ïlirtuur gniisrtje (tnurmit Dagelijks verschijnend Nieuwsblad voor Leiden en Omstreken ROTTERDAM KRIJGT EEN VIERBANIGE TUNNEL 'Al ju Abonnementsprijs: Per kwartaal in Leiden en in plaatsen waar een agentschap gevesligd is 235 Ad;- Franco per post 2.35 portokosten ikski per week0.18 Voor hel Buitenland bij wekelijksche er3 zending4.50 a Hi Bij dagelijksche zending530 Alles bij vooruitbetaling lardj. Losse nummers 5 ct. met Zondagsblad 7'/> ct van- Zondagsblad niet afzonderlijk verkrijgbaar net: No. 5992 Bureau: Breestraat 123 Telefoon 2710 (na 6 uur 3166) Postbox 20 Postgiro 58936 VRIJDAG 22 JANUARI 1937 16e Jaargang 0Ört)trtcrttieprij?ni: Van f tot 5 regels M77» Elke regel meer 0.22'/» Ingezonden Mededeelinger» van 1-5 regels 230 Elke regel meer0l45 Voor bet bevragen aan '4 bureau V wordt berekend ••«-«••••• 0.10 TE HARD VAN STAL het, sn deel, een groot deel wellicht eó'pisch-katholieke pers loopt o. i. weer te d van stal. Zij is zelfs, nu de verkiezin- tie n naderen, niet vrij van onrust. Allerlei 1 hrjiptomen bewijzen dat. "^'oor de voet weg scheppen we een paa versbeelden op. eer groot is de verbittering, dat mini: ielissen, namens de Regeering, de „or- igspogingen" in de steen- en broodbak- niet behoorlijk sanctioneeren wil en naar men zegt die bedrijven stee- tges^ voor brood geeft. iet feit, dat ook onze aandacht trok, doch ■^^rover we zwegen, wordt in genoemde 3 naar voren geschoven: het is zeer op- lend, dat oud-minister Steenberghe in dit al zeer scherp komt te staan tegeno\er opvolger en „geestverwant in alles" Dr. (Jssen. mscjBze tegenstelling zou op zijn minst moe- leiden tot de erkenning: wanneer mi- erge)er Gelissen zóóveel praktische bezwaren sjoel dan dienen deze toch zeker ernstig rwogen te worden. Ook zou de vraag inen rijzen: let misschien Mr. Steen- te veel op bepaalde bedrijfsbelangen, 'ijl de minister de zaken breeder ziet? it deze vraag, want verder gaan wij in elk geval reden van bestaan heeft, jst wel de nieuwjaarsredevoering van Iteenberghe, waarin op eenzijdige wijze isultaten der depreciatie uitgestald wer- speciaal met voorbeelden uit de Noord- .ntsche industrie, welke aldoor op de- CHjjiatie aangedrongen had. stede van echter op voorzichtige ma- zijn bezwaren tegen de regeerings- ising naar voren te brengen, en toe- ;elijk te zijn voor argumenten van eigen Jjgenooten in het kabinet hetgeen, olieiens ingezonden stukken bij sommige wel het geval is richt men zijn geschut op die ministers en klinkt het in koor: zij, die thans minister zijn, ooren in geen geval een plaats op onze <%idatenlijst te krijgen. wij hebben er totaal en abso- denj niets mee te 'maken, welke candidaten i vjr.K. Staatspartij op de lijst brengt; we *d (ien slechs op een. o. i. bedenkelijk ver- 'Orkjnsel. Immers, deze veroordeeling van [le partij genooten, wien men trouwens et verleden reeds geen beleedigingen ge kird heeft, houdt in zich de eisch, dat in lks een geheel andere regeeringspolitiek n ^erd zal en kèn worden. En men mag 2^ C;en: Zijn alle politieke en economische het óren daarvoor aanwezig? r di'jj vreezen, dat bij deze verkiezings- X®fcganda de remmen al te ver losgezet "ins^en- Hoe kan men er anders toe komen meer de spot te drijven met „staats- hoo|telijke beswaren en conventies", welke aangevoerd worden tegen de ge- »te om „bij voorbaat te verklaren, dat die geroepen mochten worden ,j-nïen kabinet zitting te nemen, ook in arlJiteit van minister het eenmaal onder- lhuiand progam tot grondslag hebben te tplefcn". ió ruw men omspringt met de geestver te ministers, zoo onbillijk oordeelt men "j i over het tegenwoordige ministerie, ungeTvan gezegd wordt, dat „het met ieder- goede vrienden wil blijven", „hoewel daarin buitengewoon slecht is geslaagd". deze manier kan men een ander van i in de schoenen schuiven. De waarheid •echlntusschen anders: het kabinet-Colijn nooit getracht om zelfs met één partij vrienden te blijven, wanneer het ;d was niet te mogen wijken ter van het landsbelang, m douwens, in hetzelfde nummer van het- eil8\e dagblad, waaruit we bovenstaand it knipten, kon men lezen, dat men de ering de critiek niet zal sparen, omdat 193;ien sociaal-democraat met een Neder- Leeuw begiftigde, maar wij, zegt redactie, beschouwen het „als een daad 'e(^!moed" van de regeering: „Van het coin- 1 aJistische en „nationale" geschreeuw be- zaik zij zich niets aan te trekken en trekt ook niets aan". ^!er juist Maar is de vrees dan niet ge neigd, dat een deel der R.K. pers wat te van stal loopt en wat te veel verwach- ;n wekt, zoodat het straks op teleurstel- moet uitloopen?, ^inrichting van het Paleis K) stdijk nlucht-zwembad thans definitief zal de aanbesteding den aanleg en verbetering van de cen- verwarming in het Anna Paulowna- flte van het paleis Soestdijk, het tijdelijk het Prinselijk paar, in de eerste van Februari te Amsterdam wor- t den aanleg van een openlucht-zwem- achter in het park van het paleis is definitief besloten. Als onderdeel van ppationaal huwelijksgeschenk zal aan de K irzijde van het paleis, gedeeltelijk onder is een bioscoopzaal worden gebouwd. 25in de achterzijde van het eigenlijke woon plte van het Vorstelijk paar zullen stalen :n worden aangebracht, welke in hun om1 "-er gebracht kunnen worden, zoo men van de woonvertrekken, uit direct terras zal kunnen betreden. ONZE MINISTERS IN ZWEDEN Door den Koning ten paleize ontvangen Hooge onderscheidingen De Nederlandsche Ministers Gelissen en Deckers zijn gister te Stockholm aangekomen na een bezoek aan de nij verheidsdistricten van Midden- en Noord-Zweden. Zij werden door den Koning in andiëntie ontvangen, verge zeld van den Nederlandscben Gezant te Stockholm, van Nagell. Voorts brach ten zij ook een bezoek aan Minister- President Hansson, den Minister van Bnitenlandsche Zaken ad interim West man en dc Ministers van Handel en Landbouw. Gisteravond waren de Neder landsche Ministers de gasten van den Koning op een diner ten paleize. Hnn beiden werd het grootkruis verleend in de orde van de Noorderster (Nord- stjaerman). De Ministers Gelissen en Deckers hebben gister in den loop van den dag de pers vertegenwoordigers ontvangen. Zij legden den nadruk op de beteekenis van een samenwerking tusschen kleine staten met dezelfde belangen en verklaar den, dat studie en het tot stand brengen van persoonlijk contact uitsluitend het doel van hun reis waren. Zij spraken de hoop uit. dat Zweedsche Ministers een be zoek aan Nederland zullen brengen. Dr. Deterding is ontstemd Zou hij elders gaan koopen? Sir Henry Deterding is, naar 't Utrechtsch Dagblad van betrouwbare zijde verneemt, teleurgesteld over de wijze, waarop hier te lande in verschillende kringen i3 gereageerd op zijn plan, dat bedoelde, aan ons land belangrijke economische hulp te bieden. Het is dan ook te vreezen, dat bij entueele verdere aankoopen na Fobr. 193? deze in het buitenland zullen plaats hebben, aangezien bijvoorbeeld in Denemar ken en in Nieuw-Zeeland eveneens over vloed bestaat van de door den heer Deter ding begeerde agrarische producten en hem uit deze landen waar men zijn plannen zeer waardeert herhaaldelijk verzoeken zijn gedatu. om als leverancier te mogen optreden. Wij kunnen ons moeilijk indenken dat een jogstaand man als Sir Henri Deterding zich door critiek, welke ieder, die wijdklin- kende daden doet, verwachten kan, van zijn eenmaal ingenomen standpunt zou laten wegdrijven. Dit standpunt was volgens den uitvoerder van het plan, Dr. Ir. Dijt, in de eerste plaats de Nederlandsche land- en tuinbouw te steunen door afname van het surplus, en daarbij het Duitsche volk, dat voedselgebrek heeft, te helpen. Door gevolg te geven aan wat het U. D, mogelijk acht, n.l. het koopen der producten Denemarken en Nieuw Zeeland, zou de oorspronkelijke bedoeling in de eerste plaat» de Nederlandsche land- en tuinbouw te hel pen, verloochend worden. Maar is het de opzet om critiek van des kundige zijde het zwijgen op te leggen, dan zal, vermoeden we, dit doel niet bereikt wor den. Als op de uitvoering van een zoo impor tante zaak gegronde aanmerkingen te ma ken zijn, dan zal ook de heer Deterding daar niet voor aan de kant gaan. Integendeel er, zooveel dit kan, zijn voordeel mee doen. Een zakenman als hij weet, dat gegronde critiek (geen laster of kleinzielig gepeuter) een zaak niet schaden doch alleen dienen kan. VERHEUGENDE MEDEDEELINGEN VOOR HERLEVEND ROTTERDAM Het Hofplein plan z.h.st aangenomen (Van onzen Rotterdamsahen redacteur) Nieuwe brandstof voor auto's Voorstel tot subsidie-verleening BANDOENG, 21 Januari. (Aneta). Het col lege van B. en W. van Bandoeng diende een voorstel in om een subsidie te verleenen aan het laboratorium van prof. Mom, ter bestu deering van Imhoff-tankgas, waarvan het hoofdbestanddeel is methaan, welk gas bruik baar is voor brandstof voor gemeente-auto's. Prof. Mom deelde mede, dat het tijdstip, waarop benzine grootendeels door lankgas kan worden vervangen; niet meer veraf is. Ook de regeering verleent een subsidie aan het onderzoek. TROMPENBERG's PALACE HOTEL Hilversum, Telefoon 7941 (2lijnen) Aangenaam verblijf voor najaar en winter. BILLIJKE PRIJZEN. Het compromis is een der typeerende men van de democratie. Er zijn menschen, die het compromis minderwaardig vinden, die het wederzijds prijs geven van standpunten als een soort van geestelijke corruptie beschouwen. Dat zijn oppervlakkige menschen. Het compromis blijkt in verreweg de meeste gevallen van de practijk de geluk kigste oplossing te zijn van een vraagstuk, dat te voren door onderscheidene instan ties of personen te eenzijdig was bekeken. Du choc des opinions jaillit de la vérité' Dat geldt niet alleen hooge geestelijke waarden maar evenzeer technische vraag stukken- Rotterdam heeft gister een goede dag ge had door de overwinning van het com promis. Allereerst was er de hoogst belangrijke mededeeling, dat uit het overleg tusschen Regeering en dagelijksch bestuur der ge meente een compromis was geboren teD aanzien van de tunnelplannen. De preciseering van het plan, waarop de twee instanties elkaar hebben gevonden, moet nog in een spoed-voorstel aan den Raad worden uitgewerkt, doch uit de me dedeeling van den burgemeester kwam reeds duidelijk uit, in welke richting die oplossing gaat. Rotterdam krijgt als de Raad het goedkeurt, waaraan niet valt te twij felen een vierbanige tunnel waarvan de helft gebaseerd is op het (eenigs- zins gevarieerde) groote tunnelont- werp en de andere helft op het door B. en W. voorgestelde kleine tunnel- ontwerp. De groote tunnelbuis zal ©en rij weg hebben van 8 M. breedte, wat voor het auto-verkeer zeer voldoende is. Wordt de kleine tunnelbuis ook voor het snelverkeer ingericht, dan is het toch nog mogelijk om in de groote tunnelbuis ruimte te scheppen voor wielrijders en voetgangers. Zoo is dus Rotterdam tot in de verre toekomst geholpen aan een tweede oeververbin ding, die zoowel het locale als het door gaande verkeer kan dienen. De hulp der Regeering De hulp der Regeering is wel zeer reëel en zeer krachtig. 8 millioen wordt beschik baar gesteld uit het Verkeersfonds, de an dere 6 millioen uit het Werkfonds. De toezegging die destijds door Dr. Colijn werd gedaan is dus niet alleen ten volle nagekomen, maar Rotterdam is op nog veel doelmatiger wijze geholpen. De critici, die steeds maar spoken zagen, die angstig droomden van een weigerach tige Regeering. die heel het oeververbin dingsvraagstuk wel op de lange baan zou schuiven en Rotterdam met leege handen zou laten staan of die domweg al in den Raad poneerden, dat de Regeering een groot tunnelplan afwees, zijn door de feiten in het ongelijk gesteld. Het spreekt vanzelf, dat het Rijk de ver- eischte 14 millioen niet fonds perdu heeft verleend. Dat zou onverantwoord zijn. De 6 millioen uit het werkfonds zullen echter in zeer dragelijke aimuiteiten kun nen worden afgelost en de 8 millioen uit het Verkeersfonds komen eerst ter sprake wanneer de brug bij IJsselmonde weer op de proppen komt, wat naar ons inzicht ad calendar Greacas zal zijn. Herlevend Rotterdam zal met groote vreugde de verheugende mededeeling van den burgemeester hebben ontvan gen. Er blijkt eens te meer uit. dat de Regeering-Colijn Rotterdam niet in haar moeilijkheden alleen laat staan, maar de Maasstad er door wil helpen, opdat ze zoo spoedig mogelijk weer uit eigen energie zich verder kan ver heffen. Het Hofpleinplan Het Hofpleinplan was ook een soort compromis. Een plan, dat volledig was gebaseerd op de werkelijkheid, dat Rotterdam niet over de middelen beschikt om het mooiste plan, zooals er b.v. een was van Dr. Berlage, tot uitvoering te brengen doch dat anderzijds een oplossing moest worden verkregen. Een plan, dat voldoening bood aan hen, die het oude monument, de typisch Hol- landsche Delftsche Poort, niet wilden mis sen. Een plan, dat zonder dure onteigenin gen was te verwerkelijken. Een plan, dat een radicale oplossing bood voor het ver keer, dat zich vrij kan ontwikkelen, wan neer straks de Schie is gedempt Wethouder Brautigam had het pleit eigenlijk in de zitting van gister al bij voor baat gewonnen. De Rijkscommissie voor de Monumentenzorg had zich in een krachtig rapport voor de verplaatsing van de Delftsche Poort naar het Haagsche Veer uitgesproken. Daarmee was de op positie tegen de verplaatsing volledig ge broken en de heer Stemerding gaf dat ook onomwonden toe. Eenig debat was er nog over de serres van en bij Pschorr, welke zoover buiten het Coolsingel-profiel uit zouden steken, dat de voetstraat te nauw werd. Ook hier zal echter een compromis voor worden ge vonden door in de onderhandelingen om trent noodzakelijke grondruil de bepaling op te nemen, dat na b.v. 10 jaar deze serres kunnen worden teruggedrongen. Het servituut, dat on dezen grond rustte door de bepaling, dat de bouwhoogte de 4y2 M. niet mocht overtreffen hield trou wens reeds de mogelijkheid in om zoo noo- dig door niet al te dure onteigening toch weer in het bezit van dezen grond te komen wanneer de practijk het noodzakelijk maakte. Zal de Schie snel gedempt kunndn worden? Dat hangt af van de vraag, of het polder bestuur de verbinding tusschen Noorder kanaal en Rotte niet zal ophouden. Wethouder Brautigam gaf blijk een open oog te hebben voor de moeilijkheden, die zullen ontstaan, indien het Haagsche Veer van Schiepeil o.p Rottepeil wordt gebracht. Dat beteekent al weer de mogelijkheid voor een vruchtbaar overleg. Aan hel werk! Loopt alles naar wensch, dan kan reeds over enkele maanden een aanvang worden gemaakt met de eerste werkzaamheden voor de oeververbinding en dan kan.de demping van de Schie en daarmede de ontsluiting van het Noordwestelijk stads gedeelte na Augustus worden .ingezet. Rotterdam popelt van werklust! Het haakt er naar te laten zien, dat er oor haar nog onbegrensde mogelijkheden open staan, dat ze is Neerlands stad van rle toekomst. Lederprijzen opnieuw verhoogd Aanpassing noodzakelijk De federatie van vereenigingen van Nederlandsche Lederfabrieken deelt mede: Ook na 1 Januari blijven de prijzen der huiden hun sterke stijging voortzetten. De huidige prijzen zijn meer dan 100 hooger dan die per 1 Augustus 1936. In verband met dezen toestand en de voortdurende verhooging van de prijzen der looistoffen en de thans ingetreden dubbele vrachtprijsberekeningen in de scheepvaart van Zuid-Amerika uit zijn de lederfabrikanten genoodzaakt hun leer- prijzen opnieuw aan te passen, zoodat deze in verhouding tot die per 1 Augustus 1936 verhoogd moeten worden naast de ver hooging van 20 ten gevolge der munt- correctie met 50 Faillissement Scheurleer De Hooge Raad heeft arrest gewezen in de procedure tüsschen de curatoren in het faillissement der handelsvennootschap on der de firma Scheurleer en Zonen te Den Haag en den Staat der Nederlanden, het-, welk ging over het vasthouden van het saldo der Bank door den Girodienst, toen de firma haar betalingen staakte. Curatoren achtten deze handeling van de giro niet juist en zij vorderden van den Staat uitbetaling van dat saldo, welke vor dering in eersten aanleg door de Haagsche Rechtbank werd toegewezen. In hooger beroep echter heeft het Haag sche Gerechtshof dit vonis vernietigd, aan gezien het van oordeel was, dat in dit ge val wel degelijk compensatie was toege laten. Thans heeft de Hooge Raad het cassatie beroep van curatoren verworpen, zoodat de girodienst in het gelijk is gesteld. Ontmoeting Vorstelijke familie 's GRAVENHAGE, 22 Januari. Men meldt ons dat te bevoegder plaatse van de komst van de Prinses en den Prins op aanstaande Maandag te Igls niets bekend is. Distributie Bak- en Braadvet Naar verluidt zal pas begin Februari een begin worden gemaakt met de distributie van bak- en braadvet en niet, zooals gemeld, op 25 Januari a.s. ONS FEUILLETON Ons mooie feuilleton „Alle Hensl" is gisteren beëindigd. Van vele lezers mochten wij ver nemen. dat zij het met groot genoe gen en klimmende belangstelling hadden gelezen. Na een kort feuilleton, dat wij eerst nog plaatsen, hopen wij binnenkoit te beginnen met een nieuw groot vervolgverhaal over het Hollandsche Boerenleven. Ongetwijfeld zal straks ook dit feuilleton weer zeer in den smaak onzee lezers vallen. Het water van het Albertkanaal Antwoord van België op komst Zooals men weet is op 1 December 1936 door Nederland bij het Permanente Hof voor Internationale Justitie in 's-Gravenhage een memorandum inge diend betreffende de kwestie van het AlbertkanaaL De Belgische bladen be vatten thans een bericht, waarin wordt bekend gemaakt, dat het Belgische ant woord hierop tegen 1 Februari as. zal worden Ingediend. Het Belgische ant woord zou een juridische argumen tatie ter weerlegging van de Holland sche stelling vormen. Verhooging van de Broodprijs Met ingang van a,s. Maandag zal in Den Haag de broodprijs met één cent worden verhoogd. Eenige maanden geleden is de broodprijs met één cent verlaagd, doch tengevolge van de stijging der meelprijzen hebben de bakkers weer tot verhooging moe ten besluiten. Het is niet onwaarschijnlijk, dat ook te Rotterdam de broodprijs met ingang van Maandag a.s. met 1 cent zal worden verhoogd. Een actie in die richting is al thans gaande, Rott. Broodslijtersvereen. „Ons Belang" Motie goedgekeurd De besturen van de Rotterdamsche Brood- slijters-Vereeniging „Ons Belang" hebben een spoedvergadering gehouden in het ge bouw van den Chr. Werkmansbond aan den Botersloot te Rotterdam, die zeer druk bezocht werd. De voorzitter opende de vergadering en gaf verslag van de genomen maatregelen door verschillende patroons, die met de le den der vereeniging geen rekening houden. Na verschillende besprekingen ging men over tot het stellen van een motie, die met algemeene stemmen werd goedgekeurd. Zij luidt als volgt: „De besturen en leden besluiten om alle verslechteringen door de heeren Bakkers patroons genomen, met alle voorkomende middelen te bestrijden die het bestaan in ge vaar brengen, en sluiten zich gaarne aan bij, het comité van herleving, voor bestrij ding van nog meer werkloosheid." Ongeluk op het station te Woerden IJzeren balk op het hoofd (Van onzen Correspondent) Gistermiddag is den heer W. Paap, opzich ter der Ned. Spoorwegen te Den Haag, op het station te Woerden een ernstig on geluk overkomen. Bij het in het lood zetten van een ijzeren kolom, is waarschijnlijk een schroef losge- trild waardoor een ijzeren verbindingsbalk van 5 M. hoogte losraakte en daarbij bet hoofd van den heer Paap trof. Het slachtoffer is in het St. Franciscus- Ziekenhuis opgenomen. Hoewel men eerst voor z'n leven vreesde, kan thans zijn toe stand redelijk wel genoemd worden. VOORNAAMSTE NIEUWS Dit Nummer bestaat uit DRIE bladen De gemeenteraad van Rotterdam heeft gistermiddag het plan tot verbetering van het Hofplein met behoud van de bestaande lijnen van bebouwing en met verplaatsing van de Delftsche Poort z.h.s. aangenomen. Verschenen is hef Voorloopig Ver-', slag der Eerste Kamer over de Algemeene Beschouwingen over de Begrooting. Het antwoord van België inzake Neder lands klacht over het Maaswater is spoe- dig te verwachten. xed Het bezoek van onze Ministers aan' Zweden, De plechtigheden aan de TheologïscheS Hoogeschool der Geref. Kerken te Kam-? pen. Gemeenteraad van Amsterdam* Wat het reglement auto-vervoer pert sonen inhoudt. In het Japansche parlement heeft, men zoo fel obstructie gevoerd tegen, 1 het huidige kabinet, dat de zitting moest worden geschorst. Geruchten willen zelfs, dat het Lagerhuis zal worden ontbonden. In Lissabon hebben terroristen bommeiï tot ontploffing gebracht Er hebben ver scheidene arrestaties plaats gehad. De Fransche Senaat heeft hef wets ontwerp inzake de vreemde vrijwilligers met algemeene stemmen aangenomen. DE PERFECTE KOELKAST Reeds vanaf265.- AQUAPR0 - AMSTERDAM DE RUYTERKADE 143. TeL 11303, 41503 (Adv.) Op het station in Hannover liep een goederenwagen uit de rails en viel van het spoorwegemplacement op de straat. Toen 't gevaarte naar omlaag kwam bevond zich gelukkig niemand in de anders zoo drukke straat Wanneer de knoeiers knoeien gaan met prijs en kwaliteit dan leert de kooper smartelijk waartoe dat knoeien leidt. Koopt steeds iets goeds bö een goed adr^s RIJDT FISK het spaart een dure les. Huwelijksgeschenken der Prinses Ook Maandag nog te zien De tentoonstelling van de huwelijksge schenken voor het Prinselijk Paar op den Kneuterdijk, zal Maandag as. nog te be zichtigen zijn voor den toegangsprijs van f 1.per persoon. In den loop van diezelfde week zgl nog aan enkele speciale groepen gan aanvraag aan den secretaris van HX.H. Prinses Ju liana, Noordeinde 72, gelegenheid kunnen worden gegeven de tentoonstelling te bezoe ken. G. VAN LEERSUM t Plotseling overleden De heer G. vanLeersum, lid van den Gemeenteraad van Driebergen-R ij sen- burg, die zich tegen het einde van de j.I, Woensdag gehouden raadszitting onwel ge voelde en daarom de vergadering verliet, is enkele uren later overleden. De heer Van Leersum, bekend graanhan delaar, was lid van den Raad der voormalige gemeente Rijsenburg en werd bij de samen voeging met Driebergen ook in den nieuwen Raad gekozen, waarin hij zitting had voor de A.-R. Partij. HENNEN en EENDEN met Vüf dagen vrJJ zicht Deze dieren moeten goed ztjn of U mag z( in o dagen op mijn kosten terug sturen Niets geen risico. W. Legh. 6% mnd. 1.10 per st. 7% mnd L, t Por St" Rh' Isl" Reds *nnd?/ l.S„ 7 mnn' 1 1''10 per st- Barr»eveldschc 1 per st.. 8 mnd. 1.30 per st Khakle camb. eenden 7»,è mnd, 0.30 per st. mnd. 0.90 per sL Zonding ondor rembours, verpakking vrij. Vanaf 12 stuk.

Nieuwe Leidsche Courant | 1937 | | pagina 1