Sfat&ccBA N AT IO N A L E Dr Colijn's verkiezingstournee De bollenvelden bloeien haast PALEIS SOESTDIJK ZATERDAG 17 APRIL 1937 DERDE BLAD PAG. 9 Enorme belangstelling alom in den lande In verschillende plaatsen twee zalen gehuurd Voorts gaan wij in tenten wonen Met rassche schreden nadert do negentiende April, de datum waar op onze lijstaanvoerder, Dr. H. Colijn, zijn verkiezingstournee zal aanvangen met het uitspreken van een rede in de geweldige Nenijto-hal te Rotterdam. Twaalfduizend menschen kunnen daar een plaats vinden, meer dan tien duizend kaarten zijn reeds verkocht en naar het zich laat aanzien, zal geen plaats onbezet blijven. Van Rotterdam zal de victorie beginnen 1 Want dat de verkiezingstournee van onzen Anti Revolutionairen minister president een zegetocht zal worden, daaromtrent behoeft geen oogenblik twijfel te bestaan. Overal is de belang stelling voor zijn optreden wel onge woon groot, niet alleen in de kringen van onze eigen menschen, maar ook daarbuiten. Ten bewijze van deze bewe ring geven we hieronder eens enkele bijzonderheden omtrent een aantal ver gaderingen, die in verschillende plaat-, sen in den lande gehouden worden. Groningen, stad en ommelanden, Jcrijgt een goede beurt Op 21 April hoopt de Minister-president in de stad te spro ken. Daar de Groningsche kerken voor dit jdoel te klein zijn, gaat het anti-revolutio naire volk daar, zoowel als op 22 April Ci G ro o t e g a s t in tenten wonen. In die van jüe stad is plaats voor 5000 hoorders. De meesten zullen wel moeten staan, net als dc spreker, doch dan staat men ook zij aan zij. In Gouda zal Dr. Colijn optreden vol gende week Vrijdag 23 April, bij welke ge Jegenheid tevens het woord gevoerd zal iworden door Ds. J. Gosling a, Ned. Herv. predikant te Utrecht. De vergadering wordt gehouden in de Geref. Kerk aan die Turf markt, die 1400 personen kan bevatten. [Reeds dadelijk zag men aankomen, dat men tncer plaatsen noodig za-1 hebben, doch pogingen om de St. Janskerk te krijgen zijn zonder resultaat gebleven, aangezien (deze kerk niet voor politieke doeleinden [verhuurd wordt. Inderdaad overtrof het bantal aanvragen het aantal beschikbare plaatsen: er zijn thans reeds 2000 kaarten aangevraagd en aldus is men gedwongen Dm de plaatsen naar evenredigheid toe te ^vijzen. Kunnen onze Goudsche vrienden misschien een ander gebouw er bij huren, jwaar men dan via luidsprekers toch het gesprokene kan volgen? Dan hoeft er piemand teleurgesteld te wordenl Op 24 April hoopt Dr. Colijn op twee plaatsen te spreken. Des middags heeft om 3 uur een vergadering plaats in O u d- [Beyerland, waar over de Ned. Herv. Kerk beschikt kan worden; op de avond fvan dezelfde dag zal in Leiden de Stads gehoorzaal plaats bieden aan een groot aantal belangstellenden uit de Sleutelstad |en omgeving en ook daar zal het nijpen met de ruimte. Dordrecht komt 26 April aan de beurt. Uit de belangstelling blijkt nu reeds, klat er geen kerk of zaal te vinden is, welke ide hoorders zal kunnen bevatten. Daarom hoop t'men (de zaak is nog niet geregeld) to kunnen beschikken over da leegstaande patronen fabriek aan de Staart. In Gelderland zal de eerste rede worde, ■uitgesproken te A al ton op 27 April. Men heeft daar een enorme tent, plaats biedende aan 4000 personen gehuurd, zoodat de partij- gc-nooten uit wijden omtrek daar een plaats kunnen vinden. Dan gaat Dr. Colijn weer naar Noordelijke Streken. Woensdag 28 April ontvangt Leeuwarden onze premier. Men is er 'daar in geslaagd beslag te leggen op het monumentale Beursgebouw, dat aan eenige duizendep menschen plaats kan bieden. Dat is echter blijkbaar nog niet genoeg, want reeds nu is de zaak uitverkocht en zelfs kwam men nog eenige honderden plaatsen te kort. Men ziet: aan belangstel ling ontbreekt het waarlijk niet! Opmerke lijk is nog, dat het Beursgebouw voor het eerst voor een massale meeting als deze gebruikt zal worden bij deze gelegenheid. Heerenveen is Donderdag 29 April aan de beurt. Reeds lang is de Geref. Kerk, die 900 bezoekers kan herbergen uitverkocht en ook toen men nog drie honderd plaat sen wist te maken in de consistorie was .men er niet. Er waren al 1700 plaatsen aangevraagd! Het bestuur van de a.R. Kiesvereeniging staat echter voor niets en het huurde toen ook nog het Schouwburg- gebouw, waar de rede door middel van luidsprekers gevolgd zal kunnen worden. Bovendien zal men den geachten spreker- verzoeken ook daar nog een kort woord te willen spreken. We blijven nog even in hei Noorden', zij liet niet zoo bar hoog. 30 April komt Dr. Colijn in Haarlem Daar is lo groote zaal van het Krelagehuis gehuurd, waar 2400 a 2500 menschen een plaats kunnen ■inden. We stellen ons zoo voor, dat dit wel te weinig zal zijn. Er worden pogingen het werk gesteld, om naast Dr. Colijn nog een tweede vooraanstaande spreker een toespraak te doen houden. Op de eerste Mei wordt in de middaguren m meeting gehouden in het Sterrebosch te Schiedam, waar men eenige duizenden toehoorders venvacht, vooral uit de om geving ook. Mr. B ij e 1 e v e 1 d is hier de tweede spreker. In de avond van dezelfde dag komt tevens het Westland aan tfe beurt. Het groote gebouw van de Centrale Westlandsche Bloemenveiling te H o n s fr iers dijk biedt die avond plaats aan de vele duizenden, die uit het Westland ver wacht worden. Ook hier zal Mr. H. Bijle- veld eveneens een rede houden. In Zetten wordt op 3 Mei een groote landdag georganiseerd, die reeds des mor gens om half elf aanvangt. Dr. Colijn zal in de middaguren spreken. Dit kan wel een heel grootsche manifestatie worden! De bedoeling is dat ook hier weer gebruik ge maakt zal worden van de groote tent. 's Avonds worden de belangstellenden in do Noord-Veluwe verwacht in de Ned. Herv. Kark te O 1 d e b r o e k. We hebben al hooren verluiden, dat de belangstelling "oor deze avond oólc ve-rassend groot is. Te Middelburg gaat men op 5 Mei veer in tenten wonen. Deze bijeenkomst angt des middags om 2 uur aan. Des avonds zal er in de buurt nog wel een ge legenheid gevonden worden. Zwolle is 4 Mei aan de beurt en 7 Mei wordt dan de Geldersche tournee besloten met een vergadering in Arnhem. De groote zaal van Musis Sacrum met de turn zaal is reeds besproken, zoodat aan 1800 menschen plaats verschaft kan worden. Als dat maar niet te weinig is! Nu hebben we nog lang niet alle ver gaderingen gememoreerd, waaronder enkele zeer belangrijke. Daar komen we nog wel nader op terug. Maar men kan toch wel vaststellen, dat vele tienduizenden zich zullen opmaken om in de komende weken, die in het teeken van de verkiezingen staan, te gaan hooren wat de aanvoerder van lijst 3 tot net Anti-Revolutionaire volk te zeggen heeft! LEVENSVERZEKERING-BANK Rotterdam VERZEKERD BEDRAG Een half milliard gulden Hadden deze regelen reeds in 1933 gegol- dep, dan zou Nationaal Herstel niet in de Tweede Kamer gekomen zijn, evenmin als de heer Lingbeek. Ook zou de zetelverdee- ling, met inachtneming van de wijziging van 1933, een andere geworden zijn, gelijk uit het volgende staatje blijkt. Zetelverdeeling Tweede Kamer volgens de stembnsaitslag in 1933 Aantal zetels 09 o g grootste middelde grootste erschotte Iff g <2 p 0 31 28 27.88 23 22 21.47 15 14 13.44 10 10 9.13 Lib. Staatspartij 7 V. D. B5 Comm. P. N3 Staatk. Geref. Partij 2 R. S. A. P. 1 Nat. Boeren enz. 1 Kath. Dem. Partij... 1 Chr. Dem. Unie 1 Herv. (Ger.) Staatsp. 0 Nat. Herstel 0 Andere lijsten (tezamen) 0 100 Bij aanwending van de methode der grootste gemiddelden alleen (dus zonder de bepaling van 1 pet. als minimum om voor een zetel in aanmerking te komen) zou 1933 Nat. Herstel uit de Kamer zijn KIESWET EN STEMBUS Overschotzetels, waarborg sommen en nummering De wet van 4 Mei 1933 bracht in de Kies wet o.a. het systeem der „grootste gemid delden" ter vervanging van dat der „groot ste overschotten". Deze wijziging verkreeg het eerst toepassing bij de Staten- en raads verkiezingen van 1935; n.l. in colleges met meer dan 19 leden. Toen was dus voor de toewijzing der z.g. restzetels niet meer be slissend het grootste overschot van stemmen lijst, maar werden de restzetels ver deeld onder de partijen, die bij toebedeeling nog een zetel meer per zetel het groot ste gemiddelde aan stemmen hadden. Ge volg was, dat soms 2 en 3 restzetels aan één partij toevielen. O.a. de Katholieken en de soc.-dem. hebben daarvan toen geprofiteerd. In dat jaar (wet van 23 Mei 1935) is nog een wijziging van de Kieswet tot stand komen, welke bij de a.s. verkiezingen niet zonder invloed zal zijn. Ten einde de versnippering van het partij wezen te beteugelen is n.l. bepaald, dat een waarborgsom van 250 moet worden be taald voor elke lijst, die in een kieskring wordt ingediend. Die 250 worden verbeurd aan den staat, indien de betrokken lijst geen 75 pet. van den kiesdeeler op zich vereenigt. Haalt zoo'n lijst wel de 75 pet-, maar niet de volle kiesdeeler, dan komt zij bovendien niet voor een zetel in aanmerking. Te venvachten is, dat deze beide bepalin gen het aantal mededingers bij de stembus zeer zal beperken. Een risico van 4500 zullen velen niet gaarne loopen. In 1933 bleven 40 van de 54 gegadigden beneden 75 pet. van den kiesdeeler. Het is dan ook niet overmoedig om aan te nemen, dat het stembiljet ditmaal van heel wat be perkter omvang zal zijn dan bij een vorige gelegenheid. De 40 uitvallers behaalden in 1933 sa ruim 4 pet. der stemmen. Deze stemmen zullen dus worden verspreid over andere partijen, dan wel het aantal ongeldige stemmen doen vermeerderen. Volgende week beginnen narcissen en hyacinthen Als het weer tenminste meewerkt Enkele mooie routes langs de kleurige velden Door de aannemers-combinatie v. Haaften, v. d. Hoeven, v. Wijngaarden, aan wie de eerste perceelen zijn opgedragen van de inpolderingswerkzaamheden van de N.O.-polder, wordt dezer dagen met het werk aangevangen. Bovenstaande foto toont een gedeelte van een vloot, welke gereedgemaakt wordt voor dat werk. op de helling van N.V. Scheepswerf en G ashouderbouw v.h. Jonker en Stans te H. I. Ambacht. 100 100 weerd en aan vrijz.-dem., S.G.P. en commu nisten een zetel minder zijn toebedeeld, ter wijl aan Katholieken, soc.-dem. en anti-rev. meer restzetels zouden zijn toegewezen. Op een andere nieuwigheid uit de wets wijziging van 1935 hebben we reeds eerder de aandacht gevestigd, n.l. de mogelijkheid om een voorkeurnummer te vragen voor de candidatenlijst. Het centraal stembureau nummert de lijs ten, waarvoor zulk een verzoek is ingeko men, onderscheidenlijk met de nummers 1 en volgende, in de volgorde van het aantal Kamerleden, dat de aanbeveling voor een voorkeurnummer heeft onderteekend. Te verwachten is, dat de partijen van dit recht gebruik zullen maken. Gevolg daarvan zal zijrij dat de nummering der lijsten als volgt zal luiden: 1 R.K. Staatspartij; 2 S.D.A.P.; 3 A.R. Partij; 4 C.H. Unie; 5 Lib. Staatspartij; 6 Vrijz.-dem. Bond; 7 Comm. Partij Ned.; 8 Staatk. Ger. Partij. De een-mans-partijtjes zullen, om de nummers 914 moeten loten. Komen ér nog meer lijsten, dan zal daar aan bij loting een nummer vanaf 15 worden toegekend. DE GROOTE INTERNATIONALE TENTOONSTELLING TE PARIJS Een internationale tentoonstelling heeft altijd een geweldige aantrekkingskracht op hen, die in hun vacantiedagen gaarne eens buitenlandsch reisje maken. Wij hebben dit enkele jaren geleden wederom kun- constateeren, toen aan slechts één enkel door on/ze dagbladen georganiseerd tochtje naar de Brusselsche tentoonstelling, een groot aantal personen deelnamen. De tentoonstelling van Parijs, welke in de maand Mei as. haar poorten voor het publiek zal ontsluiten, zal zeker in menig opzicht haar Brusselsche zuster nog overtreffen. Haar middenas strekt zich uit vanaf de Place du Trocadéro tot aan de militaire academie aan het einde van het beroemde Champ de Mars, over een afstand van 1.500 M., terwijl links en rechts de paviljoens langs de beide Seine-oevers opgebouwd wor den, over een lengte van V/2 K.M. De tentoonstelling draagt den naam: „Art et Technique" (Kunst en Techniek). De ge dachte waarvan men is uitgegaan, is om aan te toonen, hoe bij het steeds voortschrijden der industrialisatie er toch nog voldoende Van hijschlier gegrepen De 20-jarige C. Elbertse uit Vreeswijk, schippersknecht op de „Risico" is bij het zandbaggcren op de Waal, ter hoogte van B r a k e 1, door de as van een hijschlier ge- prepen en eenige malen randgeslingeró. Het slachtoffer werd met verschillende verwon dingen en een gebroken been en arm en een schouderfractuur, door een toevallig in de nabijheid varende boot van den rijks waterstaat naar het veerhuis te Brakel over gebracht en van daar naar het ziekenhuis te Gorcum vervoerd. De toestand van E. is ernstig. „Op naar de bollenvelden!Nog slechts luttele dagen scheiden ons van het moment, waarop deze roep weer in Holland en ook ver daar buiten gehoord zal worden. Dan zullen groote drom men auto's en fietsen zich weer over de smalle wegen in de bollenstreek gaan wringen, dan zullen duizenden oogen weer gretig indrinken de won- derschoone symphonie van bloemenvel den in vele kluren en schakeeringen, zooals men die alleen maar in Holland kan vinden. Betooverend zal weer de aanblik zijn, die men geniet vanaf de wegen en paadjes,, die zich door dit veelkleurige landschap slingeren. Op het oogenblik is er nog niet veel te zien, maar in enkele dagen zal de streek tusschen Sassenheim en Hille gom een volslagen metamorfosse onder gaan. De narcissen en hyacinthen po pelen om hun kleurenpracht ten toon te spreiden en als het weer wat mee werkt, zullen de velden begin volgende week in vollen bloei staan. We geven daarom nu reeds een serie gegevens voor hen, die tochten willen maken, ons door de K.N.A.C. verstrekt. Tochtenmakers die uit de richting Den Haag komen, kunnen bij De Deyl links af slaan naar Wassenaar. Zij volgen dan den z. g. Achterweg over Katwijk, Noordwijk- Binen Noordwijkerhout, Ruigenhoek en Vo gelenzang, om bij Bennebroek den hoofdweg te bereiken. Hier kunnen zij rechts afslaan in de richting van Hillegom. Vanzelfspre kend is men er op een ,bollentocht" naa'- uit om zoo veel mogelijk velden te zien. Dit kan men bereiken door van Hillegom uit de binnenwegen te berijden. Aan het Zuideinde van het dorp, tegenover de kerk vindt men b v. rechts de Veenenburgcrlaan, de laan. die door haar hooge ligging aan weerszijden boven de bollenvelden uitkomt en aldus een onvergelijkelijk uitzicht biedt over het kleurrijke bloemtapijt. Men kan vervolgens links of rechts afslaan en eer. route kiezen, die zich tusschen de velden door een weg baant. Maar welken weg men ook kiest overal zal men met. volle teugen kunnen genieten van de schoonste kleur- sehakeeringen. Mooi ook zijn cle wegen van Sassenheim naar Noordwijkerhout, de bin nenweg van Lisse naar den Ruigenhoek, de Zwarteweg, de Loosterweg II, de Looster- weg III en de Pastoorslaan, in de omgeving van Hillegom. Op het net van binnenwegen zal men hier en daar een minder goed weg dek op den koop toe moeten nemfiji. Maar de pracht van de velden zal een ieder dit ongerief spoedig doen vergeten. Volden bij Alkmaar Hoewel minder bekend en niet zoo „grootsch van opzet" toch zijn de bollen velden in de buurt van Alkmaar en Sant poort het bezoeken zeker waard. Komende uit de richting Haarlem kan men in Heilo (bij het witte kerkje met het roode pannen dak) scherp links afslaan en den weg tot aan de spoorbaan volgen. Voor de spoor wegovergang slaat men links af cn volgt den weg, die zich tusschen weliswaar klei- len dus ook na het sluiten van de tentoon stelling blijven voortbestaan. De Pont d'Iéna wordt van 15 M. tot op 35 M. verbreed. Op verschillende aangelegde plantsoenen die binnen het tentoonstellingsterrein vallen zullen blijven bestaan. Met elkander wordt er hier een bedrag van 200 millioen francs ten koste gelegd om het stadsbeeld van Parijs nog meer te ver fraaien, als blijvende herinnering aan deze belangrijke gebeurtenis. Niet minder dan 27 ingangen, waarvan 10 hoofdpoorten, zullen toegang geven tot het terrein. Twee en dertig avenues leiden naar de tentoonstelling toe, die bovendien vanaf negen stations der métro (ondergrondsche spoorlijn) te bereiken is. Wij namen slechts enkele grepen om even een klein idéé te geven van het geweldige werk dat hier tot stand gebracht wordt en waaraan momenteel met koortsachtige haast gewerkt wordt, teneinde alles tijdig klaar te krijgen. Ongetwijfeld zullen ook vele onzer lezers in de a.s. zomermaanden deze geweldige expositie willen bezoeken. Het Reisbureau „Libertas", uitgaande van onze samenwer kende dagbladen, organiseert hier verschil lende tochten naar toe onder vertrouwde lei- In dit gebouw werd in de afgeloopen maanden een belangrijke Centrale Verwarmingsinstallatie aangelegd door DEN HAAG Zeestraat hoek Bazarstraat CENTRALE VERWARMING SEDERT 1879 maar daarom niet minder mooie bollen velden heenslingert. Bij Limmen bereikt men dan weer den grooten weg. Ten Zui den van Limmen vindt men aan den zijweg die naar Heemskerk voert, den ingang van het park Marquette, waar gedurende de bol- lentijd een bloemententoonstelling (in den vollen grond) is georganiseerd. Ook tus- ichen Castricum. Egmond Bergen en Schoorl zijn velden te vinden, die. gelegen tusschen het teere groen der omringende hagen, een kleurrijk aspect bieden. Bollenvelden bij Breezand Minder bekend, maar een bezoek loonend zijn de bollenvelden van Breezand. Voor hen, die uit Friesland komen en den afsluit dijk volgen, is dit we] het meest nabijgele gen boilencentrum Men vindt de velden ten Z. W. van Den Helder en wel voorna melijk in den vierhoek De Kooyk Ewijck- sluis. Voorburg en Westeinde. Dit jongste centrum onder de Nederland- sche bollenvelden mag zich verheugen in een ieder jaar stijgend bezoek. Wil men het bezoek aan de bollenvelden vereenigen met een tocht langs hosch en duinen, dan kan men van De Kooy over Julianadorp, Cal- lantsoog, Petten, Groet., Gatrijp, Schoorl en Bergen naar Alkmaar rijden. Dit is een tochtje waarbij men zeer onder de bekoring zal komen van het afwisselend natuur schoon, dat de natuur in deze streken kan bieden. Een voorproefje In het Westland langzamerhand heeft de bollencultuui ook in het Westland eenigen vasten grond onder de voeten gekregen. Het gewas, dat de velden te zien geven is veelbelovend, maar men vindt er niet de aangesloten reeks van velden, de een wereldvermaard heid hebben verworven. Voor hen, die van Rotterdam komen, is het wel aardig om, in- plaats.van den grooten weg te volgen over Maassluis te rijden, van hieruit den Maas dijk te volgen naar 's-Gravenzande. Vervol gens over Naaldwijk, Poeldijk en Den Haag Men heeft dan reeds een voorproefje gehad van de hollenvelden, die wachten tusschen Sassenheim en Bennebroek. De bloeitijden Na de crocussen, die de overige bolgewas sen in bloeitijd steeds een eind vóór zijn, komen cle narcissen t?n hijacinthen. Als het zachte weer aanhoudt kan men er wel op rekenen, dat deze velden zich omstreeks 20 April in volle pracht vertoonen. Kort daar op volgen do vroege tulpen en als het geluk den bezoeker gunstig is. kan het gebeuren, dat hij naast narcissen cn hyacinthen ook reeds tal van tulpenvelden in vollen bloei kan zien. De late tulpen komen de zegt het reeds eerst na de andere bol gewassen. plaats overblijft voor het scheppend vernuft van den. kunstenaar, en vooral ook voor het handwerk. Een terrein van vijf hectaren, naast den beroemden Eifeltoren (die zelf ook in bet tentoonsteHinigsplan is opgenomen), wordt geheel gereserveerd voor het Fransche hand werk. Uit alle deelen van het land zal men hier de Fransahe handwerkers hun tallooze voorwerpen van practische of artistieke waarde kunnen zien vervaardigen, terwijl op een eilandje in de Seine (L' lie des Cyg- nes) de afdeelinigen opgebouwd worden voor het koloniale handwerk. Hier zal men Ara bische, Amnamitische, Madagassische en Ne gerhandwerkers in hun eigen omgeving aan het werk zien. Niet minder dan 44 vreemde landen zullen aan de tentoonstelling deel- nemen. Zij krijgen hun paviljoens toegewe zen langs de Seine-oevers, links en rechts van de Pont d'Iéna en rondom den Eifel toren. Zij komen dus geheel in het centrum van de tentoonstelling te liggen en nemen als het ware de eereplaats in. Het Grand Palais, vlak bij de Champs Elysées gelegen, wordt aan de wetenschap gewijd. Het publiek zal hier in de gelegen heid gesteld worden proefnemingen bij te wonen, die tot op heden alleen in laboratoria verricht werden. Groote industrieele paviljoens zullen ver rijzen voor staal, aluminium, petroleum, rubber, chemische producten, afkoeling, gas, electriciteit enz. De alles overheerschende factor zal het „Licht" zijn. De allernieuwste snufjes op verlichtingsgebied zullen hier vertoond worden, zoodat de tentoonstelling bij avond een overweldigenden indruk zal maken, vooral wanneer ook het enorme ijzeren massief van den Eifeltoren geheel ge ïllumineerd zal zijn. Het Trocadéro, herinnering aan de ten toonstelling van 1878, is met den grond ge lijk gemaakt en op deze plaats verrijst een nieuw imposant bouwwerk, met twee halve maanvormige vleugels. Iets verder komen twee moderne museumgebouwen, geheel aan de moderne kunst gewijd. Al deze gebouwen zijn permanent en zul- dinig, en zal U ook gaarne met alles vam dienst zijn. Men vrage het volledige zomerprogramma hetwelk binnen enkele dagen verschijnt, hiertoe slechts aan bij het bureau van dit blad. Door stoom getroffen Gistermiddag is aan boord van het zee tankschip „Ingeborg" van het Algemeen Vrachtkantoor te Rotterdam, dat gerepareerd wordt bij de N.V. Marcmann's Machinefa briek en Scheepswerf, te Capelle a. d< IJssel. een ernstig ongeluk gebeurd. Enkele leden van de bemanning waren bezig een tank, waarin verhard vet aanwe zig was, te reinigen. Om het schoonmaken te verhaasten hebben zij stoom op de tank gezet, waarbij zij er geen acht op sloegen dat zich twee mannen in de tank bevon- Deze, dc 48-jarige stuurman v. Desertine uit Rotterdam en de 29-jarige matroos J. van de Swan uit Vlaardinger-Ambacht wer den door de ingelaten stoom getroffen en kregen hevige brandwonden. Eerstgenoemde was er het ernstigst aan toe. Hij bekwam wonden aan het gezicht, de borst en het onderlichaam. Nadat dr K. Zandbergen uit Capelle a. d. IJssel voorloopige geneeskun dige hulp had verleend, zijn de slachtoffers per ziekenauto naar het gemeentezieken huis aan den Coolsingel te Rotterdam ver- DE „O. 12" EN DE „O. li- Blijkens een bij 't Departement v. Defensie ontvangen telegram bevond' de groep II onderzeebooten O. 12 en O. 14 zich gister middag op 5 graden wester lengte en 4S gr« noorderbreedte. Er staat zware zea. Op de uitvoering, die de Rotterdamsche Chr. Gymnastiekvereniging Kracht en Vlugheid" gegeven heeft, was de hierbo ven afgebeelde oefening met meterslange stavea iets zeer aparts

Nieuwe Leidsche Courant | 1937 | | pagina 9