llirnwr gtiltórtfe (tTuurniit Dagelijks verschijnend Nieuwsblad voor Leiden en Omstreken De kroning van GeorgeVI en Elizabeth van Engeland ■"?W Abonnementsprijs: Per kwartaal in Leiden en in plaatsen waar een agenlschap gevesligd is 235 Franco per posi 2.35 portokosten Per week0.18 Voor hel Buitenland bij wekelijksche zending4.50 Bij dagelijksche zending5.50 Alles bij vooruitbetaling Losse nummers 5 ct. met Zondagsblad 7ct Zondagsblad niet afzonderlijk v^'-njgbaaf NO. 6083 Bureau: Breestraat 123 Telefoon 2710 (na 6 uur 3166) Postbox 20 Postgiro 58936 WOENSDAG 12 ME11937 18e Jaargang Sbbertentirpripen: Van 1 tot 5 regels U71/» Elke regel meer 0.227i tngezonden Mededeelingen van 1—5 regels2.30 Elke regel meer0.45 Voor Tiet bevragen aan 't bureau V wordt berekend 0.10 DE OUDERS VERGETEN Professoren liggen onder de verdenking, dat ze vergeetachtig zijn en daardoor soms de eenvoudigste dingen over hel hoofd zien. Het schijnt, dat Prof. Caslinir ook tot deze categorie behoort. Want het 's althans ongelooflijk, wat hij op een Rotterdamsche propaganda-vergadering voor de openbare school durfde zeggen. Van zijn lippen vloei de' de volgende wijsheid: „Indien in een staat slechts één gods dienst wordt beleden zou het mogelijk zijn het stichten van scholen aan de Kerk alleen over te laten, maar als men een land heeft, waarvan de bevolking zoo rijk geschakeerd is in godsdienstige opvattingen als het onze, dan dient de staat voor het onderwijs te zorgen. De openbare school is de erkenning, dat ieder lid van de volksgemeenschap recht heeft op zekere geestelijke ontwikke ling." Op de uitspraak an sich ware heel wat aan te merken; b.v. dat de Kerk in 't algemeen geïnteresseerd is bij het onder wijs, onverschillig de godsdienstige scha keering der bevolking; da* men waarlijk de openbare school niet behoeft op te roe pen om het recht op geestelijke ontwikke ling te bepleiten enz. Dit alles kan blijven rus'en Maar wat zoo heel erg frappeert is, dat de ouders in deze beschouwing totaal vergeten zijn. Heeft de professor er heelemaal niet aan gedacht, dat zij iets met de opvoeding der kinderen te maken hebben; dat zij er zelfs verantwoordelijk voor zijn? Het is waarlijk verbijsterend, zooveel ver geetachtigheid. Of, is het misschien het liberale onderbewustzijn dat den professor zoo doet spreken? Wij durven de mogelijk heid- daarvan niet uit te sluiten. Maar dan is deze uitspraak een waarschuwing voor ons. Want professor Casimir behoort lot de liberalen met breede opvattingen en ruime vrijheidsbegrippen. En wanneer hij zoo spreekt, wat moeten we dan van de „pal- staanders" verwachten en vreezen? Waakzaamheid, ook nu, ook op 26 Mei blijft geboden. Zet vooral geen liberalen naast Colijn! NON TALI AUXILÏO Men blijft Dr. Colijn hinderlijk volgen met opvallende advertenties in de N. Roti Crt. EINfc dag heet het. daar: „Zet meer liberalen naast Colijn". De beteekenis van deze slagzin wordt telkens op andere wijze toegelicht; maar de zin er van ontgaat ons tot heden. Ondertusschen is men druk bezig een misverstand aan te kweeken over de ver kiezing van Dr. Colijn, waarvoor noch hij noch zijn partij aansprakelijk is, doch dat velen wel gaarne op zijn rekening zouden willen schrijven. Het is dit misverstand, dat wanneer Dr. Colijn leider van de regee- ringspolitiek zou blijven, zulks een loopen in de liberale lijn zou beteekenen. Dit is niet anders dan een grove vergis sing en voor deze suggestie bedanken we stichtelijk. De verkiezingsreclame der anti- rev. partij zegt het duidelijk en onomwon den: „Wie? Lijst 3. Colijn: anti-revo lutionair". Geen duizend advertenties in de N.R.C. kunnen daaraan iets veranderen. Men neemt deze „ingezonden mededeelingen" eenvoudig voor kennisgeving aan. Alleen verbaast men zich over de mengeling va» opdringerigheid en zelfwegcijfering. Im mers, eerst heet het: „Zet meer liberalen naast Colijn"; hetgeen toch wil zeggen, dat nien in de plaats van Colijn geen ander kén zetten; daarna legt men de na druk op de voortreffelijkheid der liberalen, die voor Colijn een opstuwende kracht zul len zijn. Alleen in het eerste schuilt een brok waarheid, n.l. deze, dat het liberalisme er diep van doordrongen blijkt te zijn zelf geen rol meer te kunnen spelen en zich daarom vergenoegt met in de schaduw van den leider der antirev. partij te gaan staan. Maar de eenvoudige kiezer zal zeggen: waarom zou ik met margarine tevreden zijn, als ik natuurboter kan krijgen? Im mers: natuurboter is niet te vervangen. En Colijn zelf zal met heel de anti-rev. partij zeggen: Non tali auxilio; van die hulp ben ik niet gediend. De Kroningsfeesten in Engeland hebben ook den sla-export in ons land niet onbewo gen gelaten. In de laatste dagen is n.l. een opvallend groote hoeveelheid sla naar En ge and geëxporteerd, waar groote vraag naar dit product bestond. Dr vergrooting van de bevolking van Lon den in verband met de feestelijkheden schijnt deze vergroote afzet te hebben bewerkstel ligd en als gevolg hiervan zdjn de prijzen voor de sla aan de veilingen nog niet inge zonken tot het peil dat, in verband niet het stopzetten van den export naar Duitschland, wel viel te verwachten. Vanuit Hoek van Holland is de versche ping van sla in de afgeloopen dagen bijzon der groot geweest. Dinsdag zijn de prij. echter nogal vrij sterk terug geloopen in het Westland. Langzaam trekt de feeststoet langs de l ubelen de menschenhagen Millioenen juichen de nieuwe monarchen foei Vertqgen iroordiqers der qeheele wereld zien toe in Westminster Abbey Aarfsbisschop van Canferbury verricht de oude, gewijde handelingen Heden heeft in de Westminster Abdij te Londen de plechtige zalving en kroning plaats gevonden van George VI en Elizabeth tot koning en koningin van het Britsche rijk. Londen bood een aanblik als wel nooit tevoren, in het bijzonder langs het traject, dat door den plechtigen stoet werd gevolgd. Groen, bloemen en vlaggen verborgen de hooge gevels der gebouwen achter een sluier van feestelijkheid; waar daartoe slechts gelegenheid was had men tribunes doen verrijzen, die met een dichte, luide, juichende menigte van toeschouwers waren bezet, en tusschen deze massale menschenhagen, die voor een oogenblik hun flegma schenen te zijn vergeten, zoo zwaaide men met vlaggetjes en uitte men zich in juichkreten, die niet tot bedaren schenen te willen komen, trok daar langzaam de zeer fraaie, kleurige koninklijke stoet. Het schouwspel was als het ware een samenvatting van heel het öritsche rijk. Middeleeuwsche uniformen wekten de herinnering aan de tradities van een veelbewogen verleden, wapenpraal gaf een denkbeeld van de macht en de uitgestrektheid van het huidige imperium, en de troepen contingenten, die van heinde en ver waren gekomen, uit alle hemelstreken, waar de Britsche rijksvlag waait, gaven door hun zeer gevarieerde uniformen en hun onverdeeld martiale houding aan dat deze wereldmacht nog één is en ongebroken, merkwaardig verschijnsel in onzen zoo verdeelden, woeligen tijd. In de Westminster Abdij werden door den aartsbisschop van Canterbury de oude, geheihgüe zalvings- en kroningsceremoniën, die zulk een diepen zin bevatten, onder aandachtig toezien van een uitgelezen en zeer illuster ■gezelschap van vorstinnen en vorsten en gedelegeerden van talrijke bevriende •natiën met strikte inachtneming van den gevestigden ritus voltrokken. Het twas een indrukwekkend oogenblik toen eens opnieuw een Engelsch monarch plaats nam op den stoel van Eduard den Belijder en de eersten van zijn rijk •aan George VI hulde brachten. De terugkeer der jong-gekroonde monarchen naar het Buckingham Paleis •werd een ware zegetocht. (Van een specialen verslaggever). De groote dag van heden, de dag van de kroning van Koning George VI tot koning en keiler van het Britsche wereldrijk, heeft eigenlijk geen begin gehad. Want de perio de van rust, die zelfs in een metropolis als Londen gedurende een gedeelte van den nacht intreedt en den eenen dag van den ar.deren scheidt, heeft ditmaal volmaakt ont broken. De vele tienduizenden, die zien gis teravond op straat hadden begeven, werden zich vanmorgen bij het aanbreken van rten dag eerst bewust, dat de Dinsdag ongemerkt was overgegaan in Coronation Day. Voller en voller werden met het verstrij ken van de nachtelijke uren de straten en wegen door de parken, die naar tic Kr i- n:ngsroute leidden. Reeds tegen 4 uur ha-I den vele houders van kaarten plaats geno men op hun gereserveerde tribuneplaatsen, minder uit vrees, deze later bezet te vinden, dan uit angst de tribunes niet meer tijdig te kunnen bereiken. Om vijf uur vanmorgen waren dan ook vrijwel alle tribuneplaatsen bezet, behoudens enkele tribunes, die mor tot 7 uur kon bereiken. Het is een ontzaglijke menigte, -Jje g° schaard zit en staat langs den bijna 7 K.M lange route en bij benadering op meer dan twee miilioen menschen kan worden geschat, een ongekend aantal zelfs voor een mil liocnenstad als Londen. Velen van hen, die zich reeds gisteravond vroeg vam een plaats hebben verzekerd, zullen moeten bibven wachten tot vanmiddag 4 uur alvorens d1 «toet hun is voorbijgetrokken. Zij zullen er dan een wake van -16 of 18 uur helbben op zitten, doch zij hadden dat er voor over om uiitang te kunnen geven aan hun trouw en aanhankelijkheid aan den koning en de vor stelijke familie en om te genieten van een ongeëvenaard schouwspel van praal en schittering, als de wereld maar bij uitzon derlijk groote gebeurtenissen te zien krijgt. De buitenlandsche gasten rijden aan De wachtenden langs de Mall en White hall, en in het bizonder de bevoorrechten, die een plaats hadden gevonden op de tribu nes rondom Parliament Square, bij den :n- gang van Westminster Abbey, hadden het groote voordeel, dat zij vroeger dan de an deren reeds konden genieten van het schil derachtige schouwspel, den Lord Mayor van Londen op de traditioneele wijze in zijn door met kuitbroeken en pruiken uitgedoschte lakeien omgeven koets voor de Ahbey te z:cn arriveeren, even later gevolgd door de s van den speaker van het Lagerhuis, die door een militair escorte werd begeleid. Van kwart vóór negen af redem na elkaar de hofauto's van Buckingham Pa'ace naar de Westminster Abbey, om de gasten der koninklijke familie, de vorstelijke bezoekers uit het buitenland en de vertegenwoordigers der vreemde mogendheden daarheen over te brengen. Telkens steeg uit de menigte als de in- zit ten-den werden herkend, een lain ge juich op. Dit was o.a. het geval toen de auto passeerde waarin prinses Julia- n a en prins Bernhard waren geze ten. Onze prinses schijnt zich in een groote populariteit te mogen verheugen en velen trachtten nieuwsgierig tevens een glimp van den nog onbekenden prins-gemaal op te vangen. Tot de vorstelijke personen, die zich om streeks dezen tijd naar de Abbey begaven, behoorden voorts de kroonprins en kroon prinses van Denemarken en het kroonprin selijk paar van Noorwegen en van Zweden, prins Karei van België, prins en prinses Tsjitsjibu van Japan, kroonprins Michael van Roemenië, prins Paul en erh'genoote van Joego-Slavië, de prins-gemaal van Luxemburg, prins Abdoel Moneim van Egy li fe, de meesten gekleed in schitterende uni fermen. Verder prins Sjoela Sjakrabongs van Siam, Ie schilderachtig uitgedoschte prins Sardar Wali Khan van Afghanistan, de Arabische vorsten Emir Saoed van Saoedie, Emir Ab- 'lnel Illah van Irak en prins Seif-al-Islam Hoessein, zoon van koning Hoesein van Yemen. Van de niet-vorstelijke vertegenwoordigers trekken sterk de aandacht de gedelegeerden der Fransche regeering minister Del bos en generaal G a m e 1 i n, de Russische volks commissaris van buitenlandsche zaken L i t- wi n o f, de Duifsche minister generaal von Biomberg, de Tsjecho Slowaaksche nu nister-president Dr. Hodza, de Poolsche minister van buitenlandsche zaken Dr Beek en zijn Hongaarsche collega Van Kanyn, de vertegenwoordiger der Spaan- sche regeering Best ei ro en de Italiaan- ■sche ambassadeur G i a n d i. de èanige ver tegenwoordiger zoowel van de Haliaanscho koninklijke familie als van de regeering. De vertegenwoordigers van het Britsche rijk Nauwelijks waren de auto's van deze hoogwaardigheidshekleeders gepasseerd of uit Buckingham Palace vertrok een stoet, die in zijn betrekkelijke eenvoud, verge leken bij de praal, die nog komen zou, een symbolische weerspiegeling was van de wereldomvattende macht van het Britsche rijk. Het was de stoet van eerste ministers der dominions, vertegenwoordigers van Indië en Burma enz. In het eerste rijtuig geëscorteerd door Londensche bereden politie, zat Stanley Baldwin, de Britsche eerste minister, zich ditmaal nu eens in het publiek verton- nend zonder zijn bekende pijp. Zijn rijtui, werd gevolgd door dat van den Canadee- schen minister-president Ma eken zit King, die geëscorteerd werd door een af- deeling van de beroemde Royal Canadian Mounted Police, kranige kerels in khaki- uniform met breedgerande padvindershoe- den op. Na elkaar volgden de Australische eerste minister Lyons en zijn Nieuw-Zeeland- sche collega Savage, geëscorteerd door bereden Australische en Niemv-Zeelandsch< detachementen, welke manschappen sedert zij in de Paaschweek te Londen zijn aange komen dank zij hun martiale hoeden met vederhos en opgeslagen rand, populaire ver schijn'neon in de hoofdstad zijn geworden. De Zuid Afrikaansr.be minister-president Hertzog wordt geëscorteerd door Zuid- Afrikaansche cavallerie die evenals het corte van president Huggins van Zuid- Rhodesië, kenbaar 's aan de khaki-helm. Sir Muhammad Zafrullah Khan van Indië en dr Ba Maw van Burma hebben de schilderachtigste hegeleiding, bestaande uit een eskadron Indische cavallerie, kra nige Tndische duiters met witte tulbanden op her hoofd. Dan volgen nog de eerste minister van Noord-Ierland Graigavon en diverse zelfhestuurders o a. de Emir van Trans- jordanië. de Sultans van Zanzibar van Johore en van Pahang, geëscorteerd door dragonders en lanciers. Zij worden allen luide toegejuicht door het publiek dat voor de escorteerende troe pen vaak een applaus over heeft en dat na vele uren van niets doen en stilzitten wil juichen en ongeduldig wacht op de Koninklijke Familie- De familieleden van het koningspaar He; geduld van degenen die zich langs de Mali en Whitehall bevinden, werd niet te lang op de proef gesteld. Want kort vóór tien uur verlieten de naaste familieleden van het koningspaar Buckingham Palace. Voorafgegaan door een escorte van officie ren werd deze stoet geopend door een gla zen statiekaros, waarin de beide dochters van den koning gezeten waren de jeugdige prinses Elizabeth en ha'ér jonger zusje Margaret, met haar tante, de princess- royal Mary en het zoontje van deze lord L a s c e 11 e s. Uitbundig werden vooral de beide jeug dige prinsesjes toegejuicht, van wie Prinses Elizabeth waarschijnlijk voorbestemd is om e.ons on haar beurt als hoofdpersoon dezen weg te gaan, als zij zelf de kroon van het Britsche rijk Ie torsen zal krijgen. In de volgende glazen karos hadden de hertoginnen van Gloucester en Kent plaats genomen. Het derde rijtuig was een statie-landauer waarin gezeten waren de prins en prinses van Co n n a u g h t en de gravin van A r h - 'one. Bereden officieren sloten weer den stoet. Uitbundige huldebetuigingen vielen ook ten deel aan koningin Mary, toen deze. voorafgegaan en gevolgd door een escorte van bereden kapiteins, te kwart over tien Marlborough House verliet en in gezelschap van haar schoonzuster, koningin Maud van Noorwegen met een glazen statiekaros naar de Westminster Abbey reed. Z.M. Koning George VI HM. Koningin Elisabeth De koninklijke stoet verschijnt Te ruim half elf heeft eindelijk de kop van de koninklijke stoet het plein voor Buckingham verlaten. Militaire muziek kondigt reeds uit de verte de nadering aan van de troe pen, die de stoet openen. Het zijn detachementen van de yeomanry, van artillerie-regimenten en van verscha lende regimenten cavalerie- en linietroepen, voorafgegaan door de commandeerende offfi eieren en epnige malen onderbroken door bereden militaire muziekkorpsen. Dan volgen, in een bonte mengeling van kleuren en in een schittering van de prach tigste uniformen, fonkelend van scharlaken, goud en zilver, de ordonnansofficieren en adjudanten des konings. officieren van het territoriale koloniale, dominiale en Indi sche leger, de opperbevelhebbers van deze legers, de veldmaarschalken Sir Philip C het wo de en Sir Claude Jacob, de op- perofficieren van den generalen staf, van Army en Air Council, en de hoogste vlag officieren der marine, de leden van de ad miraliteit en de chefs van den marinestaf, enz. enz. Eindelijk omringd door hooge officie ren in blinkende uniformen, de gouden koets met koning George en koningin Elizabeth. Het is een schouwspel van bijna onwezenlijke, middeleeuw- sche praal Acht prachtige, twee aan twee aangespannen schimmels, waar van de bijdehandsche vier door postil lons worden bereden en die elk door een scharlaken met goud gekleede lakei bij den teugel worden geleid, trekken de groote, zware gouden koets, die rijk versierd is met symbolisch beeldhouw werk. Door de groote glasruiten ziet men den koning en de koningin die onder daverende vreugdekreten en toejuichin gen hun tocht vervolgen, zitten. Ter weerszijden van de koets loopen drie lakeien en daarnaast aan eiken kant twee Yeomen met lange hellebaarden. Aan elke kant van de koets rijdt een officier van de lijfwacht met blinkend borstkuras en getrokken zwaard, ter wijl de koets gevolgd wordt door acht vier aan vier voortschrijdende yeomen of the guard. Een officier te paard draagt den koninklijken standaard achter de gouden koets aan. Te paard volgen ook de beide broers des konings. de hertog van Kent in de uniform van kapitein, de hertog van Gloucester in de uniform van generaa l-majoor en hun zwager, de Earl of Harewood, Een aantal adjudanten, vier volgrijtuigen met leden van de hofhouding en wederom een afdeeling horseguards besluiten den stoet. Is dp Engelschman koud en flegmatiek? Men zou het niet zeggen als men hoort, hoe overal waar de gouden koets lane* rijdt de daverende toejuichingen zich voort- pjanten, hoe men zi h de kelen heesch schreeuwt en hoe uitbundig de menigte zwaait met de tallooze vlaggetjes. In Westminster Abbey In Westminster Ahbev bevinden zich reeds sedert uren de hooggeplaatste perso non wier rang en positie hen aanspraak kon doen maken op het bijwonen der groot- sche plechtigheid In het midden van het schip der kerk, tegenover het altaar, is een verhooging, waarop twee gouden, troonzetels staan, en daarvoor de eeuwenoude, zware eikenhou ten stoel van king Edward, waarin over eenkomstig de traditie reeds 600 jaar lang alle Engelsche koningen worden gekroond Tusschen deze verhooging en liet altaar staan links tegen den wand twee andere troonzetels, waarop het koninklijk paar voor de kroning plaats zal nemen. Er staan twee lage bidbankjes voor. Dicht hij de verhooging vooraan in de zuidelijke zij beuk. staan drie troonzetels. In de middel ste heeft koningin Marv plaats genomen en ter weerszijden van haar zitten de prin sesjes Elizabeth en Margaret. Zacht preludieert het orgel als plotseling bazuingeschal weerklinkt, dat luide door de hooge ruimte schalt. Allen verheffen zich van hun plaatsen en door de weste lijke zijdeur, die wijd wordt opengeworp n, komt de koninklijke s'oet binnen. Vooraan schrijden koorknapen in witte gewaden. Eén hunner draagt een gouden kruis, en daar achter volgt de geestelijkheid, in witte ol licht paarse gewaden, waarover do bisschop pen goud-geborduurde mantels dragen Een groot gouden kruis wordt uitgedragen voor den aartsbisschop van Canterbury. Op de geestelijkheid volgen de peers die over hun prachtige uniformen scharlakenroode, mees' met hermelijn afgezette fluweelen mantels dragen. Hofdignitarissen en herauten, die de regalia van de koningin dragen, een ivoren »an U at en kom vooru.l n goedkope schriftelijke Spreker in het openbaar Zeer geschikt voor hen. die .n het openbaar moeten spreken, zoals leiders van verenigingen, propagandisten. gemeenteraadsleden, enz, Vraag zonder verplichting inlichtingen bij A.S.S.O. Nieuweplein 31, Arnhem, Telefoon 24597 VOORNAAMSTE NIEUWS Dit Nummer bestaat uit DRIE bladen Heden heeft in de Westminster Abdij te Londen de plechtige zalving en kroning plaats gehad van George en Elizabeth tot koning en koningin van het Britsche rijk. Dr. H. Colijn heeft gister te Assen ge sproken. Vergadering van de Algemeene Syno dale Commissie der Ned. Herv. Kerk. De Vereeniging van Kerkvoogdijen in de Ned. Herv. Kerk houdt de algemeene vergadering te Leeuwarden. De Chr. Bond van Fabrieks- en Transportarbeiders houdt heden en mor gen de jaarvergadering te Scheveningen. Verschenen is het jaarverslag van de Nederlandsche Handel Maatschappij. Het laat gunstige resultaten zien over 1936. De Bloemententoonstelling te Boskoop zal ook na Pinksteren geopend blijven. Bethlen houdt opzienbarende rede in het Hongaarsche parlement. Malversaties bij de nationaal-socialis- tische boerenbond in Westphalen. BOUWT en BELEGT in het nijvere bloeiende Veenendaal in Veenendaal Is groot woning te kort. Geen li uls staat leeg. W(J bouwen voor U op mooie, zéér gewilde stand, prachtwonlngen roor f 5000per blok tan twee. vrU op naam. Solide bouw. Woningen worden ver huurd opgeleverd. Lage lasten, netto rende ment 7 Foto's, teekenlngen enz. te bevragen bij: Vaste goederen Rurean BIIOUW ER, Telefoon 200, VEEN EX" DAAL N.V. INSULAIRE HYPOTHEEKBANK te AMSTEKDAM 4 Pandbrieven a 99% CONVERSIE tot nadero aankondiging der 5 en 4Y2 Pandbrieven in 4 PANDBRIEVEN 99V4 BESTE KINO's DUB 8 v/Kodak films mf. 3.5 lens f 125.— 8 n 2.5 lens 187.50 Direct 8 v/Agfa 2-5 lens 172.50 Imp. SCHAAP Co. Spui 8 Amsterdam Als de terfkwai zou hij zeggen geef RipolinIk heb t n< op vergeefsch. noch op half werk ooorzu De sleutel tot succes hebt Gijzelf in handen! Ontwikkel Uw Persoon- ijkheid door de Pplman- Training. Vraagt ons gratis hoekje No. 20. PELMAN Instituut Damrak 68 - Amsterdam staf met de symbolische duif, een scepter en de koninginnekroon, gaan de koningin vooraf, die zichtbaar onder den indruk, maar desondanks stat;g binnenschrijdt. Zij is gekleed in een crème-kleurige zijden japon, die echter bijna geheel schuil gaat onder den zwaren goud gebnrduurden pur peren mantel, die met hermelijn is afgezet en een sleep heeft var. meer dan vier ei lang, zoodat zij gedragen moet worden door acht dames, die zelf eveneens in roode mantels van scharlaken kleur zijn gehuld. Achter haar schrijdt de lady-in-vvaiting, wier mantel eveneens een lange sleep heeft, welke echter door niemand wordt opge houden. Twee bissrhoopen in wit en goud gewaad begeleiden de koningin. Voorafgegaan door den deken van West- minster schrijden de peers en herauten, die de regalia van den koning dragen, de zwaarden, de scepters den rijksappel en St Edwards kroon Op goudoverdekte kus- i-ens draagt men daarachter den avond maalsbeker, den hostieschote! en den bijbel. Dan volgt ,1e koning, eveneens gehuld in een zwaren purperen mantel. Terwijl marh- tig en srhoon de dnor hei koor gezongen woorden van Psalm l>? door de ruimte klinken, schrijdt de stoet naar hei midden der kerk, die een schitter, nde mengeling is van kleuren, wit en goud zilver en pur per, scharlaken en hlauw. (Zie rerrol/j blx. ItJ

Nieuwe Leidsche Courant | 1937 | | pagina 1