SUKRISTOL BEKWAAM EN ENERGIEK VERTEGENWOORDIGER Elke week - Natuurlijk in VOORBURG ZATERDAG 13 MAART 1937 MACHTEN IN DE MIDDELLANDSCHE ZEE Met het beëindigen van den Abessijnschen oorlog en het in Januari j.l. tot stand ge komen „gentlemen's-agrecment" in de Mid dellandsche Zee is de Britsch-Italiaansche tegenstelling, wij wezen hierop reeds eerder, in geenen deele voorgoed uit de wereld verdwenen. De betreurenswaardige veldtocht in Oost-Afrika fungeerde in zekeren zin slechts als een barometer, di duidelijk aangaf, hoezeer de fascistische macht, al werd zij door velen onderkend, reeds was aangewassen. Londen durfde ten slotte, toen zelfs de dreiging van een vloot- ontplooiïng in de Middellandsche wateren geen baat bracht, het toch nog onvoorziene conflict met het land der „schoorsteenvegers en orgeldraaiers" niet aan. Daarvoor stond te veel, en niet uitsluitend aan prestige, op het spel. Doch het hield zich voor gewaar schuwd, en de studie-reizen, in later maan den zoowel door marine-minister sir Samuel Hoare als Edward VIII in het oostelijk zes bekken ondernomen, eerstgenoemd? arbeidde als marine-technicus, de ander als „ambassador of goodwill", hadden geen ander doel, dan voor een nieuwe groepee ring van krachten het terrein te verkennen. Het Middellandsche Zee-accoord fungeerde daarop min of meer als heksluiter; de toe stand van openlijk wantrouwen en van gespannen pers-polemieken werd er door beëindigd; niet echter het koortsachtig voortwerken achter de schermen. Het ge weldige bewapeningsprogramma, dat sinds dien aan het Lagerhuis werd voorgelegd Hoare verlangde juist dezer 'dagen den nieuwbouw van 80 marine-bodems, legde daarvan duidelijk getuigenis af, al zou men de zaak verkeerd interpreteeren, zoo men daarin e>en geste zag, uitsluitend tegen het Italië van den Duce gericht. Het Brit sche Empire kent naast hem nog andere vijanden „in spe", eventueel Duitscliland er het Land van de Rijzende Zon. Wanneer wij in het oog vatten, op welk terrein de Britsche en Italiaansche belan gen elkander in hoofdzaak kruisen, n.l. het oostelijk Middellandsche Zeebekken, dan behoeft het weinig nadere toelichting, dat deze wateren niet in de eerste plaats op zichzelf genomen van groote strategisch? waarde zijn, doch voornamelijk door wat er achter ligt: Suezkanaal en koloniaal Afrika, waarin Italië thans twee belangrijke ge- (bieden bezit, Libye en Italiaansch-Oost- Afrika, welke op den duur een bedrei ging voor Egypte en den Britschen Soedan kunnen vormen. Want Rome heeft het beeld van een herleefd oud-Romeinsch imperium voor oogen, gelijk het ook in jeerstgenoemde kolonie reeds thans weder de voetsporen van zijn groote voorouders drukt. Het hierbij afgedrukte kaartje geeft een fceeld ervan, hoe de posities van Groot- tBrittannië zicih thans in het oostelijk bekken verhouden. Ten zuiden van de Italiaansche luchtbasis Syracuse bezit Engeland het eiland Malta, dat echter juist door de op komst van eerstgenoemde stad als militaire luchthaven goeddeels zijn beteekenis heeft ingeboet. Noord-westelijk van Malta bevindt zich het Italiaansche eiland Pantellajria, een echt dwars-in-den-weg tusschen het Noord Afrikaansche Tunis en het eiland Sicilië. Dit Pantellaria wordt, thans door de fascis ten uitermate versterkt, zoodat het een geduchte poort kan gaan vormen, om het oostelijk bekken af te sluiten. Tenslotte zijn zoowel Tripolis als Tobroek belangrijke steunpunten, niet slechts voor de Italiaan sche marine, doch evenzeer voor de lucht macht, die van hieruit niet alleen naar Egypte, doch eveneens naar den Britschen Soedan zou kunnen worden gedirigeerd. Is, gelijk wij vaststelden, Malta door dit alles een zeer verzwakte Britsche positie geworden, Alexandrië, op de Egyptische kust, blijft een Britsche post van groote beteekenis, en in dit gedeelte der Middel landsche Zee is het dan ook, dat Londen zich een nieuwen machtsdriehoek bouwt De basis daarvan rust op Alexandrië en Haifa, de stad in Noord-Palestina, waar de pipe-line"', de groote olieleiding uit Irak, de zeekust bereikt Haifa paradeerde in de maanden van den Abessijnschen krijg- met een geheele vlootflottielje Britsche oorlogs schepen. Het is voor de ravitailleering der Wloot dan oolc van waarlijk onsdbafcbaar be lang. De top van den driehoek zal komen te rusten op het Britsche eiland Cyprus, het welk minister Hoare niet tevergeefs met ëen langdurig bezoek heeft vereerd. Het zal een militaire en maritieme sterkte van den eersten rang worden; het Empire behoeft waarlijk wat dit betreft niet op de kosten te zien. Zoo teekenen zich dan nu de krachtlijnen met steeds meerder duidelijkheid af. Terwijl Hoare thuis zijn technische plannen met behulp van fabelachtige sommen hun mate rieels verwezenlijking bezorgt, reist Musso lini in persoon naar Libye, waar een groot Bche vlootschouw op de reede van Tobroek een integreerend onderdeel yan zijn in- Bpectie-tocht vormt Inmiddels is het gentlemen's agreement In volle functie! Is het wel iets anders dan De Spaansche burgeroorlog WORDT FRANCO BINNENKORT REGENT VAN SPANJE? De stad Guadalajara onder geschutvuur Berichten, te Parijs langs diplomatieke kanalen uit het nationale Spaaije ontvan gen, schijnen te bevestigen, dat generaal Franco het voornemen heeft, na de in neming van Madrid een regentschap in te stellen en zelf de titel van regent aan te nemen. Dit wordt zoo uitgelegd, dat Franco in ieder geval van plan is, in de toekomst de monarchie te herstellen, vermoedelijk door een volksstemming. Men meent even wel, dat dit eerst na lange tijd zal geschie den. Franco's plan zou de goedkeuring van Groot-Brittannië hebben. Volgens betrouwbare schattingen heeft de burgerorlog tot dusver vijf-en-twintig mil liard peseta's gekost en voorts geleid tot staking van alle economische bedrijvigheid. Franco is daarom voornemens, den oor log zoo spel mogelijk te beëindigen. Hij is evenwel vastbesloten de krijg met do wa pens en niet door onderhandelingen tot een zegerijk einde te voeren. Generaal Mola ver klaarde naar aanleiding hiervan: „Dc oorlog zal tot het einde toe worden voortgezet. Wanneer we Madrid eenmaal hebben, zul len we alle krachten concentreeren, om de resst van Spanje aan de Marxisten te ont rukken en bij het nationale Spanje in tc lijven". Spionnage in Madrid Naar officieel wordt medegedeeld, heeft de roode politie in de hoofdstad een om vangrijke spionnage-organisatie ontdekt. Het meerendeel van de leiders daarvan werd gearresteerd. De politie maakt voorts bekend, dat de organisatie bekend stond onder de naam „Espana una" en oa. ten doel had generaal Miaja te ontvoeren. Vijf-en-dertig personen, onder wie vijf politiemannen, zullen zich binnen een week in verband met deze aan gelegenheid voor het gerecht te verant woorden hebben. De politie verklaart ten slotte nog, dat zich in het bezit van de geheime organisa tie nauwkeuriere plannen bevonden van de vlieirtuighangars en fortificatiewerken van de hoofdstad en van de centrale front sector. Hoe de strijd vordert Terwijl de colonne van generaal M o c a r d o ondanks de slechte weersgesteld heid voor Guadalajara is aangekomen, .heeft de rechter-flank van de vijf cn twin tig duizend man sterke Noordelijke armee onder commando van generaal Mola haar stellingen meer naar het Zuiden verscho ven. Beide legergroepen vereenigden zich daarna bij Torrija en brachten daar haar batterijen in stelling, waarmede de stad Guadalajara onder vuur werd genomen. Inmiddels zijn de troepen van Mola ook door de stellingen van de rooden aan do weg naar Burgos heen gebroken en bedrei gen thans de volksfrontmilitie op d? Zuide lijke hellingen van de Sierra Guadarrama. Men acht het mogelijk, dat de roode ver- dedigingsjunta zich dientengevolge ge noodzaakt zal zien, alle in het Noord-Wes ten gestationneerde strijdkrachten terug te trekken. Daar Guadalajara slechts over zwakke fortificatiewerken beschikt alleen de in genieursschool is goed versterkt zijn de hoofdstrijdkrachten van de rooden bij Al- cala de Henares geconcentreerd. Generaal Miaja heeft het geheele garnizoen van Albacete naar deze frontsector overge bracht. De gevechten tusschen de Tajuna en Henares hebben plaats op de verkeersweg, daar het terrein geheel doorweekt is, zoo dat omvangrijke operaties daar onmogelijk zijn. De roode junta beschikt 'ten Oosten van Madrid niet meer over een gesloten ver- Voor' CORPULENTEN, DIABETICI. MAAGLIJDERS, PICNtCCERS Suiker maakt dik, SUKRISTOL NIET. Enorme besparing op Uw euikerrekening. Vooral bij bereiding van Rhabarber en andere veel suiker vragende spijzen. Onmis baar bij picnic. SUKRISTOL geeft geen bijsmaak; het is een zuiver product. In handige platte draaidoosjes h 400 stuks, slechts 25 cent Bij Apotheken en Drogisten. Import: 2L TEN HERKEL Hilversum. fAdv een tijdelijk „bestand", gelijk wij het zelf in den oorlog met Spanje indertijd gekend hebben? De vraag is slechts, of het ditmaal zich ook nog over zulk een lange periode als twaalf jaren zal kunnen uitstrekken, de wereld van thans leeft immers in aan zienlijk nerveuzer tempo. Tripolis LYBIË Ifcatiaar^cfi j "loot-cn juchtvAArt bAsL* GERARD ADRIAAN VAN SWIETEN TUINBOUWSCHOOL te Frederiksoord Opleiding in alle richtingen van den Tuin bouw M.O. 7 II.A. Schooltuin m. 13 kassen Vraagt prospectus. De Directeur. Md».) ZELFST. POSITIE Schriftelijke opleiding lot MAKELAAR In vaste goederen, hypoth., assnrantlën, door N.V. N. 0. S. - A m s t e r d a m-C. Prinsengracht 668 Telet. 34850 GRATIS PROSPECTUS OP AANVRAAG (Adv.) dedigingslinie. Haar troepen zijn verepreïd over het gebied tusschen Guadalajara en Alcala de Henares. Een duidelijk verdedi gingsplan valt dan ook niet meer waar te nemen. De Italiaansche vrijwilligers De Italiaansche luitenant Gaetano Bur- ruzo, die door de roode troepen met nog vier Italiaansche soldaten werd gevangen genomen, werd gisteren, door buitenland- sche journalisten ondervraagd. Hij ver klaarde. dat het totaal aantal Italiaansc'ie troepen in Spanje slechts veertig duizend bedraagt en voegde hieraan toe, dat de troepen zich vrijwillig hadden opgegeven voor Abessinië, doch veertien dagen voor het vertrek deelde men hun mede, dat zij naar Spanje zouden gaan, hetgeen zij goed keurden. Een der soldaten zeide dat hij dienst had genomen om naar Abessinië te gaan, doch dat hem toen hij aan boord ging, werd medegedeeld, dat zij naar Spanje zouden Op de vraag, wat hij in Spanje kwam doen, antwoordde de luitenant ,.'t fascisme vestigen". Een van de manschappen zeide nog, dat twintig procent van zijn bataljon deel ge nomen heeft aan de oorlog in Ethiopië. Hij zeide, dat een soldaat vijf lire per dag soldij ontvangt, terwijl de Regeering aan de gezinnen van de officieren in Italië twintig lire per dag uitbetaalde. De gage van de officieren bedroeg zestig lire per AMERIKA'S SOCIALE TROEBELEN Green verklaart Lewis den oorlog Green, de leider van de American Fe deration of Labor, heeft persoonlijk aan alle onderleiders instructie gegeven, dat rij de leden van het Committee of In dustrial Organisation (Lewis) uit het Amerikaansche vakverbond moeten ver wijderen, hetgeen beschouwd wordt als een feitelijke oorlogsverklaring aan het GI.O. Men ziet voorts in dezen maatregel den eersten stap naar uitsluiting van alle C.I.O.-vakvereenigingm uit de Ame rican Federation of Labor. Het conflict tusschen de vakvereenigingen zou hier mede zijn hoogtepun' bereiken. Inmiddels zet Lewis zijn campagne voort, oni parallel met het Amerikaansche Vak verbond ëen nie-uwe organisatie op nationale basis te stichten. Leiders van het C.I.O. ver klaren, dat zij eenvoudig overstroomd wor den me', verzoeken om toelating van locale en nationale arbeidersgroepen. Tegelijkertijd wordt het uitbreken van een staking in de brui nkolen industrie op 1 April a.s steeds waarschijnlijker wegens de onver zoenlijke houding zoowel van de niet-geor- ganiseerde arbeiders als van den onder lei ding van Lewis staanden mijnwerkersbond De onderhandelingen tusschen de General Motors en den vakbond van automobielarbei ders zijn gisteren plotseling afgebroken. De General Motors beschuldigde den bond er van in haar fabrieken in 20 dagen t.iids IS zit-stakingen te hebben veroorzaakt, terwijl de vakbond zijnerzijds den General Motors verweet, arbeiders, die bij de maatschappij werkzaam waren, op on rechtmatige wijze te hebben ontslagen. Hierdoor dreigt een nieu we staking uit te breken, tenzij de onder handelingen worden hervat. Daarnaast zijn nog 90.000 arbeiders In staking in negen Chrysler- en drie Hudson- faibrieken en in een Reo-autofabriek. HET CONFLICT BIJ DE GENERAL MOTORS De General Motors en de vereeniging van automobiel-arbeiders zijn het eens geworden op alle geschilpunt en, die de staking van Januari deden uitbreken. Indien heden de regeling door de gedele geerden der y aki vereeniging van automobiel- arbeiders wordt goedgekeurd, zal denzelfdcn dag nog het accoord geteekend worden door de leiders der vakvereeniging en Zondag door de yertegemvoordigers der General Motors. Een Lufth'ansa-toestel vernield Het gewone postvliegtuig van de .Deut sche Lufthansa", dat op weg was van Duitschland naar Zuid-Amerika, heeft giste ren wegens den dikken gTondnevel ndiet de luchthaven van Bafihurst kunnen bereiken. ïlet toestel werd vernield. Men vreest, dat de uit vier personen bestaande bemanning om het leven is gekomen. Bijna de geheele post. kon geborgen wor den. De poststukken zullen met de gewon postviiegboot naar Zuid-Amcrika worden overgebracht DU BI EUSE VORDERINGEN FIDUCIA-INCASSO'S - UTRECHT staat tot Uw dienst zowel op als zonder contract VRAAGT BEZOEK PROSPECTUS (Aio.) LONDEN KRIJGT EINDELIJK ANTWOORD 1 Berlijn en Rome over een West-pact De Duitsche rijksminister van buitenland- sche zaken von Neurath heeft gisteren Sir Eric P h i p p s, den Britschen am bassadeur te Berlijn, een memorandum over handigd over de kwestie van het sluiten van m nieuw pact voor West-Europa. Dit memorandum zet het standpunt der rijksregeering uiteen nopens de voorstellen der andere bij deze aangelegenheid betrok ken regeeringen, als vervo'g op de tot nu toe gevoerde gedachtenwisseling. Dit is geschied in overleg met de Italiaan sche regoering, welke harerzijds aan den Britschen gezant te Rome eveneens een do cument van gelijke strekking heeft ter hand gesteld Virginio Gayda schrijft in de officieuze „Giornale d'Italia", dat Italië zal medewer ken aan iedere pogins. welke beoogt, den vrede tusschen de naties te verzekeren. Lo carno nummer één heeft de bewijzen van nut geleverd, maar men moet terugko- tot de internationale omstandigheden 1925, indien men een tweede Locarno op de been zou willen brengen. Dit zou, naar het schijnt, de beteekenis zijn geweest van het Italiaansche antwoord op de Britsche nota van 17 November aan gaande een Rijn-pact. Gayda verklaart, dat het Fransch-Russiseh pact onvereehigbaar is met de tot stand- brenging van een nieuw Locarno en dat de tegenwoordige bedoelingen van Frankrijken Engeland slechts de mogelijkheden van een ctemationale overeenkomst, welke verwe zenlijkt zou moeten worden op eenvoudige, concrete en duidelijke basis, in den weg PROFITEERT! PRACHTIGE KANARIES. Drima dag- en avondzangers 2.50 en 3.—. Extra voorzangers 3.50. Popjes 1 0.50. Mannen Japnnsche Nachtegalen op zang 3-50. CORSTENS VERSCHUREN Oudste adres Helmond Mrfr. I GEVRAAGD door groote iirma met bekende artikelen voor het bewerken van de Stad ROTTERDAM: leeftijd 2535 jaar. Bij gebleken geschiktheid levenspositie. Alleen eerste krachten, die reeds meerdere jaren met succes Kruideniers hebben bezocht, komen in aanmerking. Serieuze sollicitaties, welke eigenhandig moeten worden geschreven, onder bijvoeging van afschriften getuigschriften, etc. in te zenden onder No. 3564 aan het Bureau van De Rotterdammer, Goudsche Singel 105, Rotterdam. Er wordt verzocht een eenvoudige, goedg ties worden streng vertrouwelijk behandi Amerikaansch protest te Berlijn Wegens beleedigende dagblad artikelen De ambassadeur der Vereenigde Staten te Berlijn heeft gisteren een bezoek gebracht aan het ministerie van buitenlandsche zaken, alwaar hij heeft geprotesteerd tegen de in de Duitsche pers verschijnende aanval len op de Vereenigde Sta-ten. De onderhavige artikelen moeten als een Duitsche reactie worden be schouwd op de onbehoorlijke taal van Laguardia den burgemeester van New York. De Brusselsche verkiezingscampagne De opening der verkiezingscampagne, waarin minister-president Van Zeeland en de rexistische leider Degrelle tegenover el kaar staan, wordt gekenmerkt door een ze kere zenuwachtigheid in de openbare mee ning. Voor de krantenkiosken worden luid ruchtige besprekingen en debatten gehouden, terwijl een rexistische bijeenkomst te Etter beek aanleiding tot betoogingen heeft gege ven. De auto van Degrelle werd omringd door menschen, die „Naar Berlijn" riepen. Politie en bereden gendarmerie moesten tusschenbeide komen. Egypte en de Volkenbond De Britsche regeering heeft het secreta riaat-generaal van den Volkenbond eon nota doen toekomen, waarin bijeenroeping wordt voorgesteld van een buitengewone zitting van de Volkenbondavergadering ten tijde van de eerstvolgende zitting van den Vol kenbondsraad, ongeveer 25 Mei a.s. Het doel der emitting zou zijn de toelating van Egypte tot den Volkenbond ze behan delen. Wanneer echter een Abessijnsche delegatie naar Genève mocht worden gezonden, zou de kwestie van het blijven van Abessynië in den Volkenbond en de tegenwoordigheid van Italië onder dezelfde omstandigheden als in September j.l. gesteld worden. In ieder geval zal op de buitengewone zit ting een rechter in het permanente hof voor internationale justitie gekozen worden. De dubbele moord te VHssingen De officier van justitie te Middelburg heeft vijfhonderd gulden uitgeloofd voor de gene, die inlichtingen kan verstrekken, wel ke zullen kunnen leiden tot de arrestatie van de(n) dader(s) van den dubbelen moord te Vlissingen. Jongen onder vrachtauto In bedenkelijken toestand opgenomen Gistermiddag omstreeks half twee is in de Maasstraat te Den Haag een 7-jarige jon gen, A. van K., wonende in de Hekkelaan, onder een vrachtauto geraakt, bestuurd door A. van L., uit Zoeterwoude. Het jeugdige slachtoffer dat behalve een schedelfractuur en een beenbreuk, ook ern stige inwendige kneuzingen had bekomen, werd in zorgwekkenden toestand door den Geneeskundigen Dienst naar het ziekenhuis aan den Zuidwal vervoerd. Het schijnt, dat de jongen achter aan den auto was gaan hangen en bij het achteruit rijden onder de wielen is gekomen. Oneerlijk kantoorhouder Verduistering van belastinggelden Op vermoeden van fraude en valschheid in geschrifte werd door den inspecteur van P.T.T. te Den Haag aan het postkantoor te Woubrugge een onderzoek ingesteld, het geen tot gevolg had dat door den inspecteur bij den burgemeester dier gemeente aangifte werd gedaan wegens knoeien met gestorte belastinggelden, premies van den Raad van Arbeid en spaargelden. Onmiddellijk werd onder leiding van den burgemeester door de politie een uitgebreid onderzoek ingesteld, waarbij bleek dat ver schillende belastingbetalers de dupe waren geworden, daar het door hen gestorte bedrag niet door den kantoorhouder was verrekend. Evenzoo was dit geschied met premiegel den van den Raad van Arbeid en spaargel- Terzake verduistering werd de kantoorhou der A. W. B. in verzekerde bewaring gesteld. Hij legde bij het verhoor door den burge meester een volledige bekentenis af. Het ver duisterde bedrag beloopt 400. Aanvaring op het Noordzeekanaal Een zandbak gezonken Gisteravond te omstreeks half negen Is op het Noordzeekanaal ter hoogte van het stoompontveer Hembrug het Engelsche „Westminster", dat op weg was naar IJmui- den, in aanvaring gekomen met een uit te genover gestelde richting komende sleep zandbakken van de Amsterdamsche Ballast Maatschappij. De sleep bestond uit drie bakken, waar van de voorste werd getroffen, welke daarop onmiddellijk in de diepte verdween. Aange zien de sleepkettingen braken, gebeurde met de overige bakken niets. Zij zijn door de sleepboot opgepikt, waarna de reis kon wordSh voortgezet. Het scheepvaartverkeer ondervindt van den gezonken bak geen last, doch wel het pontverkeer, aangezien het vaartuig juist in de Oosthaven van de veer pont is gezonken. De pont vaart nu uitslui tend op de Westhaven, hetgeen aanzienlijke vertraging met zich mede brengt. De „Kantoeng" wordt gevaarlijk De directie van L. Smit Co.'s Interna tionale Sleepdienst deelt mede, dat waar schijnlijk eerst begin volgende week een be slissing zal worden genomen over de vraag, wat er zal gebeuren met het wrak van den tinbaggermolen „Kantoeng", die thans 3 mijl van Fowey aan den grond zit. Het wrak zit aan den grond in ongeveer twaalf voet water. GEMENGD NIEUWS Poging tot „verduistering" tijdens verduistering Tijdens de luchtbeschermingsoefeningen hebben twee jonge mannen getracht in te breken bij de juweliersfirma J. van B., in de Broersstraat te Apeldoorn, in het hartje van de stad. Met een steen hebben zij het raam van de étalage willen ingooien. Het raam was evenwel voorzien van een dubbel venster, zoodat de steen op een 12 m.M. dik buitenraam stiet, waarachter zich weer een 8 m.M. dik binnenraam bevond. Toen zij hun poging mislukt zagen, vluchtten de inbre kers. Voorbijgangers waarschuwden evenwel de politie, die eenigen tijd later de vermoe delijke daders, C. D. en W. L., heeft aange houden. Nederlandsche schipper te Antwerpen verdronken Gisteravond is de 56-jarige schipper Herman Voorschuur, van Nederlandsche na tionaliteit, te Antwerpen van boord van zijn Rijnschip „Mozart" gevallen. Hij kwam terecht tusschen het schip en de kade, en hoewel hij spoedig op het droge gebracht werd, is men er, ondanks toepassing van kunstmatige ademhaling, niet in geslaagd, de levensgeesten weder op te wekken. Het stoffelijk overschot is naar het doodenhuis te Antwerpen vervoerd. Aanrijding met doodelijk gevolg Gisteravond is op de Rijnsburgerweg de 54-jarige amanuensis, de heer L. D. Kouw, die, op weg naar Leiden, per rijwiel van den Warmonderweg te Oegstgeest kwam, aangereden door een auto, bestuurd door den heer A. H. de V. uit Haarlem. Hij werd zoo- is overleden. De man was gehuwd. beijveren we ons Ons Zondags- blad een inhoud te geven over eenstemmende met zijn doel: huis vriend te zijn voor heel het gezin. Ouderen en jongeren moeten er iets naar hun gading in vinden, en het moet iets geven voor hoofd en hart. Dat velen Ons Zondagsblad op prijs stellen wordt o.m. bewezen door het groot aantal lezers, dat den vorigen jaargang liet inbinden. U moet de losse nummers ook bewaren, want een ingebonden jaargang is een prachtwerk. Ons Zondagsblad van deze week geeft o.m.: Bespreking van het Groot-Nederlandsch Boerenboek door A. Wapenaar. In den heilstaat van Leninherinneringen van een jong communist Wal- visschen en Potvisschen, naar aan leiding van de twee zeemonsters, die Terneuzen in rep en roer brachten. Is mijn kind wel nor- maal? door P. van Duyvendijk. Binnen- en Buitenlandsch Over zicht. En dan voorts nog de gewone vaste rubrieken. Elke week geeft Ons Zondags blad een Kinderkrant van drie pagina's vol verhalen, versjes, plaatjes, raadsels, spelletjes, enz. Ook U moet de losse nummers stellig bewaren! Later zult U ons voor deze raadgeving dankbaar zijn. Vlam in het gezicht geslagen Ha,- Syr Rangeerder loopt brandwonden op i clas Kei Op het spoorwegemplacement te Asse|ien heeft zich een ernstig ongeluk voorgedaaiDui De rangeerder Abbing smeerde een z|m€| „sik", hetgeen steeds gebeurt nadat dit voei niei tuig zijn werkzaamheden, heeft verricht. Plot f seling schoot een vlam uit de motor omhoo|j£ei juist op het oogenblik, dat A. over de m< chine stond gebogen. GE De man kreeg de vlam in het gelaat e bekwam ernstige brandwonden. Ook zij*,e kleeren vatten vlam: deze konden evenwi spoedig worden gedoofd. Gei Het slachtoffer is naar het Wilhelminazie gac kenhuis te Assen vervoerd. Hoewel dit ongejjid val zich aanvankelijk zeer ernstig liet aac zien, bleek later, dat de man het gezichtsGE vermogen waarschijnlijk toch zal kunnen be houden. Oneerlijke brievenbesteller Dezer dagen is door den directeur van h*afj postkantoor te Amersfoort een brievenee, besteller buiten dienst gesteld, die zich eeni|<jie geld, dat hij had moeten afdragen, heeft toe geëigend. De man was belast met de bezon Cl ging van een buitenlandsch pakje, waaroj invoerrechten betaald moesten worden. He. geld heeft hij wel geïncasseerd, doch ni<° afgedragen. De directeur heeft een klacht bi de justitie ingediend. De betrokkene is doo den commissaris van politie gehoord en heel11^ een volledige bekentenis afgelegd. 6 tot 10 RENTE van Uw Geld en GR00TERE ZEKERHEID e] Huizenbezit geeft minstens 50 tot 100 meer rente dan elke andere goedo v. belegging. w Wij hebben Voor Iedere beleggcï een passende aanbieding. Als U ons het beheer In handen geeft, hebt U er geen omkijken naar. ALGEMEEN BEHEER Laan van Meerdervoort 259, DEN HAAG 2950.— tot 190.000.— GELDBELEGGING terdam, Overschie, H'berg, IJsselmonde. (HUIZEN v.af tot 19800.—. UW EIGEN HUIS (Huizen) TEGEN DAGPRIJS. N.V. „ZOMERHOF", OVERSCHIE CHR. FAASEN Jr. Dir. Tcleloon 42247 NATUURLIJK te HEEMSTEDE Belastingen laag. Verbind, met Amsterdam en Den Haag prima Vraagt geïll. Woninggids bij: HEEMSTEDE's WONINGBUREAU CORN. L. KWAK - HEEMSTEDE DREEF 276 Het Makelaarskantoox en Woningbureau „HOLLAND-INDIE" Steenhofstraat 77, SOEST, Telefoon 009 Verschaft U alle Inlichtingen omtrent Vestiging te SOEST, SOESTDIJK, SOESTDTJINEN en SOESTERBERG Vraagt gratia en franco gellL Woninggids de ideale randgemeente der Residentie I Kostelooze Bemiddeling: WONINGBUREAU „VR0NESTEYN" Park Vronesteyn 61, Pz. Marlannelaan 272 Architect en Makelaar W. d. B U L S I N G TELEFOON 20 RIDDERKERK Advies en bemiddeling bij aan- en verkoop van Vaste Goederen

Nieuwe Leidsche Courant | 1937 | | pagina 2