Jlirttuir feihsdjt ©«trant Dagelijks verschijnend Nieuwsblad voor Leiden en Omstreken —PEREZ abonnementsprijs!: Per kwartaal in Leiden en in plaatsen waar een agenlschap gevesligd is 2.35 Franco per post 2.35 portokosten Per week0.18 Voor het Buitenland bij wekelijksche zending4.50 Bij dagelijksche zending5.50 Alles bij vooruitbetaling Losse nummers 5 cl. met Zondagsblad 7 '/j ct Zondagsblad niet afzonderlijk verkrijgbaar No. 6010 Sureau: Breestraat 123 Telefoon 2710 (na 6 uur 3166) Postbox 20 Postgiro 58936 VRIJDAG 12 FEBRUARI 1937 übbertentitprijjen: Van I tot 5 regels 1.177» Elke regel meer0.22'/, ''gezonden Mededeelingen A van 1-5 regels2J30 Elke regel meere0.45 n Voor Tiet bevragen aan 't bureau V wordt berekend 0.10 17e Jaargang NAAR GROND WETS- HERZIENING Met varieerende meerderheid heeft de Tweede Kamer gister verklaard, „dat er grond bestaat om eenige voorstellen tot ver andering in de Grondwet, in overweging te nemen". Het is te verwachten, dat de Eerste Kamer over eenige weken eenzelfde besluit zal nemen. Is zulks geschied en zijn de wet ten afgekondigd, dan worden de Kamers ontbonden: welk feit thans, om onnoodige drukte te voorkomen, samenvalt met de periodieke verkiezing der Tweede Kamer. Onder gewone omstandigheden zou dit jaar de candidaatstelling daarvoor vallen op Dinsdag 18 Mei, waarschijnlijk hebben we thans om die tijd de stemming al. Dat is het in tijdsorde eenige verschil. De taak van de nieuwe Kamers is om de wetsvoorstellen inzake Grondwetsherziening in tweede lezing te behandelen en zij „kun nen deze niet dan met twee-derden der uit gebrachte stemmen aannemen". Dat wil zeggen: thans besliste de gewone meerder heid. straks moeten (als allen aanwezig zijn) 67 van de honderd leden der Tweede Kamer er vöor zijn. Dit laatste is van groot belang en mot het oog daarop is de Regeering reeds van het gebruik afgeweken om alle wijzigin gen in één wetsohtwerp samen te vatten: er zijn er niet minder dan acht. Zes er van zijn aangenomen met zeer groote meerder heid. varieerend van 81 tot 92 van de96 stemmen; twee er van kregen slechts resp. 56 en 60 stemmen. Blijft de stemver houding straks ongewijzigd, dan worden deze laatste dus als verworpen beschouwd. Aangenomen zijn nu de bepalingen be treffende het inkomen der Kroon (een ver schuiving der inkomens); een verlaging met tien procent van de „schadeloosstel ling" der leden van de Tweede Kamer en een evenredige vermindering van hun pen sioenen; de mogelijkheid om „ministers zonder portefeuille" te benoemen: b.v. een minister-president, die geen eigen, departe ment heeft en dus ook geen twee, zoo.als Dr. Colijn nu beheert; de mogelijkheid om de Evenredige vertegenwoordiging zóó od te vatten, dat al te kleine partijen ge weerd kunnen worden; de mogelijkheid om „opehbare lichamen voor beroep en bedrijf in te stellen", dus om tot meer ordening in het bedrijfsleven te komen; en eindelijk eenige overgangsbepalingen. Met gewone meerderheid is aangenomen het voorstel om krachtiger te kunnen op treden tegen revolutionaire leden; welk voorstel dus straks wel kelderen zal, het geen ten zeerste te betreuren is. Ook is met gewone meerderheid aange nomen het wetsontwerp, waarin diverse dingen zijn geregeld, welke los van elkaar staan, maar van te weinig beteelcenis ge acht werden om er aparte voorstellen van te maken. Deze combinatie leverde nu moei lijkheden op. Tegen sommige onderdeelen had niemand bezwaar, over andere waren de meeningen verdeeld; b.v. over de moge lijkheid om staatssecretarissen (zooiets als onder-minister) aan te stellen en om de on schendbaarheid op te heffen van Kamer leden, die opruien of geheimen verklappen. Omdat deze en andere onbeduidende ver anderingen gecombineerd in stemming kwamen, werden ze thans wèl aangenomen, doch met 56 tegen 40 stemmen: hetgeen er op wijst, dat ze straks de „grondwettelijke meerderhid niet zullen halen en dus niet in werking zullen treden. Hetgeen te be treuren valt. Hiermee is in het kort gezegd, wat er aan de hand is; de belangstellende lezer zij voorts verwezen naar de Kameroverzichten, waarin deze dingen breedvoerig behandeld zijn. Deze Grondwetsherziening moge niet over groote dingen gaan, in het raam van de tegenwoordige omstandigheden is ze be langrijk genoeg de behandeling in eerste en tweede lezing aandachtig te volgen. Engelsch invoerrecht op tomaten Datum van ingang vervroegd Door de Engelsche minister van financin is bepaald, dat het invoerrecht op tomaten, dat met ingang van 1 Juni a.s. op 2 d. per lb. zou gebracht worden, reeds op 15 Mei a.s. zal ingaan. DE BROODPRIJZEN Een ministerieel rondschrijven De minister van binnenlandsche Za ken heeft op verzoek van zijn ambtge noot van handel, aan de burgemeesters dar verschillende gemeenten een circu laire doen toekomen, waarin hij mede deelt, dat zijn circulaire van 2 October 1936, voor zooveel betreft de verhooging van de prijzen van het brood, als voor vallen kan worden beschouwd. Aangezien de stijging van de bloem- prijs in de laatste tijd het gevolg is van de prijsstijging op de wereldmarkt kan de minister van handel, verder geen bemoeienis hebben met de broodprijzen, krachtens de wet van 30 Sept. 1936. PRINSELIJK PAAR TE WEENEN Prins en Prinses chauffeeren beurtelings Naar Zeil am See Prinses Juliana en Prins Bernhard zijn gister vroeger te Weenen aan gekomen dan men verwacht had, het geen er op wijst, dat zij den tocht met vrij groote snelheid hebben afgelegd. Om kwart voor twee gistermiddag waren zij uit Boedapest vertrokken en reeds om tien minuten over half zes, reden zij voor aan den ingang van hotel „Bristol" aan de Bingstrasze, waar niemand wist, dat het hooge gezelschap voornsmens was daar zijn intrek te nemen en waar het evenmin kamers had besproken. Op den weg tusschen Boedapest en Weenén hebben Prinses Juliana en Prins Bernhard beurtelings gechauf feerd. Bij 't vertrek uit Boedapest en bij de aan komst te Weenen zat de Prins aan het stuurrad. Op de plaats van bestemming aangekomen, sprong de Prins fluks uit den kleinen sportwagen en nog voor de portier of een der chasseurs van het hotel gelegen heid had gehad toe te snellen, hielp hij zijn gade galant l)ij het uitstappen. Het gevolg kwam in twee auto's aan. De Prinses was gekleed in donkerbruine bontjas en getooid met een donkeren hoed met voile. De Prins droeg een donkere auto-pelsjas en had een pet en een auto-bril op. Het jonge paar nam zijn intrek in een viertal kamers in het nieuwe gedeelte van het hotel op de vierde verdieping, waar eertijds de hertog van Windsor als Koning van Engeland logeerde. De vertrekken liggen op den hoek van de RLngstrasse en de. Kaertnerstrasse, van waar men een schitte rend uitzicht heeft op de opera. Dit is een der drukste punten van Weenen. Op het. oogenblik wonen in het hotel twee Maharadja's uit Britsch Indië, die op weg zijn naar Engeland om er de kroningsfees ten van Koning George VI bij te wonen. De Prins en de Prinses begaven zich on middellijk naar hun vertrekken, waar zij zich verfrischten na de vermoeiende auto tocht. Vermoedelijk zullen de Prins en de Prin ses eenige dagen te Weenen blijven en zich vandaar naar Z e 11 am S e e begeven, waar zooals bekend H.M. de Koningin op het oogenblik verblijft De Rijnscheepvaart De vermindering, die de buitenlandsche handel van Duitschland de laatste jaren heeft ondergaan, en het gebrek aan deviezen in Duitschland, hebben geleid tot «en ver scherping van den concurrentiestrijd tus schen de zeehavens en de Rijnscheepvaart In Hamburgsche kringen verklaart men dat de scheepvaart via de Neder- 1 a n d sche havens per jaar 150 millioen mark aan deviezen kost. Men stelt daar om voor, .het vervoer via den Rijn in te perken om het Duitsche zeeverkeer te doen toenemen. DE BESPREKINGEN DER OSLO-STATEN Ook Finland en België aanvaarden de uitnoodiging Ook van F i n 1 a n d en B e 1 g i ls thans, volgens het „Vad.", bericht inge komen, dat zij gevolg zullen geven aan de uitnoodiging van de Nedèrlahdsche regeering tot het zenden van deskundi gen naar de binnenkort to 's Graven» hage te houden informeele bijeenkomst, waar de handelsbetrekkingen der Oslo- staten ter sprake zullen komen. Van Zweden en Luxemburg moeten de ant woorden nog binnenkomen. Een datum van samenkomst is nog niet vastgesteld. INVAL IN EEN ZWENDELBANK Twee commissionairs in effecten gearresteerd Tal van goedgeloovige Belgen beetgenomen De Amsterdamsche Justitie heeft gistermiddag een inval gedaan in het Provinciaal Effectenkantoor, gevestigd aan de Keizersgracht aldaar en de beide directeuren, de commissionairs in effec ten V., wonende te Hilversum, en O., wonende te Zandvoort, gearresteerd, verdacht van verduistering van belang» rijke bedragen aan effecten. Beide personen dreven een bucketshop en de remissiers waren vooral werkzaam irt België, waar zij zeer vele lieden hebben be wogen uitstekende fondsen af te geven eri daarvoor in de plaats aan te koopen specu latieve aandeelen. In werkelijkheid staken de remissiers, die de effecten van de goed geloovige Belgen ontvingen, onmiddellijk een derde van de opbrengst in eigen zak. De rest werd naar het hoofdkantoor te Amsterdam gestuurd en de Belgische koo- pers ontvingen dan een z.g. aankoopnota, waaruit bleek, dat de Amsterdamsche effectenhandelaren de bewuste speculatieve fondsen hadden aangekocht. Dit was echter niet gebeurd. In een tijd,' waarin de beurs naar beneden gaat, kunnen dergelijke zaken langen tijd gedreven worden zonder dat het den cliënten opvalt dat zij bedrogen worden. Zij ontvan gen zoo nu en dan bericht, dat bijgestort moet worden, omdat de koers gezakt is. In dezen tijd echter stegen zelfs de meest in courante fondsen, maar in weerwil hiervan keerden de Amsterdammers geen winsten uit, maar wilden zelfs nog bijbetalingen ontvangen. Tenslotte deed een Belg, die voor tienduizend gulden goede efffecten had gedeponeerd, een klacht bij de Justitie, met het gevolg, dat deze een inval deed en zoowel op het kantoor als in de woning van V. te Hilversum nog een deel van de stukken, die gedeponeerd waren, kon achterhalen en in beslag Voorts zijn de hoeken en bescheiden van deze zwendelbank in beslag genomen. De rijksaccountantsdienst stelt een uitvoerig onderzoek in. De bank is gesloten en de beide gearresteerden zijn in het huis van bewaring ingesloten. V. stond op het punt zich uit de zaken terug te trekken en was van plan zijn be drijf over te doen aan O., die juist bezig was zich „in te werken". Intusschen gaven de beide gearresteerde commissionairs een andere lezing van het geval, waarbij zij de schuld geven aan een ontrouwen remissier, die naar België is uitgeweken en hen geducht te pakken zou hebben gehad. De Justitie zet het onderzoek voort. De Tuinbouwsteun Thans 2.400.000 gulden Volgens mededeeling in de Staatscourant no. 27 zal thans aan de tuinders uit het Landbouwcrisisfonds een bedrag uitge keerd worden tot ten hoogste 2.400.000, als steun voor de door hen geteelde producten. Nader wordt in genoemd nummer van de Staatscourant voor elk der fruit- en war- moezerij-gewassen en voor een bepaalde pe riode het steunbedrag medegedeeld. Belanghebbenden deelen wij mede, dat losse nummers van de Staatscourant bij alle postkantoren zijn te verkrijgen tegen de prijs van 15 cent. De omgeving van Ulvenhout kreeg ook haar aandeel van het hoogwater, dat thans Noord-Brabant teistert. De jongens, die op de iets naar school gaan, vinden dat echter zoo kwaad nog niet. Gistermiddag heeft de Tweede Kamer de eindstemmingen ge houden over de wetsontwerpen tot herziening van de Grond- van stemmen werden aange nomen de ontwerpen betref fende: het inkomen van de Kroon (91-5), de schadeloos stelling en het pensioen van de Tweede Kamerleden (92-A), de mogelijkheid van benoe ming van ministers zonder portefeuille (8^-12), de aan vulling van de bepalingen be treffende 't kiesrecht (81-15), de openbare lichamen voor beroep en bedrijf, wel of niet met verordenende bevoegd heid (81-15), en het over gangsrecht (z. h. st.). Het wetsontwerp, dat de mo gelijkheid schept maatregelen te nemen tegen revolutionaire vertegenwoordigers werd even eens goedgekeurd doch met een meerderheid van slechts 60 tegen 36 stemmen, zoodat het zeer de vraag is of het ontwerp de voorgeschreven meerderheid van tweederden zal halen, als straks de behan deling in tweeden termijn zal plaats vinden door de nieuwe Kamer. Dit geldt in nog ster ker mate voor het z.g.n. ver- zamelontwerp (opheffing par lementaire immuniteit bij schending van geheimen en opruiing, staatssecretarissen, beperking verkiesbaarheid van leden, Curagao wordt Neder- landsche Antillen), dat met 56 tegen AO stemmen werd aan genomen Aan de stemmingen kon door een viertal leden niet worden deelgenomen, mej. mr. Katz (c.h.), baron Van Voorst tot Voorst (r.k mr. Boon (v.b.) en mr. Vervoorn (platt.). Nederlandsche oorlogsschepen op reis Hr. Ms. „De Ruyter" is 10 Februari, om 12 uur, Jebei Tcir gepasseerd. Aan boord is alles wel. Dienzelfden dag, om 13.30 uur, is Hr. Ms. .Hertog Hendrik", van Istanboel vertrokken. Hr Ms „O. 16" is 10 Februari, om 12 uur, van Bermuda naar Washington vertrokken G. W. Lovendaal go jaar Treffende huldiging te Grave De bekende volks- en kinderdichter, G. W. Lovendaal is gisteren bij gelegenheid van zijn 90sten geboortedag op bijzonder har telijke wijze gehuldigd in zijn woonplaats Grave. In den voormiddag brachten de Graafsche kinderen in kleurifëen stoet met vlaggen en wimpels den jubilaris een aubade, bij wel ke gelegenheid een huldelied werd gezon gen. benevens de gedichten van de hand van den heer Lovendaal zelve ,.,Mijn Land" en „Hollands vlag". De heer en mevrouw Lovendaal waren voor deze aardige ver rassing zeer gevoelig. De jubilaris deelde de kinderen mede, dat zij ingevolge een be schikking van de inspectrice van het L. O. vrijaf kregen. Verder beloofde hij bij leven en welzijn een nieuw gedicht te zullen ma ken voor de kinderen. Receptie Na den middag werd een druk bezochte receptie gehouden, waarbij geheel Grave van zijn belangstelling blijk gaf. Burgemeester L. F i c q, de heeren wethou ders en de raadsleden, alsmede de deken Goossens en Ds. Struijck Posthumus kwa men op de eerste plaats hun opwachting maken. Den geheelen dag stroomde een ontelbaar aantal bloemstukken, telegrammen en geluk wenschen, schriftelijk en mondeling tot van uit de uiterste oorden des lands binnen. In den avond brachten de beide stedelijke harmoniegezelschappen den jubilaris hulde- De 90s1e verjaardag van den heer Loven daal is voor den krassen en frisschen volks dichter, die alle hulde over zich heen liét gaan, zonder, de minste vermoeidheid te too- nen, een onvergetelijke dag geworden. Bewusteloos langs den weg gevonden Loonslagèr later overladen Door een patrouille der Kon. marechaus see werd in den nacht van Dinsdag op Woensdag op den rijksweg nabij S v a 1- men de 41-jarige loonslagèr L. v. L., uit Roermond, die in Swalmen woont, bewuste loos tusschen rijweg en rijwielpad gevonden De marechaussees, die dachten, dat de man onder drankinvloed verkeerde, brachten hem naar zijn woning, waar hij te bed werd gelegd. Toen hij echter bewusteloos bleef, werd een geneesheer ontiLoden, die een sche delbreuk constateerde. In den loop van den dag is v. L. overleden. Een onderzoek naar de doodsoorzaak is thans gaande. DE OVERVAL OP EEN POSTAUTO Vermoedelijk een der daders gearresteerd Hij ontkent hardnekkig Er schijnt eenig licht te komen in den misdadigen overval op een postauto, welke voor eenige dagen in de J. P. Coenstraat te Den Haag heeft plaats gehad. Zoodra de eerste berichten omtrent dezen overval in de pers verschenen, waarin sprake was. van een auto, welke in de buurt was gezien ein waarvan het nummer bekend was, heeft een garage houder van het Bleijenburg zich bij de politie gemeld en medegedeeld, dat op den avond van den overval een man bij hem was gekomen en een auto had ge huurd, welke beantwoordde aan de be schrijving, waarover de politie beschikte. In het bij de politie opgegeven nummer was echter een kleine afwijking. De garagehouder kon ook den naam van den huurder opgeven. Hij kon zich daarbij zeer goed herinneren dat de man den wa gen kort na zes uur in de garage had terug gebracht. De politie volgde dit spoor en het gelukte haar den main, die den wagen gehuurd had, op te sporen. Het is een zekere J. IT. E., die nog niet lang in den Haag is gevestigd en eigenlijk geen vast domicilie heeft. Hij ver toeft nueens hier en dan weer daar. Hij was in Den Haag nog nooit met de politie in aanraking geweest, doch een voorloopig onderzoek wees uit, dat hij in andere ge meenten minder gunstig bekend staat. Toen de politie erin geslaagd was E. op te sporen, werd hij gearresteerd en op het hoofdbureau van politie verhoord. Hij ont kent echter hardnekkig iets met den overval uitstaande te hebben. Wel gaf hij toe iets, wat hij ook kwalijk ontkennen kon, "daar bij een confrontatie de garagehouder hem her kende dat hij op den be wust en avond op het Bleijenburg een auto had gehuurd en daarmede eenige boodschappen had gedaan. De man wordt voorloopig in bewaring ge houden, aangezien de politie het vermoeden heeft, dat hij wel degelijk bij den overval betrokken is en men gelooft, dat de thans ge arresteerde de chauffeur is geweest van de auto, welke in de J. P. Coenstraat ten tijde van het misdrijf is gesignaleerd. I-Iet onderzoek wordt vanzelfsprekend naarstig voortgezet en de politie hoopt thans deze geschiedenis binnenkort tot volledige klaarheid te kunnen brengen* Zijn dochter mishandeld De Haarlemsche. rechtbank heeft de be handeling voortgezet van de zaak tegien dien 55-jarigen machinist C. B., wonende in dieri Spaamdaanmerpolder te Veis en, verdacht van mishandeling van zijn 17-jarige dochter. In Juli van het vorige jaar had de politie het meisje, dat in zeer vervuilden toestand verkeerde, aangetroffen in een afgesl schuurtje bij de woning van B. Hoewel het er vochtig en tochtig was, had het kind bijna geen kleeren aan, terwijl het lichaam vele sporen van mishandeling vertoonde. Verd. had zijn dochter mil. enkele dagen te voren met een gummistok afgeranseld, om dat zdj het slot van het schuurtje vernield had. Het M. bij de Haarlemsche rechtbank had op 24 Sept. drie maandien gevangenis straf geëisoht. Nadat, een reclasseeringerapport was uit gebracht, persisteerde de officier thans hij dezen eiscli. Mr M. van Vugt, uit Amsterdam, vroeg eten voorwaardelijke straf. Uitspraak 25 Februari. Botsing tusschen twee auto's Een der inzittenden gedood Gisteravond zijn op de Bredascheweg, bij het kruispunt G i 1 z e-R ij en,, twee auto's met elkaar in botsing geweest, .hetgeen een inwoner uit Teteringen het leven heeft gekost. Bij genoemd kruispunt reed een auto, be stuurd door zekeren Theeuwes uit Teterin gen, tegen een vrachtauto van de A.T.O.» doordat laatstgenoemde wagen plotseling stopte. De hotsing was zoo hevig, dat de naast Theeuwes in de cabine zittende Chr. Oomen, eveneens uit Teteringen, uit de wa gen werd geslingerd. Zwaar gewond bleef de man op de weg liggen. Het slachtoffer is naar het St. Ignatiusziekenhuis te Breda overgebracht, waar hij kort na aankomst is overleden. Theeuwes werd ernstig aan de hand gewond. De overval te Budel Betreffende de overval, die Dinsdag te Budel werd'gepleegd op de wed. Looimans. vernemen we, dat gisteren door de mare chaussee te Budel naar Roermond is ge bracht de22-jarige J. T. v. d. S. Na te zijn verhoord is hij verdacht van poging tot doodslag in het huis' van 'bewaring opge sloten. Verdachte bekende reeds, spoedig na zijn arrestatie. Hij zegde uit wraak te heb ben gehandeld, omdat een schoonzuster van het slachtoffer eenige jaren geleden den ver dachte eens zou hebben verraden. De vrouw, die naar het ziekenhuis te Weert is overgebracht, verkeert nog steeds levensgevaar Boekhouddiploma „MERCURIUS" Les inboekhouden, handelskennis, handelsrecht, administratieve statistiek en handelsrekonen Gratis plaatsingsbureau Vraag zonder verplichting Inlichtingen bij A.S.S.O Nieuweplein 31, Arnhem, Telefoon 24597 VOORNAAMSTE NIEUWS Oit Nummer bestaat uit DRIE bladen Het Prinselijk echtpaar is gister tö Weenen aangekomen. i Na het aannemen van de wetsontwerp pen inzake de Grondwetsherziening heeft; de Kamer de behandeling van de Indische Begrooting voortgezet. Verschenen is de Memorie van Ant woord op het Voorloopig Verslag der Bep grooting van Posterijen. Ministerieel rondschrijven inzake dè broodprijzen. Te Amsterdam is een vergadering ge-, houden van het Verbond van Nederland sche Werkgevers. De Amsterdamsche justitie heeft eenj inval gedaan bij het Provinciaal Effecten-: kantoor en twee commissionairs gearres teerd. Onregelmatigheden bij het Crisis- Comité te Venlo. De Britsche regeering wenscht 400 millioen extra uit te trekken voor defen-i sie-doeleinden. De stakers bij General Motors krijgen 6 loonsverhooging Een auto-convooi uit de richting Valen-t cia tracht tevergeefs Madrid te bereiken* PERZISCHE TAPIJTEN 's-GRAVENHAGE, NOORDEINDE ELK STUK IS ZICHTBAAR GEPRIJSD E HOC E Is h(j sympathiek >rspoed, wil hij nood insclielük gevoel Achterbouw van woning ingestort In het gehucht Leemhorst, onder Te-i gelen, is de achterbouw van de woning van; den heer J. E. geheel onverwachts ingestort, Dak en opstaande muren zijn in elkaar ge» vallen. De arbeider, die op het binnen plaatsje stond, werd door vallende brok stukken getroffen, terwijl zijn 3-jarig zoon tje, dat hij o pden arm had, onder de brok stukken werd bedolven. Toegeschoten om wonenden slaagden er spoedig in het kind te bevrijden. Nadat geneeskundige hulp was ontboden,' bleek dat heiden vrij ernstige kwetsuren hadden gekregen. Het gezin heeft thans een andere woning betrokken. Aangezien verde re instortingen niet onmogelijk worden ge acht, zijn ook de andere woningen van het uit vier woningen bestaande blok ontruimd* Het water van den Ouden IJssel De heer J. Rijps tra (A.R.) lid vam de. Prov. Staten van Gelderland, burge meester van Zelhem, heeft aan Ged. Staten de volgende vragen gesteld: 1. Is hieit Ged. Staten hekend, dat in het stroomgebied van den OucDen IJssel thans weer uitgestrekte landerijen onder water staan, waardoor groote schade wordt onder vonden? 2. Zijn Ged. Staten niet van oordeel, dat verbetering van den toestand, in vr. 1 be- d'oeild, ails hoogst noodzakelijk moet worden beschouwd met het oog op de groote belan gen, welke daarbij betrokken zijfn*, inzonder heid voor dien landbouw? 3. Willen Ged. Staten mededeelen hoe het staat met de plannen tot verbetering van dien Oudien IJesel en zijn zij bereid om deze verbetering met kracht te bevorderen, te meer omdat het hier geldt een object van werkverschaffing, waardoor aan honderden werkloozien. die thans op stempelen zijn aangewezen, nuttig werk zou kunnen wor den gegeven? e/h AMSTERDAM Nieawe Doelenstraat HOTEL DES PAYS-BAS Alle moderne comfort Echt Holl. huiselijkheid Kamers incl. ontbijt f 4en f 4.50 met badkamer vanaf f 5 RESTAURANT "-""fr|- Telef. 46400

Nieuwe Leidsche Courant | 1937 | | pagina 1