Jlirnwr (üourant Dagelijks verschijnend Nieuwsblad voor Leiden en Omstreken abonnementsprijs: Per kwartaal in Leiden en in plaatsen waar een agentschap gevestigd is 235 Franco per post 2.35 portokosten Per week0.18 Voor het Buitenland bij wekelijksche zending430 Bij dagelijksche zending530 Alles bij vooruitbetaling Losse nummers 5 ct. met Zondagsblad 7'/» ct Zondagsblad niet afzonderlijk verkrijgbaar N°. 6006 Bureau: Breestraat 123 Telefoon 2710 (na 6 uur 3166) Postbox 20 Postgiro 58936 MAANDAG 8 FEBRUARI 1937 1-1-1 <1 abbertentieprijjen: Van I (Dt 5 regelsf 1.17'/.^ Elke regel meer 0.227» Ingezonden Mededeelingen van 1—5 regels230 Elke regel meer0.45 Voor het bevragen aan 'I bureau V wordt berekend 0.10 17e Jaargang KAN DAT NIET ANDERS 1 Ook in Christelijke gezinnen luistert men ides Zondagsavonds vaak naar de radio- nieuwsberichten. En gisteravond werden .velen onaangenaam getroffen door de mede- „Naar aanleiding van de verlaging van de prijs der vita-tarwe, met ingang van Maandag 8 Februari 1937, heeft vandaag een bijeenkomst plaats gevonden van de commissie-Gerbrandy, bedoeld in de alge meens verkoopvoorwaarden voor bloem en meel van de meelfabrikanten." (Voor de beteekenis van dit bericht zie jnen een andere rubriek). Dat gaf even een schok. Moest dat nu per sé op Zondag? Bij eenig nadenken moest men wel toe geven, dat de commissie moeilijk anders kon. De prijsverlaging gaat heden in; het is noodzakelijk, dat men van te voren vast stelt, tot welke consekwenties dit leidt. Hier is sprako van noodzakelijke Zondagsarbeid. .Voorzoover wij het althans beoordeelen kunnen, kon de commissie niet anders doen. Dan rijst de tweede vraag: Had de regee ring niet zóó tijdig kunnen publiceeren, dat de vergadering op Zondag overbodig was? Ook deze vraag kan zonder meer niet toe- Stemmend beantwoord worden. De Regee ring moet met de publicatie van deze din gen wachten tot de graanbeurs gesloten is, anders ontketent zij een speculatie, welke verderfelijk is. Praktisch komt het dus hierop neer, dat prijsveranderingen steeds op Maandag moe ten Ingaan en dat do beslissing daarvoor op Zaterdagmiddag moet vallen. Wjj leven in crisistijd, de Regeering ii menigmaal tot bizonder optreden geroepen en daarmee hebben wij bij ons oordeelen rekening te houden. Toch kan wat nu pas seerde niet geheel bevredigen. De vraag dringt zich op, of de Regeering de commissie-Gerbrandy of desnoods alleen den voorzitter, had kunnen waarschuwen, dat er iets op til was, waarvoor de commis sie nog 's middags zou moeten vergaderen. Wij geven toe, ook hierbij zou met voor zichtig beleid opgetreden moeten worden, omdat elk gerucht speculatie in de hand werkt; maar geheel onmogelijk lijkt het ons niet. De overheid bewijze in heel haar optre den, dat zij afkeerig is van elke, niet strikt noodzakelijke Zondagsarbeid; want haar voorbeeld is zoo heel veel waard, en gebod Gods geldt ook voor haar. INFRA DIGNITATUM?, I<n een discussie met de N.S.B. schrijft r,D e Maasbod e": De heer Mussert heeft de gelden van zijn partijgenooten, bijeengebracht voor Prinses Juliana en Prins Bemhard, voor de helft verstrekt aan Oranje Nassau- oord bij Renkum en voor de andere helft aan Oranj e-N a s s a u te M a g a- lang, dat onder leiding staat yan PaV' d. Steur. Wil de „leider" eens mededeelen, waar om hij ge'd verstrekt aan een Indi sche stichting, waarvan de meerderheid der commissie van toezicht uit vrij metselaars moet bestaan?. Een onzer lezers heeft zich uitermate ge ërgerd over deze beschuldiging, welke hij tamelijk onwaarschijnlijk acht. Wij zijn dit laatste met hem eens en zouden aan „De Maasbode" willen vragen: wat beteekent het woordje moet in de laatste regel? Correspondeert dat op een Voorschrift? Waarschijnlijk niet.' Maar als het wil zeggen: „volgens onze inlichtingen", dan vragen wij: Is het niet infra dignita- tum, beneden de waardigheid van de Maasbode, om een zegenrijk werk zóó te diskwalifieeeren?. OP BETER PAD Het gemeentebestuur van Rottterdam is ten aanzien van de propaganda, welke het Ivoert voor het openbaar lager onderwijs ean de beterende hand. Evenals het vorig jaar heeft het ook ditmaal een circulaire gericht tot de ouders, wier kinderen straks in aanmerking komen voor plaatsing op de „groote" school; maar deze oproep is veel aannemelijker en minder reclame-achtig dan de eerste. Natuurlijk overdrijft de Voorwaarts in feijn beoordeeling van de nieuwe circulaire iets iin het voordeel van zijn wethouder en is het blad reeds van te voren overtuigd van onze onwil om iets goeds in politieke tegenstanders te prijzen (waarom toch zoo kwaaddenkend?) maar onbedoeld erkent 't blad, dat de nieuwe circulaire zich gunstig Onderscheidt van de oude, als het schrijft: „Een uitmuntende circulaire, die niets propagandistisch heeft, die niets met recla me heeft te maken, doch op de doelmatigst mogelijke wijze correct de belangen van een gezonde onderwijsorganisatie in onze gemeente dient". Dat er niets propagandistisch in zit, zouden we niet kunnen toegeven; het wer ken met artikel 42 der Onderwijswet over Üe Christelijke en maatschappelijke deug Prins Bernhard (geheel links) in Poolse he kleederdracht, in gezelschap van Graaf Mielzynski (2e v. I.) en eenige andere vrienden, tijdens een wandeling door Krynica. den is eenigszins verdacht; maar overigens vindt men in dit prospectus meer openhar tigheid dan in het eerste. Zeker, ook het vorig jaar schreven Bur gemeester en Wethouders aan de ouders, dat bij hen de keuze lag, maar men zei het meer in 't voorbijgaan dan recht op den man af. zooals het nu geschiedt. Thans wordt nadrukkelijk gezegd: De groote vraag is: naar welke school? Deze vraag zal U natuurlijk zelf moeten beantwoorden. U heeft de keuze tusschen de openbare en de bijzondere school. Kiest U de bijzondere school, waarbij U zich kan laten leiden, hetzij door Uw godsdienstigs of kerkelijke rich ting. hetzij door andere overwegingen, dan moet U zich wenden tot het bestuur of het hoofd van de school Uwer keuze. Valt Uw keuze op de openbare school, enz. Wanneer het Gemeentebestuur het vorig jaar de dingen zóó duidelijk had gezegd, dan ware er geen storm opgestoken als toen het geval was en dan hadden organi saties van Christelijke onderwijzers niet terecht georotesteerd tegen een „tenden tieuze aanbeveling van het openbaar onder wijs". Het Gemeentebestuur bad toen een oogeiv blik vergeten, dat het de belangen van het Openbaar Onderwijs naar zijn beste weten behoort te bevorderen, doch met inacht neming van de pacificatie-gedachte, welke in de Onderwijswet is uitgewerkt en thans nog eens door een staatscommissie is be krachtigd. Aan de Voorwaarts, die ons al bij •oorbaat verdenkt, dat wij ook thans zullen spreken van „zonderlinge en laakbare pro paganda voor de openbare school", omdat dit „gemakkelijker en dankbaarder is tegen over de mannenbroeders", merken we ten slotte nog op, dat sommigen der „mannen broeders", die ons het vorig jaar direct en verontwaardigd het pamflet toezonden, thans geen circulaire ontvangen hebben (hoewel ze kinderen voor de groote school hebben aan te geven); tengevolge waarvan we pas nd ons vorig artikel het nieuwe propaganda-blaadje onder de oogen kregen. HARING NAAR RUSLAND? Een vierde partij Kalme handel De stoomtrawlers en loggers, welke Zater dagochtend te IJmuiden markten, brach ten nog weinig viseh aan, waardoor de prij zen, vooral van tarbot en tong, nog zeer hoog waren. Ook in den haringhandel is het zeer kalm. De exporteurs verzenden weinig. De voorraad van de vangst 1936 is weliswaar niet groot meer dank zij de belangrijke partijen, door Rusland afgenomen doch wil men de haringvisscherij in het as. sei zoen met succes beginnen, da» moet eerst schoon schip worden gemaakt. Er is momenteel sprake van een vierde levering aan Rusland. Mocht deze tot stand komen hetgeen te verwachten is dan zal de haringvoorraad zoo goed als ge ruimd zijn. Wetstoepassing of wetsverkrachting De nood in het Bakkersbedrijf Bij H. A. van Bottenburg N.V. te Amster dam is ter perse om binnen enkele dagen te verschijnen „Wetstoepassing of Wetsver krachting" van de hand van Prof. Mr. P. S. Gerbrandy. voorzitter van de Neder landsche Bakkerij-Stichting, inzake de hou ding der Regeering ten aanzien van de ter verbindend verklaring voorgedragen onder- nemehs overeenkomsten voor het Bakkerij- bedrijf» DE SAMENWERKING DER OSLO-STATEN Minister Sandler te Malmö teruggekeerd Toestand gunstiger dan een tijd geleden j Na terugkeer te Malmö van zijn bezoeken aan Brussel, 's-Gravenhage en Kopenhagen, heeft minister Sandler, aan do Zweedsche pers verklaard, dat zijn reis een particulier karakter droeg, doch dat hij van zijn ont moeting met zijn Belgische, N ederland- sche en Deensche collega's gebruik had gemaakt om in het algemeen van gedachten te wisselen over actueele kwesties, en in het bijzonder aan de mogelijkheid om de samen, werking der Oslo-staten uit to breiden. In de drie hoofdsteden had hij groote belangstelling te dien aanzien geconsta teerd en hij had den indruk gekregen, dat de tegenwoordige toestand gunstiger wordt beoordeeld, dan die van eenigen tijd geleden. Hij wees er op, dat het bezoek, dat hij in Maart in Londen zal brengen, in geenerlei verband staat met de reis, die hij thans heeft gemaakt Sandler verklaarde, dat de ontvangst, die koning Gustaaf te Brussel was bereid, buitengewoon hartelijk was ge weest Het contact, dat Sandler met de poli tieke persoonlijkheden van verschillende partijen had gehad, had duidelijk de sym pathie der Belgen voor Zweden getoond. De minister was van meening, dat de opvat tingen omtrent de algemeene politiek en de beoordeeling van den internationalen toe stand der beide landen elkaar zeer dicht benaderden. Sandler wees er tenslotte op, dat de demo cratische grondslag van de sociale orde naar zijn meening in België eveneens beschouwd wordt als een bijzonder belangrijke band der beide landen. De door de Neder]andsche regeering tot de overige staten, die lid zijn van de Oslo conventie, gerichte uitnoodiging om des kundigen naar 's-Gravenhage te zenden ter bestudeering van de mogelijkheid om te komen tot een vrijer en uitgebreider han delsverkeer, staat te Kopenhagen, aldus wordt gemeld, in het middelpunt der belang- 6teling. De minister van Buitenlandsdhe Zaken Munch, heeft verklaard, dat de Deen sche regeering bereid is deel te nemen aan de voorgestelde besprekingen. Naar de Haagsche conferentie zouden deskun digen van het ministerie van Buiten- landsohe Zaken worden gezonden. Het Deensche standpunt is, dat de stabili satie der valuta's in de betrokken landen het natuurlijke punt van uitgang is. Mr. W. P. R. Bouman f Oud-officier van Justitie overleden Men meldt ons uit Den Haag; Hier ter stede is Vr-dag overleden Mr W. P. R. Bonman, oud-oficier van justitie te Rotterdam. In 1898 is hij ambtenaar van het O. M. geworden bij het kantongerecht te Rotter dam. Vier jaar later is hij in dezelfde func tie benoemd te Arnhem. In 1908 werd hij aangesteld als subsituut-officier van justitie te Zierikzee; een jaar later werd hij in die functie te Rotterdam benoemd. In 1918 volg- zijn benoeming tot officier van justitie te Almelo, welke standplaats hij ii* 1919 weer met Rotterdam verwisselde. Op 1 April 1931 is Mr Bouman, na een loopbaan van 33 jaar bij het openbaar mi nisterie, afgetreden. Na beëindiging van zijn ambtelijke loop baan heeft Mr Bouman zich te 's-Graven hage metterwoon gevestigd. De begrafenis zal Dinsdagmorgen om kwart over elf op Oud Eyk en Duinen alhier geschieden, PRIJSVERLAGING VITA TARWE Met een gulden per 100 Kg. Loopende contracten blijven nog geldig Van bevoegde zijde deelt men ons mede, dat met ingang van heden de gemiddelde verkoopprijs van vita-tarwe van f 15.70 per 100 kg. teruggebracht is tot f 14.70 per 100 kg- De boniiicatie-regeling voor tarwe bloem-a en tarwemeel-a is met ingang van dezelfde datum ingetrokken, ter wijl geen t. c.-tarwe meer tegen speciale prijs wordt beschikbaar gesteld. Wat de bonnenregeling betreft ter verkrij ging van t. c.-tarwe tegen speciale prijs, wordt medegedeeld, dat voor bonnen welke nog voor 15 Febr. a.s. ten kantore van de Nederlandsche Tarwe-Centrale zijn ontvan gen, een verkoop-overeenkomst zal worden afgesloten tegen de laatst vastgestelde spe ciale 50-tons-prijs ad. f 10 per 100 kg; voor op of na die datum ingekomen bonnen kan geen tarwe tegen speciale prijs meer be schikbaar worden gesteld. De bonificatie voor tarwebloem-b is met ingang van 8 Febr. 1937 vastgesteld op f 0. per 100 kg. Naar aanleiding van deze verlaging deelt men ons nog mede, dat over deze regeling welke van regeeringswege bedoeld is als compensatie van de totnogtoe geldende en thans gelijktijdig opgeheven bonifica tieregeling, hetgeen impliceert de bedoeling, dat de bloem- en meelprijzen, voor zoover met deze wijziging verband houdende, geen verandering zullen ondergaan, een bijeen komst heeft plaats gevonden van de com missie-Gerbrandy, bedoeld in de algemeene. verkoopvoorwaarden .voor bloem en meel van de meelfabrikanten. In overeenstemming met de vorenge noemde bedoeling is van regeeringswege beslist, dat de meelfabrikanten (met uitzondering van diegenen, aan wie t- c.-tarwe tegen speciale prijs op bon nen ter beschikking werd gesteld) de vita-tarwe, benoodigd voor de loopende voorverkoopcontracten, nog tot de voor 7 Febr. 1937 geldende prijs moeten be trekken. Gezien dit feit, heeft de commissie be slist, dat de prijzen van de loopende voor- verkoopcontracten tarwebloem, Zeeuwsche bloem en ongebuild tarwemeel tengevolge van deze verlaging van de vita-prijs geen wijziging behooren te ondergaan. Naar aanleiding van hef bovenstaande deelt men ons van deskundige zijde mee, dat deze wijziging geen gevolgen kan hebben voor de broodprijs en de verhoo ging, welke men algemeen noodzakelijk acht, niet kan tegengaan. Immens staat de zaak aldus: de vita-tarwe wordt met fl.— per 100 K.g. in prijs ver laagd; doch tegelijkertijd vervalt de toe slag (bonificatie) van 50 ct, per 100 K.g. voor de overige bloem en meel; hetgeen prijsverhooging beteekent. Nu ge bruikt men voor de broodbereiding 35 pCL van de eerst- en 65 pCt. van de daarna ge noemde grondstoffen, zoodat het eindresul- toot voor den bakker gelijk blijft Voor een derde deel betaalt hij een gulden minder, voor tweederde 50 ets. meer; de prijs blijft dus in wezen gelijk. Op grond van het regeeringsbericht kan men dus niet verwachten, dat broodprijs- verhooging achterwege kan blijven. De bakker wordt er niet beter van. H.M. de Koningin te Zeil am See H. M. Koningin Wilhelmina heeft de fi nale bijgewoond van het skispringen, een onderdeel van de Academische Winterspe len. welke te Zeil am See zijn gehouden, en waaraan door 16 landen werd deelge- H. M. toonde de grootste belangstelling >or de schitterende prestaties der Oosten- rijkschey Noorsche en andere springers. De burgemeester van Hengelo Ontslaa aangevraagd De Burgemeester van Hengelo, de heer Mr. G. Jansen, is voornemens met in gang van 10 Mei ontslag uit zijn functie te verzoeken, wegens zijn benoeming tot secretaris der Algem. Werkgeversver- eeniging. De heer Jansen heeft sinds 10 Sept. 1926 aan het hoofd der gemeente Hengelo ge staan. De heer Jansen, in 1890 in Amster dam geboren, studeerde rechtswetenschap pen te Leiden en Amsterdam, is eenigen tijd bij het bankwezen werkzaam geweest, was later ambtenaar der gemeentesecretarie in Den Haag, hoofdcommies en referendaris bij de afdeeling arbeid aan het departement van arbeid en werd bij K. B. van 18 Dec. 1922 als opvolger van den lateren Minis ter van Justitie Mr Dr. J. Donner. benoemd tot Directeur van het Centraal Bureau van voorbereiding in ambtenaarszaken te 's-Gra venhage* DE „KERTOSONO" AANGEVAREN Groot gat in de voorsteven Geen onmiddellijke hulp noodig Sleepbooten zijn in de nabijheid Het stoomschip „Kertosono" van de Rotterdamsche Lloyd heeft draadloos medegedeeld, dat het Zaterdagavond ter hoogte van Oporto in ernstige aanvaring met het Britsche slagschip Malaya" is geweest. Hulp was echter niet onmiddellijk noodig. Van persoonlijke ongevallen werd geen melding gemaakt. De „Kertosono" kreeg een scheur in den voorsteven, boven de waterlijn, zoo vernemen wij nader. Het schip vaart op eigen kracht naar een Portu- geesche haven. Hoewel er geen enkel gevaar bestaat, blijven het Engelsche slagschip „Malaya" en een uit Leixoes ter assistentie gekomen sleepboot in de buurt van het schip. Kapitein van de „Kertosono" is de heer de Boer. Zondagavond meldde de kapitein van de „Kertosono" draadloos dat de toestand nog onveranderd was. De Duitsche sleepboot „Seefalke" van den sleepdienst Bugsier te Hamburg, welke des ochtends te zeven urn Leixoes had verlaten, was in den laten mid dag bij de „Kertosono" aangekomen. Het lag evenwel in de bedoeling eerst Maandagochtend vast te maken. In dien tus- sdhentijd zou het schip trachten zooveel mo gelijk zee te houden, waarbij de machines op achteruit zijn gezet, teneinde het beschadigde gedeelte zooveel mogelijk van den waterdruk te ontlasten. Zoo-dreef het schip Zon" avond langzaam in Noordelijke richting. Be halve de „Seefalke" bleef ook nog de Engel sche oorlogsbodem „Malaya" in de nabijheid. Onder deze omstandigheden is de aankomst van de „Kertosono" te Lissabon thans nog niet te bepalen. De kapitein seinde uitdrukkelijk, dat van een noodtoestand geen sprake Is en dat hij de situatie gunstig beoordeelde. Omtrent de toedracht der aanvaring wacht men het uitvoerige rapport van den kapitein af. Ook is de juiste om vang van beschadiging nog niet be kend. Zeker is echter, dat het schip aan de voorzijde gescheurd is, doch de ruimen maken geen water. Aangenomen wordt, dat de schade boven de waterlijn is toegebracht. Het gebeurde vond plaats dwars van Opor to op 41.8 graden N.B. en 9.40 graden W.L. De „Kertosono" is het grootste vrachtschip van de Rotterdamsche Lloyd en beschikt over passagiersaccomodatie. Het schip heeft een afmeting van 7323 ton. Aan boord bevindt zich een lading stukgoederen. Het schip was op weg van Batavia naar Rotterdam, waar het a.s. Woensdag verwacht werd. De „Zwarte Zee" uitgevaren De Uederlandsche motorbergingssleepboot „Zwarte Zee" van L. Smit en Co.'s Inter nationale Sleepbpot is in den loop van Zon dag van haar station te Falmouth ver trokken om assistentie te verleenen aan de „Kertosono". De „Zwarte Zee" zou het schip in 48 uur kunnen bereiken. Nader vernemen wij nog, dat de botsing vermoedelijk aan mist moet worden toege schreven. Naar de directie van de Rotterd. Lloyd ons hedenmorgen mededeelde, zal het van de weersomstandigheden afhangen welke haven de gezagvoerder als noodhaven zal aandoen. Het schip heeft een gat van 3 Meter. De voorpiek staat vol water. Voorbereidingen voor de Jamboree Jamboreeweek te Amsterdam Naar men ons mededeelt zal in de week van 20 tot en met 27 Februari a.s. te Amster dam een grootsche propaganda voor de a.s. jamboree worden gehouden, waaraan niet minder dan een duizendtal padvinders zul len deelnemen. Het N.P.V.-district A'dam zal dan de brochure-verkoop omtrent de jamboree inzetten wat gepaard zal gaan met een groote lichtstoet op Vrijdagavond 19 Februari en een slotbijeenkomst op de Dam op Zaterdagavond 27 Februari. Een en ander wordt momenteel nader uitgewerkt en bin nenkort zullen nadere details volgen. Ook op andere manieren zal de bevolking nader met de padvi: .dors kunnen kennis maken. Op 24 April zullen in 't concertgebouw groo te demonstraties plaats vinden, terwijl in Juni op het IJsclubterrein een groote Jamboreedag zal worden gehouden waar aan vele troepen ook van buiten Amsterdam zullen medewerken. CONGRES ACTUARISSEN Benoemd zijn tot gedelegeerden van de Ne- ïrlandsche Regeering bij het ln Juni 1937 te Parijs te houden elfde internationale congres ictuarlasen: Mr Dr F. Sleutelaar en Prof. I. van Haaften. Degelijke, goedkope schriftelijke opleiding tot JOURNALIST, JOURNALISTE VOORNAAMSTE NIEUWS Dit Nummer bestaat uit DRIE bladen De prijzen van de Vita-tarwe zijn met ingang van heden met een gulden per 100 Kg. verlaagd. Er is sprake van een vierde levering van haring aan Rusland. Het Nederlandsche stoomschip „Kerto-* sono" is voor Oporto in aanvaring geweest met het Engelsche slagschip „Malaya". De indeeling van het Paleis te Soestdijk' voor het Prinselijk Echtpaar. De bekende onderzoeker van zoogdier ren en zoetwaterfauna Prof. Max Weber is overleden. Aan de redders van de Petrakis Nomn kos zijn onderscheidingen uitgereikt. Een hernieuwde aanval der nationalist ten op Malaga zou de troepen tot in de eerste straten dezer stad hebben gebracht. Ook rond Madrid is de strijd weer hevig ontbrand. Te Rome is onder zeer veel publieke belangstelling het huwelijk voltrokken tusschen Vittorio .Mussolini en Orsola Buvolï. In Moskou houden de politieke arrest taties aan; men verwacht nieuwe terreur-* processen. BETONHOUT KISTENHOUT Houthandel „ALBLAS" N.V. WADDINXVEEN Opslaglaatsen te: Rotterdam: Zwaanshals 119—1^: 's-Gravenhage: Fahrenheltstr. 343 TRIPLEX .Vraagt prijs LIJSTWERK (Adv.) Drooggeperst vuurvast materiaal. Zuiver van vorm en maatvast. N.V. Vereenigde Nederlandsche Chamotte-r ibrieken GELDERMALSEN TeL 3 en 69 i (Adv.) Nederland's Neutraliteit Minister de Graefl antwoordt op vragen van den heer Van Vessem. De minister van buitenlandsche -zaken heeft geantwoord op schriftelijke vragen van het Eerste Kamerlid den heer van Vessem naar aanleiding van de zinsnede in de op 30 Januari j.L door den Duitschen rijkskanse lier uitgesproken rede. Van de zijde der Duitsche regeering heeft de regeering geen rechtstreeks tot haar gerichte verzekering ontvangen omtrent erkenning en garandeering van Nederland als onaantastbaar neutraal gebied. De aangehaalde passage uit de rede van den Duitschen rijkskanselier sloeg dus blijkbaar terug op vroegere openbare verklaringen zijnerzijds, UIT DE A.R. PARTIJ Jubileum Mr. A. Bruch Groote belangstelling van velerlei zijden Zaterdag was het 25 jaar geleden, dat Mr A. Bruch te Haarlem als advocaat by de Haarlemsche Rechtbank werd beëedigd. Te zijnen kantore zijn zeer velen gekomen om hem geluk te wenschen. Onder die zeer velen bevonden zich deputaties van verscheidene instellingen en vereenigingen, o.m. namens de Unie van Chr. Onderwijzers en Onder wijzeressen in Nederland, de A.R. Kiesver. Ned. en Oranje te Haarlem, de woningstich ting „Patrimonium" te Haarlem, de Raad van toezicht en Discipline op de Orde van Advo caten, de Volksuniversiteit, de Boazbank te Haarlem en de Chr. Besturenbond. Voorts werden opgemerkt leden van de rechterlijke macht, leden van de Griffie der rechtbank, directeuren der Prov. bedrijven, Dr. Spoel- der, rector van het gymnasium te Haarlem en vele anderen. In den loop van den middag kwam mr Slingenbersr. Minister van Sociale Zaken, mr. Bruch persoonlijk gelukwenschen. Voorts waren er tallooze schriftelijke be wijzen van belangstelling en telegrammen. Vrienden en bekenden hadden een schat van bloemstukken gezonden. Des namiddags werd mr. Bruch door de Haarlemsche balie een diner aangeboden in het gebouw van de Kennemer golfclub te Zandvoort. B Pijp Tabak Teeonie Leeuwarden

Nieuwe Leidsche Courant | 1937 | | pagina 1