Jlieuutr geitecije Cfrntrattt Dagelijks verschijnend Nieuwsblad voor Leiden en Omstreken Gratis lezen tot 31 Maart a.s.= 'AC Abonnementsprijs: Per Kwartaal in Leiden en in plaatsen waar een agentschap gevestigd is 23: Franco per post 2.35 portokosten Per week0.18 Voor het Buitenland bij wekelijksche zending4.50 Bij dagelijksche zending550 Alles bij vooruitbetaling Losse nummers 5 ct. met Zondagsblad 7 ct Zondagsblad niet afzonderlijk verkrijgbaar Bureau: Breestraat 123 Telefoon 2710 (na 6 uur 3166) Postbox 20 Postgiro 58936 Sitortentitprijjen: Van I tot 5 regels 1.17'/i Elke regel meer0.22'/» Ingezonden Mededeelingen van 1—5 regels 250 Dke regel meerCL45 Voor Tiet bevragen aan '1 bureau V wordt berekend f 0.10 NO. 6044 WOENSDAG 24 MAART 1937 17e Jaargang :e GEDENKT DEN SABBATHDAG Het Nederlandsche volk vergezelt in ge dachten het Prinselijk Echtpaar op zijn tochten in den vreemde en gunt het gaarne de ontspanning op Poolsche sneeuwvelden en Oostenrijksche Alpen of aan de Cöte d'Azur. Voor het lichamelijk en geestelijk welzijn van de jonggehuwden stijgen in de i samenkomsten van Christus' gemeente en lin de huiselijke godsdienstoefening gebeden op naar Gods troon. Verzwegen mag echter niet, dat ons Christelijk volksdeel telkens met smart en droefheid verneemt hoezeer de Zondag ont luisterd wordt en de Zondagsheiliging in het gedrang komt Wij zien volstrekt niet over het hoofd, dat met name het Duitsche volk „ruimer"' opvattingen omtrent de Zondagsviering huldigt dan Calvinistisch Nederland en wij denken er ook niet aan andere volken als het.ware geestelijke voorschriften op te leg gen; maar het gebod Gods wijkt niet voor traditie of landsgebruik. Gewoonte neemt de schuld niet weg. Een en andermaal wezen wij in het voor bijgaan en in voorzichtige termen reeds op deze dingeh, maar wij achten ons niet vcr- intwoord, wanneer wij over de gepubli- :eerde feiten, welke de consciëntie van ge- loovig Nederland schrijnen, niet openlijk en ronduit het licht en het oordeel der Schrift laten vallen. De eisch van Gods Wet moet - naar het voorbeeld van trouwe Gods- gezanten niet in de laatste plaats aan vorsten en grooten der aarde worden voor- ihouden. Want die wet geldt voor allen 't zij laag van staat of hoog met eer ge ïnd". Hier is echter ook in het geding de sym- jathie van ons Christelijk volksdeel 'rins en Prirfses. Deze hartelijke toegene genheid zou een deuk krijgen, wanneer het ongo paar, straks in ons midden terug- J|VV(J -ekeerd, hier tq lande zoo weinig rekening O^Mofiou houden met het Sabbathsgebod als ;hans volgens de persberichten het geval Eerbied voor de Kroon en liefde voor het Iranjehuis zouden ook dan van ons ge vraagd mogen .worden, maar de innige ver- SOS louding zou er onder lijden. /aria. Doch wat van veel grooter beteekenis is: 15 cofeen schoone traditie van het Oranjehuis zou ^elsp verscheurd, met de eigen belijdenis zou ge- rogrjjiroken worden; terwijl ten slotte en boven- Sch& gehandeld zou worden in strijd met het (ggebod, dat ook voor vorsten geldt: „Gedenkt Hen Sabbathdag, dat gij dien heiligt" i2.i 3.01 [Jitzei RVU kest. s 5.00 Beril rfcage ïm-ui BeriV( H.VI trie*' 2% POLITIEKE PRIJSPUZZLE Wij geven toe, dat de N.S.B. ons volk oor steeds grooter puzzles stelt, en wij 'ermeten ons niet voor alle de oplossing te cennen. Hier geldt: in de verwarring toont :ich de meester der dwalenden en hoe zal een ander kunnen voorspellen óf, hoe en vanneer hij uit de doolhof zal geraken? In overeenstemming met het puzzle- ichtig karakter der beweging verspreidt de N.S.B. thans een „prijspuzzle", waarvan de oplossing kan zenden aan het iringhuis ter plaatse, terwijl onder de prijswinnaars duizend fraaie zevenkleurige platen (een regenboog-idylle?) verdeeld Porden. Wanneer men een reeks van woorden op in bepaalde wijze onder elkaar zet vor- len de letters in de middenkolom van het dambord „een populaire slagzin". Wij twij felen aan die populariteit, want de oplos sing geeft het valsche dilemma: Musseit of J Moskou. En dat geeft juist de oplossing 'an het probleém onzer dagen niet. Bij de samenstellende deelen van deze prijspuzzle vindt men ook het woord „nakomer" lat kon zeker niet gemist worden. Want het moet we* een „nakomer" onder de po litieke partijen zijn, die met dergelijke spel letjes propaganda voert Van bloeier" kan zelfs niet meer gesproken wor den; de N.S.B. ten onzent verkeert reeds in haar „nadagen". bij beginc dat {Het ongeluk te Nijmegen me Slachtoffer overleden De 24 jarige glazenwasscher, die gisteren- elki°chtend aan de Groote Markt te N ij m e- eer. R e n van een l^óer 13 Bevallen, is bij aan- 'n het Canisius Ziekenhuis, waarheen K "ehii met ernstige verwondingen was overga- vradbracht overleden. i. AU uit CHR. NIJVERHEIDS ONDERWIJS Jaarvergadering van de Bond te Rotterdam De heer A. Schlamilch spreekt over „Voortgezet L.O. in ver band met Christelijk Nijverheidsonderwijs" In de. heden te Rotterdam gehouden ver gadering van de Bond van Vereenigingen voor Christelijk Nijverheidsonderwij, heeft de heer A. Schlamilch, secretaris der Ver. van Chr. Nijverheidsscholen te Rotter dam, enkele gedachten ontvouwd ter inlei ding van een bespreking over Na een boutade over de onrust bij het onderwijs tengevolge van de instelling van school-dits en school-dats. wees spr erop, dat., zoodra de kinderen vrij zijn van de leerplicht ze tamelijk wel los worden ge laten. Niet minder dan 65 der kinderen zijn na het verlaten der L.S. verstoken van alle verder onderwijs. Wat kunnen wij voor dezen doen? Is voortgezet L.O. een onafwendbare noodzakelijkheid, omdat het kind op 13 k 14-jarigen leeftijd onvoldoende toegerust het leven ingestuurd wordt? Als het waar is, dat in den puberteits- leeftijd de kinderen hun ik-heid gevoelen als een overgang tot het zich zelf willen zijn, dan moet ons onderwijs op geheel andere leest geschoeid worden. En dan h verklaarbaar de mislukking van het voort gezet onderwijs, waarbij personeel uit het L.O. les geeft en velen de leerlingen blijven zien als 8- of 9-jarige kinderen. Spreker illustreert dit met voorbeelden uit de prac- tijk. De 15- h 16-jarige kan en wil niet be handeld worden als een schoolkind. Maar hoe moet dêm het lager onderwijs ingericht worden? Spr. acht zich niet be voegd tot het aanwijzen van een weg, doch merkt op, dat wij niet moeten hebben voortzetting van het lager onderwijs, in dezelfde lokalen, op dezelfde banken, met ongeveer dezelfde boeken en kaarten, de zelfde inrichting van de vakken, bovenal dezelfde menschen achter den lessenaar Wat mislukt Het 7e en 8e leerjaar als uithouw van de lagere school en alweer op dezelfde leest geschoeid is mislukt Het avondonderwijs aan Nijverheids scholen voor werkjongens, die na hun dagtaak nog wat theoretisch- en tee- kenonderwijs komen halen dreigt een mislukking te worden. Het aantal leerlingen neemt schrikbarend af. Het Mulo-onderwijs is duur. Het aan tal geslaagden is groot, het percentage is hooger dan bij H.B.S. en Gym., maar in verhouding tot het aantal leerlingen is het nog gering. Ook daar zijn er te veel, die onderweg sneuvelen en feite lijk even onvoorbereid het leven moeten ingaan. Een Ingrijpende reorganisatie met de op heffing of liever omzetting van vele Mulo- scholen in een ander soort onderwijsinrich tingen zou hier zeker gewenscht zijn. Wat tot nu toe slaagt, is de w e r k s c h o o 1. Naar de zelfwerkzaamheid Het kind, dat den L.O.-leeftijd gepasseerd is, wil arbeid, waarvan het het belang in ziet. Arbeid, die het gevoelt in zijn volgend leven noodig te hebben. Arbeid die in overeenstemming is met zijn levensdrang. Arbeid, waarvan het de resultaten kan toonen als iets, dat hij zelf gemaakt heeft. Zal het onderwijs aan de opgroeiende jeugd resultaat willen hebben, dan zal, naar spr. meent, de zelfwerkzaamheid der leer lingen op den voorgrond moeten staan, dan moeten we .leiders" hebben, geen school meesters. menschen die studie maken van de kinder-psychologie en die in den vollen zin des woords liet kind willen geven wat des kinds is. In het licht van den Godsdienst Spr. komt dan tot het z-i. belangrijkste punt. De overgangstijd van kind tot mensch brengt, ook vaak een verandering in Gods dienstig inzicht. Ook hier kan niet gespro ken worden van „groei". Bij het kind een aannemen van wat vader en moeder gelooven, een vaste over tuiging, dat zij het weten en dat het zoo is, in de puberteitsjaren een vragen óf het wel zoo is, een opmerken van het verschil tusschen beweerd geloof en het vaak daar mee botsend dagelijksch leven en als ge volg daarvan het ontstaan van een eigen overtuiging, van een persoonlijke relatie tot God. Het is de tijd der eerste stappen op den weg tot God of tot de wereld. Zou het hier, zoo vraagt spr., dan niet van het hoogste belang zijn wie wij kiezen als de mentors onzer kinderen aan wier Wie zich heden op ons blad abonneert, ontvangt de nummers tot 31 Maart gratis. Gebruik de bon, indien gij een lezer hebt geworven. DE ADMINISTRATIE. Onder groote belangstelling zijn gisteren de O 13 en O 15 uit Den Helder vertrokken om in de Spaansche wateren de taak der O 16 over te nemen, wat betreft het convoyeeren van Nederlandsche koopvaardijschepen. De vaartuigen verlaten de haven. Vooraan de O 15. leiding wij hen toevertrouwen, wie op hun karaktervorming en ontwikkelend Gods dienstig leven invloed hebben? Mag het dan een cynische glimlach verwekken, a's wij voor onze kinderen, waarvoor in steeds grooter mate Nijverheidsonderwijs wordt gevraagd, ook eischen, dat het gegeven wordt door mannen en vrouwen, die het leven hebben leeren kennen, die den schijn ingezien hebben van de wereld en haar begeerlijkheden, die vast gefundeerd staan in hun geloof aan God? Hun alleen geven wij het recht onze kinderen te antwoorden op de vragen, die in hun ziel oprijzen. De wereld schreeuwt hun het antwoord toe in bioscoop en schouwburg, op aanplakbiljet en in humoristische bladen laten wij hun leiders geven met wie zij in rustige afzon dering hun problemen kunnen en durven bespreken. Dat legt ons een zware taak op: het met kracht werken aan ons ideaal, de oprichting van zooveel moge lijk Christel ij ke Nijverheids- scholen, maar ook een zrcvare taak bij de keuze van onze leeraren en leera- ressen. 'n Goed Christen is niet altijd de bekwaamste leeraar, maar een be kwaam leeraar die geen goed Christen is, kan, hoeveel hij ook doet voor het maatschappelijk welzijn van Uw kind, schade berokkenen aan zijn zieL En dan beslist niet allereerst het systema tisch Godsdienstig onderricht, maar de persoon van den leeraar, Motorschip „Marisa" Geslaagde officleele proeftocht Het 12000 tons motortankschip „Marisa". gebouwd bij de N.V. Ned. scheepsbouw Mij. te Amsterdam voor de Kon. Shell, heeft gister met .goed gevolg zijn officieele proef tocht op de Noordzee gemaakt. Vele autori teiten hebben de reis meegemaakt en op zee is er tijdens de. lunch door verscheidene sprekers gespeecht, waarbij de beteekenis do Shell voor Nederland werd uiteen gezet. 's Morgens vertrokken van Amsterdam, werd 's middags om half 5 de Nieuwe Waterweg bereikt, terwijl om half zeven het schip in de Rijnhaven te Rotterdam lag gemeerd. Donderdag a.s. zal de „Marisa" met een ..lading" zoet water, dat dan tevens als ballast dienst zal doen onder commando van gezagvoerder Velthuis naar Curasao vertrekken. De beste wenschen van allen, die aan den zoo zeer geslaagden proeftocht deelnamen, vergezellen haar op deze eerste groote reis. Ons Leger Algemeene vergadering op 3 April a.s. De vereeniging „Ons Leger" houdt haar algemeene vergadering op Zaterdag 3 April a.s. in een der zalen van Hotel Paulez, Korte Voorhout, den Haag, des voormid dags om half elf. De agenda vermeldt na opening door den voorzitter, den heer J. J. C. van Dijk, afdoe ning van eenige huishoudelijke zaken, o.m. verkiezing van bestuursleden. Aan de beurt van aftreden, maar herkiesbaar zijn de heeren J. J. C. van Dijk, Jhr. Mr. C. Bee- laerts van Blokland, A. H. C. F. Keyzer en W. J. M. Linden. Na afhandeling van deze punten hoopt kolonel K. E. O u d e n d ij k een voordracht te houden over: „Onze Vereeniging in haar eerste kwarteeuw". Ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan is er des middags in hetzelfde gebouw, Korte Voorhout 2, een recentie. Kind verdronken Gistermiddag is in het kanaal te Kol- 1 u m, de Wallen genaamd, een zoontje van den arbeider H. Slotegraaf te water geraakt en verdronken. Doordat gespuid werd via de groote zee sluizen te Dokkumer-nieuwe Zijlen, dree.' het jeugdige slachtoffer snel weg en kon 'iet meer worden gered. Het lijkje is later Lijken van vermiste vrouw en kind opgehaald Uit de Piushaven te 'I i 1 bu rg zijn gis'er middag de lijken opgehaald van de vrouw en haar zes-jarige dochtertje, die evenai» het twee-jarige zoontje, sinds einde Februari vermist werden. Zooals gemeld werd het lijkje van het laatstgenoemde kind reeds Maandagmiddag in genoemde haven gevon den. Dr. H. COLIJN SPREEKT 18 MEI IN DEN HAAG Naar wij vernemen hoopt Dr. H. Colijn op 18 Mei voor de Haag- sche anti-revolutionairen een verkie zingsrede uit .te spreken. Daartoe wordt een vergadering belegd in het Gebouw voor K. en W. Geen verkiezingsredevoeringen voor de Radio Ook geen uitslagen na middernacht De Minister van Binnenlandsche Za- ken heeft aan de omroepvereeniglngen medegedeeld, dat de Ministerraad beslo ten heeft dit jaar geen gelegenheid te zullen geven voor het uitspreken van verkiezingsredevoeringen per radio. Ook zal het verboden zijn op den ver kiezingsdag zelve na 12 nur 's nachts nog uitslagen voor de microfoon bekend te maken. Electriciteits-Centrak Dordrecht Vernieuwingen ter waarde van f 3% millioen In de Gemeenteraadszitting van Dor drecht is gistermiddag het belangrijke voorstel tot verbetering en vernieuwing van de Electrische Centrale aldaar aangenomen. Zooals wij enkele weken geleden reeds hebben gemeld is met de uitvoering van een en ander een bedrag van f 2.175.000 gemoeid. Voorts besloot de Raad een hocgspannings- koppelleiding met de Centrale van Rotter dam te doen aanleggen. De kosten dezer lei ding zullen f 1.300.000 bedragen. Door een en ander wordt het door de ge meente Dordrecht in haar electriciteitsDe- drijf geïnvesteerde kapitaal op f 9y2 mil lioen gebracht Gesloten vischtijd De Minister van Landbouw heeft bepaald, dat dit jaar op 15 April zullen ingaan: a. de gesloten tijd voor barbeel, blank voorn, brasem karper, kolblei, ruischvoorn, serpeling, sneep, snoekbaars, winde en zeelt; b. de gesloten tijd voor het visschen met eenig vischtuig in de rivieren; c. de gesloten tijd voor het visschen in de Zuid-Hollandsche stroomen met het spieringdrijfnet, de vischzegen, den hengel, het schutwant met een maaswijdte kleiner dan SO mm en wargarens met een maas wijdte kleiner dan 75 mm. Oude man overvallen te Mook Zoon ernstig gewond De daders ontkomen Twee gewapende mannen hebben Maan dagnacht een roofoverval gepleegd op een landbouwer in de buurtschap Biesvelt te Mook. De bandieten hadden getracht den ouden man, genaamd Voet, op een bed te werpen, toen zijn 32-jarige zoon Gerrit Voet binnenkwam. Hij snelde zijn vader te hulp en geraakte in een vechtpartij met de roovers, die ten slotte na ook nog slag geleverd te hebben met enkele buren, wisten te ontkomen, zonder buit evenwel Gerrit Voet wérd zoodanig gewond, dat hij in het St Canisius-ziekenhuis te Nij megen moest worden opgenomen. De ramp met de „Van der Wijck" Bepaald is dat aan de door den Minister van Binnenlandsche Zaken aangewezen na bestaanden van wijlen M. J. Uvtermerk radio-telegrafist van het s.s. „Van der Wijck" zal worden uitgereikt de goude». eerepenning voor menschlievend hulpbe toon en een loffelijk getuisschrift wik* dezen daarbij werden toegekend wegens de door wijlen M. J. Uvtermerk met verlies van eigen leven verrichte pogingen tot red ding van de opvarenden hij het vergaan van het s.s. „Van der Wijrk" on de Noord kust van Java bij Tandjoeng Pakis, op October 1936. UITREIKING DE RUYTER-MEDAILLE L. Smit en Co.'s Internationale Sleepdienst onderscheiden Onderscheiding voor moedbeleid en trouw In tegenwoordigheid van een aanzienlijk gezelschap is gister te Amsterdam in de recreatiezaal van de Kweekschool voor de Zeevaart aan L. Smit en Co.'s Inter nationale Sleepdienst de gouden „De Ruy- ter-medaille" uitgereikt. Deze onderscheiding is een buitengewoon huldeblijk, dat slechts éénmaal in de vijf jaar wegens bijzondere verdiensten voor de zeevaart wordt toegekend. Behalve beide directeuren van de onder neming, de heeren Murk Leis en Vuyk Jr., waren o.m. aanwezig de Burgemeesters van Rotterdam en Maassluis, mr. P. Droogleever Fortuyn en mr. P. A. Schwartz en vele bekende figuren uit Rotterdamsche en Amsterdamsche scheepvaartkringen. De voorzitter van de stichting Fonds voor de De Ruyter-medaille. de gep. vice-admi- raal L. J. Quant, hield een toespraak, waarin hij uitvoerig de beteekenis van de onderscheiding schetste en een historisch overzicht gaf van de geschiedenis der on derneming en wat zij in de loop der jaren heeft gepresteerd. De eer van de vader- landsche vlag is door L. Smit en Co. in alle werelddeelen hoog gehouden. In de laatste veertig jaar werden ruim 6000 objecten versleept, w.o. zes tig dokken, 1500 baggermolens, enkele tinmolens (voor Banka o.a.) 165 drij vende kranen en 500 voor afbraak be stemde schepen. Naast het zeesleepvaartbedrijf wees spr. op de Atlantische hulpverleening. welke dateert van 1922 en waarvoor groote on dervinding, paraatheid en durf worden ver- eischt. Met niet minder respect mag wor den genoemd de bergingsverrichtingen op de Noordzee en op de Zuid-Hollandsche en Zeeuwsche wateren (veelal in samenwer king met v. d. Tak). Tenslotte vroeg spr. aandacht voor hen, zonder wie de booten geen booten zijn, n.l. de bemanningen. Dit groote sleepdienstgezin woont groo- tendeels te Maassluis. Het zijn stoere Hol- landsche jongens van stavast, die niet hun geluk zoeken in mooie pakken, en geriefe lijke verblijven, maar ronde, eenvoudige zeelui, die onder de zwaarste omstandig heden hun kalmte bewaren, die snel en be slist weten te handelen als 't er op aan komt. Aan hen een eeresaluut! Hierna ging spr. over tot de uitrei king van de medaille. Moge, zoo be sloot spr., deze onderscheiding wor den opgevat zooals de militair de Willemsorde ziet, als een belooning voor den moed der bemanningen, voor het beleid van directie en kapiteins en voor de trouw aan de vaderlandsche traditie. De heer Murk Leis sprak een woord van dank, waarna de plechtigheid werd be sloten. VOORNAAMSTE NIEUWS Dit Mummer bestaat uit DRIE bladen De Ministerraad heeft besloten dat geen toestemming zal worden verleend voor uitzending van verkiezingsredevoe ringen door de radio, noch voor uitzending van uitslagen na middernacht op den dag van de verkiezing. Gistermiddag zijn de O 13 en de O 15 uit Den Helder naar de Spaansche wa teren vertrokken. Te Rotterdam is de jaarvergadering gehouden van de Bond van Vereen, voor Chr. Nijverheidsonderwijs. De indruk die de pauselijke encycliek gemaakt heeft. Gisteren is te Londen een internationale overeenkomst betreffende bescherming van de visscherij in den noordelijken Atlanti- schen Oceaan onderteekend. De proeftocht van het voor de Kon* Shellgroep gebouwde motortankschip Marisa. De gemeenteraad van Dordrecht heeft gisteren besloten tot het verstrekken van' een crediet van 3Yi millioen gulden voor moderniseering van het gemeentelijk elec- triciteitsbedrijf en de koppeling van het bedrijf aan het electriciteitsbedrijf te Rot terdam. De Vereeniging tot bevordering van de vakopleiding van handwerkslieden heeft gisteren besprekingen gehouden over het avondnijverheidsondenvijs. De knoeierijen op Goeree en Over- flakkee. Voortzetting van de behandeling van eenige geruchtmakende zaken door de rechtbank te Rotterdam. De centralisatie van de uitvoering der. Landbouwcrisismaatregelen. Geleidelijke overgang naar de organisaties. In de non-interventie-commïssïe heeft Grandi verklaard dat z.i. geen enkel Ita-5 liaansch vrijwilliger Spanje zal verlaten! vóór het eindigen van den oorlog. Het gerucht doet de ronde over een binnenkort te sluiten Japansch-Italiaansch verdrag. De Fransche Kamer heeft uitvoerig de bloeddaden van Clichy besproken. In de Spaansche fronten is geen wijzi ging van beteekenis gekomen. j Mevr. M. H. Havelaar v. Beeck Galkoen Afgetreden als Presidente van den Ned. Chr. Vrouwenbond Naar wij uit zeer betrouwbare bron vernemen heeft mevr. M. M. Havelaar— v. Beeck Calkoen besloten het presi dium van den Ned. Christen Vrouwen- Bond neer te leggen. In een eigenhandig geschreven afscheids woord in het orgaan van den Bond (het no. van „De Christenvrouw" van April a.s.) geeft mevr. Havelaar als reden op, dat het haar vanuit Ede onmogelijk is, zóó met het bondswerk mee te leven en zóó de verant woordelijkheid aan haar functies verbonden tp dragen, die zij noodzakelijk acht De afgetreden presidente meent dat vooi haar na IS jaren nu wel de tijd aangebro ken is om rust te nemen. Volg onze goedkope en volledige, schriftelijke opleiding tot INSPECTEUR LEVENSVERZEKERINGS MIJ. Grat.» plaatsingsbureau. Vraag zonde, verplichting inlichtingen bij AS.S.O. N.euweplein 31. Arnhem. Telefoon 24597 PELMANISME is de wetenschappelijke training van Uw Geest Het Pel manisme brengt U VOORUIT! Vraag ons gratis boekje No. 20. Pelman Instituut Damrak 68 - Amsterdam (Adv.}, OUD ZINK - OUD LOOD en alle andere oude metalen en metaal- afvallen koopt tegen de allerhoogste prijzen: N.V. Metaalmaatschappi) van S. A. VLES ZONEN (Adv.s De Stadt-Schünke Uidjchtpltio 5-9 Tel. 33972 Am.tedem DINER DINER DINER e- hor, T25" 75 c. 1 O BLE O IN EB EEN TOPPRESTATIE I HOTEL -HAMDORFF LAREN (Gooi) Speciale tarieven voor langer verblijf en week-ends Casino Japansehe tu'n TWEE JONGENS VERDWENEN Sedert Zaterdag zijn een 14-jarige en eerf lo jarige jongen spoorloos uit Amster dam verdwenen. De ouders verkeeren in" de grootste onge« rus"heid. De politie heeft gisteravond de fietsen van de beide jongens op het Mu seumplein teruggevonden. Zij. zijn waar* schijnhjk per autobus naar Antwerpen gf^ reisd De Belgische politie is verzocht het tweetal op te sporen en ndnr Amsterdam op transport te stellen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1937 | | pagina 1