ZENDINGS-TENTOONSTELLING 6 ZATERDAG i3 MAART ig37 TWEEDE BLAD PAG. 7 In de Gehoorzaal van Maandagavond 15 Maart 8-10 uur, Dinsdag 16, Woensdag17, Donderdag 18 en Vrijdag 19 Maart van 9-12, 2-5 en 8-10 uur Toegang 10 cent ihet onhoudbaar met de salarissen van de politie. De VOORZ.: Dit is ook de meenine: van !b. en W.. doch er is niets aan te doen. I Na stemming aangenomen met 9 tegen 2 (stemmen. Tegen de heeren van Lierop en Pijnaker. j Punt 9. Voorste] tot het verleenen van Ivoorschotten op de gemeentelijke vergoeding Rjex art. 101 der Lager Onderwijswet 1920. Dit n e VOorstel wordt met algem. stemmen aange- :mu Punt Comptabiliteitsbesluiten. Met alg. Lokstemmen aangenomen. Punt 11. Voorstel om te bepalen, dat de jalgeheele herziening van het uitbreidings- wordt voorbereid. De Voorz. zegt dat er een meer concentri sche bebouwing dan bii het oude plag ge haakt is. Dit voorbereidingsbesluit moet ge- —Iflinomen, om later, wanneer het definitieve ewbesluit genomen is, men niet meer voor komt> doordat dan door reeds 'gebouwde huizen hinderpalen ontstaan. gDr De Voorz. wijst er verder op dat Ged. Sta- ]ten het voorloopig plan direct hebben goed gekeurd, hetgeen reeds veel zegt. Dit is te- ordivens 'n pluim voor den directeur van Gem. Jasj Werken. en Hierna wrordt dit voorstel met alg. stem- iinen aangenomen. Punt 12. Mededcelingen. Adres van de Ver een.'eeniging „Securitas", inzake woningen Mo lenbuurt. Zij verzoekt deze woningen niet (onbewoonbaar te verklaren en ook met de dei bouwverordening soepelheid te betrachten, mei De Voorz. deelt mede, dat B. en W. met de eigenaars tot overeenstemming zijn geko- Maar er is nog geen bouwvergunning daar door de commissie voor volks gezondheid nog eenige aanmerkingen zijn Igemaakt. Dit schrijven wordt voor kennis ei geving aangenomen. en Schrijven van notaris B. M. Serne te betreffende legaat van mej. A. Vis- inaiingekomen van de kappers, inzake een vrije 'middag. Voorgesteld wordt Maandag- of Donderdagmiddag. Alvorens een ibesluit te 'nemen zullen B. en W. vragen, welke mid- idag zij nu willen-hebben. Door het overlijden van een der onderwij- "Izers is aan de openb. school een vacature ontstaan. De heer P. W. Verbeek is als hulp langesteld, doch moest door omstandighe den worden ontslagen. Thans is er echter oen schrijven van den inspecteur binnenge- (komen om den heer Verbeek nu weer te be- (noemen en geen sollicitanten op te roepen. De Voorzj B. en W. kunnen hiermede ac- I coord gaan. Tevens, deelt, bij mede dat. het J hoofd der school liever sollicitanten wil op- jroepen, doch spr. ziet het voordeel hiervan Iniet in. Het voorstel om den 'heer Verbeek te be- ".noemen wordt met alg. stemmen aangeno- men. v Rondvraag. De heer Fijma vraagt inlichtingen aan gaande aanschaffing van auto's, in het bij lzonder gaat het om plezierrittcn na werktijd. De voorzitter leest de gevoerde correspon dentie met den directeur van openb. wer- jvanjken voor en hoopt dat de heer Fijma bevre- biildigd zal zijn. ians ■Re ^eer pijnaker vraagt' naar hef. indertijd fgedane voorstel inzake steun aan de kleine eigenwerkers. viize Weth* Vermeer: Aan alle omliggende ge- igjmeenten is een schrijven gestuurd om ad- wjhaesiebetuiging met dit voorstel. Slechts 5.eneenige gemeenen hebben hierop geantwoord. Inmiddels is een schrijven van den Minister '„^binnengekomen, dat'hij op genoemd voorstel 'hp'niet in kan gaan. Spr- vindt het jammer, "(.pjdoch B. en W. hebben alles gedaan om het klaar te krijgen. De heer Veldh. van Zanten informeert 'naar het sneeuwruimen en vraagt of er niet j.meer aandacht aan de voetpaden geschon- ken kan worden. djj Het voorstel wordt gedaan om de bewo- iners te verplichten hun eigen trottoir schoon ai „'te maken. Dit voorstel zal door B. en W. na- bezien worden. J 1 De heer Veldh. van Zanten vraagt vervol- enzlgens of de oversteekplaats voor wielrijders aaDi De oVorz.: Alles is reeds geprobeerd, doch 7.^1 aan de Weeresteinstraat niet verlegd kari J worden tot bij de Noorderlaan. daar 'het 0Hv°or de bewoners van Patrimonium yeel te gevaarlijk is. 'g„ De Voorz.: Alles is reeds geprobeerd, doch ifj-utliet Rijk wijst alles af. KrlJI De heer Veldh. van Zanten acht de toe- I^nj stand daar onhoudbaar en zegt dat desnoods 'met pressie hierin verandering moet komen - J Misschien is in samenwerking met de j j A.N.W.B en de K.N.A.C. nog iets -te doen. De Voorzitter denkt dat door een adres Tan de ingezetenen meer te bereiken is. J De heer Fijma vraagt of er geen bepaling Igemaakt kan worden dat de wielrijders daar I moeten afstappen om over te steken, De Voorz. zegt toe dit te zullen onderzoe- >5 ken. De heer Pijnaker vraagt of er voor de eveB: automobilisten geen lichtbakken aange bracht kunnen worden, zoodat zij 's avonds •een1 kunnen zien dat er een oversteekplaats is. De Voorz. acht dit inderdaad een goed Voorstel. B. en W. zullen het nader bezien, jjierna sluiting. P d0 GROOTE LANDSTORMAVOND 'doof Maandagavond a.s. om 8 uur zal een Landstormavond gehouden worden irrpniin de zaal van Hotel Flora (W. J. v. Dril), uitgaande van de Bijz. Vrij w. Landstorm optreden: majoor H. J. Bangert, vloot- dji! aalmmoezenier te Den Helder, en Ds. Is. Voor van steegh, van 's-Gravenhage, voorzitter van worjden Bond van Chr. Oranjevereenigingen in iron Nederland. Tevens zal er medewerking wor rjik den verleend door de Chr. Zangvereeniging t gej „Asaf'. Zij die gaarne instemmen met het ZONDAGSDIENST DOKTOREN EXCURSIE TEEKENCURSUS Vrijdag maakten een 26-tal leerlingen Van den cursus in bouwkundig teekenen een excursie. Allereerst werd de Li ijsfabriek te Dordrecht bezocht. Onder «deskundige lei ding werden de slotcnafdeelinsr en de afdee- ling brandkasten tot in bijzonderheden 'be zichtigd. Vervolgens reed men naar de Moer dijkbrug, die werd bezichtigd. Hierna ver trok men naar Antwerpen om de. nieuwe tunnels voor auto's en voetgangers te Jie- zien, hetgeen zeer interessant was. Ten slotte bezocht men rog enkele bezienswaar digheden als standbeelden enz. Te circa half elf keerden allen hoogst voldaa.n huis- iwaarts. Het geheel stoncl onder leiding van fel (heef MÉ. E. v. d. Rotte. RAKEN IS ZETTEN De Damclub „Raken is Zetten" speelde gisteravond een ondêrlinge bordenwedstrijd als volgt gesi gew. reen verl. pnt. 12 9 1 2 19 12 9 0 3 18 15 8 1 6 17 12 7 1 4 15 12 6 0 6 12 r> 5 0 1 10 9 4 2 3 10 11 3 3 5 9 12 3 2 7 8 3 0 2 6 12 2 2 8 6 3 1 0 2 2 12 1 0 11 2 II. Schenk H. Moes J. Weijers V. Hartman Hoogenes A. L. de Heer Keizer M. Bol H. Zweegmari G. de Wagt L. Gortzak J. Westerlaken KATWIJK AAN DE RIJN „ECHO DER DUINEN" Viert zijn 3e lustrum Ter gelegenheid van zijn 3e lustrum zal het Chr. Dames- en Meisjeskoor „Echo der Duinen" 18 Maart a.s. in de Ned. Herv. Kerk een voorjaarsuitvoering geven. Aan deze uitvoering, clie ditmaal in het teek en van het naderend voorjaar za 1st aan, verleent de bekende Leidsche zangeres mej. Rosine Gaykema solistische medewerking. Door omstandigheden en bij uitzondering zal de directeur de heer I-Ian Zirkzee, zelf de pianobegeleiding verzorgen. Van tevoren, van 7 uur tot half acht bestaat er gelegen heid het bestuur gelukwenschen aan te bieden. We veronderstellen dat velen hier van gebruik zullen maken. Het bestuur geeft steeds de beste krachten aan het koor en een blijk van waardeering is dan ook zeker op zijn plaats. Het 'tegenwoordige bestuur is als volgt sa mengesteld: mej. W. Koelewijn, le pres.; mej. Bep van Klaveren, 2e pres., mej. J. van Beelen, le secr.. mej. G. de Vries 2 secr.; mej. M. Zuijderduijn, le penningm. en. mej. D. Verhoef, 2e penningm. 1 KATWIJKSCHE DAMCLUB Donderdag hield de Katwijksche Damclub (K.D.C.) haar 3e jaarvergadering in haar clubgebouw. De voorzitter, de heer L. üe Haan, opende de vergadering met een har telijk woord van welkom en roemde de sportiviteit der leden. Er is altijd een eens gezinde samenwerking. Spr. memoreerde als spelleider nog het verloop der wedstrij den en constateerde een flinke vooruitgang Na dit openingswoord kreeg de secretaris, de heer A. Wassenaar, gelegenheid zijn verslagen uit te brengen, welke ook getuig den van een gezond clubleven. De club telt op heden 37 leden. De penningmeester, de heer T. Tan Boe len, bracht hierna zijn financieel verslag uit, waaruit ibleek, dat er nog een batig saldo in kas is. Boeken en bescheiden zijn gecontroleerd door de heeren W. Böttcher en J. C. van Rijn en in de beste orde be vonden. De aftredende bestuursleden, de heeren Jac. van Elk en A. Wassenaar, wer den bij acclamatie herkozen en aanvaard den hun benoeming. Nadat nog enkele ver- eenigings?aken waren behandeld, volgde rondvraag, waarin de voorzitter nog enkele mededeelingen deed over de a.s. kampioen» wedstrijden, waarvoor een groote animo bleek te bestaan. Hiermede was het officieele gedeelte af gehandeld en werd overgegaan tot de gong wedstrijd, die in een zeer opgewekte stem ming werd gehouden. In de pauze tus schen de gongwedstrijd had nog een kleine verloting plaats tot stijving van de kas. Aan het einde *Van den avond reikte de voorzitter met een toepasselijk woord ae prijzen aan de winnaars uit, KATWIJK AAN ZEE STAND WERKLOOSHEID Bij het bureau voor Arbeidsbemiddeling stonden heden 8S6 personen als werkloos NED. CHR. BOUW ARBEIDERSBOND De plaatselijke afdeeling van bovenge noemde Bond kwam in „Casa Cara" in jaarvergadering bijeen. De voorzitter, de heer KI. v. d. Bent, opende deze vergade ring met het lezen van Ps. 1, waarna hij voorging in gebed. Na een kort openings woord volgde nu bestuursverkiezing. De af tredende bestuursleden, de heeren H. Ouds hoorn, W. Rous, P. Guijt en KI. v. d. Bent, werden weer herkozen terwijl in de plaats van den heer P. Plolcker Werd gekozen de heer K, v. d. Pas. De heer G. van Riet werd als penningmeester benoemd. De voorzitter richtte thans het woord tot den heer P. Plokker, die de afdeeling door vertrek naar Utrecht gaat verlaten. Hij bedankte den heer Plokker voor al hetgeen wat hij in de afgeloopen 3 jaar als penningmeester voor de afdeeling heeft verricht. Door het hoofd bestuur is de heer Plokker benoemd als ad ministrateur van de afd. Utrecht, Na een uitvoerige rondvraag sloot de voor zitter deze vergadering met dankgebed. DIEFSTAL VAN IJZER Bij den reeder S. in de Zuidstraat ls een partij ijzer, ruim 100 Kg., ontvreemd. Door de politie werden als verdacht aangehou den V. en L., die na op het politiebureau te zijn verhoord en te hebben 'bekend, weer in vrijheid werden gesteld. KOUDEKERK GESLAAGD Mej. Jans A. Reijneveld slaagde te Den Haag voor het examen van leerares in het costuum- en mantelvale. LEIDERDORP JUBILEUM ALGEMEEN ZIEKENrONDS LEIDERDORP EN OMSTREKEN Het Algemeen Ziekenfonds Leiderdorp en omstreken herdacht deizie week, dat het 25 jaar geleden was, dat deze Vereeniging zich afscheidde van Patrimonium en een zelf standig fonds werd. Gedurende deze 25 jaar heeft de heer G. van der Beek, als voorzitter, op lofwaardige wijze de i'nelangen van het Alg. Ziekenfonds behartigd, welk feit met veel luds'er werd gavieri De secretaris, die heer A. Cats, memoreer de hetgeen de voorzitter voor het fonds heeft gedaan gedurende de 25 jaren en bood hem namens het. bestuur een tafelkleed aan. De leden hebben .den jubileerenden voor zitter. ten zeerstQ yeiraatl.«iet^een1 huiska mermeublement (2 fauteuils, 4 stoelen en een tafel), hetwelk hem door den heer Ouds hoorn namens de leden werd aangeboden. De Voorzitter, getroffen door deze uitin- m van dankbaarheid voor zijn arbeid, sprak zijn dank uit voor de hartelijke 10e- spraken en voor de prachtige geschenken. Hierna werd de eerewijn geschonken en verliep de verdere avond onder gezellig sa menzijn. SPORT EN VRIENDSCHAP Alhier is opgericht een konijnen-sportiver- eeniging genaamd Sport en Vriendschap. Het voorloopig bestuur bestaat uit de heeren A, Bruines, voorzitter, J. de Jong, secretaris en O. Voorma, penningmeester. Nieuwe le den kunnen zich opgeven bij den secretaris, adres van der Doesstraat 29. LISSE OPBRENGST BAZAR Naar wij vernemen is het resultaat van de gehouden Bazar ten bate der Ned. Herv. Kleuterschool dat een bedrag van f 500 aan den penningmeester kon worden afge dragen. EERSTE LUSTRUM NED. HERV. MEISJES VEREEN. De Ned. Herv. Meisjesvereen. „De Zon- zoeksters" hoopt Dinsdagavond a.s. baar 5e jaarfeest te vieren. Het programma ziet er zeer aantrekkelijk uit. COLLECTE VOOR DE BLINDEN Voor de bekende Inrichting voor tewerk stelling van blinden te Amsterdam hebben B. en W. vergunning gegeven tot het hou den van een collecte in ,de week van 15 tot 20 Maart. NOORDW1JK CREMATIE L. W. TAPPENBECK Gistermiddag had te Driehuizen-Wester- veld de crematie plaats van het stoffelijk overschot van den heer Ludwich Wilhelm Tappenbcck, voormalig directeur van het Kuis ter Duin te Noordwijk aan Zee. Vele vrienden en zakenrelaties waren sa mengekomen in de auta om dezen begaafden mensoh de laatste eer te bewijzen. Onder de aanwezigen merkten we o.a. op den voorzit*er van den Bond van Hotel- Restaurant en Café-houders „Horecaf". den wethouder van Noordwijk. den heer E. L. de Witt, namens hlet gemeentebestuur, den heer v d. Meulen, voorzitter van de Vereen, v. Vreemdelingenverkeer „Noordwijk Vooruit", den heer Liefferink, namens Mij „Zeebad" en vrijwel alle groote pensionhouders uit Noordwijk. Als eerste spreer trad de voorzitter van „Horecaf" naar voren. Als hoofdbestuurders van „Horecaf" hebben wij het voorrecht ge had u te mogen loeren kennen als een be scheiden mensdh met een hoogstaand ka rakter, aldus spr. Gij stond aan het, hoofd van een groot bedrijf, dat onder uw bekwa me leiding tot ver over onze grenzen een groote reputatie, genoot. Ook Noordwijks naam als badplaats mocht, dank zij uw werk, in alle landen dei; aarde een groote bekend heid verwelven. Hierna sprak de heer Liefferink, die na mens de Mij. „Zeehal" hier een woord van dank en van diepgevoelde erkentelijkheid uitte voor alles, wat onder kundige lcjlcling van den overledene in de badplaats is tot stand gebracht Daar de burgemeester door ambtsbezighe den verhinderd was, trad als laatste spreker de heer E. L. de Witt, wethouder, naar voren, die namens het gemeente-bestuur van Noord wijk o.m. zeide: Het is wel een feit, dat wanneer we in ons geliefd Noordwijk rond zien, steeds de naam Tappenbeck in onze herinnering komt en onze gemeente, door zijn werk, tot ver buitlem onze grenzen een grooten naam verkreeg. In dit uur grijpt de werkelijkheid van den dood ons diep aan en het ook voor ons een herinnering is, dat straks de tijd gekomen zal zijn voor ons zelf. Moge gij ervaren, be droefde familie, dat ook gij eens- zult mogen zeggen, evenals hij, dien wij hier den laat st en eer bewijzen: „Wij1 hebben niet voor niets geleefd". De heer Wolf Tappenbeck sprak namens alle familieleden een woord van hartelijken danik voor de groote belangstelling. NOORDWIJK AAN ZEE A. H. KIESVEREENIGING Red. Mr. H. Bijleveld Vrijdagavond sprak voor de A. R. Kiesvereen. Mr. H. Bijleveld(i van Amsterdam over ,,Om heilige goe deren". De strijd van deze dagen aldus spr., dringt tot bezinning. Ons wordt ver weten, dat wij onbruikbaar zijn, daar wij buiten het leven zouden staan. Ander zijds, dat wij eigengerechtig zijn. Aldus Albarda, die beweerde niet bij de on- christelijken geduwd te willen worden. Doch de Christen is niet eigengerech tig, want hij ziet in het revolutionaire het consequent menschelijka Het won der komt als hij het leven mag ingaan met God. Die balsem in zijn wonden giet. Zou zoo iemand buiten het ieven staan? Dit ministerie heeft getoond voor de noo- den van het leven veel te willen doen. Ver wijt van de S.D.A.P. hieromtrent is zeker ongegrond in dezen tijd, nu bij hen zelf zooveel tegenstrijdigs geleerd wordt. Geme moreerd wordt socialisatiera.pport, medezeg genschap, Planwirtschaft, ontwapening die achtereenvolgens bij de verkiezingen opgeld deden en vervolgens werden opgeborgen Nu komt het Plan van den Arbeid. Dit zal dezelfde weg gaan. Als nieuwste lichtpunt verschijnt de N.S. B. Wat ze willen weten de meeste N.S.B.-ers zelf nog niet. Alleen aieerbcuken wat ze te genkomt. De C.D.LT. is nog christelijk, noch demo cratisch. noch een unie. f Gaat er om het. stoffelijke, dan komt het geestelijke vanzelf. Haar program bevat het staatspensioen, terwijl zij de onbereikbaarheid ervan wel kan bevroeden en gedenkt de mobilisatie- slachitoffórs, arme boeren middenstandem en alle anderen die onder de crisis lijden. De uitvoering van'dit program zou minstens 110 millioen kosten. En bezuinigen willen ze niet dan op de bewapening. Hebben de A.R. dan geen oog voor de nooden van dezen tijd? Ons land doet voor zijn werkloozen het meest. In vele landen verdient een werkman nog minder dain bij ons de steun bedraagt. Dat komt omdat mep -keerde togen een zuinig beleid. Bij ons is het vermogen ver minderd met vijf milliard nationaal inko men met 40 pet. En nu kunnen we toch nog doen wat we doen. We behoeven niet te blo- over ons ministerie. Bij het open oog voor sloffeüjken nood past open oog voor geestelijken nood. Niet de mensch kan de moeilijkheden oplossen. Er werken geeste lijke factoren. Deze tijden overkomen ons niet ongewaarschuwd. „Als wij Zijn wetten verbreken, Zijn touwen verscheuren willen, zoo zal een haastig verderf ons overkomen, indien Zijn toorn maar een weinig zoude ontbranden" zegt de profetie. En dan komt de roep: Terug tot de ordeningen Gods. Ook buiten onzen kring ziet men dat de heilige goederen bij het Calvinisme het veiligst zijn. Zie naar het buitenland: dictatuur is er of anarchie. Doch alleen de Kerk verzet zich. In Duitschland beloofde men in 1933 aan de Kerk vrijheid, het ongeloof moest uitge roeid. Het werd: Ludendorf mag vrij spre ken; de predikanten worden vervolgd. In Spanje en Frankrijk worden de regeerin gen meegesleurd door de verwarrende stroo mingen. Dit is ook bij ons niet ondenkbaar. Gezag moet er zijn bij de gratie Gods. Dit houdt tevens in de vrijheid van de eigen levenskringen: de Kerk en het gezin. Dit is anders bij Communisten en N.S.B. Bij de laatste wel de belofte; maar „de Kerk mag niets zeggen, dat tegen het nationale leven is". Communisten maken het gezin los. Beide richtingen eischen het kind op voor (de Staat. De zwaardmacht van de Overheid is amb telijk. Wordt door de Bergrede haar niet ontnomen. Daaraan kunnen dan ook voor eenzijdige ontwapening geen argumenten ontleend. In deze verkiezingsstrijd moeten ■wij moedig zijn en op God vertrouwen. Ds W. B ij 1 e v e 1 d van Haarlem, sprak een slotwoord over „Altaar, tent en put". Toen Izak uit der Filistijnenland kwam en zich te Berseha nederzette, bouwde hij eerst een altaar. Dat moest de tent, die volgde heiligen. Tent, symbool van huise lijk leven; de put teeken van de arbeid, die mede geheiligd wordt door het altaar. De priesters moesten gezalfd worden aan hoofd, hand eri voet. Zoo' ook moet ons denken en arbeiden Gode gewijd zijn. RIJNSBURG EXCELSIOR A.s. Donderdagavond half acht hoopt de Chr. Gem. Zangvereen. „Excelsior" een uit voering te geven in de zaal voor Chr. Prot. Belangen. CHR. NAT. WERKMANSBOND De jaarvergadering van de afd. Rijns burg is wegens ziekte van den hulppredi ker den heer Van Heyst uitgesteld. Ze zal nu a.s. Donderdagavond gehouden worden. Aanvang half acht. GEREF. MEISJESVEREEN. De drie Geref. Meisjesvereenigingen ho pen gezamenlijk haar .15e jaarvergadering te houden in de Geref. Kerk aan het Ra penburg. Ds. v. d. Loo zal de leiding hebben van dezen avond, SASSENHEIM UITVOERING „CRESCENDO" Gisteravond gaf het Chr. Fanfarekorps „Crescendo", onder leiding van haar direc teur, den heer W. J. Smolders, haar jaar- lijksche uitvoering in de Geref. Kerk. Ondanks het. slechte weer was het bezoek goed. een talrijke schare vulde het kerkge bouw, waaruit de groote sympathie bleek waarin de vereeniging zich bij den voort- duur mag verheugen. En ook ditmaal heeft zij haar reputatie geen oneer aangedaan, maar gaf zij bijna feilloos een groot en muzikaal hoogstaand programma ten beste. Niet alleen dat de heer Smolders zich een uitstekend dirigent toonde, die zijn man netjes als het ware „aan de stok" heeft, ook zijn groote paedagogische talenten blijken uit de uitvoering. Waar door dilettanten dergelijke hoogstaande muziek wordt ge boden moet voor directeur en leden een in tense studie achter den rug zijn. Technisch was alles wat werd uitgevoerd •volkomen onder de knie. de stemming onberispelijk en de klank en nuanceering somtijds zoo fijn en subtiel, dat men niet zou denken met een fanfarekorps te doen te hebben. Reeds dadelijk bleek dit uit de Ouverture de la fête du village voisin van Boieldieu. waarmede het concert werd geopend. Deze mooie, frissche ouverture eischt een zeer soepele techniek en absoluut reine stem ming om tot haar recht te komen, aan welke beide factoren uitstekend word vol daan. De Suite Scènes pittoresques van Masse net volgde hierop. Van de vier deelen, waar uit deze suite bestaat, is vooral het An gelus van bijzondere bekoring. Voor het eerst werd ten gehoore geebracht de Arlesienne suite van G. Bizet, Voor 'de beide solisten in het Menuet hebben we niets dap lof. Het zeer bekende maar lang niet gemakkelijke Farandole werd met suc ces gespeeld. Eveneens voor het eerst hoorden we „SI- gurd Jorsalfar" van E. Grieg. De beide eer ste deelen, Prelude en Intermezzo, zijn eenigszins onbekend, al geven zo duidelijk de eigenaardige wijze van schrijven van den componist weer. Het derde deel, de bekende Huldigingsmarsch, gaf de vereeni ging gelegenheid haar naam eer aan to doen door in een. crescendo en machtig forte bet klankgehalte, waarover het korps ook aan het einde van een concert kan be schikken, te demonstreeren. Tusschen deze nummers werden nog ge spoeld Traumerei en Koraal (Psalm 42) van R. Schumann en Ehre sei Gott van Mendels sohn. Het plechtig karakter van deze num mers vindt vooral in een goede koperbezet ting haar juiste uitdrukking. Het gespeelde koraal gaf daarvan een mooi bewijs. Ook thans weder werd de uitvoering af gewisseld door een bespeling van het kerk orgel. De Geref. Kerk van Sassenheim be zit een instrument, waarvan de kwaliteiten niet genoeg kunnen worden gewaardeerd en mej. Jo Zandbergen, die wij nu j-eeds verschillende malen in samenwerking met „Crescendo" mochten 'hooren, weet op art'stieke wiize van die kwaliteiten nartij t« trek'mn. Het koor „Sing unto God" uit Judas Macenhaeus van G. F. Handel boeid» door zijn volle klank en de technisch zeer zware en onberispelijk uitgevoerde Toc cata in G-rnajeur van Dubois gaf ons niet alleen machtige accoorden, maar ook sub- tide teere gedeelten in een prachtige re- gistraUa_ea gladAa lactoiek Mjti. Zand bergen had dan ook in het welslagen van den avond een groot aandeel. Aan het slot werd door den heer P. J- Vercouteren aan directeur en leden van „Crescendo" en aan mej. Zandbergen dank gebracht voor het kunstgenot van dezen avond en gewezen op het hooge doel dat daarin wordt nagestreefd, werkzaam te zijn tot eer van onzen Schepper. Nadat gezamenlijk gezongen was ,,'k Wil u, o God, mijn dank betalen" sloot de lieer Vercoutcren met dankgebed. E. H. B. O Bij het gehouden examen voor E. II.. B. O zijn geslaagd de dames: A. Berg, A. Bis- schops, A. Dunkelman. H. C. van Gent, M. de Ligny, A. van Rijn, I. v. d. Voort T. v. d. Voort en D. Drost, allen alhier; G. Bots. D. Colijn te Voorhout: M. v. d. Horst te Warmond; alsmede de heeren: P. Bij, C. J. de Bruyn, P. Ciggaar, P. L. v. d. Geest. J. P. de Greef, H. C. de Hollander. G. Snip. G. C. Waasdorp, allen te Sassenheim; D. Beugelsdijk, H. Kortekaas te Warmond. ZANGUITVOERING De Herv. Zangvereeniging „De Lofstem" en het kinderkoor „De Juichende Kinder schaar" gaven in het Ned. Herv. Vereeni- gingsgebouw een uitvoering, die ten volle geslaagd mag heeten. De directeur, de heer Jac. Smittenaar. van Wassenaar, heeft met deze zangvereeni ging al vele succes-avonden gegeven en ook dHmaal slaagde de heer Smittenaar er in een mooie zangavond te geven. De avond werd geopend door den eere voorzitter, Ds. W. G. Kriikamp, die even eens een slotwoord sprak. Met dankbaarheid mogen de vereenigin- gen op dezqn avond terugzien. BRAND Gistermorgen ontstond brand in een op slagplaats van bakker van V. alhier. De brand werd door omwonenden spoedig ont dekt. en door de brandweer met een slang op de waterleiding gebluscht De schuur brandde geheel uit. VOORSCHOTEN AANLEG WANDELPARK Na het besluit in de vergadering der ge meenteraad, van Zaterdag j.l., om met den huurder van den grond van het R.K. Arm bestuur deze zaak financieel te regelen, is deze week met de uitvoering van het plan begonnen. De heer Ekelschot van Alphen a. d. Rijn, uitvoerder van het plan, vertegenwoordiger der Ned. Heide Mij, was zoo welwillend ons enkele inlichtingen te verstrekken, Het geheele plan beslaat een oppervlakte van pl.m. 27000 M.2. Het wordt aan de noordzijde, door de Elzelaan, oostzijde, door eeji aan te leggen weg, achter de woningen aan den Leiden weg, vanaf de Elzelaan, tot den toegangsweg langs,het ge meentehuis; en aan de westzijde, door een tocht, die dwars door het land loopt, parallel met de spoorbaan. Aan de zuidkant zal het park eindigen ongeveer bij de ingang de openbare school. De vier toegangswegen zullen worden: de Elzeliaan, het pad langs de oude burgemees terswoning; het pad langs de openbare school en aan te leggen weg, vanaf de Wijngaarden- laan, langs de woning van Notaris Caron. Er zal een vijver worden gegraven met een oppervlakte van ongeveer 5500 M.2, die komt aan de oostzijde tusschen de ingangen langs de openbare school en die langs de oude burgemeesterswoning. Twee plantsoenen zullen worden aange legd, waarvan één bij de Elzelaan en één ii de zuid-westhoek. In het laatste komt in het midden een verhooging ,welke uitzicht geeft op de omgeving. Door het geheele park komen wandellanen, welke ook toegang geven tot de plantsoenen. De grenzen van het park en de wandel wegen, zullen met boomen worden beplant, terwijl op de ruimte tusschen de wegen en plantsoenen grasgazons zullen worden ge plant. Het werk zal worden uitgevoerd met toestemming van den betrokken minister in- werkverschaffing. Er zal worden gewerkt met pl.m. 50 arbeiders en men denkt het werk dan in a 4 maanden klaar te kun nen krijgen. De uitvoering van dit plan is een mooi werk-object voor de werkloozen. ■Het uitgevoerde plan zal de aantrekkelijk heid» voor ons dorp ongetwijfeld zeer ver- hoogen. RIJWIELDIE F Door den heer Smoorenburg, Leidsche weg werd aangifte gedaan bij de politie, dat damesrijwiel hetwelk even onbeheerd had gestaan, was gestolen. VERGADERING KIESVEREEN. N. EN O. Gisteravond vergaderde de AR. Kiesver een. „Nederland en Oranje" om half acht het lokaal achter de Geref. Kerk, onder leiding van den voorzitter, den heer D. Cuilenburg. Van Dr C. Beekenkamp te Leiden was schrijven 'ingekomen, dat hij bereid was op Dinsdagavond 30 Maart een verkiezings rede te komen houden. Door den secretaris werd voorgesteld declamator te vragen om in de pauze eenige nummers te declameeren. De vergadering ging hiermede accoord. Als afgevaardigden naar de Deputatenvergadering werden geko zen. de heeren J. D. v. Cuilenburg en J. Taal. Vervolgens werd behandeld de beschrij vingsbrief voor de Deputatenvergadering. Bij de rondvraag kwam ter sprake de pro paganda voor de verkiezingen. Door het bestuur zal worden zorg gedra gen voor propagandamateriaal. De vergade ring werd door den voorzitter met dankgebed gesloten. DEN HAAG Oud-Strijders boerenoorlog Verzoekschrift Hcrinneringsmedaille 's-GRAVENHAGE, 12 Maart. Men schrijft ons: Zij, die deel hebben genomen aan den Boerenoorlog in de jaren 1899—1902 en hun leven hebben veil gehad voor de goede zaak van de Republieken, Transvaal en Oranje Vrijstaat en zij, die als doktoren, verpleeg sters, verplegers, de gewonden en zieken hebben verzorgd en ook diegenen, die op andere wijze aan de beide republieken in die donkere dagen diensten bewezen heb ben, zullen binnenkort met wilwillen- de medewerking van dr. H. D. van Broekhuizen, gezant der Unie van Zuid-Afrika, een verzoekschrift rich ten aan den minister van Spoorwegen, Haven en Defensie van de Unie van Zuid-Afrika, opdat ook aan hen worde uitgereikt de herinneringsmedaille welke eenigen tijd geleden aan de daarvoor in aanmerking komende Scandinaviërs is uitgereikt. Nadat als gevolg van een oproep in de dagbladen ongeveer 130 Nederlanders zich aangemeld hebben, is er een voorloopig comité opgericht bestaande uit: Mr. J. C. Kakebeeke, P. J. van Dodeweerd, F. Oud- schanz Dentz, J. C. Lutkie en F. A. van der Dit comité zal op 16 Maart door dr. H. D. van Broekhuizen ontvangen worden. Aan den gezant zal een concept van het verzoek schrift ter beoordeeling worden aangeboden., Mocht de inhoud de goedkeuring van den gezant wegdragen, dan zal zoo spoedig mo gelijk een vergadering belegd worden van, belanghebbenden. Zij die den oproep in de dagbladen niet gelezen hebben en meenen in aanmerking te komen voor de herinnerings medaille en dus nog niet hun naam en adres, hebben opgegeven, gelieven dit alsnog te doen aan den heer F. A. van der Loo, van. Diepenburchstraat 154, den Haag. GODSDIENST OEFENINGEN VAN 14—21 MA-ART LEIDEN Geret. Kerk (H.V.) (Gerecht 10) fi uur D$ v d Vloed Chr. Geref. Kerk 10 en 6 u Ds Jansen Geref. Gemeente (Nieuwe RUn) 10 en 6 uur Leesdienst Donderdagav. 8 u Ds Verhagen, v Middelburg AtPHBN a. d. IUJN Ned. Herv. Kerk Jullanastraat 9.30 U. Da Stehouwer. (H. A.); 6\<3 u Da Odé van Koudekerk (Dankz.) Hulpkerk Couwalula. 6% uur Ds de Bruin Ivinderkerk Bethel geen dienst Mnrtha-Stlchtlng 10 u Da MeUer Evangelisatie. (Hooftstraat). 9.30 Uj en 6.30 u Ds Steenbeek, van Oudewater Geref. Kerk (Raadhulastraaat 10 u Ds Mulder; K Uj Ds Bosch De Ruyterstraat 10 u Os Bosch6 u Ds Mulder ■Hooftstraat 10 u Preeklezen; .4^ u Ds Hartkamp Chr. Geref. Kerk (v. Reedestr. 9% en 6 uur Ds v d Ven, van Den Haag Lokaal van Monderslooatraat 9.30 en 6 uur HAZERSWOIJDB Ned. Herv. Kerk. 9.30 u. en 6.3») u. Ds Klehl Vm. Biduur g%was Geref. Kerk. 9.30 u, en 6.30 H. Ds Heuzeveldtj HTLLEGOM Geref. Kerk 10 en 6 u Ds Krabbe Chr. Geref. Kerk. 10 U- en 5 u. Ds Hendrikeen Ned. Herv. Kerk. 10 u. en 6 u. Ds Eerhard Ned. Herv. Kerk. 9.30 u. Ds Verwaal KATWIJK AAN DEN RIJN KATWIJK AAN ZEE Geref. Kerk. 10 u. en 6 u. Ds Ingwersen Geref. Gemeente (Remisestraat) 10 u en 6 u Leesdienst KOUDEKERK Ned. Herv. Kerk 9.30 u Ds Odé; 6.30 u Ds Ste-i houwer, van lphen Geref. Kerk 9VSs en 6% Da. Haspers LEIDERDORP Ncd. Herv. Kerk. 10 u. en 614 i- Os Streeder Geref. Kerk 9% en 6% u Ds Dök LEI MUIDEN Ncd. Herv. Kerk 9^5 u. Ds. Jongens Geref. Kerk. 9.30 u. e: Ds Aaiden Ned. Herr. Kerk. 10 u. en 6 u. Ds Tichelaar. Geref. Kerk 9% en 4 u Ds Ruys Leesdien; NOORDWTJK-BINNEN f.30 u. Ds Visser Geref. Kerk. 10 u. en 5 u. Ds Bouma V-m. Voorber. H. Avondmaal Geref. Kerk (H. v.>. Egh de Grootstraat). 10 u Leesdienst; 3 u Ds v d Vloed Ds van Noort OEGSTGEEST Ned. Herv. Kerk (Groene Kerkje) 10 u (Jeugddienst). Ds Jansen Schoonhoven Pnnlunkerk -0 u Dr van der Voet. van Haarlem; 5 u Bidiy.r gewas, Ds Jansen Schoon Geref. Kerk. 10 U. RIJNSnURO d Loo. 6 u. dezelfde kris 6.33 u. Ds Erlnga. org) 914 uur D» 4 u. Ds Broeketro. dezlel 9^4 SASSENHEIM Ned. Herv. Kerk. 13 u. en S u. Ds Krökamp Geref. Kerk 9V4 en E u Ds Kuiper Chr. Geref. Kerk 10 en 6 u Ds de BrutJne Ned. Herv. Kerk. 10 t i 61 u. Ds Steenbeel VF.rnT.EÏDSCHENDAM Ned. Herv. Kerk 10 en 6 u Ds Vermet Geref. Kerk 10 en 5 u Ds Boukema VOOR«"HOTF\T Ncd. Herv. Kerk. 10 u. Ds Fortgens. 3s Rortgens Geref. 'Kerk. 10 u. Ds Houtzagers ?rk. 9 en 6% u. Ds. Doe Kerk u Ds DoornenbaT,

Nieuwe Leidsche Courant | 1937 | | pagina 7