Burgemeester tot Pannerden van Nispen ge-installeerd DINSDAG 23 JUNI 1937 TWEEDE BLAD PAG. 6 STADSNIEUWS DE TOESTAND VAN Ds. THOMAS De toestand van Ds. H. Thomas waa hedenmorgen, nadat zich gistermiddag een vleugje van beterschap had voorge daan, opnieuw zeer zorgwekkend. KAMER VAN KOOPHANDEL .VOOR RIJNLAND HANDELSREGISTER Nieuwe inschrijving. IS Juni. A. Galjaard, Leiden, 3-Octoberstraat 16, kapperssalon. E:. A. Galjaard, Leiden. De Nieuwe Stoomwasscherij, Alphen a. d. Rijn, Prins Hendrikstraat 1D. J. van Slagmaat, Alphen a. d. Rijn. Ritsema filiaal. Leiden', Hooigracht 3, hoofdz.: Hilversum, Lieibergerweg 104, ver koop van stofzuigers. Wijziging. 18 Juni. J. J. Lokker, Leiden, Kaisersiraat 22, handel in radio-artiklen. Uittr. E.: J. J. Lokker, Leiden. 19 Juni. Firma W. H. Rutffelse, Leiden, Utrechtsche Veer 1, hoofdagentschap van de N.V. Contin>. Caoutchouc en Gutta Peroha Co. (auto- en motorbanden). Volmacht verleen 1 aan N. W. A. Polane, Rijnsburg (B.P.). Zuid-Holl. Inleggerij C. Mank Joh.zn., Ter 'Aar, Langeraar A. 14G. Uittr. E.: Wed. M Mank-van Hameren, Ter Aar, dd. 15 Juni 1937. N. E.: S. H.. Weinberg, 's-Gravenhagj (H.V.). 21 Juni. Leidsche Bouwmaatschappij, L )i- den, Zocterwoudsohesingel 71. N. Penningm L. Verkoren, Leiden. I. Tegelaar, Leiden, Lammermarkt 2J, melkslijter. Overl.: E.: I. Tegelaar, Leiden, dd. 16 Juni 1937. „Het Haandenhuis, Jan de Nie en Zonen", Leiden, Heerengracht 112. De vennootschap onder firma, waarvan firmanten waren: J. de Nie ^r., Joh. de Nie en J. de Nie Jr., is met ingang van 1 Jan. 1937 ontbonden. Een nieuwe vennootschap onder firma is ge vormd onder denzelfden naam. Venn.: Jo'u. de Nie, Leiden en J. de Nie Jr., Leiden (B.P. j .Chr. gymnastiekvereen. D.O.S. Onderlinge wedstrijden Verleden week heeft de Heervnahlecling haar jaarlijksc.he Onderlinge wedstrijden gehouden. Gisteravond was het de beurt aan de damesafdeeling dezer vereeniging. De belangstelling bij deze afdeeling was veel grooter dan vorige iaren het geval en overtrof verre de belangstelling bij de Heerenafdeeling. De behaalde resultaten van deze geani meerde wedstrijden waren: Adspiraten van 1014 jaar. Vierkamp le gr. Ie pr. A. den Hertog 31 pnt.; Ie gr. 2c pr. D. Teeuwen 30 pnt.; Ie gr. 3e pr. F. Schooten 29 pnt; 2e gr. le pr. J. Heet veld 30 pnt.; 2e gr. 2e pr. C. v. Westbroek 29% pnt.; 2e gr. 3e pr. C v. d. Berg 29 pnt.; 2e gr. 4e pr. R. Valk 2S% pnt.; 3e gr. le pr. .T. Bouwman en T. de Water 29% pnt.; 3e gr. 2e pr. P. Lepe!aar 28% pnt.; 3e gr. 3e pr. J. Zonneveld 2S pnt.: 3e gr. 4e pr. M. Lepel; cn I.. Zonneveld 27% P^t. Adspiranten van 1416 jaar. Vierkamp: 'le gr. le pr. A. Biezen 39% pnt; le gr. 2e pr. B. Moseman 30 pnt.; le gr. 3e pr. S. Fakkel 29% pnt: 2e gr. le pr. R. de Reus 30% pnt. 2e gr. 2e pr. G. v. Leeuwen en J. Anneezc 28% pnt.; 2e gr. 3e pr. B. Rietbergen 28 pnt. Dames werkende Leden. Driekamp: le gr. le pr. N. Seyn 23 pnt, Kampioen der ver.; le gr. 2e pr. M. Planjer en W. Fakkel 22% pnt.; 2e gr. le pr. A. Suchhard 22 pnt.; 2e gr. 2e pr. C. Oudshoorn 21 pnt.; 2e gr. 3e pr. B. Ciere 20% pnt; 3e gr. le pr. T. v. d. Vij ver 21 pnt.; 3e gr. 2e pr. R. Borst 20% pnt.; 3e gr. 3e pr. T. Kluiver 19% pnt. De jury werd gevormd door de .heeren K Karstens en I. Planjer en H. Kühler, Geslaagd Geslaagd voor het examen Boekhouden en aanverwante vakken, afgenomen door de „Vereeniging van Leeraren in het Boekhou den", de heeren A. van Gessel, Leiden; J. A M. van Heeringen, Leiden; S. Naber. Leiden en P. van Straalen, Sassenheim, allen leer lingen van den heer J. A. Jansen, Kamer lingh Onneslaan 15, alhier. Geslaagd voor het examen Boekhouden Handclsrekenen en Handelsrecht afgeno men door de Vereeniging van Leeraren in het Boekhouden te Amsterdam, de heer W. H. M. van Ommen te Leiden, leerling van den heer J. A. Christiaanse. Geslaagd is voor het diploma boekhouden 'de heer H. J. Bösecke, leerling van den .weled. heer J. de Groot, Cobetstraat 7, alhier. HELING VAN WOL Door de politie is in bewaring gesteld de 38-jarige D. W. W., verdacht van heling van wol die ontvreemd is ten nadeele van dan cpkooper P. NOG WAT TE GOED Ter zake van openbare dronkenschap zijn aangehouden de 61-jarige koperslager P. V. B., gedomicilieerd alhier en de 56-jarige Varensgezel J. W. D., gedomicilieerd te Delft Het bleek dat de eerste 3 weken hechtenis cn een jaar opzending naar een rijkswei k- inrichting te goed had, terwijl de tweede nog f 18 subs. 15 dagen hechtenis op zijn kerfstok had. BURGERLIJKE STAND G Webbers—v Zeist z G Keur—v d Berg z A v d HorstStemmers d P Th v d PoelHeemskerk d J Spits—Barendse d A de Rooü—Heemskerk d L» Straathof—Boot cl M BrusselSegaar z E ArnoldusBe- fcootf z OVERLEDEN; A E Habraken wedr. 75 J. - C M KochPaes, vr„ 36 J. A Casparü zn., 2 dagen. GEHUWD: G de Boer wkedr en F M Mont- foort J Colpa en C Goudkamp UIT DEN OMTREK ALPHEN a.d. RIJN BEN SPANNENDE ACHTERVOLGING Op een vulpendief Gistermorgen omstreeks half twaalf kwam 'de 30-jarige P. A. v. B., een goede bekende van de politie, aan het belastingkantoor om uitstel van belasting vragen. Toen de amb- thenaar. die den man hielp, zich even verwij derde. maakte van B. van de gelegenheid gebruik een splinternieuwe Parker Duofold vulpenhouder, die aan den ambtenaar toebe hoorde. weg te nemen. Na zijn vertrek werd de diefstal onmiddel lijk ontdekt Da politie werd gewaarschuwd cn men ging op onderzoek uit Hoewel er geen zekerheid was kon het niet anders of v. B. moest de penhouder weggenomen hebben. In zijn woning was hij niet, maar door een der agenten werd hjj opgespoord in een woning in de Gnephoek Van B. werd gesommeerd mee te gaan, aan welk bevel hij aanvankelijk voldeed. Toen men echter de Heerenw eg naderde (men was per fiets) ging v. B. er met een spurt a la Pijnenburg vnndoor en vloog de Heerenweg op. Spoedig had hij zoo'n i sprong, dat de politie het noodzakelijk achtte eenigg waarschuwingsschoten te lo: Deze hadden niet de gewenschte uitwerking, waarop de hulp van een paar jongelui in geroepen werd die v. B. nag moest passee- ren. Een poging om een stok tusschen de spaken van zijn rijwiel te steken mislukte, maar toen gingen ook zij tot de achtervol ging over. Daar de achtervolgers, een 20- jarige schilder en een 17-jarige zadelmaker, nog versch waren, wonnen zii terrein. Kort voor de Ridderbuurt hadden zii den vluchte ling te pakken en n lat zii hem tegen de grond geslagen hadden, hielden zij hem zoo lang vast tot de politieman zich ove** hem ontfermde cn hem de handboeien aandeed, Door eeu auto werd hij naar het politie bureau vervoerd, waar hij een volledige be kentenis aflegde. De achtervolgers hadden gezien dat v. B de vulpen weg .wierp en deze werd dan ook gevonden in een weiland langs de Heeren weg AANBESTEDING Door den arohitect J. Snijders Lzn. uit VI aar dinger-Ambacht is gistermiddag in hotel „De Vergulde Wagen" alhier, voor zijn lastgevers aanbesteed het bouwen van een boerderij met stallen, schuren, brug enz. op paalfundeering gelegen aan de Gouwe te Gouwsluis. Do uitslag was als volgt: J. de Kok. Giessendam f 38.990: H. Bak ker, Giessendam f 38.988; fa. Westmaas en Keizer f 3S.305: fa van Beusekom en de Kleer f 37.930; fa. van Beieren f 37.600; A van Dam f 37.459; L. \an Beusekom f 37.359; fa. Bons f 37.315: J. Slingerland f 37.035: fa. Scholten, Zevenhoven f 36.939; C. de Raadt en .T Tolk f 36.480: fa. Vink. Moordrecht f 36.387; J. Gesman. Oudenes en Turkenburg f 36.345; J. P. v. Wijk en Deerenberg 35.227; M. Hoek f 34.396; fa. van Oord, Papekop f 33.844; G. van Dijk, Amsterdam f 33.760: fa. v. d. Berg. Berg-Ambacht f 33.197; J. Snel en van Greuningen f 29.271. Waar geen plaatsnaam wordt vermeld woont de aannemer in onze gemeente, GESLAAGD Te 's-Gravenhage slaagde voor het exa men B, gemeente-administratie de -heer P. I* Schuurmans, werkzaam ter gemeente secretarie alhier. WATERPOLO A.s. Woensdagavond worden in Alphens Zwembad de volgende wedstrijden gespeeld: A.Z.C. IGouwe I uit Waddingsveeii. A.Z.C. IIIGouwe II. EEN PROTEST DAT NIET OPGING Uit protest tegen het éénrichting-verkeer spande de vrachtrijder Verweij uit Nieuw koop zijn paard achter den wagen en ging zelf trekken, misschien in de veronderstel ling dat dan zijn wagen een handkar was. De vlieger gaat echter niet op want het bleef evengoed een „aangespannen rij- of voertuig" in den zin der wet, en voor den vrachtrijder was het daarom m^ar geluk kig dat geen politie ter plaatse was anders was hij niet aan een bonnetje ontkomen. HAZERSWOUDE ONGEVAL Maandag trof den heer W. Bakker, voor man bij het Holl. Aannemersbedrijf Zanen en Verstoep, het ongeval dat zijn rechter- ringvinger tusschen de betonmolen bekneld raakte en gedeeltelijk werd vertjrijzeld. Dr. J. C. K. Zoete, arts alhier, die juist op dat moment den Provincialen weg passeerde, verleende de eerste hulp. ERNSTIGE AANRIJDING De heer Jac. van Pijlen, opzichter bij de Provinciale Waterstaat, begaf zich gister morgen van de ouderlijke woning alhier per motorfiets naar zijn werkzaamheden. Te Benschop gekomen, kwam zonder signalen te geven, een auto uit een garage rijden. De heer v. P. kwam met de auto in botsing en werd daarbij in een sloot geslingerd. Spoe dig op het droge gebracht, bleek bij onder zoek dat hij eep heen had gebroken, een enkel ernstig was bezeerd, terwijl hij verder een hoofdwond had gekregen. Per auto werd de heer v. P. weer naar de ouderlijke woning alhier gebracht, waarop hij naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden, werd ver voerd ter geneeskundige behandeling. OPENSTELLINGSUREN POSTKANTOOR De openstellingsuren van het hulp-post kantoor op het dorp zijn gewijzigd en nader bepaald op: Post- en Telegraafdienst 9—12, 14—15 en 1819 uur, telefoondienst 817 en 18—20 uur. KATWIJK DUUR VLEESCH De Slagersvereeniging heeft zich door middel van aanplakbiljetten gewend tot het Katwijksche publiek ten einde dit op de hoogte te stellen van de oorzaak der hooge vle<ïschprijzen. Uit deze mededeelingen krijgt men te zien, dat buiten de gewone belastingen het slagerslbedrijf betaalt: 10 pet vleeschaccijns, 10 pet. voor het Landbouw crisisfonds. 40 pet. op iedere K.G. gesmolten vet ten bate van hetzelfde fonds, f 7.50 per aan keurloon. Vervolgens nog de be kende 4 pet. omzetbelasting. De Slagersver eeniging besloot thans het vleesch met 10 cent per K.G. te verhoogen. KATWIJK AAN ZEE VAN WIE? L. v. d. P. deed aangifte van het feit, dat bij hem thuis een heerenrijwiel werd aan getroffen, waarvan de eigenaar onbekend MOOIE OPDRACHT Aan de firma Gebr. Taat, scheepmakers alhier, is opgedragen de bouw van een motorstrandreddingsboot voor de Noord kust van Terschelling. AANRIJDING De jeugdige G., wilde gister per rijwiel vanuit de Hessenstraat den Sluisweg op rijden, toen hij werd aangereden door een luxe auto. Met enkele niet gevaarlijke kwetsuren werd do jongen door Dr. C Steinz verbonden. Den autobestuurder treft geen schuld. GESLAAGD Onze plaatsgenoot en de heeren T. Mey- vogel Tzn. en M. Krijgsman, slaagden tc Leiden voor het eindexamen M.S.G. H ill e gom Verschillende toespraken Hedenmorgen had de installatie plaats van Jhr. Dr. van Nispen tot Pannerden, als Burgemeester van Hillegom. Te circa kwart, over tien werden hij en zijn echtgenootc aan de Noordgrens der meente afgehaald door het dagelijksch Be stuur der Gemeente. Door een dochtertje van het Raadslid A. Goemans, werden aan Mevr. van Nispen tot Pannerden bloemen aangeboden, waarna in een tweetal auto's naar het Raadhuis werd gereden, vanaf het Remise-terrein met mu ziek voorop. Op het Raadhuis had vervol geus de installatievergadering plaats. Installatie-rede Wethouder Klaver Onder de aanwezigen in de installatie vergadering bevonden zich de burgemees ters van de grensgemeenten, de plaatse lijke geestelijkheid, de doctoren en afge vaardigden van de plaatselijke afdeeling van Bloembollencultuur. De loco-burgemeester, de heer Klaver, opende de vergadering, waarna de secreta ris het benoemingsbesluit voorlas. De Voorzitter sprak hierna een korte ii stallatierede uit. Hij hoopt en vertrouwt, dat de hoop, die op den nieuwen burge meester gevestigd is, niet beschaamd zal worden. Het verschil tusschen de gemeen ten Pannerden en Hillegom is zeer groot cn een jonge burgemeester lijkt hier dan ook niet op zijn iplaats, daar een jong; kracht wil werken, hetgeen hier door de noodlijdendheid niet kan. Spr. hoopt echter, dat dit spoedig zal veranderen, zoodat de nieuwe burgemeester eenmaal zijn volle kracht kan ontplooien. Hierna brengt spr. dank aan oud-burgemeester Pont, die alles gedaan heeft om de gemeente een sieraad te doen zijn. Vervolgens werd door sipr. het hoofdbedrijf besproken en de huishoude lijke aangelegenheden der gemeente. Hierna werd den burgemeester de ambts keten omgehangen. Tot slot sprak weth. Klaver enkele woor den tot mevr. van Nispen tot Pannerden en tot de ambtenaren, om te eindigen met den wensch, dat de burgemeester onder Gods zegen mag arbeiden tot heil der gemeente. De burgemeester nam daarna het presi dium over. Rede van den nieuwen burgemeester Hierna beantwoordde Jhr. Dr. van Nispen tot Pannerden de verschillende toespraken: Het is mij als burgemeester dezer gemeen te, aldus sdu, een voorrecht en een aan gename plicht om als eerste daad vanaf deze plaats te betuigen mijn oprechten en eerbiedige dank aan H.M. de Koningin wie het behaagd heeft mij te benoejnen tot burge meester der gemeente Hillegom. Mijn op rechten dank moge ik ook betuigen aan hunne Excellenties den Minister van Bin- nenlandsche Zaken en den Commissaris der Koningin en aan allen die door hun voor dracht of aanbeveling mijn benoeming wel hebben willen bevorderen. Het groote vertrouwen door deze benoe ming mii geschonken wordt door mij op hoogen prijs gesteld en met Gods hulp hoop ik in staat te zijn dit vertrouwen ook in de toekomst nimmer te beschamen. Vervolgens past het mij een woord van dank te wijden aan mijn voorganger Mr. D. F. Pont, die ruim acht jaren aan het hoofd dezer gemeente heeft gestaan. Door een wijziging van zijn politieke overtuiging welke wij kunnen betreuren, kwam een einde aan zijn ambtsvervulling, hetgeen ons echter niet behoeft te beletten hem dank te zeggen voor het goede dat hij in deze ge meente heeft tot stand gebracht. Mijnheer de Wethouder! U hebt mij zoo juist met de teekenen mijner waardigheid omhangen en u hebt daarbij gesproken woor den vaji welkom en waardeering, woorden ook die mij toezegden een aangename sa menwerking met het College van B. en W. met den Raad. Ik moge u voor die woor den hartelijk dank zeggen en u ook mijner zijds de verzekering geven, dat ik alles zal doen wat in mijn vermogen ligt, om in pret tige verstapdhouding met alle betrokkenen de belangen dezer gemeente te behartigen. Steeds zal ik voor alle verlangens wenschen en moeilijkheden open staan, doch zoowel uw Raad als de ingezetenen zullen zich niet moeten ontveinzen, dat de vervulling ook van gerechtvaardigde wenschen vaak door de noodlijdendheid dezer gemeente tot een betere toekomst zal moeten worden uit gesteld. De gemeente Hillegom heeft van de economische moeilijkheden haar groot aan deel mede gekregen en mijn oprechte ge- oelens van medeleven gaan heden uit tot hen, die door de gevolgen daarvan in zor gen of werkloosheid zijn geraakt. Ook in de komende jaren zullen van deze nog vele offers worden gevraagd, offers van geduld, offers ook van vertrouwen en discipline. Zij kunnen zich er echter van verzekerd hou den, dat zij voor hun belangen bij mij steeds zullen vinden een open oog en een warm hart, doch zij zullen ook moeten beseffen dat pogingen tot onrust of verwarring onver biddelijk van de hand zullen moeten worden gewezen. Het zij mij gegeven in deze ge meente steeds te kunnen zijn een burger- ader en slechts zelden een burger-meester. IK vraag heden aan uwen Raad en aan alle ingezetenen met den meesten nadruk, vertrouwen, slechts op rust en vertrouwen kan een prettige verstandhouding en een betere toekomst worden opgebouwd. Ik ben mij ten volle bewust dat het be stuur dezer gemeente mij moeilijkheden en CHR. MUZIEKVEREEN. U.N.I. In verband met het 35-jarig bestaan van de Valkenburgsche Harmonie was U.N.I. gisteravond de gast van de jubileerende creeniging. Er werd voor een talrijk pu bliek een concert gegeven in de Tent, na dat eerst een rondgang door het dorp was gemaakt NIEUWE DOOPKAMER Zondag j.l. werd voor het eerst de nieuwe doopkamer in de Ned. Herv. Kerk in ge bruik genenomen. Ds. P. Pras, welke den dienst leidde, hield hierbij een korte toe- praak. De doopkamer. welke geheel van eikenhout is vervaardigd, terwijl in het midden voor de schoorsteen een gedenk plaat is geplaatst, werd ontworpen door den architect der Nieuwe Kerk den heer H- J. Jesse, uit Leiden. GEVONDEN VOORWERPEN Sleutel met ring, bril, zilveren ketting, zwart ceintuur met zwarte gesp. beige handschoen, blauw badpak met roode ban den, badhanddoek. Inlichtingen op het po litiebureau. Jhr. Dr. van Nispen tot Pannerden zorgen zal opleveren, doch juist in de moei lijke ©ogenblikken hoop ik meer dan ooit te mogen rekenen op de volle onvoorwaarde lijke steun van uwen Raad, van de heeren Wethouders, secretaris, ambtenaren en po litie. Met de be.de dat Gods zegen moge rusten op mijn werk en dit moge strekken tot heil dezer gemeente, aanvaard ik het ambt van Burgemeester van Hillegom en het voorzit terschap van uwen Raad. Verdere toespraken Hierna werd het woord gevoerd door Wethouder Vermeer (A.R.). Spr. riep den burgemeester een hartelijk welkom toe in het College van B. en W. In uw Burgemeestersloopbaan zie ik twi elementen. Een element dat geheel parallel loopt niet de gang der natuurwetten. En een tweede dat daar diametraal tegenover staat. Even als de zon in het Oosten op. gaat, is ook uw Burgemeesterszon in liet Oosten des lands in Pannerden opgegaan Maar dan komt de tegenstelling. Uw Bur gemeesterszon stijgt in het Westen des lands tot middaghoogte. De eenige symbo lische conclusie die hieruit dunkt mij g« trokken kan worden is. „Van Oost tot West, van West tot Oost, hoe het ook moge zijn, Voor Burgemeester van Nispen is het zonneschijn." Deze gedachte vertolkt ook de wensch van het College. We bidden u van God genade, kracht en wijsheid toe om onder Zijn zegen uw taak te vervullen. Ook Mevr. van Nispen tot Pannerden heette Spr. hartelijk welkom als eerste bur geres van Hillegom. Tenslotte wendde Spr. zich met een en kel woord tot Wethouder Klaver, om hem hulde te brengen voor de wijze waarop hij als loco-burgemeester is opgetreden. Vervolgens sprak de heer Loerakker als oudste Raadslid. Er zullen in de plaats die u thans gaat verlaten, aldus Spr., banden zijn gesmeed van vriendschap en aanhankelijkheid tus schen u en de bevolking die u nu noode 'zult moeten verbreken. Wij zullen het als een eere-taak beschou- en, nu u in onze gemeente komfe, u door een hartelijke samenwerking ruimschoots te vergoeden, wat u ginds, zij het door een geheel vrijwillige daad van uzelf, aan vriendschap en aanhankelijkheid hebt moe ten prijsgeven. Het schrijnende bij uw intrede is dat u, met uw aan aan ons reeds bekende ijver en uw jeugdig enthousiasme getemperd zullen worden door de financieele moeilijk heden waaronder onze gemeente, zonder dat iemand daarvoor aansprakelijk kan ge steld worden, gebukt gaat. Gelukkig is het aantal werkloozen da lende, de belastingopbrengst stijgende, er is dus een gunstig perspectief bij Uw in treden aanwezig, cn als niet alle teekenen bedriegen, zal Hillegom niet lang behooren tot de noodlijdende gemeenten. Dat tijdstip wordt door ons en ongetwijfeld ook door u, met groot verlangen tegemoet gezien. Ik meen uit de vele jaren ervaring hier in de Raad opgedaan, u de volstrekte zeker heid te kunnen geven dat u, met inacht neming van ons beider bevoegdheid, op onze volle en niet minder loyale medewer king zult kunnen rekenen. Zooals gezegd, het werkloozencijfer is wel dalend, maar toch nog angstwekkend groot. Het laat zich niet aanzien, dat zelfs in een ver verwijderde toekomst het bloem- bollenbedrijf dat surplus zal kunnen op vangen. Indien het u zou mogen gelukken middelen te beramen de b.evolking rela tief minder afhankelijk te maken van het thans bestaande hoofdbedrijf, zou u zich buiten alles om, voor deze plaats op bij zondere wijze verdienstelijk hebben ge maakt en de sympathie van de geheele be volking hebben verworven. Namens de ambtenaren en werklieden sprak de gemeente-secretaris, Mr. Peek eveneens hartelijke woorden van geluk- wensch en welkom. Daarna werd nog achtereenvolgens het woord gevoerd door burgemeester Slob van Haarlemmermeer, door burgemeester Gou verneur van Sassenheim, door pastoor Kos ters, Ds. Eerhart en Ds. Hendriksen. Toen do plechtige installatie-vergadering was gesloten brachten 2000 schoolkinderen den nieuwen burgemeester een aubade. Wij komen op het verdere verloop van den dag morgen nader terug. LEIMUIDEN RAADSVERGADERING De Raad dezer gemeente komt op Donder dag 24 Juni a.s. des voormiddags te 10 uur, zomertijd, in openbare vergadering bijeen. Agenda: 1 Notulen, 2 Ingekomen stukken. 3 Voorstel van B. en W. inzake extra hulp verleening aan werkloozen voor 1937 (steun- verleening B), 4 Voorstel van B. en W. in zake werkverschaffing aan werkloozen tij dens de wintermaanden, 5 Behandeling schrijven van Gedeputeerde Staten inzake de gemeentebegrooting dienst 1935, 6 Benoe miDjj van een waarnemend gemeente-secre taris. 7 Benoeming van een waarnemend ge meente-ontvanger, 8 Benoeming van een on bezoldigd ambtenaar van den Burgerlijken Stand. 9 Voorstel van B. en W. tot onbewoon baarverklaring van een viertal woningen, plaatselijk gemerkt nos. 474. 169. 170, 393, 10 Voorstel van B. en W. tot wijziging van de begrootingen dienst 1937 en 1936, 11 Recla mes Straat- en Hondenbelasting 1937. 12 Vaststelling verordening betreffende het be roep, als bedoeld in de artikelen 13, 15 en in het Reglement Autovervoer personen OPENSTELLINGSUREN POSTKANTOOR De openstellingsuren van het hulppost kantoor zijn gewijzigd en nader bepaald op: j>ost- en telegraafdienst 912, 1415 en 1819 uur; telefoondienst 820 uur. NOORD WIJK AAN ZEE OP 'T HUIS TER DUIN JUBILEERT MEN Het is niet het jubileum van een persoon; ook niet van een maatschappijmaar van een familie. De naam van de familie Tappenbeck is dit jaar gedurende een halve eeuw aan Noordwijks groots:c Kurhaus \erbondcn. De oude heer Heinrich Tappend-eek, ge Loortig uit Oldenburg in Duitschland en die reeds te Wijk aan Zee zich met het badbe- órijf had bezig gehouden, was in het voor jaar van 1887 naar Noordwijk gekomen.. Hij kocht in het najaar het „Huis ter Duin", een gebouw twee jaar vroeger geslicht en dat in totaal dertig kamers bevatte. Onvermoeid werkte hij aan den bloei zijner onderneming. Vele villa's, aan de zeereep en meer land waarts werden gebouwd ten gerieve van dc talrijk aanzienlijke vooral buitenlandscho gasten, die hij wist te trekken. Door den aanplant van dennen en populieren werd het natuurschoon der omgeving verhoogd en de eigen terreinen van het hotel in een lust hof hei-schapen. Reeds vóór zijn dood in 1907 hadden zijn zoons den arbeid van hun vader onder steund. En het groote massale gebouw, dat niet alleen overdag de omgeving be- heerscht, maar ook 's avonds door de roode liohtlijn, die aan den bovenrand van den gra nieten gevel tot ver in den omtrek uit straalt, zijn imposante aanwezigheid doet blijken, toont het resultaat van. dit veeljarig streven. Doch niet alleen tot het eigen bedrijf bleef de werkzaamheid der heeren Tappenbeck beperkt. Zij waren de gewillige raadgevers van allen die zich mede op de ponsionhou- derij toelegden. En door hun scherpe kijk op de mogelijkheden die dit bood, hun fijn begrip van de risico's, die konden worden gedragen en van die, welke niet mochten worden aanvaard, hebben zij de welvaart der geheele badplaats gestimuleerd als mi9 schieji niemand anders, (burgemeester Pické dan uitgezonderd. En zoo moge Noordwijk, wanneer hot roode licht, daar hoog boven het westelijk duin, in den nacht nog den toerist den weg wijst naar dit dorp, dankbaar gedenken wal dit geslacht voor haar geweest is, dat dezs familie haar mede heeft mooi en groot ga- maakt. GEREF. BOND Voor den Geref. Bond hoopt Woensdag avond 8 uur voor te gaan Ds. W. Rijnsbur ger, van Oud-Beijerland RIJNSATERWOUDE RAADSVERGADERING De Raad dezer gemeente komt op Woens dag 23 Juni a.s. des namiddags te 8.30 zo mertijd in openbare vergadering bijeen. Agenda: 1. Notulen, 2. Ingekomen stuk ken, 3. Benoeming waarnemend gemeente secretaris; 4. Benoeming van 'n onbezoldigd ambtenaar van den Burgerlijken Stand. 6. Voorstel van B. en W.jot het verleenen van eervol ontslag aan Mej. C. J. Geertsema, on derwijzeres aan de Openbare Lagere School alhier. 7. Vaststelling betreffende het be roep als bedoeld in de artikelen 15, 13 en 17 van het Reglement Autovervoer personen. 8. Voorstel van B. en W. tot wijziging van de gemeentebegrootingen 1936 en 1937. RIJNSBURG AFSCHEID Ds. M. BAAN In de Zondagavond-godsdienstoefening heeft onze Chr. Geref. predikant, Ds. M. Baan, afscheid genomen van zijn gemeente, nadat hij hier bijna twee jaar werkzaam is geweest Het kerkgebouw was geheel bezet toen Ds. Baan het spreekgestoelte beklom en opgaf te. zingen Psalm 74 2 en 15. Gele zen werd Handelingen 8 vers 1—25 Als tekst had de scheidende leeraar ge kozen Hand. 8 5: „En hij predikte hun Christus". In zijn voorafspraak legt Ds. Baan er de nadruk op dat hij hier in Rijns burg zijn intrede deed met dezelfde tekst en dat hij steeds getracht heeft getrouw te zijn aan dit woord, dat hij steeds Christus en Dien gekruist zijn gemeenteleden voorge houden heeft. Hij spreekt de hoop uit dat vooral ook de herinnering aan zijn predika tiën zal blijven. Komende tot zijn tekst onderscheidt hij i: deze Christusprediking drieerlei: Het is een rijke prediking; 2 het is een ontdekkende prediking; 3 het is een verantwoordelijk» prediking. Na 't verband waarin deze tekst voor komt geschetst te hebben, nl. dat Filippus door de vervolging gedwongen het Evange lie brengt in Samaria, spreekt hij dan over de groote rijkdommen die in dit Evangelie liggen. Het bevat alles noodig voor dit leven maar ook om zalig te sterven. Ruiten Chris tus is de dood, in Cljristus het leven. Maar deze prediking is ook ontdekkend. Ze ont dekt ons aan onze zonden. Alles wat daar verscholen ligt in de schuilhoeken van hart, het is samen te vatten in vijandschap tegen God en Christus. Den mensch wordt alles ontnomen, dood in zichzelve, kan hij en zal hij leven met Christus. Ve]en zullen van deze ontdekkende Christusprediking niet weten, maar het volk van God heeft ze lief. Tenslotte: Dan is deze prediking ook zoo verantwoordelijk want immers daar hangt leven of dood aan. Verantwoordelijk den Dienaar des Woords en voor de ge meente. Na de prediking spreekt Ds. Baan nog een persoonlijk woord tot kerkeraad en ge meente. Hij hoopt dat Gods zegen rijkelijk mag worden ervaren. Inzonderheid spreekt hij de jeugd der gemeente hartelijk toe. Gaarne hegft hij steeds het jeugdwerk ver richt en het zal in dankbare herinnering blijven. Velen in de gemeente zegt hij dank voor de groote liefde en blijken van mede leven die hij met zijn vrouw heeft mogen ondervinden. Ook B. en W. zegt hij dank voor de be toonde bereidwilligheid. De heer v. d. Lee, ouderling der gemeente, dankt den leeraar voor heteeen hij hier heeft mogen verrichten, waarin hij in het bijzonder wijst op de prediking. Hij laat den leeraar dan het vierde vers van Psalm 121 toezingen. Na den dienst hebben nog velen persoon lijk afscheid genomen van Ds. Baan. TUINBOUW Vroege aardappelen groote 1.50—1.80. bon ken 1.50—1.55, drielingen 1—1.55, kriel 60— 70 per 25 K.G. Bospeen 6.759.15, sla 751 per 100 bos. DE TUINBOUWVEILINGVEREEN. De Vereen, Veiling Tuinbouwproducten te Rijnsburg hoopt Woensdag 23 Jijni haar jaarvergadering te houden 's avonds half acht in de zaal van Verbree. OPENSTELLINGSUREN POSTKANTOOR De openstellingsuren van hgt postkantoor RADIO DISTRIBUTIE Programma 3 8 Keulen; 10.35 Parüs R: 12.20 russel VI; 11.20 Parijs R: 14.50 Deutschl.sen- •r; 15.20 Droltwlch; 15.55 Diversen; 16.20 Keu- Radio Programma 1: 8 Brussel VI; 9.20 Diversen; 10.35 Droitwich: 11.50 London Reg; pl.m 12.50 Droitwich: 11.20 London Reg; 16.50 Droltwlch; 18.20 Diversen; 18.15 Droitwich; 19 Tuinpraatjo door den heer J. Jonker, chef afd. Gem.-Plant soenen: 19.30 Droltwlch. 19 50 LondonReg; 20 10 Droitwich; 21.10 ondon Reg; 22 Droitwich: 22.35 iel Fr; 23 London Reg; 23.35 Dr< wielt WOENSDAG 23 JUNI Programma 3: 8 Keulen; 10.35 Parlls R; 12.20 Keulen. 13.20 Brussel VI; 13.35 Keulen; 11.29 Parijs R, pl.m 15.35 Londen R; pl.m 16.50 Keu len; 18.20 London Reg; 19.20 Keulen; 20.05 Pa- rils R; 20.20 Brussel F- 21.20 Londen Reg; 22.20 Brussel VI; pl.m 22.10 Weenen of dlv. Programma 4: 8 Brussel VI; 9.20 Diversen; 10.35 Droitwich; 11.35 London Reg; 13-05 Drolt- "ich; 11.20 London Reg; 15.29 Droltwlch; 18.20 1 Fr: 19.20 Londen Reg; Agenda Dinsdag, 22 Juni. Prediker, 8 uur. Geref, Bond. Spr. Ds. J. H. Koster te Montfoort. Dinsdag, 22 Juni. Voetbalterrein Rijns* burgsche Boys 2.30 en 7.30 uur, Openlucht spel Beleg en Ontzet van Leiden. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 21 tot en met Zondag 27 Juni a.s. waargenomen door do apotheken: M. Boekwijt, Vischmarkt 4, tel. 552 en J. Doedens, Wilhelminapark 8, Oegst- geest, tel. 274. zijn gewijzigd en nader bepaald op. post- en telegraafdienst. 8.30—12.30; 1415.30; 18— 19.30 uur; telefoondienst 721 uur. VALKENBURG Zaterdag, 26 Juni zal het 35 jaar geleden zijn dat de Valkenburgsche Harmonie opge richt is. Men heeft gemeend dit feest niet onopgemerkt voorbij te moeten laten gaan, te meer daar de Harmonie tegenwoordig in zeer goede conditie is, wat wel bewezen wordt door het feit, dat zij dit voorjaar een eerste prijs in de eerste afdeeling op het concours te Baarn wist te behalen. Uit de burgerij heeft zich een comité ge* vormd dat zich ten doel stelde gelden te verzamelen, teneinde de jubileerende ver eeniging een stoffelijk blijk van waardee* ring aan te bieden. Bevriende muziekvereenigingen uit de omtrek hebben aangeboden am in deze feestweek concerten te geyen in de tent op het eilandje. Het doet ons sprookjesachtig aan wanneer ons de lieflijke tonen der mu ziek bereiken vanuit de muziektent, die thans rijk versierd is met vlaggen en guir landes, temidden van het jonge groen der boomen op het eilandje, omgeven door de rimDelonze watervlakte van de Rijn. Zaterdag van 56.30 uur zal er gelegen heid zijn om de Harmonie te complimentee ren. Tot besluit zal ze zelf een concert ge ven, na eerst een rondgang door het dorp te hebben gemaakt. Het programma is als volgt vastgesteld! t Jubilcummarsch, van Bokhove. 2 Walzer Traum. Oscar Strauss. 3 Wein Weib und Gesang. Johan Strauss. 4 Suite Romantique Fr. Popy, 5 Treu und fest C. Feike, fi Sous la Feuille. Strauwen, 7 Caprice sur un thème allemand. J. M Bekker. 8 Piccolo-solo Bokhove. 9 Ernani. Verdr. Marsch Finale. VOORSCHOTEN VERGADERING A.R.S. EN P.C. De A.R. Studie- en Prop.-Club, vergadeit op Donderdag 24 Juni a.s. 's avonds 8 uur in het lokaal achter de Geref. Kerk. Door mej. M. Plan j e zal een onderwerp worden ingeleid over „Dr. Kuyper" terwijl de perio dieke persparel zal behandeld worden door den voorz. den heer W. van Spr on sen. De pauze zal een verrassing brengen. ONDERLING HULPBETOON De vereeniging „Onderling Hulpbetoon'1 zal op Woensdag 23 Juni, 's avonds 8.15 uur een algemeene vergadering houden in het gebouw voor Chr. Belangen. Na de jaarverslagen van secretaris en pen ningmeester, zal een bestuursverkiezing plaats hebben. Aan de beurt van aftreden zijn de heeren J. van Santbrink en H. N. van Amerom. Door het bestuur zijn als dub beltallen gesteld: J. van SantbrinkG. H. van Leeuwen en H. N. van AmeromL. J. Los en in de vacature van wijlen den heer G. Hartveld: A. J. Furion-A. B. Wessels. GEVONDEN VOORWERPEN Een witte jas; een koerduif. Inlichtingen bij de politie des voormiddags tusschen 9 en WARMOND BRAND Gistermiddag is brand uitgebroken in een schuur staande naast de woning van den heer Zandbergen in de Dorpsstraat alhier. De brandweer die gealarmeerd weed, was terstond ter plaatse en wist het vuur te be perken tot de schuur die echter geheel uit brandde. Naar de oorzaak wordt een onder zoek ingesteld. RECLASSEERING De in deze gemeente gehouden collecte ZOETERWOUDE OPENSTELLINGSUREN POSTKANTOOR De openstellingsuren van het postkantoor zijn gewijzigd en nader bepaald op: post- en telegraafdienst 912; 1415 en 1819 uur; telefoondienst 816.30 en 1819.30 uur. DE WERKLOOSHEID DAALT Het aantal werkloozen vermindert steeds. Thans staan nog 29 personen als werkloos bij de arbeidsbemiddeling ingeschreven. OPBRENGST COLLECTE De collecte die alhier in de gemeente is gehouden ten bate van dc Nationale Reclas- seering heeft opgebracht 33.93. VREEMDE VONDST De heer De Vr., wonende alhier, deed bij den gem. veldwachter a.d. Rijndijk aangifte van het vinden van een linnenzakje waarin verborgen was een vogel (vermoedelijk een katuil). Daar dit een beschermde vogel is, heeft de vinder het dier op advies van den veldwachter weer in vrijheid gesteld.

Nieuwe Leidsche Courant | 1937 | | pagina 6