Jlir u utr ^rikscljr (imirant Dagelijks verschijnend Nieuwsblad voor Leiden en Omstreken Gratis lezen tot 1 Juli Slachtoffers van verkeer en water abonnementsprijs: Per kwartaal in Leiden en in plaatsen waar een agenlschap gevesligd is 235 Franco per post 2.35 portokosten Per week0.18 Voor het Buitenland bij wekelijksche zending430 Bij dagelijksche zending530 Alles bij vooruitbetaling Losse nummers 5 ct. met Zondagsblad 7'/» ct Zondagsblad niet afzonderlijk verkrijgbar No. 6104 Bureau: Breestraat 123 Telefoon 2710 (na 6 uur 3166) Postbox 20 Posfgiro 58936 MAANDAG 7 JUNI 1937 18e Jaargang a&btrtttttitprijjnr. Van I tot 5 regels L177» Elke regel meer 0327» ingezonden Mededeelingen van 1—5 regels 230 Elke regel meer0-45 Voor het bevragen aao 1 bureau V wordt berekend 0.10 Wie zich heden abonneert op ons blad ontvangt de tot 1 Juli a.s. verschijnende nummers gratis. Brengt, lezers, in de huizen Uwer familieleden, vrien den en buren, de rust van het Christelijk beginsel. Des Zondags extra döor ons onover troffen Zondagsblad. Nieuwe abonnés kan men schriftelijk opgeven aan ons Bureau of door opzending van het inteekenbiljet hetwelk U elders in dit blad aantreft, aan DE ADMINISTRATIE SCHOUDER AAN SCHOUDER Met onze begeerte om de geloovige Pro testanten bijeen te brengen is niet in strijd het betoog, dat versnippering van hun stemmen aan Rome ten goode komt, zooals .wij dezer dagen nog aantoonden. Want dit vermaan wordt gericht tot hen, <lie min of meer aan romanofobie lijden en wier streven ous op terugdringen van Rome gemunt is. Juist, wie zich plaatst op hun standpunt moet elke verbrokkeling der po sitief Protestantsche eenheid tegengaan. Dit werd vorige week nog eens duidelijk aangetoond door een inzender, in het Han delsblad (wel vreemd, dat men daarvoor deze krant koos!), die het volgenae staatje ten beste gaf: Partij Stemmen Zetels rAnti-Revol. Partij 665.378 17 Christ Hist. Unie 303.798 8 Staatk. Geref. Partij 78.627 2 Christ Dem. Unie85.007 2 Herv. Geref. Staatspartij 24.498 Christ. Nat. Actie 20.493 Totaal 1.177.801 29 J B.-K Staatspartij 1.169.867 31 f De inzender knoopt daaraan de .volgende conclusie vast; Hoewel dus op de gezamenlijke Protes tantsche groepen c.a. 8000 stemmen méér I werden uitgebracht dan op de R.K. Staatspartij, verwierven zij twee zetels I minder. Sterker nog: de 44.000 Protestant sche stemmen die, door verdeeldheid, ver loren gingen, hebben gediend om de R.K 1 zetel extra te verschaffen. Het „waken voor de Protestantsche vrijheden" heeft dus een averechtsoh gevolg gehad! Eenzelfde slotsom hadden wij reeds getrok ken; het is goed, dat men ze ook nog eens i\an een andere zijde benadert Natuurlijk valt op dit lijstje wel wat af te 'dingen. Om maar iets te noemen: de Chr. Dem. Unie is oorspronkelijk wel van de Anti-Rev. en Chr. Hist, partij uitgegaan, maar de volstrekte weerloosheid, welke zij predikt en het staatspensioen, dat zij verde digt heeft haar principieel zoo ver van ons gescheiden, dat op hereeniging met de ge- heele groep niet gehoopt mag worden. 1 .Voorts dankt zij haar stemmenwinst ditmaal zeker aan andere kiezers dan de onze. Het volle aantal van 85.000 kan daarom niet in rekening gebracht worden. Anders staat het met de volgende par tijen. Een deel daarvan en met name van de S.G.P. en de H.G.S. heeft zich zoo vast gebeten in het anti-papisme, dat men hoe het ook loopt niet tot één der moeder- partijen zal terugkeeren, maar desnoods als groep zal sterven met de leus: liever Turksch dan Paapsch. Een ander deel echter zal hopelijk tot be- i zinning komen. In 1933 brachten deze par- tijen samen 127.204 stemmen uit. Gezien de groei der bevolking had dat thans ongeveer 135000 moeten zijn; doch men bracht het sleohts tot 103125, wat op aanmerkelijke te ruggang wijst Thans deed echter de Chr. Nat Actie mee en maakte 20493 stemmen invloedloos. Een deel daarvan is van S.G.P. en H.G.S. afkom stig, een ander deel van de Anti-Rev. partij. Doch zelfs al waren al deze stemmen aan eerstgenoemde partijen onttrokken, dan nog zouden deze, niet alleen percentsgewijze, maar ook in volstrekte zin teruggeloopen zijn en wel met 35S6 stemmen. Dit alles wijst op bezinning, waarschijn lijk op terugkeer van verdoolden. Best mo gelijk, dat zij, die thans tevergeefs het vaandel van H.G.S. of C.N.A. volgden, voor het meerendeel zullen erkennen, dat wij schouder aan schouder behooren te staan. Ons streven moet daarop te allen tijde ge richt blijven. De houding der onverzoen- Iijken mag voor ons geen beletsel zijn om naar de vorming van een Protestentsch bioc in de goede zin des.woords te streven. NIEUWE BURGEMEESTER VAN RIJSSEN Tot Burgemeester van Rijs sen (O.) is benoemd de heer W. Zeeuw, Burgemeester van Noordeloos, Hoornaar en Hoogblok- land. De heer Zeeuw behoort tot de Ned. Herv. Kerk en is A.-R. KONINGIN EMMA- MONUMENT TE BAARN Door het Prinselijk Paar onthuld Een ontroerende plechtigheid Op een rustig plekje, dicht bij den groo- ten weg naar Soestdijk heeft Baarn een fraai monument geplaatst, dat de herinne ring moet levendig houden aan Koiningin Emma, de nobele vrouw, die zulk een groote plaats in aller harten heeft ingenomen. Het monument, waarvan men op de foto pagina een afbeelding vindt, is Zaterdag middag door het Prinselijk Paar plechtig onthuld. Omstreeks half vijf arriveerden de. hof- auto's in de omgeving van het monument Eerst arriveerde het Prinselijk Paar met ge volg, daarna H.M. de Koningin. Alvorens zicli naar het. baldakijn te begeven, onder hield de Koninklijke Familie zich met den voorzitter van het Comité tot Oprichting van het monument, dr P. V. A str o en met den burgemeester, jhr mr G. C. J. van R e e n e n. Zoodra de Vorstelijke Familie en het ge volg hadden plaats genomen, sprak dr Astro een rede uit, waarin liij deze dag voor Baarn's bevolking een dag van wee moedige vreugde noemde en zeide, dat nooit, zal vergeten worden, wat Koningin Emma steeds voor Baarn deed. Niet als landvrouwe. noch als regentes, doch als onze hooge am- bachtsvrouwe is zij, aldus spr., op het mo nument uitgebeeld, rustig, zooals wij allen haar zoo menigmaal ontmoette. Vol ver trouwen droeg spr. namens de burgerij het gedenkteeken over aan de zorgen van het gemeentebestuur, waarna hij H.K.H. Prin ses Juliana en Z.K.H. Prins Bernhard ver zocht tof de onthulling te willen overgaan. Het Prinselijk Paar begaf zich hierna naar het monument. Een dochtertje van een der comitéleden bood de Prinses en den Prins een schaar aan en hiermede knipte het Prinselijk Paar een koord door, zoodat het gordijn wegviel. De Baarnsche Harmo nie „Crescendo" liet op dit oogenhlik het „Dankt, dankt, nu allen God" hooren. Het Prinselijk Paar, gevolgd door H.M. de Koning en de Vorstin van Erbach, bezich tigden daarna, voorgelicht door den ontwer per, den heer v. d. Veen en dr Astro, het monument aan alle zijden. H.M. legde daar bij een bouquet blauwe irissen aan den voet van het monument, welk voorbeeld door het Prinselijk Paar gevolgd werd n.'ct een bouquet amjers. De Burgemeester van Baarn legde namens de gemeente een krans aan den voet vain het monument. Vervolgens begaf het gezelschap zich weer naar het baldakijn, waarna het défilé begon der Baarnsche vereenigingen met haat- vaandels. Aan den voet van het monument werden tal van bloemstukken neergelegd. DORDRECHTS NIEUWE BURGEMEESTER Benoemd is de heer J. Bleeker, burgemeester van Opsterland Bij Koninklijk besluit van 5 dezer is met ingang van 15 Juni a.s. benoemd tot burgemeester der gemeente Dor drecht, de heer J. Bleeker, met toekenning van gelijktijdig eervol ontslag als burgemeester der gemeente Opsterland. Het bericht van deze benoeming zal voor het overgroote deel der Dordtsche bevolking een verrassing zijn. J. Bleeker Toen de heer de Gaay Fortman als burge meester heenging werden als zijn opvol ger vele namen genoemd. Maar die van den heer Bleeker was daar niet bij. De heer Bleeker werd 24 Aug. 1885 ge boren en is dus thans in zijn 52ste leven i jaar. Hij genoot zijn opleiding op de gemeente secretarie te Dokkum, waar zijn vader ge- meenetesecretaris was. Daarna werd hij tweede ambtenaar ter ge meentesecr. van TietjerksteradeeJ, waarna hij werd benoemd tot chef van de secretarie te Steenwijk. In deze plaats was de he*r Bleeker tevens aan de H.B.S. ais leeraar verbonden, waartoe zijn diploma Staatsin richting hem de bevoegdheid gaf. Kort hierna volgde zijn benoeming als bur gemeester en secretaris van de gemeente Rauwerderhem. Vóór de heer Bleeker het burgemeesters ambt van Opsterland aanvaarde, was hij burgemeester van Utingeradeel. Een aardige bijzonderheid is, dat de- heer Bleeker in het jaar van zijn zilveren bur gemeesters-jubileum benoemd is lot burge meester van Hollands oudste stad. In 1912 werd hij op 26-jarige leeftijd tot burgemees ter benoemd- Ten slotte deeien wij nog mede, dat de heer Bleeker lid is van de Ned. Herv. Kerk en de liberale beginselen is De Haagsche predikant Dr. C BOUMA zegt: ,Dit boek moeten heel veel van onze jonge menschen lezen. Het boeit hen van het begin tot het slot!" DE LEVENSROMAN VAN Dr. H. COLIJN door RUDOLF VAN REEST 288 bladz., 70 foto's - Geb. 3.90 Bestel een exemplaar bij uw boekhandelaar Uitg. BOSCH KEUl\lING,-te BAARN Bouw van motorschepen De scheepswerf van P. Smit Jr., die door het overnemen van een deel van de terreinen, gebonwen en hellingen van Burgerhout meer hellingruimte heeft gekregen, zal voor de Rotterdamsche Vrachtvaartmaatschappij, twee motor- schepen van 9000 ton boawen. Het eerste schip is reeds op stapel gezet, met het tweede wordt later begon nen. De schepen zijn bestemd voor de vaart op La Plata. Grondige en goedkope, schriftelijke opleidingen tot KOMMIES EN MARÉCHAUSSÉE Vier personen verdronken Vier doodelijk verongelukt Vele gewonden De balans van liet weekend op makend komen we wederom tot een droeve reeks van allerlei onge vallen. Het prachtige weer lokte velen naar buiten. Op zulke dagen is 't aantal slachtoffers niet gering. Vrouw door trein gegrepen RIJSWIJK, 7 Juni. Gisteravond om kwart voor acht heeft op den onbewaakten over weg, welke ligt in het verlengde van het Julianalaantje, nabij het station Rijswijk- Wateringen, een tragisch ongeluk plaats gehad. Mevr. E. P. Tichers, oud 53 jaar, wonende De plechtige onthulling van het Koningin Emma-monument te Baarn. Met groote belangstelling bezichtigden H. M. de Koningin, Prinses Juliana en Prins Bernhard het monument. aan den Schimmel weg 46 te Den Haag, wandelde met vier harer kinderen den weg over. De kinderen waren reeds over den spoorbaan, terwijl de moeder rustig na kwam. Uit de richting Den Haag naderde een electrische trein. Mevr. T., die zooals wij later vernamen doof en bijziende was, merkte den trein niet op en liep rus tig door. Nauwelijks echter had zij een voet op den spoorbaan Den HaagDelft gezet of zij werd door den trein gegrepen. De wagen voerder die het ongeluk zag gebeuren, wist den trein bij den Van Vredenburchweg tot stilstand te brengen, waarna bleek dat het slachtoffer 30 meter was meegesleurd en op slag gedood. De baanwachter, wiens huis aan den overweg staat, had de vrouw nog toegeroe pen en met gebaren haar op het gevaar ge wezen. De vrouw had hier echter niets van bemerkt Oogenblikkelijk heeft hij de Rijs- wijksche politie gewaarschuwd, die per brancard het stoffelijk overschot heeft ver voerd. De trein had door dit ongeval pl.m. 7 min. vertraging. Verdronken J. Bos uit Glanerbrug verdronken. De 18-jarige dienstbode C. K. uit Heilo is gistermiddag in het Noorder Buiten Spaarne te Haarlem verdronken. Het meisje was met een vriendin in een bootje naar het Noorder Buiten-Spaarne gevaren om daar te gaan zwemmen. Ter hoogte van de Jan Gijzenvaart sprong zij in het water en tot groote ontsteltenis van haar vriendin kwam zij niet meer boven. Enkele personen, onder wie een agent van politie, hebben onmiddellijk reddingspogingen on dernomen, welke evenwel zonder resultaat bleven. Eerst enkele uren later heeft de politie het lijk van het meisje met een sleep net opgehaald. Het is naar St. Elisabetlv easthuis overgebracht. Gistermiddag om twaalf uur waren enkele jongelui uit Arnihem in den IJssel onder Westervoort aan het zwemmen Ren van hen, die de zwemkunst niet mach tig was, ging met een touw om het lichaam te wal er, terwijl zijn vriend het touw va>i hield. Plotseling schoot de jongen onder water, waarbij zijn vriend van schrik het touw losliet, zoodat de eerste in de diepte verdween. De politie heeft gedurende vier uur naar het lichaam gedregd, doch slangs de er niet in het op te halen. De vader van het slachtoffer was getuige van het ge, beurde Zaterdagmorgen was te Nieuwerkerk a. d. IJssel een l^-jarig zoontje van den landbouwer A. v. d. D. op het erf aan het spelen. De moeder vertrouwde er op, dat alles met hekwerk afgezet was, doch toen men naar het kind keek, bleek een hekje opengelaten te zijn en vond men de kleine ip, een breede sloot. Hoewel spoedig hulp van een E.H.B.O.'er en van een arts aan wezig was, mocht het niet gelukken, om de levensgeesten op te wekken en moest de dood geconstateerd worden Doodelijke ongelukken Gisterochtend omstreeks half negen is de ongeveer 30-jarige motorfietsrijder A. TT. Schouten uif Gorinchem, die zich met tame lijk groote snelheid in de richting van Am- terdam begaf, bij B r e u k e le n, ter hoog te van het kasteel Nijenrode, opgebotst te gen een auto, welke op weg was naar Utrecht De botsing was zoo hevig, dat de motorfietsrijder in de Vecht terecht kwam Men heeft slechts zijn lijk kunnen bergen. De overledene was gedetacheerd bij de politietroepen te Gorincluem. Gisteravond om half zeven is het 7-jarig dochtertje van de familie K. W. uit de Cuba- straat te Groningen, doordat zij wei felde bij het ovensteken, op den Heereweg aangereden door een auto, bestuurd door den to?.er B. N. uit Groningen. Het kind werd ernstig gewond en is eenige oogen- blikkjen na het ongeluk overleden- Zondagavond is de 13-jarige A. V. toen hij aan het Liesbosch te Princenhage op het fietspad reed, komen te vallen. De jon gen kwam juist °P den grooten rijweg te recht en werd door een autobus overreden. Met een ernstige hersenschudding werd hij naar het St. Ignatiusziekenhuis te Breda overgebracht. Vanmorgen is hij aan de be komen verwondingen overleden. Vijf gewonden bij auto-ongeluk Op den Amsterdamschen Straat weg tusschen Ede en Arnhem is Za terdagmiddag ongeveer te vier uur een verkeersongeval gebeurd, waarbij vijf personen zijn gewond. Een twee-persoons Fiat, bestuurd door een luitenant-vlieger uit Soesterberg, reed in de richting Arnhem. Ter hoogte van den Ko ningsweg keek de bestuurder op een hand wijzer, waarbij de auto eenige oogenblikken op de linkerweghelft kwam. Op hetzelfde oogenhlik naderde uit de richting Arnhem een Fordauto, bestuurd door den heer T. V. Hageman uit Ermelo, die vergezeld was van zijn echtgenoote en een andere dame. De heer Hageman merkte de beweging van zijn tegenligger te laat op, met het gevolg, dat beide auto's met de voorzijden tegen elkaar botsten. De inzittenden van beide wagens werden allen gewond. Het ergst was mej. van Dijk uit Soesterberg er aan toe, die in de Fiat had gezeten en die een hersenschudding en een wonde aan de knie opliep. Voorts brak me vrouw Hageman haar linkerbeen, terwijl de drie anderen snijwonden opliepen. Beide auto's werden zwaar beschadigd. Eenige minuten na de botsing, toen de inzittenden den wagen reeds hadden verlaten, vloog de Fiat in brand en brandde geheel uit. De gewonden zijn naar het gemeente-zie kenhuis te Arnhem overgebracht, waar al leen mej. van Dijk ter verpleging is opge nomen. De anderen zijn, na verbonden te zijn, naar hun woonplaatsen teruggekeerd. Drie gewonden bij aanrijding Gistermiddag om 3 uur reden op den Rijkestraatweg onder Zuidlaren de mo torfietsrijders J. v. K. uit Ulrum en P. S uit Groningen, achter elkaar. Door onbe kende oorzaak kwam S. plotseling tusschen de boomen door op het rijwielpad terecht, waar twee meisjes, de 14-jarige D. en de 15-jarige H., beiden uit Groningen, fietsten. Zij werden omvergeworpen, terwijl ook de echtgenoote van den heer S., die op de duo zat, tegen den grond eloeg. Alle drie kregen verwondingen, doch gelukkig niet van ern- stigen aard. De heer S. kwam er goed zon der letsel af. Na door een geneesheer te zijn behandeld, zija de drie gewonden naar hun woningen vervoerd. De motorfiets en de beide rijwielen werden ernstig beschadigd. Twee kinderen ernstig gewond Zaterdagavond omstreeks negen uur reed het dochtertje van den heer K. te Ommen per fiets op den weg OmmenBalkbrug. Achter op de fiets zat het dochtertje van den landbouwer J. te Emsland. Doordat het ach terop zittende meisje van de fiets sprong, kwamen beiden te vallen en geraakten onder een hun achterop komende motorfiets. Het dochtertje van den heer K. werd opgenomen met een dubbele linkerbeenbreuk en een breuk van het rechteronderbeen. Verder kreeg zij nog ernstige hoofdwonden. Zij werd, nadat dokter Pos uit Ommen hulp had ver leend, per ziekenauto naar het ziekenhuis te Zwolle vervoerd. Het dochtertje van J. be kwam behalve eenige hoofdschaafwonden een sleutelbeenbreuk. Zij werd na door den dokter verbonden te zijn, naar het ouderlijk huis vervoerd. Het rijwiel werd geheel ver nield. Ook de motorfietsrijder maakte een leelijke tuimeling, waarbij het motorrijwiel ernstig werd beschadigd, terwijl de duorijd ster zoowel als de bestuurder eenige ontvel lingen opliepen. De politie stelt naar de schuldvraag een uitgebreid onderzoek in. motorrijders In het Wilhelmina-Gasthuis te Amster dam is een 48-jarige motorrijder opgeno men, die Zaterdagavond te kwart voor acht een hersenschudding had opgeloopen, toen hij in de Bilderdijkstraat bij het Kwakers plein met een anderen motorrijder in botsing was gekomen Laatstgenoemde liep by dit ongeval lichte verwondingen op. Wielrijdster door motorfietsrijder aangereden Op het Olympiaplein by den Stadionweg te Amsterdam is gistermiddag om drie uur een achttienjarige wielrijdster, die wei felde bij het oversteken -*an den weg, door een motorrijder aangereden. Het meisje kwam te vallen en liep daarbij een beenbreuk op. Zij werd naar het Wilhelminagasthuis ver voerd. De motorrijder en de duorijdster, die bei den ook een val hadden gemaakt, kregen geen letsel. VOORNAAMSTE NIEUWS Dit Nummer bestaat uit TWEE bladen Prof. Dr. C. van Gelderen, hoogleeraar aan de Vrije Universiteit is 65 jaar ge* worden. De zevende partij in de damwedstrijd SpringerRaichenbach is geëindigd met} remise. Bizonderheden over de regeling vaifi het koninklijk bezoek aan Amsterdam. Overleden is Ds. B. Gijzel, emeritus-* predikant der Ned. Herv. Kerk te Amster*. dam. Talrijke ongelukken hebben gister eö eergister weer slachtoffers geëischt. Jouhaux en Daladier hebben het één* jarige regiem van het Fransche volksfront herdacht. Hitler over de mogelijkheid van ont wapening. Rome en Berlijn over de non-interven* tie-strubbelingen. De Lemonaberg ïs wederom in recht* sche handen. Hoogvuurvaste normaal- en vormsteenen, vlg. teekening of modeL N.V. Vereentgde Nederlandscha Chamotte-Fabrieken GELDERMALSEN TeL 3 en 69 De V.D. en de coalitie Wel samenwerking, maar geen slaaf Op een feestelijke vergadering van de fe deratie Friesland van de Vrijzinnig Demo cratische Bond hebben verschillende spre kers en ook minister Oud het woord ge voerd. De vergadering stond onder leiding van den heer G. Boe lens te Drachten, lidl van Ged. Staten. Deze bracht groote hulde aan minister Oud, wien een langdurige ova tie gebracht werd. Sprekende over de toekomst betoogde de heer Boelens, dat men sleohlts één belofte wil afleggen: Wij zullen het als onze hel- lige plicht beschouwen, te trachten aan onze ouden van dagen een volledig staats pensioen te versohaffen. Prof. Kranenburg betoogde, dat inj Volkenhondski'ingen te Genève groote vreug de heerschte over de uitslag der verkiezin gen in Nederland. Dank zij de groote offervaardigheid in en buiten onze partij hebben wij een cam pagne kunnen voeren als nimmer tevoren, met het gevolg, dat wij thans onze beste krachten zulleh kunnen wijden aan de vervulling van onze hartewensch, een vol ledig staatspensioen. Het lid der Tweede Kamer, Mr. Jo ekes sprak over de homogeniteit in de V.-D. Ka merfractie, welke in de afgeloopen moeilijke periode zulke gunstige resultaten heeft afge worpen. Samenwerking behoort op 7.00 breed mogelijke basis tot stand te komen. Wij moe ten hebben een kabinet, dat moet kunnen steunen op een breede basis. Ten slotte, nadat nog andere sprekers hef woord gevoerd hadden, sprak Minister Oud een rede uit, waarin hij geen blad voor do mond nam. Hij zeide o.m.: „Wij staan nu aan het begin van een nieu we periode. Wij zijn volkomen bereid tot samenwerking met anderen. Tot een samen werking met verdoezeling van onze begin selen vindt men de vrijzinnig-democraien in de naaste toekomst echter niet bereid. Wil men de rechtschecoalitie voer, met de V.-D. goedgunstig er naast, dan zeggen, wij. dank u. Nooit villen wij slaven worden van de rechtsche coalitie. Nimmer geven wij ons beginsel prijs op. Ik stel er prijs op. riep de minister uit, dat geheel Nederland deze woorden zal hooren De groote taak zal zijn het juiste evenwicht te bewaren in de ver vulling van de groote politieke belangen met handhaving van de gouden standaard van ons ideaal". Minister Oud betoogde verder, dat hij per soonlijk groote reden tot dankbaarheid heeft, Autogiro-toestel verongelukt Inzittenden ongedeerd Gistermiddag is te Rotterdam heit be kende autogirovliegtuig P.H.-A.RA van den heer v. d. V. bij het opstijgen van het vlieg veld Waalhaven, vermoedelijk door een oneffenheid van het terrein, verongelukt. Vlak voor den start moeten de wieken opgedraaid worden. Het toestel maakte, nog voordat het van den grond loa was, slagzij, waardoor een van de wieken met den grond in aanraking kwam. Het vrij teere toestel- let je werd grootendeels vernield. Vooral da achter-stabilio is ernstig beschadigd. Of de P.H.-A.RA nog gerepareerd kan of zal worden, kon men nog niet mededeelen. De heer v. cL V. bleef, evenals zijn echt genoote, die met hem in het toestel zat, geheel ongedeerd.

Nieuwe Leidsche Courant | 1937 | | pagina 1