ïtfÉOD M0^WT£IJLINGEN VRIJDAG 15 JANUARI 1937 BINNENLAND De Prinses bedacht zieke kinderen Ziekenhuizen kregen bloemen Men zal zich herinneren dat ter gelegen heid van het Prinselijk huwelijk de Neder- landsche Banketbakkersvcreeniging een reusachtige bruidstaart aan het bruids paar heeft aangeboden, die zeer fraai ver sierd was met allerlei figuren en poppe tjes. Deze bruidstaart, is aan het huwo- lijksdcjeuner opgediend, maar een zeer groot gedeelte van dit reusachtige stuk is uiteraard overgebleven. Naar wij vernemen heeft de Prinses nu voor haar vertrek opdracht gege ven de overblijfselen van deze taart te verdeden over de zieke kinderen in een vijftal ziekenhuizen. Menig ziek kind heeft daardoor een gedeelte van de versiering van de bruidstaart als een aardig souveniertje ontvangen. Voorts vernemen wij, heeft de Prin ses eveneens opdracht gegeven de bloe men die bij haar vertrek aanwezig waren te doen toekomen aan het roode kruisziekenhuis en de overgebleven bruidsuikers aan het Juliana kinder ziekenhuis. Huwelijksfeesten te Gent Men schrijft ons uit Gent: De Nederlandsche „School met den Bij bel" Lange Boomgaardstr. 21 heeft een feestje gegeven ter gelegenheid van 't hu welijk van H.K.H. Prinses Juliana en Z.D. H Prins Bernhard. De school was smaakvol versierd door guirlandes in nationale en Lippische kleu ren en artistiek met oranje omlijste por tretten van het koninglijk Huis, terwijl de lampionverlichting en de kleine electrische lampjes aan deze versiering een bijzonder fraai aspect verleenden Toen des middags 't feestje begon waren ook verscheidene ouders en andere belang stellenden aanwezig Na 't zingen van 't Wilhelmus en andere vaderlandsche liederen werd verteld over de jeugd der prinses, waarna groot en klein op chocolademelk werd getracteerd. De stralende oogjes getuigden hoe de kin deren genoten. Na weer verscheidene lie deren gezongen te hebben vertelde de onder wijzer over 't leven van Prins Bernhard. L'it de groote aandacht waarmee allen luisterden bleek wel, dat de vertelling erg in de smaak viel. Daarna kregen de kinderen een fraaie foto van het vorstelijk paar, een oranje- reep en een oranje appel. Blij en gelukkig is foen de jeugd huis waarts gegaan. 't Was een middag die door jong en oud niet spoedig zal worden vergeten. Nederlandsche kolonie te Bent viert feesl Van andere zijde schrijft men ons, even eens uit Gent: Dezer dagen gaf de Nederlandsche kolo nie te Gent in Royal Casino een feestavond ter gelegenheid van het huwelijk der Kroonprinses Juliana met Prins Bernhard van Lippe-Biesterfeld. De zaal. welke feestelijk versierd was, Vulde zich met pl.m. 800 Nederlanders. We merkten op onder de aanwezigen: Jhr. J. Q. Bas Backer, Consul der Nederlanden: LAfgevaardigde van den Gezant. Gezant- schapsraad Jhr. v. Lennep; Ds. Pichal Ned. Herv. predikant te Gent; een vertegenwoor diger van de Gouverneur der Prov. Oost- Vlaanderen; de Burgemeester van Gent; de Burgemeester van Terneuzen en Prof. van Duyze, hoogleeraar van de Universi teit te Gent Na bet zingen van het Nederlandsche Volkslied, volgde de JBrabanqonne", welke liederen staande werden gezongen. Het Ned. Herv. Koor zong vervolgens enkele liederen, w.o. ,,Dat 's Heeren zegen op U 'daal". Hierna sprak de voorzitter de heer J. J. v. S i 1 f h o u t een kort welkomstwoord, waarna hij het woord gaf aan Jhr. J. Q. Bas Backer. De Consul memoreerde de periode waarm Willem van Oranje leefde en wees op de groote verdiensten door zijn voorgeslacht aan ons vaderland bewezen, Spr. las voor wat 's Prinsen vader wijlen Prins Bernhard van Lippe-Biesterfeld den Prins toesprak bij het afleggen zijner belij denis en eindigde met een heilwenscli aara Prinses en Prins. Vervolgens sprak de hoofdman van de oude Vlaamsche Rederijkers Kamer „De Fontevne", welke vereeniging in 1819 van Koning Willem I het praedicaat koninklij ke" ontving Na de herdenkingsouverture van Wesley Sprak Ds. B. W. G an ze voort, Geref. Pred. te Gent de feestrede uit. Een orkest zorgde voor muzikale afwisse ling waarna Pater Vollaerts een geestdrif tige, doch tevens ernstige rede uitsprak. De pittige marsch „Turf in je ransel" De huwelijksge schenken van Prinses Juliana, welke in het Pa leis aan den Kneuterdijk in Den Haag ter bezichtiging van het publiek zijn opgesteld, trek ken de belang stelling van hon derden. luidde cïe pauze in Tot slot werd opgevoerd: In Holland staat een huis. Een allegorische revue, waarin bij de voorstelling van histo rische personen de toepasselijke volksliede ren werden gezongen. GEMENGD NIEUWS Kind door auto overreden ONVERWACHTS OP DEN RIJWEG Gistermiddag is op den hoek van de Pluvierstraat en de Breezandstraat te 's-Gravenhage, te ongeveer half vijf een jongetje, K. .van R., wonende in laatstge noemde straat, door een vrachtauto, welke bestuurd werd door den 27-jarigen H. L. B. uit de Fultonstraat bij het achteruit rijden overreden. Het knaapje, dat zich onver wachts op den rijweg had begeven werd in deerniswekkenden toestand opgenomen en door den G.G.D. naar het Roode Kruis ziekenhuis vervoerd, alwaar het kort na aankomst is overleden. Door een auto gegrepen Vijftienjarige knaap gedood Gisteravond omstreeks acht uur is op den Rijksweg te Oegstgeest, ter hoogte van „de drie wite palen" een ernstig ongeluk geschied. Dr. J. H., uit IJmuiden reed hier met zijn auto, toen plotseling de vijftienjarige J. C. K. uit Oegstgeest den weg overstak Volgens ooggetuigen zou de knaap tus- schen twee auto's hebben willen overste ken. Hij werd door de auto gegrepen en met zulk een kracht tegen den weg ge smakt, dat hij met een schedelbreuk bleef liggen. In zeer ernstigen toestand is het slachtoffer naar het academisch zieken huis te Leiden overgebracht, waar hij kort na aankomst is overleden. Felle brand in de Hoofdstad Kamerbewoner bijtijds gered Eén korte doch felle brand heeft gister middag te ongeveer drie uur groote scha de aangericht op de derde verdieping van perceel Prinsengracht 642 te Amster dam. Deze etage is verhuurd aan de we duwe Dieckman, een kamerverhuurster, wier kostganger, de 51-jarige diamant zager J. A. Witbraad, in de achterkamer bezig was met het koken van boonen op een petroleumtoestel. Waarschijnlijk door een ondoordachte beweging van den man is dit toestel op den vloer gevallen, met het gevolg, dat de wegstroomende petro leum vlam vatte. In een oogwenk stond de geheele achterkamer in lichterlaaie waarna de vlammen mede de voorkamer aantastten en zoowel voor als achter door de gesprongen ruiten uitsloegen. De bewoner was door het gebeurde zoo geschrokken, dat bij een zenuw toeval kreeg en-waarschijnlijk zou het voor hem leelijk zijn afgeloopen, als niet een voorbijganger, de heer G. Kamphorst, die, toen hij de rookver- schijnselen waarnam, zich onmiddellijk naar boven had begeven, het slachtof fer naar buiten had gebracht, waar de man. die reeds brandwonden aan de linkerknie had, in het aangrenzend kantoor van de firma P. Tadema werd binnengedragen, in afwachting van de komst van een ambulance-auto van t den G.G. en G.D. De dadelijk gewaarschuwde brandweei was spoedig ter plaatse. Onder leiding van hoofdbrandmeester Schuitmaker werden de vlammen met drie stralen aangetast en bedwongen. De voor- en achterkamer zijn geheel uitgebrand, de tweede verdieping liep waterschade op. OMMELET VAN 5000 EIEREN Bij het neerlaten van de hefboomen van de brug over het Noordhollandsch Kanaal, nabij het. Kraaienplein, te Amsterdam trachtte de bestuurder van een vracht auto, welke geladen was met eieren, nog juist te passeeren. De chauffeur, afkomstig uit Wouden berg, had alle aandacht gevestigd op den afsluitboom aan de overzijde, toen de epr- ste hefboom met een zwaren slag op de kisten met eieren terecht kwam. 5000 eieren, ter waarde van ongeveer f 150 werden vernield. De schade aan den hefboom, welke zoo werd ontwricht dat hij geen dienst nieer kon doen, is eveneens aanzienlijk. DE MANTELSNIJDER AANGEHOUDEN? Rechercheurs te Amsterdam hebben in de Kal verstraat êen 50-jarigen bedelaar aangehouden, die door zijn eigenaardig ge drag tegenover voorbijgangers de aandacht van de politiemannen op zich gevestigd had. Bij zijn fouilleering werd hij in het bezit gevonden van een oud scheermes, hetgeen vermoedens deed rijzen, dat men hier te doen had met den maniak, die er de laat ste weken zijn werk van maakte, van ar- gelooze voorbijgangers jas of mantel ttuk te snijden. Eenigerlei overtuigend bewijs dat men den dader van deze ergerlijke fei ten in handen heeft, is er echter niet, aan gezien er geen signalement bestaat en de aangehoudene van niets zegt te weten. DANK U WEL, TANTE POST! Een maatregel van P.T.T die in de smaak valt Kleine diensten die de vriendschap onderhouden Sedert eenige tijd heeft P.T.T. bij wijze van proef een maatregel toegepast, welke blijkt bij het publiek in de smaak te vallen. Als algemeene regel in het internationaal postverkeer geldt, dat alle stukken volledig moeten zijn gefrankeerd. Ongefrankeerd of ontoereikend gefrankeerde brieven en brief kaarten voor of van het buitenland worden derhalve met port belast en wel tot een be drag gelijk aan tweemaal het ontbrekende, hetgeen bovendien vertraging in de uitrei king mede kan brengen. In de meeste zoo niet alle gevallen zal het echter wel niet de bedoeling van de afzenders zijn, de geadresseerden kosten en ongerief te bezorgen. Uitgaande van die gedachte plakt het postkantoor van afzending op voor het bui tenland bestemde correspondentie eventueel het ontbrekende port zelf bij en zendt aan den afzender een dienstkaart met verzoek deze aan het postkantoor terug te zenden, na daarop het ontbrekend port in postzegels te hebben verantwoord. Vertrouwen niet beschaamd Bij deze maatregel wordt dus op de recht schapenheid van het publiek vertrouwd en hierin is men niet beschaamd. In één maand is wegens onvoldoende ge frankeerde stukken door den postdienst voo- een bedrag van 178.90 bij gefrankeerd, waarvan weer terugontvangen werd 178.045 terwijl het totaal aantal stukken en dus ook het aantal uitgezonden dienstkaartpn 2766 beliep. In één maand dus bijna 3.000 geval len van onvoldoende frankeering van bui- tenlandsche correspondentie. Deze omvang van de slordigheid is op zichzelf minder fraai maar de oprechte dank van de delinqquenten, in de vriendelijkste termen, en de over het algemeen prompte terugbetaling maakt weer veel goed. Een lange serie loftuitinga- Een tenslotte, wie zou niet gaarne voor het luttele verlies van 90 cent (dat boven dien ook nog wel terecht zal komen) een lange serie loftuitingen ontvangen, waarvan wij er slechts enkele als voorbeeld laten vol gen: Hartelijk dank, Tante Postl Stel uw attentie zeer op prijs. Harteliik dank, mijnheer, voor uw reuze accuratigheid. Met beleefden dank voor coulante behan- deline van dit verzuim. Met beleefden dank voor uw welwillende hulp. Mot vriendelijken dank voor zoo'n keurige behandeling. Zeer bijzon der bedankt. Wij zeggen u hartelijk dank voor uw bui tengewone vriendelijkheid om het te weinig gefrankeerde even voor te schieten. Kleine diensten onderhouden de vriend schap. Auto's geslipt op den Haarlemmerweg Oude man in een sloot geduwd Tegen zessen zijn gisteravond, ten gevolge van het glibberige wegdek, op den Haarlem merweg te Amsterdam bij het kruithuis twee auto's tegen elkander gebotst. Een der wagens beide werden ernstig beschadigd schoof naar rechts en geraakte, vóór hij gedeeltelijk in een sloot terecht kwam, een 74-jarigen wielrijder, die omver gereden werd, waarna hij door den schok van de auto in de sloot werd geduwd. Ofschoon de oude man spoedig op het droge was gebracht, bleek hij er vrij ernstig aan toe te zijn. Behalve een gebroken arm heeft hij waarschijnlijk inwendige kneuzin gen opgeloopen. Een ambulance-auto van den geneeskundigen dienst heeft hem naar het Juliana-ziekenhuis vervoerd. ZATERDAG 16 JANUARI HILVERSUM I 1875 M. VARA-Uitzending. 7.30 VPRO. 8.00 Gram.pl. 1-0.00 Morgen wijding VPRO. 12.001.45 Gram.pl. 2.15 Orkest. 3.05 Gram.pl. 3.15 Schaakpraatje. 3.30 Vervolg concert. 4.00 „Tweeërlei grondwetsherziening", causerie. 4.20 Ver volg concert. 4.45 Gram.pl. 5.05 De Ram blers. 5.40 Literaire causerie. 6.00 Orgel spel en zang. 6.30 Filmpraatje. 7.0-0 Drent- sche uitzending. 7.30 Bijbelvertellingen. 8.03 Berichten ANP. 8.15 Gram.pl. 9.00 Groot-orkest. 9.40 The Accordeon Harmo nists. 10.00 Berichten ANP. 10.05 Vervolg orkestconcert. 11.00 Berichten. 11.05 12.00 Gram.pl. HILVERSUM II 301 M. KRO-Uitzending. 8.00—9.15 en 10.00 Gram.pl. 11.30—12.00 Godsd. halfuur. 12.15 KRO-Melodisten m.m.v. solist en gram.pl. 2.0-0 Voor de jeugd. 2.30 KRO-orkest. 3.05 Kinderuur. 4.05 Vervolg KRO-orkest. 4.45 Gram.pl. 5.00 Vervolg KRO-orkest. 5.30 Gram.pl. 5.45 Voor Kath. Padvinders. 6.15 Gram.pl. 6.20 Journ. weekoverzicht. 6.45 Gram.pl. 7.00 Berichten. 7.15 Kath. Volks-Universi- Aanslag op zijn meisje Getracht haar zoutzuur in den mond te gieten Verdachte tot twee jaar veroordeeld De rechtbank te Amsterdam veroor deelde den 25-jarigen chauffeur A. A. J. van V. uit N ij m e g e n wegens poging tot zware mishandeling tot twee jaar ge vangenisstraf. Op 16 September heeft hij getracht zijn meisje, E. P., die in betrekking was bij een familie te Bussum, een hoeveelheid zoutzuur in den mond te gieten. Doordat het meisje zich verweerde, mislukte zijn toeleg. Zij liep slechts enkele ongevaarlijke brandwonden op in het gelaat, veroorzaakt door het scherpe vocht. De officier van justitie had drie en een half jaar gevangenisstraf gerequireerd. Een veehandelaar deelde aan de gemeen tepolitie te Z u t f e n mede. dat bij op de veemarkt aldaar twee koeien voor 240 gul den had gekocht, welke prijs naar zijn meening belangrijk beneden de waarde was. Even daarna bleek, dat deze koeien kort te voren voor 290 gulden waren gekocht, doch niet betaald. Het is de politie geble ken dat dit een flesschentrekkerstruc is. welke op ongeveer gelijke wijze dezer da gen in Den Bosch en Vrijdag te Leeuwar den is toegepast Volgens geruchten moet dit nog in tal van andere plaatsen in het land zijn gebeurd. De politie heeft in dit verband twee mannen, zekere van der S. uit Bovenkerk en Ch. uit Waverveen bij Vinkenveen, gearresteerd. teit. 7.35 Aetueele Aetherflitsen. 8ir richten ANP. 8.10 Overpeinzing r muzik. illustr.). 8.30 KRO-orkest, Gi KRO-Melodisten, Vocaal kwartet e.-: Berichten ANP. 10.55 De KRO-Boy solist. 11.2012.00 Gram.pl. DROITWICH 1500 M. 11.20 Orgelspel Trio. 1.20 Orkest. 4.20 Declamatij Zang en piano. 5.35 Band. 7.05 B! kest m.m.v. solist. 8.20 Variété. 9.55 spel. 10.20 BBC-orkest m.m.v. solist Henry Hall's Hour. RADIO PARIS 1648 M. 1.35 Zang. 5.5° cal-orkest. 8.20 Vocaal kwartet. 9i" orkest. r KEULEN 456 M. 5.50 Politiemuziekcorjic Amusementsorkest. 11.20 Orkest. 3^V: merorkest en solisten. 5.25 Omroep tet. 7.30 Kleinorkest en solisten, ir BRUSSEL 322 en 484 M. 322 M.: 12F* lonorkest. 1.30 Russisch orkest. 2.50j recital. 3.20 Orkest. 4.35 Kleinorkt Zang. 7.20 Carillonconcert. 9.20 en koorconcert. 484 M.: 12.50 Russisch orkest. 1.30 orkest. 2.20 Orkest. 5.35 Omrot orkest. 8.20 Omroeporkest. 9.05 I Herdenking. 9.3-5 Omroeporkest. ZONDAG 17 JANUARI jjj HILVERSUM I 1875 M. 8.55 VARAV VPRO. 12.00 AVRO. 5.00 VPROOi VARA. 8.00 AVRO. 8.55 Gram.p!" Gram.pl. 10.00 Zondagsschool. 10.3; I Herv. Kerkdienst. 12.00 Orgelspel*1"1 Ensemble en Orgel. 2.00 Boeken!??. 2.30 Omroeporkest en solisten. 4.05.J' nenkoor „Caecilia". 5.00 Gesprekke?', luisteraars. 5.30 Voor de kinder»-' Gram.pl. 7.00 Populair programma" de Ramblers en golisten. 8.00 Be ANP. Mededeelingen. 8.15 Omroep, Revuekoor en solisten. 10.20 Ra%; naai. 10.35 Kovacs Lajos' orkest enm spel. 11.00 Berichten ANP. 11.10 \c Kovacs Lajos. 11.3012.00 Gram.fta HILVERSUM H 301 M. 8.30 NCRY KRO. 5.00 NCRV. 7.45—11.00 KR?° Morgenwijding. 9.30 Gram.pl. 10.00fc mis. 11.30 Gram.pl. 12.00 Cause»8 Intern. Bidweek". 12.15 KRO-Orkes I.00 Boekbespreking). 2.00 Godsd. richt voor ouderen. 2.30 De Band tt^ Koloniën en Moederland. 3.00 KRQ disten m.m.v. solist en gram.pl. 4,ifï kenhalfuur. 5.00 Gewijde muziek (|t 5.20 Geref. Kerkdienst. Hierna: muziek (gr.pl.). 7.45 Sportnieuws!'' Causerie „Onder de Pygmeeën van? Equatoriaal Afrika". 8.10 BerichtecF Mededeelingen. 8.20 Gram.pl 9.00 kale causerie. 9.15 Sted. orkest Maai" 10.00 Gram.pl. 10.30 Berichten AN? mofoonpl. 10.4011.00 Epiloog. )r DROITWICH 1500 M. 12.50 OrkestJ BBC-Mannenlkoor m.m.v. solistenL BBC-orkest m.m.v. soliste. 4.40 (t 5.40 BBC-orkest m.m.v. solist. 6.50 v- en piano. 8.15 Kerkdienst. 9.25 D«d tie. 9.50 Orkest m.m.v solist. 10.50 Ejt BRUSSEL 322 en 484 M. 322 M.: 11.2oj II.35 Orkest. 12.20 Salonorkest. 1.3 roeporkest. 3.50 Kamermuziek. 4.3( phonieconcert. 7.20 Salon-orkest. 8.5 roeporkest. 484 M.: 10.20 Orkest. 11.50 Zang. Orkest. 1.30 Salonorkest. 2.50 recital. 8.20 Symphonieorkest. 9.25 recital. 9.40 Vervolg orkestconcert. DE AVONTUREN VAN PIEPNEUS EN BIBBERSÜ 81. We kunnen tooh niet de heele nacht buiten blijven, met die kou. Plotseling valt me op, dat het bovenlicht van de deur open staat „Misschien kun je daar doorklimmen, als ik je een handje help!" zeg ik. Bibber- snoet heeft er een zwaar hoofd in, maar daar is ze ook maar een meisje voor; die durven nou letterlijk niks. 82. Maar eindelijk zal ze het toch v Ik ga vlak voor de deur staan en b, snoet klimt op m'n schouders. Zoo l net het tuimelraampje bereiken. Ze zich er aan op, wringt zich door de o* naar binnen. „Nu moet je je laten za1 roep ik. „Ik durf niet!" roept ze terug."* probeer maar!" antwoord ik (Wordt ver-* UIT HET -J01£AND5CHE yfsSCHERSHVEN (55 Een ieder keek vragend naar den stuur op. Wat zou hij antwoorden? Was het niet om wanhopig te worden: een schip zien en weten, dat er geen redding van te wachten 5tond?I Flip wreef een traan weg. Ik geloof, dat er een mogelijkheid komt om met Hen 130 Naar de haaien te gaan?, vulde Jochem aan. gered te worden. Als er een boot in ballast uitvaart, rijn er ook andere onder stoom gegaan. Nieuwe hoop. Waarempel! Verdraaid! Dat Is klaar als een klontje! Hoe dan ook, ik zou graag willen, dat we eerst dit schip daar konden praaien, wat jij, Ouwe? Volk, verband om zijn hoofd, pijnlijk vertrokken gezicht, knikte. Misschien heeft hijgeef de kijker eens...„« hij tuurde. Duvels! Zijn de lenzen nou verweerd of ligt het aan m'n oogen Laat mij es kijken zei de stuur. Je oog heeft natuurlijk een tik 'an gehad. JeJe bedoelt, dat die schuithij stelde het glas scherper en vervolgde radio aan booja! Ik zie z'n antenne! De ontdane gezichten klaarden op. Radio? Dat beteekende: uitzenden van noodseinen! Vragen om assistentie! Kans op sleep-hulp! Sleepen? Deze drijvende kist? Uit elkaar vallen! Allé, weg bedenkingen Hoop doet leven! xvrn. Een morse-sleutel weerspreekt de geruchten... Nog geen nadere berichten? (eerste reeder.) Neen! (tweede reeder.) Pech! Doorloopend pech! Wat doe je ertegen? Niets! Een vleezige hand zwaaide breed. Je neemt het nog al gemoedelijk op. Laat het je koud? - Gemoedelijk? Koud? Ben je't Zit me tot hier! Vingers grepen naar een' hals, klauwden dan een sigaret uit een doos op tafel. Eerst die belabberde besomming en nu dat geval met den 130. Als het zoo doorgaat strijken we het vaantje. Oei! Niet zoo hard van stapel! Wat zouden de anderen lachen, als ze je hoorden. Ze grinniken nou al, achter onzen rug. Vanmorgen informeerden ze deelnemend naar den 130. En even later moesten ze terloops opmerken: wisselvallige markt, hè? Geen staat op te maken. Had jij gedacht, dat de prijzen eergisteren zoo op zouden loopen? En dan een por onder water: hun schip had een prachtige reis gedaan, met de mededeeling: tegelijk met Zwan vertrokken. Voel je de steek? De heeren ijsbeerden beide langs de tafel en kauwden woedend op hun sigaretten. Jammer voor het volk. Meen jij Niks. Maar er bestaat kans, dat...... De telefoon rinkelde. De heeren van de Maatschappij Eendracht grepen beide den hoorn. Laat maar. Ik zal... Hallo!.., Ja, met Eendracht... Wat zegt U? ,Van Noord-Hinder? Nieuws van Volk?, hijgde de toehoorende reeder. Hou jeU zegt?Zoo! Mooi! En?Dan zal er wel eenJuist, dat wilde ik zeggenDank U! Weet U iets naders, danMerci, merci. Bonjour, meneer! Zie je wel, zei de heer, terwijl hij afbelde. Vertel op! De 130 gepraaid? Averij? Erg? Ja, als ik nou eerst even wat mag Ga je gang Een vrachtboot heeft geseind. Ze drijven als een wrak rond. Alles wel. Alles wel op een wrak! De bemanning natuurlijk! Nou goed, de bemanning, En verder? Wat verder? Er gaan sleepbooten op af, of ze zijn al weg. Zullen we 't den torenwachter laten aanzeggen bij de vrouwen? We kunnen 't doen en laten. Of nee, waarschuw hem maar. *t Is een geruststelling voor de menschen. Ofs. het bericht straks wel in de kranten zal staan. Misi[ wordt het wel op het Nieuwsbureau bekend gemaakt Een zwart bord achter een verlicht raam van het datJ ïentschan. L Een groote kop: DE VERMISTE 130 TERB Geruchten bleken slechts geruchten. Daaronder volgde dan de korte uiteenzetting vai® gebeurde. Nieuwsgierigen dromden samen. Vele verheugde g( ten, voortdurend gemompel, nu en dan luide juichkrete^ tijding sprong van straat tot straat, van Nieuwsbure;^ de „krant van Haringstad". d Vrouw Poot! vrouw Poot! 0 Wat is er an de hand buurvrouw? (Wat deed 2^ bundig? Zou ze blij nieuws weten?) e' Mensch! Ze zijn gevonden! s' Kees?! (Goddank! haar jongen nog in leven). Ja! Een boot heeft geseind, dat ze terecht waren Is het geen loos gerucht? Vanmorgenw Altijd bedenkingen? Mensch, schei daar toch eei£ uit. Loos gerucht? Wil ik je eens wat zeggen? Het^ open ffi bloot op het Bord. Nou?Dat liegt niet Maar....... I Wat maar. De 130 Is er nog. Ze zijn nog gered Zie je wel. (Kwam er dan nooit een eind angst?) (Wordt vervol'

Nieuwe Leidsche Courant | 1937 | | pagina 8