$limm gciïisdjf Gfoumttl Dagelijks verschijnend Nieuwsblad voor Leiden en Omstreken Dr COLIJN TE AMSTERDAM HOLLANDER In Holel de L'Europe - Tel, 1§ abonnementsprijs: Per kwartaal in Leiden en in plaatsen waar een agentschap gevestigd is 2-35 Franco per post 2.35 portokosten Per week0.18 Voor hel Buitenland bij wekelijksche zending4.50 Bij dagelijksche zending5.50 Alles bij vooruitbetaling Losse nummers 5 et met Zondagsblad 7'/» ct Zondagsblad niet afzonderlijk verkrijgbaar No. 6082 Bureau: Breestraat 123 Telefoon 2710 (na 6 uur 3166) Postbox 20 Postgiro 58936 DINSDAG 11 MEI 1937 StrtJtrttntirprijjHT: Van I tot 5 regelt L17'/> Elke regel meer 0.22'/» Ingezonden Mededeelingen van 1-5 regels 2-30 Elke regel meef 0.45 roor bet bevragen aan '1 bureau v wordt berekend 0.10 18e Jaargang MERKWAARDIGE ERKENNING De bekende heer G. van Veen heeft in het Maartnummer van 't tijdschrift Volk ontwikkeling een artikel geschreven over .Kinderrechter en school". Hij tracht daarin ook de oorzaken op te sporen van de toeneming der tuchteloosheid en bal dadigheid der tegenwoordige jeugd. Ouzo aandacht wordt getroffen door deze opmerking: „In 't voorbijgaan zij opgemerkt, dat het samenbrengen van een geestelijk en sociaal heterogeen publiek op z.g.n. eenheidsscholen hier geen invloed ten goede, maar ten kwade oefent. Men moet het zelfs van dit gezichtspunt uit betreuren, dat ook de protestantsch-confessioneele scholen lang zamerhand bevolkt zijn geraakt met een gemêleerd publiek, waarin geen geestelijke binding meer aanwezig is, want ik houd me overtuigd, dat het beginsel van de school op zichzelf een organische binding als het doopsformulier ons te zien gaf, in 't geheel niet kan geven. Homogeni teit van gezinsmilieu is voor de sfeer van de school een waarde volle basis en voor de gevoels- verbondenheid buiten de school e v e n e e n s." Is dit nu niet een merkwaardige erken ning van een overtuigd voorstander en ijverig voorvechter voor de openbare school van het goed recht der bizondere school? Concreet uitgedrukt: het is onverant woordelijk als een Christenouder zijn kin deren ter opvoeding overgeeft aan een on derwijzer, die het geloof ondermijnt of voor het socialisme propaganda maakt. Maar Van Veen legt ook de vinger bij een ander bezwaar, dat de openbare school ken merkt, dit n-L dat zij bezocht wordt door „een geestelijk én sociaal heterogeen pu bliek", dus door kinderen uit Christelijke, liberale, katholieke en socialistische gezin nen. Steeds hebben de palstaanders der open bare school ons willen overtuigen, dat de z.g. „eenheidsschool" de school der ver draagzaamheid, dus van de nationale op voeding bij uitnemendheid was. Hier geen splitsing en verdeeling in zelfgenoegzame en eigengerechtige groepjes, maar de kin deren uit alle geestelijke gezindten en sociale rangen bij elkaar, als kinderen van het cene Nederlandsche volk. En de repliek, dat kinderen ook invloed op elkaar uitoefe nen, dat het verkeerde voorbeeld van kin deren uit aan de godsdienst-vijandige mi lieus (bdjv. vloeken en spotten) op andere kinderen een slechte invloed uitoefent, waartegen vaak voorbeeld en onderwijs der leerkrachten niet opgewassen zijn, wezen bedoelde palstaanders met een minachtend gebaar af. Maar hier nu van onverdachte linksche zijde de erkenning dat de eenheidsschool op opvoeding en karaktervorming en tucht geen goede, maar een beslist schadelijke invloed uitoefent. Werkelijk een merkwaardige erkenning! Twee geestdriftige verga deringen in de Apollohal Meer dan 12.000 bezoekers „WIJ STEMMEN ROOD" Van „Verenigt u" het orgaan van de „Ned. Bond van Arbeiders in het landbouw-, tuin bouw- en zuivelbedrijf",, alias de roode land- arbeidersbond, verscheen een extra Mei nummer. Er valt als zoodanig goeds van te zeggen: bet is een mooi num- Maar twee dingen frappeerden ons toch wel heel erg. De moderne vakbeweging gaat nog steeds voort te schimpen op de Christelijke vak- organisatie, dat deze achter de rechtsche politieke partijen aansjokt en niet zich zelf d,urft te wezen. Echter dat het N.V.V. open lijk partij kiest voor de S.D.A.P., schijnt men de natuurlijkste zaak van de wereld te vinden, want met .welgevallen citeert men: „S.D.A.P., die vier letters verspreiden door de duisternis van het kapitalisme hun licht door Nederland als een vuur toren, die veiligheid geeft en zekerheid; die vier letters zijn voor ons land het teeken der vereeniging van allen, die ver langen te geraken uit de economische en politieke chaos naar de orde van het democratische socialisme. Het moet toch wel frappeeren, dat het N.V.V., in casu de aangesloten Landarbei- dersbond zoo keurig achter de S.D.A.P. aan draaft. Maar het lijkt ons toch ietwat in- consekwent, dat men op de eene bladzijde spreekt van het „democratisch socialisme" en dus blijkbaar de S.D.A.P. volgen wil op nieuwe wegen en op de andere bladzijde het volgende lied uit de verkiezingsstrijd van 1922 opneemt; Wij stemmen rood! Trekt op! Te wapen, proletaren! Heft thans met kracht de strijdkreet aan^ Die dond'rend door het land zal varen, Die alles meesleept op zijn baan. Wij willen onze kluisters breken, Wij willen vrijheid, arbeid, brood, De macht der heerschers zal verbleeken, Wij stemmen roodl Wij stemmen rood! Dat de menschen der moderne vakbewe ging rood stemmen, weten we nu wel, maar zulke revolutionaire klanken zijn toch uit 88 «jd? De massa-vergaderingen, waarin Dr. H. Co lijn gisteravond te Amsterdam voor de A.R. partij heeft gesproken, zijn tot een éclatant succes geworden voor de A.R. lijst met haar eminenten aanvoerder. Twee ver gaderingen in de Apollohal, elk tellende ruim 6000 bezoekers, waren noodig geble ken om den stroom van belangstellenden plaats te geven, en nog moesten tal van aanvragen worden afgewezen. Het was dan ook te half zeven druk ii de omgeving van de Apollohal, waar op dat uur de menschen reeds in lange rijen stonden te wachten op de opening der deu ren. Te zeven uur gebeurde dit voor de ste vergadering, die te half acht aan' Gedurende dit half uur was het een gezel lige drukte, waarin de bezoekers zich haas tig van een goede plaats in de enorme ver gaderruimte verzekerden. Zoodra ze gezeten waren, kwam een jongedame op hen af met oranjestrikjes. Van een programma was iedere bezoeker reeds bij den ingang zien. De stemming was van den aanvang af uitmuntend en de muziek speelde onze schoone vaderlandsche liederen, die de aan wezigen uit volle borst meezongen. De groo'e Apollohal was eenvoudig en smaakvol versierd met vlaggen, doeken en verkiezingsplakkaten. Het met vlaggedoek en tapijten gesierde podium ging schuil onder fraaie bloemen, statige palmen en laurieren, terwijl tegen den achterwand van het podium tapijten hingen met de portretten van H. M. de Koningin en Prinselijk Echtpaar, alsmede een doek met de suggestieve leuze „Wie zal het zijn? Colijn!" Een en ander was verzorgd door den architect den heer J. H. van der Veen R.Jzn. Muzikale medewerking werd verleend door het Muziekkorps „Dient den Heero", directeur de heer W. S c h a a y. De geheele organisatie stond onder leiding van den heer H. R. Z ij 1 s t r a, bijgestaan door circa 250 medewerkers. Naarmate het openingsuur der eerste vergadering naderde, steeg de spanning onder de duizenden wachtenden. Ternau wernood zag men Dr. Colijn met de be stuursleden van de Centrale Antirevolutio naire Kiesvereeniging de zaal binnentreden of een salvo van toejuichingen brak los uit de geestdriftige schare. De voorzitter, de heer J. Deutekom, opende de vergadering met een welkomst woord, hetwelk hij inzonderheid tot den spreker van den avond richtte. Een bijzon der blijk van hulde was gezonden door de antirevolutionaire vrienden uit Amstelveen Noord, die een fraai bloemstuk op het P°- dium hadden neergezet. Deze mededeeling van den voorzitter werd met applaus be groet. Nadat de vergadering staande het Wil helmus had aangeheven, was het woord aan Z.Exc. Dr. H. C o 1 ij n, wiens verschij ning op het podium met een warme ovatie werd begroet. De rede van Dr. Colijn werd ook te Am sterdam met groote aandacht beluisterd. In den aanvang was het inzonderheid de uit spraak van Z.Exc., dat het met de gezags- handhaving in ons land nu wel in orde is, die de luide instemming der duizenden hoorders verwierf. Het was een zeer bijzon deren aanblik, die de compacte luisterende schare opleverde. Het rustige betoog van den redenaar gaf in de vergadering bij tij den zulke stille oogenblikken, dat alleen de klare stem van den spreker zonder eenige afleiding bij de luisterenden werd opgevangen. Een bewijs, dat de geluids installatie in de zaal uitmuntend werkte, waardoor het aan het publiek gemakkelijk viel het betoog te volgen. De verklaring van Dr. Colijn na een omstandige bewijsvoe ring dat hij het Regeeringsbeleid ten aanzien van de aanpassing handhaafde, oogstte applaus, evenals v. at Z.Exc. zeide over de bereidheid der A.R. partij om ver antwoordelijkheid te dragen. Wat de toekomst berteft, in de toekomst mag, zei spr., geen verslapping in de ge- zagshandhaving optreden. Verder moet de Overheid wel steun aan het bedrijfsleven blijven geven, doch in afnemende mate. Ook zal het noodig zijn meer aandacht te geven aan 's lands defensie, en aan de 65- jarigen, die niet vallen onder de Ouder domswet. Wat de werkloosheid betreft, Ne derland staat er in dit opzicht beter voor dan Engeland en Frankrijk, maar onze po litiek moet er op gericht blijven de moge lijkheid van export krachtig te bevorderen. Sprekende over de handhaving van onze constitutioneele vrijheden, kwam de verga dering in geestdriftige beweging, toen Dr. Colijn het uitsprak „Wij willen Oranje houden", terwijl de leuze „Mussert of Mos kou" de hilariteit, opwekte. Het principieele slotwoord, waarin Dr. Colijn opwekte tot gehoorzaamheid van Overheid en volk aan de goddelijke ordi nantiën, werd met toegewijde inspanning aangehoord, terwijl de oproep tot het Ne derlandsche volk ook hier warmen weer klank vond. Plechtig klonk aan het slot der eerste vergadering den massalen zang van Psalm 72 11. waarna deze zoo bij uitstek ge slaagde bijeenkomst de Apollohal langzaam verliet. De tweede vergadering Toen de eerste vergadering ternauwer nood was begonnen, vormde zich buiten reeds de file van bezoekers voor de twéede vergadering. Het wisselen der bezoekers vorderde ruim een half uur. De muziek speelde onze derlandsche liederen en de duizenden gen, al binnenstroomende mee. Toch ging het langzaam met het bezetten der zitplaat sen, hetgeen niet te verwonderen viel, want toen te kwart voor tienen de tweede ver gadering werd geopend, was de Apollohal opnieuw tot berstens toe gevuld. Nog enthousiaster dan de eerste vergade ring was deze tweede. Blijkbaar wilden de menschen hun vreugde uiten over het re sultaat van hun lange wachten. Toen Dr. Colijn voor de tweede maal met het Bestuur de zaal betrad, ging een oor- verdoovend applaus op. Men wuifde met dt oranjekleurige programma's den spreker toe. Nadat de heer A. B. R o o s j e n. No. 17 van de A.R. lijst, de vergadering had toe gesproken, verscheen Dr. Colijn opnieuw voor het spreekgestoelte, hetgeen de verga dering tot een ovatie aan den onvermoei- den redenaar bracht. Dr. C o 1 ij n vroeg zich in den aanvang van zijn rede af of Amsterdam Rot terdam heeft willen overtreffe Ik geloof, zei spr., dat ge hieri zijt geslaagd (daverend applaus). De tweede rede van Z.Exc., hoewel hoofdzaak dezelfde, verschilde toch weer andere punten, zoodat van een herhaling allerminst kon worden gesproken. Het was daarom een genoegen ook naar deze rede te luisteren, want Dr. Colijn belichtte de politieke vraagstukken van het oogenblik weder van uit een ander gezichtspunt. Nu ging Dr. Colijn b.v. dieper in op hetgeen de Regeering deed voor scheepvaart en in dustrie. En huldigde spr. het Nederlandsche volk voor zijn kordate houding gedurende de afgeloopen vier jaren. Zoo kwam spr. _s een anderen weg tot de rechtvaardi ging van het Regeeringsbeleid. en wees hij voor de oplossing van het probleem dei- werkloosheid nu inzonderheid op de nood zakelijkheid van de uitbreiding van de pro ductie van goederen en op den hiervoor on- misbaren opbloei van het bedrijfsleven. In verband hiermee wees Dr. Colijn op de zwakke plekken en op de onuitvoerbaar heid van het socialistische plan van den arbeid. Bij de bespreking van de gezagshandha- ving gaf spr. Amsterdam een pluim voor de rust in de hoofdstad. Hieraan knoopte Z.Exc. vast een interessante beschouwing over het goed beloonde, goed gekleede, goed wonende, kortom rijk gezegende Nederland sche volk. Nergens ter wereld zijn zulke gunstige toestanden als hier te lande. Dringender nog dan een uur er vóór was de waarschuwing van den spreker tegen den aanval op den grondslag, waarop eeuwenlang ons Staatsbestel rust. Derhalve nog sterker de verdediging van onze volks vrijheden, in onze Grondwet gegarandeerd. De N.S.B. heeft evenwel in Nederland geen kans, al was het alleen maar omdat wij A.R. er zijn (daverend applaus). Oranje moet blijven de spil waarom alles draait (wederom luid applnils). De volksvrijheden waarop wij terecht trotsch zijn, zijn nergens veiliger dan bij Oranje (herhaalde toe juichingen). De eenige weg tot redding, de eenige weg tot wezenlijke kracht, beslont Dr. Colijn is het beleven van de beginselen van Gods Woord, waartoe spr. een beroep deed op Art. 1 van het A.R. beginselpro gram. Eén Helper is er slechts in den nood en daarom besloot spr. zijn rede met Je woorden van Psalm 118 7, hetwelk de vergadering evenals bij den aanvang der eerste bijeenkomst zong. Daarna vertrok Z.Exc. om over elven, krachtig toegejuicht door de dichte menigte Met het zingen van den bekenden Avond zang werd deze schoone avond voor Amsterdamsche A.R. volk besloten. Een avond om niet te vergeten. Op verzoek van Dr. Colijn is de kostbare bloemenmand, Z.Exc. door de vrienden van Amstelveen Noord vereerd, ten geschenke aangeboden aan het Juliana Ziekenhuis. Dr. Colijn meende op geen betere wijze dit blijk van sympathie een bestemming te kunnen geven. HOTEL „NAEFF V E L P (Geld.) BEKEND RESTAURANT Modern ingericht Auto-Garage TENNISBAAN - Prachtige Tuin Matige Prijzen Telefoon 3152 en 3153 B. BEIJER. BUSSUM - Pension HUIZE BEERENSTEIN Pracht ligging bij Bosch en Heide met schitterende Terrassen voor Theeën, Lunchen Dineeren Het le rangs Huis v. h. GOOI Tennisbanen HOTEL-PENSION RUSTIGE GEDEELTE NOORD-BOULEVARD NOORDWIJK AAN ZEE Volledig Pension van f 5tot f 7 TELEFOON 60 Noordwijk aan Zee Hotel Pension NOORDZEE FAMILIEHOTEL direct aan Zee Telefoon 27 - BILLIJKE PRIJZEN Hotel - Café - Rest. „SEINPOST" 't geheele jaar geopend. Telef. 430 Fam. VAN BEELEN Breng Uw vacantie door te DOMBURG Het Huis waar U zich thuis gevoelt Mod. oomfort Badkamers Voor- en naseizoen 4.- Hoogseizoen 5.- Pinkstertarief 12.50 A. MEYER, Chef- kok Gisteravond werd in de Apollohal te Amsterdam een groote verkiezingsvergadering gehouden, waarin Dr Colijn als spreker optrad. Zooals 't overal is. zoo was 't ook in de hoofdstad: de duizenden stroomden samen om Dr. Colijn te hooren DE INDISCHE BEGROOTING 1938 Ontvangsten zouden f 90 millioen hooger worden geraamd dan over 1937 Naar het Bat, Nbl. meedeelt omtrent de Indische begrooting 1938, zal het eind cijfer der gewone middelen voor 1938 naar alle waarschijnlijkheid een f 90 millioen hooger geraamd worden dan voor 1936 en 1937 ((ruim f 270 millioen). Wat de uitgaven betreft bestaat nog weinig zekerheid, omdat in de raming daarvan nog zeer groote bedragen voor komen, waarover de minister zijn oor deel nog moet uitspreken. Uiteraard zal voor het volgend jaar niet meer gelden wat nog voor 1937 tot taak gesteld was: een bogrooting zonder vermeerdering van schuld. In 1938 zal weer begonnen worden met de normale aflossing van 's lands schuld, waarmede een bedrag van f 21 k i 22 millioen gemoeid is. Op die wijze blijven dos nog een f 70 millioen vrij boven de uitgavenraming van 1937. De moord in de Oranjeboom straat te Rotterdam Het Haagsche hof eischt twarlf jaar Voor het Haagsche gerechtshof heeft gis teren terecht gestaan de 39-jarige loswerk- man H. T., die wegens zware mishandeling den dood tengevolge hebbende door de Rot- terdamsche Rechtbank was veroordeeld tot tien jaar gevangenisstraf. Op 20 September van het vorig jaar was de bewoonster van een perceel in de Oranjeboomstraat te Rot terdam mej. Kok, met ingeslagen schedel in haar kamer gevonden. T. werd van dit mis drijf verdacht De procureur-generaal Mr. A. Rombach eischte vernietiging van het vonnis van de Rotterdamsche Rechtbank en vorderde we gens doodslag een gevangenisstraf van twaalf jaar. De verdediger. Mr. T. J. F. van Iterson concludeerde wegens gebrek aan bewijs tot vrijspraak. Verdachte zeide: „Ik heb het niet gedaan". Tegen vrachtauto gebotst Motorrijder levensgevaarlijk gewond Op den hoek van de Emmalaan en d" van Velzenstraat te A 1 f e n a d. Rijn is gisteravond de 33-jarige motorrijder A. V., uit B i 11 h o v e n, tegen een vrachtauto van de expediteurs Van der Horst en Van der Bijl gereden. De man sloeg met het hoofd tegen een zij-ruit van de auto en smakte vervolgens tegen de straat, waai hij bewusteloos bleef liggen. In hoogst zorg wekkende toestand werd V. een nabij zijn- garage binnengedragen. Men vreest voor zijn leven. Cacaofabriek Pette Ernstige moeilijkheden Naar verluidt verkeert de eens zoo bloei ende en welbekende cacaofabriek Pette in ernstige moeilijkheden. Tot dusver heeft de firma Pette nog geen surseance van beta ling aangevraagd en streeft zij naar 'n op lossing voor de liquiditeitsmoeilijkheden waarin zij zich bevindt. Morgen zal een aan deelhoudersvergadering worden gehouden, en voor dien tijd zal een oplossing gevon den moeten zijn. Worden geen mogelijk heden gevonden om het bedrijf te saneeren, dan zal deze fabriek die van 1870 dateert, moeten sluiten. De moeilijkheden vinden haar oorsprong in de scherpe stijging van de prijzen der grondstoffen, waarvoor geen compensatie werd gevonden in een daaiaan beantwoor dende stijging der prijzen voor het gereede product De depreciatie van den gulden deed den prijs voor cacaoboonen opnieuw met circa 20 pCt stijgen. Reeds werd aan het pereoneel in lossen dienst, zoowel als aan het personeel in weekdienst (het laat ste met ingang van Maandag a.s.) ontslag aangezegd. In totaal worden door deze moei lijkheden thans reeds 150 k 160 man perso neel getroffen. Muggenplaag op het Braassemermeer Een groot aantal zeilers werd op het Braassemermeer plotseling verrast door ge weldige zwermen muggen, die zich in en tegen de booten vastzetten en de zeilen geheel bedekten. In een ommezien zaten de zeilers eveneens geheel onder de muggen en bovendien werden zij gehinderd door nieuwe zwermen, die rond de booten zoemend krioelden. Bij de verschillende jachthavens te Leimuiden, Oude Wetering en Woubrugge zag men in den middag eiken zeiler fok en grootzeil uitkloppen ten einde op deze ma nier de lastige insecten te verwijderen. Een dergelijke muggenplaag is, mede gelet op het vroege jaargetijde, op de Braassemer meer sinds jaren niet voorgekomen. „BLAUFRIES" AMSTERDAM ROTTERDAM TeleL 43424 TeleL 28300 OPSLAG - EXPEDITIE - CONTROLE HET ADRES voor: vakkundig vertrouwenswerk t VRAAGT TARIEVENI VOORNAAMSTE NIEUWS Dit Nummer bestaat uit DRIE bladen Dr. Colijn heeft gister tweemaal te Amsterdam gesproken. Voortzetting van de behandeling voor het Hof van Internationale Justitie van de zaak betreffende het aftappen van het Maaswater. Te Rotterdam is het 75-jarig bestaan herdacht van de Ned. Mij. ter bevordering der Vlasindustrie. Tegen de dader van de moord in de Oranjeboomstraat te Rotterdam is 12 jaar gevangenisstraf geëischt. De Indische begrooting voor 1938 moet een belangrijke hoogere raming aan in komsten doen zien. In Biscaye wordt nog steeds hevig ge vochten; de nationalisten slagen erin Bil bao meer en meer te benaderen. In Lakehurst hebben de eerste officieele verhooren plaats gehad in verband met de „Hindenburg"-ramp. De Amerikaansche oceaanvliegers Merrill en Lambie zijn behouden op Croydon geland. De Italiaansche dagbladen boycotten thans alle nieuws uit Engeland. Verbeter Uw maatschappelijke positie door ome goedkope en volledige schriftelijke opleiding voor Boekhouddiploma „MERCURIUS" Les in boekhouden, handelskennis, handelsrecht administratieve statistiek en handelsrekenen Gratis plaatsingsbureau Vraag zonder verplichting inlichtingen bij A.S.SO Nieuweplein 31. Arnhem, Telefoon 24597 (kxywsOfvm voer onze blinde baart, de jamprijsvraag in pa» verschenen radiobladen. PRACHT-PRIJZEN: Philips radiotoestel. Gazelle rijwielen* 9 Kampeertenten, 9 Kodak fototoestellen, enz. STOKHUYZENS VRUCHTENSAP EN JAMFABRIEK. NV Alphen aan den Rijn N.V. ARNHEMSGHE HYPOTHEEKBANK VRIJWILLIGE CONVERSIE tot nader order van alle nog uitstaande 4V2 pandbrieven In: 4 pandbrieven k 'lOOVi of 3y2 Idem 99 De Directie. Mi. S. J van Zijst Mr. J. F. Versteeven, Vijf uur het uur voor RIJNBENDE'I Zeer Oude Zeer Goede NED. BRANDWAARBORG GENOOTSCHAP A°1821 AMSTERDAM BOGESTIJN A Ca -» VRAGEN ACTIEVE AGENTEN Zweedsch vrachtschip in aanvaring met zandbak In den vroegen avond is gisteren bet Zweedsche vrachtschip „Wallonia" bij de uitvaart naar IJmuiden, op het Y nabij de Houthaven te Amsterdam in aanvaring gekomen met een met zand gevulde bak van de Amsterdamsche Bal'ast Mij. De bak zonk onmiddellijk. Er waren geen menschen aan boord. De bak ligt thans in de vaargeul en vormt een belemmering voor het scheep vaartverkeer. De „Wallonia" heeft haar reis naar IJmui den voortgezet Kind door autobus overreden Op slag gedood Gistermiddag is fn de Nic. Ruycka\er- straat te Utrecht een 2y2-jarig meisje door een gemeentelijke autobus overreden. Deze bus, die een speciale dienst rijdt om zwakzinnige kinderen van hun school naar de woningen te brengen, stopte in de Ruychaverstraat, waar een moeder baar zoontje afhaalde. Het 2%-jarig dochtertje is de moeder achterna geloopen en voor de achterwielen terecht gekomen. Bij het optrekken is de autobus het meisje over de borst gereden. Het kind was op slag dood.

Nieuwe Leidsche Courant | 1937 | | pagina 1