WECOTEX DE REGENJAS Nederlandsch Jongelings Verbond r. Westevs DINSDAG 30 MAART 1937 TWEEDE BLAD PAG. s Zaterdagmiddag is onder de belangstelling van vele duizenden het Fèijenoord-Stadion te Rotterdam in gebruik genomen. Namens H. M. de Koningin geschiedde de opening door Jhr. Mr. Dr. de Beaufort. Feijenoord-leden vormen het woord „Welkom" tijdens de massademonstratie na de openingsplechtigheid. Ook dü jaar heeft Markelo weer zijn Paaschvuur gehad. Burgemeester Kortihals Altes hielp de jeugd bij het aansteken van de stroopop, waarmede 't Paaschvuur ontstoken werd De Centrale Bond van Prot. Chr. Vereen, ter bevordering der belangen, Ivan Chr. onderwijs aan Ned. Schipperskinderen (Chr. S.O.S.) hield onder. Voorzitterschap van oud-minister. Terpstra fin 't midden, zittend) te Utrecht zijn jaarvergadering In dé f inale van de Utrechtsche C.K.B.-bondsdag kwamen Fiks en V.E.S tegen elkaar in het veld. Hierboven de pjaegen te zamen gekiekt* De Vereeniging De Princevlag" hield gisteren haar jaarlijksche wandel- marsch „Rond Den Haag". Bovenstaande foto van deelnemers werd genomen bij ,(De Wittebrug", N V. STOOMWEVERIJ HERMAN DRIESSEN EN ZOON AALTEN Katoenen en haltlinnen stukgoederen Doeken - Luiers - Lakens - Sloopen Lingerie Interlock artikelen LEVERING UITSLUITEND AAN DEN HANDEL DE IDEALE VLOER BEDEKKING Honderden toonkamers Allerlaagste prijzen 0. JQRDAAN ZONEN N.V. HAAKSBERGEN «zvnu —'cLEEKESU VEttVCTU e grootst» en.beate- «ontering Ao. J78L Ueerlng dUlnHen» W» <«8 De Koningin in de Willemskerk H.M. de Koningin was Zondagochtend in de Willemskerk te 's-Gravenhage on der gehoor van Ds. Bos Dreigende broodprijsverhooging Een noodkreet uit Amsterdam In verband met de a.s. verhooging van 'den broodpxijs met 1 A 2 cent, terwij 11 verdere verhooging niet buitengesloten is, heeft de wnd. Burgemeester, wethouder Mr. G .C. J. D. Kropman, een telegrafisch verzoek tot den Minister van Arbeid ge richt van den volgenden inhoüd: „In verband a.s. verhooging broodprijs met 1 A 2 cent, die in verband met de tegenwoordige tijdsomstandigheden, voor vele ingezetenen moeilijk te dragen is, verzoek ik Uwe Exc. dringend, de crisis- heffing op brood te verlagen, zoodat a.s. broodprijsverhooging voorkomen wordt," Wat Christus ons geeft en wat Christus ons vraagt De vangarmen van de Kerk Vergadering van de afdeeling Zuid-Holland van het N.J.V. De Zuid-Hollandsche leden van het Nederl. Jongelings Verbond hielden gis ter him toogdag in de Stadsgehoor zaal te Leiden. De opkomst liet niets te wenschen over. Tenminste een duizendtal jonge menschen waren in da groote zaal bijeen, „Wees gegroet, o, eersteling der dagen", dat was het lied waarmee duizend kelen, die een massaal en indrukwekkend geluid voortbrachten den dag inzetten- De voor zitter van het provinciaal comité de heer J. A. Amesz van Rotterdam, sprak een welkomstwoord speciaal tot eenige autori teiten w.o. Prof. Dr. Bakhuyzen v. d. Brink en Ds. D. Kuilman. De heer Amesz sprak vervolgens een kort wijdingswoord over het Paaschevangelie. Het zangkoor van „Predi ker" uit Leiden sloot hierbij aan met de uitvoering van „Rijst poorten omhoog", ter wijl door een trio (piano, viool, cello) het „Largo" van Handel zeer mooi werd ver tolkt. De voorzitter der regelingscommissie, de .heer J. M. G. Hakkert heette de bondsleden hartelijk welkom in de Sleutel stad. Deze morgenvergadering stond in het teeken van het onderwerp: „Christus in ons leven". Dit onderwerp werd allereerst behandeld door Ds. J. H. H. van Beem van Rotterdam-Vreewijk, die meer speci aal stilstond bij: „Wat Christus ons geeft" Spr. begon met er op te wijzen, dat het heden zóó is, dat Christus hoe langer hoe meer uit het leven wordt wegge drongen. En wij kunnen „ons" leven van „het leven" niet scheiden. De kerk staat midden in de crisis van dezen tijd. Aan den eenen kant trekt Christus aan ons leven en aan den anderen kant trekt de wereld aan ons leven. Het onderwerp, dat spr. behandelt, houdt dan ook in een strenge eisch, maar toch ook niet minder een stra lende belofte. Christus beweegt zich altijd naar den Vader heen. Bij ons is het geheel ande»*s. We bewegen ons van God af. Wij gaan den verkeerden kant uit. En staat Jezus Christus in dit ons leven. Wat zal dit nu geven? Het kan niet anders of er moet een gewel dige botsing uit voortkomen. In het kruis Is 'de botsing ook inderdaad gekomen. Christus in ons leven dat wil zeggen: Christus stervende qan het kruis. Het wil echter ook zeggen: Opstanding uit de doo- den. Wanneer Christus in ons persoonlijk leven komt dan beteekent dit strijd. Christus in ons leven beteekent de absolute overgave, sterven aan onszelf. Stervende met Christus zullen wij oprijzen met hem tot een nieuw leven. En het leven van den Christen is dan eigenlijk niet anders dan zich aan Christus vasthouden, opdat Hij ons brengt bij den Vader. Wij houden Hem vast maar wij ervaren steeds heerlijker dat Hij ons vasthoudt tot aan het einde. God vasthouden tenslotte beteekent ook de menschen vasthouden, beteekent liefde hebben voor elkander. De tweede spreker was de heer G. Pels Jzn. uit Woerden, secretaris der provin ciale commissie, die meer in 't bijzonder handelde over: Wat Christus ons vraagt Christus is een geweldige realiteit in ons leven, aldus spr. Hij geeft veel, ja alleö. maar Hij vraagt ook veel Hij vraagt alles Hij vraagt ons geheele leven. De Duitscher zegt: „Jede Gabe ist eine Aufgabe". Ieder die Gods gave heeft ontvangen, moet die gave uitdeelen en doorgeven. En nu wil ik heden naast u staan in de harde werkelijkheid van het leven, met zijn moeiten en strijd. Want het sterven is ernstig, maar te leven in onzen dag is ernstiger. Als Christen jonge mannen hebben wij een heilige roeping te vervullen, om de wereld te laten zien dat wij een heilig geheim met ons mede dragen; het geheim dat Christus in ons hart woont en wij deel hebben aan de verzoening door den Heiland. Christus in ons leven wil spr. nader be lichten door te zeggen dat Hij drie dingea van ons vraagt n.l.: „Getuigen", „zijn" en „doen". Getuigen in de eerste plaats, omdat Christus dit van ons vraagt. Hem belijden voor de menschen, met wie wij in aanra king komen. Genade maakt mededeelzaam. Wanneer wij niet zouden getuigen, verstikt ons geestelijk leven, want het is geboren om door te jjeven. Wij moeten echter ook Christen nullen zij n. Ér is in onze dagen geen behoefte om „christelijk" te praten, maar om chris telijk te zijn. Hem uitleven in onze om geving, in werkkring, bij vrienden, ondre de familie. Beginnen in het huiselijk leven, moeder en vader moeten kunnen merken dat hun zoon met Christus gaat. Christen „zijn' in de groote stad met de verleiding die er op groote schaal wordt gevonden. Christen zijn op het platteland, waar de verleiding zich openbaart eenerzij ds in de ruwe zeden, anderzijds in, de dorre mystiek, waar Voor=a HA5CO- RELIEF n levensuur! MODERNE WANDBEKLEEOING. VERVANGT BEHANGSELPAPIER 11 Verlangt van uw schilder origineele verpakking N V. HERMANN A.SCHREUDER Co., Schoonhoven vroomheid niets anders beteekent dan kerk- gaan. Christen zijn beteekent ook wat doen. Jaagt naar de heiligmaking zonder welke niemand den Heer zal zien luidt het apos tolische wóórd. Hierin wordt men gevoerd op het doen. Onze mond en lippen bewaren voor de zondige taal. Bovendien alles wat liefelijk is en welluidt, maar ook helpen anderen, waar dit .-oodig is onze werklooze jonge mannen steunen in de moeiten. De nooden lGnigen die groot zijn in het leven van an deren. Er is veel sociale nood in onze dagen. Het is onze plicht te helpen waar dat noodig is. Opnieuw Hef het „Prediker"-zangkoor onder leiding van den heer P. J. Eikerbout zich hooren evenals het trio, bestaande uit de heeren A. H. Brandt. A. Delforterie en W. Beekman, terwijl de heer W. v. d. 0ever zich op het orgel verdienstelijk maakte. MIDDAGVERGADERING EN SLOTSAMENKOMST Nadat in het C.J.V.-gebouw „Predi ker" een gemeenschappelijke brood maaltijd was gebruikt, toog men opnieuw naar de Stadsgehoorzaal waar thans de uitvoering plaats vond van het declamatorium: ..Pelgrims naar Sion", met muziek, zang, spreekkoor decla matie en tableaux. Dit declamatorium kreeg een zeer goede op sommige momenten zelfs indrukwek kende vertolking. Het muzikale gedeelte was in goede handen bij bovengenoemd trio en den heer v. d. Oever op het orgel. De spreekkoren werden gezegd door C.J.M.V - leden. De tableaux werden door C.J.V.- leden uitgevoerd en als declamator trad op de heer P. Roest Na deze uitvoering ging men naar de Hooglandsche kerk, waar te 4 uur de slot- samenkomst werd gehouden. Hier sprak de heer R. v. d. Weide over: „Onze taak in de gemeente". Onze taak in ds gemeente In onze C.J.M.V.-kringen, aldus begon spr., is de laatste jaren meer dan vroeger aan de orde het vraagstuk over de ver houding tot de Kerk. d.i. de Gemeente van Christus in engeren zin de Ned. Herv Kerk. Die Kerk heeft in deze dagen groote belangstelling en de C.J.M.V. is hierbij nauw betrokken, omdat het grootste deel der CJ.M.V.'ers dooplid of lidmaat dezer Kerk is. Als lichaam yan Christus, waarvan Hij het Hoofd Is, doet de Kerk wat haar door haar Koning is opgedragen, n.L: Verkon digen. getuigen, onderrichten, de sacramen ten bedienen en ook barmhartigheid,,voor al in onze dagen een zeer belangrijke taak. Als zoodanig heeft de C.J.M.V. de kerk te zien als van God gewild. De eerste is slechts een vereeniging. Alleen de kerk kan zijn de geestelijke vurhaard. waaraan de geloo- vige eigen doovend vuur kan verwakkeren. Iedere groepeering buiten de kerk is slechts tijdelijk. De kerk is der eeuwen en haar Koning, de Koning der Eeuwen. Indien de C.J.M.V. tot richtsnoer neemt Gods Woord, moeten zij noodzakelijk bij de kerk uitko men, Het Ned. Jongel. Verbond Is evenwel niet kerkelijk, d.w.z. gaat niet uit van de kerk, is niet door de kerk gesticht maar vindt zijn oorsprong in het réveil. De kerk, aldus spr., moet de C.J.M.V. zien, zooals Zondagsschool, Stadszen- ding, Inwendige Zending, Chr. vakorga nisatie en zooals voor een goed deel ook de Zending gezien moet worden, die altezamen vangarmen van de kerk zijn, waarin zich eigen menschen orga- niseeren of men anderen buiten haar sfeer tracht te bereiken of wel beide. Zij allen getuigen van Jezus Christus. Onze taak in de Gemeente is dus van heel teedere aard. Medewerken aan alles wat de zichtbare Kerk ten goede kan komen en de onzichtbare Kerk kan doen uitbrei den. Spr. eindigde met er op te wijzen, dat de CJ.M.V.'ers moeten leeren allereerst eigen Kerk trouw te zijn en daarnaast als ver eeniging een open oog te hebben voor die andere schapen, waarvan Jezus zegt, dat ze van dezen stal niet zijn. Er werd in deze samenkomst veel ge meenschappelijk gezongen, terwijl de orga nist der Hooglandsche Kerk, de heer Feike Asma enkele soli speelde. Ds. D. Kuilman. Ned. Herv. predikant te Leiden, sprak een slotwoord, waarin hij de indrukken van den dag samenvatte en de jonge menschen opwekte altijd achter Jezus te blijven. Daarna begon de uittocht uit Leiden naar alle windstreken. Er waren vereenigingen, die van zeer ver kwamen, zooals b.v. de Melissantenaren die nog ettelijke uurtjes reizen met autobus en boot voor den boeg hadden. De nieuwe burgemeester van Zuilichem De nieuwbenoemde burgemeester van Zuilichem de heer C. H o b o. zal in een daartoe speciaal te beleggen raadsverga dering op Donderdag 1 April worden ge ïnstalleerd. Calv. Juristen-Vereenigmg Jaarvergadering te Amersfoort De Calvinistische Juristen Vereeniging hoopt Woensdag 5 Mei in jaarvergadering bijeen te komen te Amersfoort. In deze vergadering moet worden voor- Goudsiroop ZUIVERE RIETSUIKERSIROOP IN FRAAIE BUSSEN VAN Vi-1 en2'/2K.G.NETTO Havermout H - O Üf©#l •r bestaat ter wereld 4 geen betere geen hoogere in voedingswaarde zien in de vacature van voorzitter, daar de thans fungeerende praeses dr J. Donner, periodiek aftreedt en statutair niet her kiesbaar is. Als referent treedt op de heer dr L. W. G. S c h o 11 e n Utrecht, over „Het beginsel der vrijheidsrechten". De vergadering is alleen toegankelijk voor leden. Het secretariaat is: dr Joh. H. Scheurer, lvorte Bergstr. 15, AmersfóortI Onze handelsmissie in Zuid-Amerika Te Buenos-Aixes aangekomen De Nederlandsche handelsmissie in Zuid- Amerika is te Buenos Aires aang6? komen, waar zij werd verwelkomd door den chef van het protocol namens den president der republiek en voorts door den oud-ambas sadeur Uriburu, voorzitter van het ont vangstcomité, den secretaris-generaal Ibarra Garcia en verdere - utoriteiten. Per vliegtuig waren tevoren zes missie-^ leden aangekomen, die met den gezant iu Brazilië, mr. Schuller tot Peursum. een vierdaagsch bezoek aan den taai Riogran- dedo Sul hadden afgelegd, hetgeen rr. c nuttig is geweest.

Nieuwe Leidsche Courant | 1937 | | pagina 5