jHeuurr t (jTnurout Dagelijks verschijnend Nieuwsblad voor Leiden en Omstreken De Suikerconferentie te Londen abonnementsprijs: Per kwartaal in Leiden en in plaatsen waar een agentschap gevestigd is 235 Franco per post 2.35 portokosten Per week0.18 Voor het Buitenland bij weketijksche zending430 Bij dagelijksche zending530 Alles bij vooruitbetaling Losse nummers 5 ct. met Zondagsblad 7'/» ct Zondagsblad niet afzonderlijk verkrijgbar N°. 6053 Bureau: Breestraat 123 Telefoon 2710 (na 6 uur 3166) Postbox 20 Postgiro 58936 DINSDAG 6 APRIL 1937 18e Jaargang aöbertentieprijjen: Van I tot 5 regel» Elke regel meer O-22'fc fhgezortden Mededeellngen van 1-5 regels230 Elke regel meer 045 Voor nel bevragen aao 'i bureau V wordt berekend /0.10 •pjc MERKWAARDIG REFERENDUM De leden der Roomsch-Katholieke Kies- yereenigingen hebben zich Zondag helaas Zondag kunnen uitspreken over de sa menstelling der voorloopige candidatenlijs- ten voor de komende Kamerverkiezing. Dit is op zich zelf een interne aangelegenheid van deze partij, waarin wij geen woord hebben mee te spreken. Echter, geen klein deel der Roomscli- Kath. pers heeft er een publieke zaak van gemaakt en daarom vragen wij de aan dacht ook van onze lezers voor de merk waardige uitslag van dit referendum, waar aan politieke beteekenis niet is te ontzeggen. Zoo nu en dan hebben we iets doorgege ten van de woelingen in de R.K. Staats partij; het culminatiepunt werd bereikt in pen groote groep der R.K. bladen, die het „niet minder dan een ramp zouden achten' wanneer mannen als Deckers en Van Schaik; steunpilaren van het kabinet-Colijn, een eenigszins behoorlijke plaats op de lijst kregen. Dat beleid leek immers naar niets en zulke ministers konden onmogelijk het R.K. program onderteekenen. Het partijbestuur, dat het politieke ad vies samenstelde, kwam gedeeltelijk aan deze wenschen tegemoet; van lijsttrekker bij vorige gelegenheid zouden genoemde heeren tweede of derde in rang moeten worden; terwijl de man der toekomst, Mr. Steenberghe, met kracht naar voren ge schoven en lijstaanvoerder moest worden. De uitslag heeft niet aan dit advies be antwoord. Dr. Deckers kwam in den Bosch bovenaan en Mr. Steenberghe moest zich in Tilburg met de tweede plaats tevreden stel len. In de positie van Mr. Van Schaik kon door samenvoeging van lijsten geen verandering worden gebracht Al met al is dit- een merkwaardige proef- stemming, met name wat den Bosch en Til burg betreft De meerderheid der kiezers heeft het anders gewild dan het partij bestuur en anders dan de persorganen, die reeds in de candidaatstelling het beleid van het kabinet-Colijn scherp wilden veroor- deelen. De uitslag stemt tot nadenken. EEN DREIGEMENT, DAT TE VER GAAT Ondanks de geslotenheid der grenzen werken er nog steeds Nederlandsche arbei ders in het buitenland en vreemde werk krachten in Nederland. Wat dat laatste betreft mogen we er aan herinneren, dat zulks van regeeringswege waarlijk niet bevorderd wordt; integendeel. „Over de aard en het resultaat van deze maatregelen kunnen we thans zwijgen. Naar aanleiding van eenige publicaties in een blaadje, dat men niet al te serieus kan nemen, rees er bij sommige van onze lezers onlangs eenige ongerustheid over het loe- laten van'vreemde landarbeiders te onzent. Wij wonnen daarover te bevoegder plaatse informaties in en geven deze elders in dit nummer weer. Wat het omgekeerde betreft, het werk zaam zijn van Nederlanders in den vreem de, werd dezer dagen de aandacht gevestigd op een circulaire van den Minister van Sociale Zaken, welke men o. i. niet ten on rechte „weinig gelukkig" noemde. Men weet hoe in vroeger jaren in hooi en oogsttijd groote drommen Nederlandsche landarbeiders als „hannekemaaiers" naar Duitschland trokken om daar tijdelijk hun brood en bovendien een spaarpot voor de winter te verdienen. Vele jonge mannen werkten er ook vaak eenige jaren als melk knecht Breede scharen overschrijden met dit doel thans de grens niet meer; maar het komt nog voor en dit was voor den Minister on langs aanleiding om de aandacht van werk- looze landarbeiders op deze werkgelegen heid te vestigen. Er is niet het minste bezwaar tegen. Wij onderhouden met Duitschrand vriend schappelijke betrekkingen" al zijn er wel eens haperingen en incidenten en de werklooze, die elders arbeid kan vinden mag zich wel tweemaal bedenken voor hij daarvoor bedankt. Maar de Minister ging verder dan de aandacht op deze mogelijkheid te vestigen. Hij voegde er aan toe, dat het plaatsen van landarbeiders in Duitschland „van zeer groot belang is ter bestrijding van de werk loosheid in ons land". Volkomen juist, maar eenigszins overbodig. Echter, daarna ging de minister nóg ver der. Na er op gewezen te hebben, dat de gemeentebesturen deze arbeidsgelegenheid allereerst onder de aandacht kunnen bren gen aan de ingeschreven werkzoekende landarbeiders, voegde hij er aan toe: „In geval van weigering zal moeten worden nagegaan of eventueele plaatsing bij eenige werkverschaffing dan wel steun of kas- Uitkeering kan worden voortgezet". Wij hebben niet het minste bezwaar in tegendeel, we juichen het toe, dat er strenge individueele controle op werkloozen wordt uitgeoefend en dat wie weigert passend werk te aanvaarden van steun wordt uit gesloten. Dat is heel wat boter, dan maat regelen nemen, waarvan gezegd kan wor den: de goeden moeten maar met de kwa den lijden. Maar het „dreigement" want anders DE OPRUIMING DER HANDELSBELEMMERINGEN Van Zeelands studie-plannen Met betrekking -tot de Britsch- Fransche uitnoodiging aan den Belgischen minister-president Van Zeeland, de mogelijkheid te bestu- deeren eener vermindering van de belemmeringen, die aan het inter nationale handelsverkeer in den weg zijn gelegd, verneemt Reuter in geloofwaardige Londensche kringen, dat er geen sprake is van het bijeenroepen eener conferentie. Niettemin staan de Britsche en de Fransche regeering in verbin ding met de Belgische regeering, teneinde na te gaan, in hoeverre het mogelijk zou zijn, in gezamen lijk overleg een vermindering der handelsbelemmeringen, zooals de contingenteeringen, te bewerkstel ligen. Men wijst erop, dat dit vraag stuk de geheele wereld bezig houdt, vooral na de driezijdige ver klaring van 26 September 1936, BELGISCHE GEZANT OVERLEDEN Diplomaat van bijzondere gaven heengegaan De heer Ch. Maskenis, buitengewoon gezant en gevolmachtigd Minister van België bij het Nederlandsche Hof, die sinds eenige dagen ernstig ongesteld was, is gisteravond ten zijnen huize, aan het Korte Voorhout te 's-Graven- hage> overleden. Met den heer Maskens is heengegaan een diplomaat van bijzondere gaven, die in de tien jaren gedurende welke hij zijn land bij het Nederlandsche Hof vertegenwoor digde, zijn taak vervuld heeft op een wijze, welke hem de sympathie en achting van alle groepen deed verwerven. De heer Maskens werd in 1SS0 geboren. Na de studiejaren was hij aanvankelijk korten tijd werkzaam als attaché aan het Departement van Buitenlandsche Zaken in Brussel, doch in 1903 ging hij naar Parijs, vaar hij als attaché aan het Belgisch ge zantschap werd te werk gesteld. In 1904 ging de overledene naar Berlijn, aar hij' bleef tot 1906, toen hij overge plaatst werd naar St. Petersburg. Daarna was hij werkzaam te Stockholm, Washing ton en Londen. De heer Maskens werd in 1921 benoemd tot Belgisch gezant, te Sofia en in 1927 volgde zijn benoeming tot gezant in Den Haag. Hij was van Vlaamsche afkomst. In het bijzonder heeft de heer Maskens zich gewijd aan de vriendschappelijke ont wikkeling van de Nederlandsch-Belgische betrekkingen. .Het, tijdstip waarop de heer Maskens zijn werkzaamheden aanving, was bijzonder moeilijk. Steeds heeft de overle dene met groote tact en staatsmanswijsheid gestreefd, voor beide landen in hun onder- lingé verhouding het beste te bereiken. Naast de bevordering in het algemeen van de Nederlandsch-Beigische betrekkingen had de heer Maskens nog een bijzondere sympathie: namelijk de uitwisseling van Nederlandsche en Belgische scholieren. Ook op dit terrein heeft hij hard gewerkt en hij heeft groot succes van zijn streven mogen zien. Het overlijden van den heer Maskens noir in de kracht van zijn leven, zal onge twijfeld bij de Nederlandsche Regeering. bij het corps diplomatique in Den Haag en bii allen die zijn beminnelijke persoonlijkheid hebben leeren kennen, groote ontroering wekken. Geschiedenis Landbouwcrisiswetgeving Bij de behandeling van de begrooting van het Landbouw Crisisfonds voor het jaar 1937 de Tweede Kamer, heeft de minister van Landbouw en Visscherij medegedeeld, dat te verwachten was, dat het eerste deel van deze geschiedenis omstreeks het voorjaar 1937 ge reed zou zijn. Naar wy thans vernemen, is dit eerste deel kort geleden gereed gekomen en den minister aangeboden. De minister heeft een dezer da gen opdracht gegeven tot publicatie van dit eerste deel over te gaan. De uitgave zal door de algemeene Landsdrukkerij geschieden, het boek thans in bewerking is. Het eerste deel omvat, behalve een algemeene in leiding, de geschiedenis van de totstandko ming en werking van de eerste steunmaatre gelen, n.l. die ten behoeve van de suikerbieten fabrieksaardappelen, tuinbouw, bloembollen, bloem- en boomkweekerij, vlas, pluimveehou derij, rogge en griend en riet. Het tweede deel, waaraan thans op het de partement van Landbouw en Visscherij wordt gewerkt, zal omvatten de tarwewet, de crisis- zuivelwet en de crisis-varkenswet. Hiervan is reeds een deel, n.l. de geschiedenis van de tar wewet, gereed. kunnen wij het niet noemen dat de Mi nister aan zijn uitnoodiging toevoegt, gaat o. i. te ver. Gezien de geestelijke slavernij welke over de Oostergrenzen heerscht kun nen wij ons best voorstellen dat ook de meest werkwillige arbeider liever hier „ge nadebrood" eet dan daar „kost. inwoning en loon" te kunnen verdienen. In geen ge val kan de maatstaf, wat passend werk is, binnen en over de grenzen gelijk zijn^ HET PRINSELIJK PAAR Recordreis naar de Fransche hoofdstad Groote belangstelling van het publiek H.K.H. Prinses Juliana en Z.K.H. Prins Rernhard zijn gistermiddag om kwart over twaalf in P ar ij s aange komen. Tegen kwart over twaalf kwam de grijze two-seater voorrijden bij het hotel Crillon, waar apartementen waren besproken op cie, derde etage. De Prinses en Prins Bernharcl waren vergezeld van graaf Czernin, Madame Moffrey en baron Pant'z. van het slot Mittensill. De reis van Monte Carlo naar Parijs-was in recordtijd afgelegd. Weldra bevond zich een dichte haag men- schen, voor den hoofdingang van hotel Crillon om de Prinses en den Prins naar buiten te zien komen. Tegen half twee ontstond er-eenige be weging in de hall van het hotel. Het duurde toen evenwel nog een goed kwar tier, alvorens Prinses Juliana en Prins Bernharö, benevens eenige vrienden, naai' beneden- kwamen. Om al te groote beangstelling te ontwij ken, begaven de Prinses en Prins zich naar den zij-uitgang van het hotel, welke tegen over de Arperikaansche Ambasade uitkomt, hetgeen evenwel niet verborgen kon blijven, met het gevolg, dat de Vorstelijke Personen, door een groote menigte omstuwd, hun weg moesten vinden naar een nabij gelegen be roemd restaurant in de Rue Royal. De Prinses was gekleed in een donker grijs mantelcofituum met bont afgezet, ter wijl Frins Bernhard blootshoofds was. In Parijs was het gister een waarlijk Zomersche dag. Nog heden in ons land Het Prinselijk Paar zou, naar uit Parijs nader wordt gemeld, hedenmorgen om 11 uur uit de Fransche hoofdstad vertrekken en per auto rechtstreeks naar Den Haag terugkeeren. In den loop van hedennamid- dag of hedenavond kan het Prinselijk Paar dus in de Residentie worden terug venvacht. Bij beschikking van den Minister van Landbouw is met ingang van 1 April 1937 opgeheven do per 1 Mei 1935 ingestelde dienst van de bedrijfsconsulentcn. De werkzaamheden, omvattende den dienst van de rijkslandbouwconsulenten, zullen worden uitgebreid met die betreffen de zuiver landhouvv-econimische aangele genheden. De dienst van de rijkslandbouwconsulen ten wordt aldus geregeld, dat deze voor zooveel betreft aangelegenheden, betrekking hebbende op den dienst van de kleine boe renbedrijven, op de aangelegenheden als hierboven bedoeld, en op het verstrekken van gegevens voor het samenstellen van verslagen en statistieken., zal ressorteeren onder den inspecteur van den landbouw ir. C. G. P. Stevens, en voor de overige aangelegenheden, den dienst betreffende, onder den inspecteur van den landbouw' en het landbouwonderwijs ir. D. S. Huizinga. Zooals gemeld zal de „Nieuw 'Amsterdamdie gebouwd 'is op de werf vart de Rotterdamsche Droogdok-Maatschappij, a.s. Zaterdag door H.M. de Koningin te water worden gelaten. Voor deze plechtigheid wordt een speciale tribune ge bouwd, die 25.000 menschen zal kunnen bevatten, teneinde alle belangstellenden in de gelegenheid te stellen de tewaterlating te kunnen gadeslaan. POLITIEKE PROEFSTEMMM1NG De uitslag van het referendum bij de R.K. Staatspartij Bij de Zondag in de afdeelingen der R.K. Staatspartij gehouden stemming over de voorloopige candid abtenlijsten voor de komende Tweede-Kamerverkie zingen, hebben de" leden der kiesvereeni- gingen de adviezen, gegeven door den Verkiezingsraad en de kringorganisaties, over de geheele linie gevolgd wat betreft de personen der definitieve candidates en hun plaatsvervangers, doch in de volgorde zijn verschillende wijzigingen gebracht. Aldus vat De Maasbode de uitslag samen van het referendum, dat onder de georganiseerde R.K. kringen is gehouden. De verschuivingen in de kieskringen 's-Hertogenbosch en Tilburg trekken daar bij het meest de aandacht, omdat hier andere personen als lijsttrekkers zullen optreden dan op het stembiljet werd geadviseerd. Zoo is minister Dekers in de kieskring Den Bosch van de derde naar de eerste plaas gebracht, evenals Dr. H. W. Moller in den kieskring Tilburg. Het advies luidde voor de kieskring Den Bosch in deze volgorde: Mr. Teulings, gene raal Bajetto, Mr. Dr. Deckers, M. van Poll, K. van der Putt. De beer Deckers kreeg 51.367 stemmen tegen 51.226 op den heer Teu- ling; de heer Bajetto bleef in stemmental ook beneden de beide andere candidaben. De lijst in de kieskring Den Bosch zal worden gecombineerd met die in de kieskring Utrecht, zoodat de kop van deze lijst zal luiden: 1. Mr. Dr. L. N. Deckers, 2. de eerste Utrechsche candidaat; 3. Mr. F. G. C. Teu lings; 4. M. van Poll; 5. K. van der Putt; 6. M. L. Bajetto. Voor de kieskring Tilburg, waar 3e Staatspartij vier zetels verwacht, was het advies: Mr. P. Steenberghe, C. J. Kuiper, Dr. H. W. Moller, P. Serrarens. De kiezers heb ben deze volgorde aldus gewijzigd: 1. Dr. H. W. Moller, 2. Mr. P. Steenberghe, 3. CL J. Kuiper, 4. P. Serrarens. Vijf zetels denkt men te krijgen in deLirn- burgsche kieskring. Het advies daarvoor was volgenderwijs opgesteld: H. Hermans, Mr. P. Truyen, ir. W. Droesen en ir. M. Bon- gaerts. De heeren Truyen en Droesen moes ten nu van plaats vei wisselen, terwijl de kiezers voor de vijfde plaats Jhr. Mr. G. Ruys de Beerenbrouck hebben gesteld. In LeeuwardenGroningen, in Arnhem— Nijmegen en Middelburg en waarschijnlijk ook in HaarlemHeiderLeiden—Dordrecht is het adivies gevolgd. Voor de zetels, die de Staatspartij in de groep Amsterdam—Den Haag—Rotterdam verwacht te kunnen bezetten, waren in volg orde voorgesteld: Mr. C. GoseUng, Ch. Wei ter, W. Steinmetz, Mr. F. J. Bachg. Daar ds heer Wel t er in totaal 3600 stemmen kreeg en de heer Steinmetz 5050 is de volgorde in de groote steden geworden: 1. Mr. C. Goseling, 2. W. Steinmetz, 3. Ch. Weiter, 4 Mr. F. J. Bachg. Op deze lijst is ook groote wijziging ge bracht in de volgorde der plaatsvervangers. Mr. van Maarseveen handhaafde zich, maar mej. Dr. Hillen moest de tweede reserve plaats afstaan aan den heer Va;i den Brule, terwijl Mr. Duyzings op de volgende plaats kwam. Openingsrede van Ramsay MacDonald Eerste communiqué gepubliceerd Te Londen zijn gister de internationale Suikerbesprekingen aangevangen met een openingswoord van Ramsay Mac Donald, leider der Britsohe delegatie. In zijn ope ningsrede betoogde deze dat het doel van de Conferentie is te trachten de moeilijkheden weg te nemen, waarmee de wereldsuikerpro- ducenten vele jaren te kampen hebben gehad. De positie is thans beter dan 4 jaar geleden. De productie s in redelijke verhouding ge bracht ten opzichte van het verbruik, voor raden zijn verminderd en de wereldprija toont een stijgende tendenz. Doch de productie in sommige van de suikerproduceerende landen is, zoo ging McDonald verder nog slechts 50 pet. van haar vroegere niveau, in vele andere lau den is de productie door velerlei steunmaat regelen opgevoerd ten koste van zware sub sidies van de overheid. De verbeterde wereldprijs is altijd nog alleen maar loonend voor de goedkoopst werkende producenten en zoolang er een ongebruikte productie-capaciteit bestaat, welke ieder oogenblik in gebruik genomen kan worden, kan er geen zekerheid bestaan ook maar een bescheiden rendement van suiker te verkrijgen. De grootste hulp, welke aan het pro duct bewezen kan worden is het geven van stabiliteit en orde. Dit zou, aldus Mc Donald, het fundamenteel© doel van een overeenkomst moeten zijn. Hij gaf vervolgens aan, dat de conferentie bestaat uit gedelegeerden van de regeerin gen en niet van producenten zelf, dit in ver band met de besliste invloed van overheids maatregelen ten aanzien van het product Hoewel wij. aldus spr., er in de eerste plaats naar zullen streven de producenten veilig te stellen tegen ruïneuze prijzen, moeten wij ook aandacht schenken aan de belangen van verbruikers. Engeland zelf is een zeer groote afnemer van suiker en wij zijn uiteraard geen voorstander van maat regelen, die de prijzen boven het econo misch niveau zouden doen stijgen. Spr. wees er echter op. dat het verbruik in vele landen laag wordt gehouden door hoogere kleinhandelsprijzen en gaf een overzicht van de richtlijnen welke voor het voeren der onderhandelingen zijn vast gesteld. Een internationale overeenkomst over de handhaving van een redelijk evenwicht tusschen vraag en aanbod in de wereld- hiarkt, zal bereikt kunnen worden bij de aanvaarding van de volgende verplich tingen: 1. De landen, die niet naar de vrije markt uitvoeren, zouden de productie of de uitvoer dienen te regelen, teneinde oe prijs op de vrije markt op een zoo hoog mogelijk peil te houden. 2. De landen, die de vrije markt voor zien. zouden de uitvoer moeten regelen, ten einde het aanbod te handhaven op het juis te peil in verhouding tot. de te verwachten vraag. 3. Als de prijzen op de vrije markt een economisch peil hebben bereikt, zullen aiJc landen al het mogelijke doen om de be schermende rechten, subsidies, enz. aan te passen, teneinde te beletten dat de prijzen in het binnenland stijgen tot een punt. dat het verbruik nadeelig zou beïnvloeden on nieuwe productie in de hand werken, waar door aa»n het beoogde doel afbreuk zou worden gedaan. De heer Mc Donald zette uiteen, dat het niet mogelijk Zal zijn een algemeene for mule voor de quota vast te stellen zooals bij de tin- en ruhberovereenkomst kon ge schieden, daar de positie van de diverse landen wat suiker betreft geheel verschil lend is. Het zal er om gaan algemeene principes op te stellen welke toepasselijk zijn voor de verschillende groepen van landen, naar ge lang zij producent, exporteur of importeur zijn. „Ik hoop dat bij deze besprekingen de exporteerende landen niet te veel zullen eischen ,doch de limito van de vrije markt in aanmerking zullen nemen", zoo besloot spr. Dr Colijn voert het woord Na MacDonald sprak Dr Colijn, die uit naam van alle gedelegeerden zijn dank be tuigde voor de moeite, die de Britsche re geering zich heeft gegeven, en het vertrou wen uitsprak, dat allen hun uiterste best zouden doen om jn 't moeilijke suikervraag- stuk tot overeenstemming te geraken. De Fransche gedelegeerde Spiinasse stelde voor, Ormsby Gore in geval van afwezigheid van MacDonald tot voorzitter te kiezen, welk voorstel door den Amerikaanschen ge delegeerde Norman Davis werd gesteund. Het eerste communiqué Betreffende de beraadslagingen der be sprekingen van gistermiddag is het vol gende communiqué uitgegeven: De Suikerconferentie heeft practische regelingen getroffen voor het. voortzetter: van haar taak en heeft in het bijzonder een onder-commissie aangesteld van technische deskundigen die belast is met het verifi- eeren van de statistische gegevens welke door de conferentie worden verschaft. In deze subcommissie hehhen zitting e^n ver tegenwoordiger der Ver. Staten, een van Britsch-Indie, een van Duitschland een van Nederland, n.l. Jhr. Mr. H. A*. Quarles van Ufford, secretaris van de Beniso, een van Polen, een van Frankrijk en een lid van het internationale landbouwinstituut. Zeven sprekers hebben den bijzonderen toestand van hun land uiteengezet en eenige inlichtingen verstrekt, over de poli tiek. die hun regeeringen geneigd zouden zijn te volgen wanneer de verschillende, voornamelijk belanghebbende landen een accoord sluiten, waarbij elk de redelijke offers zou brengen, die het algemeene be lang zal aangeven. Voel» U i prettig en dankbaar beroep Volg dan onze schriftelijke KINDERJUFFROUW, KINDERVERZORGSTER Gratis plaatsingsbureau. Vraag zonder verplichting inlichtingen bij A.SS-O. Nieuweplein 31, Arnhem, Telefoon 24597 VOORNAAMSTE NIEUWS Dit Nummer bestaat uit TWEE bladen De Belgische gezant Jn Nederland overleed te Den Haag. De voorverkoopcontracten van tarwe* bloem en -meel zijn ook verlaagd. Voortzetting van de Suikerconferentie te Londen. Terugkeer van het Prinselijk Paar jjJ ons land. Te Utrecht werd de twee-en-zeventig* ste vergadering van de Ned. Hervormde predikantenvereeniging gehouden. De opmarsch der rechtschen bracht heit £pt 25 K.M. afstand van Bilbao. In de provincie Cordova maken de volksfronttroepen aanmerkelijke yorde* ringen, BenesJ, president van Tsjechoslowakij bezoekt momenteel Zuid-Slavië De chefs der Parti Social Francais zul* len wegens illegale actie voor den rechter moeten verschijnen. Vyf uur Set uur voor RIJNBENDE'S Zeer Oude Zeer Goede „BLAUFRIES" AMSTERDAM ROTTERDAM TeleL 43424 TeleL 28300 OPSLAG - EXPEDITIE - CONTROLE HET ADRES voor: vakkundig vertrouwenswerk I VRAAGT TARIEVEN! N.V. ARNHEMSCHE HYPOTHEEKBANK VRIJWILLIG^ CONVERSIE tot nader order van alle nog uitstaand® 4% pandbrieven in: 4 pandbrieven 100V4 of 3Va idem 99 De Directie: Mr. S. J Van Zfjst Mr. J. F. Versterven, Wij bezorgen Uwe verzekeringen niet alleen* doch verzorgen ze tevens. P. DE KEYZER ZONEN Makelaars In Assurantiën ROTTERDAM, MOSSELTRAP Telefoon 24294 (3 lijnen) RESTAURANT TAVERNE TEAROOM (van 12—2 uur). KOFFIETAFEL (goed verzorgd) 0.75 LUNCHDISHESƒ0.75 LUNCH 1.50. DINER SOIGNé 2.— en 3.— la carte). Nieuw wasch-confict te Gouda Een ultimatum gesteld Bij de waschindustrie te Gouda dreigt een nieuw conflict. De arbeiders-organisaties gaan op 12 April in staking als voor dien datum geen overeenstemming is bereikt De Rijksbemiddelaar Prof. Mr. Josephus Jitta heeft inlichtingen gevraagd «ay de bij het conflict betrokken partijen. De Groothandelsprijzen in Maart Een verdere stijging Het indexcijfer van de groothan delsprijzen heeft zich, blijkens de be rekening van het Centraal Bureau voor de Statistiek, in Maart gesteld op 76.0 (1926-1930 - 100). In Februari was het indexcijfer 74.0 en in Sept. 1936 62.6. TWEEHONDERD KIPPEN VERBRAND Gisteravond omstreeks half acht is in de buurtschau Slangenburg brand uitgebroken in de schuur van den landbouwer Engel- brecht. Daar de kippen reedis op stok waren, werden deze verrast door de vlammen, zool dat cr een tweehonderdtal in het vuur om kwam. Het woonhuis wist de brandweer te behouden. De oorzaak van den brand is on bekend, .Verzekering dekt de schade.

Nieuwe Leidsche Courant | 1937 | | pagina 1