gMettur* JTrilts (tftrorant N Dagelijks verschijnend Nieuwsblad voor Leiden en Omstreken De Eerste Kamer over de Grondwetsherziening SNEEUW IN MAART! De Stadt-Schanke I V abonnementsprijs: Per kwartaal in Leiden en in plaatsen waar een agentschap gevesligd is 235 Franco per post 2.35 portokosten Per week0.18 Voor het Buitenland bij wekelijksche i zending430 Bij dagelijksche zending530 Alles bij vooruitbetaling j Losse nummers 5 ct. met Zondagsblad 7'/j cL Zondagsblad niet afzonderlijk verkrijgbaaf No. 6033 Bureau: Breestraat 123 Telefoon 2710 (na 6 uur 3166) Postbox 20 Postgiro 58936 DONDERDAG 11 MAART 1937 17e Jaargang abbertmtieprfjim: Van I tot 5 regel» f 1.177» Elke regel meer 0.227a Oigezonden Mededeelingen van 1—5 regels 230 Dke regel meer ..HTT;.. CW5 Voor Ret Bevragen a V wordt berekend PALSTAANDERS EN PACIFISTEN Men kan de voorstanders van het open baar onderwijs welhaast verdeelen in pal staanders en pacifisten. De eersten zijn van meening, dat de openbare school rechten van eerstgeboorte heeft en dat deze gehand haafd behooren te blijven; men vindt ze vooral in onderwijskringen en ze kregen dezer dagen versterking uit het kamp der roode en „neutrale" vakbeweging. De tweede groep bestaat hoofdzakelijk uit politici en vindt zijn kern in de vrijzinnige leden van de allerlaatste onderwijsbevredi- gingscommissie, wier voorstellen thans in wetsartikelen zijn belichaamd. Over hedoeld wetsontwerp, zoo heet het in een pasverzonden adres „heerscht groote ongerustheid in de kringen van het open baar onderwijs". Waarom? „Reeds het feit op zichzelf, dat bij aan neming der voorgestelde wetsvoorstellen ook na de groote „opruiming" der laatste drie jaren nog onmiddellijk rond 300 openbare scholen opnieuw zullen moeten worden bekeken, om na te gaan of zij voor opheffing in aanmerking dienen te komen," geeft daartoe aanleiding. Het klinkt zonderling. Want dit feit is toch wel in wonderlijke tegenspraak met hetgeen verder beweerd wordt, dat rond 450 openbare scholen zijn verdwenen, maar dat „de bizondere school, onaantastbaar geacht op grond van haar wettelijke positie, vol ledig bleef gespaard en zelfs in ruime mate profiteerde van de honderden kinderen, die, in verband met de aangerichte vernieling, ivan de openbare school verdreven werden". Dit is ook zoo zonderling, omdat de voor standers van het openbaa'r onderwijs in den Haag onlangs een circulaire aan de ouders zonden met de waarschuwing: Meen niet, dat het bi zon der onderwijs beter ver zorgd wordt dan het openbare, want het lijdt even zwaar onder de bezuiniging als de openbare school. Volkomen juist is dat laatste; het open haar onderwijs was immers maatstaf er het gaf de toon aan. Welk bezwaar kan er dan zijn tegen de voorstellen nu gedaan,, ftvelke beoogen om de openbare school ook te binden aan minimum-getallen leerlingen noodig voor de stichting? Te meer, omdat altijd nog art. 19 der wet met zijn „vlucht heuvel-theorie" gehandhaafd wordt?, Dit laatste geschiedt bovendien geheel ir 'de geest van Dr. Bos, indertijd voorzitter van de bevredigingscommissie, die o.a. heeft gezegd: „Men kan natuurlijk niet voor één kind een openbare school in stand houden, maar stelle voor de openbare school het minimum-getal toch zoo laag mogelijk en in ieder geval lager dan voor de bijzondere school, want beider reden van bestaan is niet gelijk. Intusschen schijnt het verstan dig, dit getal niet in de wet te leggen, maar de 'bestaande formule te handhaven, het aan de practijk overlatende daaraan een redelijke toepassing te geven". Men kan zulke dingen gerust aar praktijk overlaten en de palstaanders moes ten er zich over verheugen, dat de ophef fing of stichting van een openbare school voortaan niet meer gebonden is aan de be slissing van een minister of van Gedepu teerde Staten, maar aan wettelijke normen. Voor 't oog en 't oogenblik moge het schij nen of de palstaanders de ware verdedigers 'der openbare school zijn; op de duur heeft 'deze meer te venvachten van de pacifisten, die recht, maar geen bevoorrechting be- geeren. BURGEMEESTERS Aan mr G. Jansen ia met ïng-ang van 15 Me s-s. eervol ontslag verleend als burgemeester rail Hengelo ,(0.). Voorstellen van zeer geringe beteekenis? Verzekeringswetgeving had in de Grondwet verankerd moeten worden Tijd niet rijp voor ingrijpende herziening Verschenen ïs het Voorloopig Verslag van de Eerste Kamer over de wets ontwerpen tot Herziening van de Grond wet. Ook in deze Kamer was men blijkens dit verslag van oordeel, dat aan de thans aanhangige grondwets herziening slechts zeer geringe betee kenis mag worden toegekend. Ettelijke leden achtten de voorstellen zelfs van zoo beperkte strekking dat ze het bren gen van wijziging in een zoo gewichtig element van .het staatsbestel als de grond wet geen&zins wettigen. Deze leden waren overigens van oordeel dat het wenschelijk ware geweest, indien zou zijn voorgesteld, in de grondwet de leidende gedachten op het stuk van het sociale leven te doen op nemen. Voor het overige waren deze leden van „ordeel, dat dan tevens de gelegenheid zou zijn gegeven om aan een uit sociaal en staatkundig oogpunt ,zoo belangrijk insti tuut. als de I-Iooge Raad van Arbeid eën grondwettelijken grondslag te geven, ter wijl de voor ons volk zoo zegenrijke sociale verzekeringswetgeving als belangrijk soci aal en staatkundig goed in de grondwet verankerd had kunnen worden. Verscheidene leden waren het met deze critiek niet eens. Zij herinnerden er aan, dat eertijds reeds, met name van R.K.-zijde, was aangedrongen op een staatshervorming in grooten stijl, wat belangrijkheid betreft vergelijkbaar met die van 1848. De leden, bier aan het woord, waren evenwel van meening dat het huidige tijdvak voor een dgl. herziening niet rijp is. Onderscheiden wetsontwerpen v Verscheidene leden keurden af dat wordt voorgesteld, wijziging, bij de wet. mogelijk te maken ten opzichte van de in de grond wet vastgestelde bedragen voor het inko men der Kroon. Andere leden verklaarden zich met deze zienswijze in geenen deele te kunnen ver eenigen. Eenige leden opperden tegen de ontwor pen regeling met betrekking tot de schade loosstelling der Tweede Kamerleden soort gelijke bezwaren als zij tegen het eerste wetsontwerp hadden ingebracht wat betreft de wijze van verandering van eenmaal grondwettelijk vastgestelde bedragen. Sommige leden juichten toe, dat de be noeming van Ministers zonder portefeuille mogelijk zal worden. De leden, hier aan het' woord, waar schuwden tegen het misbruiken van de be doelde instelling, door het opnemen van leiders der oppositie in het kabinet, teneinde daarmede de parlementaire controle te ver zwakken. al erkenden zij gaarne dat onze politieke'zeden niet licht een dergelijk ver keerd gebruik zouden Het kiesrecht Enkele leden verklaarden, tegen de voor gestelde wijziging met betrekking tot het kiesrecht gekant te zijn. omdat deze slechts kan beoogen, de positie van de heer- soliende politieke partijen te versterken ten koste van opkomende politieke groepen. Andere leden betwistten de juistheid van die stelling. Huns iinziens heeft, de genoem de wijziging slechts tot strekking, het stel sel van evenredige vertegenwoordiging heter tot zijn recht te doen komen. Sommige leden waren van oordeel, dat uit een mathematisch oogpunt de juistheid van de verdeeling der zetels naar de thans geldende regeling van het kiesrecht-be zwaarlijk kan worden betwist en dat die in ure ook strookt met artikel 82 der Grondwet. Zij achtten de oorzaak van de moeilijkheden op dat stuk echter gelegen de bepaling, dat de kamers der Staten- Generaal een vast aantal leden, onderschei denlijk 50 en 100, tellen. Alle bezwaren zou den huns inziens konden worden vermeden, indien werd voorgeschreven, dat iedere par tij zooveel leden afvaardigde als het aantal malen, dat de kiesdeeler is begrepen in het aantal van op de lijst dier partij uitge brachte stemmen, in dier voege, dat met overschotten niet meer zal worden gerekend De aantallen van de leden der Kamers zul len dan uiteraard wisselende zijn. Verscheidene leden verklaarden geen principieele bedenking te hebben tegen ver vallenverklaring van het lidmaatschap van vertegenwoordigende colleges van personen, die beoogen de bestaande rechtsorde door aanwending van onwettige middelen te veranderen, doch zij konden het daarom trent gedane voorstel niet aanvaarden, ver mits de termen, daarin gebezigd, huns in ziens te rekbaar en te vaag zijn. Eenige leden verklaarden het openen van mogelijkheid, openbare lichamen voor beroep en bedrijf in te stellen van geringe beteekenis te achten. De mogelijkheid open bare lichamen voor 'beroep en bedrijf in te stellen is, zoo spraken zij, reeds geopejnd door artikel 194 der Grondwet Niettemin is van zoodanige instelling niets gekomen. Verscheidene leden spraken hun instem ming met dit deel der herziening uit. Staatssecretarissen Omtrent de staatssecretarissen betoogden sommige leden, dat de ervaring daarmede of liever: met onder-secretarissen, of onder-ministers, termen, die zij juister acht ten met name in Frankrijk opgedaan, weinig tot navolging uitlokt Ook andere leden konden zicK met be doeld voorstel minder goed vereenigen. Zij waren van meening, dat voor de nieuwe functionarissen bezwaarlijk een geschikte plaats zou zijn te vinden aan een der depar tementen van algemeen bestuur. Vele leden dachten gunstiger over 3e nieuwe instelling én meenden, dat de prac tijk een bevredigende oplossing zou geven. Dat doet denken aan wat men noemt: het sneeuwbalsysteem Dat is in den kring onzer abonné's reeds jarenlang toegepast. Onze krant heeft daar veel aan te danken, en heeft dat gedurig getoond ook. Heel wat mooie premies vonden hun weg naar hen, die zich ze waard maakten. We bedoelen, dat vele abonné's méér waren dan abonné. Ze waren tegelijk werver. Werver voor de Christelijke Pers. Zooals een sneeuw bal al rollende grooter wordt, zoo maakten zij, al naarmate ze met menschen in aanraking kwamen, het abonnementental van het Christelijk dagblad grooter. Een sneeuwbalsysteem, dat het heele jaar door werkt, tot zelfs in den zomer. Maar de onverwachte Maartsche sneeuw doet er ons nog eens opnieuw de aandacht op vestigen, en er onze waardeering voor uitspreken. Men weet het, we toonen die ditmaal door een werkelijk mooi boekwerk, een boeiende, Christelijke roman. Abonné's op te geven aan DE ADMINISTRATIE. OOK DE „SEROOSKERK" AANGEHOUDEN Het schip later weer vrijgelaten Een protest van de Nederlandsche Regeering Gistermiddag is het Nederlandsche vrachtschip „Serooskerk" van de Ver. Ned. Scheepvaart Mij. te 's-Gravenhage in de Spaansche wateren aangehouden door een schip van de Franco-vloot en opgebracht naar Ceuta. (De „Seroos- kerk" is een schip van bruto 6611 ton). Later is bericht gekomen, dat het schip weer vrij is geiaten en dat het de reis naar Genua heeft voortgezet. Omtrent de aanhouding van het Neder landsche vrachtschip „Serooskerk" verne men wij nader dat de directie van de Ver. Ned. Scheepvaarmaatschappij gistermiddag omstreeks half 6 een draadloos telegram van den kapitein heeft ontvangen waarin deze meedeelde, dat een Spaansch schip hem. order had gegeven te volgen naar Ceuta-, Dit telegram was afgezonden om 2.10 namiddag. De departementen van Bui- tenlandsché Zaken en van Defensie zijn van het gebeurde onmiddellijk in kermis ge steld. De „Serooskerk" was eenige dagen gele den uit Rotterdam vertrokken met. bestem ming naar Oost-Azië. De „Serooskerk" was geladen met stukgoederen. Protest tegen de inbeslagneming ran de „Triton" De Nederlandsche regeering heeft aan den Nederlandschen gezant te Tanger, onder wien Marokko ressorteert, opdracht gegeven, bij de autoriteiten te Ceuta te protesteeren tegen de inbeslag neming van de „Triton" der K.N.S.M. en dezen autoriteiten mede te deelen, dat voor eventueele daaruit voortvloei ende schade zij de verantwoording dragen. Herscholing werklooze Textielarbeiders Een belangrijke conferentie te Almelo Te 'Almelo is een belangrijke textiel- conferentie gehouden, waaraan werd deel genomen door het bestuur van de Almelo- sche Fabrikanten Vereeniging, de hoofd besturen en plaatselijke besturen van vier textielarbeiders organisaties en een verte genwoordiger van het Departement van Sociale Zaken. Deze heeft reeds eerder met den Burge meester van Almelo en den wethouder van sociale zaken dier gemeente besprekingen gevoerd betreffende herscholing en weder tewerkstelling van werklooze textielarbei ders. In bedoelde vergadering die gister werd gehouden is een plan besproken, om niet alleen jeugdige werklooze textielarbeiders doch ook de ouderen op groote schaal weder in de fabrieken, waar momenteel weer veel meer bedrij vigheid heerschti te werk te stellen. Het ligt hierbij in de bedoeling, dat de regeering den eersten tijd een subsidie verstrekt terwijl ook de gemeente finan- cieele medewerking zou moeten ver- leenen. Bijzonderheden over de wijze waarop de weder te werk stelling zou moeten geschie den, konden nog niet worden bekend ge maakt. Wel kon worden medegedeeld, dat er volledige overeenstemming tusschen de partijen is bereikt. Socïaal-politiek program van het G.N.V. Thans is in brochure-vorm verschenen het Sociaal-politiek Program van het Chr. Nat. Vakverbond, waarvan wij eenige we ken geleden direct na de samenstelling, uitvoerig melding maakten. Er zal nog wel eens gelegenheid zijn er naar te verwijzen of er op terug te komen. Vrachtauto door trein vernield Beide inzittenden sprongen er bijtijds uit Gisteravond is op den onbewaakten over weg te Waterhuizen, onder de gemeente Haren, een truck met aanhangwagen door den trein, welke om 21.53 uur van Groningen naar Winschoten vertrekt, aangereden en to taal vernield. De auto was midden op den overweg plot seling blijven stilstaan doordat de motor af sloeg. De twee inzittenden, de chauffeur P. Bennink en zijn broer, beiden uit Groningen, zagen den trein naderen en sprongen net op tijd uit de cabine. Eenige seconden later reed de trein op het voertuig in. De trein stopte onmiddellijk na het ge beurde en had geruimen tijd vertraging. De overblijfselen van den vrachtwagen, welke op weg Was naar Sappemeer, zijn weg gesleept. De vermiste „Baltic" Wie er aan boord waren Men zal zich herinneren dat we gister meldden, dat er ernstige onge rustheid bestond omtrent het motor scheepje „Baltic". Inmiddels is deze ongerustheid nog toegenomen, aange zien men nog steeds niets er van ge hoord heeft Ernstig wordt gevreesd, dat de „Baltic" met man en muis is vergaan. Het scheepje ïs op 24 Februari om 14.45 uur van Vlissingen naar Strood (bij Londen) vertrokken. Het scheepje kwam van Zaan dam en was geladen met steenen. De bemanning bestaat uit den kapitein G. de Ruyter, 39 jaar en afkomstig uit Al'blas- serdam, diens vrouw G. de RuyterHoog vliet, oud 29 jaar, den 28-jarigen stuurman J. Nieman uit Groningen, den 22-jarigen ma troos C. Geisterfer uit Amsterdam en kok B. J. Höfele uit Rotterdam. De heer C. Brinkman is de vroegere eigenaar. Dit ter verbetering van het gister medegedeelde. Door tram gegrepen Oude man op slag gedood De 60-jarige ongehuwde landbouwer J. Bo- gaert, wonende te Kloosterzande, is gistermiddag te H e n g s t d ij k door den Dieseltrein van de Z. Vlaamsche Tramweg Mij. gegrepen en op slag gedood. Knaapje onder auto Gistermiddag omstreeks half zes is het vijfjarig zoontje van de familie Brands te Loon op Zand, bij het oversteken van den Iloogen Steenweg door een personen auto, bestuurd door den heer van K. uit Tilburg, aangereden. Ernstig aan het hoofd verwond werd de jongen naar het zieken huis vervoerd. De toestand van het knaapje is zorgwekkend. Leidschepleio 5-9 Tel. 33072 Amsterdam DINER I DINER I DINER 4 gangen I 6 gangen I d'oéuvnTwriê 75 c. I 1.— I 1.25 ELK DIN EB EEN TOPPRESTATIE! HOTEL-HAMDORFF LAREN (Gooi) Speciale tarieven voor langer verblijl en week-ends Casino Japansche tuin DE „KANTOENG" NIET TE BERGEN Zal waarschijnlijk tot zinken worden gebracht Oordeel van de deskundigen De vrij algemeen geldende meening, dat de „Kantoeng", al was deze, naar naderhand bleek, niet gezonken, toch als verloren moest worden beschouwd, krijgt hoe langer hoe meer reden van bestaan. Thans kan als vrijwel vast staand worden aangenomen, dat de eens zoo trotsche tinbaggermolen, schitterend staaltje van ingenieurs werk, reddeloos verloren is. De directie van L. Smit en Co.'s Inter nationalen Sleepdienst, heeft namelijk van haar hoofdinspecteur, Ir. W. van Beelen, bericht ontvangen, dat het wrak van den verongelukten tinbaggermolen Kamitoeng ligt in 93 voet water; vóór steekt de ponton 7 voet boven water uit, achter bevindt zij zich 2 voet onder water. De deskundigen zijn tot de conclusie ge komen dat van economisch standpunt be keken het niet mogelijk zal zijn de Kan toeng geheel of gedeeltelijk te bergen. Daar om is aan assuradeuren geadviseerd het vaartuig aan Trinity House (dd'enst van be- bakening en verlichting) over te dragen ter eraietigiimg. De Engelsche Bergingsmaatschappij heeft nog de reserve gemaakt, dat zij haar uit eindelijke beslissing wil opschorten, totdat de plannen van het vaartuig zijn bestud Mocht zij tenslotte toch afzien van even tueele be-rgimg, dan zal het wrak waar schijnlijk door de Humber en Schelde naar diep water worden gesleept en door Trinity House tot zinken worden gebracht. Déconfiture van Antwerpsche diamanthandelaar Debetrekening van 28 millioen francs Ook Nederlandsche schuldeischers Door de handelsrechtbank te Antwerpen is gister failliet verklaard de bekende dia manthandelaar II. A aldaar. Dadelijk na de uitspraak begaven de agenten van de rech terlijke macht zich naar zijn woning en ook naar verschillende andere adressen in de stad en de omstreken, waar alle boeken en correspondentie in beslag werden ge nomen. Uit een oppervlakkig onderzoek is gebleken, dat zijn debet-rekening 28 millioen francs beloopt. A. werd onmiddellijk naar het Paleis van Justitie overgebracht, alwaar hij werd ondervraagd door den rechter van instructie. Daar hij geen bevredigende op heldering kon geven, werd hij onder aan houdingsmandaat geplaatst. Onder zijn schuldeischers bevinden zich o.m. een groote Antwerpsche bank, verscheidene plaatselijke en ook buitenlandsche firma's waaronder ook Nederlandsche. Verleden jaar was A. nog consul van een Amerikaanschen staat, welke functie hem echter werd ontnomen, omdat hij zich be zighield met zaken betreffende valsche pas poorten. VOORNAAMSTE NIEUWS Dit Nummer bestaat uit TWEE bladen De Nederlandsche regeering heeft ge protesteerd tegen de inbeslagneming van de „Triton", Verschenen ïs het Voorloopig Verslag van de Eerste Kamer tot herziening van de Grondwet. Ook het Nederlandsche vrachtschip „Serooskerk" is thans door de Franco- vloot aangehouden. Later ig het schip weer vrijgelaten. De Eerste Kamer heeft de begrooting voor Handel, Nijverheid en Scheepvaart aangenomen, evenals het ontwerp-vestw gingswet. De Tweede Kamer heeft behandeld het wetsontwerp tot wijziging van art. 29 van het Wetboek van Strafvordering. De nationalisten maken belangrijke vor deringen nabij Guadalajara, ten N.O. vaif Madrid. Mussolini heeft zich ingescheept voor een bezoek aan de Italiaansche kolonie Libye. Zoowel Senaat als Kamer hebben thans de Fransche defensie-leening aanvaard. De verkiezing te Brussel, tusschen Vatf Zeeland en Degrelle, zal op 11 April a.s, plaats hebben. Daranyi heeft zich geruststellend uit* gelaten over de z.g.n. omwentelingspoging in Hongarije. De IJsselkanalisatie Aan de Memorie van Antwoord aan de Eerste Kamer inzake de begrootimg van Waterstaat is het volgende ontleend: Mocht het onderzoek inzake IJsselkanali satie tot gunstige uitkomst leiden, dan zal bij het uitwerken van het plan er naar ge streefd worden alle bij die kanalisatie be trokken belangen zoo goed mogelijk te die nen. Op het belang voor de scheepvaart bij een verbinding van het kanaal Zutphen Twente met d'en Rijn, bevaarbaar voor schepen van de grootte, waarop dit kanaal is berekend, zal worden gelet. De toestand van de mijnindustrie is in den laatsten tijd inderdaad niet onbelang rijk verbeterd, al valt niet te voorspellen, in hoever de snelle verandering, die zich op de kolenmarkt heeft voltrokken, van blijven- den aard zal zijn. Op het gebied van den kolenhandel zijn door samenwerking van producenten en importeurs regelingen ont worpen, die de bedoeling hebben een werking van het distributieproces te ver zekeren. Deze samenwerkiinig opent ook dien weg om geleidelijk te komen tot verbetering van het distributie-apparaat. Dat de toegepaste werkmethoden van dien aard zijn, dat gesproken zou mogen worden van een „jaagsysteem", meent de Minister te mogen betwijfelen. AANRANDER GEARRESTEERD De gemeente-politie te Vaassen heeft gisteravond op den Deventerweg aldaar gear resteerd den 33-jarigen S. K., wonende te Apeldoorn. De man had even te voren twee meisjes op genoemde weg aangerand. K. heeft bekend, waarbij bleek, dat hij zich meermalen aan een dergelijk feit had schul- Kies een goede en zelfstandige werkkring. Volg onze schriftelijke cursus DIRECTEUR VAN EEN WONING EN ASSURANTIE BUREAU Gratis hulp bij vestiging. Vraag zonder verplichting Inlichtingen bij A33.0. Nieuweplein 31, Arnhem, Telefoon 24597 Hel gevloekte leven SNEEK (Fr.; SCHOONMAAKTIJD PALTHE TIJD door ons procédé stoomen en klenrophalen of oververven In andere tinten. Ook motecht maken van alle wollen weefsels. TAdv.) Dr. H. Nanning's TANDPASTA in tuben van 25 en 60 ets. Neerlands beste Tandpasta 1 VcIcDicktppelük n fcyzftaiick WtiJ Dr. H. NANNING'. PW». Chc». F.bri.k. N.V.. DEN HAAG. HET GEM. ELECTR. BEDRIJF TE DORDRECHT, B. en W. vragen een crediet van drie en een half millioen (Van i Dordtsche Redacteur) In 1931 werd door den gemeenteraad al hier besloten tot den bouw van een nieuwe Electr. Centrale in den Merwedepolder. Het electriciteitsverbruik liep echter In middels zoodanig achteruit, dat in 1933 do Raad zijn besluit tot bouw van een nieuwe centrale weer introk Met dat al is echter van de capaciteit van onze Dordtsche centrale sinds jaren het maximum geëischt. Nu het stroomverbruik weer gaat stijgen, moet hierin worden voor zien. Dank zij echter de vooruitgang der tech niek zal het mogelijk zijn de verouderde centrale aan den Moriaandijk te moderni- seeren en te vergrooten. Met de uitvoering van een en ander zal een bedrag van f 2.175.000 zijn ge moeid. Hiermede zouden B. en W. echter niet willen volstaan. Zij achten het noodig dat, waar één centrale toch altijd kwetsbaar is, er dubbele zekerheid van stroomlevering ge maakt wordt B. en W. zouden die dubbele zeker- 1 heid willen verkrijgen door een hoog- spanningskoppelleiding met de centrale van Rotterdam te doen aanleggen. De kosten dezer leiding zouden f 1.300.000 bedragen. In totaal is dus voor een en andér een uitgave noodig van f 3.475.000. B. en W. stellen den gemeenteraad voor om dit bedrag te voteeren.

Nieuwe Leidsche Courant | 1937 | | pagina 1