D JULIANA VAN ORANJE IlLIAXA WERK J ORANJE Glas in Lood WOENSDAG 3 FEBRUARI 1937 DERDE BEAD PAG. 10 Hoest en verkoudheid Pot JO. Doos 30 ct. Bij Apoth. eo Drogist ampoc BUITENLANDSCHE REIZEN VAN MINISTERS Wat zijn de aanwijsbare resultaten Eerste Kamer over Handel, Nijverheid en Scheepvaart Aan het voorloopig verslag der Eerste Kamer over de begrooting van Handel, Nij verheid en Scheepvaart 1937 wordt het vol gende ontleend: Eenige leden zouden gaarne vernemen, of de vrij talrijke buitenlandsche reizen, door den minister als hoofd van zijn departe ment ondernomen, tot aanwijsbare resulta ten hebben geleid. Enkele andere leden keurden de bedoelde reizen zouder meer af. Weer andere leden achtten geen reden aanwezig, de bedoelde reizen zonder meer af te keuren of de beteekenis er van afhan kelijk te maken aan aanwijsbare resultaten. Sommige leden hadden ernstige bedenkin gen tegen het contingenteeringsstelsel en verklaarden de voorkeur te geven aan ta- riefsverhooging. Anderen waren van tegen overgestelde meening. Ettelijke leden waren van oordeel, dat de overheid groote behoedzaamheid moet be trachten wat betreft het verwezenlijken van de ordeningsgedachte. Eenige leden waren van oordeel, dat in het algemeen de invloed van verdere In dustrialisatie op de vermindering der werk loosheid wordt overschat. Deze leden had den groot bezwaar tegen een geforceerde aanmoediging van overheidswege, tot het oprichten van industrieën ter fabricage van artikelen, die beter uit het buitenland her waarts kunnen worden ingevoerd, waar- t tegenover dan onzerzijds export kan worden gesteld, ook .omdat bij zulk een forcee ring niet zelden de levensvatbaarheid der, aldus tot stand gekomen, industrieën nog slechts kunstmatig kan worden behou den. namelijk door het nemen van handels politieke maatregelen. Verscheiden andere leden waren van mee ning dat industrialisatie, mits economisch toegepast, niets geforceerds behoeft te be vatten. De baksteenindustrie Over de regeling inzake de baksteen industrie waren de meeningen nogal ver deeld. Eensdeels achtte men de regeling on juist, anderdeels wel niet ideaal, maar toch in de gegeven omstandigheden het beste. Bezwaren werden geopperd tegen de p gingen tot saneering van den handel in huisbrandkolen. Vele leden hadden den indruk, dat de onderhandelingen met vreemde mogend heden niet zelden onvoldoend resultaat op leveren, mede doordat niet steeds genoeg zaam overleg wordt gepleegd met de ver tegenwoordigers van het bedrijfsleven ten onzent. Verscheiden leden drongen er op aan, dat de regeering den uitvoer van tuinbouwpro ducten zoo krachtig mogelijk zou bevorde ren. Voorts laakten verscheidene leden dat de regeering aan de wetgeving, welke beooogt de belangen van den middenstand te be hartigen, een centralistisch karakter geeft Verscheiden leden vestigden de aandacht op de groote waarde voor Nederland van het bezit van een koopvaardijvloot, die de concurrentie met buitenlandsche onderne mingen volkomen kan doorstaan. Verlaagde haventarieven Vele leden verklaarden, te hebben toe gejuicht, dat de regeering aan de ha vensteden mogelijk heeft gemaakt, in 1936 haar haventarieven te verlagen. De verordeningen nu, dus werd betoogd, waarbij die tarieven zijn geregeld, zijn belastingverordeningen en loopen auto matisch op 31 December van het kalen derjaar af. Waren deze leden wel inge licht, dan zijn de bestuurderen der ha vensteden voornemens, de verlaging voor 1937 te handhaven, daar dit nood zakelijk zou zijn om de ingetreden ver betering te bestendigen. Naar aanlei ding hiervan werd de vraag gesteld, of de regeering op dezelfde wijze als zulks ten vorigen jare is geschied, aan die verlaging haar medewerking zal verleo- nen. Zulks zouden deze leden billijk achten. Verscheiden leden brachten het vraagstuk van de Rijnvaartpremies andermaal ter sprake, daar zij een spoedige gelijkstelling van de positie der Nederlandsche Rijn-zee havens met die der Belgische ten aanzien van het Rijnvervoer alleszins gewenscht achtten. Ten aanzien van de wet op de evenredige .vraclitverdeeling drongen enkele leden aan op wijziging, vele anderen zelfs op intrek king. DE OMLEGGING BEOOSTEN DELFT Gelijkvloersche kruisingen vermeden Nu de laatste ontbrekende schakel in den Rijksweg No. 13 Den Haag—Rotterdam, n.l. het gedeelte beoosten Delft haar voltooiing begint te naderen teekent zich steeds dui delijker af hoe hier uitvoering is gegeven aan het beginsel dat gelijkvloersche krui singen vermeden moeten worden, schrijft ons de A.M.W.B. Het nieuwe wegvale is om te beginnen eenige honderden meters vóór het zuidelijke aansluitingspunt met den bestaanden weg, door middel van een viaduct de z.g. Pauwbrug over de Pijnackersche Vaart met den daarlangs gelegen Delfgauwsche weg heen gebracht. Het verkeer Delft— Pijnacker vice versa gaat dus onder den autoweg door. Eveneens wordt het verkeer dal van Rotterdam naar Delft of naar Pijn acker gaat, onder dit viaduct geleid. Het eerste mag. bij Delft aangekomen, niet op den Rijksweg zelf linksaf slaan, maar wordt eerst rechts van den weg afgevoerd om daarna linksaf onder de Pauwbrug door, de Dclftsche bebouwing te bereiken. Het ver keer voer Pijnacker volgt dezelfde route en gaat dan verder over den Delfgauwschen weg, dus weer terug onder het viaduct. De verbinding DelftNootdorp, de z.g. Brasserskade, welke de omlegging kort vóór het noordelijke aansluitingspunt kruist, is met een viaduct over den autoweg heenge bracht. Over dit viaduct gaat tevens het verkeer uit Delft met bestemming Den H dit slaat dan direct né het viaduct linksaf en bereikt zoo via een speciaal daartoe aan- gelegden verbindingsweg den Rijksweg. Het mag dan dus niet meer de nu gevolgde route van Delft langs het benzinestation van de Shell, nemen. Op het wegdek van dit vulstation tot aan de Brasserskade worJt n.l. éénrichtingsverkeer ingevoerd, zoodat alleen verkeer van Den Haag naar Delft er gebruik van kan maken en dus denzelfden weg blijft volgen als nu. Voor het verkeer Rotterdam—Nootdorp is nog een aparte verbindingsweg vanaf de omlegging naar hel ondereinde van den oostelijken afrit van het viaduct aangelegd. Een gelijksoor tige verbindingsweg is bij de Pauwbrug aangelegd voor verkeer PijnackerDen Haag. In omgekeerde richting kan dit ver keer vanaf Den Haag tot over de Pauw brug den autoweg volgen om dan direct na deze brug over een boogvormige afbuiging •rechtsaf naar den Delfgauwschen weg te gaan. Evenals dit thans bij de reeds in gebruik zijnde gedeelten van Rijksweg No. 13 het geval is, komen langs het nieuwe wegval; ter weerszijden rijwielpaden te liggen, van de hoofdverharding door een tusschenberm, waarop op regelmatige afstanden parkeer plaatsen worden aangelegd, gescheiden. Chr. Bond in de Kleedingindustrie Tijdelijk bestuurder benoemd Het hoofdbestuur van bovengenoemden bond besloot daartoe gemachtigd door de afdeelingen tot aanstelling van een ge salarieerd bestuurder in tijdelijken dienst, wegens ziekte van den Bondsvoorzitter, den lieer W. Nieuwland. Als tijdelijk bestuurder werd aangesteld de heer I. Rij pst ra, Maretakstraat 103 te 's Graven hage. De benoemde treedt op 8 Februari 1937 in functie. Collectief Contract Bakkersbedrijf Op 31 Januari j.l. afgeloopen Men meldt ons van werknemerszijde: De besturen van de drie arbeidersorgani saties in het bakkersbedrijf, de Algemeene, de R.K. en de Christelijke, hebben in een gecombineerde vergadering de situatie be sproken, welke is ontstaan door het af loo pen van de tot 31 Januari j.l. gegolden hebbende collectieve arbeidsovereenkomst Men was het er ovp- eens. dat niets on beproefd mocht worden gelaten om de ar beidsvoorwaarden, 70oals die in 1936 be stonden. ook in 1937 c.q. verder door te Hoofdöijn.Kiesniin. pijnen te verdrijven is een Mijnhardt's Poeder. Per stuk 8 ct.: doos 45 ct Bij Uw Dm Al' voeren voor die bedrijven, welke zich daar van weinig of niets aantrekken. Nog deze week zullen de werkgevers, groot en klein, worden verzocht, zich voor 1937 te verbinden de bestaande arbeids overeenkomst, inclusief de kindertoeslagen, te handhaven. De arbeiders zullen van de beslissing der besturen in kennis worden gesteld. Binnen enkele dagen in een aantal personeelsver gaderingen zal worden medegedeeld of, en zoo ja in welke mate overeenstemming met de werkgevers is bereikt „JULIANA VAN ORANJE" Heden verschenen Bij drukkerij „Libertas" te Rotterdam ver scheen deze week „Juliana van Oran- j e", door P. de Zeeuw J.Gzn. In c«is Herdenkingsnummer, uitgegeven bij het huwelijk van Prinses Juliana, spraken wij er reeds onze blijdschap over uit, dat de auteur van „De Dochter der Oranjes" beslo ten was dit boek te schrijven. En nu wij hst werk compleet, gebonden in keurigen stem- migen band vóór ons bobben liggen, willen wij aan die blijdschap nogmaals uiting ge in. In twaalf hoofdstukken wordt ons hier hit geheele leven van Prinses Juliana verhaald- vanaf dien onvergetelijken lentemorgen in toen de blijmare van haar geboorte heel het land in geestdriftige beroering bracht, tot op 7 Januari 1937, toen haar huwelijk in de vorstelijke residentie op plechtige wijze weet voltrokken. Dit boek is rijk geïlbistreerd: wel geteld wordt de tekst door 128 foto's verlucht. Bij de illustratie-verzorging is vooral aandacht geschonken aan den verlovingstijd en den huwelijksdag. Daarom vooral is dit werk een blijvende herinnering aan 1e mooie maai den, die we als volk met ons Vorstenhuis mochten beleven. De belangstelling voor deze feestuitgave was verrassend groot. Zoo men weet ver scheen het werk ook in afleveringen, en tweemaal na 't verschijnen van de eerste af leveringen moest de oplage worden vergroot Vooral als De Zeeuw over Oranje schrijft, blijkt ons volk gaarne naar hem e luisteren En nu is het werk 244 pagina's op zwaar illustratiedruk reeds geheel com pleet verkrijgbaar. Waar de bestellingen regelmatig toevloeien is het restant niet zoo heel groot meer; wie dus dit fraaie boek alsnog in zijn be zit wil hebben, moet zich haasten. I VAN DOOR R DE ZEEUW J.GZN. Reproductie van den stempelband, die in vier kleuren: oranje, blauw, rood en zilver werd uitgevoerd. .AND EN TUINBOUW Het Coverin-proces beëindigd Heeft bijna twintig Jaar gedamd Ongeveer een mlllioen galden bespaard Een millioenen-proces, waarbij honderden Westlandsche kweekers betrokken waren is Dinsdag officieel afgesloten; het befaamde „Coverin-proces" is in de slotvergadering te Naaldwijk besproken. Uit alle plaatsen van het Westland waren de kweekers ter vergadering verschenen, waar omtrent de laatste handelingen van 't uitgebreide comité verslag zou worden ge daan. De vergadering stond onder leiding van den heer J. J. Herbert te Poeldijk, die gedurende de bijna twintig jaar. waarin de verschillende processen aanhangig waren, 't voorzitterschap van het Proces-comité „Co- verin" had waargenomen. In zijn openingswoord herinnerde hij aan den langen duur van deze kwestie, waar van versohillende gedupeerde kweekers het eind niet meer hebben mogen beleven. De heer J Lange heeft een uiteenzet ting gegeven over het verloop van dit pro ces, dat aanving omstreeks 1915, toen de Westlandsche kweekers besloten tot het stichten van een fabriek, waarin de pro ducten die door exportgebrek niet afgezet konden worden, zouden worden verduur zaamd. Aanvankelijk scheen het alsof de tuinders met deze onderneming groote kapitalen zouden verdienen, doch na enkele jaren bleek de fabriek geen levensvatbaarheid te bezitten, en failleerde met een passief van f 1.337.000! De Coöp. Boerenleenbank te Eindhoven behoorde tot de voornaamste edscheressen in dit faillissement en diverse processen tegen de kweekers-aandeelhouders werden gevoerd. Een proces waarin laatstgenoemden wer den gedwongen op de aandeelen bij te stor ten werd door de kweekers gewonnen, ter wijl thans bericht is ontvangen dat geen navorderingen meer zullen plaats vinden tot terugbetaling van gelden uitgekeerd voor geleverde producten. Als 'gevolg hiervan, kon nu de geheele Coverinaffaire worden afgesloten. De voorzitter deelde mede dat van het bedrag van f 9432 dat beschikbaar was ge steld tot het voeren van het laatste proces, thans f 7400 resteert, dat aan de kweekers zal worden gerestitueerd. Bijzondere dank werd gebracht aan Mr. Franken uit 's-Gravenhage, die voor de Westlandsche kweekers de pleidooien had gevoerd. Uit de vergadering wend hulde gebracht aan den heer Herbert, door wiens initiatief tot procedeeren werd besloten. Blijkens de mededeelingen is door het voeren van de processen in totaal een bedrag van fl millioen aan de Westlamd- sche kweekers bespaard geworden. De vergadering benoemde een commissie van drie leden, die de financieele beschei den over dit proces zal controleeren, en waarna decharge aan het comité zal wor den verleend. Aan 't proces was door vertegenwoor digers vam 2672 aandeelen medewerking verleend; een aantal aandeelhouders hielden zich bij het laatste proces afzij dig Naar het oordeel van den voorzitter was dit mede een gevolg van het feit, dat aangekondigd was, dat 13 vooraan staande personen in het Westland, die zich borg gesteld hadden^ volkomen ge ruïneerd zouden worden, indien het pro ces werd doorgevoerd. Daarom hadden een aantal kweekers maar aan de gestelde vorderingen vol daan. Thans, na twintig jaar, is het pro ces op voor de kweekers nog bevredigen de wijze beëindigd; al is dan ook een groote desillusie van de Westlandsche Verduurzaaminrichting ondervonden. DE EXPORT VAN VARKENS De Nederlandsche Bond van Varkenshan delaren heeft den Minister van Landbouw medegedeeld van zeer vele kanten klachten ECONOMIE EN FINANCIEN WEEKSTAAT NED. BANK De voornaamste cijfers van de verkorte balans van de Nederlandsche Bank N.V., luiden als volgt: per 1 Februari: binnenl. wissels 21.497.035 (23.150 483); pa pier op het buitenland 2 295.000 (2 295.000) beleeningen 177.400.629 (186.633.973); munt, goud 124 107.340 (124 107.340); muntmateri- aal goud 745.470175 (695 464 561); munt, zilver 19.300.69:1 (19.59S.544); muntmateriaal. zilver totaal munt en muntmateri aal S88.87S.208 (S39.170 445); bankbiljetten in omloop 802.810..480 (767.094.970); bankassig- natiën in omloop 129.S12 (24.756): rekening- courant saldo's 304 9 49 455 (301.596.029). De cijfers tusschen haakjes geven den toe stand van 25 Januari j.l. De nieuwe weekstaat van de Nederlan 1 eche Bank geeft weer eenige belangrijke mutaties te zien. Sinds de instelling het Egalisatiefonds kan.men naar de betee kenis daarvan slechts gissen. Niettemin mag met aan zekerheid gTenziende waar- schijnlijkheid ook thans worden aangeno men, dat de nieuwe vermeerdering van den goudvoorraad ad 50 millioen wederom af komstig is van het Egalisatiefonds, gelijk dat ook bij vorige gelegenheden het geval was. Het Fonds had blijkbaar weer behoefte aan nieuwe middelen, welke thans slechts voor een klein gedeelte gebruikt werden de post beleeningen af te wikkelen. Deze geven immers slecht6 een daling te zien van ƒ9.8 millioen tot ƒ177.4 millioen. Mo gelijk is, dat het voorlaatste bedrag nog wat hooger moet worden gesteld, omdat in middels de ultimo is gepasseerd en er dus altijd nog creddetnemers zijn, die tijdelijk een beroep doen op de Nederlandsche Bank. De kamende weekstaat zal in dit geval een verdere vermindering van de post beleenin- gen te zien moeten geven. Er schijnt na de goudtransactie Dn de open markt weinig schatkistpapier door het Egalisatiefonds te zijn geplaatst De reke- ning-courantsaldi van anderen toonen middels een vermeerdering van niet minder dan ƒ63.7 millioen tot ƒ237.8 millioen. Deze toename moet grootendeels worden toege schreven aan de middelen, welke het Egali- satieifond6 heeft verkregen uit de goudtrans actie. Anderzijds is zij het gevolg van aflos sing van een groot bedrag aan schatkist papier door het Rijk op 1 Febr. jl. Immers geeft het saldo van het Rijk een verminde ring te zien van 127.4 millioen tot 67.1 millioen. De biljetfcencirculatie is uitgezet tot ƒ302 millioen (v. w. ƒ767 millioen) hetgeen ver band houdt met het passeeren van den ul timo. De direct opeischbare verplichtingen bedragen thans ƒ1107 millioen (v. w. ƒ1068 millioen'. Bank van Onroerende Zaken Uitgifte van f 1 millioen aandeelen tegen 160 Heldring Pierson en Broekmans Effec tenkantoor N.V. berichten thans dat de in- sahrijving op f 1.000 000 aandeelen (waar van reeds f 300 000 op de voorwaarden van inschrijving zijn geplaatst) der N.V. Bank voor Onroerende Zaken tot den koers van 160 pCL zaï zijn opengesteld: te Amsterdam bij Broekmans Effectenkantoor N.V., te 's-Gravenhage bij de heeren Heldring Pierson. te Rotterdam bij Ruys. Fbeling Gleichman N.V., te Haarlem bij Brinkman Co. N.V., op Woensdag 10 Februari 1937. De storting moet geschieden ten kantore van inschrijving op Maandag 22 Febr. 1937. General Motors Dividend van $0.25 gedeclareerd De General Motors heeft een dividend gedeclareerd van 25 cent per gewoon aan deel, betaalbaar op 12 Maart aan aandeel houders, die op 11 Februari staan inge schreven. Vorig jaar werd in Maart $0.50 gedeclareerd. Men meent te weten dat de dividenddeclaratie de overgang vormt naar een nieuwe dividendpolitiek, volgens welke vaste interim-dividenden en een verander lijk elotdividend zal worden betaald. Financieel Jaarboek voor 1937 Een voortreffelijke gids Evenals vorig jaar ontvingen wij ook thans een exemplaar van het „Financieel Jaarboek voor 1937", uitgegeven door de Dagel. Beurscourant Venn. De Nederl. Fi nancier te Amsterdam. De uitgave is uitstekend verzorgd. Aller eerst worden de voornaamste gebeurtenis sen beschouwd op financieel, economisch en politiek gebied in 1936 in de verschillen de landen. In het licht wordt o. m. gesteld dat men zoowel te New-York als te Amster dam verschillende malen heeft misgetast inzake de invloed die de verschillende ge beurtenissen op het koerspeil zouden moe ten uitoefenen. Aan dit overzicht is toegevoegd een over zicht van de voornaamste grondstoffenprij- zen over de laatste vijf jaren, waaruit men kan zien hoe de geheele opgaande beweging het koerspeil aan de effectenbeurzen gedragen werd door het herstel van de goe derenmarkten. Het statistisch gedeelte bevat, als gewoon lijk, de laagste en hoogste koersen over het afgeloopen jaar maandsgewijs, en over de laatste 10 jaren jaarsgewijs. Van een groot aantal Incourante fondsen worden eveneens de laagste en hoogste koersen vermeld, onder opgaaf van uitge keerde dividenden. Voorts zijn opgenomen tabellen betreffen de de in 1936 betaalde koersen voor Claims, Stockdividenden en Optiebewijzen, betref fende de disconto's bij de voornaamste Cir culatiebanken, wijzigingen in den rente stand bij de Nederlandsche Bank, laagste en hoogste wisselkoersen, prolongatiekoer- sen enz., alsmede een agenda voor in 1937 te houden uitlotingen, zoowel van loten als van obligaties. Alles bijeengenomen een schat van gege vens, gemakkelijk na te slaan en voor de beoordeeling van allerlei van groot gemak. te hebbem ontvangen, dat de Veehouderij- Centrale levende varkens boven zouter- gewicht laat aankoopen voor den export voor het plan-Deterdiing. Het gevolgde systeem wijkt af van dat betreffende den export van runderen en levert een groot nadeel op aan de varkens handelaren. De bond verzoekt den Minister dan ook vanaf heden de aankoopen voor export via den vrijen varkenshandel over de varkens- markten te doen plaats hebben. CHR. ONDERWIJS TE SCHIEDAM De N.V. Slavenburgs Bank bericht, dat vanaf heden bij haar kantoren te Rot terdam, Den Haag en Maassluis de inschrij ving is opengesteld op de 4y2 obligatie- loening groot ƒ75.000 ten laste van de Ver- eeniging tot Bevordering van Chr. Onder- jjs te Schiedam, in stukken van ƒ1000, 500, 250 en 100 tegen den koers van 100 met voorkeursrecht voor de houders van 5y4 en 5% obligaties dezer vereeni- ging, welke per 1 Maart 1937 aflosbaar zijn gesteld. UIT OOST-INDIE De conferentie voor den vrouwenhandel Een resolutie zal worden samengesteld BANDOENG, 2 Februari. (Aneta-A.N.P.). Jhr. A. Th. Baud, gouvernements-secreta- ris, is gekozen tot voorzitter van de Volken bondsconferentie tot bestrijding van den haodel in vrouwen en kinderen. De heer Baud dankte voor de eer hem be wezen en sprak de hoop uit dat aan alle hooggespannen verwachtingen zal kunnen worden voldaan. Dit, zoo zeide spreker, is geen conferentie die een conventie zal opstellen welke dan later geratificeerd wordt, maar wij moeten trachten bot een resolutie te komen, diedao kan worden uitgedragen naar verschillende landen met ernstigen wil om verbetering te brengen in de ellende welke het gewolg is ran den handel in vrouwen en kinderen. De heer Baud beloofde zijn uiterste best te zullen doen om de geest van goede ver- standhouding, waarin de besprekingen kun nen worden gevoerd, te bevorderen, teneinde de beste resultaten te bereiken. Brand in tabaksschuren Inlander gedood SEMARANG, 2 Febr. (Aneta/A.N.P.). Door blikseminslag is op de onderneming Polan Hardjo (Hiaten) een tabaks-schuur tot den grond toe afgebrand. Van een tweede schuur werden 18 kamera vernield. Een Javaan, die in de nabijheid stond, werd op slag gedood. wdar Orders voor carrosseriefabriek Groot aantal tramcoatches besteld Naar wij vernemen heeft de bekende carrosseriefabriek „Verheul" te Wad- d in x veen den laatsten tijd vele groote orders ontvangen. Deze carrosseriefabriek, de grootste nit ons land en bekend om haar solled fabrikaat, werkt thans met ongeveer 120 man personeel. Zij ontving, behalve vele opdrachten van particuliere ondernemingen, den laatsten tijd opdrachten tot den bonw van 15 groote tram-coatches voor de Haagsche Tramweg Maatschappij; 8 voor de gemeentetram te Amsterdam en thans weer 16 voor de Rotterdamsche Electrische Tram. Voor de gemeente Waddinxveen ts deze industrie die aan zooveel handen werk verschaft, van het grootste belang. DE WEG WESTERVOORT—ZEVENAAR Door den Rijkswaterstaat is te Arnhem aanbesteed de aanleg van rijwielpaden langs den weg WestervoortZevenaar met de be- noodigde tegels. Laagste inschrijver voor de rijwielpaden was C Stolker te Berg-Am- bacht voor 66.345, voor de tegels Beton- fabriek Tegelen voor 23.435. GLASINDUSTRIE „ROTTERDAM" JOH. PIETERMAN VAN DER DUINSTRAAT 25-27-29 TELEFOON No. 45600 KOLSTER BRANDES RADIO SUPERIEtJICE TOONKWALITEIT Vraagt complete prijscourant en condities bij onzen plaatselijken agent, of bjj de Imp.: N. V. PH. J. SCHUT Keizersgracht 684, Amsterdam (C.) (Adr DONDERDAG 4 FEBRUARI HILVERSUM I 1875 M. AVRO-Uitzendln 8.00 Gram.pl. 10.00 Morgenwijding. Gr.p 10.30 Oiproeporkest en soliste. 12.30 Gr.p I.30 „De Octophonikers". In de paua Literaire causerie. 3.00 Naaicursus 3.4 Gram.pl. 4.00 Voor zieken en thuiszitten den. 4.30 Gram.pl. 4.45 Voor de kinderei 5.30 Het Omroeporkest. 7.00 Voor de kin deren. 7.30 Engelsche les. 8.00 Berichte ANP. 8.15 Concertgebouw-orkest cn so liste. In de pauze: Orgelconcert. 10.3 Gram.pl. 11.00 Berichten ANP. HILVERSUM H 301 M. 8.00—9.15 KRO. 10.1) NCRV. 11.00 KRO. 2.00—11.30 NCR! 8.00—9.15 en 10.00 Gram.pl. 10.15 Mot gendienst. 10.45 Gram.pl. 11.3012.( Godsd. halfuur. 12.15 KRO-orkest e Gram.pl. 2.00 Handwerkcursus. 3.0034 Orgelspel. 4.00 Bijbellezing. 5.00 Handei arbeid v. d. jeugd. 5.30 Voor de kinderei 6.00 Cello en piano. 6.45 CNV-kwartiertj 7.00 Berichten. 7.15 Boekbespreking. 7.4 Reportage. 8.00 Berichten ANP. 8.1 Stichtsch Salon-orkest. 9.45 Berichte ANP. Reportage bijeenkomst Bijzondet Vrijw. Landstorm. 10.4511.30 Gram.p Hierna: Schriftlezing. DROITWICH 1500 Pf. 12.10 BBC-orkest mm soliste. 1.05 Sopraan en bas. 1.35 Orkes 3.35 Vereen. Sted. Orkesten. 5.35 Ban< 6.45 Boekbespreking. 7.00 Strijkkwarte 7.20 BBC-Harmonie-orkest. 9.00 Causeri over Shakespeare. 9.40 BBC-orkest. 10.2 Kerkdienst. 10.40 Viool en piano. RADIO PARIS 1648 M. 9.50 Orgelconcer II.20 Symphonieconcert en zang. 4.5 Piano-recital. 8.20 Zang. 9.05 Kwartet el zang. 10.05 Orkest en solisten. KEULEN 456 M. 5.50 Omroeporkest. 9.2 Volksliederenconcert. 11.20 Orkest. 12.3 Omroeporkest. 1.35 Kwintet en harmonica duo. 3.20 Amusementsorkest. 5.20 Militai concert. 6.20 Kleinorkest. 7.30 „Westdeu! sche Fastnacht". 9.50 Kamerorkest en so listen. BRUSSEL 322 en 484 M 322 M.: 1.00 Ork< 1.30 Salonorkest. 5.20 Kleinorkest. Salonorkest. 8.20 Bonte Avond. 484 M.: 12.50 Salonorkest en zang. 1. Orkest. 6.50 Kleinorkest. 8.20 Omroepoi kest. 10.30 Piano- en cello-recital. de nieuwste TELEFOONGEBCTUW TE TIEL De Rijksgebouwendienst heeft aanbesteed het bouwen van een telefoongehouw te Tiel Laagste inschrijvers J. A. van Straaten ei W. F. Binneveld te Vianen voor f 16.200. Op Vrijdag 5 Maart 1937 zal door dei Rijkswaterstaat te Zwolle worden aan besteed: het maken van een sluisdeurendol in de Willemsvaart, te Katerveer, provincie Overijssel, en het opruimen van de bestaan de bergplaats met sleephelling aldaar. SCHIETTERREIN TE PETTEN Te Haarlem zal de Genie op Vrijdaf 12 Februari aanbesteden het inrichten van een schietterrein nabij Petten. Raminj 9950.—. DE WEGEN IN GRONINGEN Op Woensdag 24 Februari zal to Gronin gen door den Rijkswaterstaat worden besteed: het onderhouden van de Rijkswe gen in de provincie Groningen gedurende het jaar 1937, in drie perceelen of in massa Raming perceel I 10.700; perc. II 27.000; perc. III 6700; massa 44.400. INTEEKENBILJET Ondergeteekende verzoekt direct toe te zenden: JULIANA VAN ORANJE door P. de Zeeuw J.Gzn., compleet gebonden k f 2.90 NAAM ADRES DATUMPLAATSNAAM

Nieuwe Leidsche Courant | 1937 | | pagina 10