AVANG DONDERDAG 27 MEI 1937 EERSTE BUAD PAG. a Musserts nederlaag „Wij hebben ons vergist" In de geheel gevulde Apollohal te Am sterdam heeft vannacht om kwart voor twee ir. A. A. Mussert in een korte rede het volgende verklaard: „Wij hebben ons vergist. Wij hebben een flinke lik op onze kop gekregen. Alles, wat bij ons hing en om ons hing is verdwenen. Wij staan alleen. Maar dan toch alleen met onze tienduizenden. En deze, die elkander gevonden hebben, zullen elkander trouw blijven in den neergang nu, zooals eens in den opgang. De geest der beweging is sterker dan ooit en deze geest zal ten slotte de macht van het getal overwinnen. Over twee jaar, over drie, over vier jaar misschien wat konien moet, zal komen. Zoo zal het Natio- naal-Socialisme komen. Een geschenk voor het Prinselijk Paar Door de Ned. Vereeniging .an Ambtenaren van den Burgerlijken Stand, zal aan Prinses Juliana cn Prins Bernhard een geschenk worden aangeboden ter gelegenheid van him huwelijk. Het is een fotografische afdruk van de acte welke bij het Prinselijk huwelijk is op gemaakt en welke acte zoo men weet in een apart register in Don Haag is gebonden. De fotografische opname is op ware groolte ge- momen. Het^geschenk is gebonden in een oud perkamenten band en verlucht tnet de wa pens van de Prinses en de Prins. De bladen waarop de acte-bladzijden zijn bevestigd, zijd opgewerkt met bladgoud. Hef geheel Is in een móóie linnen doos ge borgen. Bij het geschenk gaat een register met namen van de'schenkers Zaterdag zal eon deputatie het geschenk op het pale<s Soest dijk aanbieden. Bestemming Kasteel Zijpendaal Men schrijft ons uit Arnhem: B. en W. deelen aan den raad mede, dat zy in de raadsvergadering van a.s. Maandag in behandeling brengen den verhuur van het kasteel Zijpendaal aan mej. Mia Schulte van Zegwaard' te Vught voor een jaarlykschen huurprijs van f 2.3Ö0 voor den tijd van 6 jaar. B. en W. zetten in hun praeadvies uiteen, dat zij nu eindelijk in de gelegenheid gesteld worden aan dit kasteel een bestemming te geven, doch dat daarmede gemoeid zal zijn een omvangrijke reparatie van het geheele gebouw, die f 20.000 zal kosten. Weliswaar is dit een hoog bedrag, maar het behoort tot de noodzakelijkheden daartegenover staat, dat gedurende een a tal jaren een opbrengst van rond f 2.350 per jaar is verzekerd, waardoor een niet onbe langrijk deel van die kosten zal worden goed gemaakt. En mocht onverhoopt de huur na afloop van het zesjarig tijdperk niet worden verlengd, dan zal de mogelijkheid, dat het gebouw de zelfde of een andere bestemming zal kunnen krijgen, aanzienlijk grooter zijn dan thans, nog daargelaten, dat dan een niet onbelang rijk gedeelte van het voor de restauratie bestede bedrag zal $ijn afgeschreven. Donderdag 27 Mei 1937 Een wonderlijke dag Een wonderlijke dag van ongedachte keg en Heeft God het biddend volk van Nederland bereid. Het rustig, wijs beleid heeft de eerepalm gekregen. L)e grootspraak heeft zichzelf ten ondergang geleid. Geen weifelend geluid laat deze uitslag hooren. Verbazend is de lof voor het beleid-Colijn. Colijn treedt uit de strijd met eer gekroond naar voren. Hoe zullen we onzen God daar recht voor dankbaar zijnf Dat gansch ons Christenvolk zijn schuld, zijn taak beseffe. Zijn schulddoor broedertwist vaak krachteloos te zijn. Zijn taak: in Christus één de vaandien hoog le heffen. Mocht dat de dank aan God voor zooveel zegen zijn. (Nadruk verboden) LEO LENS UITBREIDING DER RITMEESTER SIGARENFABRIEKEN Snelle opleiding van nieuwe vaklieden Bij de Ritmeester Sigarenfabrieken te Veeuendaal begon men verleden jaar, nadat kort tevoren de duizendste arbeider aangenomen was, een dringend gebrek aan fabrieksruimte te krijgen. Men is er thans echter in geslaagd het ruimte-probleem op te lossen, door de groote fabriekscom plexen van de Textiel Mij. van de Fa. Roessingh nan te koopen. Een winst van 12000 M2 aan bebouwde oppervlakte werd hierdoor verkregen, waardoor het mogelijk is een tweede duizendtal arbeiders aan het werk te zetten. Duizend arbeiders stampt mén echter, zelfs tegenwoordig, maar niet eventjes uit den grond, en vooral niet indien die arbei ders geschoold moeten zijn. Daarom be sloot de Directie van de Ritmeester Sigaren fabrieken in snel tempo een aantal vak lieden voor het bedrijf op te leiden en in \erband daarmee werd in de fabriek een vakcursus geopend waar onder de be kwame leiding van het personeel der fabriek een aantal Yeenendaalsche werk- loozen tot sigarenmaker worden opgeleid. Een mooie vorm van werkverruiming! ROTT. LLOYD In de gisteren gehouden Algemeene Ver gadering van Aandeelhouders der N.V. Rot- terdamsche Lloyd zijn de Balans en Ver lies- en Winstrekening over het jaar 1936 goedgekeurd. Als Commissaris werd herko zen de heer Ph. Mees. G W M Smits. Mühlsteff, C Terhors 1 W J de Blai Prinses Juliana en Prins Bernhard hebben gisteren te Baarn hun stemplicht ver vuld. Zij sloten zich aan bij de file van kiezers en wachtten zoo kalm hun beurt af Gift van H.K.H. Prinses Juliana Het heeft H. K. H. Prinses Juliana be haagd een gift te schenken aan de Vereen. „Boddaert Tehuizen". De bemanning van de „Sarkani" Blijkens een op het Departement V. Buitenlandsche Zaken binnengekomen ambtelijk telegram bevindt zich de bemanning van het s.s. „Sarkani" in goeden welstand. Buitenland DE SPAANSCHE BURGEROORLOG Rechtsch offensief aan het Baskische front Het neergeschoten Fransche vliegtuig Mola's troepen hebben aan het Baski sche front tusschen Baramibio en Ordu- na, ten zuiden van Bilbao, een nieuw offensief ontketend. Na tot driemaal toe te hebben aangevallen slaagde de infan terie der reohtsohen erin de BaAken u't de stellingen in de bergen te verdrijven, zoodat deze zich op hun tweede ver dedigingslinie terug moesten trekken. De twee eerste aanvallen der Infante rie waren na verscheiden uren van ver woeden strijd afgeslagen, ondanks de krachtige voorbereiding door de artille rie en luchtbombardementen. Reuter verneemt, dat te Salamanca offi cieel is medegedeeld, dat generaal Fran- c o alle krijgsgevangenen, die deel hebben uitgemaakt van de internationale brigade en zich thans te Salamanca bevinden, vrijheid heeft gesteld. Zij zullen over de grens worden geleid, Zooals wij nog fa een deel onzer oplaag konden vermelden is een vliegtuig van de Fransche „Air Pyrènées" boven Basken land door reohtsclie vliegers neergeschoten. De piloot verklaarde, dat hij eerst werd aangevallen door drie jachtvliegtuigen, en vervolgens door vijf of zeven andere, welke naar hij denkt van het merk „Fiat" waren. In ieder geval heeft hij gezien, dat. de toe stellen de fascistische teekens droegen. Denkende dat het om een dwaling hun nerzijds ging. zoo verklaarde de pilooti-ver der, liet ik 'mijn toestel draaien om hun zich duidelijk rekenschap te laten geven van het feit, dat het hier een Fransen toe stel betrof. Deze manouvre diende tot niets; de toestellen schoten zesmaal op ons. Weldra gehoorzaamde het toestel niet meer aan de stuurinrichting en besloot ik te landen, waar ook. De piloot en een passagier werden bi] de landing verwond; het toestel werd ernstig beschadigd. Landarbeiders in Duitschland Thans 2000 over de grens aan het werk De directeur van den rijksdienst der werkloosheidsverzekering en arbeidsbemid deling, deelt mede, dat de plaatsing van landarbeiders in Duitschland geregeld voortgang heeft. Ruim 2000 Nederlandsche seizoenarbei ders, melkers, paardeknechten, okkerknech- ten en veenarbeiders zijn er thans werk zaam. De melkknechten, paardeknechten en akkerknechten hebben het geheele jaar door arbeid, de overigen tot ongeveer Kerstmis. De berichten omtrent het loon, den kost en de huisvesting zijn in het algemeen gun stig. In enkele gevallen, waarin arbeiders klachten hadden, kon bijna altijd door den rijksconsulent voor sociale zaken in Duitsch land te Oberhausen met den werkgever de zaak tot tevredenheid der arbeiders worden geregeld. De organen der openbare arbeidsbemid deling gaan nog steeds door met het bemid delen van arbeiders naar Duitschland. Ned. Jeugdherbergcentrale In 1936 Iets minder bezoek Aan het jaarverslag van de Ned. Jeugd herberg Centrale ontleenen we 't volgende: Het bezoek aan onze jeugdherbergen bleef in verhouding tot 1935 vrijwel stabiel, hoe wel wij voor 1936 een stijging hadden ver wacht. Het ongunstige weer in de groote vacantie beïnvloedde het overnachtingen- aantal nadeelig. Het bezoek van buitenlan ders bleef gering, alleen het aantal bezoe kers Uit Engeland, Scandinavië en de Ver. Staten schijnt iets toe te nemen. Het totaal aantal overnachtingen bedroeg 158536 (in 1935 was dit 160216). Het aantal wegens wangedTag ingehouden kaarten was gering. GERECHTSWEZEN Eervol ontslag: is verleend aan Mr. P. C. dreae als kantonrechter-plaatsvervanger in kanton Sneek. GEVANGENISWEZEN HONIG'S BOUILLONBLOKJES thans 6 voor 8 ct. en 25% zwaarder dan de meeste andere. De Parijsche wereld tentoonstelling Het Duitsche paviljoen geopend De Duitsche minister Schacht heeft glaIer het Duitsche paviljoen op de Parijsche tentoonstelling geopend met een rede, waarin hij vriendelijke woorden tot het Fransche volk richtte. Sch^c t zeide echter ook, dat behalve Zwitserland Duitschland het eenige land ter wereld is, hetwelk niet de beschikking heeft over voldoende inheemsche of koloniale voedingsbodem voor zijn bevol king. Ieder die meehelpt hieraan een einde te maken, helpt mede den vrede in Europa te verzekeren. Duitschland wil deelnemen aan den opbouw van een gezonden wereldhandel en spr. achtte het een goed voorteeken, dat juist deze tentoonstelling wordt gehouden in de hoofdstad van een land, dat een der voornaamste tegenstanders van Duitschland. Duitschland wil hier toonen, dat het Duit sche volk een volk van arbeid en dus een volk des vredes ia. Doriot afgezet als burgemeester Jacques Doriot, de burgemeester van het nabij Parijs gelegen St. Denis, die tevens stichter is van de nationalistische „Parti po pulaire frantjais" en van de tegen het roode volksfront gerichte Fransche Vrijheidspartij, is uit zijn burgemeestersambt gezet. Aanvan kelijk werd vermoed, dat hij uit die functie is ontheven om redenen van partij-politieken aard, doch volgens inlichtingen uit kamer- kringen zou men op het spoor zijn gekomen van onregelmatigheden, voornamelijk in ver band met de levering van electrische lam pen, steenkool, enz. Doriot was bij zijn gemeentenaren bij zonder populair. Daar hij van zeer eenvou dige afstamming was i6 het wel mogelijk, dat er op zijn administratie aanmerkingen waren te maken. Wellicht heeft men toch van hoogerhand deze kans benut, om een gevaarlijk tegenstander kwijt te raken? Deze voormalige communist heeft over de actie van deze partij een boekje opengedaan, het welk hem de doodelijke haat van zeer veel volksfront-aanhangers heeft op den hals TROTTEURS Egypte lid van den volkenbond Abessinië werpt nog eenige stof op Gistermorgen ls te Genève de buitengewone vergad-ring geopend van de Volkenbonds- assemblée, welke de Turk Rustu A r a s tot haar voorzitter heeft gekozen. In het rapport der commissie voor de ge loofsbrieven werd in afwijking van de tra ditie niet vermeld welke staten afwezig zijn, ten einde aldus een gelijkstelling in dit op zicht van Abessinië met Italië te vermijden, welke gelijkstelling de Italiaansche regeering nog meer tegen den Volkenbond verbitterd zou hebben. De Poolsche gedelegeerde had gewenscht dat de commissie voor de geloofsbrieven in haar rapport uitdrukkelijk zou hebben vast gesteld dat Abessinië niet langer als Volken bondslid te beschouwen is. Hij legde thans in de openbare vergadering een verklaring af, dat voor de Poolsche regeering, die slechts de toekomst van internationale samenwer king binnen het kader van den Volkenbond op het oog heeft, geen twijfel meer kan be staan dat de negus niet langer het recht heeft gedelegeerden naar Genève te zenden. De gedelegeerde van Mexico antwoordde hierop terstond met de verklaring, dat de Mexicaansche regeering nimmer zal willen medewerken tot een uitsluiting van Abes sinië uit den Volkenbond. In de namiddagbijeenkomst heeft de bui tengewone Volkenbondsvergadering eenstem mig Egypte ln den Volkenbond opgenomen. Onder luid applaus kwamen hierop tien Egyptische gedelegeerden, met minister president Nahas Pasja aan het hoofd, de vergaderzaal binnen, allen met de bekende roode fez op het hoofd. BELGISCHE SENAAT LAAKT BURGEMEESTER MAX De Belgische senaat heeft met 52 tegen 24 stemmen en 59 onthoudingen een motie aan genomen, waarin de maatregelen, die burge meester Max van Brussel Zondag j.l., ter gelegenheid van de betooging der Vlaamsche oud-strijders ten gunste der amnestie, heeft genomen, „wo-den betreurd en gelaakt". Zooals men weet heeft burgemeester M a x, na op verzoek van de Belgische regeerlng en van de Kamer toestemming voor de betoo ging te hebben verleend, de hoofdstraten van Brussel, welke de optocht moest passeeren, door de politie doen ontruimen. De socialisten en eenige katholieken heb ben zich van stemming onthouden. VOORNAAMSTE NIEUWS Boven Groningen en Heerenveen heb* ben hevige onweders gewoed: enkele boer* derijen gingen in vlammen op. In Enschedé is door een gasontploffing :n woonhuis grootendeels vernield. In Amersfoort is een 22-jarige milicien bij het zwemmen verdronken. Egypte is officieel toegelaten als lid van den volkenbond. Ten zuiden van Bilbao hebben de troe* pen van Mola een nieuw offensief ontke nd. De Belgische senaat heeft in een motie de houding van burgemeester Max ge laakt. Doriot is afgezet als burgemeester vaö St. Denis. De ramp van de „Hindenburg" Eckener over de heliumbehoefte De Amèrikaansche commissie van onder zoek inzake de „HLndenburg"-ramp heeft gister voor het eerst ook eenige gewonde le den der bemanning verhoord. De eerste elec- trotechnicus verklaarde, dat het schakelbord geen kortsluiting aanwees; de assistent van den radio-officier verklaarde dat hij bij de landingsmanoeuvre geen ongewone radio- seinen had opgevangen. Voor de militaire commissie van den se naat heeft dr. Eckener een uitvoerige klaring afgelegd, waarin hij een pleidooi le verde voor het verschaffen van heliumgas aan de Duitsche luchtscheepvaart, opdat het volgende voorjaar weer met het luchtverkeer kan worden aangevangen. Dr. Eckener zeide niet in staat te zijn de verantwoording verder te dragen voor het gebruik van waterstofgas. Op Uitnoodiging van Litwinof is de Zweedsche minister van buitenlandsche zaken Sandler voornemens, op 3 Juli a.s. een officieel bezoek aan Moskou te brengen. Einde Augustus hoopt Sandler ook officieel Warschau te bezoeken. DE BRITSCHE RIJKSCONFERENTIE De verdediging der Ryksdeelen geregeld Gisteren heeft minister Ho'are op de bij eenkomst der Londensche Rijksconferentie een overzicht gegeven van de maatregelen, welke zijn genomen om de doeltreffendheid en sterkte van de Britsche marine te ver- grooten, zoomede van de rol, welke de marine in de rijksverdediging speelt. M3n dee't mede, dat zeer goede voortgang is gemaakt en dat, naar men meent te weten, de samenwerking op het gebied der verded ging tusschen d-c verschillende deelen van het rijk is geregeld. Er is een commissie in het leven geroepen ter bestudeering van de kwestie van weder- zijdsch belang op het gebied var. de levering en de vervaardiging van wapens, oorlogs materiaal en levensmiddelen. Deze commissie zou de duurzame band kunnen worden tusschen het Vereenigd Ko ninkrijk en de dominions, maar zij zal geen politieke kwesties behandelen. Degelijke, goedkope, schriftelijke oplei ding voor JOURNALIST, JOURNALISTE Nieuws VIERKANTE LEESTVORM I Dr. H. MANNING'» KINADRUPPELS (VOLKOMEN ALCOHOLVRIJ) WEKKEN DEN EETLUST OP en maken het gebruik van d u re eeriterkingimiddelen in den regel onnoodig. WACHT I U VOOR NAMAAK en let op den naam „Dr. H. Nonning' roode dooi en op de flacon. Dr. H. MANNING'. Airs. ttca. Fabriek, DE DORDRECHTSCHE ONDERLINGE DORDRECHT Groenmarkt 84 Anno 1871 B O U W-C R E D I E T E N EFFECTEN Ingwersen Co. Keizersgracht 382 Amsterdam Belast cicb inet de uitvoering van Effectenorders, het Incas- seeren van Conpona en het nazien van Lotlngon. TeL 32121 en 33879, onder Beurstijd 31207 PALTHE's EXTRA-SERVICE: 6 Japonnen bij PALTHE in behandoling gege ven voor volledig chemisch reinigen, worden speciaal op pasvorm gecontroleerd en ver schoten en verbeten plaatsen gratis chemisch bijgeverfd. Bij verfjaponnen worden alle naden op speciale wijze omnaaid ter voor koming van uitrafelen der stof. PALTHE HOTEL „NAEF F" V E L P (Geld.) BEKEND RESTAURANT Modern ingericht Auto Garage TENNISBAAN Prachtige Tuin Matige Prijzen Telefoon 3152 en 3153 B. BEIJER. Werk wordt Vrijdag hervat B e v i n, de leider van de Londensche auto bus-staking, heeft de leden zijner vakver- eeniging aanbevolen, het werk op gediscipli neerde wijze Vrijdag aanstaande te hervatten. Dit besluit werd genomen na een bespreking met den minister van arbeid. Omtrent de getroffen regeling is nog weinig bekend. de Poolcirkel. .Verhaal uit -het ■LEyCN DER ESKIMO'S X T500R RE6INA V.D.4HAUW-VÊLTMAN^ (36 ..Hij heeft allen lief, die Hem gehoorzaam zijn. Als hij jou liefheeft, daarom doet hij een ander geen onrecht. Ik heb je 104 h gezegd, dat God de Maker is varj alles wat bestaat en dut Hij ons niets schuldig is. Begrijp je dat?" Soak knikte. ..Wanneer ik jou een buks geef. zonder dat je mij huiden geeft, en ik geef Kalja, die mij ook geen huiden geeft, geen buks, doe ik hem dan onrecht, als ik jou er wel één geef?" ..Neen", zei Soak. Open en eerlijk zagen ze elkaar aan. „Zoo is het ook met God. Wanneer Hij jou liefheeft, doet Hij geen ander te kort, omdat Hij niemand iets schuldig is. Maar wij zijn schuldig Hem gehoorzaam te zijn en lief te hebben met heel ons hart. Wij mogen onszelf niet wreken". „Hoe weet gij, dat Hij mij liefheeft?" vroeg Soak onge- loovig. „Dat voel ik", zei de kapitein en daarop moet je mij ge- looven. Het is alsof God mij dwingt jou van Hem te spreken". „Ik wil wel in Hem gelooven, als ik Naa-ank eenmaal gedood heb'*, zei Soak aarzelend, alsof hij bang was, een belofte te geven. „En ik zal deze winter, wanneer ik in het Zuiden ben, altijd aan je moeten denken en bang zijn, dat ik je niet levend weer zal zien". „Bang? En waarom zoudt ge mij missen. Ik ben toch geen zoon van u?" vroeg Soak verwonderd. „Ja, Soak, toch is het zoo. Men weet doorgaans niet, waarom men van iemand houdt". De trouwe blauwe oogen van den grooten breeden man zagen den jongen aan en hij legde zijn breede handen op de sc! ouders van den jongen. Soak kreeg het benauwd. Het zweet brak hem uit onder zijn pelsjas. Nog nooit was hij op een beren- of walrussen- jacht zoo angstig van binnen geweest als nu. Het was of hij met dezen man ook een strijd voerde, maar welk een strijd was dit? „Soak, zou je mij een belofte willen doen?" De jongen antwoordde niets. Wat wilde deze man met hem? „Beloof mij, dat je de komende winter Naa-ank niet zult cooden. Misschien zal God hem voor jou straffen. En zorg jij, dat je het nieuwe voorjaar, als je gezond bent en leeft, weer op Nermilak komt. Dan zal ik weer met je over deze dingen spreken". Het was den jongen aan te zien, dat hij een strijd met zichzelf voerde. De handen van den kapitein drukten zwaar cp zijn schouders, maar de haat in zijn hart woog als lood in zijn borst. ..Ben ik daarna vrij hem te dooden?" vroeg hij zacht. De kapitein voelde het dwingend verzet van deze weinige woorden. „Ja", zei hij aarzelend. En hij bad God in zijn hart, dat dit antwoord hem nooit berouwen mocht. Hij trok zijn handen van hem terug, maar Soak hief zijn hoofd omhoog, drukte zijn neus tegen 't gezicht van den man tegenover hem eji wreef hem heen en weer. Toen wist de kapitein, dat Soak zijn belofte houden zou. „Ik spreek je nog voor je vertrek naar Meljana?" vroeg de kapitein opgewekt. Soak knikte en nam afscheid. Langzaam liep hij de kajuitstrap af. Hij was vreemd ont roerd. Hij wist, dat hij over deze dingen nog veel nadenken zou, maar ook dat hij nooit meer een mensch ontmoeten zou, die hem zoo goed genegen was. XIII Na eenige dagen besloot Soak zoo spoedig mogelijk op reis te gaan. Het was of hij na al het gebeurde geen rust meer had op Nermilak. De meeste bewoners meden hem in het dagelijksche leven en het gebeurde maar al te vaak, dat de gesprekken onder elkaar stokten, wanneer hij nader kwam. Hij begreep wel, dat sommigen de invloed van de kwade geesten, die blijkbaar in zijn leven waren, vreesden. Alleen Kalja had zich een goede vriend betoond. Het was dan ook met Kalja, dat hij voor zijn vertrek nog een paar dagen in de groote kajak op de vischvangst ging. Kalja had Soak gevraagd mee op de walrussenjacht te g-^an, daar hij groot gebrek had aan spek voor zijn lampen. Soak had toegestemd. Nini zou zoo lang bij Kamana zijn. Op een mooie, heldere morgen voeren ze uit. Levensmid delen namen ze mee, omdat de duur van hun reis zou af hangen van 't geluk, dat ze bij de jacht zouden hebben. Het water was kalm en de lucht helder. Op de open zee woei een zachte bries. Hier en daar dreven meters-dikke brokken ijs in het open water rond, die later op de dag in het licht van de zon flikkerden met blauwe en groene tinten. Kalja en Soak waren in een goede stemming. Het mooie weer, de frissche lucht en de eenzaamheid van de open zee gaf hun rust en stemde tot tevredenheid, die ze in lang niet gekend hadden. Tot de Werkelijke jacht kwam het de eerste dag niet. Tot laat in de avond was het licht en reeds vroeg kwam de zon weer aan de horizon. Zoo hadden ze wel een koude, maar toch korte nacht. De tweede dag vingen ze een mooie voorraad visch en in de late mHdag ontdekten ze tot hun groote vreugde op een platte ijsschots een walrus. Het scheen wel alsof het die van louter vreugd te loeien en te blaffen lag en hoewel de jagers dachten, dat hij wei een jong bij zich zou hebben, konden ze dit toch niet ontdekken. Voorzichtig naderden ze het dier onder de wind, opdat hij hun niet ontdekken zou, voor Kalja de harpoen uit kon werpen. Anderzijds moerten hun vaartuig niet in botsing kwam met de zware ijsschots, die onder water dikker was, dan er boven. Op hetzelfde moment, dat het dier hen ontdekte wierp Kalja de harpoen met groote kracht in de breede, vette nek van het dier dat als een log gevaarte van de ijsschots in het water plonste. De lijn schoot uit, een bewijs dat de harpoen- ptn zich goed had vastgezet. 'vM;

Nieuwe Leidsche Courant | 1937 | | pagina 2