UIT DE ANTIREV. PARTIJ [VRIJDAG 16 APRIL 1937 DERDE BLAD PAG. 9 DE TUNNELBOUW iTE ROTTERDAM 'Jiet verloop van de aanbesteding 'en de gunning Verdere tusschenkomst van de Minister overbodig geacht Op de vragen van het Tweede Kamerlid Jv rijg er, in verband met het verloop van jt 3 aanbesteding van den tunnelbouw te otterdam en de wijze, waarop de gunning aan dit werk wordt voorbereid, heeft ce [Minister van Binnenl. Zaken, mede namens i en Minister van Waterstaat, als volgt ge antwoord: Het Rotterdamscho raadsbesluit van 26 panuari j.L betrof een plan, afwijkende van do bestcksplannen en van de daarop aan geboden varianten en waarvan de prijs is vastgesteld op basis van de ingekomen aan biedingen. Inmiddels herft de Raad, op voorstel van B. en W., gebruik makende van de op verlangen van den Minister van Waterstaat in het desbetrcfffende con tract opengehouden mogelijkheid, alsnog besloten tot den bouw van een zgn. groole itunnel volgens een der besteksplannen. Aanbesteed werden het zgn. groote en [kleine tunnelplan, waarop het indienen van [varianten door de inschrijvers werd toege staan en voor welke aanbesteding slechts [werden toegelaten gegadigden ter goedkeu ring van B. en W. De gunning betrof een plan, dat, wat de afmetingen betreft, ge legen was tusschen het groote en kleine plan en geschiedde aan een tweetal in schrijvers, waarvan de een voor het kleine plan, de andere voor het groote plan ge acht werd de meest aannemelijke aanbie ding te hebben gedaan. Nadat de Raad op 6 Jan. 1937 besloten bad tot uitvoering van het kleine plan. ten zij de Regeering bereid zou worden bevon den het verschil in kesten met het groote plan voor rekening van het Rijk te nemen, jwerd daaromtrent overleg met de Minis ters van Waterstaat en Financiën gepleegd. De Regeering kon geen vrijheid vinden, Öeze meerdere kosten voor rekening van 't Rijk te nemen. Echter achtte de Minister ivan Waterstaat het kleine plan niet vol doende voor de eischen van het doorgaande [verkeer, dat van deze tunnel gebruik smaakt, totdat de brug beoosten Rotterdam zal worden gebouwd. Met name werd de breedte van 6.75 m. voor het autoverkeer te gering en een breedte van 8 m. wensche- Üijk geacht. Over een plan van laatstgemel- 'den omvang werd met B. en W. overeen stemming bereikt, hetgeen leidde tot ae bovenvermelde gunning, waarbij de bouw kosten voor rekening van de gemeente Rot terdam komen, doch de financiering door bet Verkeersfonds en het Werkfonds ge schiedt. Het bedoelde contract, dat een plan be treft binnen het kader van het genomen raadsbesluit, is inderdaad gesloten. Den i Ministers was de hoofdinhoud en de wijze Kan prijsbepaling bekend. De Ministers van Waterstaat en van Financiën hebben aan het voornemen van bet gemeentebestuur om alsnog het plan [volgens bestek no 840 uit te voeren, waar toe het contract de mogelijkheid openliet, bun instemming niet onthouden, mede.om- (rlat uit de nader verstrekte gegevens bleek, Lat de kosten van het zgn. plan 8/6 ten slotte slechts weinig geringer bleken te zijn dan die van het ruimere plan volgens bestek no 840. Het plan S/6 werd uiteraard van den aan vang duurder geoordeeld dan het plan vol gens bestek 841, doch niet onbeteekenend enedkooper dan het plan volgens bestek no SiO. Zooals reeds werd medegedeeld, bleken bij nadere uitwerking óe kosten van bot plan S/6 wegens bijkomstige omstan digheden die van het plan volgens bestek no 840 dichter te benaderen dan bij 't aan vankelijk overleg met B. en W. kon ver wacht worden. Aangezien de prijs, berekend Snaar dezelfde grondslagen, waarop de aan vankelijke inschrijvingen berustten, reoe- ]i[k voorkwam, bestond geen aanleiding om 'daaraan de goedkeuring te onthouden. Zooals uit het vorenstaande volgt, was tlo gemeente ook voor het plan volgens be stek no 840 gebonden aan het meergenoem de contract van gunning met de beide in schrijvers. Bij de keuze van het groote plan bestond geen reden, aan te nemen, dat de uitvoe ring daarvan grootere risico's zou mede brengen dan andere ter beschikking staan de oplossingen. In verband met 'den hierboven ge- schetsten gang van zaken kan een ver dere tusschenkomst van de Ministers overbodig worden geacht Er ontstaat hier geen nadeel voor 'de openbare kassen. De onbewaakte overweg ï)e plicht van overheid en directie In ons Zondagsblad van 3 April rele veerden we het vreeselijke spoorwegongeluk bij Kethel. Naar aanleiding daarvan schreef ons de vader van een der omgekomen jon gens, dat zij deze weg nimmer hadden leden en-slechts een matig gangetje van Up K.M. hadden. Daarom kon er z. i. geen sprake zijn van roekeloosheid, maar rust de Volle verantwoordelijkheid op de overheid cn de directie der Ned. Spoorwegen. Deze immers, zoo heet het verder, hebben te zor- gen voor de veiligheid op de weg en nu bijna elke dag blijkt dat er tenville van icenige bezuiniging dooden vallen en droef heid in vele gezinnen heerscht (zoo'n slag liomt men feitelijk nooit te boven) moet ïnen deze instanties aansprakelijk stellen Voor dit leed. Menschenlevens mogen aan (dé bezuiniging niet opgeofferd worden. Hoewel wij deze critiek niet woord voor M'oord kunnen onderschrijven, blijven ook [wij van meening, dat het stelsel der onbe- [waakte overwegen niet te verdedigen is. 'Aanvankelijk heeft men blijkbaar gedacht, !dat het publiek er wel aan wennen zou, ïnaar de ervaring leert het anders. Telkens Kallen er nieuwe slachtoffers. En sommige ioverwegen vragen dubbele tol aan men- fcchenlevens. Daarbij komt, dat men in een tijd van fcehreeuwende werkloosheid zelfs kostbare Automatische waarschuwingsinstallaties 'aanbrengt, bijkans even duur als een leven- <de post; en dat voor weinig geld goede haanwachters te krijgen zijn.. Vooral bij de feporen zijn de loonen enorm gedaald. Het is dus geen wonder, dat telkens de Vraag rijst: moet dat zoo maar blijven? Bevredigen doet de tegenwoordige toestand jiiet. Zelfs dan niet, al waren alle ongeluk ken aan roekeloosheid te wijlen* Op wandel- en fietstocht- jes: Verkade's Korstjesl Ook aan dit artikel her- f- ifvl kent U de speciale Ver- f' kade-kwaliteit Smakelijk f: j I Nederlandsche arbeiders in Duitschland De Minister van Sociale Zaken heeft op de vragen van het Tweede Kamerlid Hiem- stra in verband met de door de Regeering de gemeentebesturen gerichte circulaire inzake het plaatsen in Duitschland van arbeiders voor het verrichten van land- bouwwerkzaamheden als volgt geantwoord: Het is den Minister bekend, dat een ge meente, waar aanvankelijk geen enkele ar- beioer zich voor bedoelden arbeid beschik baar stelde, sommige arbeiders, die zonder opgave van eenige gegronde reden weiger den zich voor het aanvaarden van arbeid in den Duitschen landbouw, beschikbaar te stellen, niet langer tot de werkverschaffing heeft toegelaten. Er werken reeds sedert jaren en ook in ;n allerlaatsten tijd, veel Nederlandsche arbeiders door de de Regeerig geen sprake is, moeilijkheden hebben voorgedaan. De cir culaire beteekent dus niet iets nieuws, maar bedoelt alleen nog eens weer de aandacht te vestigen op bestaande werkgelegenheid. Onder opmerking, dat van uitzending van arbeids door de Regeering geen sprake is, maar dat het hier slechts betreft het vol doen aan aanvragen om arbeidskrachten voor Duitschland door de organen van de. openbare arbeidsbemiddeling in Nederland, kan worden medegedeeld, dat in de tus schen Nederland en Duitschland getroffen regeling, in zake het verkeer op de arbeids markt van wederzijdsche onderdanen, is bepaald, dat Nederlandsche arbeiders niet verplicht kunnen worden deel uit temaken van Duitsche organisaties. Het spreekt bovendien vanzelf, dat een Nederlander in Duitschland, die aldaar als vreemdeling gastvrijheid geniet, zich niet in het openbaar tegen de overheid van dit land stellen mag, noch zich met politieke propaganda dient bezig te.houden, die door de overheid aldaar ongeoorloofd wordt ge acht Onthoudt hij zich hiervan, dan loopt hij geen gevaar, dat maatregelen tegen hem zullen worden genomen. Een dergelijke eisch stelt ook Nederland tegenover de binnen zijn grenzen werkende vreemde lingen. De circulaire bevat niet de bepaling, dat men tot het aanvaarden van werk in Duitschland verplicht is op straffe van uit sluiting van de werkverschaffing, inhou ding van steun of kasuitkeering, maar zegt alleen, dat bij weigering van aangeboden arbeid nagegaan moet worden, of even- tueele plaatsing bij eenige werkverschaf fing, dan wel steun of kasuitkeering kan worden voortgezet. Het is ae bedoeling van den Minister, dat hierbij met oordeel te werk zal worden gegaan en dat met per soonlijke omstandigheden rekening zal wor den gehouden. Deze bedoeling blijkt vol doende uit de redactie van de circulaire. Mochten niettegenstaande dit alles zich toch nog moeilijkheden voordoen, dan ver trouwt de Minister, dat zij door overleg uit den weg geruimd zullen kunnen worden. Aan uitzending van een nadere circulaire bestaat geen behoefte. Officieele Berichten scherü zijn bc adjun. i bij - Sj. WOUDA Bij K.B. van 14 'April 1937 is benoemd tot officier in de Orde van Oranje Nassau S. Wouda, directeur van de N.V. Nederland sche Instrumenten- en electrische apparaten fabriek te Utrecht. LEGER EN VLOOT Eervol ontslag ls verleend aan den luitenant kolonel A. VV. F. Koningsfeld, commandant Overgeplaatst is bij het wapen der artillerie, de kapitein J H. Droste, van den generalen staf, toegevoegd aan den chef van den gene ralen staf. Aan den luitenant ter zee 3e klasse van do Kon. Marine-reserve P. L. G. Adrlani la eervol ontslag verleend. Benoemd zijn tot officier-vlieger 3e kl. b[i de Kon. Marine, de heeren P. L G. Adrlani. J. L den Hollander. P J Lagendaal, J H. Libourel J. C. Petchi, H ReUndorp. G F RUnders. Sanders, J C Sillevls, G F. Venema en P Waart. Benoemd en aangesteld Is: tot reserve-i denarts tweede klasse, de heer E. Haltkes Benoemd en aangesteld tot reserve-off tandarts eerste kl., de res.-offlcleren-tan tweede kl., M H J Koenen, W Lolcama i Do luitenant ter zee der lsto klassi Beckerllng Vinekers ls belast met het bevel over Hr. Ms. onderzeeboot O 12 en tevens met het bevel over de groep onderzeebooten O 12 en O 14. De luitenant ter zee der 2de klasse, G B. M. Erkel, ls belast met het bevel over H onderzeeboot O BURGEMEESTERS meester der gemeente Boxmeer* LICHT IN DE MOORDZAAK TE GEYSTEREN VIER KIPPENDIEVEN IN DE GEVANGENIS Verdacht van de moord op pastoor Litjens Na lang ontkennen geven zó thans hun misdrijf toe In den avond van 19 Januari '36 werd de bevolking van het Lim- burgsche dorpje Geysteren op geschrikt door een gruwelijk mis drijf, dat groote ontsteltenis te weegbracht. De pastoor van het dorp, G. Litjens, werd in de pas torie door misdadigers lafhartig overvallen en vermoord. Ondanks ijverige en langdurige nasporingen slaagden de politie en justitie er niet in, deze zaak tot klaarheid te brengen. Nu is dit eindelijk, na meer dan een jaar, veranderd: Vier gedeti neerden in de gevangenis te Roer mond, de gebroeders J. en W. J. uit Belfeld, en zekere M. H. en C. D. beiden uit Venlo, die sinds lang van den moord werden ver dacht, hebben gisteren ten slotte bekend, dat zij het misdrijf heb ben gepleegd. '*K- Men zal zich het vreeselijke drama, dat zich op de bewuste Zondagavond in Geys teren afspeelde, nog wel herinneren. Pastoor Litjens zat rustig in zijn studeer kamer te werken, toen kort na tienen aan de pastorie werd gebeld. Zijn huishoudster was reeds naar bed, waarom de pastoor zelf opendeed. De huishoudster hoorde, dat hij enkele woorden wisselde met een man, die blijkbaar den pastoor kwam halen voor een bediening. Immers hij ging terug naar zijn kamer om den sleutel te halen van de kerk verliet dan door de achterdeur het huis. Hier, in den tuin, hadden de bandieten hun strik gespannen. Ternauwernood was de pastoor buiten of zij vielen over hem heen en ofschoon hun slachtoffer een krachtig man was, wisten zij hem te overmeesteren. Zijn handen bonden zij op den rug vast en met geweld propten zij hem een handdoek in den mond, waarna zij nog een zakdoek bonden over neus en mond. Zoo kon pastoor Litjens na den eersten kreet, dien de koster in zijn naastgelegen woning hoorde, geen omwonenden meer te hulp roepen, toen zelfverdediging niet baatte. De koster echter, die onraad vreesde en door het raam een dievenlantaarn zag lichten in de pastorie, haalde hulp, eerst den tuinman van den burgemees ter, daarna den burgemeester zelf- En deze deed, toen hij zich toegang ver schafte tot de pastorie, de ontstellende ontdekking: in de gang, achter de deur, lag pastoor Litjens, dood. Groot was de ontsteltenis onder de bevolking en ijverig heeft zij de politie trachten te helpen om de daders van dit gruwelijk misdrijf op te sporen, 't Scheen echter alles vergeefsch, hoe politie en marechaussee en justitie zich ook inspanden. Des Maandags reeds deed men een arres tatie. W. J. uit Belfeld, een berucht heer schap, had zich Zondagavond laat per auto van Horst naar Venlo laten brengen, waar hij ingevolge een belofte aan zijn meisje vóór 12 uur zou zijn! De man werd aange houden, doch hij had zijn verhaal gereed en zijn alibi scheen te kloppen, zoodat men hem moest laten gaan. Toch bleef men hem verdenken. Andere arrestaties volgden, doch telkens weer scheen men te hebben misgetast, tot eindelijk den 20en Juni van het vorige jaar het even leek, dat de zaak reeds toen tot klaarheid zou komen. Kippendieven ln arrest Op genoemden dag werd naar het Huis van Bewaring te Roermond overgebracht de 22-jarige A. D-, controleur van een nacht veiligheidsdienst te Venlo. Daar zaten toen mede in voorarrest de gebroeders W. en G. J. en de werklooze chauffeur G. H. uit Ven lo. Doch behalve van de kippendiefstallen, waarvoor zij in voorarrest zaten, werden zij samen met D. verdacht, betrokken te zijn bij den moord in Geysteren. Ze voelden het zelf wel, want als zij over de kippen- dieverijen werden verhoord, betuigden zij alsmaar ongevraagd dat zij met die moord zaak niets hadden uit te staan- De politie en justitie hadden echter niet misgetast. Schoenen, welke ten huize van D. in beslag waren genomen, schenen over eenkomst te vertoonen met de voetafdruk ken, die men in den pastorietuin had ge vonden en daarnaast moet de justitie over verschillende andere gegevens hebben be schikt. De mannen echter bleven weerstand bie den en volharden in hun absolute ontken ning tot zij nu eindelijk door de mand zijn gevallen. f 1200.in een kluwen Het geld thans verdeeld Eerlijke vindster krijgt 500. Men zal zich herinneren dat wij vorige week melding maakten van het feit. dat de vrouw van een werklooze te Breukelen in een poederdoosje, daf zich in een kluwen wol bevond, een aantal bankbiljetten ter waarde van 1200 vond. Thans is de gevonden som verdeeld. De rechtmatige vroegere eigenaar, de heer W., heeft aan de vindster f 500 van het bedrag aangeboden, hetgeen zij geaccepteerd heeft. Zoo heeff- de familie Den Uil wel een heel gelukkige dag gehadl Dr. H. Colijn te Haarlem De groote zaal van het Krelagehuls gehuurd Zooals reeds is gemeld is op uitnoodiging van de Kamerkieskring Centrale Haarlem Dr. H. C o 1 ij n bereid bevonden op 30 April te Haarlem een spreekbeurt te komen vervullen. Het Bestuur van de plaatselijke Kiesvereeniging waarbij de regeling berust, heeft aanstonds uitgezien naar de grootste zaal die te krijgen is. Het heeft beslag weten te leggen op de groote zaal in het Krelage- huis aan de Leidschevaart. In de zaal kun nen 2400 a 2500 personen een plaats krijgen. Naar de bedoeling van het Bestuur van de Kiesvereeniging kan het dus worden, en zal het worden een grootsche manifestatie van trouw en aanhankelijkheid aan Dr. Colijn. Er wordt ook nog getracht, daar Dr. Colijn dien avond eerst te IJmuiden en daarna te Haarlem zal spreken, een anderen spreker van naam te krijgen. Aan de Kiesvereni gingen te Bloemendaal, Aerdenhout, Zand- voort, Heemstede en aan den Ring van Kiesverenigingen in de Haarlemmermeer zijn een zeker aantal kaarten gezonden. Voor Haarlem zijn tot 21 April die kaarten te verkrijgen tegen 20 cent en voor werk- loozen tegen 10 cent aan de volgende adres- en: W. C. Bakker. Middenweg 96b, D. A. J. Spek, Atjehstraat 90, Jac. Stoelman, Vrou- wenhekstraat 115, W. Hoek, Jan van Bray- straat 4rood, T. Hamoen, Leidscheplein 24 en J. v. d. Engh, Adr. Loosjesstraat 40. De regeling i3 zoo getroffen dat de leden der Kiesvereeniging een circulaire ontvan gen, tegen inwisseling waarvan zij twee kaarten kunnen ontvangen. Indien meer kaarten verlangd worden moet men daar van bij het inwisselen der circulaire schrif telijk kennis geven. Indien er dan na 23 April nog kaarten verkrijgbaar zijn kunnen deze, in de volgorde van aanvragen, voorzoover de voorraad strekt, afgehaald worden op Dinsdag 27 April in een der za len van het gebouw van den Chr. Besturen bond aan de Bakeneesgracht. Het Bestuur der Kiesvereeniging en uit zijn naam de commissie van uitvoering maakt groote propaganda voor deze massale samenkomst Naar wij vernemen zal de zaal een feestelijk aanzien krijgen, in den geest zooals dit op de Deputatenvergadering het geval is. Het moet een vergadering worden waar over in Haarlem nog lang zal worden ge sproken! DE COLIJN-MIDDAG IN DE HOEKSCHE WAARD Met Z. Exc. Dr. H. Colijn is nader over eengekomen, dat diens spreekbeurt voor de Hoeksche Waard zal gehouden worden op a.s. Zaterdag 24 April, des namiddags om 3 uur in de Ned. Herv. Kerk te Oud-Beijerland Alle Antirevolutionairen in de Hoeksche Waard worden opgewekt trouw op te komen waartoe de besliste medewerking van de Besturen der Kiesvereenigingen wordt inge roepen. Deze vergadering is voor een ieder vrij toegankelijk. Men zorge dus op tijd aanwe zig te zijn, om niet te worden teleurgesteld. Dr. COLIJN TE GOUDA Daar het aantal aangevraagde kaarten het aantal beschikbare plaatsen verre overtreft kan niet aan alle aanvragen worden voldaan, Aangezien de iete grootere St. Janskerk, niet 'voor politieke doeleinden beschikbaar wordt gesteld, zal de vergadering evenals vier >aar geleden worden gehouden in het kerkgebouw aan de Turfmarkt. Een voorwoord zal worden gesproken door Ds. J. Goslinga Ned. Herv. Predikant te Utrecht. Onder leiding van den heer P. de Rooij kwam de Gouw Noord-Brabant van ARJA- clubs in de zaal voor Chr. Belangen te Cape lie in vergadering bijeen. Na ope ning en een welkomstwoord sprak de heer H. Boogaarts uit Kapelle-Biezelingen (Z) over het onderwerp „Quo Vadis". De heer Langendoen sprak hierna over: „Souvereini. teit in eigen kring". Na een leerzame bepreking sprak de voor zitter een woord van dank waarna de heer Langendoen met dankgebed besloot. De volgende jaarvergadering zal te Sprang gehouden worden. 's-GRAYENZANDE. Woensdagavond j.l. vergaderde de Arja-club. De heer Van der Houwen leverde een maandoverzicht. Na de pauze sprak de heer Van Zanten over „Het gezag". Dit zeer oude, maar toch ook actueele vraagstuk werd op heldere, principieele wij; belicht. Een levendige en leerrijke bespreking, die stof leverde tot nadenken, volgde. 12 Mei a.s. wordt weer vergaderd De heer Van den Berg verzorgt het buitenlandsch maandoverzicht. De heer Kuyper zal inleiden het onderwerp: „De Bijbel op de openbare school" (schets laatste Arja-blad). OUDERKERK A. D. IJSSEL Voor de spreekbeurt van Dr. H. Colyn in de Nenytohal te Rotterdam zijn in deze gemeente zoolang de voorraad strekt kaarten verkrijgbaar by den secretaris van de A.R.J.A, den heer F. G. Goudriaan, Dorpsstraat. Voor kaarten voor de Colyn-avond in de Turfmarktkerk te Gouda vervoege men zich bij den secretaris der A.R. Kiesvereen., den heer G. de Rek. ROZENBURG. Voor de A.R. Kiesvereeni ging trad Woensdagavond in de Geref. Kerk op Ds. C. v. d. Zaa 1, lid der Tweede Kamei; te Den Haag, met het onderwerp „Onze Keuze". Spr. begon met te zeggen dat onderschei dene partijen in deze dagen van voor de ver kiezingen allerlei schoone beloften den kie zers voorhouden; de S.D.A.P. met het „Plan van den Arbeid"; de C.D.U. met „Staats pensioen" enz.; daarnaast of tegenover is een A.R. partij die niets beloofd, wat niet zeg. gen wil dat wij niets doen; het zg. vierhoeks program bij de vorige Tweede Kamerverkie zing gesteld, en langs welke lijn ook werkt is, is er het bewijs van. Nadat Spr. deze vier punten nader aan het licht had gesteld (v.n.l. „krachtige handhaving van het gezag") zeide hij tenslotte dat de hoofd, worsteling in dezen tijd, die der geestelijke stroomingen geldt, en in den diensten zin over het feit: „Zal de dictator dan wel de Schepper aller dingen op den troon zitten?" Laat ons daarom, wanneer wij welvaart en vrede in ons volksleven verwachten, be ginnen bij de Bron van welvaart, en als wij straks onze keus moeten doen, besloot spr. laat het dan zijn: „Voor God, Neder land en Oranje". Naar aanleiding van deze rede stelden een drietal personen vragen, die door Ds. v. d. Zaal tot volle tevredenheid werden be antwoord. De leiding van dezen avond was in handen van S. C. van Helden, VERBODEN TE ROOKEN MENEER ZELFS RUPE TABAK/' NIEMEUERs STER TABAK VAN 5T0T15 CT R HALF ONS (Adv.) HET BALLEROSPEL ONGEOORLOOFD? Op last van de Justitie is proces-verbaal opgemaakt tegen de exploitanten van het warenhuis te Groningen „T.A.N.T.E", wegens het gelegenheid geven tot hazard spel of overtreding der loterijwet. De laatste weken werd hier het ballerospel beoefend door koopers die van de stand houders bij aankoop van een bepaald be drag bonnetjes kregen. Thans zal in hoogste instantie moeten worden uitgemaakt of dit wel of geen hazardspel is. STEENGLOOIING ZEEDIJK GOEDEREEDE Te Den Haag wordt 29 April aanbesteed het vernieuwen van een gedeelte steen glooiing Oudelandschen Zeedijk aan de Zuidzijde van het eiland Goedereede. Ra ming per jaar f 4000. KUNSTWERKEN EN RIJKSWEGEN IN DRENTE Op 5 Mei a.s. zal te Assen de aanbeste ding plaats hebben van het onderhoud der rijkswegen en der verspreide kunstwerken in Drente over 1937. Raming perc. 1 f 12900, perceel 2 f 15-400. DIJKEN IN ZEELAND Te K a p e 11 e is door het bestuur van de waterkeerirg van den Cal. Willem An- na-polder te Biezelingen aanbesteed het aanvullen en onder profiel brengen van 't dijkgedeelte tuss:hen dijkpalen 15 en 18 en het opruimen van de binnendijks gelegen kistdam enz. Raming f 46.000. Laagste in schrijver J- Beenen te Haarlem voor f37.000 Gunning aangehouden. ZEE- EN OEVERWERKEN IN NOORD-HOLLAND Vanwege de directie der Zuiderzeewerken werd aanbesteed: het houwen van een vak gewapend betonscherm en het versterken van een bestaand vak gewapend beton scherm langs den buitenberm van den Bierdijk aan do Noordzijde van Wieringen, met bijkomende werken, behoorende tot dc zee- en oeverwerken in de provincie Noord- Holland. Laagste inschrijfster was de N.V. P. Daal den's Aann. Bedrijf te Alkmaar voor f 13.863,—. RIOLEERINGSWERKEN Op 5 Mei a.s. zal te 's-Hertogenbosch wor den aanbesteed het verbeteren van den Ka- naalweg en het dempen en rioleeren van een gedeelte bermsloot langs de Zuid-Wil lemsvaart onder Helmond en Aarle-Rixtel. Raming f 3100. ZEEDOKSLUIS TE DEN HELDER Te Haarlem wordt 7 Mei a.s. aanbesteed het verbeteren van den toegang tot de Zee- doksluis te Den Helder met bijkomende werken. Raming f 15000. VERHARDEN VAN WEGDEK Door het bestuur van het Waterschap „Het Oudland van Altena" is aanbesteed het verharden van het wegdek van den Mer wededijk van Werkendam tot en met den stoep aan den Oudendijk en den Maasdijk van Woudrichem tot Veen. Laagste inschrijver was de fa J. P. Killian en Co te Gorinchem voor f 125.964. BOUW ZUIVELFABRIEK Namens het bestuur der Coöp. Stoomzui- velfabriek Haaksbergen is aanbesteed het bouwen van een nieuwe zuivelfabriek met kantoren, garage, enz. op een terrein aan den Enschedeschenweg te Haaksbergen Laagste inschrijfster fa. J. Eshuis en Zn., te Vriezenveen, voor f 61.623. <am ZATERDAG 17 APRIL HILVERSUM I 1875 M. KRO-UHzendlng. 8.00—9.15 en 10.00 Gram.pl. 11.30 Godsd. halfuur. 12.15 KRO-Melodisten. 2.00 Voor de rijpere jeugd. 2.30 KRO-orkest. 3.00 Kinderuur. 4.15 KRO-orkest. 5.45 De KRO-Nachtegaaltjes. 6.20 Journ. week overzicht. 7.15 Kath. RVU. 7.35 Actueele aebherflitsen. 8.00 Berichten ANP. 8.15 Overpeinzing met muzikale omlijsting, 8.35 KRO-orkest en de KRO-Melodisten m.m.v. solist. 10.30 Berichten ANP. HILVERSUM H 301 1VL VARA-Uitzendlng. 10.00—10.20 v.m. en 7.30—8.00 VPRO. 8.00 Gram.pl. 10.00 Morgenwijding. 10.20 Bont programma. 12.001.45 Gram.pl. 2.00 „Melody Circle" en gram.pl. 3.30 R'damsch Philh. orkest, R'damsch Philh. Koor en solisten. 4.30 Esperanto-^xitzen- ding. 5.40 Literaire lezing. 6.30 „De Wie lewaal". 7.30 Bijbelvertellingen. 8.00 Herh. SOS-Ber. 8.03 Berichten ANP. 8.30 Gevar. concert. 10.00 Berichten ANP, 10.05 VARA-Groot-onkast, DROITWICH 1500 M. 11.20 Orgelspel. 11.50 Kamermuziek. 1.20 Orkest. 2.20 Zang duetten en vioolvoordracht. 3.50 Tango- orkest. 6.50 Welsh intermezzo. 7.05 Orkest. 7.50 Actueel programma. 10.45 Kamer muziek. RADIO PARIS 1648 RL 11.20 Pascal-orkest. 7.05 Zang. 7.35 Piano-voordracht. 7.50 Omroeporkest en solisten. KEULEN 456 M. 11.20 Silez. Orkestvereen. 3.20 Omroeporkest en SA-Orkest. 5.25 Omroepkwintet. 6.20 Trio. 7.30 Omroep- kleinorkest, -schrammel-ensemble en solisten. BRUSSEL 322 en 484 RL 322 M.: 11.50 Klein- orkest. 12.30 Salon-orkest. 1.22 Piano recital. 1.50 Nat. orkest. 5.05 Kleinorkest. 6.20 Salonorkest. 8.30 Gram.pl. 8.35 Om- roep-Symphonieorkest. 484 M.: 11.50 Salon-orkest. 12.30 Klein orkest. 3.35 Viool en piano. 5.20 Gram.pl. 5.35 Salonorkest. 6.05 Zang. 7.50 Repor tage met muziek. 9.05 Gram.pl. ZONDAG 18 APRIL HILVERSUM I 1875 RL 8.30 NCRV. 9.30 KRO. 5.00 NCRV. 7.45—11.30 KRO. 8.30 Morgenwijding. 10.00 Hoogmis. 12.30 RX. Fanfare Juliana. 1.00 „De Katholieke Jeugdbijbel", causerie. 1.20 Gram.pl. 1.50 Gram.pl. 2.00 Vragenhalfuur. 2.30 KRO- Symphonie-orkest. 4.15 Gram.pl. 4.30 Zie- kenhalfuur. 5.05 Geref. Kerkdienst. Hier na gram.pl. 7.50 KRO-Melodisten en solist. 8.10 Berichten ANP. 8.25 KRO- Orkest en declamatie. De Silver Kings, de Hawaian Syncopaters, e.a. 9.40 KRO- Kamerorkest. 10.10 „Het huwelijk", lezing. 10.30 Berichten ANP. 10.40 Epiloog. Hn VERSUM n 301 M. 8.55 VARA. 12.00 AVRO. 5.00 VARA. 6.30 VPRO. 8.00 AVRO. 9.35 Orgelspel. 10.15 Natuur-<his- torische lezing. 10.30 Residentie-orkest. 11.30 Concert. 12.00 Orgelspel. 1.30 „De vergeten mailbrief", causerie. 150 Gr.pL 2.00 Boekbespreking. 2.30 Omroeporkest. 5.00 Gram.pL 5.30 Voor de kinderen. 6.30 „Jeugd naar de kampen", causerie. 6.45 Prot. Kerkdienst. 8.00 Berichten ANP, 8.15 Concertgebouw-orkest. 9.05 Radio journaal. 9.20 Platen uit Prins Bernhards koffer. 11.00 Berichten ANP. DROITWICH 1500 M. 11.50 Orkest. 12.50 Mandoline-orkest. 1.20 Declamatie. 2.20 Sted. Orkest Eastbourne. 3.20 Relig. cau serie. 3.40 Octet. 4.40 Het Strijkkwartet. 5.35 Causerie over Lord Curzon. 5.50 BBC- Harmonie. 7.20 Kerkdienst. 9.20 BBC- Orkest, BBC-Koor en solisten. RADIO PARIS 1648 M. 10.50 Orgelconcert, 11.50 Orkest en zang. 4.20 Orkestconcert. 7.35 Zang. 9.50 Gram.pl. KEULEN 456 M. 10.50 Viool en plano. 11.20 Militair concert. 12.40 Orkest. 2.20 Man- nenzangvereen. 3.20 Omroepkleinorkes^ koor en solisten. 6.20 Pianovoordracht. BRUSSEL 322 en 484 RL 322 M.: 9.20 Orkest, 10.25 Accordeonmuziek. 10.50 Orgelspel, 11.20 Klein-orkest. 12.501.20 Piano duetten. 2.20 Dubbelmannenkwartet. 2.50 Gram.pl. 3.05 Declamatie. 4.20 Orkest, 5.20 Solisbenconcert. 6.20 Pianovoordracht. 484 M.: 8.20 Gram.pl. 10.20 Orkest. 11.25 Zangduetten. 12.30 Kleinorkest. 1.50 Piano recital. 2.05 Zang. 2.20 Pianovoordracht. 4.05 Gram.pl. 4.20 Kleinorkest. 7.20 Om- roepsymphonie-orkest. 8.50 Concert. 10.20 —11.20 Gram.pl. Sproeten komen vroeg in het voorjaar, koopt t\jdig een pot Sprutol. By alle Drogisten RIJKSGEBOUWENDIENST bouwkundig: ambtenaar 2e kl. bö JANTJE WELGEMOED EN ZIJN VADER door G. TH. BOTMAN (Nadruk verbodetij 13. Daar komt, deftig aangekleed, Doctor Dick van Koonen, Zijn buik is als een ton zoo rond, Van de bruine boonen. De riem van 't orgel, foei wat valsch! Blijft hem haken om z'n hals En het draai-orkestje Bungelt op zyn vestje. 14. Als de honden 't orgel zien, Sty'gt opnieuw hun woede; Ze vliegen op den doctor aan, 't Wordt hem bang te moede; Hij gooit het orgel van zich af En verdwijnt in vollen draf: Jammer, dat de honden Het nog vlugger konden! t(Wordt vervolgd).

Nieuwe Leidsche Courant | 1937 | | pagina 9