EDELACHTBAAR 10 stuks 60 cents MAANDAG 15 MAART 1937 TWEEDE BLAD PAG. s houden van toezicht op de naleving van verbindend verklaarde bepalingen worden opgedragen. In dat geval is de bedrijfsraad bevoegd tot 't instellen van een onderzoek naar al hetgeen voor de goede uitoefening van het toezicht van belang voorkomt. De bevoegdheid, bedoeld' in het eerste lid, wordt nader geregeld bij algemeenen maat regel van bestuur. N V. STOOMWEVERIJ HERMAN DRIESSEN EN ZOON AALTEN Katoenen en halflinnen stukgoederen Doeken - Luiers - Lakens - Sloopen Lingerie Interlock artikelen t. Wdstevs GOUDSIROOP ZUIVERE RIETSUIKERSIROOP IN FRAAIE BUSSEN VAN V2-len2'/iK.G.NETTO Verbindend verklaring C.A.O. Amendementen van den heer Smeenk hot wetsontwerp tot algemeen verbin dend en onverbindend verklaren van bepa lingen van collectieve arbeidsovereenkom sten heeft de heer Smeenk een amendement ingediend om aan art, 3 twee leden toe te voegen, luidende: Indien bij de collectieve arbeidsovereen komst met betrekking tot de schadevergoe ding een voorziening is getroffen, welke af wijkt van het bepaalde in het vorige lid, kan deze voorziening verbindend worden verklaard!. De schadevergoeding, bedoeld in het vierde en vijfde lid, kan, ten behoeve van de in het tweede lid bedoelde vereenigin- gen, ook worden gevorderd door den drijfsraad, bedoeld in artikel 7bis. Voorts stelt hij voor een nieuw artikel 7bis, luidende: Door ons kan aan den bedrijfsraad het DE IDEALE VLOER BEDEKKING ONS WOONHUIS C G BERG Een typisch hoofddekseldat men eerder in de bergen zou verwachten, droeg een der toeschouwers, die j.L Vrijdag de training der. Oxford- roeiploeg gadesloeg Het luchtschip Hindenburgheeft •vorige week zijn eerste tocht in het loopende jaar gemaakt, welke be stond uit een korte oefenvlucht in de omgeving van de luchtschip-haven Rhein-Main. De Olympiade-ringen op den luchtreis werden verwijderd. Het Zweedsche leger houdt sinds eenige dagen in het rijke lijk met sneeuw bedekte uiterste Noorden van het land (Lapland) groote manoeuvres. Door. de dikke sneeuwlaag moeten de sol daten zich een weg banen. Het tusschen Abcoude en Vinkeveen gelegen laagveenmoeras vm den Botsholpolder zal vermoedelijk worden drooggelegd. De jachtopzienerDen laatsten tijd neemt de stakingsbeweging in de Vereen. Staten weer grootere afmetingen aan. Stakers van een die reeds UO jaar toezicht houdt, in een schuilplaats op de eendenjacht. kousenfabriek in Reading, die het bedrijf bezet hebben, slapen tusschen de machines. D. JORDAAN ZONEN N.Y. HAAKSBERGEN Da grootst» en beste eorteerlng In ©E ME6ETOJAS op. Mussert wil deze truc nu ook toepassen tegenover deNederlanosche kiezers. Vandaar verscheen, naar een inzender in het Vaderland meedeelt, een geheime circulaire aan de Utrechtsohe getrouwen om elke tweede en vierde Zaterdag der maand met veel vertoon door ae stad te wandelen, zooveel mogelijk de fascistische groet te brengen en aldus de indruk te wekken, dat Utrecht straks ook andere plaatsen opgepropt vol zit met N.S.B.-ers. Het moet gebeuren 's middags van 3 tot half 6 en des avonds van 7—9 uur. Die wandeltochten zijn noodig, want zelfs uit eigen kring kwam de vraag of er in Utrecht wel N.S.B.-ers zijn? De route heen en terug is als volgt: Stationsplein, Leidscheweg, Vreeburg* Viestraat, Oude Gracht, Bakkerstraati Steenweg, Choorstraat, Oude Gracht, Bak-i kersbrug, Vinkenburgstraat, Neude, Langal Jansstraat. Janskerkhof. Steeds de meest drukke zijde volgen!!i De truc is niet origineel en het resultaat zal naar evenredigheid zijn. Zelfs al weme len de N.S.B.-ers door elkaar. Nederlandsche kiezers zijn wel wat gewoon van de N.S.B. j Havermout H-0 2® Al •r bestaat ter wereld geen betere in smaalt geen hoogere In voedingswaarde platte blikken doozen. Speciaal voor dit vochtige klimaat* GALA, PAREL-MODEL biedt U onmiddellijk het volle aroma van een der fijnste sigaren uit de beroemde Edelachtbaar serie. Van den eersten haal tot het laatste trekje een en al kwaliteit! Verkrijgbaar In fraaie blikjes en kistjes. Vraagt ze Uw winkelier! Pensioenfonds „De Schelde" Een mlllioen tekort Naar wij vernemen, wijst het pensioen fonds van liet personeel van de Koninklijke Maatschappij „De Schelde" te Vlissingen, dat door een speciale stichting beheerd wordt, een tekort aan van ongeveer een millioen gulden. Dit tekort is in hoofdzaak veroorzaakt door het tengevolge van de slapte in het bedrijf trage toevloeien van bijdragen voor het fonds In verband met dit tekort heeft het be stuur van het pensioenfonds besloten aan de leden van het fonds voor te stellen op de uilkeeringen uit het fonds een korting van f 1.50 per week toe te passen en de stortin gen in het fonds met 1.65 procent te verhoo- gen. Binnenkort zullen de leden hierover moeten beslissen. Chauffeur en Onderwijzer Twee onvereenigbare beroepen Een onderwijzer aan een Bijzondere La gere School te Spakenburg had tot Gedep. Staten van Utrecht heit verzoek gericht, te vens als chauffeur werkzaam te mogen zijn in een autoverhuurinrichting van zijn zwa ger te Bunschoten. Daarvoor was noodig een vrijstelling als bedoeld in art. 97 dér L.O.wet Gedep. Staten hebben die vrijstelling niet verleend, uit overweging, dat verrichting van de hier bedoelde werkzaamheden door den verzoeker een minder gewenschte ver houding tusschen hem en de ouders zijner leerlingen kan doen ontstaan; dat hierdoor de samenwerking tusschen school en huis niet zal worden bevorderd, maar veeleer benadeeling van de ondemvijsbelangen is te vreezen; dat bovendien hierdoor het zede lijk overwicht van den verzoeker ten op zichte van zijn leerlingen zou kunnen wor den geschaad. De onderwijzer is van deze beslissing In beroep gekomen bij de Kroon. Bij K. B. is thans zijn beroep ongegrond verklaard. Colijn nage-aapt Maar op stuntelige wijze Van Dr. Colijn wordt het volgende verteld. Toen hij nog officier in Indië was, zat hij opgesloten in een kampong, welke omringd was met drommen vijanden. Het aantal verdedigers was echter zeer gering. Toen verzon Colijn een krijgslist Hij liet alle sol- datenmutsen. welke er te vinden waren, bij elkaar zoeken, zette ze op staken en liet ze ronddragen langs de heining op zoodanige wijze, dat de aanvallers de halve muts kon den zien en er op mikken. Ze raakten en raakten; in de waan, dat ze heel wat vij anden buiten gevecht hadden gesteld, maar telkens verschenen er nieuwe mutsen; zoo dat de aanvallers in de meening kwamen Strafvervolging op til? Zal de R.K.S.P. den „leider" ter verantwoording roepen? De heer Mussert heeft „alle leden en sym pathiseerenden der Beweging, benevens alle organgen der Beweging" verzocht, „het vol gende in acht te nemen": dat de zich noemende R.-K Staatspartij zioh aanmatigt het praedicaat Roomsoh- Katholiek, waar achter zij haar daden en bedoelingen verbergt; en dat het daarom ge- j wenscht is deze politieke partij in den ver volge aan te duiden met de voor haar zeer juiste naam: Staatsgreeppartij. Naar aanleiding hiervan schrijft de Volkskrant: De R.-K. Staatspartij behoeft zich dit niet te laten welgevallen en zij zal het zich ook niet laten welgevallen. Er waren rechters te Berlijn, er zijn er nog in Nederland. Een politieke partij behoeft zich zelfs, wil men: ook, door den heer Mussert niet te laten beleedigen, Zij mag dat niet De leiding der R.-K. Statspareïj zal niet nalaten den heer Mussert ter verantwoor- Men kan zeggen, aat net ae h.-jv. Staatspartij niet deert door iemand als de heer Mussert voor „Staatsgreeppartij" te worden uitgemaakt, zij heeft tegenover het land haar eer en haar goede naam op te houden en ze mag die niet straffeloos door den heer Mussert en de zijnen laten aanramd«Ui

Nieuwe Leidsche Courant | 1937 | | pagina 5