Jlieiturp £Hïtsrt)f (STourattt Dagelijks verschijnend Nieuwsblad voor Leiden en Omstreken HET VERKEER EISCHTE WEDEROM ZIJN TOL De Balansen Abonnementsprijs:: Per kwartaal in Leiden en in plaatsen waar een agentschap gevestigd is 235 Franco per post 2.35 portokosten Per week0.18 Voor het Buitenland bij wekelijksche zending4.50 Bij dagelijksche zending5.50 Alles bij vooruitbetaling Losse nummers 5 ct. met Zondagsblad 7'/» et Zondagsblad niet afzonderlijk verkrijgbaar NO. 6047 Bureau: Breestraat 123 Telefoon 2710 (na 6 uur 3166) Postbox 20 Postgiro 58936 DINSDAG 30 MAART 1937 17e Jaargang Abbertentiepriprn: Van I tot 5 regelsf.171/» Elke regel meer 0.22 V» Ingezonden Mededeelingen van 1—5 regels 230 Elke regel meer045 Voor het bevragen aan 'i bureau V wordt berekend 0.10 de dagen der jeugd Tweede Paaschdag en volgende dagen zijn bekend door de vergaderingen schillende organisaties, ze zijn in het bizon- der dagen der jeugd; in die zin n.l. dat de Christelijke jeugdorganisaties dan hun lan delijke bijeenkomsten houden. Wij kunnen de beteekenis van deze Chris telijke actie niet te hoog aanslaan voor het geestelijk welzijn van ons volk in zijn 'derscheiden corporaties en organisaties. .Vooral niet in deze tijden nu zij, die zich .wereldhervormers maar in eigen kracht en opbouwers van een herboren volk iwanen, zeer nadrukkelijk beslag op de jeugd leggen, opdat hun bouwwerk, in re volutiestijl opgetrokken, straks een stevige fundeering ontvange in de levensovertui ging, welke thans de jeugd ingehamèrd wordt in drilschool en sportbeoefening. Het gevaar van dit nieuw'e heidendom i: groot en wij zeggen geenszins, dat een waar schuwing voor onze kring overbodig is; wel echter danken wij God, dat het heils feit .van Paschen oorzaak en waarborg is van 'de geestelijke soliditeit van onze Christe lijke jeugdactie. En waarlijk, het is in onze 'dagen weer noodiger dan ooit om op die onveranderlijke grondslag de opvoeding der jeugd te bouwen. Het Paaschevangelie heeft ons opnieuw geleerd, dat de vijanden van Jezus en Zijn kruis volkomen op de hoogte waren van Jezus' woord, dat Hij na drie dagen zou opstaan en daarom diende Zijn graf be waakt en verzegeld te worden. Aan de dis cipelen en zelfs aan de vrouwen bij het graf, moesten de Engelen de belofte van den Heiland in herinnering brengen: „gelijk Hij gezegd heeft". Zoo is het ook nu. De Schrift. Critici kennen het Woord en putten er hun argumenten uit om de dwaling aan nemelijk te maken; opdat velen verleid mogen worden. Zullen we dan niet dankbaar zijn, dat er onder de jeugd weer een vragen is naar kennis van de heilsfeiten; een begeerte om de levensovertuiging te wortelen in het ge loof der vaderen; dat men niet tevreden is met een godsdienstige stemming, maar de blijvende waarheid onderzoekt en begeert. Datis de zegen van onze Christelijke jeugdactie, welke de roep van Paschen .verstaat: De Heer is waarlijk opgestaan en 1-Iij wil zijn in het midden zijner jongeren, ook onder de jongsten van hen, opdat zij in de wereld van Zijn opstanding getuigen zouden. In het bizonder gedenken wij op de dag Van heden en morgen aan het jubileum, Idat de Bond voor Gereformeerde Jeugdorga nisatie in Rotterdam viert. Wat deze betee- kent voor het Christelijke jeugdleven ver mocht de secretaris-penningmeester Gras- hoff niet in zijn historisch overzicht te schetsen en kan de voorzitter Francken niet overzien in zijn herdenkingsrede, hoewel Leiden van meetaf met den heer Timmer mans de bond als bestuurslid dienden (Prof. Dr. Aalders, de vierde veteraan trad in 1913 op). Wie echter mocht meenen, 'dat deze con tinuïteit in het bestuurscollege tot verstar ring en sleur moet hebben geleid, vergist zich deerlijk, maar ook heerlijk. Er zullen weinig honden aan te wijzen zijn, dië geestelijk en organisatorisch zoo veel avance aan de dag legden als deze. Lag het misschien voor een groot deel hier aan, dat hier wel sprake is van ouderen, maar dat steeds een zich voortdurend ver- Verschend leger van jongeren opdrong en tot stijgende activiteit aanspoorde. Mogelijk is deze factor van groote beteekenis ge weest Wio waarlijk jeugdleider is mag zich niet laten leiden, maar wel moet hij zich .voortdurend aanpassen aan wat er leeft onder de jongeren. Echter, het geheim van dit groeiend en bloeiend bondsleven kan dit niet zijn. Dan zou de Christelijke jeugdorganisatie op een fijn staan met elke andere vereeniging van jongens en meisjes, die dorsten naar iets hoogers dan voetbal en roman. Het geheim van de kracht en de zegfeii 'der Geref. jeugdorganisatie ligt zeker niet in de continuïteit van trouw en toewijding barer leiders hoe hoog wij deze arbeid ook aanslaan, maar in de continuïteit van de onveranderlijke trouw van den God aller genade, die Zijn Zoon ïn de wereld zond om grooten te genezen en kinderen te zegenen; en die Zijn Zoon opwekte uit de dooden, opdat Hij doch nu in den hemel de groote, de eenige Leider en Führer zou zijn ,van elke corporatie eh organisatie van ouden en jongen, die begeeren Hem te vol gen. D. de Boer Dzn. t Op tweeden Paaschdag is te Stompetorcn in den leeftijd van 73 jaar overleden, de heer D. de Boer Dzn, een bekende persoonlijk- beid in het landbouw-vereenigingsleverx. De overledene was vele jaren voorzitter van de Hollandsche Mij van Landbouw en eenige malen voorzitter van de Vereeniging tot ontwikkeling van den landbouw in Hol- land6ch Noorderkwartier. Voorts heeft hij Van de oprichting af tot het bereiken vac den 65 larigen leeftijd, deel uitgemaakt van het hoogheemraadschap Hollands Noorder kwartier en was hij oud-heemraad van den polder de Schermer en lid van den Hoogen Raad, van Arbeid* Ernstige ongelukken tijdens de Paaschdagen Verschillende menschen- levens le betreuren 2 Motorrijders gedood op on bewaakte overweg te Kethel Droevig is de balans, die we na de feestdagen als steeds moeten op maken: tal van menschenlevens zijn weer ten offer gevallen aan het hedendaagsche, moderne snelver keer. Jonge menscben, vol levenslust en -moed, vertrokken van huis voor een uitstapje, om er niet meer levend weer te keeren. Kleine kinderen, die in hun dartele speelschheid onacht zaam overstaken, werden gegrepen door aansnellende moderne ver keersmiddelen en zoo groeit de ontzettende doodenlijst weer schrik barend. Schril contrast: menschen, die vol blijdschap herdenken hoe hun Heer en Zaligmaker uit de dooden herrees, worden plots in de diepste droefheid gedompeld, omdat een van hun naaste familie-leden zoo plotseling werd weggerukt. Ziehier de droeve lijst: Op de beruchte onbewaakte overweg bij Kethel werden twee jeugdige Rotterdammers met him motor door een trein gegrepen en op slag ge dood. Te Rijen (N.-Br.) werd een driejarig kind, dat op de rails speel de, door een trein vermorzeld. Een vierjarig meisje te W ester- voort kwam onder een auto en overleed aan de gevolgen en voorts gebeurden er nog verschillende min der ernstige ongelukken. Twee motorrijders gedood bij Kethel Op den onbewaakten overweg te Kethel heeft zich gistermorgen, kort na elf uur, weer een ernstig ongeluk voorgedaan, dat twee jeug dige Rotterdammers het leven heeft gekost De bestuurder van een motorrijwiel, de 3-jarige W. H. van Laren, die ter plaatse onbekend was met den weg, lette niet op den trein, die om 10.59 uur uit Schiedam naar Hoek van Holland was vertrokken. Eenige jongens, die zich in de nabijheid van den overweg bevonden, maakten van L. nog attent op den naderenden trein. Hij schijnt de bedoeling van de jongens evenwel niet te hebben begrepen, waardoor de motorfiets door de trein, die op dat moment een snel heid ontwikkelde van 95 K.M., werd gegre pen en dertig meter werd meegesleurd. Toen voorbijgangers kwamen toesnellen waren zoowel van L. als de op de duo gezeten 19- jarige P. de Waard reeds overleden. Een ontboden geneesheer, de heer G. Sauer uit Kethel, liet de stoffelijke over schotten der beide slachtoffers per vrachtauto naar het lijkenhuisje van de algemeene be graafplaats te Kethel vervoeren. De burgemeester van Kethel, mr. J. J. van der Lip, die zich op de plek van het ongeluk bevond, verklaarde, dat dit ongeval geduren de zijn driejarige ambtsperiode het zesde is, dat op den overweg is gebeurd. Het uitzicht ter plaatse is niet slecht te noemen. De trein kon na vijf minuten vertraging zijn weg vervolgen. Auto belemmerde het uitzicht Nader vernemen wij nog, dat den motor rijders het uitzicht werd belemmerd door een auto die voor den overweg stopte, ten einde den trein te laten passeer en. De motor rijders, niet wetende waarom de bestuurder van de auto wachtte, reden door, ondanks het feit, dat zij door het groepje jongens wer den gewaarschuwd. De trein had na het remmen een halve K.M. noodig om tot stilstand te komen. Een groot aantal nieuwsgierigen bleef nog langen tijd na het ongeluk het gebeurde bespreken. Kind speelde op de rails Zondagmorgen is op den onbewaakten overweg bij de Vijf Eiken te Rijen (N.B.) ■ie driejarige Davis Heesbeen, dicht bij den overweg woont en bij het spel op de rails was geraakt, door een uit de richting Breda komenden trein gegrepen en vermorzeld. Het lijkje is door de marechaussee en de gemeentepolitie naar het lijkenhuiste te Rijen overgebracht. Vierjarig kindje gedood Zondagavond omstreeks zes uur is hu vierjarige dochtertje van de familie Alink in de Dorpsstraat te Westervoort, door dat het kind plotseling den weg overstak overreden door een juist passeerende auto. In zorgwekkenden toestand is de kleine naar het Diaconessenhuis te Arnhem voerd, waar zij kort na aankomst is overleden. Drie personen gewond bij autobotsing Gistermiddag zijn te Vries (Gron.) twee auto's, bestuurd door den heer R. M. Bloem uit O n s t w e d d e en den heer H. Spa uit E m m e n, met elkaar in botsing gekomen, doordat eerstgenoemde, die met een familie lid in den wagen zat, de bimienbocht te kort nam. Beide auto's werden zoo ernstig be schadigd, dat zij moesten worden wegge sleept. Alle drie inzittenden werden gewond, doch konden, na door een geneesheer te zijn ver bonden, naar hun woonplaatsen terugkeeren. Jongetje onvoorzichtig overgestoken Zondagochtend om half tien is op den Rijksweg Alkmaar—den Helder nabij Stol- pervlotbmg, onder dc gemeente Z ij p e. een ernstig verkeersongeluk gebeurd. Daar reed een personenauto, waarvan de bestuurder, de officier-vlieger F. ter Horst uit den Hei der, zich plotseling tegenover een jongetje geplaatst zag, dat zonder uit te kijken op zijn fiets den weg overstak. Hoewel hij uit alie macht remde, kon een aanrijding nie' meer worden voorkomen. Bovendien kan telde de auto enkele malen en bleef met de wielen omhoog liggen. De jeugdige wielrijder, de negenjarige J de Wit uit Stol pervlotbrug, bleek ernstig te zijn gewond en is door dokter Boerma uit 't Zand, die de eerste hulp verleende naar de ouderlijke woning gebracht. Men vreest voor het leven van het ventje. De auto bestuurder kwam er met eenige wonden aan de handen af. Doordat de wagen op het rijwielpad was terecht gekomen, i bovendien nog een 19-jarig meisje, dat op de fiets passeerde, geraakt. Zij kwam té vallen en kreeg schaafwonden aan de beenen. Zij is naar een familielid te Lutje winkel overgebracht. De auto welke ernstig gehavend was, Is naar een garage të Schagerbr'ug gesleept. 'n de bocht geslipt Zaterdag is in de gevaarlijke, welhaast beruchte Z-bocht aan de Grovenbrug le Woerden een ernstig ongeluk gebeurd. De heer Bakker, leeraar aan de Mulo te Tholen. komende van Den Haag, is vermoe delijk doordat hij in de bocht slipte tegen de ijzeren brugleuning gebotst. De auto waarin behalve zijn echtgenoote ook zijn zuster met haar vriendin gezeten waren kantelde en kwam zoodoende aan de rand van de 2 M. lager liggende Rijn te lig gen. De inzittenden werden spoedig door toegeschoten hulp uit hun benarde positie bevrijd. Het bleek dat ze ernstige kwetsu ren hadden opgedaan. Geneeskundige hulp en politie was snel ter plaatse. De vier inzittenden werden in de St. Franciscus-stichting opgenomen. Mevr. B. met een gebroken arm en Mej. G. met een lichte hersenschudding. De heer B. zelf en Mej. H. bekwamen ernstige snij- wonden aan handen en gelaat. Auto botst tegen tramtrein Een luxe-auto, bestuurd door L. v. T. uit Haarlemmermeer, is na het omverrijden een tweetal lantaarnpalen op een vlucht heuvel te Oegstgeest in botsing ge komen met een tramtrein der N.Z. Tram weg-Mij., die uit de richting Haarlem naderde, en daarbij volkomen vernield. De bestuurder en de beide passagiers, eveneens afkomstig uit Haarlemmermeer, konden, hoewel zij vrij ernstige verwondin gen hadden opgeloopen, met een taxi de reis naar huis vervolgen, nadat tegen den bestuurder proces-verbaal was opgemaakt. Hoewel het voorbalcon van den tramtrein eveneens beschadigd werd, kon de tram haar reis voortzetten. Brand te Utrecht Kindje van zes maanden in rook gestikt In den nacht van Zondag op Maan dag is brand uitgebroken in het per ceel Curagaostraat 25 te Utrecht. Het vuur breidde zich snel uit, zoodat de bewoners in allerijl in nachtgewaad de vlucht moesten nemen. Zij konden vyf kinderen meenemen. Een kindje van zes maanden kon echter niet meer worden bereikt. De brandweer heeft met enkele stralen op de waterleiding het vuur gedeeltelijk gedoofd en heeft zich toen met rookmaskers voor, naar binnen be geven. Het kind bleek inmiddels door den. rook te zijn gestikt. Het had geen brandwonden bekomen. UIT DE A.R. PARTIJ ENSCHEDE. Uitgaande van de A.R. Pro- pagandaclubs wordt Donderdag 1 April a.s.. 's avonds om 8 uur in „Jeruël" een z,g. instructie vergadering voor de komende ver kiezingen gehouden, waar allen, die actief aan het verkiezingswerk willen deelnemen, worden verwacht^ PRINSELIJK PAAR TE MONTE CARLO H. K. H. Prinses Juliana en Z. K. H. Prins Bernhard zijn gistermiddag om half rijf to Monte Carlo, waa zij ©enigen tijd den ken door te brengen, aangekomen. Zondag morgen is het Prinselijk Paar per auto u;t Rome vertrokken, nadat Prinses Juliana '6 ochtends den dienst had bijgewoond in de English Ambassy Church in de Via Babui- no. Nog denzelfden dag arriveerde het Prin selijk Paar te Rapollo, waar overnacht werd. Gistermorgen is de reis voortgezet en 's mid dags werd Monte Carlo bereikt Toen het Prinselijk Paar op weg was naar het Vorstendom Monaco, aldus meldt he' N. v. d. D. verder, vond bij de Fransch-Itn liaansche grens geheel ontverivaohts een ont moeting plaats met de auto, waarin Baron Pantz en Graaf Czernin met eenige vrienden uit Oostenrijk naar het Vorstendom reden. Het gezelschap heeft toen gezamenlijk de reis voortgezet. In verband met de Paaschdagen was het te Monte Carlo ongekend druk. Op de Place du Casino was het een en al beweging van af- en aanrijdende toeristen. Van het balkon harer appartementen op de tweede etage van het „Hotel de Paris" af, heeft Prinses Juliana het drukke verkeer eenigen tijd ga degeslagen. De Nederlandsche driekleur wappert van het hotel. Dagorder Commandant Veldleger Lt.-Gen. Jhr. W. Roëll legt morgen zijn functie neer Trouw aan Oranje De commandant; van het Veldleger, luite nant-generaal Jhr. W. Roëll, heeft heden onderstaanden dagorder aan alle corpsen ge zonden: „Nu het H.M. de Koningin behaagd heeft, mij toe te staan, de door hoogst- zelve aan mij toevertrouwde commando's en functie op 31 Maart e.k. neder te leggen en ik op grond van dien uit mijne com mandoverhouding tot u allen treed, is het mij eene groote voldoening aan al de genen, die in hoogen of lagen rang met mij hebben samen gearbeid, mijnen bij zonderen dank voor de daarbij betoonde loyale medewerking te betuigen en daar bij den wensch uit te spreken, dat het i -allen, zoowel in uwe militaire als in uwe persoonlijke gezinsomstandigheden, zeer wel moge gaan. Het is mijn diep gevoelde wensch en verwachting, dat in de deelen der Ko ninklijke Landmacht, welke gedurende vijf jaren onder mijne hoogste leiding waren gesteld, de alles beheerschende waarden, gelegen in godsdienst, gerechtig heid, trouw, opgewektheid en levens vreugde, de haar toekomende plaatsen zullen blijven behouden. In den staat en in de weermacht gaan de menschen, hoog en laag gezeten, v bij, van hunnen arbeid blijft het licht of de schaduw soms korten tijd merkbaar. Het vaderland, en onverbrekelijk daar mee verbonden, het Huis van Oranje, zijn in dit aardsch bestel de blijvende waarden waarnaar een ieder met trouw en ver trouwen het oog te richten heeft. Leve de Koningin^ Leve het Huis van Oranje! De Luitenant-Generaal, Commandant van het Veldleger, Commandant der Vesting Holland, Gouverneur der Residentie, (w.g.) W. ROëLL. Oud huis ingestort Consternatie te Nijmegen Zondagmiddag omstreeks vier uur is In N ij m e g e n, in de oude stad tusschen Vleeschhouwersstraat en Steenstraat, een oud huis plotseling ingestort. Het huis, be staande uit een gelijkvloersch gedeelte en een verdieping met dak werd nog als paardenstal gebruikt door den voerman Kloosterman. De instorting is veroorzaakt door het naar binnen werken van een der buitenmuren. Het dak dat dientengevolga onvoldoende werd gesteund stortte plotse ling in. Voor de drie paarden, welke op stai stonden, is het goed afgeloopen. Zij kregen geen letsel en konden naar buiten worden gebracht. De autoriteiten hebben maatregelen ge troffen het huis verder te doen afbreken. STATIONSKOFFIEHUIS UITGEBRAND Vannacht om half drie zag een automobilist dat vlammen sloegen uit het dak van het stationskoffiehuis te W a a 1 w ij k, bewoond door de familie Sandbrink. Hij waarschuwde onmiddellijk de bewoners, die zich in allerijl in veiligheid moesten stellen, daar de brand spoedig een groote omvang had aangenomen. Niets kon in veiligheid worden gebracht. De brandweer was kort na het uitbreken :n de brand ter plaatse, zij kon echter niet verhinderen, dat het koffiehuis, dat van de andere gebouwen gescheiden etond, tot den grond toe afbrandde. Verbeter Uw maatschappelijke positie door onze goedkope en volledige schriftelijke opleiding voor Boekhouddiploma „MERCURIUS" Les in boekhouden, handelskennis, handelsrecht administratieve statistiek en handelsrekenen Gratis plaatsingsbureau Vraag zonder verplichting inlichtingen bij A.S.S.0 Nieuweplein 31, Arnhem. Telefoon 24597 Men kan van de Paaschdagen ver schillende balansen opmakenMet enkele zullen we ons even bezig houden. Eerst de balans van het weer, de machtige factor bij alles. Gezien de tijdsomstandigheden een zeer vroege Paschen). was er veel credit. Na de baisse, de depressie van de sneeuw storm op Zondagmorgen begon de haussé van toenemende zonneschijn en zelfs was het Tweede Paaschdag iets zachter in de lucht, al bleef de wind vaak guur. Maar al met al: het weer viel mee. De drukte op de weg met auto's en een toenemend aantal tandems, benevens vele alledaagsche fietsen die in 't gedrang raken getuigde er van. Doch die drukte vroeg ook de gebruikelijke „wegenbelasting" in de vorm van verkeersongevallen. De balans der Paaschdagen. voor wat dat betreft, heeft helaas een zeer schrijnende debetzijde. Het kan haast niet erger. Al beweren de directie der sporen en de minister van waterstaat elke dag, dat onbewaakte overwegen geen slachtoffers behoeven te maken, in onbewaakte oogenblikken wordt deze verkeerstol telkens weer geëischt. Sedert twaalf jaar is de overweg bij Kethel onbewaakt: vijftien dooden heeft het al gekost. Gisteren verloren twee jonge menschen er het leven Roekeloos? Best mogelijk. Het uit zicht is vrij goed. Maar wie op een vreemde weg een beetje gang maakt en niet dubbel op zijn tellen past staat aan vele gevaren bloot. Hoe het zij. in twee gezinnen heerscht namelooze droefheid. In twee? Helaas: te Vijf Eiken (N.B.) werd een driejarig jongetje op een onbewaakte overweg gegre pen: zoo'n kind heeft nog geen „uit zicht"': te \Vestervoort is een vijf jarig meisje door een auto overreden en gedood: te Zijpe (N.H.) werd een negenjarig jongetje levensgevaarlijk gewond en voorts hadden op verschil lende wegen botsingen plaats met meer of minder ernstige gevolgen. Er is genoten op wandel-, fiets- ert autotocht, maar wie daarvan de ba lans opmaaktkrijgt geen fraaie cijfers. Daarbij moet dan nog gevoegd worden het drama te Utrecht hoe wel het niets met de feestdagen te maken heeft waar een plotseling uitbrekende brand zooveel consterna tie bracht dat een meisje van acht maanden, ondanks levensgevaarlijke reddingspogingen, in de rook ver stikte. Wat een droeve Paaschdagen voor deze en andere oudersl Wie deze dingen op zich laat inwerken, mist bijkans de moed de creditzijde te be zien. En toch. ook die was er en we mogen er de oogen niet voor sluiten. Daar was de Chr. Korfbalbond, die zijn nu ja, een ietwat aparte vergadering - te Utrecht hield, waar de Christelijke levenstoon en de blijde jubel van sportlust gehoord werden. Over de activiteit, welke verschil lende jeugdvereenigingen ontwikkel den, spraken we in het algemeen reeds op een andere plaats: maar apart moet hier genoemd worden de wel zeer bijzondere jaarvergadering van de Zuid-Holland sche af deeling der J.V. op G.G., welke te Maassluis gehouden werd om in Kuypers ge boorteplaats het eeuwfeest van Kuy- pers geboortejaar te herdenken. Dr. Kuyper en het Gereformeerde jeugd leven, men heeft werkelijk geen spre kers noodig om op het frappante daarvan te wijzen: de bijeenkomst zelf levert het bewijs van de samen hang. Gelijk, om ook dat te noemen, de naam van Ds. Hasper tegenwoordig onlosmakelijk vastzit aan de „geeste lijke liederen aller eeuwen". Immers, de Bond van Chr. Zang en Oratorium-Vereenigingen komt te Zutphen bijeen en daar komt ook de nieuwe psalmberijming aan de orde. Indien we letten op de geestelijke activiteit.welke op de Paaschdagen zich openbaart en in deze Paasch- week uitbotten zal. dan waarlijk, mogen wij met dank aan God van zegenrijke creditposten gewagen. Tegenover schrijnend verlies op menig gebied staat verblijdende winstals wij het maar willen zien in het licht van Gods genade VOORNAAMSTE NIEUWS Dit Nummer bestaat uit DRIE Het Prinselijk Paar is te Monte Cai'o aangekomen. Te Utrecht is heden de algemec'ie ver gadering gehouden van de Unie ..Een School met den Bijbel". - De afd. Zuid-Holland van de Ch/\ Geref. Meisjesvereenigingen vergaderde te Lisse. Vergadering van verschillende afdec-. lingen van N.J.V. en Geref. J.V. Te Utrecht is de jaarvergadering ge houden van de Centrale Bond van Prof*. Chr. Vereenigingen ter bevordering van de belangen van Chr. Onderwijs aan Schipperskinderen. De Zuid-Hollandsche afdeeling van het.; Ned. Jongelings Verbond heeft te Leiden vergaderd. De algemeene vergadering van de Kon/ Bond van Chr. Zang- en Oratoriumver-; eenigingen te Zutfen. Te Utrecht is de Bondsdag gehouden van de Chr. Korfbalbond. De afdeeling Zuid-Holland van de Bond van J. V. op Geref. grondslag heeft te Maassluis vergaderd en Dr. A. Kuyper herdacht. Bij een brand te Utrecht is een kindje' van zes maanden in de rook gestikt. Op de onbewaakte overweg te Keth'el zijn twee personen door de trein gegrepen en gedood. Een Fransch controle-vaartuig heeft het schip „Non Pared'' aangehouden, aan boord waarvan zich 25 roode vrij-' willigers voor Spanje bevonden. In Engeland bedreigt een werkstaking de uitvoering van het bewapeningspro- gram. Naar ïn bevoegde Britsche kringen wordt verzekerd, heeft geen enkele schen-- ding der non-interventie-overeenkomst plaats gehad. HOOGVU U RVASTE normaal- en vormsteenen vlg. teekening of model. N.V. Vereenlgde Nederlandsclie Chamotte-Fabrieken GELDERMALSEN TeL 3 en 69 (Adv.) „BLAUFRIES" amsterdam rotterdam TeleL 43424 TeleL 28c 33 OPSLAG - EXPEDITIE - CONTROLE HET ADRES voor: vakkundig vertrouwenswerk J VRAAGT TARIEVENI (Adv.) N.V. ARNHENISGHE HYPOTHEEKBANK vrijwillig:" conversie tot nader order van alle nog uitstaand® 4% pandbrieven in: 4 pandbrieven 100Vi of 3y2 idem h 99 De Directie: Mr. S. J van Zijst Mr. J. F. Versteeven, (Adv.) NED. BRANDWAARBORG GENOOTSCHAP A°1821 AMSTERDAM HOGESTIJN Co. -» VRAGEN actieve agenten ïit. Vijf uur het uur voor rijnbende e Zeer Oude Zeer Goede 'Ail, Ui o.l

Nieuwe Leidsche Courant | 1937 | | pagina 1