WECOTEX DIE KEG1EMJA& MAANDAG 22 FEBRUARI 1937 TWEEDE BLAD PAG. s NV. STOOMWEVERIJ ■HERMAN DRiESSEN EN ZOON AALTEN Katoenen'en halflinnen stukgoederen Doeken - Luiers - Lakens - Sloopen Lingerie Interlock artikelen Over Uwe qiosterd klagen? DomVoortaan HAAS'mosterd vragen MEUBELFABRIEK v.h. GEBROEDERS SCHNEIDER Bergschenhoek (Z.-H.) Tel. ROTTERDAM 43886 Onze smaakvol Ingerichte toonzalen bieden U een ruime keuze SALON- HUIS-EN SLAAPKAMERMEUBELEN in elk genre. De Inkomstenbelasting over I935-36 TOTAAL DER INKOMENS NOG IETS GEDAALD SINDS 1934-35 Beginnende opleving nog niet merkbaar In de binnenkort versohijnende eerste aflevering van het Maandschrift van het Centraal Bureau voor de Statis tiek van dit jaar zullen de voornaamste cijfers worden opgenomen van de Inkom stenbelasting en wel thans over het be lastingjaar 1935-36 die in vergelijking worden gebracht met de cijfers over en kele voorafgaanae jaren. Deze cijfers zijn zeer leerzaam. Allereerst blijkt er uit, dat het totaal aangeslagenen sinds 1930-31 is gedaald van 1.892.553 tot 1.355.051 (over 1934-35 1.445.019). Het gezamen lijk inkomen van deze belastingplichtigen is in deze periode gedaald van f 4,3 milliard tot f 2,8 milliard. Bij deze cijfers dient men er mee re kening te houden, dat de gegevens over 1935-36 betreffen de inkomsten over het kalenderjaar 1934, zoodat het zich zeer langzaam ontwikkelend economisch her stel in deze cijfers nog niet tot uitdruk king komt. De sinds 1930-31 ingetreden daling is het kleinst van 1933-34 op 1934-35 (f 115 millioen) hetgeen voor een deel het gevolg is van da op 1 Mei 1934 ingetreden scherf ere bepalin gen tegen onjuiste belastingaangiften. Van 1934-35 op 1935-36 beliep de daling nog f 214 millioen. Het totaal der inkomens over 1935-36 is hierdoor nog f 933 millioen lager geworden dan over 1924-25 (24.81 pet.) De bevolking nam van Januari 1925 tot 1 Ja nuari 1936 toe met 15.85 pet., met welk per centage een vermeerdering der gezamenlijke inkomens correspondeert van f596 millioen, zoodat geen rekening houdend met de waar deverandering vap bet ge-lö, het totaal der inkomens over 1935-36 f 1529 millioen lager is dan het cijfer, dat verkregen wordt, indien van 1924-25 af het totaal der inkomens dezelf de stijging zou vertoonen als de bevolking. Wat het gemiddeld inkomen per aange slagene betreft, over 1929-30 bedroeg dit f 2340 Daarna is het gedaald tot f 2087 over 1935-36, waardoor het f532 lager is dan het hoogste der cijfers over de voorgaande jaren (1921-22) en nog f 18 lager is dan over 1934-35. Octrooi Ned. Bank In Staatsblad no. 400 is afgekondigd de wet van 2 Februari 1937 tot verlenging en wijziging van het aan de Nederlandsche Bank verleende octrooi. De wet treedt in wer king op 1 April 1937. Geen voetbal op Zondag Ged. Staten van Gelderland hebben goed gekeurd het raadsbesluit der gemeente Har derwijk waarbij het verboden werd op Zon dag voetbalwedstrijden te organiseeren. Wetsontwerp Bindendverklaring Instemming van bedrijfsraden De beörijfsraden voor bet boekdrukkers en rasterdiepdrukbedrij fde sigarenihd-ustrie, het stucadoorshedrijf, het chemigrafisch be drijf en het kapperabedrijf hebben zich ge wend tot den Minister van Sociale Zaken met eenige schriftelijke opmerkingen, met betrekking tot het ontwerp van wet betreffen de de algemeen verbindend- en onverbin dend verklaring van bepalingen van collec tieve arbeidsovereenkomsten. De bedrijf sra den hebben met groote belangstel ling van dit ontwerp kennis genomen en spreken de hoop uit dat hei ontwerp zoo spoedig mogelijk hat Staatsblad zal bereiken. Naar de meening van da bedrijfsraden is deze algemeen binoendverklaring van overeenkomsten een eerste stap in de richting van een algemeen geldend per manent bedirijfsrecht. In het adres worden enkele wenschen naar voren gebracht, die grootendeels parallel loopen met die van het C.N.V. welke we on langs reeds uitvoerig hebben gepubliceerd- Burgemeester van Standdaarbuiten dient ontslag in Naar wij vernemen beeft Jhr. A. J. F. X. Verheyen zijn ontslag ingediend als bur gemeester van de gemeente Standaard buiten. Zooals men weet was Jhr, Ver heyen sinds eenigen tijd geschorst. Het totaal vermogen in 1935-36 Met een hall milliard gedaald In de binnen eenige dagen verschijnende eerste aflevering van het Maandblad van het Centraal Bureau voor de Statistiek wor den gepubliceerd de uitkomsten dei- Vermo gensbelasting. Het belastingjaar 1935-36 is hierbij in vergelijking gebracht met de voor afgegane jaren. Het aantal aangeslagenen is sinds 1930-31, toen een hoogtepunt werd bereikt, gedaald van 197.501 tot 177.194, tegen 182.455 over 1934-35. Het totaal vermogen van deze aan geslagenen is in deze periode van f 15.6 mil liard tot f 11.1 milliard gedaald. Over 1934- 35 bedroeg het totaal vermogen fll,6 mil liard. Ook in deze gegevens is het zich lang zaam ontwikkelende economisch herstel evenals bij de inkomstenbelasting (men zie de gegevens elders) nog niet merkbaar. Als gevolg van de in 1929 ingetreden crisis is sinds 1929-30 tot 1933-34 een daling inge treden van f4991 millioen. Na een betrekke lijk kleine stijging van ruim f 128 millioen van 1933-34 op 1934-35, welke voor een deel het gevolg is van de op 1 Mei 1934 in wer king getreden scherpere bepalingen tegen onjuiste belastingaangiften, is hierop weder om een nieuwe daling gevolgd van bijna f 463 millioen, waardoor het vermogen over 1935-36 f 1042 millioen lager kwam dan over 1923-24 (8.55 pet.) Wat het gemiddeld vermogen per aange slagene betreft, dit bedroeg over 1929-30 f81,000. In 1933-34 bedroeg het f65000 over 1934-35 f 64.000 en over 1935-36 f 63.000. Goudsiroop Havermout H-O •r bestaat ter wereld geen betere in smaak, geen hoogere in voedingswaarde De Londensche brandweer nam proeven met opvouwbare watertanks, welke bij een eventueélen oorlog, wanneer door een bomaanval de waterleiding defect zou geraken, dienst moeten doen. Door middel dezer tanks kan het Theemswater over grooten afstand gepomt worden Te Amsterdam is men eindelijk begonnen met de demping van het Rokin. De eerste paal voor de schutting rond het te dempen water werd geslagen De hooge waterstand heeft de Regentesse-wijk te Ginneken opnieuw onder water doen loopen. Het straatdek moest daarom doormidden worden gebroken om het water de gelegenheid te geven naar n lager niveau af te zakken Mr. Cartereen inwoner van Londen lasdat een Ameri kaan kans gezien had om 3585 lucifers op elkander te stapelen zonder instorten. Mr. Carter tracht dit te ver beteren en was vorige week met z'n toren bij de 4.500 stuks Perspectief onmisbaar Gewestelijke plannen Het conflict bij de Centrale Werkverschaffing Arbeiders hervatten het werk Het conflict bij de centrale werkverschaf fing aan de spoorlijn UtrechtAmersfoort, dat Donderdagochtend ontstond, kan thans als geëindigd worden bcsohouwd. De inspecteur voor de provincie Utrecht van de Centrale Werkverschaffing, de bur gemeester van Veenendaal, heeft nl. de schorsing van de 40 Soester arbeiders, die j.l. Donderdag het werk zonder vergunning hadden verlaten, niet 'bekrachtigd, zoodax deze arbeiders heden het werk weer kon den hervatten. Aan de grief van deze arbeiders, diat er niet voldoende schaftketen aanwezig zijn om bij het slechte weer een onderdek te vin den. zal aandacht worden besteed. Nationaal Jongeren Verbond In zijn onlangs gehouden vergadering heeft het hoofdbestuur van het Nationaal Jongeren Verbond in verband met het af treden van mr. W. de Vries, als algemeen Voorzitter benoemd tot onder-voorzitter mr. J. H. P. V. Haitsma-Mulier te Amsterdam, hoofdbestuurslid en voorzitter van de afdee- ling Amsterdam van het N.J.V., in afwach ting van een definitieve verkiezing door de felgemeene vergadering. Het samenzijn werd 's middags door Ds R. ten Kate van Dordrecht, met gebed geopend, waarna Ds W. Th. Hoek van Hardenlberg, voorzitter der Federatie, een propaganda woord sprak. Hij zei dit met bij zondere gevoelens te doen in deze stad, daar ,D<tfdt" voor ons allien een aparte klank heeft. Op de plaats waar eens de bekende Synode werd gehouden, bevindt zich thans een arrestantenlokaal. Naar aanleiding hier van was spr. gaan nadenken. Gebrek aan lioht en lucht is er in een arrestantenlokaaJ. 16 er in onze keik, zoo zei spr., ook geen tekort aan hooge luchten en aan stralend Lioht? Een ander punt van overeenkomst is ook: gebrek aan perspectief. En daar kun nen we tooh niet zonder. Perspectief naar het verleden, naar de toekomst, en: naar boven. Verachting van en neerzien op het verleden, geen vertrouwen hebben voor de toekomst, en het gemis van biddend en gc- loovig opzien naar boven, maakt opgeschikt voor het vervullen van onze taak. Gij, jong-Hervormden, zoo zegt spr., moogt „jo niet zijn. Gij hebt eerbied te hebben voor wat het verleden voor en in de Herv. Kerk q haar belijdenis conserveerde, gij moet met ootmoedige jonge moed en durf in ver trouwen de toekomst inzien, en niettegen staande al de gebreken der kerk, niet lauw tegen haar over staan, maar met energieke activiteit, in ootmoed. En vóór alles moet gij perspectief hebben naar boven. Dan pas hebt ge de raoodige geschiktheid en volhar ding voor uw taak, ook ten opziohte van do Herv. Kerk. Dan stollen we ons leven onder tucht, dan laten we gehoorzaamheid gaan boven critiek, wanneer we weten dat daar boven Iemand is, die van ons verwacht, dat e trouw zullen zijn ook in het kleine, en zullen dienen, daardoor ons, dankbaar maar ook fier, openbarend als eten levend"lid van het lichaam van Christus. Perspectieven" werden vervolgens ge opend door mej. J. M. v. d. Werve van Dordiecht, alg. adjunct van het Fed. bestuur en secretaresse van het Gew. Bestuur. Ze zette de plannen van het Gew. Bestuur uiteen, t Ging tot nu toe goed. In een jaar groefde het ledental van het gewest van 60 tot 400. Het bestuur ziet niu vierder als taak van het gewest, het bevorderen van het op- riohten van plaatselijke vereenigingjen van Herv. Jongeren. Daaraan blijkt behoefte. Dat is een goed teekien. Spr. heeft daarom goede hoop voor de Kerk, wel oud, maar bezitster van eeuwige waarheid. Vele jongeren heb ben weer bun kerk lief. Dat kan niet anders dan goede vruchten afwerpen. De actie van Gewest en Federatie wordt actief meeleven, bezield door levend geloof. Ds Emmen van Bredia heeft met een enkel woord de dag gesloten. „SONNEVANCK" Buitengewone ledenvergadering De secretaris van Sonmevanck meldt ons: Zooals in dit blad van 5 Febr. jl. per ad vertentie is bekend gemaakt, zal de buiten gewone ledenvergadering van Sonnevanck op Donderdag 18 Maar ta.s. aanvangen te 2 uur n.m. Door een verzuim is dit aanvangs- uur niet vermeld op de dezer dagen aan de leden gezonden circulaires. Het zal alsnog geschieden op een eenige dagen vóór IS Maar taan de leden te zenden herinnering, waarbij dan tevens mededeeling zal worden gedaan van een inmiddels van eenige leden ontvangen voorstel. De nieuwe functie Van besteller-deurwaarder Aan het antwoord van de Regeering op het Verslag van de Eerste Kamer inzake de algemeene beschouwingen over de Rijks- begrooting-1937 is het volgende ontleend; „Van de Wet van 29 December 1935 (Staatsblad no. 685) tot verlaging van de openbare uitgaven zijn tot heden niet in werking getreden: Paragraaf 11 (beperking verzet in straf-» zaken) en Paragraaf 13 (overbrenging van het grootste gedeelte van de werk zaamheid van de deurwaarders in straf-» zaken naar de posterijen). De paragrpien 11 en 13 houden n.I. nauw verband met elkaar. De invoering daarvan wordt echter voorbereid." i Dus komen ze, de bestellers-deunvaardtA een viaduct aangelegd. Met den bouw van dit viaduct aan de Industriestraat is men reeds wer gevorderd. Overzicht van de werkzaamheden. HERVORMDE JONGEREN BIJEEN Gewest Zuid-Holland vergadert te Dordt Dat de Vereenigimg vam Hletrvormdie Jom- gei'en veter belangstelling geniet, bleek Za terdagmiddag uit de zeer goede opkomst naar de vergadering van bet Gewest Zuid Holland. Deze werd gehouden in die zaal van de Vrije Evang. Gemeente te Dordrecht, en stond1 onder leiding van den heer A. Brens van Breda. Er waren leden uit Dordt, Sohiiiedam, Leiden, Breda en Delft, alle aan gesloten bij de landelijke Federatie, waar van het gewiast een sub-organisatie is, en voorts van Den Haag (een eigen groep naast gewest) en Voorburg. Van de aangeslo ten afdeelingien ontbraken Brielle en Helle- voetsluis. De vergadering kenmerkte zlcfh door een opgewekte stemming en een vriendschappe lijke, ernstige toom Tussohien de middag- en avoudsamenkomst werd een gemeenschap pelijk© maaltijd gehouden. Er werd veel samen gezongen, en boven dien trad een diameskoortje eenige kee/ren op. 's Avonds gaf de heer H. Braaksma van Breda declamatie, deed de heer L. E. Kruyne Gen orgelsolo hooren, en bracht ook een echdmmienspel afwisseling. Over den spoorweg TilburgBreda wordt in Tilburg DE IDEALE VLOER BEDEKKING

Nieuwe Leidsche Courant | 1937 | | pagina 5