JHritiue geittöciftCourant Dagelijks verschijnend Nieuwsblad voor Leiden en Omstreken Gratis lezen tot 1 Juli a.s* I.G. abonnementsprijs: Per kwartaal in Leiden en in plaatsen waar een agentschap gevesligd is 235 Franco per post 235 4- portokosten Per week0.18 Voor het Buitenland bij wekelijksche zending 430 Bij dagelijksche zending530 Alles bij vooruitbetaling Losse nummers 5 ct. met Zondagsblad 7'/i ct Zondagsblad niet afzonderlijk verkrijgbar Bureau: Breestraat 123 Telefoon 2710 (na 6 uur 3166) Postbox 20 Postgiro 58936 NO. 6108 VRIJDAG 11 JUNI 1937 "Uttierttntitprtprn: Van I tot 5 regels t-17'/» Elke regel meer0.22'/» 1 gezonden Mededeelingen van 1-5 regels2-30 Elke regel meer0-45 Voor het bevragen aan 'I bureau V wordt berekend 0.10 18e Jaargang GEEN REDEN TOT BEKLAG (II) (Alweer, wij maken ons niet schuldig aan speculatieve veronderstellingen ten aanzien ,van de Kabinetsformatie, al zijn uit de be richten van elke dag wel enkele conclusies te trekken. Zoo mag uit het feit, dat Dr Colijn op hieuw een onderhoud gehad heeft met de Koningin en daarbij de hem verstrekte op- 'dracht niet teruggegeven heeft, met vrij groote zekerheid worden afgeleid, dat deze in beginsel aanvaard is en dat de Kabi netsformateur thans confereert met leidende figuren en personen, aan wie mogelijk een portefeuille aangeboden kan worden. In dit verband moet men ook zien het Ongewone optreden van Minister Oud voor een provinciale afdeeling van zijn partij, jvaar nochtans alle kopstukken der vrijzin nig-democraten aanwezig waren. „Opdat gansch ons volk het hooren zou", aldus de spreker, verklaarde hij nadrukkelijk, dat hij slechts als vrijzinnig minister ia een eventueel nieuw Kabinet-Colijn wenscht op te treden. Het is duidelijk, dat wanneer hier niets overbodigs gezegd werd en de entourage wijst op het tegendeel de Minister al thans eenige vrees koestert voor een posi tief Christelijk Kabinet en van te voren ver klaart niet genegen te zijn daarin als vak minister op te treden. De heer Van Lidth de Jeude, hoewel lijst trekker bij de liberalen, heeft soortgelijke woorden niet en nergens gesproken en dit kan ook van beteekenis zijn. Doch hoe het zij, wij herhalen wat wc (Woensdag schreven: er is voor de vrijzinni gen geen reden tot beklag mocht het komen tot de vorming van een Kabinet, dat onge sluierd zijn positief Christelijke belijdenis .uitdraagt naar buiten: noch Dr. Colijn noch 'één der zijnen heeft ooit verklaard, dat zij anders dan noodgedwongen de weg 'door Dr. Kuyper geteekend, zouden willen yerlaten of verloochehen. Zóó min de vrijzinnige partijen hun vrij zinnig beginsel in de verkiezingsstrijd heb ben verborgen, zoo min hebben wij dat ge daan. En nu de uitslag der verkiezing aan merkelijk anders is dan in 1933, spreekt het Wel vanzelf, dat zulks van invloed kan zijn op het karaktei; van het Kabinet met de \-orming waarvan Dr. Colijn de aange- .ivezene na de verkiezing ernstig en naar Wij yermoeden, jiiet zonder succes bezig is. Levensverbetering Twee bladen in beter spoor Bij Kabinetsbesluit van den leider enz. i enz. is eenige maanden geleden bepaald, dat j in de kringen der N.S.B. voortaan niet meer I gesproken 20U worden van de Roomsch- Katholieke Staatspartij, maar van de „Staatsgreeppartij", omdat deze laatste be- j naming naar het onfeilbare oordeel van den j leider beter de aard van deze partij uitdrukt. Sindsdien hebben de bladen dezer bewe- ging (hoe kon het anders?) zich strikt aan deze order gehouden. Maar plotseling ver- I 6cheen in het Nat. Dagblad weer de H oude naam: „Roomsch-Kath. Staatspartij". Het is verheugend; maar gaat dat maar zoo zonder een openbare bekendmaking van den r dictator? Hier wordt toch geen insubordina- J tie gepleegd? We maken ons een beetje on- gerust over het dictatorschap. Eenige jaren geleden toen de leuze „Indië, los van Holland" opgeld deed, heeft de roode pers betoogd, dat men moest spreken van Indonesië en niet van Ned.-Indië. 1 Het doet weldadig aan thans in een boek- bespreking in deze pers de oude, historische Daam Indië terug te vinden. Een „slip of the pen" van den schrijver, of een wel- bewuste betering des levens? Wij hopen, 3 dat het laatste het geval zal zijn. Zelfs een j partij is nooit te oud om te leeren; zelfs D een sociaal-democratische partij niet. Het Koninklijk Bezoek aan de hoofdstad Bezoeken aan Koloniaal Instituut en Brandweer Bloemencorso op den Amstel Weer een feestelijke rit Amsterdam gaat door met feestvieren nu de Koninklijke Familie in de stad is. Uit alle hoeken van de stad begeven zicli de bewoners in de avonduren naar 't centrum om versiering en verlichting te bewon le ren. En de Spoorwegen hebben het druk om de talrijke bezoekers uit andere plaat sen naar de hoofdstad te brengen. Avond aan avond beweegt zich een dichte menigte door de straten en langs de grachten, en onder de schier ononderbroken rijen wan delaars banen trams, reiswagens en auto's zich met. moeite een weg. Het weer is bijzonder fraai voor de feest- week. Reeds twee maal heeft tijdelijke ver andering van temperatuur verfrissching ge bracht. Gisterochtend was het na de zware onweersbuien en den geweldigen regenval van den vorigen avond opnieuw stralend de morgenuren heeft H.M. de Koningin alleen vergezeld van mevr. v. Loon—Egi- dius en klein gevolg, een bezoek gebracht aan het Koloniaal Instituut na op Haar weg er heen alom hartelijke betuigingen van aanhankelijkheid te heb ben ontvangen. Vlak bij 't Koloniaal Insti tuut. aan den ingang in de Linnaeusstraat. was het weer erg vol. Voorop de jeugd uit de buurt, die de eerste-rangs-plaatsen had mogen innemen en alles fijn kon zien. En daarachter de groote menschen, die met de kinderen een enthousiast publiek vormden en H. M. met levendige toejuichin gen bij aankomst en vertrek, begroetten. Bij Haar bezoek bepaalde de Koningin Zich ditmaal tot de afd. I-Iandelsmuseum, waarbij voornamelijk prof. dr L. Ph. de- B u s s y H. M. van voorlichting diendo. Scheepvaart, havenverkeer, luchtvaart, de cultuur van suiker, koffie, thee, tabak enz. in onze koloniën, vormden de onderwer pen, waarover H. M„ Zich bijzonder- heeft doen inlichten. Ten besluite zag de Ko ningin een nog niet vertoonde film van 's lands Plantentuin te Batavia, die Haar zoer boeide. Het bezoek duurde door een en ander een half uur langer, doch de Hooge Bezoekster was onvermoeid in haar belang stelling voor Insulindo. Prins Bernhard bij de brandweer Prins Bernhard heeft in den ochtend nabij het hoofdgebouw van de brandweer aan de Nieuwe Achtergracht demonstraties bijge woond, die later op het IJ werden voortge zet. Van de gelegenheid maakte de Prins gebruik om een kijk te nemen bij het in aanbouw zijnd jacht „Piet Hein", dat, i men weten zal, voor het Prinselijk Paar is bestemd, en gebouwd wordt op de scheeps werf J. de Vries Lentsch in Amsterdam-N. 's Middags om twee uur was het n overvol op den Dam. waar duizenden het uitrijden der Koninklijke Familie in haar geheel afwachtten. Het doel van de rit was bet waterfeest op den Amstel, waartoe H.M. de Koningin met de Prinses en den Prins om kwart over twee zich op wegbegaven. Er was wederom veel pu bliek op de been, vooral in de buitenwijken. Ditmaal waren Zuid en een deel van West aan de beurt. Op den heenweg reed de stoet langs dichte drommen. Telkens stond weer een school kinderen gereed om de Hooge Bezoekers geestdriftig en uitbundig toe te juichen en de hoera's waren ook nu niet van de lucht. Men hoorde ze den geheelen langen weg langs. Op cn langs den Amstel tusschen de Nieuwe Amstelbrug zooals Amsterdam mers deze reeds eerbiedwaardige brug nog altijd noemen. en 't Amstelhotel wemel de het op en aan de breede boorden van kijkers. Waar men ook rondkeek, overal zag men menschen. Het was een levendig schouwspel, dat het Amstel water gistermid dag bood. Daar ter plaatse, waar de water sport bloeit, heeft de Koninklijke Familie genoten van een kleurrijk watercorso, een feest van prachtige bloemen, sierlijke opge tuigd op wherry's, jachten en andere vaar tuigen. Gezeten op het terras van het clubgebouw van de Kon. Amst Roei- en Zeilvereen „De Hoop", hebben Koningin, Prinses en Prins het interessante gebeuren gadegeslagen. Circa vijftig vaartuigen, getooid met da schoonste bloemen, roeiden de Bezoekers voorbij. 1-Iet was een lust voor het oog, een goed gelukte demonstratie van watersport, een combinatie van schitterende kleuren en jeugdige kracht. Tot slot vormden de booten van de rocivcreenigingen een ster- lijk gevormde W, de apotheose van het waterfeest. Nadat leden van de Amsterdamsche Red dingsbrigade een kranige demonstratie van het redden van drenkelingen hadden gege ven, werd de terugtocht naar het Paleis ondernomen door een groot deel van West, waar onafgebroken dichte hagen van jui chende toeschouwers de Koninklijke Fami lie van hun sympathie en verknochtheid blijk gaven. Het was pp dezen zonnigen, warmen zomermiddag weer een feesttoclV. Op dezen terugweg weer duizenden schoop kinderen met oranje en nationale vlaggen onder ds menigte der toeschouwers. Op de dichtbezette Dam werd de wach tende menigte beloond door de verschij ning van H. M. met Prinses Juliana er den Prins achter een der geopende ramen De muziek van het 5e uit Amersfoort dat de mariniers gisteren verving speel de, het publiek wuifde en juichte en de Bezoekers groetten vriendelijk terug. Het was een mooi besluit van een welgeslaag den middag. Gisteravond was dér stad weder gevuld met een enorme menigte, die ondanks de volte genoot van den prachtigen zomer avond met alle attracties van de feestweek. Programma voor morgen Het programma van 't Koninklijk Bezoek aan Amsterdam luidt voor morgen, Zater dag 12 Juni, als volgt: 10.45 uur. Autorit, met bezoek aan het Kin derfeest op IJscl ibterrein. 11.15 uur. Aankomst I.Tsclubterrein. 11.40 uur. Vertrek IJsclubterrein. 12.— uur. Terug ten Paleize. 14.15 uur. Autorit, met bezoek aan de Roei- baan in 't Amsterdamsch Boschplan. 14.40 uur. Aankomst Bosch-baan. 15.10 uur. Vertrek Boschbaan. 15.35 uur. Terug ten Paleize. 15.40 tot plm. 16.uur. Oranjehulde op den Dam. 20.30 uur. Autorit naar Galavoorstelling in S tadsschou wburg. TROMPENBERG's PALACE HOTEL Hilversum, Telefoon 7941 (2 lijnen) Aangenaam verblijf VRAAGT PROSPECTIE Er zijn altijd menschen, die achteraan komen. Men vindt ze ook onder het Christelijk volksgedeelte. Wie dat zijn? Dezulken, die zich als buit laten meevoeren door kranten, welke niet thuis behooren in een Christelijk gezin. Op politiek terrein wenschen ze, dat met hen wordt gerekend. En met recht! Maar in het eigen huis geven ze vrij spel aan lectuur, welke niet uitgaat van hun levensbeginsel. Hier valt werk te verrichten voor onze agenten en onze lezers. Vooral nu, vóór den aanvang van een nieuw kwartaal. Wie zich heden abonneert ontvangt de tot 1 Juli a.s. verschijnende nummers gratis. Nieuwe abonnés kunt U aan ons Bureau opgeven, waarbij U gebruik kunt maken van het inteekenbiljet, DE ADMINISTRATIE De Kabinetsformatie Dr. H. Colijn heeft gister een onder houd gehad met de Ministers Van Lidth de Jeude en jhr. De Graeff. Voorzitter Tweede Kamer Bij Kon. besluit van 10 Juni is tot voorzitter van de Tweede Kamer der Staten-Generaal voor het tijdvak van de tegenwoordige zitting benoemd: mr P. J. M. Aalberse, minister van Staat, lid van die Kamer. De P.T.T. en de Zondag Waarom die dag gekozen? Er is een tijd geweest, dat de P.T.T. zich weinig van de Zondag aantrok. Van lie verlede is dat beter geworden. Bestelling op Zondag is zoo goed als vervallen. Alleen belangrijke kantoren zijn slechts gedurende korte tijd open voor het afhalen van post stukken. En het leven gaat er even goed, indien niet beter, om. Met bevreemding ontvingen we dan ook het bericht, dat het vernieuwde postkantoor te Apeldoorn op Zondag 13 Juni aa. in gebruik zal worden genomen. Ons ontgaat ten eenenmale waarom voor deze, blijkbaar ietwat plechtige heropening juist de Zondag gekozen is. Kan men op werkdagen daarvoor geen tijd en gelegen heid vinden, dan ware het beter op de eer ste morgen 5 minuten vroeger te komen en met een kort woord, doch zonder plicht plegingen, het gebouw ia gebruik te nemen. Gistermiddag bracht de Koninklijke familie een bezoek aan het clubgebouw van de Kon. Amsterdamsche Roei- en Zeilvereeniging „De Hoop" ter bijwoning van een bloemencorso met versierde vaartuigen. H. M. de Koningin, de Prinses en de Prins op het terras van het clubgebouw. Kersenprijzen Hooger dan verleden jaar Bij de in de Betuwe gehouden kersenver koopingen op het hout werden vrij wat hooger prijzen gemaakt dan verleden jaar het geval was. Althans we vernemen dat op meerdere plaatsen 15 tot 18 cent per ge schatte kilo geboden wordt, terwijl het vorig jaar niet meer dan 8 a 10 ent besteed werd. A. B. VAN BEERS f Gistermiddag is te Amsterdam over leden, de heer A. B. van Beers. Direc teur van het postkantoor aldaar. De heer v. Beers is slechts zeer kort ongesteld geweest Vorige week Zaterdag was hij nog aanwe zig bij het vertrek van de eerste Douglas D C III naar Ned. Indië. De heer van Beens bereikte den leeftijd van 53 jaar. Vier huizen in vlammen Drie gezinnen dakloos Gistermiddag is te Nieuwkuyk een felle brand uitgebroken:, waardoor vier boerenwoningen in de asch werden ge legd. Het vuur is ontstaan in de boerderij van het gezin Corstanje, gelegen in de wijk Hei- Eind en nam spoedig een grooten omvang aan, zoodat aan redden van de inboedel niet te denken viel. De brandweer was kort na den brand afwezig, doch moest zidh beper ken tot het nathouden van de belendende woningen. Zij kon echter niet verhinderen dat ook de woningen van de gezinnen De Gouw, J. van Zon en W. Samuëls door het vuur werden aangetast De woningen waren met riet bedekt en waren weldra een prooi der vlammen, evenals een schuur, grenzende aan de 'boerderij van Corstanje en een kip penhok. De oorzaak van den brand moet waar schijnlijk gezocht worden in een defecten schoorsteen. De woning van J. van Zon en de inboedel van Samuëls waren niet verzekerd. De ove rige schade wordt gedekt De erfenis van Oeno van Teijens Eischers niet ontvankelijk verklaard De rechtbank te Leeuwarden heeft vonnis gewezen in de bekende erfenis-zaak Oeno van Teijens. Zooals men weet overleed in 1866 te Beet- sterzwaag op 71-jarigen leeftijd Oeno van Teijens, een zeer rijke vrijgezel, zoon van een vroegeren secretaris van Opsterland, die op lateren leeftijd gehuwd was met een vrouw, die zijn mindere was wat stand be treft, en Frouke Albers Caspers heette. Bij de opening van het testament dat ruim zeven jaar vóór hel overlijden was opge maakt, bleek dat van Teijens, behoudens een groot bedrag waaruit de van Teijens- fundatie is gesticht, en ongeveer dertig kleinere legaten varieerende van f 1500 tot f 8000 aan familieleden aan moederskant al zijn bezittingen had vermaakt aan dr. J. Lunsing.h Tonckens, arts en burgemeester der gemeente Opsterland en diens echtge- noote. Eischer, in casu de Oeno van Teijens ver- eeniging, vorderden nu in hoofdzaak, ten eerste nietigverklaring, althans vernieti ging van het testament, ten tweede inbe zitneming van al hetgeen gedaagden uit be doelde nalatenschap onder zich hebben. De vordering tot nietigverklaring, althans ver nietiging van het testament berustte op twee grondslagen: a. op beweerde krankzinnigheid van den erflater. b. op het positum dat een der erfgena men behandelend geneesheer van den erf later was. De rechtbank verklaarde de eischers niet ontvankelijk en veroordeelde hen in de kosten van het geding begroot op f 322.50. VERDRONKEN Gistermiddag om half drie is te V lij m e n het zevenjarig zoontje va., den landbouwer G. Jansen bij het zwemmen aan den Venkant verdronken. Gisteravond omstreeks half acht is een ongeveer 16-jarige jongen, wonende in de Ravesteinstraat te Den Haag bij het zwemmen in de buitenhaven te Schevenin- gen, paar zee afgedreven en verdronken, BURGEMEESTER L. J. DEN HOLLANDER 25-jarig ambtsjubileum Zooals wij gisteren reeds kortelijks meld den, hoopt de heer L. J. den Hollander, burgemeester van Middelharnis en Som- melsdijk, Maandag 14 Juni zijn 25-jarig ambtsjubileum te vieren. De heer Den Hollander, 25 Maart 1880 te Klundert geboren, ving zijn loop baan aan ter se cretarie te Wil lemstad. Vervol gens was hij werkzaam te Vlis- singen en West- Kapelle. In 1912 volgde zijn noeming tot bur gemeester van Axel. Hier maak te de heer Den Hollander van nabij de ellende van den Wereld oorlog mede. De bezetting van Antwerpen had tot gevolg, dat Axel onge veer 18000 vluchtelingen moest herbergen, die in scholen en kerken werden onderge bracht. Ook het verschaffen van onderdak aan de talrijke geïnterneerde soldaten stel de hooge eischen aan den jongen burgemees ter. Als blijk van verdienoe werd hem door wijlen Koning Albert van België een hooge onderscheiding uitgereikt Met leedwezen vernam de burgerij van Axel op 27 Augustus 1921 de benoeming van haar burgemeester tot burgemeester van Middelharnis en Som- melsdijk. Een bijzonderheid is, dat de heer Vroeg- indewei, die toen als oudste wethouoer op 28 September 1921 de installatie-rede uit sprak, thans ook als oudste wethouder en loco-burgemeester fungeért. In Sommelsdijk vond de installatie plaats door wethouder C. Joppe. Beide gemeenten hebben onder leiding van burgemeester Den Hollanoer belangrijke wijzigingen ondergaan.. Vele nieuwe straten zijn aangelegd, een drinkwaterleiding kwam tot stand, enz. Het vereenigingsleven heeft van den heer Den Hollander de volle me dewerking. Hierin bekleedt hij verschillende functies. Zoo is hij voorzitter van de afdee ling Flakkee van de Vereeniging van Bur gemeesters en Secretarissen, van de Com missie van toezicht op het M.O., van oe afd. Middelharnis-Sommelsdijk van „Schutte- vaer", van de Gewestelijke Landstormcom- missie_ van het Corps „Monden der Maas". In 1935 benoemde de Koningin hem tot rid der in de orde van Oranje-Nassau. Op uitdrukkelijk verzoek van burgemees ter Den Hollander zal alle uiterlijk feestbe toon achterwege blijven. De gemeenteraad zal bijeenkomen, waarna op het gemeente huis gelegenheid zal worden gegeven aan de ingezetenen en verdere belangstellenden tot het aanbieden van gelukwenschen. Deze gelegenheid zal ongetwijfeld door velen worden benut. Militair vliegtuig neergestort Toestel vernield piloot ongedeerd Gistermiddag is tijdens oefeningen van militaire vliegtuigen uit Soesterberg. een der toestellen in een sloot nabij het vlieg veld „Vlissingen" te Vlissingen neer gestort. Het vliegtuig werd geheel vernield, terwijl stukken van de vleugels over groo ten afstand verspreid werden. De romp en ook de cockpit, waarin de sergeant van Oversist was gezeten, werden geheel ver nield. De bestuurder kwam er. als door een wonder, met den schrik af. Slechts een blauw oog zal hem nog eenigen tijd aan het ongeval herinneren. Neder vernemen wij, dat het ongeluk te wijten is aan een storing van den motor. Het toestel was een oude fokker van het type C. 1. Studeer voor een vak. dat flinke personen een goede toekomst biedt Volg onze degelijke, goedkope, schriftelijke opleiding tot RADIO-MONTEUR RADIO-TECHNIEK Gratis plaatsingiburcau Vraag zonder verplichting inlichtingen bij A.S.S.O.. Nieuwe Plein 31. Arnhem VOORNAAMSTE NIEUWS Dit Nummer bestaat uit DRIE bladen Conferentie van de Confessioneele Ver eeniging te Lage Vuursche. Het Koninklijk bezoek aan Amsterdam. De negende partij van de dammatch SpringerRaichenbach. Verschenen is het jaarverslag 1936 van de Koninklijke Petroleum Maatschappij. De Statenvertaling III, door Dr. H. Kaajan. Te Londen is een accoord bereikt inzake de veiligheid der Spaansche controle- schepen. Franco wil van diplomatieke bemiddel ling in den Spaanschen burgeroorlog niet weten. De Vereenigde Staten hebben 117 bom menwerpers besteld. i^v»r|cplaa^^^Ma4"n#fobrieïcl^^E 9ol*n tn Brcnzpn Oom#n D«ur»n PlooIvrpAtr» «n Uz«*concfrucfi«S lefcao-*. NV.Csnstry-L.^.rkplaqfi.n Moch».«fobrwk I.G.B 1 8-0 gTaden ln de schaduw; Schokkend stoppen: bandenpech. Transpireerend wiel-verwissTen f Op een zon-verschroelden weg:. I Maak 't Uzelf toch niet zoo lastig (j Als U voor genoegen rijdt V Leg vier FISK'a om daarmee bent U Al Uw bandenzorgen kwflt. DE PERFECTE KOELKAST Reeds vanaf 265.- AQUAPR0 - AMSTERDAM DE RUYTERKADE 143, TeL 41303, 41503 Brutale inbraak onder BerkelEnschot Gevaarlijke misdadigers voor de rechtbank Voor de Bredasche Rechtbank hadden zich gister te verantwoorden de 25-jarige koopman J. II. L. en de 20-jarige koop vrouw M. V., gedetineerd in het Huis van Bewaring te Dordrecht Dit tweetal, is reeds talrijke malen door verschillende rechtbanken, wegens diefstal, inbraak en verduistering gestraft, welke misdaden gepleegd waren te Den Haag, Rotterdam, Dordrecht Amsterdam. Zij waren op 31 Maart j.l. van Breda ge komen en hadden gedeeltelijk te voet en gedeeltelijk per trein de reis naar Tilburg voortgezet. Toen het goed en wel donker was bega ven zij zich op weg in de richting den Bosch en onder gemeente Berkel—Enschot geko men troffen zij daar een alleenstaande wo ning aan. Zij wisten binnen te komen via het W.C. raampje. De bewoners sliepen en hebben van do inbraak niets, gehoord. Ontvreemd werden een bedrag van f 18 een zilveren heerenhorloge twee gouden oorbelletjes 2 zilveren oorknopjes, en een zeveren halsketting met kunstparelen. Beide verdachten bekenden hun misdrijf. De Officier van Justitie eischte tegen beide verdachten een gevangenisstraf tegen ieder van acht maanden. De rechtbank na even in raadkamer te hebben beraadslaagd deed onmiddel lijk uitspraak en veroordeelde beide ver dachten tot een gevangenisstraf van 7.3S maanden, waarbij eveneens werd overwo gen het feit, dat zij uit anderen hoofde nog vele straffen moesten ondergaan. Telefoonkabel gestoord In den vroegen morgen is heden een sto ring opgetreden in den telefoonkabel Rot terdamDen Haag. De oorzaak hiervan is vermoedelijk te zoeken in het doorhakken van een kabel, hetgeen geschied zou zijn bij werkzaamheden in de onmiddellijke nabij heid van Sassenheim. Tengevolge van deze storing ondervinden ook de verbin dingen met het Gooi oponthoud. Het schijnt evenwel, dat ook het verkeer met het bui tenland vertraging heeft. Zoo zijn bijv. de verbindingen met Parijs moeilijk tot stand te brengen. Kapitale boerderij afgebrand Vannacht is tijdens een hevig onweer, dat boven Den Helder woedde, de bliksem ingeslagen in de boerderij „Jetty's Hoeve" aan de Doggersvaart, bewoond door de fa milie A. Verfaille, eigendom van de Land bouw Maatschappij. Het vuur vond gretig voedsel in een voorraad hooi van 30.000 kg. Het bleek niet mogelijk, iets te redden. In korten tijd was er van de kapitale boerderij slechts een rookende puinhoop over. Huis en inboedel zijn yerzekerd.

Nieuwe Leidsche Courant | 1937 | | pagina 1