tlinwe geitec.fje (ionrant Dagelijks verschijnend Nieuwsblad voor Leiden en Omstreken 3PROGRAM EN PRAKTIJK EEN GOEDE RUIL ALS BELIJDENIS-GESCHENK: - EEN GOED B9CJ dual er]wim ScheejA - T« qpj. -j Belcq\ abonnementsprijs: Per kwartaal in Leiden en in plaatsen waar een agenlschap gevestigd is 235 Franco per post 2.35 portokosten Per week0.18 Voor het Buitenland bij wekelijksche zending430 Bij dagelijksche zending530 Alles bij vooruitbetaling Losse nummers 5 ct. met Zondagsblad 7'/> ct Zondagsblad niet afzonderlijk verkrijgbaar Bureau: Breestraat 123 Telefoon 2710 (na 6 uur 3166) Postbox 20 Postgiro 58936 NO. 6035 ZATERDAG 13 MAART 1937 aïfoertentieprijjen: Van 1 tpt 5 regels I.171/» Elke regel meer 0.22'/» Ingezonden Mededeellngen van 1—5 regels 2.30 Etke regel meere0.45 Voor het bevragen aan 't bureau V wordt berekend 0.10 17e Jaargang ink' ht. Het n werd vraagj Ke nau wq be, s. 11e wor- IkkftMe erschik kóndod boven vast h's wa-l oo veel >t locbj va Cub anderdJ ond ?es ikkeMtf traded Ie voor-; die opera grooie! n ver tos die bej ferron«j 3 aan lOj hl eb om slechts s prijs*] ih vasti .tsfo-ud- weri van Ja-«j Oran, nom.j Maadt-i, rry iocaj •ebodan, goede ndel en 3 mnd, 301.-/- 305.-/-; 3 V>8Ch" 30 tal i 7-80 Volharden in het getuigen zet de volksovertuiging om Sommigen scheppen er een behagen in de Christelijke partijen en met name de Anti-revolutionaire voor te houden, dat heel wat politieke wensohen, reeds jaren geleden geformuleerd, tot heden onvervuld zijn gebleven en binnen af zienbare tijd ook niet verwezenlijkt zullen worden. Nu moet me.i met de laatste profetie zeer voorzichtig zijn, gelijk we nog wel nader zullen zien; maar in 't algemeen en objectief gesproken kan men de boven bedoelde critici geen ongelijk geven. Er zijn heel wat programmapunten, welke het niet verder brachten en vrome wen- schen bleven. De anti-revolutionaire partij is zich daarvan zoo sterk bewust, dat zij in de laatste jaren telkens kwam met een kort verkiezingsmanifest en voorts verwees naar het program van actie van 1929. Zij erkende daarmee dan ten volle, dat er nog heel wat on afgedaan bleef en zij zal heusc-h niet pogen de kiezers wijs te maken, dat op volledige uitvoering in de eerstkomen de periode gerekend mag worden Daarnaast moet echter met nadruk vast gesteld worden, dat critici, die met deze onuitgevoerde program-wenschen een ,.re- geerings"-partij bestrijden de dingen niet objectief, maar zeer subjectief bekijken en óf volksmisleiders óf kinderen in de po litiek zijn. Aan de eerste groep hebben wij eigen lijk geen boodschap, omdat zij niet voor rede vatbaar (willen) zijn; de anderen zouden wij tot nadenken willen aanspo ren. Immers, van oude tijden af is waar heid gebleken, dat politiek de kunst is om zooveel mogelijk te bereiken; waarmee ook erkend wordt, dat een minderheids partij niet verder moet springen dan haar stok lang is; anders komt ze toch in de sloot terecht. Het voorbeeld, dat hier als 't ware voor *t grijpen ligt, en dat met zekere wellust telkens naar voren wordt geschoven) is de weder invoering der doodstraf. Zoolang de anti-revolutionaire partij een welgefor- muleerd program van beginselen heeft, is dit punt daarin opgenomen en het komt evenzeer voor in het program van actie- 1929 onder het hoofdstuk Justitie. Dit beteekent, dat het de partij ernst is met deze dingen en zulks ondanks het feit, dat aan verwezenlijking in de eerst komende periode niet gedacht mag wor den. Men zal vragen, wat voor zin het dan heeft om altijd maar weer deze paragraaf op te nemen. Daarvoor zijn, naar onze meening, twee belangrijke motieven. Het eerste is, dat wij nooit mogen af laten de eisch van Gods recht te stellen: „hetzij dat zij het hooren, hetzij dat zij het laten zullen". Op een program van actie komen afwis selend ook indifferente, zaken voor; d.w.z. punten, welke afhangen van maatschap pelijke omstandigheden, doch die niet rechtstreeks uit het beginsel voortvloeien, al is dat er wel mee gemoeid. Zoo staat het echter niet met de doodstraf. Gods Woord leert ons duidelijk, dat de Over heid het recht behoort te hebben om den moordenaar aan het leven te straffen. Dit recht moet dus telkens weer gepredikt worden. Dat is het eerste motief. Het tweede is dit, dat de kracht van het getuigen op zich zelf zeer groot is. Ook daarop willen we wijzen. Maar bij dit onderwerp spreekt het wel heel duidelijk. Jaar en dag zijn anti-revolutionairen, die zeer bepaaldelijk voor dit recht der overheid pleitten, gehoond door anders denkenden. Men herinnere zich hoe men in blad en op spreekgestoelte wijlen Ds Rudolph schold. Die tijd is voorbij. Dè verruwing der zeden, de roekeloosheid waarmee een menschenleven wordt afge sneden, hetzij uit moord- of roofzucht, heeft een kentering in de volksopinie te weeggebracht. We meenen niet te boud te spreken, als we beweren dat een volks referendum over de wederinvoering van de doodstraf verrassende resultaten zou opleveren. Echter, deze zaak mag niet uitgemaakt worden door een volksstemming. Het is juist nu onze beurt om behoedzaam .te .zijn. Want wie even nadenkt zal moeten toe- geeven, dat de publieke opinie slechts voor een zeer klein deel staat onder de tucht van Gods wet. De begeerte der massa is niet. dat aan Gods recht wordt voldaan, maar dat den moordenaar ver golden zal worden, wat hij misdeed: oog om oog en tand om tand. Ongetwijfeld zou de wederinvoering der doodstraf, d.w.z. herstel van het recht der overheid om den moordenaar aan het leven te straffen, een preventieve maatregel zijn en de lichtvaardigheid der woestelingen niet weinig beteugelen en tevens zou veler rechtsgevoel bevredigd worden; maar dit kan en mag nimmer het hoofdmotief zijn. Het staat dus zoo, dat het program- artikel gehandhaafd en verdedigd moet worden, omdat het eisch is van Gods Wet; al staat ook van te voren vast, dat van toepassing geen sprake kan zijn, ja al zou men huiverig zijn tot invoering over te gaan, omdat andere voorstanders door gevaarlijke motieven geleid worden. Daarom was onlangs de houding van -een- tweetal partijleiders, die samenwer king zochten en ter wille van stembus- gewin elkaar beloofden over een hoofd beginsel te zullen zwijgen, wijl dit toch niet aan de orde zou komen, ook principieel onjuist. Immers, artikel 36 der Ned. Geloofsbelijdenis (waarover het ging) is grondzuil voor beider politieke leer en daarover, wegens verschil van exegese en om toch maar bij de stembus te kunnen samengaan, te zwijgen, ware niet te verdedigen. Het getuigen mag nooit verwaarloosd of nagelaten worden, al gaat het op hope tegen hope. Trouwens, laat toch niemand denken, dat in getuigen weinig kracht schuilt. Niet zelden worden er verrassende resultaten mee bereikt. Men ziet dat b.v. aan het succes van communisten en fascisten, bij wie het getuigen is verbasterd tot het uit galmen van holle leuzen, waarmee men de bevolking poogt te intimideeren. Wan neer er in een volk weinig positieve begi: selkracht leeft, wordt het, eer men het denkt, een prooi van demagogen en poli tieke bluffers, die aan de boeren koeien met gouden horens en aan de stedelingen een welvoorziene disch en kleerkast belo ven. De proef op deze som zal zijn, dat de beginsellooze middenstof onder het kie zersvolk straks zijn stem zal uitbrengen op de lijst van hem, die zich aan veel woorden zonder gezonde zin te buiten kg. gul wti- 270 kg. f 3620. 0—2.60, nakreeï 36—13 Dat is het zeker, als U ons een formulier toezendt met opgave van een nieuwe abonné. U stuurt ons een stukje krantenpapier met twee namen, van de nieuwe abonné en van Uzelf, en wij zenden U een prachtig boekwerk, waarvan ge zelf en heel Uw gezin zullen genieten. Maar, gelijk overgeven. Wij kunnen niet beginnen U het boek te zenden dan nadat we bovenbedoeld stukje krantenpapier van U ontvingen, als drukwerk toegezonden. Zoodra dat is gebeurd, ontvangt ge na eenige dagen het boek reeds. Velen hebben het al. Wilt ge er ook een? Ge weet nu de manier om er aan te komen. We ruilen het voor het stukje krantenpapier dat dienst doet als opgave-biljet. Een goede ruil. Dat zult U ons toestemmen als U het boek in Uw bezit hebt. Geef Uw abonnés op aan DE ADMINISTRATIE Anderzijds echter versta men wel, dat de jongste politieke geschiedenis van ons land ons leert, welke verrassende resulta ten het kloek getuigen voor een beginsel, waaraan men houvast heeft, met zich bracht. Wij spreken er niet over, zooals wij ovej de doodstraf deden, maar wij noe men voor de voet weg eenige onderwer ken, waarbij de anti-revolutionaire partij niet in de laatste plaats ons volk sedert jaren bepaald heeft en wij vragen met nadruk of de publieke opinie zich niet ge wijzigd heeft over: gezag, vrijheid, lands verdediging, invloed van de godsdienst op het politieke leven, verhouding van open baar en bijzonder onderwijs, nationaliteits besef, bedrijfsorganisatie, vakvereenigings- actie, organisch kiesrecht, ordening van het bedrijfsleven, overbevolking, neo- malthusianisme enz.? De omzetting der geesten is in één woord verrassend. Alleen door het getuigen? Geenszins. Ook door negatieve factoren. Ook door wetgeving; hoewel dit laatste toch eigenlijk niets anders is dan in code vastleggen, wat in de volksovertuiging zich reeds gezet had. De leering, welke we uit het boven staande behooren te trekken is deze, dat wij nimmer mogen vertragen in het getui gen, maar evenzeer bij de stembus paraat hebben te zijn om invloed te oefenen, wanneer straks de vrucht der propaganda in wetten en besturen tot uiting kan komen. DE CONTROLE AAN DE SPAANSCHE GRENZEN Twee Nederlanders in het controlebureau Dc niet-inmengingscommissie heeft in haar bijeenkomst van gistermiddag den Nederlandschen vice-admiraal, M. H. van Duim, benoemd tot alge meen chef van het controlebureau, den Nederlandschen schout-bij-nacht J. S. C. Olivier tot chef van de con trole ter zee en den Deenschen kolonel Lunn tot chef van de controle aan de Fransch-Spaansche grens. De beide eerstgenoemden hebben de benoeming aanvaard en vertrekken a.s. Maandag avond naar Londen. De a.s. Tweede Kamer verkiezingen De lijst van de Communistische Partij De ca-ndidatenlijst van de Communistische Partij voor de a.s. verkiezingen is als volgt samengesteld. 1. Louis de Visser, Den Haag; 2. D. Wijn koop, Amsterdam; 3. Roestam Effen-li, Am sterdam; 4. C. Schalker, Amsterdam; 5. P. de Groot, Amsterdam; 6. Ko Beuzemaker, Amsterdam; 7. Johan de Lepper, Tilburg; 8. Jan Herder, Oosterwolde (Friesland); 9. C. Borst, Oud-Karspel .(Noord-Holland); 10. A. Potze, Heerlen; 11. Mevr. E. Teeboom van West, Amsterdam; 12. Ds. Boers, Roordaliui- zum; 13. L. Seegers, Amsterdam; 14. W. Reu- derink, Rotterdam; 15. G. Roorda, Tijnjc (Friesland); 16. H. Geesink, Ensclfcdé; 17. F. Swolfs, Tilburg; 18. S. Kroon, IJtnuiden; 19. G. Sterringa, Groningen; 20. H. Bastiaan- se, Utrecht. Permanent vertegenwoordiger bij den Volkenbond Mr. C. Ridder van Rappard, thans H. Ms. buitengewoon gezant en gevolmachtigd mi nister te Berlijn, is ontheven van zijn functie van permanent vertegenwoordiger van Ne derland bij den Volkenbond, onder dankbe tuiging voor de als zoodanig bewezen dien sten, en is benoemd tot permanent verte genwoordiger van Nederland bij den Volken bond, dr. A. Loudon, H. Ms. buitengewoon gezant en gevolmachtigd minister te Bern. Kleinhandelaren in aardappelen groenten en fruit Op de gehouden algemeene vergadering vac den Bond van Kleinhandelaren tn Aard appelen, Groenten en Fruit, die te Amster dam werd gehouden, bleek dat de financieete positie van den Bond gezónd is. Door het. bestuur was aan vele belangrijke vraagstuk ken de aandacht geschonken. Vele leden moesten bedanken wegens noodzakelijke op heffing van het bedrij f en vervallen aan da steun. Men was van oordeel dat de Overheid te weinig aandacht schenkt aan het klein bedrijf. Beteugeling -van de uitgifte van volks tuintjes is noodig en de plannen van den Minister dienaangaande werden toegejuicht. Gewezen werd op het feit, dat p ve'e plaatsen de crisis-voorschriften niet nage leefd worden, wat de bona fide handel veel kwaad doet. De distributie van groenten aan de werkloozen moet volgens het oordeel dei- vergadering niet door de Overheid geschie den. doch via den kleinhandel. RIJKSGEBOUWENDIENST Bevorderd is tot bouwlt. ambten. Ie kl. bU de Rijksgebouwendienst. E. H. Menger te Gro ningen en W. G. v Voorthuizen te Baarn. ONDERSCHEIDINGEN Bevorderd is tot officier in de Orde van Oranje-Nassau, A. C. Ide, te Wageningen. C. Holm; is bevorderd A. W. J. Hogendonk; Idem tot i de generale thesaurie, F. .0. Hacc Benoemd is tot adj.-commles. waagen; bevorderd is. tot adj.-i BELACHELIJK GERUCHT Op grond van een oud verhaal Deze morgen vingen wij het gerucht op, dat Jhr. J. C. de Jonge, oud-gouverneur- generaal van Ned.-Indië zich beschikbaar zou hebben gesteld om als nummer 2 te prij ken op de candidatenlijst der N.S.B. Hoe volstrekt ongeloofwaardig de mededeeling ons leek, het kwam van zoo betrouwbare zijde, dat wij het de moeite waard vonden bij Jhr. de Jonge zelf te informeren. Het antwoord, dat wij ontvingen luidde kort en beslist: Natuurlijk een voortzetting van de praatjes, welke in Indië zijn rondge strooid; men heeft mij voor deze candi- datuur niet aangezocht en mocht men het doen, dan zou op inwilliging van zoodanig verzoek geen schijn van kans bestaan. Ik kan zelfs niet over de mo gelijkheid denken". Hoewel zelfs de publicatie van de absolute tegenspraak onprettig voor den betrokken persoon is, meenden we deze toch niet achterwege te mogen laten om onaange name geruchten om den naam van den oud-gouverneur-generaal bij voorbaat te vernietigen. DE ROTTERDAMSCHE TUNNELBOUW Vragen van het Tweede Kamerlid de heer Krijger Het Tweede Kamerlid de heer K r ij g e r heeft een reeks vragen inzake de aanbe steding van den Rotterdamschen tunnelbouw aan de Ministers van Binnenl. Zaken en Waterstaat ge De vragen ko men op het vol gende neer: Het gemeentebestuur heeft het werk ondershands opge dragen volgens 'n plan waarvan geen bestek bë- Krijger stond en voor een prijs waarvan de vaststelling aan de prudentie van B. en W» werd overgela ten. Gedoogt de Gemeentewet wel een on- dershandsche opdracht? Verbieden de alge meen geldende gebruiken i. z. aanbesteding door publieke lichamen niet, dat uit pu blieke aanbesteding verkregen gegevens als basis voor zulk een vage ondershaaidsche opdracht worden gebruikt? Voorts vraagt de heer Krijger wie ervoor verantwoordelijk is, dat het nog niet uitge werkte plan S/6 op de boven omschreven vage wijze aan de orde werd gesteld, of het contract bedoeld in het Raadsbesluit van 26 Januari compleet is en goedgekeurd is door de Ministers binnen het kader van dat Raadsbesluit, of de Ministers aan het terug komen op het plan volgens bestek 840 (groo- te tunnel) door B. en W. van Rotterdam hun instemming hebben verleend voorts of het Raadsbesluit van 26 Januari en het ter uitvoering daarvan aangegane contract den grondslag kunnen vormen voor een op dracht voor bestek 840 aan aannemers, waar van de eene groep voor dat bestek nimmer heeft ingeschreven en waarvan de tweede groep het voor uitvoering bedoelde project zou hebben aangeboden, hetwelk grootere risico's zou medebrengen dan andere ter be schikking staande oplossingen. De heer Krijger vraagt ten slotte of, in geval van medeverantwoordelijkheid van de Ministers vor plan S/6, deze bereid zijn mede te werken tot een bevredigende op lossing en of bij aanbestedingen van zóó grooten omvang niet een zoo stipt moge lijke regelmaat in acht genomen moet wor den, omdat anders nadeel voor de publieke kassen kan ontstaan. Een ongeluksreis De „Westminster" thans in nood Van het Engelsche s.s. „Westmin ster" toebehoorende aan de reederij Thomas Eeles and Cy Ltd., onderweg van Amsterdam naar Antwerpen, zijn noodseinen ontvangen. Het schip ligt nabij Schouwenbank en door een lek stroomt het water in het voorschip. De „Westminster" verzocht sleepboot hulp. De beide sleepbooten „Maas" en „Goliath" zijn uit Vlissingen uit gevaren naar Schouwenbank. De „Westminster" is in 1921 gebouwd en meet bruto 4499 en netto 2799 ton. (Dit is hetzelfde stoomschip, dat Vrijdag avond kort na het vertrek uit Amsterdam op het Noordzeekanaal in aanvaring is geweest met een zandbak, die -tengevolge daarvan is gezonken). Naar Antwerpen De „Westminster" is hedenmorgen te ruim half elf op de reede van Vlissingen binnen gesleept. De beide sleepbooten „Goliath" en „Maas" zullen het schip naar Antwerpen sleepen. Verruim Uw blik in Uw eigen be lang. Volg onze schriftelijke cursus ALGEMENE ONTWIKKELING Vraag ronder verplichting inlichtingen bij A33.0. Nieuwepleln 31, Arnhem, Telefoon 24597 DE TUINBOUWSTEUN IN 1936 Verhooging van het bedrag niet noodzakelijk geacht Minister van Landbouw beantwoordt gestelde vragen In antwoord op vragen van de heeren Kampschoer en Groen betreffende verhoo- 'ging van het steunbedrag voor den tuin, bouw heeft de Minister van Landbouw ge antwoord, dat het bedrag van f 12 millioen voor 1936 toereikend zal zijn om het doel der steunregeling te vérwezenlijken, zoodat een verhooging van het bedrag niet in overeen stemming behoeft te worden genomen. De Minister heeft niet de indruk dat de vierde voorschotuitkeering bij belanghebbenden een bittere teleurstelling zou hebben verwacht. Blijkens door den minister ingewonnen inlichtingen is het niet juist, dat de dienst voor maatschappelijk hulpbetoon der ge meente' 's-Gravenhage op principieele gron den aan de tuinders steun in welken vorm ook zou weigeren. Integendeel heeft deze dienst, naar aan den minister werd medege deeld, waar zulks noodig bleek, ingegrepen, hetzij door het verstrekken van z.g. nood- steun, dan wel door het toekennen van een een regelmatige wekelijksche ondersteuning aan den tuinder. Deze hulpverleening, veelal aan kleine tuinders, wordt door genoemden dienst voortgezet. Arbeider bekneld geraakt Bij d en -Rijkswegen aanleg in den Galécöp- perpolder, waar de Rijksweg wordt aange legd, die aansluiting zal geven op de nieuwe brug bij Vianen, heeft gistermiddag een ern stig ongeval plaats gehad. Een werkman, A. J. uit IJ s s e 1 s t e i n, is bekend geraakt tusschen een zandtrein en een overbrugging. Per schuit werd het slachtoffer eerst over gebracht naareen boerderij aan den Kaat- schen dijk, waar hem de eerste hulp werd verleend door Dr. Schoof uit Jutphaas. Deze constateerde een rechterbeenbreuk, een linkerarmbreuk en zware inwendige kneu zingen. De inmiddels gewaarschuwde G.G.D. uit Utrecht heeft den man naar de Rijkskli nieken te Utrecht overgebracht. Fietsrijder door auto aangereden Onmiddellijk gedood. Gisteravond is de 35-jarige H. van G. uit Hilversum, toen hij gezeten op zijn fiets op den Soesterdijkerstraatweg in de richting Baarn reed door een, uit tegenover gestelde richting komende auto aangereden en gedood. De aanrijding had plaats op het oogen- blik dat de wielrijder den Soestdijkerstraat- weg overstak om de Gezichtslaan in te rij den. Blijkbaar heeft de bestuurder van de auto niet tijdig meer kunnen stoppen. De wielrijder werd tegen den grond gesmakt en zoo ernstig gewond dat hij spoedig overleed De auto is door de politie in beslag ge nomen. Aan de dood ontsnapt Gistermiddag stond de 22-jarige M. Suur op den aanlegsteiger van de gemeen tegasfabriek te Schoonhoven te kij ken naar enkele hengelaars, die in de .Lek zaten te visschen. Boven deze- aanlegsteiger bevindt zich een transportbaan, die de steen kolen uit de schepen naar de fabriek over brengt. Vermoedelijk door het breken vai een kabel is de ongeveer 1200 kilo zwan grijper pletseling omlaag gestort, waarbij deze zoo dicht langs S. ging, dat hem de kleeren van het lijf werden gescheurd en hij bovendien enkele wonden aan den rug op- Bij geneeskundig onderzoek bleken deze verwondingen niet van ernstigen aard te zijn. Had S. enkele centimeters meer ach terwaarts gestaan, dan was hij verpletterd geweest. VOORNAAMSTE NIEUWS Dit Nummer bestaat uit VIER bladen en het Zondagsblad De Tweede Kamer heeft de wetsont werpen inzake de nietigverklaring van goudclausules aangenomen. Eveneens werd de wijziging van de Zegelwet goed gekeurd. Daarna kwam aan de orde het ontwerp tot reorganisatie van het Spoor-! wegbedrijf. De Eerste Kamer heeft de begrooting van Sociale Zaken goedgekeurd en heeft daarna een aanvang gemaakt met de be grooting van Buitenlandsche Zaken. Vice-admiraal Van Duim en Schout-* bij-nacht Olivier zijn benoemd bij de controle aan de Spaansche grenzen. Het Engelsche stoomschip „West-, minster" in nood. Financieel Weekoverzicht. Mr. C. Ridder van Rappard is benoemd tot permanent vertegenwoordiger van ons land bij de Volkenbond. Een postvliegtuig der Deutsche Luft-t Hansa is nabij Bathurst te pletter gevallen; Duitschland en Italië hebben thans hun antwoord overhandigd inzake een nieuw westelijk pact. In de omgeving der stad Guadalajara vordert de rechtsche opmarsch snel. De Amerikaansche gezant te Berlijn heeft geprotesteerd tegen beleedigende ar-, tikelen in de Duitsche pers. Het gevloekte leven Deze roman van sociale en zedelijke ontreddering verschijnt dezer dagen Kampen J. H. Kok BETONHOUT KISTENHOUT Houthandel „ALBLAS" N.V. WADDINXVEEN Opslaglaatsen te: Rotterdam: Zwaanshals 119—121 's-Gravenhage: Fahrenheitstr. 343 TRIFLEX Vraagt prijs LIJSTWERK (Adv.) Rangeerder doodgedrukt De 44-jarige spoorwegarbeider J. K. van V., wonende in de Stortstraat te 's-G r a- venhage, was gister bezig met rangeer- werkzaamheden op het emplacement van het Hollandsche Spoorstation aldaar, toen, ter- wijljhij een wagon opduwde, achter hem een andere spoorwagon naderde, welken hij te laat bemerkte. Tusschen de buffers werd de ongelukkige zoodanig verwond, dat hij kort daarna in het Roode Kruis-ziekenhuis is overleden. Het oude verschijnsel De revolutie eet haar eigen kinderen op, is een bekend woord. De communistische revolutie is er een nieuwe bevestiging van, sellrijft de Vrijheid Thans wordt weer officieel uit Moskou ge meld, dat iin de laatste plenaire zitting van het centraal uitvoerend comité van de bols jewistische partij besloten is den hoofdre dacteur van de Iswestia, Bucharin. en den vroe-geren voorzitter van den raad vau volkscommissarissen Rykof, die zich sedert geruimen tijd i-n hechtenis bevinden, wegen» actie, vijandig aan de partij, uit de partij te stooten. Is er van de vele leiders, die met Lenin de revolutie hebben voorbereid en doorgezet, ■nog wel één over, die niet uitgestooten is, of verbannen, of in de gevangenis gewor pen of gefusilleerd? PROF. Dr. A. M. BROUWER, LEVENSZEKERHEID. Overdenkingen. Juist verschenen. Geb. 2.75 HILBRANDT BOSCHMA, HET GOUDEN OOGENBLIK. Overdenkingen. Geb. 2.75 C. F ANDREWS, WAT IK AAN CHRISTUS TE DANKEN HEB. Geb. f 2 90 DOMINEE LAX VAN POPLAR, 25 jaren predikantleven in de slums van Londen Geb f 2.25 N. STUFKENS, GELOOF Geb. 2 90 C. OLIPHANT SCHOCH, HET BESTE VOOR HET HOOGSTE. 2e druk 5e Duizendtal Geb. 1 90 HUGH REDWOOD, VOETSPOREN VAN CHRISTUS. Een epos der achterbuurten (6e Duizendtal) Geb. 1 90 HAROLD BEGBIE, VERNIEUWDE MENSCHEN (Over de Oxford-beweging) Geb. 1.90 KARIN JU EL, DE DOCHTER VAN DEN PROOST. Roman uit bet Zwecdsch, vertaald door N. Basenau— Goemans Geb. 2.90 VERKRIJGBAAR IN IEDEREN BOEKHANDEL ERVEN J, BIJLEVELD UITGEVERS UTRECHT

Nieuwe Leidsche Courant | 1937 | | pagina 1