f £rihsdjf (tfmiraitt AVANG Dagelijks verschijnend Nieuwsblad voor Leiden en Omstreken Het Koninklijk Bezoek aan Amsterdam Glorietocht door Amsterdam-Oost Ingwensen Co. abonnementsprijs: Per kwartaal in Leiden en in plaatsen waar een agentschap gevestigd is 235 Franco per post 235 portokosten Per week0.18 Voor hel Buitenland bij wekelijksche zending430 Bij dagelijksche zending. 530 Alles bij vooruitbetaling Losse nummers 5 ct. met Zondagsblad 7 ct Zondagsblad niet afzonderlijk verkrijgbaar NO. 6107 Bureau: Breestraat 123 Telefoon 2710 (na 6 uur 3166) Postbox 20 Postgiro 58936 DONDERDAG 10 JUNI 1937 Kbberttntieprijjen: Van I tot 5 regelt U7'/i Bke regel meet 022'h gezonden Medededingeti van 1—5 regeU 230 Qke regel meerCL43 if nel bevragen au 'l bureau wordt berekend /0.10 18e Jaargang EEN „LINKSCH" BEROEP Over de burgemeestersbenoeming te Dor drecht heerscht vreugde in Vrijheidsbond- sche kring, want een lid der liberale staats partij werd tot grooter waardigheid geroe pen. Men kan deze vreugde plaatsen en toch de vraag stellen of deze benoeming geheel in overeenstemming is met de pijnlijk be scheiden rol, die een fractie van drie.leden in de groote raad der gemeente Dordrecht speelt een positie), die door het sterk teruggeloopen stemmental der liberale lijst nu pas weer in ongunstige zin werd ge accentueerd. Stellig kan het zijn nut hebben kennis te nemen van de motieven, waarmee deze be noeming in een liberaal blad aannemelijk ■.wordt gemaakt. Als gememoreerd is de „groote voldoe ning", die dit feit in de Merwestad heeft gewekt, heet het verder: „Immers het in overgroote meerderheid linkscho Dordt, dat .tot 1923 steeds een liberaal tot burgemees ter gehad heeft, heeft nu wederom een vrij zinnig man als hoofd der gemeente gekre gen. Vandaar dat Dordt voldaan is Opmerkelijk is hoe hier de oude antithese, door de Nieuwe Rotterdamsche Courant niet weinig verworpen, kennelijk wordt aanvaard. Het linksche Dordt, een raad met enkele deftige liberalen, een vier a vijfmaal groo- tere sociaal-democratische fract)6 en enkele revolutionair-socialisten dit eerbiedwaar dig en weinig homogene gezelschap vormt op de liberale weegschaal een beproefd ge heel, een linksche eenheid, waarop men een overtuigend beroep meent te kun nen doen. In het bijzonder in deze dagen kan het zijn nut hebben zich dit pleidooi te her inneren. Een rechtsche coalitie in de lands politiek heet een dwaasheid. Maar het linksche Dordt behoeft een vrijzinnig burgemeester! COMMUNISME EN NATIONAAL - SOCIALISME Daar zijn lieden, die bij voorkeur het Ne- jerlandsche volk voorhouden, dat in de .strijd der politieke meeningen het eenvou dige, maar duidelijke dilemma is: commu- piwne öf nationaal-socialisme. Heeft deze tegenstelling reden van be staan, mag zij als reëel worden aanvaard? Wie leeft uit de Christelijke beginselen en die tot richtsnoer kiest voor staat en maatschappij, zal met de beantwoording dezer vraag weinig moeite hebben: commu nisme zoowel als nationaal-socialisme zal hij verwerpen. Ja, tevens zal hij tot de conclusie komen, dat de dictatuur van het proletariaat en de dictatuur van den Führer in wor tel en openbaring één zijn. Met name wordt dit de laatste tijd gede monstreerd door de wijze, waarop beide richtingen zich in de practijk ontplooien en door de middelen, waarmee zij hun gezag trachten te handhaven. Thans vermeldt de pers weer, dat de Rus sische overheerschers weldra komen met nieuwe uitzuiveringen, die opzien zullen baren, dat nieuwe geruchtmakende proces sen aanstaande zijn. Wat tot dusver op het gebied van poli tieke procedures in Rusland werd te aan schouwen gegeven, overtrof aan satanisch spel en verfijnde regie ongeveer alles, wat .de wereldhistorie op dit gebied opleverde. Dit lugubere bedrijf, deze technisch ver fijnde tactiek werd met overtuiging en des kundigheid door het Duitsche nationalisme overgenomen, toen het door zedelijkheids- processen zijn strijd aanbond tegen de Roomsch-Katholieke geestelijkheid en In ruimeren zin tegen het Christendom. Terwijl men in ons vrije vaderland in de •democratie aanvaardt de rechten der min derheden, loopt de dictatuur van uiteenloo- pende richting alles, wat niet met haar denkbeelden strookt, onder den voet. Communisme en nationaal-socialisme: heide stoelen op dezelfde wortelt Chr. Boeren- en Tuindersbond Prov. Aid. Zeeland In de laatstgehouden vergadering van het Bestuur der prov. afd. Zeeland van den Chr. Boeren- en Tuindersbond werd medegedeeld dat de jaarvergadering zal worden gehou den te A x e 1. In de middagvergadering hoopt Prof. Diepenhorst te spreken over: „Nationale Landbouwpolitiek". Na de vergadering zal een rijtoer worden gehou den, terwijl den volgenden dag, den fokdag, zal worden getoond wat Oost Zeeuwsdh- .Vlaanderen op het gebied van paarden en rundvee presteert, Zij, die zich thans op ons blad abonneeren, ontvangen de tot 1 Juli ver schijnende nummers gratis Het Koninklijk Gezin bezoekt instructievaartuig Gistermorgen heeft H. M. de Koningin een bezoek gebracht aan het instructievaar tuig „Prinses Juliana" van het Onderwijs fonds voor de Binnenvaart, gemeerd aan een der steigers van de De Ruyterkade. Het schip was voor deze gelegenheid ge- pavoiseerd, de steiger belegd met tapijten en met groen versierd. II. M., die" op Haar tocht er heen reeds veel belangstelling had ondervonden en overal waar zij langs reed met warme toe juichingen was verwelkomd, werd hij Haar aankomst opgewacht door 300 schippers kinderen. Fraai uitgedost in witte jasjes en jurken met oranjedassen, hieven de kinde ren, afkomstig van alle schippersscholen, luide hoera's aan, toen de Koningin arri veerde. Het Wilhelmus weerklonk uit de kindermonden, en tusschen de aan weers zijden van de steiger opgestelde schooljeugd schreed II. M. naar het schip. Voorgelicht door den directeur van het Onderwijsfonds, den heer G. J. de Jong, heeft de Koningin met veel interesse het vaartuig bezichtigd en van de arbeid van het fonds kennis genomen. Met vele aan boord aanwezige personen heeft H. M. zich onderhouden^ ook met de leerlingen van de Zeevaartschool te Den Helder. Nadat de koffie op het met rozen versier de middendek was geserveerd, is H. M. te gen twaalven naar het Paleis teruggekeerd, onderweg wederom allenvege hartelijk be groet Prins Bernhard heeft in de morgenuren een bezoek gebracht aan de diamantslijperij Asscher in de Tolstraat, De glorieuse middagrit 's Middags hebben H. M. de Koningin, Prinses Juliana en Prins Bernhard bezoe ken afgelegd in Amsterdam-Oost Het feit, dat de Prinses, die 's morgens ten Paleize was gebleven, nu ook meereed, werd door de burgerij buitengewoon gewaardeerd. Dui zenden waren aanwezig op den Dam toen de autorit othstreeks half drie begon. Deze rit is wederom een zegetocht ge worden. De muziek van de mariniers, die bij het vertrek der vorstelijke per sonen het volkslied speelde^, werd over stemd door de toejuichingen der menig te, waaronder veel kinderen zich bevon den, die van den vrijen Woensdagmid dag profiteerden. Ternauwernood was de vorstelijke stoet onderweg of wij bemerkten, dat de belang stelling zeer groot zou zijn. Het was op tal van plaatsen stampvol met juichende, ju belende, lachende menschen, die Koningin, Prinses en Prins ovatie op ovatie brachten. De Koningin was donker gekleed met lich ten hoed. de Prinses in een licht toilet met grooten hoed en Prins Bernhard in klein tenue van ritmeester. In de directe omgeving van de Dam ston den drommen toeschouwers, b.v. op de bree- de trappen van 't fraai versierde postkan toor. Verderop eveneens breede hagen enthousiaste kijkers. Langs den geheelen weg weerklonken de toejuichingen uit de dichte rijen. Op sommige kruispunten, brug gen en andere verkeersplaatsen was de be langstelling, die zich altijd weer gul en hartelijk uitte, bijzonder groot. Het eerste doel van de prachtig geslaagde rit was een bezoek aan het Oosterpark, waar de Openluchtschool werd bezocht. Aan de ingang ontvangen door wethou der E. Boekman en het hoofd der school, den heer P. van Leening, hebben de Koninklijke bezoekers de school in oogen- schouvv. genomen, waarbij de lessen door gingen. Dat was althans de bedoeling, doch de leerlingen in de onderscheiden klassen en de jongens in hun schooltuin, hoewel punctueel alle gegeven aanwijzingen opvol gende, waren natuurlijk sterk onder de in druk van de aanwezigheid der hooge gas ten. Meisjes, die gymnastiekuitoefeningen uitvoerden, kweten zich keurig van haar taak. Het was een genoegelijk kwartiertje voor de jeugd, die bij het vertrek H. M. en het Prinselijk Paar met warme toejuichin gen uitgeleide deed. Daarna wandelden de bezoekers door een groot deel van het Oosterpark, waar veel publiek van de zeldzame gelegenheid ge noot Koningin, Prinses en Prins zóó van dichtbij te kunnen zien en toejuichen. De menschen waren er opgetogen over, en zoo was de wandeling door het Oosterpark op den schoonen zomermiddag vol van poëti sche momenten. Het werd daar een tref fende huldiging. 4000 schoolkinderen van bijzondere en openbare scholen uit Am sterdam-Oost, allen voorzien* van kleine papieren vlaggen, wachtten met ongeduld de komst van de vorstelijke Bezoekers af, die zij door de mooie lanen van het park zagen aankomen. En een daverend gejuich brak los onrjer de jeugd, toen het dan zoo ver was en de Koninklijke Familie hen vlakbij passeerde. De schooljeugd gaf een zanghulde ten beste en daartoe bestegen de Bezoekers de feestelijk versierde muziektent, en de ver schijning van Koningin, Prinses en Prins in de tent, hoog boven de kinderen uit, bracht hen opnieuw tot een luidruchtige ovatie. Deze aantrekkelijke zanghulde was geor ganiseerd door het Buurtcomité Oost en de Amsterdamsche Middenstands-Centrale, ge steund door een breed eere-comité. Een jonge dame in 't rose en twee kleine meisjes in het wit boden bloemen aan, en daarna werd het programma van vader- landsche liederen keurig uitgevoerd. Frisch klonken de kinderstemmen bij het zingen van het Wilhelmus, wat forsch bij het eer ste couplet, zachter bij de bekende strophen „Mijn schild en mijn betrouwen". Het was een prettige aanblik op de zin gende kinderschaar en op de breede e.: dichte hagen groote menschen vlak bij en verder op, aan de andere zijde van den vijver. Krachtig en beslist klonk de bij „Het liedje van de zee" en als een blijde juichtoon klaterde aan het slot het „Hol land, mijn Holland, ik vind je zoo mooi". Het werd zoo een fijne middag voor de jeugd. De dirigent, de heer W. G e h r e 1 s, ontving een pluim van H. M. en de drie Bezoekers onderhielden zich eenige oogen- blikken met de bestuursleden, nadat de kin deren een driewerf hoezee op Koningin, Prinses en Prins hadden uitgebracht Door het overvolle feestelijk versierde Oostelijk deel der stad ging het nu langs de Linnaeusstraat naar oud-Watergraafsmeer over den Middenweg naar FrankendaaL Daar aan de ingang van Amsterdams schoone stadskweekerij zaten op stoelen tal van ouden van dagen en vele invalieden, waarvan sommige op hun wagentjes of lig stoelen. Vooral voor deze menschen werd het een bijna onvergetelijke middag. De auto's reden door de fraaie lanen van Frankendaal. Aan de Ingang zou eerst thee worden aangeboden, maar hiervan was op verzoek van H. M. afgezien. Wel kon Zij met de Prinses en den Prins eenige woor den wisselen met het Oranjecomité. In plaats van den voorzitter, den heer A. B. R o o s j e n, die wegens de Kamerzitting verhinderd was, heeft de heer J. J. Korff zich met. H. M. mogen onderhouden. Door hagen van jubelende, met mooie oranje-blanje-bleu-vlaggen getooide kinde ren reed de stoet door vele lanen en wegen van Frankendaal weer den Middenweg op, verder de juichende Meer door en via het viaduct de Indische Buurt in. Hier, ln deze groote arbeidersbuurt werd buitengewone belangstelling door de bevolking getoond. Op straat overal dichte rijen, geen raam tot drie hoog toe onbezet, op de platte daken zelfs toeschouwers, en het gejuich ruischte onafgebroken langs de straten. Gisiermiddag werd door de Koninklijke Familie een bezoek gebracht aan „Fran- kendael" te Watergraafsmeer. Bovenstaande foto werd genomen tijdens de tocht daarheen. De hulde aan de Koninklijke Familie in de Indische Buurt was werkelijk iets aparts en zeer vermeldenswaard. Het was vooral daér feest: bij de blijde en opgewekte menschen en langs de met serpentines en ander feestgoed getooide hooge huizen. De feestelijke rit van gistermiddag is door de groote lengte van den weg schier een nog grootere hulde geworden dan bij den intocht. Alles was uitgeloo- pen. Zeer veel kinderen en vrouwen, werkjongens van ambachtsscholen, ver pleegsters, werklieden, kantoormen- schen, kortom, publiek uit alle rangen en standen heeft meegedaan aan de hulde voor de Landsvrouwe en het Prinselijk Paar. En het ging alles zoo warm gestemd, gul en welgemeend. Hoe meer de stoet tegen vieren de Dam wederom naderde, hoe voller het opnieuw werd, totdat de stampvolle Dam bereikt werd en hiermede een einde kwam aan de tweede glorietocht van het Koninklijk Gezin door Amsterdam. Gisteravond hebben de Hooge Gasten een gala-concert in het Concertgebouw bijge woond. N.S.B. - N.S.V.? In het nummer van 29 Mei namen wij een bericht op uit Utrecht, dat ons van parti culiere zijde was toegezonden, waarin onze zegsman op grond van een verhaal, dat hem vau een bevoegde en welingelichte zijde werd gedaan, tot de conclusie kwam, dat er een nauw verband zou bestaan tusschen de N.S.B. en de Duitsche overheid. Voor onze Utrechtsche vertegenwoordiging was er voldoende aanleiding den mededee- ler als hoogst solied te beschouwen. Zooals te verwachten was, heeft deze particuliere correspondentie eenig stof doen opwaaien. Zoodra ons bekend was, dat de Minister van Justitie een ambtelijk onder zoek deed instellen naar de juistheid van dit verhaal, hebben wij gemeend ons van mededeelingen, die dit zouden kunnen be moeilijken, te' moeten onthouden. Met medewerking van onze Utrechtsche vertegenwoordiging kon het justitieel on derzoek worden vergemakkelijkt. Ondertusschen heeft het niet aan pogingen ontbroken om deze zaak te vertroebelen. Het verst is hierbij wel gegaan de redacteur van het „Niederlandisches Pressebüro" te Berlijn, die, zich opwerpend als een soort rechter van instructie, het raadzaam heeft geoordeeld, van Berlijn uit op een achter middag alle medewerkers van ons blad, die hij op een ongelegen uur aan de draad kon krijgen, te ondervragen naar de herkomst van het bericht Uiteraard zonder resultaat In Nederland zakt een journalist nog niet in elkaar, zelfs wanneer hij van over de grens opgebeld wordt! Onze Utrechtsohe redactie heeft terecht geantwoord, dat de politie de zaak in on- denzoek had en dat daarom geen inlichtin gen konden worden verstrekt Een telefoongesprek met den hoofdin specteur van politie te Utrecht die met dit onderzoek was belast, leverde evenmin re sultaat op. Desondanks heeft de man van het „Nie derlandisches Pressebüro" het oorbaar ge acht in een speciale editie van zijn „Ber- lijnsche Tijdingen" mede op grond van de negatieve resultaten van zijn ,,onderzoek"(!) te concludeeren, dat het bericht dat gemakshalve maar aan onze redactie werd toegeschreven, g e- fantaseerd was. Aan deze ontkenning werd eenig relief gegeven door de weergave van het gesprek, oat met den Utrechtschen hoofdinspecteur was gevoerd, welk gesprek, na^r de heer Walpoott ons verzekerde, in dien vorm zeker niet is gevoerd. Het is nu merkwaardig, om op te merken, hoe de Nederlandsche pers, die deze speciale editie van de „Berlijnsche Tijdingen" ont ving, daarop reageerde. Vrijwel allen behan-celden het historisch document naar zijn waarde en namen het dus „voor kennisgeving aan", in afwachting van de resultaten van het ambtelijk onder zoek. Enkele bladen maakten daarop een uit zondering, waaronder heel toevallig de trou we comparanten„Het Nationale Dagblad" van den heer Mussert en „D e Banier" van (ten heer Kersten. De gewekte gedachte, dat een berichtgever van het Nat. Dagblad zelf op onderzoek uit was geweest heeft nog een vermakelijk ge- gevolg gehad, nl. dat 'n serieus blad als de „Nieuwe Rotterdamsche Cou rant" er in is gevlogen en het Natio nale Dagblad weer heeft geciteerd. Toen haar de vergissing bleek, kwam tevens uit, dat het blad van Mussert toch niet ge héél compleet was geweest en één passage uit de Berlijnsche Tijdingen had wegge laten. Als een der argumenten, waarom de me dedeelingen van onzen zegeman niet juist konden zijn, noemde het „Niederlandisches Pressebüro" n.l. naast het feit, dat een Duitsch ambtenaar, die zich officieel met de N.S.B. inliet, oogenblikkelijk naar het con centratiekamp zou gaan, ook, dat „men in Duitschland voor de N.S.B. slechts matige waardeering (heeft)". „Voor vele nationaal-socialisten" zoo vervolgden de „Berlij>nsche Tijdingen", ,4s Dr Colijn de ware leider van Neder land". Dit argument kwam zóó slecht in de kraam van „Het Nationale Dagblad" te pas, dat men het maar beter vond, de betreffen de passage uit het stuk te lichten. Dat de „N.R.C." en anderen gaarne van ons nadere mededeelingen omtrent het in ons blad gesignaleerde geval wilden ver- De nieuwbenoemde burgemeester van Dordrecht, de heer J. Bleeker (thans bur gemeester der gemeente Opsterland), die op 15 Juni zal worden geïnstalleerd, bracht gister zijn eerste officieel bezoek aan zijn nieuwe gemeente. De burge meester bij het Dordtsche Stadhuis. nemen, konden wij wel begrijpen, maar dit heeft er ons toch niet toe kunnen brengen het ambtelijk onderzoek te doorbreken. Eerst nu het dossier ter beschikking van den Minister van Justitie is gesteld mee- nen wij, dat het op onzen weg ligt eenige nadere mededeelingen te doen. Deze zullen ook nu nog een onvolledig karakter moe ten dragen. De „Berlijnsche Tijdingen" hebben ons ten overvloede nog wel geleerd, dat het maken van ambtelijke fouten voor de be- trokkene.n in Duitschland zeer ernstige ge volgen kan hebben. Wij weigeren óók in verband met mogelijke gevolgen pertinent den naam van onzen zegsman te noemen, al zijn wij er ons wel van bewust, dat deze weigering onjuist zal worden geïnterpre teerd. De justitie kent dezen man, al zal ook harerzijds wellicht om te bevroeden redenen soberheid in de vermelding wor den betracht. Op grond van een door ons naar deze zaak ingesteld onderzoek kun nen wij slechts berichten, dat de „men" die ons schreef en dien wij als betrouw baar kenden, de mededeelingen in ons blad van 29 Mei ten volle handhaaft Het verhaal, zooals hem dat is medege deeld, is door verschillende getuigen od hetzelfde tijdstip aangehoord. Het was dus volkomen begrijpelijk en ook juist, dat onze zegsman uiting heeft wilier geven aan zijn verbazir.g over het bestaan van een verhouding tusschen de Nederland sche N.S.B. en een Duitsche ambtelijke in stantie, een verbazing, die wij formuleerden in de vraag: „Weet de Regeering hiervan?" Het ambtelijk onderzoek zal nu wel precies uitwijzen, wat daarvan is. Oas onderzoek heeft ons geleerd, dat een begripsverwarring niet tot de onmogelijk heden behoort. Zooals wij vermeldden, had de Utrechtenaar, die een biljet uit Duitschland ontving, zich verwonderd over het feit, dat een door perforatie afzonderlijk aange duide vragenlijst door de N.S.B. moest worden ingevuld. Dat dit voor hem als een feit gold, blijkt uit de doorhem medegedeelde omstandigheid, dat hij inderdaad naar het hoofkantoor van de N.S.B. is gegaan en men hem daar ook vragen h f t gesteld. Iu bijzijn van meerdere personen hteeft de man dit verhaal gedaan. Dit blijft voor de volte rekening van dezen man zelf, wiens naam wij, als reeds gezegd, niet publiek kun-nen maken. Inmiddels heeft een onderzoek onzerzijds, dat zich in andere richting uitstrekte, ons geleerd, dat het -niet onmogelijk is, dat in plaats van de letters N.S.B. op het formulier de letters N.S.V. zijn voorgekomen deze twee Letters zijn gemakkelijk te verwarren indien het Duitsche letterteeken wordt ge bruikt met welke initialen dan bedoeld zullen zijn de- „National Sozialistischer Volk9vvohlfahrt", een Duitsche organisatie, welke kinderen, die dit noodig hebben, naar buiten brengt en daartrij tegelijk toezicht houdt, dat deze in een goed (b.v. Arisch) milieu terecht komen. Ook wij wachten met belangstelling het antwoord van de Regeering af. Bestaat het verband, zooals onze zegsman dat moest opmaken uit de hem onder vele getuigen gedane mededeelingen, niet, dan verheugen wij ons hierover. Door de publi catie zou dan een verkeerd gerucht tot de ware proporties kunnen worden terug ge bracht, hetwelk een goede verstandhouding tusschen buurvolken slechts kan versterken. waterschappen ncle Gelderland: tot bui polderdistrict Neder- tekhoff te Ineen D. F. Jeuken te Leeuw in de provincie Zeel het waterschap Groote hoven, I. dé Bruijne t zitteT van het bestuur den calamiteuzen Ador te Nieuwvliet: tot ffez schap de breede wate P. J. J. Dekker te W< nd: tot dökgraaf i St Anna en Nieuv Nieuwvliet; tot vo Verruim Uw blik in Uw eigen belang. Volg onze degelijke, goedkope, schriftelijke cursus ALGEMENE ONTWIKKELING Vraag zonder verplichting inlichtingen bij AS.S.O, Nieuw. Plein 31. Arnhem TROTTEURS VOORNAAMSTE NIEUWS Dit Nummer bestaat uit TWEE bladert Het Koninklijk bezoek aan Amsterdam* De Bond voor Geref. jeugdorganisatie heeft gister te Amsterdam een toogdag gehouden. Conferentie van de Confessioneele Ver- eeniging op Lage Vuursche. Gisteravond heeft het onweer enkele ongelukken veroorzaakt, Verschenen ïs jaarverslag-1936 van de Handelsvereeniging „Amsterdam", In een interview heeft generaal Franco zijn politiek ten opzichte van het buiten-i land uiteengezet, Stalins moeder ïs dezer dagen te Tiflis overleden. Te Brussel hebben de Waalsche „Vuur* kruisen" tegen de amnestie gedemon streerd, i Dr. H. NANKING'S Zetpillen tegen Aambeien werken pijnstillend en genezen in korten tijd de ontstoken slijmvliezen. maskl bet in- lliy ge; Vetkrij|baar bij alle Apotheker» e. Drogiatco k II. 1.50 per dooaje «an 12 aluka. Pr. H. NAWN1WC'. PUt»Q«». f.Wi.k, N V, DEN HAAC. Keizersgracht 382 Amsterdam Belast zich met de uitvoering van Effectenorden, het tnca9- seeren van Conpons en het nazien van Lotingen. TeL 32121 en 33879, onder Beurstfjd 31207 palthe's EXTRA-SERVICE: 6 Japonnen bij PALTHE in behandeling gege ven voor volledig chemisch reinigen, worden speciaal op pasvorm gecontroleerd en ver schoten en verbeten plaatsen gratis chemisch' bijgeverfd. Bij verfjaponnen worden alle naden op speciale wijze omnaaid ter voor koming van uitrafelen der stof. PALTHE DE DORDRECHTSCHE ONDERLINGE CREDIETVEREENIGING N.V. DOEDEECHT Groenmarkt 64 Anno 1871 bou w-c redieten effecten HOTEL „NAEFF" v e l p (Geld.) BEKEND BESTAUEANT Modern Ingericht \uto-Garage TENNISBAAN Prachtige Tuin Matige Pry zen Telefoon 3152 en 3153 B. BEIJER. hotel „HOF VAN HOLLAND" HILVERSUM Telefoon 6113 LUNCH 1.25 DINER f 175 UITGEBREIDE KOFFIETAFEL ..i]; L00 v00r kleine en groote gezelschappen tot 300 personen vordering tegen de varkens centrale Op de rol van de Haagsche rechtbank wam gister voor de zaak van den Neder- landschen Bond van groothandelaren in Varkensvleesch en groothandelaren, tevens producenten van spek en reuzel /„Nepro- va J, contra de Nederlandsche Varkenscen trale Het betreft de vordering tot schade vergoeding ten behoeve van zeven leden van genoemden bond. allen grossiers in varkens- vleesch, die deze schade zouden hebben ge leden ten gevolge van verschillende onrecht, matige daden, welke de varkenscentrale zou hebben begaan en wel door in te grijpen in den handel in varkens en varkensvleesch, bestemd voor de binnenlandsche markt De zaak werd thans aangehouden tot 7 September a.s.

Nieuwe Leidsche Courant | 1937 | | pagina 1