|liruu>r grthsd)t (tfmtrattl Dagelijks verschijnend Nieuwsblad voor Leiden en Omstreken Chr. Politieambtenaren bijeen HOLLANDER RIDDERORDEN abonnementsprijs!: Per kwartaal in Leiden en in plaatsen waar een agenlschap gevestigd is 235 Franco per post 2.35 portokosten Per week0.18 Voor het Buitenland bij wekelijksche zending430 Bij dagelijksche zending550 Alles bij vooruitbetaling Losse nummers 5 ct. met Zondagsblad 7'/> ct Zondagsblad niet afzonderlijk verkrijgbar No. 6129 Bureau: Breestraat 123 Telefoon 2710 (na 6 uur 3166) Postbox 20 Postgiro 58936 DINSDAG 6 JUL11937 18e Jaargang Hbbmentieprijjrn: Van I tot 5 regelt LIT1/» Bke regel meer 032*6 iigezonden Mededelingen van 1-5 regela 230 Elke regel meer 0-45 Voor bel bevragen aan 1 bureau V wordf berekend O.IO_J[ OPENBARE TOELICHTING GEWENSCHT Twee zaken vragen naar onze meening openbare toelichting. In de eerste plaats is daar de bestelling van twee schepen voor de H.A.L. in Dene marken, omdat prijs en leveringstijd in Ne derland niet overeen kwamen met de wen- schen, welke de directie der H.A.L. stelde. Reeds maakten wij daarover op een an dere plaats (zie ons blad van gisteren) en kele opmerkingen, welke wij hier niet wil len herhalen. Ook laten wij de vraag rusten of „hét roode Noorden" nu wel zoo'n dorado .voor de arbeiders moet zijn als de roode pers ons te uit en te na verzekerd heeft, wan neer de bouwprijs daar zooveel lager is dan ■hier. Wel echter rijst de vraag of de maat schappij, welke nog kort geleden van de Benas, d.i. van de overheid, d.w.z. van je- lastingbetalend Nederland een douceurtje van eenige millioenen kreeg, zoo maar, zonder de regeering er in te kennen, een millioenen-order in het buitenland mag plaatsen? Aanvankelijk dachten wij, dat de regeering bemiddelend was opgetreden cn dat van Denemarken tegenprestaties bedon- gen waren. Nu dat niet het geval schijnt te zijn, zouden we toch gaarne over deze aan gelegenheid iets meer willen vernemen. In Denemarken is immers volop werk en hier zijn nog honderdduizenden zonder arbeid. Meer licht dient ook ontstoken te worden over de kwestie van de kabellevering voor de electriciteitskoppeling tusschen den Haag en Rotterdam. Na twee lange geheime yergaderingen heeft de Haagsche Raad met groote meerderheid van stemmen besloten dat de geweldige kabel door een Duitsche firma geleverd zal worden en niet door de Nederlandsche fabriek te Delft, welke toch jvaarlijk groote dingen op dit gebied ge presteerd heeft. Wij zullen ons als niet-deskundigen en buitenstaanders wel wachten partij te kie zen. Maar bevredigen doet de beslissing ons niet. Ten eerste hebben we bezwaar tegen te veel geheimdoenerij. Het is ten slotte een publieke zaak, welke zooveel mogelijk pu bliek behandeld moet worden. Ook zegge men niet, dat men zoo iets in l\et geheim behandelt om de Nederlandsche lirma te sparen. Juist de geheime veroor deeling schaadt haar het meest. Ten tweede js de slagzin: „steunt Nederlandsch fabri kaat" toch meer dan een leuze! De tij den zijn nog abnormaal en het gaat niet aan om op grond vein eenig prijsverschil of van een niet volledig doorgevoerde proef maar direct naar den buitenlandschen con current te loopen. Vooral openbare lichamen behooren een voorbeeld te geven en in die colleges niet in de laatste plaats zij die zich terecht beijvererf dat de positie van den Nederlandschen arbeider op hooger peil blijft dan die van den buitenlander. Nogmaals, wij kiezen geen partij, maar 'dat zulk een belangrijke zaak in 't geheim wordt afgedaan kan niet bevredigen. In een uitvoerig adres vraagt de Delftsche fabriek nadere toetsing van de argumenten door Burgemeester en Wethouders van den Haag aangevoerd; het is te hopen, dat daarover het juiste licht valt Het is niet voldoende dat 'alleen eenige ambtenaren en raadsleden weten waarom de Nederlandsche industrie gepasseerd werd. WAAROM OP ZONDAG? De bepalingen omtrent de voorrangs wegen zijn Zondag 1.1. in werking getreden. Hopelijk zullen ze het aantal verkeersonge vallen beperken en dus juichen wij ze toe. Ook is er op zich zelf geen bezwaar tegen, dat de nieuwe regeling op Zondag werd ingevoerd. Immers, verkeer is er elke dag cn Zondags neemt de frequentie in de regel extra toe. Hoe onaangenaam het dan ook is .voor de betrokkenen, de verkeerspolitie heeft des Zondags vaak verzwaarde dienst. Daartegen is nu eenmaal niets te doen cn men schikt er zich in. Er is noodzakelijke Zondagsarbeid welke verricht moet worden. Echter, wel mag van de overheid verlangd Worden, dat zij alle niet-noodzakelijke Zon dagsarbeid nalaat en de noodzakelijke tot een minimum beperkt. Dat laatste schijnt helaas nog niet te geschieden. Onlangs wezen wij er op, dat een geres taureerd postkantoor op... Zondag weid geopend. Wij vroegen naar het waarom, doch kregen geen antwoord. Thans trad de regeling voor de voorrangs wegen op... Zondag in werking met als ge volg, dat 's morgens de borden, welke deze wegen aangeven, onthuld moesten worden (al gebeurde het dan ook zonder plechtig heid) en dat meer politie-personeel dan anders zich van zijn vrije Zondag berooid zag om het publiek in te lichten en te waar schuwen. Wij vragen weer: waarom? De ontluistering van de Zondag neemt reeds door het maatschappelijk leven zulke groote proporties aan, dat de overheid waarlijk wel al het mogelijke mag doen om door haar maatregelen dit kwaad niet <e vergrooten. In uitstekende stemming te Lunteren Wordt de diploma-kwestie weldra centraal geregeld Lunteren, 6 Juli 1937 De politiemannen, die nu hier hun jaarlijksohe algemeene vergadering hou den, hebben het den eersten dag met het weer al uitstekend getroffen. Het behoeft dan ook niet te verbazen, dat de stem ming niets te wenschen overliet. Een politieman zonder uniform pleegt men te omschrijven als een „stillen" agent, maar we kunnen plechtig verze keren, dat te Lunteren de „stille" agen ten wel zonder uniform, maar allerminst stil zijn. Vroolijk klinken tusschen het geboomte de liederen op, en de blijde lach wordt voortdurend gehoord. Gisteren, aan het begin van den middag kwam men uit alle deelen van het land samen in het vertrouwde oord. De keuken had gerekend op gezonde en hongerige ma gen, en ze had niet tevergeefs gerekend. Algemeene vergadering Na den maaltijd ging men terstond over tot het afhandelen van de agenda. Vóór het openingswoord van den voorzitter, den heer B. R e e d e r, van welk openingswoord we gisteren verslag gaven, was het nog een aardig moment, toen door een der aanwezi gen een kloeke en forsche hamer werd aangeboden, met de aanduiding „speciaal voor Lunteren". Beleid hoofdbestuur De mogelijkheid om het beleid van het hoofdbestuur te bespreken, bracht vele ton gen in beweging. Van verschillende kanten zwaaide men lof toe. Zoo de heeren M. Brauns, namens Den Haag. Leiden, Kam pen, Noordwijk, Rijswijk, Dordrecht en eeni ge andere afdee.lingen; G. de Ridder, na mens Hillegersbeirg; J. C. vandenBerg. namens Amsterdam; Th. te Brake, na mens de vakgroep van rijksveldwachters; A. Broos, van Rotterdam; G. O e n e m a, van Rotterdam; A. Schouten v. d. Velde, van Bussum; M. M e y e r i n k, namens Zwolle, Enschedé, Goes en andere afdeelin- gen. Enkelen onder hen richtten zich in t bij zonder tot den bondssecretaris, Mr. M. H. van de V.e en. De heer G. v a n N e 11 e n uit Utrecht vroeg naar resultaten inzake de het vorig jaar door het bondsbestuur- overwogen ver laging van contributie aan het Chr. Nat Vakverbond. Waarom werd dienaangaande geen voorstel ingediend? Ook informeerde hij naar het stadium, waarin de actie tot loonsverhooging en ver betering der arbeidsvoorwaarden verkeert De Voorzitter wees erop, dat behan deld werd het bestuursbeleid over 1936, en in dat jaar was er geen aanleiding, over loonsverhooging te sproken. Wil men dit punt behandelen, dan doe mep het bij de rondvraag of anders geheel afzonderlijk. Tezamen met den bondspenningmees- ter, den heer H. Molenaar, zette hij BUSSUM - Pension HUIZE BEERENSTEIN Pracht ligging bij Bosch en Heide met schitterende Terrassen voor Theeën, Lunchen Dineeren Het le rangs Huis v. h. GOOI Tennisbanen DOMBURG Hotel de L'Europe Tel. 1 Het Hnls waar U zich thnis gevoelt Mod. comfort Badkamers Voor- en naseizoen 4.- Hoogseizoen 5.- A. MEYER, Chef-kok HOTEL „NAEFF" VELP (Geld.) BEKEND RESTAURANT Modern Ingericht Auto-Garage TENNISBAAN Prachtige Tuin Matige Prijzen Telefoon 3152 en 3153 B. BEIJER. HOTEL-PENSION RUSTIGE GEDEELTE NOORD-BOULEVARD NOORDWIJK AAN ZEF Noordwijk aan Zee Hotel Pension NOORDZEE FAMILIEHOTEL - direct aan Zee Telefoon 27 - BILLIJKE PRIJZEN Hotel - Café - Rest. „SEINPOST" 't geheele jaar geopend. Telef. 430 Fam. VAN BEELEN daarop uiteen, dat men zich inzake de contributieverlaging ten opzichte van het C.N.V. in het bestuur uitvoerig had be raden, doch dat men niet met voorstellen had durven komen. Wil men er toe over gaan dan diene men tevens de wegen aan te wijzen, waarop deze moeilijkheid opgelost moet worden. Men kan ook de mogelijkheid overwegen om het C.N.V. geheel los te laten, doch het bestuur vertrouwt, dat hieraan niet zal wor den gedacht. Na uitvoerige discussie over deze-kwestie en nadat besloten werd, de loonsverhooging afzonderlijk te behandelen, werd het be stuursbeleid door alle afdeelingen goedge keurd. Financieel verslag Hetzelfde was het geval met het financieel verslag. De heer C M. van der Does bracht hulde aan den bondspenningmeester voor de overzichtelijke uiteenzetting. Deze zet te naar aanleiding van een vraag het ver band uiteen tusschen den bond en de ver- eeniging „Draagt elkanders Lasten", aan welk fonds de bond contribuant is. Na een vraag betreffende de examen gelden, deelde de secretaris, Mr. van de Veen, mede, dat de mogelijkheid niet uitgesloten moet geacht worden, dat in 1e nabije toekomst een staats- diploma voor politie-ambtenaren wordt ingesteld, hetgeen dus een einde zou maken aan den tegenwoordigen toestand waarbij elke bond examens afneemt. Be sprekingen dienaangaande worden nog op het departement gevoerd. Daarop is het financieel verslag goedge keurd. Dit verslag wijst een daling aan in de contributie-opbrengst Bedroeg deze in 1933 f 21.401.88 en in 1935 nog f 19.198.84, over het jaar 1936 was het f 18.103.52. Deze ver mindering is niet te wijten aan afnemen van het ledenaantal, want dat nam integendeel in 1936 toe, maar aan de overal ingevoerde salarisverlagingen. De verlies- en winstrekening van den bond geeft een kapitaalsvenmeerdering aan van f 339.40, die van het „Ondersteuningsfonds" van f 481.96. De inkomsten van het fonds „Eigen Gebouw" zijn gestegen. Hedenmorgen is de vergadering voortge zet met een bespreking van de wijze, waar op het orgaan „De Christelijke Politieambte naar" werd geredigeerd. Daarna had ver kiezing van enkele leden van het hoofdbe stuur plaats. Belgisch-Luxemburgsche Economische Unie Een contingenteeringsovereenkomst De Regeeringspersdienst deelt mede: Dezer dagen is te Brussel een nieuwe contingenterinpsovereenkomst tusschen Ne derland en de Belgisch-Luxemburgsche eco nomische unie onderteekend. Deze overeen komst komt in de plaats van de op 30 April j.l. afgeloopen overeenkomst van 6 Mei 1936. De nieuwe overeenkomst komt in groote trekken met de oude overeen. Wijzigingen van ingrijpende beteekenis zijn er niet in aangebracht In overeenstemming met den huidigen gang van zaken is, daar waar zulks ver antwoord was, over en weer een aantal contingenten verhooed. De bestaande bepa lingen over de wederzijdsche steenkolen- invoeren werden aan de sindsdien gewij zigde markt situatie aangepast. Ten einde mogelijke te plotselinge prijs- storingen voor enkele tuinbouwartikelen op de Belgische markt te voorkomen, is men overeengekomen, een gemengde commissie in te stellen, die tot taak zal hebben de be langen van de beide landen op dit speciale gebied tegen elkander af te wegen en met elkander in overeenstemming te brengen. De nieuwe overeenkomst geldt tot 1 Mei 1938 T uinbouwveilingen Volgens de ons toegezonden cijfers om trent de omzetten gedurende het eerste half jaar aan de tuinbouwveiling te Berkel en Rodenrijs, loopt het met de prijzen op deze veiling goed. De omzet loopt weer op al is nog niet het peil van 1933 bereikt. In het eerste halfjaar van 1937 werd aan de groen tenveiling verhandeld voor 1.045.585 tegen ƒ965.734 in 1936 en ƒ828.129 in 1935. Maar in 1933 werd in het eerste half jaar voor 1.214.765 omgezet. Ook aan de bloemenveiling aldaar liep het goed. Er werd in dit eerste halfjaar verhandeld voor ƒ66.214 tegen ƒ62.658 in 1936, en ƒ62.645 in 1935. In 1933 bedroeg de omzet ƒ64.764. Wat enkele van de voornaamste produc ten aangaat deelien we nog mede, dat d» hoeveelheid aangvoerde sla minder, doch de gemiddelde prijs hooger was (2.88 tegen 2.62). Ook de komkomnreraanvoer vermin derde, doch de middenprijs was ook dit jaar meer dan in 1936 (3.92 tegen 3.27)» Evenzoo gaat het met de tomaten, waar van de aanvoer ook iets minder was, doch de gemiddelde prijs liep op van 27.26 tot 34.98. Officieele Berichten PHYSISCHE THERAPIE Benoemd is tot gedeleg-eerde van de Nederl. Repeerlnp b(| het 16e jaarl. congres voor Phy- slsche Therapie, dat van 20 tot 24 Sept. 1937 te Cincinnati, Ohio, zal worden gehouden, dr J van Breemen, te Amsterdam Fa. VAN WIELIK 9 NOORDEINDE DEN HAAG Telefoon 112246 Gisteravond heeft de heer H. van Boeyen. in verband met zijn benoeming als Mi nister van Binnenlandsche Zaken, afscheid genomen als voorzitter van verschillende radio-colleges^ De heer Van Boeyen (in 't midden) voor de laatste maal op den voorzitterstoel. De reis van de Sarkani Een verklaring van den kapitein De kapitein van de „Sarkani", de heer J. A. Gitz, deelt mede, na alles wat ovei reis en de aanhouding van zijn schip is ge publiceerd, er prijs op te stellen, zijnerzijds een verklaring te geven en zijn beszwaren tegen de weigering van convooi aan zijn schip kenbaar te maken. De „Sarkani" heeft tweemaal oorlogsmate riaal naar Spanje vervoerd, beide keer en uit Gdynia in Polen. Deze reizen geschiedden vóór de afkondiging van het verbod tot het vervoeren van wapenen en munitie naar Spanje. Het gold hier, aldus de kapitein, ge oorloofde transporten. Op 12 Maart kondigde de Nederlandsche regeering het verbod ai. De „Sarkani" was toen onderweg naar Santandar, waar het schip op 17 Maart aankwam. Nadien zijn geen wapenen meer vervoerd. Te Rotterdam teruggekeerd, is de „Sarkani" ter reparatie op de werf van de firma Piet Smit geweest en daarna heeft de boot te Rotterdam een la ding levensmiddelen voor Alicante ingeno men. Toen de „Sarkani" nog in reparatie was, heeft de kapitein op het Departement van Defensie convooi gevraagd voor dit trans port. Naar hij. verzekert is hem dit in uitzicht gesteld indien het schip onder toezicht van de rivierpolitie en de douane werd geladen. De aanvrage moest geschieden door de ree- derij. Aan deze voorwaarden is voldaan. De reederij heeft convooi gevraagd, zij het dan mondeling en niet schriftelijk; het schip is onder toezicht geladen en met verzegelde luiken op 9 April uitgevaren. Op 13 April ontving de kapitein een tele grafische order van de reederij om Gibraltar aan té doen teneinde een non-interventie officier aan boord te nemen. Eerst op 14 April deelde de marinestaf aan de reederij mede. dat convooi geweigerd werd. Op 15 April verzocht de kapitein de „Java" convooi naar Gibraltar overeen komstig zijn orders. Dit convooi is toen, op last van den minister van Defensie geweigerd. In het hol van den leeuw Inbraak bij een rijksveldwachter' In den nacht van Zondag op Maandag hebben drie dieven gepoogd in te breken ii de woning van den rijksveldwachter Maes- sen in de Daalstraat te Geleen. Toen de veldwachter op het geruoht wakker werd, heeft hij de dieven, die er vandoor gingen, in naohtgewaad achtervolgd. Nabij het sportpark kreeg hij hen in zicht en loste drie revolverschoten, waarop hevig gegil volgde. Hij kon echter niet gaan, of iemand was getroffen. Zijn hond slaagde erin een der mannen te doen stil staan. Hij werd terstond aan een kort ver hoor onderworpen en in arrest gesteld. Op het pad langs de beek, welke achter de wo ning van den rijksveldwachter loopt, werden drie rijwielen en drie paar schoenen gevon den, alsmede vier kooien met vinken, die de inbrekers reeds uit het huis hadden gehaald. Autobus tegen een boom Vijf gewonden Op den straatweg van Hengelo naar Borne is een autobus, toebehoorende aan de onderneming van de Gebr. KI. te Almelo, tegen een boom gereden. Ofschoon de bus, naar ons werd mede gedeeld, een snelheid van niet meer dan ongeveer 40 K.M. had,, werd de wagen ge heel vernield. De bovenbouw werd als het ware uit elkaar gerukt. Van d inzittenden werden er 5 gewond. In het R.K. alg. zie kenhuis te Hengelo werden opgenomen voor resp. hersenschudding en rechterarm- breuk J. Z. en G. F., beide wonende te Al melo. Naar het ziekenhuis te Almelo wer den overgebracht met lichte hersenschud ding mej. V. v. d. B. en J. S., eveneens bei de aldaar woonachtig. Jen vijfde slacht offer, J. H. T., ook uit Almelo komende, kreeg enkele hoofdwonden en kon met een andere autobus huiswaarts keeren. De wagen is door de politie voor een des kundig onderzoek in beslag genomen. Men vermoedt dal een defect aan de stuurinrich ting de oorzaak van hel ongeluk is. De chauffeur, de 21-jarige II. J. R.. heeft ten minste verklaard, dat hij plotseling voelde, dat de wagen begon te slingeren. Hij kon het stuur niet meer houden met het be kende gevolg. Lichtsignalen van Amelia Earhart waargenomen De Amerikaansche kustwacht deelt officieel mede, dat de Amerikaansche kotten „Itasca" op 281 mijl ten noorden van het eiland Howland lichtsignalen heeft waargenomen, afkomstig van Miss Earhart. De onbewaakte overwegen Vrachtauto door trein gegrepen Gistermiddag is op een der onbewaakte overwegen in de spoorlijn GoudaSchoon hoven opnieuw een ernstig ongeluk gebeurd. Op den Haastrechtschen dijk te Stolwij- kersluis, dat aan Gouda grenst, is een vrachtauto door een trein gegrepen. De wa gen werd ernstig beschadigd. De bestuurder bleef ongedeerd. Uit de richting Gouda kwam omstreeks kwart over drie een vrachtauto, welke met steenen geladen was, bestemd voor de re constructie van den weg HaastrechtOude water. Het voertuig werd bestuurd door den 32-jarigen vrachtrijder W. van Benten, wo nende in de Keizerstraat te Gouda, eigenaar van de auto en eenige inzittende. Tegelijker tijd naderde uit Schoonhoven tramtrein 645, die om 15.18 uur te Gouda moet aankomen. De chauffeur bemerkte den trein te laat. Toen de auto den overweg opreed was de trein reeds vlak bij. De bestuurder kon den wagen niet meer tot stilstand brengen. Toen de auto met het voorgedeelte op de rails stond passeerde de trein, die het voertuig greep en tegen een paal naast den spoorweg duwde. Het feit, dat de locomotief de auto wegduwde en niet meesleurde was het geluk van den bestuurder. De man kreeg geen let sel. Met een kraanwagen is het voertuig weg gesleept. De eigenaar is niet verzekerd. De machinist bracht den trein onmiddel lijk tot stilstand. De locomotief had aan de voorzijde verschillende beschadigingen, doch kon op eigen kracht verder rijden. Met tien minuten vertraging kwam de trein in Gouda aan van waar hij een kwartier later weer naar Schoonhoven vertrok, waar de machine ter reparatie buiten dienst is gesteld. Zeilbootje overvaren Vijf personen in den Rijn Tijdens de kanowedstrijden op de Rijn te Arnhem is een zeilbootje, waarin zich 5 personen, 2 dames en 3 heeren, bevonden, aanvaring gekomen met een stoomboot. De inzittenden van de zeilboot, die het gevaar bijtijds opmerkten, sprongen over boord en wisten zich zwemmend te redden. Toegescho ten hulp was niet meer van noode. De zeiboot, die zwaar beschadigd werd, zonk echter niet. Met behulp van eenige kanovaarders werd de boot naar den oever gebracht. De voorband klapte.... Doodelijk ongeluk op Brielsche Straatweg Gistermiddag ging een zoon van den heer Vogelenzang van Nieuw-Helvoet, die een dagje thuis was, met zijn zuster een eindje rijden op de motorfiets. Halverwe gen de Brielsche Straatweg klapte plotseling zijn voorband en hoewel hij niet hard reed, ging hij daardoor aan het slingeren, waardoor zijn zuster, die op de duo zat, er achterover afviel. Door de val was zij het bewustzijn verloren en bloedde hevig uit haar hoofd. Een particuliere auto heeft ze naar het ziekenhuis te Brielle gebracht, waar ze bij aankomst is overleden. De burgemeester heeft de ouders met deze gebeurtenis in kennis gesteld. Des avonds is het stoffelijk overschot van mej. Vogelenzang naar haar woonplaats vervoerd. Voelt U voor een prettig en dankbaar beroep 7 Volg dan onze leerzame, schriftelijke cursus KINDERJUFFROUW, KINDERVERZORGSTER GratU hulp bq toOUtate Vraag zonder verplichting inlichtingen bij AS.S.O. Nieuwe Plein 31, Arnhem VOORNAAMSTE NIEUWS Dit Nummer bestaat uit TWEE bladen De vergadering van de Chr. Bond van Politie-ambtenaren te Lunteren. Te Haarlem houdt de Chr. Boeren- en Tuindersbond de algemeene vergadering, Een verklaring van den kapitein van de Sarkani over de weigering van het con* vooi. De laatste partij om het wereldkam pioenschap Dammen is door Springer gei wonnen. Raichenbach is kampioen geblei ven. Van Zeeland heeft te Londen bei sprekingen gevoerd met Chamber.-) lain. Het Fransche s.s. „Tregastel" wordt fe Bilbao vastgehouden. Er bestaat nog hoop, dat men Amelia Earhart zal kunnen opsporen en redden# De vliegbooten Caledoniaen .lAmt* rican Clipper UI" zijn resp. uit Ierland eri New-Foundland gestart voor Atlantic sche proefvluchten. „BLAUFRIES" AMSTERDAM ROTTERDAM Telef. <3424 TeleL 28300 OPSLAG - EXPEDITIE - CONTROLE HET ADRES voor: vakkundig vertrouwenswerk VRAAGT TARIEVEN! N.V. ARNHEMSGHE HYPOTHEEKBANK Verkrijgbaar 3% PANDBRIEVEN 100 Tot nader aankondiging, doch uiterlijk tot 1 Augustus a.s. bestaat nog gelegenheid tot: VRIJWILLIGE CONVERSIE van alle nog uitstaande 4% pandbrieven' in: 4 pandbrieven k 100% of 3% idem k 99% met behoud van 4% rent© tot 1 November a.s. De Directie: Mr. S. J. VAN ZIJST. Mr. J. F. VERSTEEVEN, ef^Ueinié PAULUSSEN N.V-DEN HAAG Fyf uur iet uur voor RIJNBENDE'S Zeer Oude Zeer Goede NED. BRANDWAARBORG GENOOTSCHAP AO 1821 AMSTERDAM HOGESTIJN Co. VRAGEN «- ACTIEVE AGENTEN Prachtige Buitenplaats OUINRELL HO H.A. GROOT ENTREE F 0.15 Gem. Wassenaar, Ingang hek Katwijkscheweg Hoog ste duin van Z.-H. met prachtig uitzicht over de ome en de zee. Eeuwenoude eiken. Schitterende wande- ling door duin en bosth. Mooie waterpartijen. The» tuin aanwezig met billijke prijzen. Noordwijksche bu* vertrek staatsspoor Oen Haag stopt bij den Ingang De laffe overval te Hedikhuizen Dader tot vier jaar veroordeeld Het Hof te 's-Hertogenbosch heeft arrest gewezen in de zaak tegen den venter H. J. W. Sch. uit Amsterdam, thans gedeti neerd, die op 21 Januari j.l. met het meisje E. van V., wonende te 's-Hertogenbosch, naar Hedifchudzen is gefietst, waar hij de tante van het meisje, mej. H. v. d. G., met een hamer op het hoofd heeft geslagen met de bedoeling haar te berooven. De vrouw kreeg eenige ernstige hoofdwonden. Op haar hulp geroep was de aanrander op de vlucht ge slagen. Door de rechtbank in den Bosch is Sch. voor dezen laffen overval veroordeeld tot vier jaar gevangenisstraf. In hooger beroep heeft het Hof het vonnis bevestigd, doch het voorarrest in mindering gebracht. Melkwagen door een trein gegrepen Geen persoonlijke ongelukken Gister is op den onbewaakten overweg bij de Schutterssteeg te Ede een met een paard bespannen melkwagen door een uit Ede ko menden trein aangereden. De bestuurder van den melkwagen had den trein zien aankomen had voor den overweg gestopt. Hij stond naast den wagen. Het paard schrok evenwel van den trein en rende den overweg op. Het achtergedeelte van den wagen werd door den trein gegrepen en geheel vernield. Het paard bekwam geen letsel. De trein had twintig minuten vertraging.

Nieuwe Leidsche Courant | 1937 | | pagina 1