Uirnwr friltsriir (ümirant Dagelijks verschijnend Nieuwsblad voor Leiden en Omstreken SÏÏPASCHEN _PEREZ A°1807 abonnementsprijs: Per kwartaal in Leiden en in plaatsen waar een agentschap gevestigd is 235 Franco per post 235 portokosten Per week0.18 Voor het Buitenland bij wekelijksche zending 430 Bij dagelijksche zending53C Alles bij vooruitbetaling Losse nummers 5 ct. met Zondagsblad 7'/> ct Zondagsblad niet afzonderlijk verkrijgbaar Bureau: Breestraat 123 Telefoon 2710 (na 6 uur 3166) Postbox 20 Postgiro 58936 NO. 6046 ZATERDAG 27 MAART 1937 17e Jaargang lötatentitprijjm: Van I tot 5 regels1.17'/* Elke regel meer 032'/» Ingezonden Mededeelingen van 1-5 regels230 Elke regel meerCX45 Voor het bevragen aan 't bureau V wordt berekend 0.10 sroo^Iaandag, Tweede Paaschdag, zal iiig jeen nummer van ons blad ver- ui vjchijnen Je pi< an da pueiaat ons in dit licht wandelen 00 pjj oral ;n zij „Gods Engleu dalen af En oopnen Christus 't graf; Hun hoofd omstraalt een krans Als bliksemlicht van glans; Maar Christus' aangezicht Blinkt van een schooner licht; Het is de klare straal Van 's Heilands zegepraal, Die dood en hel verwon; Het is de nieuwe Zon, De Zon van schooner dag Dan menschenoog ooit zag"; merilfoo zong Beets op Paaschmorgen. eerdl ka,a In de glans van die Zon mag het n H.penschelijk geslacht nu al vele eeuwen izettèandelen en de begeerte daarnaar ïn ®*hijnt in onze dagen grooter dan ooit. a wfyy kunnen ons over die gunstige om- Nediiekeer verblijden; we behooren er in nderfpze actie rekening mee te houden; jiaar we mogen nooit meenen dat lger [temming en godsdienstige medi- itie hetzelfde is als geloof en waar- ihtige belijdenis van den opgestanen [eiland. Die Christus is „de lijdende knecht lods", maar niet de groote martelaar, stierf voor zijn leer, gelijk zoovelen in leven geofferd hebben voor hun 'ertuiging. Wie de laatste meening ildigt, staat zooals verleden Zondag in duizenden kansels in Duitschland •okk| voorgelezen „zonder begrip tegen- rer het werelddrama van den Zoon lods, die tegenover de snoode daad jner kruisigers de hoogepriesterlijke, oddelijke daad van de Verlossersdood elde en.daardoor het Nieuwe Verbond 't zijn overtreffing bracht". Het is geen wonder dat de wereld, ie het offer en het lijden veracht, ook tn het Kruis aanstoot neemt, al geldt ik daarvan, dat het niet in een hoek s geschied, maar dat het kruis op de in van een berg was geplant. Im- lers, wie het Kruis aanvaardt, erkent rrnee ook de zondeschuld van den iensch en die mensch begeert wel ver- •ssing, namelijk door eigen kracht, laar geen Verlosser. Zeker, dat is het rauwe ongeloof en iet strookt niet met de geest van onze Jij d om daarop prat te gaan. Maar wat Ir voor in de plaats kwam is in de :hJ!|rond der zaak niets anders. Dan reekt men bij voorkeur van een 'oorzienigheid, welke enkel liefde is en iet dus ook zoo erg niet vindt om Gods boden te overtreden. Of, indien men naar een zedelijke wandel streeft tn kil thans voor het oog der menschen lan is gierigheid, mammondienst, eer- icht of iets dergelijks, vaak de achter- ;rond. In'geen geval echter heeft men :n Verlosser van dood en zonde noodig. Maar, wie het Kruis wegschuift uit tofyjn geestelijk leven, die heeft ook aan Je Opstanding niets. Want de beteeke- nijiis van de Verrijzenis is, dat de dood zat« a overwonnen. De Opstanding van and Jhristus is immers van geheel andere ard dan de tijdelijke herleving van den ongeling te Naïn. Daarbij toonde Jezus ijn wondermacht; zijn opstanding ech ter was het verslinden van de dood tot •verwinning, omdat voldaan was aan iet recht Gods. In zijn groote eenvoudigheid zegt de Jatechismus het zoo treffend juist: de Ï3 pstanding verzekert ons, dat de dood 5 verwonnen is; wekt ons tot nieuw ié even op en is ons een zeker pand onzer •alige opstanding. De beknoptheid, 4 waarmee dit leerboek over dit groote ^eilsfeit handelt, daarbij bovendien 'een sprekende over de nuttigheid 13- roor den Christen, heeft waarschijnlijk sJen onbijbelsche eenzijdigheid by vele [eloovigen in de hand gewerkteen een zijdigheid, welke alleen lette op het per- loonlyke leven en de welstand van het ligen geloof. Zulk een beperking van de groote be tekenis van de Opstanding is echter net de zin en de meening van het ant ivoord van den Heidelberger volkomen n strijd. Immers, zeer nadrukkelijk vordt van de wederopstanding van het ichaam gesproken om ons daardoor ze doordringen van de beteekenis van ïj.jbns stoffelijk bestaan voor de eeuwig- i7.'i leid en ons te vermanen tot een nieuw jj: leven door de kracht van des Heeren op- 14.8 Jtanding. En weer zien wij hoe de menschheid Ï3.*j7an onze eeuw als in de schemering van 15.1 zlit licht wandelt. Velen maken zich romers op om God weer te doen heer- ichen in het politieke leven, maar dan natuurlijk op gansch. andere wijze dan EN Wij loven U, o Heer! Paschen Wij loven U, o Heer, omdat Gij hebt voldaan Voor aller vromen schuld, want Gij zijt opgestaan En hebt de dood, het graf, den duivel overwonnen. Gij zijt met majesteit Uiv zegetocht begonnen: De aarde heeft gebeefd, de Hemel jubileerde Toen Ge over satans macht voor eeuwig triomfeerde. Wij loven U, o Heer, omdat Ge in heerlijkheid voor Uw volk van arme zondaars zijt in gena, dezelfde ook in liefde, Want hoe ik in mijn angst U door mijn ontrouw griefde, Gij ziet mijn tranen aan, Gij wilt het mij vergeven En geeft mijn. arme ziel het eeuwig zalig leven Wij loven U, o Heer, omdat thans tiaar Uw Woord Uw roepstem overal ter wereld wordt gehoord En door de aether trilt op deze Dag der dagen. Laat al Uw knechten trouw Uu) boodschap verder Opdat Uw Koninkrijk in voile glorie kome Tot eer van onzen God, tot vreugd van alle vromen. (Nadruk verboden) LEO de Christelijke groepen, die gehoorzaam heid aan Gods wet predikenanderen, die in vroeger tijd geheel en al afkeerig waren van de invloed van geloof en be lijdenis in de politiek, noemen zich nu gaarne Christenen uit traditie en wen- schen hun program te baseeren „op de Christelijke grondslagen der Europee- sche samenleving". We zullen niet in farizeeuwsche eigen gerechtigheid een schamper oordeel over deze hang naar Christelijke cul tuur vellen, doch veeleer hierin Gods algemeene genade erkennen juist in een tijd nu in sommige deelen der wereld het woeste ongeloof zich keert tegen de Kerk van Christus, want wij ken nen de bekeering van Ninevé en de toorn Gods over de hardheid van zijn profeet. Doch anderzijds mogen wij geen oogenblik vergeten, dat deze din gen niet met menschelijke maatstaf, maar aan Gods wet gemeten dienen te worden. En weer belijden we mèt de Kerk van Rome, dat de vernieuwing des levens zich behoort „uit te strekken over alle levensgebieden waarop vraag stukken van zedelijke aard toetsing aan de wet Gods eischen en daarmee een ordening van de veranderlijke menschelijke voorschriften in het geheel van de onveranderlijke ordening van God." Dat de ordeningen Gods onverander lijk zijn, heeft de Heiland bekrachtigd door zijn kruisdood; dat ze levenbren gend zijn heeft God bevestigd door de opwekking van Zijn Zoon uit het graf. Altijd zijn er nog weer menschen die meenen, dat Paschen te hoog en te heerlijk is om toepassing te vragen in het leven van elke dag en in de actie op elk terrein. Zy vergeten, dat Jezus' opstanding niet alleen beteekent de geestelijke verlossing van de dood, maar ook profetie is van het volledig herstel der rechtsorde Gods in gansch het natuurlijk leven. De stralen van de Zon der gerechtigheid dringen overal door en overgieten alles met hemel- sche glans. Wie dat verstaat draagt al zyn ar beid en streven in het licht van het Paaschfeest, want alleen daar wordt niet alleen onze ziel gered van de dood, maar ook al onze actie gelouterd en geheiligd. Daarom moeten we morgen zingen van licht en victorie, omdat de Vorst des levens ons voorgaat ter overwinning: „Jezus is ons licht en leven! Hij, die zich aan 't kruis gegeven, Met Zyn bloed ons heeft gekocht, Heeft nu vorst'lyk overmocht. 's Vyands waap'nen, vaandels, banden, Zijn in 's overwinnaars handen." Aanvang Haringdrijfnet- visscherij Er gingen geruchten, dat de haringdrijf- netvissoherij op 27 April a.s. zal aanvangen. Dit is, naar wij vernemen, onjuist. De juiste datum van den aanvang der haringdrijfnet- visscherij zal in geen geval vóór 10 Mei 1937 worden vastgesteld. Prins Bernhard bestelt twee Fords Naar ons wordt medegedeeld heeft het Z.K.H. Prins Bernhard der Nederlanden be haagd de N.V. Nederlandsche Ford Auto mobielfabriek te Amsterdam te vereeren met opdracht tot levering van 2 Ford V 8 Cabriolets automobielen, dus van hetzelfde type, als waarmede Z.K.H. vergezeld van H.K.H. Prinses Juliana, zijn entree in ons land maakte. Werkloosheid in Februari In de maand Februari is het aantal ge heel werkloozen in de gemeenten met meer dan 100.000 inwoners gedaala van 165.264 tot 161.853, in de gemeenten met 50.000— 100.000 inw. van 53.424 tot 51.310, in de gemeenten met 20.00050.000 inw. van 58.205 tot 55069 en in de gemeenten met minder dan 20,000 inw. van 189.349 tot 171.321. Eind Februari bedroeg het totaal aantal geheel werkloozen 439.553 tegen 466.242 eind Janu ari, hetgeen neerkomt op een vermindering met 26.689. Het vorig jaar daalde de werk loosheid in Februari in totaal met 10.427 van 475.890 tot 465.463. Uit deze cijfers blijkt de verbetering in de werkgelegenheid, welke het laatste jaar is ingetreden. Leerzaam zijn ook de cijfers gerangschikt naar de beroepsklasse Eind Februari waren er in de aardewerk industrie 12.988 geheel werkloozen tegen 13.223 eind Januari j.l. Voor de steenfabrie ken waren deze cijfers 11.024 (11.357), dia mantindustrie 797 (848). drukkersbedrijven 3316 (3194), bouwbedrijven 91.550 (102.365) houtbewerkers 12.531 (13.155), kleedingbedr. 6297 (6886), lederbedr. 3597 (3781), turf 7656 (8150), metaalbedrijven 40.580 (41.672), pa pier 1773 (1699). textiel 7666 8224), voedings en genotmiddelen 15.325 (15.378), sigaren makers 4128 (4077), landbouwbedrijven 73604 (82081). visscherij 3205 (3130), handel 15267 (15262), verkeer 47516 (4S667), vrije beroepen (w.o. kantoorbedienden 14093 (14399), ongeschoolden 67631 (70138). De veertigurige werkweek Een proef in de diamantindustrie Op verzoek van werkgevers en werkne mers in de diamantindustrie heeft met de regeering en een vertegenwoordiger van het gemeentebestuur van Amsterdam een be spreking plaats gevoncen over de eventu- eele invoering van de 40-urige werkweek in deze industrie, nu op 4 April a.s. in België de 40-urige werkweek zal worden toegepast. Nadat ten opzichte van het afloopen van de overheidshulp overeenstemming was ver kregen tusschen de regeering en het ge meentebestuur eenerzijds en de vertegen woordigers van het bedrijf anderzijds heeft de regeering in verband daarmede verklaard dat zij de beslissing in zake de invoering van de verkorte arbeidsweek aan het bedrijf zal kunnen overlaten. Naar aanleiding van deze beslissing hebben werkgevers en werknemers in het diamantbedrijf besloten bij wijze van proef voorlóopig voor uiterlijk drie maanden de 40-urige werkweek op 4 April a.s. in te voeren. Bezwaren tegen het voor-ontwerp landbouwordeningswet In een schrijven aan den Ministerraad maakt het hoofdbestuur van de Nederland sche Maatschappij voor Nijverheid en Handel zijn bezwax-en kenbaar ten aanzien van het dezer dagen gepubliceerde voor ontwerp landbouwordeningswet 1937. Het hoofdbestuur meent dan ook, dat er alle aanleiding is om thans, nu een zoo be langrijke opleving op de wereldmarkt akkerbouwproducten is ingetreden, de mo nopolieheffingen op granen (en veevoeder) dadelijk te verlagen tot zoodanig peil. als overeenkomst met de nog bestaande marge tusschen den binnenlandschen richtprijs en den prijs on de wereldmarkt en overigens die heffingen zoo spoedig mogelijk geheel af te schaffen. De afschaffing van den ..accijns" op het brood zou ook geheel vallen in de lijn der algemeene regeeringspolitiek om mede ter voorkoming van ongewenschte loons- stijgirig de kosten van levensonderhoud zoo laag mogelijk te houden. Een tijd van stijgende prijzen, als zich nu voordoet zoo schrijft het hoofdbestuur tenslotte biedt bij uitstek de gelegenheid om tot een nader, meer in de gewijzigde verhoudingen passend stelsel over; te gaan. BEGRAFENIS J. HOLLANDER Een groote vriendenschaar deed hem uitgeleide Plechtigheid op Nieuw-Eyk-en-Duynen 's-Gravenh. ge, 26 Maart. Tusschen de blanke sneeuw- en grijze regenbuien door is vanmiddag op Nieuw Eijk-en-Duijnen het stoffelijk overschot van den zoo plotseling ontslapen Stan daard-redacteur, den heer J. Hollander, aan de schoot der aarde toevertrouwd. Dat Hollander vele vrienden had, wie kon daarover nog in twijfel verkeeren. Doch dat er zóó veel honderdien hem naar zijn laatste rustplaats zouden ver gezellen, dat was zelfs voor de ingewijden en verrassing een weldadige verras sing Wie er waren Op het kerkhof merkten we o.m. op de heeren J. Feitsma (IJmuiden), C. Goote (Veenendaal), W. A. den Hollander (Mid delburg) en A. Petersen (Zwolle) allien na mens het Bomdsbestuur van Patrimonium: H. Willigenburg (Rotterdam), W. A. J. Dal ver (Schiedam) en C. D. van Dam (Dor drecht), respect, voorz.. secr. en penn. van het gewest Zuid-Hol'and van genoemd Ver bond; A. Vogelaar (Sassenheim), D. van Eg- mond (Hil'egom) en F. Snel (Delft), even eens bestuursleden van 't Gewest; J. Her mans Jr. en J. C. Pellikaan (beiden Am sterdam). namens het Centraal Bureau van Patrimonium; den heer R. Hagoort, 2e secr. Patrimonium; alsook tallooce bestuurs leden en gewone leden van locale Patrimo- lium-afdeelingein. We zagen voorts den eere-voorzitter oorzittor van het Chr. NaVakverbond, de heeren K. Kruithof en A. Stapelkamp. den heer B. Kruithof, wethouder van KamDcn en vrijgstelde van den Chr. Sigarenmakersbond den heer E. Bod, vrijgestelde van den Chr Bouwarbeidersbond; den heer A. de Gelder, bestuurslid van „Door Plicht tot Recht" afi. 's-Gravenhage; die heeren R. A. den Ouden en H. Smitskamp, respect, adj. secr. van het C. C. en ■Voorz. der Centrale A. R. Kiesver. te 's-Gravenhage; en de heer W. P. H. Biet- hoff, secr. Chr. Militair Tehuis Heemskerk straat, welk Tehuis deelde in de groote lief de, waarvan de overledene jegens de Chr. Soc. beweging en de Anti-hev. partij zoo tref fend heeft doen blijken^ Persvertegenwoordigers Talrijk waren verder de collega's journa. listen, die hetzij als afgvaardigde van oen corporatie of een dagblad, hetzij individueel van hun medeleven wilden getuigen door hun tegenwoordigheid. Daarvan noemen we de heeren D. Hans en Henri Dekking, resp. eere-voorzitter en voorzitter van den NeJ. Journalistenkring; den heer G. P. Bon, voor zitter van de Ned. R.K. JournnlistoTivcreeni- ging; de heeren Mr. J. J. van Bolhuis en P van 't Veer. namens de Haagsche Journalis- tenvereen. en den heer Paul Derjeu namens de Buitenl. Persvereen Nadat ten sterfhuize een rouwdienst was geleid door Dr. J. Hoek van de Geref. Kerk Den Haag-West (in welke dienst gesproken was naar aanleiding van Hebr. 4 9) bereik te de droeve stoet te ruim half één den doo- denakker. Met dezen stoet kwamen o.a. me de de voorzitter van Patrimonium, het Ka rnerlid C. Smeenk en de directeur van De Standaard, de heer C. G. de Vlugt Toespraken Terwijl de organist van de aulo Psalm 103 en Ases Tod (van Grieg) vertolkte, werd voor eenige oogenblikken de met een palm tak van de H. J. V. bedekte kist opgebaard, waarna als eerste spreker Dr. Hoek een woord van afscheid sprak. Spr. herinnerde er om te beginnen aan hoe plotseling dit leven beëindigd werd, om daarna een woord van deelneming tot de familie te richetn. Deze slag is zwaar voor u, aldus spr., doch uit dezen breeden vriendenkring gaat zeker het geböti op, dat God u moge troosten. Diep was spr. getroffen door de laatste pennevruchten van den overledene in „Licht in Lijden", het blaadje, dat onder zieken zulk een zegenrijk werk heeft verricht. De heer Hollander gaf daarin de boodschap door. toch vooral te geloovcn dat het Goddelijk moeten een heilig moeten is. Ook thans wil spr. deze woorden doen hooren, want wie ze aanvaardt vindt er de kracht in om te kunnen zeggen: wat God doet dat is welge daan. Dr. Hoek dankte vervolgens voor al hetgeen de overledene als ouderling voor de kerk had gedaan. Hij was iemand, door Christus gegrepen een kind Gods. Hij was een eigenaardige persoonlijkheid: eenerzijds forsch, want hij kon slaan; anderzijds een teei-hartig man, die Kruisdragers wist te troosten. En ondanks die contrasteei'ende i was hij toch een geheiligde figuur. Hij was iemand, die rust gevonden had in het bloed des Kruises. Indien wij nu, zoo besloot, spr. op dezen Goeden Vrijdag Christus kun nen danken, omdat Hij op Golgotha ook voor Hollander Zijn offer heeft gebracht, dan eerst kan er sprake zyn van een Goeden Vrijdag. Moge de roepstem van dat graf door ons allen verstaan worden. De heer de Vlugt roemde den overledene om zijn journalistieke gaven en zijn sociale gevoelens, die herhaaldelijk in zijn blad tot uitdrukking kwamen. Hij troostte de familie met de gedachte, dat God een Man der we duwen en een Vader der weezen is. Voor hetgeen de heer Hollander voor Pa trimonium deed bracht de heer Smeenk vol deernis dank. Zoowel het Verbond als het Gewest diende hij jaren achtereen met groote toewijding en onbaatzuchtigheid. In zonderheid memoreerde spr. Hollanders pers- arbeid in „Voor Waarheid en Recht", ter wijl hij tevens uit naam der politieke re dactie van De Standaard gewaagde van het gevoelig verlies, door dit orgaan geleden Noode zullen we dezen Chr. sociaal voelen den man missen, zoo besloot spr., daaraan toevoegend de belijdenis van de kerk aller eeuwen: Ik geloof in de opstanding des vleezes, ik geloof in het eeuwige leven. Hierna hebben de heeren Dekking en an Bolhuis met gevoelvolle woorden den overledene als journalist geschetst, a's een journalist van onkreukbare trouw, onbe grensde toewijding era wars van alle egoïs me. Met groote liefde, aldus de heer Van Bol huis, zullen we hem, die over alles en nog wat sprak, behalve over zijn eigen lijden, blijven gedenken. Vooral wij, van de parle mentaire perstribune. Tenslotte heeft de heer D. H. van Arke 1 dank gebracht voor wat de heer Hollander met „Licht in Lijden" beoogde (waarvan de vruchten niet hoog genoeg kunnen worden geschat), terwijl de heer Marseille nog een enkel woord sprak namens de vele vrien den van den overledene meest vrienden uit het eenvoudige volk, waaraan hij zijn hart zoo zeer had verpand. Uit naam van de familie betuigde hierop de heer J. A. van Ark el, hoofd eener school te Nieuw-Vermep en zwager van den overledene, zijn erkentelijkheid voor de 1» toonde bellangst el ling. Hij hoopte, dat de achterblijvenden door hun vrienden niet zou dein worden vergeten. Het orgel zette toen in „Jezus uw verzoe nend sterven", waarna de kist grafwaaiis werd gedragen en de plechtigheid beëindigd werd met het gezamenlijk zingen van Psaim 68 vers 2. VOORNAAMSTE NIEUWS Dit nummer bestaat uit VIER bladen en het Zondagsblad De samenstelling van de Nederlandse'Te delegatie voor de Suikerconferenüe te Londen. Binnenkort zal te Boskoop een groot bloemententoonstellingsgebouw worden geopend. De werkloosheid in Februari vertoont een belangrijke vermindering, vergeleken met het vorige jaar. De ontvangst van de Nederlandsche. handelsmissie te Sao Paulo Te Belgrado is een Italiaansch-Zuid- Slavisch verdrag van vriendschap en non agressie gesloten In de Ver. Staten is een vliegtuig ver ongelukt, waarbij dertien dooden zijn ge vallen. Engeland is niet voornemens, eventuecle Fransche voorstellen voor een vlootblok-» kade in de Middellandsche Zee te steunen. NON-INTERVENTIE IN SPANJE Een onderhoud met vice- admiraal M. H. van Duim Vice-admiraal M. H; van Duim, die in het begin van deze maand benoemd is tot voorzitter van de Int. Board of non-interven tion. is voor een kort verblijf gedurende de Paaschdagen in den kring zijner familie te 's-Gravenhage teruggekeerd. In een onderhoud verklaarde hij, dait vooi-bei-eidingen die de Board moet treffen, zeer uitgebreid en ingewikkeld zijn. Alle politieke besluiten worden genomen in d& non-inteiwentie-commissie en slechts de tech nische uitwerking is aan den Board overge laten. Men moet niet ongeduldig worden als het wat lang duurt voor de overeenkomst effectief wordt. De eerste opdracht die vervuld moest wor den was de benoeming van administrateurs voor de observatiehavens. Schepen, welke een Spaansche haven als bestemming heb ben, moeten de observatiehavens aanloopen om een observation-officer aan boord te nemen. Deze havens zijn Downs, Lissabon. Madeira, Gibraltar. Marseille, Cherbourg en Palermo en verder Oran, Brest, Gette en Bordeaux. De oorlogsschepen van de vier groote mogendheden, die aan het controle plan meedoen, zullen zich waarschijnlijk er toe bepalen, na te gaan of schepen, die op weg zijn naar Spanje, een observation-officer aan boord hebben. Onze landgenoot kolonel Akkerman wordt administrateur te Lissa bon, terwijl kolonel Oele belast wordt met het toezicht in een der zones aan de Fransch Spaansche grens. Vice-admiraal Van Duim verzekerde dat er te Londen in de bureaux van den board zeer hard gewerkt wordt, eiken dag tot laat in den avond, om zoo spoedig mogelijk met het geheele schema gereed te zijn. Fijn, die ken ik! PERZISCHE TAPIJTEN 's-GRAVENHAGE, NOOHDEINDE HOC ETALEERT WOONKAMERKLEEDEN Auto, vliegtuig:, nieuwe tijden Wie wij nu nog in de postkoets rijden? Achterlijkheid is vast geen deugd al schept het klaarblijkelijk enklen vreugd. Slechts vooruitstrevendheid doet BETONHOUT KISTENHOUT Houthandel „ALBLAS" N.V WADDINXVEEN Opslaglaatsen te: Botterdam: Zwaanshals 119—121 's-Gravenhage: Fahxenheltstr. 343 TRIPLEX Vraagt prijs LIJST WE RL H0LLANDSCHE SOCIËTEIT Heerengracht 475 - Amsterdam C Vraagt tarieven voor LEVENSVERZEKERING LIJFRENTEN PENSIOENEN Door het uitwijken voor een jongetje reed een auto uit Schiedam te Lewedorp (Zeeland) in volle vaart tegen een boom. De bestuurder werd gedood. Wat er overbleef van de auto Chr. arbeiders in de voedings- en genotmiddelenbedrijven De algemeene vergadering In verband met de komende Kamerver kiezingen heeft het hoofdbestuur van den Ned. Centr. Bond van Chr. Arbeiders(sters), in de bedrijven van voedings- en genot middelen de datum van de algemeene ver gadering, op „Woudschoten" te Zeist te houden, nader bepaald op Maandag 24 en Dinsdag 25 Mei a.s. A. KLOOSTERMAN Men schrijft ons: 1 Op 1 April a.s. mag de heer A. Klooster man te Scheveningen gedenken, hoe hy' voor 50 jaar optrad als hoofd der Chr. School te Dinteloord, waar velen nog met dank baarheid zullen terugdenken aan zijn arbeid! en zijn persoon. Hij was een der getrouwen, die vaak 4 keer per dag school hield, veel ijverde voor de Zondagsschoolarbeid en toch, nog tijd vond op te treden als hoofdredacteur van de „School met den Bijbel", waarvan hij de oprichter was en waarmee hij velen onzer aan zich verplicht heeft. Die werkkracht ia nog niet verdwenen. Zijn fijn versneden per» staat nog steeds in dienst van ons onderwijs. Laatst mochten we in zijn vroeger blad nog eenige artikelen van zijn hand ontvanger» over ons taalonderwijs. Geve de Heere henfi nog vele jaren van „werkzame" rust. Officieele Berichten ONDERSCHEIDINGEN Benoemd is tot ridder in de orde van Oranje- Na.ssau N. R. Hameetman te Breda. CONSULATEN De heer John D. Mc Ildowle ls benoemd tot consul der Nederlanden te Belfast. Verbeter Uw positie door onze prime, schriftelijke opleiding tot BOUWKUNDIG OPZICHTER Gratis plaatsingsbureau Vraag zonder verplichting inlichtingen bij A5.S.0 Nieuweplein 31, Arnhem, Telefoon 24597

Nieuwe Leidsche Courant | 1937 | | pagina 1