llirttiur gtitadft (Courant Dagelijks verschijnend Nieuwsblad voor Leiden en Omstreken Waarom wij zoo ijveren S voor de Christelijke krant? abonnementsprijs: Per kwartaal In Leiden en in plaatsen waai een agentschap gevestigd is 235 Franco per post 2.35 portokosten Per week 0.18 Voor het Buitenland bij wekelijkscbe zending 430 Bij dagelijksche zending530 Alles bij vooruitbetaling 1 Losse nummers 5 ct. met Zondagsblad 7'/> et Zondagsblad niet afzonderlijk verkrijgbaar Bureau: Breestraat 123 Telefoon 2710 (na 6 uur 3166) Postbox 20 Postgiro 58936 abbertmtirprfjjen: Van I tot 5 regel® U7Y» Elke regel meet 032'b ingezonden Mededeelingto van 1-5 regel»..f 130 Elke regel meer (M5 Voor bef bevragen aan 'I bureao V wordl berekend O.tO No. 6019 DINSDAG 23 FEBRUARI 1937 17e Jaargang Omdat het Christelijk volksdeel nog niet voldoende inziet, dat zonder eigen goed uitgebouwde Christelijke Pers zijn positie in ons land wèl kan verzwakken, maar nooit sterker kan worden, blijven wij zoo hameren op ons ideaal: In elk onzer gezinnen als huisvriend het eigen dagblad. Zes dagen der week staan ook onze menschen midden tusschen andersdenkenden in. Daar kan men gerust op vriend- schappelijken voet staan dit behoort zelfs zoo te zijn maar juist het echte verkeer wordt bevorderd, wanneer ge handeld wordt naar de hoogere beginselen, welke het leven beheerschen. Voor beginselmenschen, die practijk aan beginsel paren, heeft ook de geestelijke tegenstander respect. Dat respect kan verworven worden door de zes werkdagen geestelijk voedsel te putten uit zijn Christelijk dagblad, en zijn kinderen erbij op te voeden. Wanneer wij zoo ver zijn, dat in elk Christelijk gezin het eigen dagblad ingeburgerd is, dan pas kan het eigenlijke werven beginnen. Om het eerste doel te bereiken, gaat thans onze strijd, en hiervoor roepen wij de hulp onzer lezers in. Wie zich heden als abonné opgeeft, ontvangt al de nummers tot 1 April a.s. gratis. Wij hebben besloten ook thans nog voort te gaan met onze zoo gewaardeerde premies. Wie een lezer aanbrengt voor minstens een jaar, heeft recht verworven op een fraai gebonden boekwerk Van dit boek zal men schik hebben, zoowel om de inhoud als de uitvoering. Het is vervaardigd in ons eigen bedrijf en zal een aantrekkelijkheid wezen voor ieders boeken verzameling. Men kan desnoods gebruik maken van de bon, elders in dit nummer voorkomend. Abonnés op te geven aan DE ADMINISTRATIE HAKENKRUIS EN WOLFSANGEL „Alle terreurmiddelen achten zij goed en steeds driester is hun optreden". Aldus schrijft de leider van de N.S.B. in een pa thologisch strooibiljet, dat de onthulling brengt; „De bloedraad ingesteld". Men Vraagt zich af: zegt de schrijver dit van zichzelf en de zijnen? Dat zou kunnen, Xvant wat de N.S.B. zich aan terreur ver oorlooft, gaat alle perken te buiten. Men leest de feiten in de krant; ze worden door 'de justitie berecht; verdere aanduiding is dus overbodig. Ze leeren ons, dat de N.S.B. de woorden van Jezus, dat wij de menschen moeten doen, wat wij van hen Verlangen, radicaal heeft omgezet en de leer huldigt: „Wat ik niet wil, dat mij we dervaart, dat blijve een ander niet ge spaard". Christelijk Is deze opvatting niet. Ze gaat zelfs verder dan de leefregel: oog om oog en tand om tand. Ze is heidensch,, gelijk de grondslag, welke de N.S.B. thans onder zijn actie legt, zuiver heidensch is. Zeer getrouw wordt de Duitsche nationaal-socialistische rassen-theorie van „bloed en bodem" over genomen en dus schrijft Mussert in een zendbrief aan de verkiezingswerkers: „Tn runen en symbolen school daarom een geheimzinnige kracht, die de ziel versterkte in ongeluk en nood. Daarom bracht men runen en symbolen aan op huis en huisraad, op vaatwerk en wa- pens^ opdat wie deze teekens aanschouw de, uit hun aanblik zielskracht en ver zekerdheid van het eeuwig bestel der wereld zou putten." Da schrijver heeft blijkbaar studie ge maakt van de oud-germaansche afgodenleer en baseert er zijn politieke beginselen op. Natuurlijk behoort daar een heidensch sym bool bij; maar omdat Hitier patent heeft op het hakenkruis dient Mussert naar iets anders om te zien en hij deed een goede vondst (in Duitschland, wel te verstaan!) Lees maar, wat hij schrijft! „De wolfsangel is het teeken (vermoe delijk ontstaan uit een verbinding van de runen zege, overwinning, nood en ge vaar) waarmede de Germaansche volken die plaatsen plachten te kenmerken, waar wolven zich hadden vertoond. De wolfsangel diende tegelijk als waarschu wing voor wie ter plaatse mocht komen en als magisch teeken ter bescherming in gevaar. Daarom is de wolfsangel het strijdteeken van de N.S.B." Hoe zich hiermee verdraagt wat in het fetraks genoemde strooibiljet staat, is ons feen raadsel. Men kan daarin n.ï. lezen: s,Het nationaal-socialisme is een geweldige ëtroom, die .uit God is, die dus Biet te ke§>- ren is. Die stroom wordt door de N.S.B. in rustige banen geleid. Hij is de redding voor ons volk De partij, die uit God is en de wolfsangel als strijdteeken voert, om uit die ^aanblik zielskracht en verzekerdheid van het eeuwig bestel der wereld te putten". Het begint ons waarlijk te duizelen en men vraagt zich af, waar de „goddelooze poli tici" te zoeken zijn, over wie het pamflet spreekt: in of buiten de N.S.B. 1, Conversie Ned.-Indische schuld Ingediend is een wetsontwerp tot con versie van Nederlandsch-Indiscihe schuld'. De strekking hiervan is, om evenals zulks bij par. 37 der wet van 29 November 1935 tot verlaging van de openbare uitgaven voor Nederland is geschied, ook voor Ned.-Indi6 de mogelijkheid te openen om, telkens wan neer de kansen daarvoor gunstig zijn,, door conversie van vaste schuld de uitgaven van den leeningsdienst te verminderen. Officieele Berichten ONDERSCHEIDINGEN De heer F. van Eek te Brussel ls bevorderd tot Officier ln de Orde van Oranje-Nassau. Benoemd ls tot ridder ln de Orde van Oranje Nassau, de heer G. von Glahn te Amsterdam. RAAD VAN ARBEID TE AMSTERDAM Eervol ontslag is verleend aan den heer P. Danz te Amsterdam als lid van de Hooge Raad van Arbeid. Benoemd zijn tot lid en pl.v.v. lid DE GROSLIJST DER ANTIREV. PARTIJ Vragen over het advies van het C.C. Gedurig bereiken ons vragen over die can- didaten voor het lidmaatschap der Tweede Kamer, die door het Centraal Comité der Anti-Rev. Partij bij de Kiesvereenigingen worden aanbevolen. Gaarne dienen we de vragers van be scheid voorzoover we daartoe natuurlijk in staat zijn hoewel we in 't algemeen van oordeel zijn, dat men zich beter recht streeks tot het C.C., adres Kuyperhuis, Den Haag, kan wenden. Bij voorkeur onthouden wij ons van een bespreking van personen; nu ons echter van vele zij dén gevraagd wordt iets te zeg gen over den bij de groote massa onbeken den candidaat, die door het C.C. als num mer 9 aanbevolen wordt, willen we aan dit verlangen bij hooge uitzondering voldoen; te meer, omdat er bij sommigen zelfs misverstand schijnt te heerschen. Het C.C. beveelt voor no 9 aan den heer W. Wagen aar, Den Haag. „Dat is toch niet dezelfde als de heer W. Wagenaar directeur van het dagblad „De Nederlander"", zoo vroeg ons meer dan één eenvoudig kiezer. Neen, dat is dezelfde niet De heer Wagenaar van „De Nederlander" is trouw lid van de Chr. Hist. Unie en hoopt dat te blijven. De heer W. W a g e n a a r, door het C. G als candidaat voorgedragen, is administra teur aan het departement van Financiën, even trouw lid der Anti-Rev. Partij als van de Ned. Herv. Kerk. Hij is de man, die in de financieele kwesties, welke er in de loop van de laatste jaren gerezen zijn tusschen het rijk en de gemeenten, een voorname en vaak beslissende rol heeft gespeeld. In Rotterdam weet men daarvan mee te praten. Voorts, wat zijn kwaliteiten betreft, vol staan we met dit oordeel, dat een niet- geestverwant ons gaf: „de heer Wagen aar is een man van groote bekwaamheid, goed spreker en scherp debater, vriendelijk in de omgang en rechtvaardig in zijn critièk; het is een candidaat, die eike andere partij aan de anti-revolutionairen mag benijden" Meer kunnen we van deze dingen niet zeggen. GROOTE BAGGERZUIGER AAN RUSLAND VERKOCHT Naar wij vernemen' heeft 3e N.V. Aannemersbedrijf v.h. fa. F. d. Breejen van den Bout te Berg en Dal naar Rusland verkocht den grooten stoom- zuiger „Batavus", welke indertijd ge bouwd is door de Ned. Dok Mij. De constructie zal hij de N.V. Verschure en Co.'s scheepswerf en machinefabriek te Amsterdam, verbouwd worden tot z.g. cut terzuiger, een uit een oogpunt van werk verruiming belangrijk werk, waarmede enkele maanden gemoeid zullen zijn. In dit verband kan tevens worden mede gedeeld, dat het in de bedoeling van de N.V. den Breejen van den Bout ligt, den bouw van een nieuwen zuiger in bestelling te geven. Dat overigens ïn Nederland voor Russi sche rekening veel werk aan den winkel ia moge blijken uit het feit, dat door verschil lende Nederlandsche werven uitgebreide reparaties aan Russische schiepen van Januari af elf schepen worden verricht, terwijl voor herstellingswerkzaamheden aain andere Russische schepen onderhande lingen gaande zijn. Boottrein Stoomvaart Mij. Nederland Die N.V. Stoomvaart Maatschappij Neder land meldt, dat de speciale trein met pas sagiers en post, in aansluiting op het s.s. „Jan Pietersz. Coen", Vrijdagmorgen 20 Febr. om 10.20 van Genua zal vertrekken. Aankomst Zaterdagmorgen 27 Febr. om 6.18 te Zevenaar 7.11 te Arnhem, 8.00 te Utrecht CS.. 9.00 De Den Haag S.S., 9.01 te Amsterdam W.P., 9.19 te Amsterdam C.S. en om 9.33 te Rotterdam Maas. Ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van het Leerdamsch Schaakgenoot schap hield de wereldkampioen dr. Max Euwe een simultaanseance tegen niet minden dan 18 borden» WÜ Z"'en hier den meester in den strijd, H. M. DE KONINGIN TERUGGEKEERD Begroeting op het station te Nijmegen H. M. de Koningin is vanochtend om 8.10 uur met den sneltrein uit Bazel in het vaderland teruggekeerd. Zij werd aan het station Nijmegen o.m. begroet door den burgemeester van Nijmegen den heer J. A. H. Stein- weg en jhr. G. A. Bowir, districts commandant van de Kon. Marechaus- H. M. de Koningin, die er welvarend uit zag, was vergezeld van jhr. Van Holten en freule Schimmelpenninck. De burgemeester van Nijmegen heette Haar welkom op vaderlandschen bodem. De Koningin dankte hartelijk voor deze woor den De Koningin en Haar gevolg stapten ver volgens in de twee gereedstaande hofauto's, waarmede zij direct naar Het Loo reden. Op het Stationsplein stonden honderden opgesteld die H.M. die in een open auto reed, hartelijk toejuichten, waarvoor de landsvrouwe vriendelijk dankte. Vestiging van Nijverheids- bedrijven Invoering van een vergunningsstelsel Wetontwerp ingediend Bij de Tweede Kamer is ingediend een wetsontwerp houdende regeling be treffende het beperken van de vestiging van bedrijven, waarin eenige tak van nijverheid wordt uitgeoefend en van de uitbreiding van de capaciteit van zoo danige bedrijven. In de Memorie van Toelichting op dit wetsontwerp wordt opgemerkt, dat de voor gestelde regeling als sluitstuk is te beschou wen op het samenstel van maatregelen, welke in den loop der laatste jaren in het belang van het bedrijfsleven zijn getroffen. Verschillende van deze maatregelen sluiten de mogelijkheid in zich van een ongewensch- te uitzetting van de capaciteit in die be- bedrijfstak. Bij meerdere invoerbeperkingen, o.m. na de contingenteering van tricotgoe deren., wollen stoffen etc., werd in ons land een uitbreiding van het productie-apparaat geconstateerd, die als economisch onge- wenscht moet worden beschouwd. Voor zoover mogelijk werden vestigingen als deze tegengegaan, doch de practijk wees uit, dat met de bestaande bevoegdheden niet afdoende kan worden opgetreden. In verband hiermee staat het volgens den Minister buiten twijfel, dat waar tegenwoor dig de structuur van het Nederlandsche be drijfsleven in sterke mate door overheids maatregelen moeten worden beïnvloed, aan het initiatief van den individueelen onder nemer niet meer die algeheele vrijheid kan worden gelaten, welke in het verleden gold en toen ook in het algemeen gerechtvaar digd was. Geen volledige afsluiting. Naar de meening van den Minister is voor ons land een regeling in dien zin aan gewezen, dat aan de Kroon de bevoegdheid wordt verleend, om na ontvangst van een daartoe strekkend verzoek, bij algemeenen maatregel van bestuur bepaalde takken van nijverheid of onderdeelen daarvan aan te wijzen, waarin vestiging resp. uitbreiding niet meer vrij zal staan. Hij zouu daarbij geenszins zoo ver willen gaan, dat in den aangewezen tak van nijverheid elke nieu we vestiging of uitbreiding bij voorbaat volledig wordt uitgesloten, doch willen vol staan met deze van een vergunning afhan kelijk te stellen. Een volledige afsluiting toch zou tot ongewenschte verstarring van den betrokken bedrijfstak leiden. Een ver gunningsstelsel als in het wetsontwerp be lichaamd, zal daarentegen een soepele han teering mogelijk maken, waarbij de gelegen heid bestaat om aan het ondernemers- initiatief, voorzoover dit in concrete niet ingaat tegen hetgeen in het economisch landsbelang voor den betrokken bedrijfstak meest wenschelijk wordt geacht, voldoende recht te laten wedervaren. In artikel 2 is o.m. een bepaling opgeno men, welke met „vestigen" gelijk stelt het opnieuw in werking brengen van een te voren stilgelegd bedrijf. Het ontwerp heeft niet betrekking op land- en tuinbouw, veeteelt, visscherij, mijn bouw, handel, bank- en assurantiewezen, scheepvaart en verkeerswezen te land. De Arbeiderspers Hoofdredacteur Ankersmit gaat heen Op het a.s. Congres van de S.D.A.P., dat op 27 Febr. a.s. aanvangt, zal volgens de Arbeiderspers om. een voorstel in behan deling komen om dr. H. B. Wiardi Beek man te benoemen tot politiek hoofdredac teur van de Arbeiderspers met ingang van 1 April 1937, in de plaats van J. F. Anker smit, die wegens het bereiken van de 65- jarige leeftijd voor deze functie heeft be dankt. H. J. van den Borg f Hedenmorgen is te Amsterdam overleden de heer H. J. v. d. Borg, gedurende twin tig jaar honorair vertegenwoordiger in Nederland v. h. Messe-Amt te Leipzig Dui- zeinde bezoekers v. d. Leipziger Mesee zullen zich den vriendelijken, altijd ijverigen heer v. d. Borg blijven herinneren, als een con scientious verzorger van de belangen, welkt hij op zich had genomen. De heer v. d. Borg werd in 1926 benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau. De begrafenis zal Vrijdag a.s. te 'Amster dam plaats hebben. HOOG WATER IN BRABANT Ongerief in de omgeving van Breda Onrustbarende was in Duitschland Het is weer watersnood in de omstreken van Breda! Weliswaar is het water, vooral ten zuiden van de Baroniestad, niet zoo hoog gekomen als de vorige maal, maar ter. N.W. is er toch weer heel veel ongerief ont staan. Heele stukken bouw- en weiland staan weer blank, tot groot ongerief van de bewoners en tot groote sohade voor de bo demgesteldheid. Ten Westen van de grooto straatweg MoerdijkBreda ziet men een groote watervlakte, die doorloopt tot bij Ter- heyden. Hier en daar staan de huizen vol komen geïsoleerd. Een en ander is weer veroorzaakt door den harden wind van de laatste dagen, waardoor het water van de Mark en haar zijrivieren niet op heit Holilandsch Diep kan worden geloosd. De toestand zal nog erger worden, vreezen e, want uit D if s s e 1 d o r f werd ons he denochtend telefonisch bericht, dat het war ter der rivieren op onrustbarende wijze stijgt Het water in de Saar stijgt 7 C.M., in de Moezel 3 c.M. en in den Rijn bij Keulen 2 c.M per uur. In verband met het feit dat er momenteel i de bergen veel regen valt, verwacht men l de komende dagen nog heel sterke was rekent men al met de mogelijkheid dat Donderdag het water te Dijsseldorf over den kant zal kamen. Het ongeval bij de manoeuvres Wachtmeester tot een maand gevangenisstraf veroordeeld De Krijgsraad te 's-Hertogenbosch heeft uitspraak gedaan in de strafzaak te gen den 22-jarigen W. T. B., wachtmeester bij de tweede schoolbatterij van het vijfde regiment veldartillerie te Amersfoort, die zich op 15 Februari te verantwoorden heeft gehad wtegens het veroorzaken van dood door schuld op 23 September van het vorig jaar tijdens de manoeuvres onder de gemeente Roosendaal. De wachtmeester werd veroordeeld lot en he chtenisstraf van een laand met verlaging tot den rang van gewoon Onbevoegd een zaalcwaar- nemerskantoor gedreven Behandeling voor het hoi Voor het gerechtshof te *3 Gravenhage stond in hooger beroep terecht de Rotter- damsche koopman I de J., die te Rotter dam een zaakwaarnemerskantoor had ge dreven, terwijl de bevoegdheid hiertoe hem bij rechterlijk vonnis was ontzegd. De Rotterdamsche rechtbank heeft de J. van dit feit vrijgesproken, doch de officier van justitie was in hooger beroep gegaan. Voor het hof ontkende verdachte, dat hij daadwerkelijk aan het kantoor werkzaam waa geweest. De advocaat-generaal, Mr. AL Rombach, achtte het evenwel niet twijfelachtig, dat verdachte het beroep van zaakwaarnemer had uitgeoefend en eischte 1 maand ge vangenisstraf. De verdediger achtte geenszins bewezen, dat verdachte het beroep van zaakwaar nemer had uitgeoefend. Pleiter vroeg daarom vrijspraak. Uitspraak 8 Maart. AutoBotsing bij Visvliet Twee zwaargewonden Gisteren stond te Visvliet (Gr.) mid den in het dorp, op den Rijksstraatweg, eer auto geparkeerd, toen uit de richting Grijps- kerk een personenauto, bestuurd door den heer G. J. B. uit Haren naderde. Met den bestuurder zaten diens vader en de heer R. M. uit Haren in den wagen. Juist op het oogenblik, dat de auto den geparkeerden wagen zou voorbijrijden, kwam uit de rich ting Buitenpost een andere auto aangesneld, bestuurd door den heer S. B. uit Dronrijp. Een botsing was onvermijdelijk, een he- vigen klap vlogen de beide wagens tegen elkaar op. De 60-jarige vader van den be stuurder en de heer M. werden hierbij zwaar gewond. Zij zijn naar het ziekenhuis te Groningen vervoerd. Beide wagens werden zwaar beschadigd. Ernstig auto-ongeluk bii Probolingo Twee zwaargewonden SOERABAJA. 22 Febr. (Aneta/A.N.P.). Zaterdagmiddag is bij de dessa Ngoeling, aan den weg tusschen PasoeroeanProbo lingo. een ernstig autoongeluk gebeurd. Een Dodge-Sedan, bestuurd door Mej. van Mets onderwijzeres te Probolingo, botste tegen een Morris-wagen. Bij deze botsing werd Mej. van Mets zwaar gewond, haar naast haar zittende zuster Mej. M. G. C. H. van Mets, werd eveneens zwaar wond. De overige inzittenden, de dannes M. G. G Verbruggen, A .M. Eeftens en de inlandsche chauffeur, bleven ongedeerd. De zwaargewonde dames van Mets wer den naar een ziekenhuis te Pasoeroean vervoerd. Zij konden nog niet worden ver hoord. Het ongeluk geschiedde .doordat de Dodge-wagen de Morris-wagen bij het pas- seeren aan het spatbord raakte en vervol gens tegen een boom botste. VOORNAAMSTE NIEUWS Dit nummer bestaat uit TWEE bladen Ingediend is een wetsontwerp tot ver hooging met ca. 34 millioen gulden voor het crediet voor werkverruiming. Bij de Tweede Kamer is ingediend een wetsontwerp omtrent beperking van de vestiging van nijverheidsbedrijven. Memorie van Antwoord inzake continu genteeringsontwerpen. Afgewezen is het verzoek van de tribune-exploitanten in den Haag om vermindering van de pachten. De beteekenis van de van de N. D. Zuiderzeepolder, Belangrijke orders der Ned. Spoorweg gen zijn in uitvoering in verband met de toenemende electrificatie. De stad Oviedo wordt ernstig door roode troepen bedreigd. De Duitsche minister van buitenland- sche zaken Von Neurath vertoeft mo menteel te Weenen, De economische raad der Kleine Entente heeft te Dubrovnfk zijn bespre kingen gehouden, In de Ver. Staten HreJgf een ongeken de sociale strijd los te barsten in de vitale industrieën. Studeer voor een valt met toekomst Volg onxo degelijke, schriftelijke opleiding tot Chauffeur Monteur, Auto-Techniek ol Auto-Verkoper, Auto-Expert Grabs plaatsingsbureau. Vraag tonder verplichting inlichtingen bi) A.S.S.Q. Nieuweplein 31, Arnhem, Telefoon 24597 Wij bezorgen Uwa Verzekeringen niet alleen# doch verzorgen ze tevens. P. DE KEYZER ZONEN Makelaars ln Assurantiën ROTTERDAM, MOSSELTRAP 8 Telefoon 24294 (3 lijnen) (Adv.1 N.V. ARNHEMSCHE HYPOTHEEK BANK VOOR NEDERLAND Hyp. Kapitaal beschikbaar tegen bill, voonfe De Directie: Mr. S. J .van Zijst Mr. J, F. Vers toeven, (AdvJ Vijf nnr het uur voor RIJNBENDE'S Zeer Oude Zeer Goede 'CAdv.J „BLAUFRIES" AMSTERDAM ROTTERDAM Telef. 1312, Tetet 2830# OPSLAG - EXPEDITIE - CONTROLE EET ADRES tooi: vakkundig vertrouwenswerk I VRAAGT TAR1EVENI TA3v.<l Auto door een schutting Voetganger zeer ernstig gewond Gistermiddag is op den hoek van het West einde en het Frederiksplein te Amster dam een automobilist door de schutting ge reden, welke daar ter plaatse het terrein van het voormalige Paleis van Volksvleit om heint. De auto, een vierpersoonswagen, waar van de bestuurder, een Duitsch-Hollander, de eenige inzittende was, kwam van het Westeinde. Ofschoon de hoek met het Frede riksplein een zachte ronding heeft en het het trottoir voor de uitgang der galerij zeer breed is, reed de auto door een onverïdaar- bare oorzaak tegen de schutting op. De ge volgen waren vreeselijk. Een voetganger, een man van 54 jaar, werd door de bumpers ge schept en meegesleurd. De auto vloog geheel door de schutting heen en kwam eerst tegen een boom, die daar achter staat, tot stilstand. In uiterst ernstigen toestand moest de voet ganger door den geneeskundigen dienst naar het Wilhelminagasthuis worden vervoerd. De bestuurder kwam er goed af. Bij onderzoek door de politie bleken de remmen en de stuurinrichting van de auto in orde te zijn. De bestuurder was slechts kor ten tijd in het bezit van een rijbewijs. Hij gaf als oorzaak op dat hij geslipt was en een oogenblik de macht over het stuur had ver loren. Vijftig jaar op de rijkswerf De heer W. Leen, baas-zeilmaker op de rijkswerf te Den Helder, hoopt op 27 Febr. a.s. zijn 50-jarig ambtsjubileum te vieren. De kolendampvergiftiging te Utrecht Tweede slachtoffer overleden De vorige week heeft zich in een perceel aan de St. Anthoriedijk te Utrecht een geval van kolendampvergiftiging voorge daan, waarbij een echtpaar bewusteloos ge raakte. De vrouw is na eenlgen tijd overLo den. De man de 75-jarige J. Verbeek werd naar het Antoniusziekenhuis vervoerd. Thans is ook hij aan de gevolgen der ver giftiging overleden.

Nieuwe Leidsche Courant | 1937 | | pagina 1