sukristol Het offensief op Malaga wordt voortgezet Natuurlijk in ZATERDAG 16 JANUARI 1937 EERSTE BLAD PAf, ,A RUST- EN HERSTELLINGSOORD 'T HEMELDAL Landgoed Hartenslein - Oosterbeek INRICHTING VOOR ZIEREN, HERSTEL LENDEN EN HULPBEHOEVENDEN Voorzien van Centr. venv. W en K. sin Mimend water Bi'lijke V erplegmg in Se kl Geneesheer aan huis verhouden Aanvragen a d. Di raat ie. - Tel. 5152 De Spaansche burgeroorlog Buitenland PALESTINA VOOR DE ARABIEREN? Terwij] het vrijwel overal in de-wereld gist en woelt, gaat te Jeruzalem de-konink lijke commissie, die onder presidium van Lord Peel naar het heilige land is geko men om onderzoek te doen naar de onder linge grieven van Joden en Arabieren, kalm voort met haar zeer ingewikkelden arbeid. Gelijk men zich zal herinneren w zenden van deze commissie een uitvloeisel van de onlusten, die in April jl. aldaar uitbraken, en die overgingen in een anti- Joodschen boycot, welke eerst in de Octo- bermaand, onder moreele beïnvloeding der Arabische koningen, beëindigd werd. Bij den groot-moefti van Jeruzalem en de overige leiders van het hooge Arabische comité stond toen de verwachting, dat Groot-Brit- tannië het uitgeven van immigratie-vergun ningen aan dc Joden staken zou, zoolang het onderzoek van de koninklijke commissie zou duren. Deze verwachtingen liepen echter op ernstige teleurstelling uit. De Joodsche toevloed in Palestina bleef aanhouden; van een opschorting, om althans ten deele aao de Arabische verlangens tegemoet te komen, was geen sprake. Merkwaardig is de houding, sedert door de Palestijnsche nationalistische leiders ten opzichte van de commissie van onderzoek aangenomen. Aanvankelijk betoonden zij zich geheel afkeerig van samenwerking met de Engelsche heeren; zij weigerden ter zit ting te verschijnen, om in de besprekingen de stem van Arabisch Palestina te doen vernemen. Door deze houding wenschten zij te kennen te geven, dat zij niet langer ver trouwen stelden in de Britsche houding ten opzichte van hun belangen; zij waren het schipperen moede Intusschen verschenen, beurt om beurt, de leiders der Zionistische beweging voor de tafel van Lord Peel, en brachten met Uitvoerigheid hun getuigenis uit. Hun too- spraken vielen samen te vatten in een drie tal formules, die in het kort als volgt lui den. Ten eerste: aan het Britsche mandaat over Palestina, dat de juridische basis vormt voor het Joodsche Nationale Tehuis, mag onder geen beding worden getornd. Ten tweede moet worden erkend, dat de Jood sche kolonisatie in Palestina ten voordeeie van het land als geheel heeft gestrekt, niet louter en alleen ten voordeeie der Joden. Ten derde mag niet worden belet, dat do Joden in Palestina numeriek de meerder heid verkrijgen, zoo deze zich bereid ver klaren, met de Arabieren tot een politiek Vergelijk te geraken. De eenzijdig Joodsche getuigenissen voor 'de koninklijke commissie, dit werd allengs ingezien konden de Arabische belangen geen goed doen. Aandrang der Arabische konin gen heeft er dan ook toe meegewerkt, dat de heeren van het hooge Arabische comité van inzicht zijn veranderd, en zich hebben bereid verklaard, alsnog hun woord ten aanhoore van lord Peel te spreken. Deze heeft hun koerswijziging vergemakkelijkt door, overigens in vrij vage bewoordingen, te laten doorschemeren, dat men zich niet zonder meer aan het mandaat gebonden achtte. De groot-moefti heeft dus thans gesproken! Hij eischte o.a., dat er van Britsche zijde een einde zou worden gemaakt aan het experi ment van het Joodsche nationale Tehuis, hetwelk Palestina had overstroomd met Joodsche elementen, die in de oostersche Eamenleving door hun werkmethoden en op vattingen, welke veelszins liberaal of socia listisch zijn, zich piet behoorlijk kunnen in voegen. Parallel aan dezen maatregel ver langde hij een verbod van verkoop van grond aan de Joden, en opheffing van het mandaat Hij trok daarmede een zelfde lijn als de nationalisten in Syrië en Irak, die oorspronkelijk evenals de Palestijnsche Ara bieren onder een mandaatregiem, respectie velijk een Fransch en een Britsch verkeer den, doch thans tot dert status der onafhan kelijkheid gekomen zijn, dank zij de vorde ringen, welke hun diverse gebieden ten op zichte van politiek en economisch zelfbe heer hebben gemaakt De Palestijnsche Ara bieren wenschen niets minder. Zij weigeren, langer onder een regiem te verkeeren, dat ha ring noch kuit is, en hen dreigt over te leveren, zij het ook langs den voorzichtigeu weg der geleidelijkheid, in de handen van vreemden, die hun land tot rendez-vous- p'aats hebben uitverkoren. De vordering der Joden, die op numerieke meerderheid aansturen, is voor het Arabisch zelfbewust zijn eenvoudig niet te aanvaarden. Zien wij het goed, dan zal in de toekomst Voor' CORPULENTEN, DIABETICI, MAAGLIJDERS, PICNICCERS Suiker maakt dik, SUKRISTOL NIET. Fnnrme besparing op Uw suikerrekening. Vooral bij bereiding van Rhabarber en andere veel suiker vragende s, ijzen. Onmls- bnnr bij plenic. SI'KRISTOL geeft geen bijsmaak; bet Is een zuiver product In handige platte draaldoosjes k 400 stuks, Blechts 25 cent. Bij Apotheken en Drogisten. Import.: H. TEN HERKEL Hilversum. ULdv.) NATIONALISTEN OP 25 K.M. VAN DE STAD Hevige strijdt woedt om Marbella Bij de voortzetting van hun groot- scheepsche offensief in Zuid-Spanje heb ben de witte troepen de kustplaats Guen- girola. welke op vijf-en-twintig kilometer afstand van Malaga is gelegen, bereikt Het door hen bezette Estepona hebben zij reeds vijftig kilometer achter zich liggen. In La Linea en Algeciras zijn omvang rijke transporten van gevangen genomen roode soldaten aangekomen. Volgens te Gibraltar binnengekomen berichten woedt thans een hevige strijd om de havenplaats Marbella, die onge veer in het midden lusschen Estepona en Fuengirola is gelegen. De witte troepen vallen de roode verdedi gers van Marbella met groote energie aan zijn op het oogenblik bezig huis na huis 1 scherpschutters te zuiveren. Voorloopig hebben zij slechts een deel van hun troepen in het gevecht gebracht, terwijl het gros reeds voor de poorten der stad is gearriveerd De opperbevelhebber van de witte strijd krachten in het zuiden, generaal Queipo deLlano, heeft aan boord van den kruiser ..Canarias" Algeciras verlaten, om zich naar het tooneel van den strijd te begeven en daar persoonlijk de leiding van de operaties op zich te nemen. Een verijdelde moordaanslag? De voormalige civiele gouverneur van Ba- dajoz heeft aan het Madrileensche middag blad „Claridad" telegrafisch een aanlal bij zonderheden verstrekt over een verijdelden moordaanslag op den officier, die het com mando voert over de witte troepen in Cor dova. ..Kortgeleden, aldus de gouverneur, is te Casrtuera een zekere Alfonso Velero aange komen, die uit de streek van Cordova kon ontvluchten. Hij deelde mede, dat eenige da gen geleden kolonel Cascajo, commandant an de nationalistische troepen in Cordova, ternauwernood aan een aanslag op zijn le en is ontsnapt. De aanslag was beraamd ioor een groep kanonniers, die een opstand vilden ontketenen, teneinde de controle over de stad te krijgen. De aanslag zou uit; voerd worden tijdens een feest, doch werd een paar minuten van te voren ontdekt De kanonniers, 16 in getal, werden terechtge steld". Naar het roode agentschap Febus meldt, zou ook op generaal Queipo de Llano een aanslag beraamd zijn geweest na ontdek king waarvan 20 personen, die bij het com plot betrokken waren, voor het meerendeel officieren, zouden zijn gefusilleerd. Misschien is het in dit verband niet on aardig eraan te herinneren, dat roode bladen reeds weken geleden niet alleen den dood. doch zelfs de begrafenis van generaal Franco uitvoerig hebben beschreven. En toch is de man nog kerngezond! Dc benzine-nood ia Madrid Een correspondent van de „United Press" is erin geslaagd een en ander te weten te komen omtrent de hoeveelheden benzine, die dagelijks aan de gezantschappen te Madrid worden verstrekt De gezantschappen van de Vereenigde Staten, Haiti en Ecuador, krijgen elk tien liter, België en Engeland twintig liter, Para guay en Oostenrijk dertig liter, Argentinië, Chili, Cuba en Mexico veertig liter, Roeme nië vijf en tachtig liter en Noorwegen hon derdtwintig liter per dag. De gezantschappen gebruiken de benzine voornamelijk om per auto levensmiddelen aan te voeren voor de onder hun bescher ming staande personen. De benzine wordt erdeeld door een comité, aan het hoofd vaarvan de consuls van Noorwegen en Roe menië staan. Dat aan de Vereen. Staten zoo'n geringe hoeveelheid wordt verstrekt vindt zijn ver klaring in de omstandigheid, dat zich bijna het geheele personeel van het Amerikaan- sche gezantschap in Valencia bevindt. Het Spaansche goud in het buitenland Wat moet ermee geschieden? Het Duitsoh-Italiaansche voorstel aan de noninterventiecommissie om het goud van de Spaansche volksfront regeering in Enge land en Frankrijk in beslag te nemen, heeft, aldus de „Financial News" in de Londen- sohe city veel beroering gewekt. Hoewel herhaaldelijk verluidde, dat in En geland Spaansch goud was aangekomen, is dit echter nooit bevestigd en in bankiers- kringen wera algemeen aangenomen, dat al het goud, dart. naar het buitenland was ge gaan, zich in Frankrijk bevond. Dat deze beweerde deposito's 80 millioen het lot van het Joodsche Nationaal Tehuis goeddeels afhangen van de mate van een heid, welke» de Arabieren, via de pan-Arabi- sche gedachte, zullen weten te bereiken. Men spreekt ervan, dat tijdens de komende Hadjz naar Mekka deze dingen onderwerp van bespreking van een pan-Islamitisch congres zullen vormen. pond sterling bedragen, kwam echter als een verrassing. Vlak voor den burgeroorlog was de Spaansche goudvoorraad iets lager dan 90 millioen pond sterling, met een buitenlana- sche wissel reserve van 292 millioen peseta's en een zilvervoorraad van 656 millioen peseta's. Zelfs indien er een officieele Spaansche goudvoorraad in Engeland aanwezig is, al dus de „Financial News", zou het onwaar schijnlijk zijn, dat over een inbeslagneming hiervan zelfs gesproken werd. Het zou slechts in beslag genomen kun nen worden op grond van een uitspraak van het gerechtshof en zoolang de Engel sche regeering de regeering te Madrid erkent als „de wettige Spaansche overheid", kan geen gerechtshof een inbeslagneming goed keuren. Zelfs in geval, dat Franco de volledige overwinning behaalt, zou het recht op den goudvoorraad onderwerp worden van een langdurig geding en zou de inbezitneming niet door een politiek besluit zonder meer kunnen worden bewerkstelligd. De Italiaansche vrijwilligers Weer 2000 man naar Spanje In bevoegde kringen te Rome verneemt men, dat Italië en Duitschland in de ko mende week op de Britsche niet-inmengings voorstellen een gunstig antwoord zullen geven, dat niettemin zekere voorbehouden zal bevatten. Tegelijkertijd koestert men de hoop, dat Madrid reeds in het bezit van Franco zijn zal, als de nieuwe niet-inmen gingsovereenkomst definitief zal worden ge sloten. Van betrouwbare diplomatieke zijde werd aan een vertegenwoordiger van de Unipress medegedeeld, dat Italië evenals voorheen, nog steeds vrijwilligers naar Spanje zendt. Zoo zijn eergisteren in Napels twee duizend man scheep gegaan, oogenschijnlijk i Oost Afrika, doch in werkelijkheid naar Spanje. FRANSCHE KAMER EN HET VRIJWILL1GERS0NTWERP Met algemeene stemmen lanvaard De rapporteur van de Fransche kamer, ten aanzien van het wetsontwerp der regeering, dat tot strekking heeft het dienstnemen van vrijwilligers in Spanje te beletten, Raymond Vidal, heeft in do Kamer ter inleiding van de debatten een uiteenzetting gegeven, waarin hij de ontwikkeling van het vrijwilligersvraag- stuk schetste en den inhoud van het thans ter tafel komende wetsontwerp besprak. De regeering vraag de Kamer machti ging voor den tijd van zes maanden tot het verbieden van ronselarij en indienst treding van vrijwilligers. Uitlokken van dienstneming wordt niet gestraft, wel het aangaan van een dienst verbintenis of een daad, strekkend tot het aangaan van een dienstverbintenis bij de in Spanje of de Spaansche bezittingen, met in begrip van Marokko, strijdende troepen- Zij, die voor het afkondigen van deze wet dienstgenomen hebben, zijn niet strafbaar. De strafmaat blijft ter beoordeeling van den rechter. In geval van recidive zal de straf kunnen gaan tot een jaar gevangenis Na Vidal voerde G r u mb ach het woord, namens de commissie voor buitenlandsche zaken. Hij raadde aan het wetsontwerp te aanvaarden. De onafhankelijke republikein Marcel Heraud vroeg vervolgens of men het Fransche staatsburgerschap niet zou moeten ontnemen aan overtreders. Ook vroeg hij strengere straffen. Afgevaardigde Desbons protesteerde er tegen, dat zijn wetsvoorstel, dat op initiatief van de nationale federatie van oudstrijders is opgesteld, niet bij dit wetsontwerp ge voegd was. Hij bracht hulde aan den minister van buitenlandsche zaken voor zijn voorzichtig beleid ten aanzien van den Spaansrhen burgeroorlog en verzocht de regeering de amendementen, die hij zou indienen, over te nemen. De zitting werd hierop van tien minuteD voor vijf uur verdaagd. De communist Peri, die daarop 't woord voerde, verklaarde, dat zijn vrienden hun stem voor het ontwerp zullen uitbrengen, teneinde de regeering een midde' te ver schaffen om dwang uit te oefenen ten op zichte van de fascistische staten. Blum t i het woord Vervolgens betrad de eerste minister, Leon Blum, het spreekgestoelte, tot het uitspre ken van een rede ter verdediging van het ontwerp. De Fransche regeertng. zoo verklaarde hij, wil niet, dat de Spaansche burgeroorlog zich uitbreidt tot Europeesche troebelen en tot een oorlog in Europa. Het onderhavige ontwerp bewijst de goede trouw der regeering en bewijst tevens, dat zij dezelfde vreedzame houding in acht neemt als Groot-Brittannië. Voortgaande gaf ook de eerste minister een overzicht over de Reschiedenis van de (Adv pogingen tot oplossing van het vrijwilligers- probleem. Het gaat er thans om Europa voor een oorlog te behoeden. De Fransche regeering wacht er met ongeduld op, evenals zonder twijfel de anderen, dot do controle haar trouw tegen iedere verdenking zal verdedi gen. Men moet thans snel optreden. Men mag hopen, dat na de antwoorden van Rome cn Berlijn, een accoord tot stand zal komen. Frankrijk is bereid dat te aanvaarden op zijn gebied, zonder uitzonderingen te maken en met inbegrip van het Fransche gebieds deel, dat aan het gezag der regeering ont snapt (hiliariteit). Dit wetsontwerp geeft de regeering dc mogelijkheid de moeilijkhedep in samen werking met de andere landen te regelen. De kamer blijft bevoegd tot oordeelen over de regeeringspolitiek. Deze politiek heeft eensgezindheid van de Fransche openbare meening verworven en de regeering wenscht deze eensgezindheid vandaag ook in de Ka mer te ontmoeten. Zij stelt zich aan de Kamer voor als een regeering van Frankrijk en vraagt haar, dezen maatregel van voorzichtigheid, wijs heid en vrede te aanvaarden. Na deze rede van Blum werden de alge meene debatten gesloten en ging de Kamer over tot behandeling van de artikelen. Het onrtwerp werd tenslotte met algemee ne stemmen aangenomen. Wat bespraken Mussolini en Goering? Geen enkel communiqué zal worden uit gegeven aan het einde van de besprekingen tusschen Goering en Mussolini, zulks op grond van het particuliere karakter van 't bezoek. In Italiaansche kringen zegt men slechts, dat de besprekingen geloojjen hebben over algemeene kwesties en actueele problemen en dat de algemeene internationale toe stand overzien is. Hieraan voegt men toe. dat de gedachten- wisselingen in geen onkel opzicht wijziging hebben gebracht in den bestaanden politie- ken toestand en nogmaals bewijs leveren voor de voortreffelijkheid der ltaliaansch- Duitsche betrekkingen. De besprekingen hadden niet ten doel speciale overeenkomsten tot stand te bren gen, die reeds bestaan en „absoluut volledig doelmatig zijn". Op het Kapitool is een schitterende recep tie. gegeven ter eere van Goering en zijn gevolg. Talrijke Italiaansche persoonlijk heden waren hier aanwezig. Er werd een concert ten gehoore gebracht, waaraan werd medegewerkt door Gigli en mevr. Gina Cigna van de Opera te Rome. Volgens de „Un. Press" zou het rap port, door Goering aan Hitier uit te brengen over zijn Rome-reis, den grond slag vormen voor de rede van Hitler in den Rijksdag op 30 dezer. Tegen de vroegere verwachtingen in zou deze rede zich dus ook bezighouden met de belangrijkste problemen der bui tenlandsche politiek, vooral met de Spaansche gebeurtenissen. Men zal goed doen, deze geruchten met een korrel zout te nemen 1 Om het lot van Ierland De Valera heeft te Londen besprekingen gevoerd met minister Malcolm Mac Donald, naar men vermoedt over de vorming van een Vereenigd Ierland. verband daarmee is het interessant op te merken, dat de minister-president an Noord-Ierland in een rede te Belfast heeft gezegd, dat de eenige oplossing Ierland is te vinden in twee regeeringen, één te Dublin, overeenkomstig de verlan gens van de nationalisten van den Ierschen Vrijstaat, en één in het Noorden, welke vol doet aan de verlangens van de loyalisten. Lord Craigayon wees hierbij op een scheiding tusschen Noorwegen en Zweden, nu 32 jaar geleden, welke gebeurtenis thans bijna vergeten is. Hij besloot met te zeg gen, dat de grenzen van Ulster intact moe ten blijven. DE MOORD OP CHARLES MATTSON Een tweetal arrestaties Op jacht naar de ontvoerders van den kleinen Charles Mattson, hebben Ame- rikaansche detectives in een verlaten hut, vijf mijlen ten Zuiden van Everett, de kleeren van het vermoorde knaapje gevonden. In dezelfde hut vonden zij ook een bundel mannenkleeren, die, naar men gelooft, aan de ontvoerders behoorden. Inmiddels zijn in verband met deze moord-affaire twee mannen gearresteerd, die aan het in den steekbrief opgegeven signalement beantwoorden. Te Caspep in den staat Wyoming werd een landlooper, Edward Wachowicz ge naamd, in hechtenis genomen. Na hem aan een uitgebreid verhoor te hebben onder worpen, deelde de politie mede, dat Wacho wicz geen samenhangend relaas kon geven over de plaatsen, waar hij den laatsten tijd vertoefd heeft. Een tweede arrestatie werd, zooals reeds gemeld, in Sacramento verricht. Men nam daar een voormaligen verpleegde van het krankzinnigengesticht te Washington in hechtenis, die hepft toegegeven, dat hij dr Mattson, die hem indertijd behandeld heeft, als geneesheer kent. Merkwaardig is, dat deze man sporen van krabben in gezicht heeft Een vrouw in San José (Califomië) die een foto van den voormaligen strafgevan- gene, Fred Haynes, onder het oog kreeg, verklaarde, dat deze sterk leek op een man, die in de omgeving van Everett een klein huis gehuurd heeft. De politie stelde onmiddellijk pogingen in het werk, om Haynes op te sporen, doch deze verscheen uit eigen beweging op het politiebureau in Seattle en verklaarde daar dat hij met de Mattson-affaire niets uit staande had. PROFITEERT! PRACHTIGE KANARIES, prima dag- en avondzangers f 2.50 en 3.Extra voorzangers 3.50. Popjes 0.50. Mannen Japnnsche Nachtegalen op zang f 3.50. CORSTENS VERSCHUREN Oudste adres Helmond (Adv.) De eerste torpedojager der Duitsche marine, de „Leberecht Maass" werd te Kiel irt dienst gesteld. Het vaartuig meet 1625 tons. Binnenkort zullen nog een aantal dezer schept enin dienst worden gestelde Egypte en de capitulaties De Egyptische minister van buitenland sche zaken zal binnenkort aan de diploma tieke vertegenwoordigers der capitulaire mogendheden een nota zenden, waarin hij haar uitnoodigt tot deelneming aan een conferentie te Montreux op 12 April a.s voor het sluiten van een conventie, waar bij de afschaffing der capitulaties en de in stelling van een voorloopig regime vastge legd zullen worden. Na deze voorloopige periode zullen de tionale rechtbanken alle functies overnen._.., die tot dusverre de gemengde hadden in do Egyptische rechtspraak. De gelijkschakeling in Danzig De Danzigsche politie heeft bij decreet van den senaat bevoegdheden gekregen, die ge lijkluidend zijn aan die van de gestapo in Duitschland. In een officieelen Danzigschem comraen taar wordt er op gewezen, dat deze maatregel opnieuw van de politie maakt, wat zij moet zijn, nl. „een werktuig van de staatspolitiek" Uit den commentaar kan voorts afgeleid worden, dat geen beroep dan bij den senaat Spionnage bij de Britsche marine? De „Daily Herald" deelt mede, dat i- het Lagerhuis vragen zullen worden gesteld over de ontslagen op de marinewerven, welke den laatsten tijd zijn voorgekomen. Het stilzwijgen van de admiraliteit over de redenen van 't ontslag heeft een zekere angst onder de arbeiders doen ontstaan. Overdreven geruchten doen de ronde en onschuldige arbeiders vreezen zelf ver dacht te worden. Agenten van den geheimen dienst van de admiraliteit hebben een onderzoek ingesteld op de werven, vermomd als werklieden, en de arbeiders veronderstellen, dat dit onder zoek zich heeft uitgestrekt tot hun particu liere leven. Men acht het thans noodzakelijk, dat een uitleg wordt gegeven van de ontslagen, welke voortvloeien uit het onderzoek van den geheimen dienst De verkorte werktijd in de mijnen Motie van mljnwerkersbond De raad van den intern, mijnwerkers- bond heeft in zijn te Brussel gehouilen vergadering een motie aangenomen, waar in gezegd wordt, dat de bestaande toestand liet rechtvaardigt, dat eon dringend beroep op het internationale arbeidsbureau wordt gedaan tot het nemen van alle maatrege len, die kunnen verhinderen, dat de ver kregen resultaten op het gebied van ver korting van arbeidstijd ondermijnd worden. Den raad van beheer van het internatio nale arbeidsbureau wordt verzocht een con ferentie van arbeiders-, werkgevers- en re geeringsvertegenwoordigers bijeen te roe pen ter bespreking van den arbeidstijd in de mijnen. De raad noodigt alle verwante organisa ties uit, onverwijld een actie voor verkorting van den werktijd op< touw te zetten. De bond is vastbesloten, met alle middelen de resultaten, verkregen in de landen, waar de arbeidstijd verkort is, of zal worden, te verdedigen. De Belgische regeering heeft besloten tot verkorting van den arbeidstijd in de mijnon tot 45 uur per week. met ingang van 1 Fe bruari. Zij acht het noodzakelijk, dat de partijen spoedig hieromtrent tot stemming komen. Duitsche Rijksdag op 30 Januari bijeen Ook zitting van Rijktfkabinet verwacht Het schijnt thans vastgesteld te zijm, dat de Rijksdag den SOsten Januari te 13 uur in de „Kroll-Opera" zal bijeenkomen. Men verwacht, dat I-Titler een rede over de binnenlandsche politiek zal houden, waar in hij waarschijnlijk een overzicht van den door het nationaal-socialisme verrichten arbeid zal geven. Men gelooft niet, dat de Rijksdag beslui ten zal nemen. Ook het Rijkskabinet zal op 30 Januari in een plechtige vergadering bijeenkomen Men gelooft dat het een nieuwe wet be treffende volmachten zal goedkeuren. Tevens zal een wet worden aangenomen over de eenheid van het rijk waarin een einde zal worden gemaakt aan de autono mie van de dr'^ Hanzesteden Hamburg, DUBIEUSE VORDERINGEN FIDUCIA-INCASSO'S - UTRI^ staat tot Uw dienst vai zowel op als zonder confld VRAAGT BEZOEK PROSPEoji';' Bremen en Lübeck, die aan Pruisen iP' worden gehecht, evenals een aantal zooals Anhalt, Lippo-Dctmold, OldetjL Mecklenburg-Scliwerin,, Hessen en wijk. Het schijnt de bedoeling te zijn, dat Pruisen, Beieren en Saksen als lam' ven bestaan. De onrust in Noord-China jrs bb< Muiters cn communisten werken samivei |tr De Japansche minister van buitelen sche zaken A rit a heeft met ministe sident Ilirota de Chineesche kwesti* sproken, nu volgens persberichten; Shanghai de Nanking-regeering heeftI gegeven, dat een samenwerking bestaajr schen generaal Van Ilsoe Tsjeng, de? der van de opstandelingen, en mao Toeng, den leider der communisten. P'1 laatste is te Sianfoe aangekomen en jol reeds een militair commando op zich' nomen. cjs Volgons berichten uit China zal Main Toeng aan het hoofd van 3000 comnfjg ten Sianfoë zijn binnengerukt. n n Kort Nieuws f",1 Nabij Culebra zijn 45.000 kubieke aarde en rots in het Panama-kanaal stort. Het verkeer in het kanaal ondi hiervan echter geen hinder. De gouverneur van Stockholm lar besloten, dat de voormalige gezant Spanje. Fi^owich, het gebouw der Sp sche legatie moet verlaten. Hem is f>e termijn van 10 dagen gelaten, terwijl hw< het hof van appèl in beroep kan gaaij)r Dc vertegenwoordigers van een milFe werkloozen zijn te Washington bijeen idc men. Zij willen door een massa-demons^ v liet congres aansporen een uitgebreid^)) gramma tot steun aan te nemen. Men heeft besloten de premilitaiiK voeding der jeugd op de Oostenrijkr® scholen uit te breiden. In het vervo'Jr} onderricht worden gegeven in het geï®' van de veldtelegraaf, hot ga>amasker eft}1 geweer. Zoowel leerlingen als onderwijzers zd°e speciale schietcursussen moeten volgen 6 tot 10 RENTE van Uw Gkï en GR00TERE ZEKERHEIDS, Huizenbezit geeft minstens 50 tot lOOlnf meer rente dan elke andere gotan belegging. vei Wij hebben voor iedere belegger èn, passende aanbieding. Di Als U ons het beheer in handen gefng hebt U er geen omkijken naar. raa ALGEMEEN BEHEER,"; Laan van Meerdervoort 259, DEN HAlD de ideale randgemeente der Resident^ Kostelooze Bemiddeling: on oei WONINGBUREAU „VRONESTEYt»; Park Vronesteyn 61. Pt. Mariannelaanteu liei Het Makelaarskantoor en Wonlngbnn o ..HOLLAND - IN DU™ Steenbofstraat 77. SOEST Telefoon PD verschaft U alle Inlichtingen omtrei^Q, vestiging te SOEST. SOESTDIJI G SOESTDTJINEN en SOESTERBE%e Vraagt gratis en franco gelll Won mui Architect en Makelai'oc W. J. B U L S I N G Ei TELEFOON 20 RIDDERKEÏ™ 100 Advies en bemiddeliiti:: bij aan- en verkoop Vaste Goederen J™ so: NATUURLIJK te H e e m s t e d_ Relastingpn lang Verbind i V Amsterdam en Ih-n Miinw ppWu: Vraagt ueiii HEEMSTEDE's W.INIHGHURE CORN. L. KWAK 'IEEMSTE«« DREEF 276 V (t

Nieuwe Leidsche Courant | 1937 | | pagina 2