jUrutur ^riïisrljr (£<mraitt w Dagelijks verschijnend Nieuwsblad voor Leiden en Omstreken HOLLANDER HERAUTEN Abonnementsprijs: Per kwartaal in Leiden en in plaatsen waar een agentschap gevestigd is 235 Franco per post 2.35 portokosten Per week0.18 Voor het Buitenland bij wekelijksche zending430 Bij dagelijksche zending530 Alles bij vooruitbetaling Losse nummers 5 ct. met Zondagsblad 7CL Zondagsblad niet afzonderlijk verkrijgbaar No. 6117 Bureau; Breestraat 123 Telefoon 2710 (na 6 uur 3166) Postbox 20 Postgiro 58936 DINSDAG 22 JUNI 1937 18e Jaargang Sötortentieprijjtm Van I tot 5 regel» I471/» Elke regel meer 0.22'A (Dgezonden Mededeelingeo van 1-5 regel» 2.30 Elke regel meer Q-45 Voor hei bevragen aao 1 Bureau V wordl berekend /fMO ie zich heden op ons blad abonneert, ontvangt de nummers, welke nog vóór 1 Juli ver schijnen, GRATIS. De Administratie FIASCO VAN HET ERFPACHTSTELSEL We mogen gerust zeggen dat het dogma van het erfpachtstelsel het sterkst door de sociaal-democraten gedreven is, al vonden zij reeds spoedig medestanders uit andere kringen. Dit was vooral het gevolg van het optreden van grondspeculanten, die zoowel de gemeenten als het groote publiek brand schatten en wat nog erger was som wijlen met raadsledeu onder een hoedje speelden. Geen wonder, dat onder zulke omstandig heden de leuze opgang maakte: de waarde vermeerdering van do grond, vooral wan neer deze het gevolg is van gemeentelijke bemoeiingen, dient de gemeenschap ten goede te komen en daarvoor is het erf- pachtstelsel het meest geschikte middel. Onzerzijds is tegen dit stelsel geen prin- cipieele oppositie gevoerd; wel echter is er bezwaar tegen gemaakt, dat het tot dogma werd verheven (wij zijn niet doctrinair in zaken van het maatschappelijk leven) en cok werd gewezen op aanklevende fouten en mogelijke tegenvallers. Bij voortdurend stijgende grondprijzen werden deze bezwaren gemakkelijk onder de voet geloopen; de dogmatici op dit ge bied namen het alleen hypotheekbanken etc. kwalijk, dat zij niet gaarne geld leen den op panden, welke op erfpachtsgrond gebouwd werden. Daartegenover stonden echter de voordeelen voor de gemeenten, die na verkregen monopolie feitelijk elke willekeurige prijs konden bedingen en bo vendien nog het recht behielden gedurende de termijn allerlei voorwaarden voor de bebouwing te stellen en daarna de vrije beschikking over de grond te herkrijgen. In de loop der jaren hebben deze laatste voordeelen steeds minder beteekenis gekre gen; maar de financieele revenuen waren voor onderscheiden gemeenten vrij aau- Zienlijk. Echter^ steeds meer bleek, dat men ook ten aanzien van dit laatste te veel gespe culeerd heeft op een steeds stijgende con junctuur en een voortdurende bevolkings toename van de groote steden. Nu er in beide opzichten een inzinking gekomen is wordt er van verschillende zijden sterke op de gemeentebesturen uit- om de rfpachtsvoorwaarden ta herzien en soepeler te maken. En het staat wel vast, dat het daartoe komen zal ook in de vorm van canonverlaging. Immers, men heeft wel stevige contracten gemaakt, maar ook hier gaat ten slotte gelden: waar niet is, verliest zelfs de keizer zijn recht Doch, wanneer het zoover komt dan is het erfpachtsstelsel van zijn grondpeilers beroofd. En er gaan dan ook reeds stemmen op uit de kringen der geldschieters om het stelsel te liquideeren. Men mag niet over het hoofd zien, dat deze groep nimmer sympathiek tegenover deze wijze van grond exploitatie stond; maar de kracht der argu menten lijdt daaronder niet en tevens staat vast, dat de voorstanders pur sang ernstig in hun overtuiging zijn geschokt en dat reeds menige bres in de muur der erfpacht geschoten is. Internationale Arbeidsconferentie Protest tegen Russische vertegenwoordiger. Het Int Chr. Vakverbond heeft geprotes teerd tegen de benoeming van een Russi- schen arbeidersgedelegeerde oP de 23e inter nationale arbeidsconferentie te Genève. De commissie tot onderzoek van de geloofsbrie ven, waarin de heer Jouhaux, Frankrijk, de arbeidersgroep vertegenwoordigde con cludeerde tot afwijzing van het protest. De Christelijke arbeidersvertegenwoordi gers, die indertijd ook 't mandaat van de ar beidersgedelegeerden van Italië. Duitschland en Oostenrijk aanvochten, wilden met hun protest tegen de benoeming van den Rus- sischen arbeidersvertegenwoordiger bewij zen, dat zij, onder welke omstandigheden heden dan ook; steeds in onwrikbare trouw voor de handhaving van de vrijheid der vakorganisatie op de bres zullen staan. Dic tatuur, van welke zijde ook. en vrijheid der vakbeweging achten zij niet met elkaar vereepigbaar. Plaatsing van onderwijzers als ambtenaar De commissie (onder voorzitterschap van den heer C. P. van Gin kei), ingesteld tot het beramen van maatregelen ter be vordering van de plaatsing van houders der akte als onderwijzer bij het lager onderwijs in ambtenaarsbetrekkingen buiten het on derwijs, heeft haar rapport dezer dagen aan den voorzitter van den Raad van Ministers ingediend. DE ZOMERPOSTZEGELS Prinselijk Paar slaat voorraad in Van H.K.H. Prinses Juliana kwam bij het comité voor zomerpostzegels een belangrijke bestelling aan zomerpostzegels binnen. Ook Z.K.H. Prins Bernhard heeft door aankoop van deze postzegels van zijn belang stelling doen blijken. AUSTRALISCHE PREMIER IN ONS LAND Bezoek aan Dr. Colijn Besprekingen over non-agressie-pact De premier van het Australische ge- meenebest, de heer J. Lyons, is gis ter van Southampton op Schel ling w o u d e aangekomen om ter stond daarop naar Den Haag te ver trekken, waar hij met dr. H. Colijn een onderhoud zou hebben. Te 12.20 streek de reusachtige G.ADVD DE „Challenger", een viermotorige vliegboot van de Imperial Airways, voor den trans-atlan- tischen dienst gebouwd, langs den Durger- dammerdijk in ae Marine-vlieghaven Schel- lingwoude neer. Tijdens zijn tocht van Schellingwoude naar het Centraal Station hadden wij, ter wijl de motorboot in de Oranjesluizen lag om te schutten, nog even gelegenheid den premier over het water heen eenige vragen te stellen. Op de vraag of hij ook vraagstukken van practische politiek bij zijn bezoek aan dr. C o 1 ij n zou aanroeren, zeide de heer Lyons, dat het mogelijk was, dat hij, op ge heel informeele wijze de zaak behoort in wezen tot het terrein van de Britsche re geering te Londen de kwestie van een non-agressiepact voor de Zuidzee-staten ter sprake zou brengen. Ongetwijfeld maakt ook de luchtverbinding van Nederlandsch-Indië met Australië onderwerp van bespreking uit Ontvangst door Minister Colijn Des middags om kwart over vier is de heer Lyons, vergezeld van zijn beide secre tarissen, in Den Haag aangekomen. De heer Lyons heeft in Amsterdam de lunch gebruikt. Hij reed in een auto van het Korps Motordienst vandaar naar Hotel des Indes in Den Haag, waar hij zijn intrek heeft genomen. Om vijf uur heeft de Australische pre mier, vergezeld van den Engelschen gezant, Sir Charles H. M o n t go m e r y, zijn op wachting gemaakt bij zijn Nederlandschen collega, dr. H. Colijn. Vanmorgen is hij per trein naar Brussel vertrokken. Pension „HUIS TER DUIN" Tel. 3 (dag en nacht) Bondshotel A.N.W.B. Het meest bezochte huis ter plaatse. Schitte rend gelegen in de duinen, vlak bij zee. Alle modern comfort Uitstekende keuken en verzorging. Vrij zeebad. Vrij garage v. gasten. Vóórseiz. tot 15 Juli 3.— tot 3.50 p.d.p.p. Wij zenden gaarne onze geïll prosp HOTEL-PENSION RUSTIGE GEDEELTE NOORD-BOULEVARD NOORDWIJK AAN ZEE DOMBURG Hotel de L'Europe Tel. 1 Het Hnis waar U zich thuis gevoelt Mod, comfort Badkamers Voor- en naseizoen l.- Hoogseizoen 5.- A. MEYER, Chef- kok Noordwijk aan Zee Hotel Pension NOORDZEE FAMILIEHOTEL direct aan Zee Telefoon 27 - BILLIJKE PRIJZEN Hotel - Café - Rest. „SEINPOST" jaar geopend. Telef. 430 Fam. VAN BEELEN BUSSUM - Pension HUIZE BEERENSTEIN Pracht ligging bij Bosch en Heide met schitterende Terrassen voor Theeën, Lunchen Dineeren Het le rangs Huis v. h. GOOI Tennisbanen HOTEL „NAEFF" VELP (Geld.) BEKEND RESTAURANT Modern ingericht Auto-Garage TENNISBAAN - Prachtige Tuin Matige Prijzen Telefoon 3152 en 3153 B. BEIJER. DE SANEERING IN HET BOLLENBEDRIJF 184e buitengew. vergadering van de Alg. Vereen, voor Bloembollencultuur Vergadering acht saneering ongewenscht Onder voorzitterschap van den heer dr. A. J. Verhage werd te Haarlem in het Krelagehuis de 184e buitengewone algemee- ne vergadering gehouden van de Algemeene Vereeniging voor Bloembollencultuur. In zijn openingsrede wees de voorzitter er op, dat omtrent de saneeringsmaatregelen de leden een algemeene vraag is voorgelegd, Dr A. J. Verhage waarvan de beantwoording van groot be lang is. Spr. hoopt, dat de uitslag van deze vergadering in het belang van het bloem bollenvak zal zijn. Wanneer men op het oogenblik de positie van ons vak beziet aldus vervolgde spr. dan zal men dat moeten doen in het ka der van den economischen toestand en de vermoedelijke economische ontwikkeling van de wereld als geheel. Want afgezien van factoren, die uit het bloembollen vak zelf voortspruiten, blijft ons vak ook afhankelijk van de koopkracht der bevolking in de af zetgebieden en van de vrijheid van ver keer. Nu er een opleving ls gekomen wordt men allerwege rijper voor de gedachte, dat het aller belang is om het wereldverkeer weer van zijn boeien te ontdoen. Op internationale bespre kingen en congressen dringt dit ge luid steeds dieper door, maar wanneer men de practische resultaten nagaat, wordt men toch wel teleurgesteld. Voor ieder, die de ontwikkeling nuchter beziet, is het duidelijk, dat nimmer ver wacht kon worden, dat het wereldverkeer weer met één slag dezelfde betrekkelijke vrijheid van vroeger zou herkrijgen. Maar ook, wanneer men dit voor oogen houdt, kan men zich moeilijk bevredigd voelen. Het is waar, dat het handelsverdrag met Amerika gunstig heeft gewerkt maar de houding der Amerikanen tegenover den narcissenimport heeft onze verwachtingen toch beschaamd. De Oslo-overeenkomst getuigt zonder twijfel van een verblijdend initiatief, al zijn de practische resultaten voor ons product gering. Dat de uitvoermogelijkheid naar Duitsch land wat grooter wordt, geeft reden tot groote blijdschap, maar hieruit blijkt nog niet de daadwerkelijke wil om den handel te verruimen. Zoo is het op allerlei terrein, de woor den en daden dekken elkaar niet. Slechts wanneer men de werkelijkheid nuchter voor oogen houdt, kan men hopen op blijvend voordeel. Dat een dergelijk practisch inzicht in de werkelijke verhou dingen er voor ons vak toe moge leiden, dat betere omstandigheden voor een langere periode bereikt zullen worden, is de wensch waarmee spr. deze vergadering opende. Geen saneering I Na de behandeling van eenige huishoude lijke zaken stelde de voorzitter aan de orde het punt. waarvoor deze vergadering is bijeengeroepen, de vraag n.l. of de alge meene vergadering het gewenscht acht, dat bed rij fsmaa t -egel en voor het bloembollen vak in 1937/'38 worden gehandhaafd. Hierover werden uitvoerige besprekingen gehouden. Nadat voor- en tegenstanders der sanee ring het woord hadden gevoerd werd tot stemming overgegaan. De uitslag was, dat tegen de saneeringsmaatmaatregelen 137 stemmen werden uitgebracht en voor de saneeringsmaatregelen 79 stemmen. Zes stemmen waren blanco. Dit resultaat werd door de vergadering met langdurig applaus begroet De voorzitter, dr. A. J. Verhage, ver klaarde hierna, dat alles in het werk zal worden gesteld om tot uitvoering van den wensch van de vergadering te geraken. De internationale arbeids-conferentie te Genève heeft in eerste lezing het ontwerp in zake de veertigurige werkweek in de tex tielindustrie met 72 tegen 42 stemmen aan genomen. Eveneens in eerste lezing werd met 62 te gen 41 stemmen een conventie inzake de ver mindering van de werktijden in de chemi sche industrie aangenomen. Beide ontwerpen zullen nogmaals in stemming komen, aange zien een meerderheid van tweederde noodig is voor het definitief aannemen. VERBETERINGEN VOOR HET REDDINGSWEZEN Een gift van f 15.000. Nieuwe strand reddingboot voor de N.Z.H.R.M. Naar wij vernemen is aan den penning meester van de Noord- en Zuid-Holandsche Redding Maatschappij door een onbekenden schenker een bedrag van 15.000 gezonden voor de aanschaffing van een motorstrand- reódingboot. Onmiddellijk heeft het bestuur van de N.Z.H.R.M. opdracht gegeven San de fa, Geèrs. Taat te Katwijk aan Zee tot de bouw van een motorstrandreddingboot voor de noordkust van Terschelling. „Het Zeepaard" Voor dit station zal ook een nieuwe water dichte motortractor worden aangeschaft van het model zooals de Engelsche reóding- maatscha.ppij er na vele proefnemingen een heeft aangeschaft en waarvan de secretaris, de heer H. Th. de Booy, enkele proefnemin gen heeft bijgewoond. De tractor is bestemd om de vijf-tons zware boot, die op een wagen met rupsband- wielen wordt vervoerd, in de branding te rijden. De nieuwe tractor zal de naam „Het Zeepaard" dragen. De kosten van dit me chanische, zeepaard zijn zeer hoog. Misschien wordt het voorbeeld van den onbekenden gever gevolgd om de Reddingmaatschappij in 6taat te stellen in snel tempo haar mate riaal up to date te maken. Gemoderniseerd station op Ameland In September as. zal het station van de N.Z.H.R.M. te Hollum op Ameland worden gemoderniseerd, waar de nieuwe motorstrandreddingboot „Abraham Fock", thans nog in aanbouw, ter vervanging van de roeireddingboot zal worden gestation- neerd. Het nieuwe boothuis is in aanbouw. De proeven met de reddingbootwagen voor het vervoer van de boot over het Wad en langs het strand, worden thans op Ameland ge houden. Bescherming van Vrouwen en Kinderen Onder voorzitterschap van Mr. A. de Graaf, van Utrecht, heeft gistermiddag het „Nationaal Comité tot bestrijding van den handel in Vrouwen en Kinderen" in het A.M.V.J.-gebouw te Amsterdam zijn algemeene vergadering gehouden. Na de aanwezige politie-autoritoiten te hebben verwelkomd, deelde de voorzitter het een en ander mede omtrent bet van 20 tot 23 Mei jl. te Parijs gehouden congres, het welk goed georganiseerd was en het onder werp, waaraan het comité zich wijdt, bezag van juridische, medische en moreele zijde. Een schaduw over dit congres was de halfslachtige houding, die de Framsohe Re geering tegenover de bestrijding van oe on tucht inneemt Tot deze regeering werd door het congres een request te dezer zake ge richt In het najaar, wanneer opnieuw een internationaal congres te Parijs bijeenkomt, zal worden nagegaan of dit adres de ge- wenschte gevolgen heeft gehad. Jaarverslag In het jaarverslag, uitgebracht door de secretaresse, mej. G Thierry, werd me degedeeld, oat het Nationaal Informatie bureau het vorig jaar 554 inlichtingen ver strekte (in 1935 was dit aantal 369). Voorts werden in het verslag onderscheidene medc- deelingen gedaan omtrent den internatio nalen arbeid. Het verslag van de secretaresse, alsmede het financieel verslag, werden na eenige discussie goedgekeurd. Hierna werden besprekingen gehouden over de internationale bestrijding van de pornografie en het toezicht op booten en autobussen. DOOR JAN VAN BATENBURG Hierboven vinden onze lezers de titel van het nieuwe feuilleton. Reeds 't eerste hoofdstuk, waarvan een gedeelte werd opgenomen in 't blad van heden, bewijst, dat 't boeiend geschreven is en in een vorm, die oud en jong in span ning zal houden. Dit verhaal herinnert aan een bange tijd uit de veelbewogen geschiedenis van ons vaderland. Maar ook was 't een tijd waarin de kracht van 't geloof schitterde. Als een goed dienstknecht van Jezus Christus, als een heraut, die voor Zijn aangezicht henenging en nochtans slechts volgeling was, heeft ook Jan de Grave, de mole naar van Lamswaarde. de goede belijdenis met zijn bloed bezegeld. En van zijn leven, werken en ster ven geeft ons nieuwe feuilleton 't aangrijpend verhaal. DE KABINETS FORMATIE Dr. Colijn zet zijn besprekingen voort De besprekingen van dr H. Colijn over de vorming van een nieuw kabinet duren voort. Gistermorgen heeft de Minister-President een onder houd gehad met mr. G o s e 1 i n g, den R.K. fractie-leider, alsmede met dr. A. A. L. Rutgers, lid van den Raad van State. In de middaguren beeft Dr Colijn geconfereerd met den heer mr dr ir. J. A. M. van Buuren, hoofd van het departement van Verkeer en Waterstaat in Ned. Indië en het nieuwe R.K. Kamerlid Ch. J. I. RL Weiter. Gisteravond heeft dr. Colijn tenslotte wederom een onderhoud gehad met den heer van Buuren. Men kan hieruit afleiden, dat de formateur blijkbaar vasthoudt aan zijn idee in het nieuw te vormen kabinet ook een paar Ministers van vrijzinni gen huize op te nemen. Naar verluidt, is aan den heer Van Buuren, die tot geen enkele politieke partij behoort en als vrijzinnig kan worden bestempeld, de portefeuille van Waterstaat aangeboden. Verkeerde datum op monument Van wijlen Koningin Emma WASSENAAR, 22 Juni. Naar wij verne men staat op het Koningin-Emma-gedenk- teeken, dat j.l. Zaterdag alhier in het Ro3a rium van het park de Kievit werd onthuld, een verkeerde datum. Een der steenhouwers heeft zich vergist en inplaats van 2 Augus tus 1858 als geboortedatum het jaar 1852 in de steen gebeiteld. Zoo spoedig mogelijk zal een „rectificatie" worden aangebracht. Het zeemanswelzijn Comité en bureau te Rotterdam gesticht In het raadhuis te Rotterdam zijn gister middag een aantal vertegenwoordigers van verschillende vereenigingen en organisaties bijeen gekomen op uitnoodiging van het Ned. Roode Kruis, om te komen tot oprich ting van een comité voor behartiging van het zeemanswelzijn in de havenstad Rot terdam. De vergadering die onder leiding stond van staatsraad Mr. Dr. D. A. P. N. Kooien, werd om. bijgewoond door Dr. R. N. M. Eykel. hoofdinspecteur van de Volksgezond heid. namens den minister van Sociale Za ken en den burgemeester van Rotterdam Mr. P. Droogleever Fortuyn. Nadat Dr. Kooien het doel van deze bij eenkomst had uiteengezet, hebben vervol gens het woord gevoerd Prof. G. J. W. Koo lemans Beynen en Dr. E. H. Her mans, die aantoonden dat over het wel zijn van den zeeman op allerlei internatio nale conferenties druk is gesproken. Veel kwam reeds tot stand, maar toch kan er nog meer gedaan worden. Hierna hebben Dr. Eykel, en Buree- meester Droogleever Fortuyn, waar deerende woorden gesproken. Nadat de voorstellen om te komen tot op richting waren besproken is een comité in het leven geroepen en een bureau gesticht. Vreeselijk ongeluk te Stompwijk Tienjarig knaapje 't slachtoffer Leidenscham, 22 Juni. Op den nieuwen rijksweg Den HaagGouda, nabij de Kogellagersfabriek Bnkes (ge meente Stompwijk), heeft gisteravond een vreeselijk ongeluk plaats gehad, waarvan een 10-jarig knaapje uit Rijswyk, zekere Jan Schotborg, het slachtoffer geworden is. Het ventje reed mee op een melk-auto en was aanvankelijk naast den chauffeur ge zeten, diie hem vroeg, eens te kijken of de op den wagen liggende kratten nog goed lagen. Bij dit onderzoek schoot het kereltje van de auto af en wel zoodanig, dat een der wielen over het hoofd ging. De arme kleine, die op slag gedood werd, is onherkenbaar verminkt opgenomen. Het einde van de Onnes-zaak Johan Knegt en Mees Gerritsen vrijgesproken Het Gerechtshof te Amsterdam heeft vandaag arrest gewezen in de twee laatste zaken, dde verband houden met de geruchtmakende strafzaak tegen M. Onnes van Nijenrode. Het Hof sprak zoowel Mees Gerrit sen als den detective Johan Knegt vrij van het ten laste gelegde. ROZENTENTOONSTELLING TE BOSKOOP H. M. de Koningin heeft voor de rozenten- toonstelling, welke van 2125 Juli in Bos koop zal worden gehouden, een groote zilve ren medaille beschikbaar gesteld. Verder heeft de A.N.W.B. voor de beste inzending een zilveren medaille geschonken. De af dee ling Zeist der Kon. Mij- voor Tuinbouw- en Plantkunde heeft besloten ter gelegenheid van de tentoonstelling een ex cursie naar Boskoop te or ga niseeren en be halve de tentoonstelling, tevens eenige kwee- kerijen te bezoeken. VOORNAAMSTE NIEUWS Dit Nummer bestaat uit TWEE bladert De Bondsraad van de Chr. Bouw* arbeiders vergaderde te Den Haag. De algemeene vereeniging voor bloem* bollencultuur achtte voortzetting der sa* neering niet gewenscht. De herdenking van het honderdjarig bestaan van de Belgische Zending. De Australische premier heeft een on* derhoud gehad met minister Colijn. De vereeniging „Zoekt het verlorene* kwam te Rotterdam in jaarvergadering bijeen. Te Rotterdam is opgericht een comité voor de behartiging van het Zeemans* welzijn. Chautemps onderhandelt met vertegen woordigers van verschillende partij'en met het oog op het vormen van een kabinet. Onderzoek inzake het incident met de „Leipzig". In verband met den toestand ïn Spanje is het bezoek van Von Neurath aan Lon* den uitgesteld. Bij de ontploffing op de Jaime 1" zou* den 176 slachtoffers te betreuren zijn. De Britsche regeering is zeer teleurge steld omtrent de resultatén van de com missie voor de niet-inmenging. Uit Rusland worden nieuwe arrestaties gemeld. N.V. ARNHEMSCHE HYPOTHEEKBANK VRIJWILLIGE CONVERSIE tot nader order van alle nog uitstaande W2 pandbrieven im: 4 pandbrieven a 100% %.of 3y2 idem a 99 De Directie, Mr. S. J. van Zijst - Mr. J. F. Versteeven "IJebt. etvlfeitui PAULUSSEN N.V.-DEN HAAG „BLAUFRIES" AMSTERDAM ROTTERDAM Telef. 83424 TeleL 28300 OPSLAG - EXPEDITIE - CONTROLE HET ADRES voor: vakkundig vertrouwenswerk VRAAGT TARIEVENI Vijf uur het uur voor RIJNBENDE'S Zeer Oude Zeer Goede Prachtige Buitenplaats D UIN R E LL 110 H.A. GROOT ENTREE F 0.15 Gem. Wassenaar, Ingang hek KatwIJkscheweg Hoog ste duin van Z.-H» met prachtig uitzicht over de omg en de zee. Eeuwenoude eiken. Schitterende wande ling door duin en bosCh. Mooie waterpartijen. Thee tuin aanwezig met billijke prijzen. Noordwijksche bus, vertrek staatsspoor Oen Haag stopt bij den Ingang De malversaties bij den B.V.L. te Vlissingen Bevestiging van het vonnis geëischt Voor het Gerechtshof te 's-G ravenhage werd gistermiddag ln hooger beroep de strafzaak behandeld tegen den 56-jarlgen Vlissingschen oud-wethouder P. G. L.. die wegens valschheid in geschrifte door de rechtbank te Middelburg is veroordeeld tot een gevangenisstraf van acht maanden met aftrek van preventieve hechtenis. De geschiedenis kent men uit vorige verslagen. Evenals in de vorige zaken wordt ver dachte bijgestaan door Mr. J. G. A. van Geldorp Meddens te Utrecht De procureur-generaal, mr. A. Rombach vorderde bevestiging van het vonnis van de rechtbank. Mr. G. J. A. van Geldorp Meddens zeide o.m., dat verdachte door de omstan digheden al buitengewoon zwaar is gestraft zoowel financieel als moreel en verzocht t gerechtshof, dit bij het wijzen van het ar rest in overweging te nemen. Uitspraak 28 dezer. Wilt U vooruit komen in het winkelbedrijf 7 Volg dan onze degelijke en goedkope, schriftelijke cursus VERKOPER, VERKOOPSTER Speciale opleiding voor verschillende branches. Gratis hulp bij sollicitatie Vraag zonder verplichting inlichtingen bij A.S.S.O. Nieuwe Plein 31. Arnhem

Nieuwe Leidsche Courant | 1937 | | pagina 1