Dr Colijn zich door deze uitspraak bij een toekomstige kabinetsformatie? Of juister: Mocht aan Dr Colijn, als formateur door Hare Majesteit uitgenoodigd, de vroegere meeningsuiting worden voorgeworpen ter bestrijding van het door hem be reikte resultaat? Wij zeggenneen In het algemeen reeds niet: des mi nisters uitspraak was stellig niet los te maken van de omgeving, waarin de minister sprak, van de positie, die hij tijdens het debat innam: leider van een kabinet op breede basis. Wanneer men erkent en wij wenschen dit te doen dat een kabinetsvoorzitter, wiens hart sterk zou zijn uitgegaan naar een coalitiekabinet, toch op dat moment vanaf die plaats uit staatsrechtelijke en uit hoffelijkheidsoverwegingen be zwaarlijk uiting had kunnen geven aan een dergelijk gevoelen, zal men tevens moeten toegeven, dat men den presi dent evenmin sterk persoonlijk mocht binden aan de wèl gegeven Maar er is meer. Sprak minister Colijn in de Staten-Generaal als forma teur van het nieuwe kabinet? Natuur lijk niet; daarvan was op dat oogen- blik de grondslag nog niet bekend, waarvoor toch van beteekenis is de uit slag der nieuwe verkiezingen. Wèl heeft daarna de stembus gesproken en, reke ning houdende met de uitslag dier ver kiezing, heeft de Koningin opdracht tot het vormen van een ministerie ver leend. Dat iemand, door Hare Majesteit op grond van een gehouden verkiezing met de kabinetsformatie belast, daarbij zou zjjn gebonden door vroegere meenings- uitingen, die een niet strikt persoonlijk karakter dragen, in een ander verband werden uitgesproken en buiten invloed stonden van later opgekomen factoren, die niet mogen worden uitgeschakeld, kunnen wij niet als juist aanvaarden. Wanneer in een onzer rechtsche bla den ter illustratie van des Ministers oordeel omtrent de breede basis o.a. gewezen wordt op hetgeen door Dr Colijn in zijn redevoeringen voor de kiezers werd gezegd, wijst de redactie der Nieuwe Rotterdamsche Courant dit beroep af omdat Dr Colijn daar zou staan in een andere positieom als anti revolutionair stemmen te werven voor zijn partij. Al getuigt deze omschrij ving niet van fijnheid de formeele onderscheiding op zichzelf is juist. Daarom te meer is het onbegrijpelijk, dat verschillende linksche bladen niet hebben verstaan, dat hun beroep op de bekende zinsneden uit het Kamerdebat alleen reeds om formeele redenen be wijskracht mist. Men moet geschriften, maar ook gesproken woorden, beoor deelen naar het tijdstip, waarop en naar de omstandigheden, waaronder ze geuit zijn. PRINS BERNHARD TE DEN HELDER Met de O 16 het zeegat uit Corpsdiner van de M arine-officieren Z.K.H. Prins Bernhard heeft gister een bezoek gebracht aan den Helder. Te half elf in den morgen arriveerde de Prins voor de woning van den vice-admi- raal T. L. Kruys, waar hij op hartelijke wijze werd ontvangen. Een klein half uur verbleef de Prins ten huize van den vice-admiraal. Door dezen vergezeld begaf hij zich kort voor elf uur tusschen een haag van toeschouwers door naar het Havenplein, waar hij van een sergeant een krans van eikenbladeren en rose aniers en oranje dahlia's met een wit lint, waarop een gekroonde B. overnam en doze neerlegde bij het marinemonument. Stram jn de houding salueerde de Prins voor het monument Vervolgens werd ge reden naar het Helden der Zeeplein, waar een krans werd gelegd op het monument voor de redders der zee. Vervolgens werd naar de Buitenhaven gereden, waar de Prins zich inscheepte aan boord van de O 16. Te ruim half 12 voer Prins Bernhard voor de eerste maal met een duikboot van de Marine het zee gat uit Op zee heeft de Prins met groote belang stelling kennis genomen van verschillende manoeuvres. Voordat de boot onder water ging maakte de Prins een rondgang door het schip. Van verschillende gedeelten van de reis maakte de Prins filmopnamen. De lunch werd aan boord gebruikt en om streek kwart voor drie arriveerde men na een welgeslaagde tocht weer in de haven van den Helder. Nadat ten huize van vice-admiraal Kruys de thee was gebruikt, werd een bezoek ge bracht aan het Koninklijk Instituut voor de Marine. Te ruim half vijf keerde de Prins terug naar de woning yan vice-admiraal Kruys. 's Avonds nam hij deel aan het corpsdiner van de marine-officieren, dat te zijner eere werd gehouden. GROOTE KERK TE ALKMAAR Steunbeer en bezweken en gescheurd Instorting dreigt. Er bestaat op het oogenblik groot ge vaar voor instorting van de Groote of St Laurenskerk te Alkmaar. Reeds eenige jaren geleden dreigde 't gevaar, toen de westelijke mnnr scheu ringen vertoonde. Men heeft toen kost bare maatregelen genomen, waardoor aan de verzakkingen en scheuringen een einde kwam. Maar toch waren die maatregelen niet zoo, of er bleef gevaar, zoodat de rondwandeling om de kerk verboden werd en een groote schutting de toegang tot de achterzijde van de kerk belette. Woensdagmiddag nu heeff de vrouw van den koster der kerk een harde knal gehoord in ol bij de kerk. Ze ging ter stond een onderzoek instellen, maar kon niets vinden. Daarop waarschuwde zij de kerkvoogdij en de heeren F. H. Rin gers, architect en Saai, president-kerk voogd en eveneens architect, hebben een zeer nauwkeurig onderzoek ingesteld. Dit onderzoek leidde tot ontstellende ont dekkingen: een der zgn. steunbeeren is aan de buitenkant over een lengte van meer dan een meter ingestort en de steenen hangen nog sleahts door middel van het anker eenigszins samen. En aan de binnenkant dus in de kerk zelf wai-en drie andere steunbeeren gescheurd en hier vond men groote stukken steen en kalk, die uit deze muren waren gevallen. Dit alles was niet gebeurd in de weste lijke, maar in de zuidelijke muur, zoodat op het oogenblik twee groote muren van 't ge bouw met instorting bedreigd worden. Des deskundigen konden voorts consta- teeren, dat de geheele zuidelijke muur „werkte" en dat in de muur een onbekende spanning ontstaan is, die een uitwerking naar buiten heeft Met het oog op het di'eigende gevaar b? sloot de Kerkvoogdij de kerkdiensten in deze kei'k voorloopi? te verbieden, terwijl gistermiddag het Departement telegrafisch van het dreigende gevaar in kennis is ge steld. Op last van bouw-en woningtoezicht werd verder het plantsoen aan de zuidzijde dei- kerk, waardoor de weg naar 't postkantoor loopt, voor het publiek afgesloten. Men venvacht, dat Rijksmonumentenzorg heden na een bezoek aan de kerk maatrege len zal nemen, om een instorting te komen. ZWEEFVLIEGTUIG NEERGESTORT Op 1200 meter hoogte in een vrille geraakt Bestuurder wonder boven Loonsverhooging in de kleedingindustrie Met ca. 2 procent Met ingang van a.s. Maandag worden de loonen, vastgesteld in het collectief conti-act voor het heerenkleedingbedrijf, met circa 2 procent verhoogd. De overeenkomst, die op 15 Februari 193 voor een jaar werd aangegaan, is in het voorjaar van 1937 niet opgezegd. Echter was vooi-af tusschen partijen overeengekomen, dat tusschentijdsche herziening der loonen mogelijk zou zijn indien dit door de om standigheden zou zijn gewettigd. In verband met deze afspraak verzochten de werknemersbonden aan de werkgevers een bespreking. Deze heeft plaats gehad op 2 Juli en heeft er toe geleid, dat besloten werd, ingaande 12 Juli de uurloonen van 57 cents en hooger met 1% cent te verhoogen, en de uurloonen beneden 57 cents met 1 cent Deze verhooging komt overeen met de stij ging van de kosten voor levensonderhoud, die blijkens de publicaties van het Centraal bureau voor de statistiek, van October 1936 tot Mei 1937 ruim 2 procent bedroeg. De nieuwe uurloonen zijn als volgt: Gemeenteloonklasse I II III IV V Uurloonwerkers op atelier 64% 61% 58% 55 51 ets. Stukloon- of tarief- werkers op atelier 62% 59y2 56 53 49 ets. Huisarbeiders 61% 5855 52 48 ets* Repai-ateurs (atelier- en huisai-beiders) 58% 55 53 50 47. ets Christelijk Sociale cursus Se Chr. Sociale cursus, zal dit jaar ge houden worden van 13 tot 17 Sept. te Lun- teren. Behandeld zullen worden de volgende onderwerpen: le. „Het economisch leven in verband met de technische ontwikkeling (rationalisatie en werkloosheid)" in te leiden door Prof. Dr. Mr. P. Lieftinck 2e. „Het economisch leven in verband met de bevolkingsopbouw" in te leiden door Dr Ph. J. Idenburg. 3e. „Hef ai-beidsrecht in verband met de sociale wetgeving" in te leiden door Mr. P. Borst. 4e. „Het ontwakend Oosten in zijn betee kenis voor het sociaal-economisch leven van Europa", in te leiden door Dr Ir. H. G. van Beusekom. Ook zal er een dag beschikbaar zijn voor de Prot. Chr. Arbeiders Internationale, waar drie referaten zullen worden gehou den door vertegenwoordigers van de Deen- sche, Hollandsche en Zwitsersche organisa ties. De oogst van vroege aardappelen Volgens ontvangen berichten moet het thans met de afzet van vroege aardappelen in tegenstelling met tot voor kort zeer vlot loopen. De aanvoer op de veilingen is heel groot en zelfs worden de aardappelen, die ingekuild zijn al weer te voorschijn gehaald en verkocht. Engeland, Duitschland en Zuid-Amerika zijn aan de markt en vragen in ruime mate, zoodat niet veel aardappelen doordraaien. Druk is men dan ook bezig met de aardappelen te rooien, want men vreest na 15 Juli (de datum, waarop de door de Groen- tencentrale vastgestelde minimumprijs ver valt) een inzinking van de prijs, wat nog lang niet zeker is. Gistermiddag omstreeks half twee is nabij de Heul onder de gemeente Alphen aan den Rijn het zweef vliegtuig „De Blauwe Vogel", gemerkt P.H, 61, van de Haagsche Zweefvlieg- club, bestuurd door den 21-jarigen student in de rechten J. van der Meer, wonende te Leiden, van een hoogte van 1200 meter recht omlaag gestort en te pletter geslagen op den rand van een sloot en een weiland. De bestuurder bleef wonderlijk genoeg volkomen ongedeerd. Het ongeluk is te wijten aan het feit, dat het ranke vliegtuig in een vrille raakte. Bij een poging om het weer recht te krijgen, brak de linkervleugel af. waardoor het toe stel als een pijl naar beneden schoot. De afgebroken vleugel is later onder de ge meente Woubrugge teruggevonden op een afstand van vier kilometer van de plek, waar het vliegtuig neergekomen is. De over blijfselen van het toestel zijn gedemonteerd. Het vliegtuig was op Ypenburg gestart De bestuurder vatte het geval nogal kalm op, want toen een verschrikte landbouwer op hem toesnelde vroeg hij. terwijl hij zich nog midden tusschen de ravage bevond, laconiek: „Heb je misschien een sigaret voor me"? De bekende „Blauwe Vogel", het sierlijke fraaie zweefvliegtuig van de Haagsche Zweefvliegclub zullen de deelnemers aan de Rotterdammermarseh zich nog wel herinne ren. Deze ranke vogel heeft toen op Yihjm- burg eon aantal welgeslaagde zweefvluchten gemaakt en de tippelaars, alsmede de vele belangstellenden op het terras in verrukking gebracht. De vogel is thans tot een wrakhoop gesla gen en het mag een wonder heeten dat de heer v. d. Meer er het leven heeft afgebracht De jeugdige vlieger zei de tegenover fami lie en vrienden zeer dankbaar te zijn voor dezen afloop. Volgens de verklaringen van den heer v. d. Meer zelf is hij op 1200 Meter in een mist bank terechtgekomen. Daar hij geen blind- vliegapparaat bezat was dit een heel onaan gename gewaarwording, want de bestuurder wist zoodoende niet in welke richting hij vloog. Wel voelde hij zich nog regelmatig omhoog gaan, en het moet op ongeveer 1500 Meter hoogte zijn geweest, dat er iets begon te haperen. Het toestel maakte een paar on- gewenschte manoeuvres, de snelheidsmeter weigerde verdere diensten ende tocht omlaag begon. Weer op 1200 Meter gekomen bemerkte de heer v. d. Meer dat hij in een ringvrille was geraakt. Bij de pogingen om het toestel recht te krijgen, brak de linkervleugel, door de kracht waarmee de bestuurder te werk ging, over een lengte van 5 Meter af. Er was toen geerr houden meer aan. Blik semsnel stortte het toestel naar beneden en de vlieger dacht dan ook dat ziin laatste uur geslagen was Doch op 400 Meter van den grond slaagde hij er torih nog in het vliegtuig in eenigszins horizontale stand te krijgen. Dit gaf althans eenige kans op red ding. Het eing er nu om met zoo weinig mogelijk gebroken ledenmaten op de grond aan te komen. Met een vaart van een paar honderd kilo meter bereikte de bestuurder den grond. Eerst wierp hij het toestel op de overgeble ven vleugel en daarna op den staart. Deze knapte finaal af. Doch de vaart werd ge stuit en een eind verder kwam liet toestei tot stilstand. De bestuurder was totaal on gedeerd I De heer v. d. Meer verklaarde dat het toe stel als verloren moest worden beschouwd. Het was echter verzekerd voor f 3000. De heer v. d. Meer is een ervaren zweef vlieger, die reeds 5 jaar practijk achter den rug heeft. Hij was gister van Ypenburg op gestegen om het zilveren c-brevet te halen (afstandsvluc.ht van 50 K M.L De vlieger heeft een avontuur beleefd, dat hem zijn leven lang zal heugen! Auto in het Winschoterdiep Zes inzittenden gered In den laten middag is gister een personen auto van den heer Vos uit Groningen, te Zuidbroek honderd meter voorbij het ge meentehuis bij het passeeren van een grooten petroleum wagen door tot nu toe onbekende oorzaak tegen een meerpaal gebotst en ver volgens in het Winschoterdiep terecht geko men. In den wagen bevonden zich, behalve de heer en mevrouw Vos, hun 76-jarige moeder en drie dochters. Een ander meisje, mej. J. Vos, zat aan het stuur, toen het ongeluk ge beurde. Haar vader zat naast haar. Direct kwam van alle kanten op dit drukke punt in Zuidbroek hulp opdagen, terwijl ook een schipper met een bootje toesnelde. De auto lag geheel onder water. Het mocht een- ter gelukken alle inzittenden behouden op het droge te brengen. Slechts een van de meisjes had lichte verwondingen gekregep. De overigen kwamen met den schrik vrij. Nadat allen van droge kleeren waren voor zien hebben zij met een auto uit Zuidbroek de terugreis naar Groningen voortgezet. De verongelukte wagen zou later worden opge haald. Dezer dagen hield de Westerafdeeling 'van de Vereeniging van Chr. Land- en Tuin- bouwonderwijzers, enz. een vergadering te Rotterdam onder leiding van het hoofdbe- stun -lid C. Vink van Ottoland. Deze leid de een bespreking van het vraagstuk der ordening van het bedrijfsleven in verband ook met den landbouw. Om des tijds wille werd het tweede onder werp uitgesteld en onderscheidene vragen van meer practischen aard besproken, zooals de wenschelijkheid van meer cursussen, ver laging van het het aantal deelnemers, wat er gedaan kan worden om het onderwijs te bevorderen en enkele zaken in verband met le positie van den onderwijzer. Tot voorzitter werd gekozen de heer C. Vink van Ottoland, tot Secretaris de heer M. Wijnands van Nieuwland en tot Pen ningmeester de heer E. J. van den Berg van 's Gravendeel. NEDERLAND OP 2TN BREEDST Volgens de jongste gegevens van het Centraal Bureau voor de Statistiek konden van de 100 ingelijfden bij de land- en zee macht in 1936 99 88 pet lezen en schrijven, 0.03 alleen lezen en 0.09 lezen noch schrij ven. Deze 0.09 pet bestaat uit slechts 22 personen. Dat zijn schippers en kramers, die geen kans voor onderwijs kregen. We kunnen dus zeggen dat het analfabe tisme in Nederland practisch niet meei voorkomt. Ons land blijkt daarmee te staan aan de top der beschaafde landen. „Dat is, collega's, onze glorie!" aldus L. v d Z.(weep) in de School met den Bijbel. DINER VAN DEN MINISTER-PRESIDENT De minister-president, Dr. H. Colijn, bood gisteravond aan zijn ambtgenoot en een diner aan in hotel „Kasteel Oud-Wassenaar' DE VRIJHEIDBOND De berichten volgens welke het bestuur van „De Vrijheidsbond" binnenkort collectief zou aftreden, worden door Mr. W. C. Wen d e 1 a a r tegengesproken. Slechts is juist dat er in het a.s. najaar een buitengewone algemeene vergadering van den Vrijheids bond zal worden gehouden ter bespreking van den uitslag der verkiezingen. Het be sluit, dat het hoofdbestuur zijn zetels ter be schikking zou stellen is niet genomen en ook niet te verwachten. Te Enkhuizen wordt op het oogenblik de oude vestingbrugt waarvoor zoovele vijanden werden teruggeslagen, afgebroken. Deze brug (vroeger ophaalbrug) is gelegen vlak voor de Koepoort en dateerrt uit het einde der 16e eeuw en begin 17e eeuw. Vanuit Hoorn is deze brug de eenige toegang tot de stad en in verband met den aanleg van den nieuwen provincialen weg Hoorn—Enkhuizen is de brug veel te smal en zal daarom worden vervangen door een moderne, met links en rechts verkeer rond de Koepoort 'Achtergrond N.V. GRONINGSCHE HYPOTHEEKBANK gevestigd fe GRONINGEN De Bank geeft uit: 31/2 Pandbrieven a 991/2 (Koers van omwisseling 99% VOORNAAMSTE NIEUWS Dit Nummer bestaat uit TWEE bladen en het ZONDAGSBLAD Te Utrecht is een vergadering gehou* den van de Bondsraad van de Bond vaii Chr. Prot. P.T.T.-personeel. Te Alphen aan de Rijn is een zweef* vliegtuig neergestort. De vlieger, de heea J. van der Meer, is ongedeerd gebleven, j Er bestaat groot gevaar voor de fcw storting van de Groote Kerk te Alkmaar* De plannen voor de Vondel-herdenking te Amsterdam. Bizonderheden over de nieuwe regeling inzake herhalingsoefeningen. Gistermiddaq is een auto in het Win* schoterdiep gereden. De zes inzittende^ zijn gered. Op Nederlandsch voorstel zal de Brit* sche regeering trachten bemiddelend op te treden inzake het non-interventie* vraagstuk. Frankrijk heeft geweigerd Franco als! oorlogvoerende partij te erkennen. Het Chineesch-Japansche incident bij de Joengting-rivier is bijgelegd. Bonnets financieele maatregelen. VALKENBURG (L.) - Tel. 8 Modernste Hotel ter plaatse BETONHOUT KISTENHOUT, Houthandel „ALBLAS" N.V, WADDINXVEEN Opslagplaatsen te: Rotterdam: Zwaanshals 119—121 's-Gravenhage: Fahrenheitstr. 343 TRIPLEX Vraagt prijs LIJSTWERK VALKENBURG (L.) Hotel „FRANSSEN" Het bekende Hotel ter plaatse Bondshotel A.N.W.B.ENJLC. Telefoon Sw LIFT 80 Kamers met k. en w. str. water* Prachttnin Pensionprijs 3% gld* VRAAGT PROSPECTUS VAN MOSCOU NAAR GOLGOTHA In een korte, heldere brochure zet de h©eC G. Oversteegen uiteen, dat hij vroeger overtuigd aanhanger was van het commu nisme, doöh dat hij. mede tengevolge van, een reis naar het Mekka der bolsjewisten, zich de voosheid van het stelsel bewust was sreworden. Meer dan dat. In de leegte, door teleurstellingen ontstaan, kwam de volheid van vrede die slechts in Gods Wooro is te vinden. De brochure werd uitgegeven bij G. J. Kruiderink te Heemstede ERNSTIGE VAL De heer D. V. viel gistermorgen in hnis van de wenteltrap. Hij kwam met zijn hoofd door een ruit te vallen, waardoor eem snij- wond ontstond, die Dr. van Lindern tracht te te hechten. De wond was echter zoo groot, dat uit Rotterdam een chirurg kwam, die do wond gehecht heeft. Gisteravond was de toe stand redelijk. Gisteravond is in de Javastraat bij de Alexanderstraat te Den Haag, een dame, de 48-jarige mevr. C A. L., wonende in de Van Dijkstraat, bij het passeeren van een. vluchtheuvel tegen een rijdende auto opge- loopen. De G.G.D. heeft haar met schedel- basisfractuur naar het ziekenhuis Zuidwal overgebracht. Wilt U vooruit komen in het winkelbedrijf? Volg dan onze degelijke en goedkope; schriftelijke cursus VERKOPER, VERKOOPSTER Speciale opleiding voor verschillende branche*. Gratis hulp bij sollicitatie Vraag zonder verplichting inlichtingen bij AS.S.Q. Nieuwe Plein 31. Arnhem

Nieuwe Leidsche Courant | 1937 | | pagina 1