kan den grooten vooravond Vestigingswet voor vreemdelingen RADIO' ASPIRIN allje'HEN// woensdag 6 januari 1937 derde blad pag. 9 -y Nog altijd wordt er hard Lyret 3 gewerkt (B. 'tribuneplaatsen voor een s«i« ppel en een ei? Hoe het Stadhuis wordt ingericht Bruidsstad, 6 Januari Nog enkele uren en de Resi dentie zal. zoo God het wil, daveren van feestgeschal. mviiie Op het oogenblik davert ze ook >hia ymaar dan van de ontelbare motor- bestelwagens. die in stormachtig tempo de stad doorkruisen, om aan het plotseling zoo sterk gestegen aan tal opdrachten te voldoen. ,n Tienduizenden vreemdelingen toch burg hebben de laatste dagen hun tenten al in Bruidsstad opgeslagen. Zij zijn het. die het transport, van levensmid- B delen vooral, een frequentie geven als Den Haag vermoedelijk voorheen Osio no9 ntmmer kende. nca Intusschen voert iedere trein die binnenrolt nieuwe duizenden aan. Af gestampt zijn ze. evenals de autobus- sen en particuliere wagens, die als om strijd ons inwonertal trachten te ver- Haa dubbelen. Dat ze daar weldra in sla gen zullen, we durven het op een es briefje gevenl Behalve het motorgeknetteris er nog het Bklop en gehamer van den tribunebouw, aarvan het schijnt, dat het einde nooit r i zicht komt. Verleden week trokken we 3or ons zelf al de conclusie, dat die lucht ida 'appen nu zoo zachtjes aan wel in elkaar iten. Maar tot op den dag van heden jgiopen er timmerlui op en onder, die tel- ens weer een nieuw Karweitje hebben op i knappen. Totdat ze morgenochtend o°dged wongen het bijltje wel bij neer uilen moeten leggen, iaastig« spoed...* Men heeft kunnen lezen, dat er van de rijzen der plaatsen een behoorlijk stuk is fgegaan. Méér dan de exploitanten zich aar hun oordeel eigenlijk konden permit- seren. Gelet op de groote bedragen, die zij naeboden hebben voor den grond, willen ws ^"at gaarne aanvaarden. Doch we zouden al heel zwaar moeten vergissen, wan- varieer onze indruk, dat de koopkracht van le massa ook thans nog wordt overschat, ".et juist bleek je zijn. We maken ons sterk, dat er eerst dan een gretig gebruik van gemaakt zal worden, wanneer ze door elkaar voor een paar gulden van de hand zullen worden gedaan. Waarmee de ver huurders vanzelfsprekend tot het aller uiterste zullen wachten. Merkwaardig is overigens het optimisme dat sommige bewoners van langs de route staande perceelcn aan den dag leggen. Ons kwam een geval ter kennis van een familie, die een kamer met drie ramen wilde huren voor f 50. Wie schetst echter haar verba zing toen dit aanbod min of meer spottend de hand werd gewezen met de pro fetie er bij, dat men er Donderdag gemak kelijk f 150 voor kan makenWe zou den zoo zeggen: Hou er den moed maar in! Slechts het feit, dat men zich nog altijd blind staart op mogelijkheden, die tot het verleden behooren, kan als een verklaring voor een dergelijke luchtkasteelenpolitiek dienen. Overigens spreekt het vanzelf, dat zij, die onmiddellijk toehapten zoodra de route 'bekend werd, thans pijnlijk herin nerd worden aan het haastige spoed is zel den goed. Met de illuminatie is men, hoe vreemd het moge klinken, evenmin nog geheel ge reed. Wat die electriciens en monteurs daar op die ladders nog uitvoeren, we weten het niet. We zien ze in elk geval onder hoogen druk aan den arbeid om toch maar op tijd gereed te komen. Het hoofdpostkan toor is b.v. een dier gebouwen waaraan tot nu toe wordt gewerkt Vluchtheuvels verdwijnen Verder heeft de dienst van Gemeentewer ken de handen eveneens nog vol. Nadat men Maandag en Dinsdag langs de volledige route paaltjes had geslagen en die met dikke touwen verbonden, is gisteren in allerijl een begin gemaakt met 't opruimen van alle vluchtheuvels, die in de betrokken straten liggen. Dit heeft hoofdzakelijk ten doel den weg te verbreeden, opdat het mi litair escorte er geen hinder van zal onder vinden. Bovendien lijkt het plaveisel bij den hoofdingang der Groote Kerk momenteel op een straatwijk in Madrid, doordat een belangrijk deel, er van is opgebroken om de diverse putten, die er in den loop der jaren in ontstonden, weg te nemen. Invasie van journalisten Onder de invasie van vreemdelingen bevinden zich ook een groot aantal journalisten en persfotografen van bla den Uit tallooze landen. Engeland schijnt buitengewoon goed vertegen woordigd te willen zijn, want morgen worden op Ypen burg maar liefst 12 èi 13 Britsche persvliegtuigen verwacht. Dan kunnen we nog iets meedeelen over de rijke versiering van het stadhuis, waar aan thans de laatste hand wordt gelegd. Op de vloer en aan de wanden van de hall worden kostbare Perzische tapijten aangebracht. Hierdoor zullen de kale plek ken van de muren worden gecamoufleerd, terwijl de fraaie wandschilderingen beter tot hun recht zullen komen door er het licht van schijnwerpers op te laten vallen. Een schouw in 't Stadhuis De 20 Meter lange gang krijgt een Per zische looper en aan de wanden tapijten van dezelfde stof. In het midden van de gang wordt een schouw gebouwd nadat een deur was weggebroken om van een be hoorlijke verwarming verzekerd te zijn. De verlichting zal door middel van wand- armen in den stijl var. Lodewijk XIV tot stand worden gebracht. Op den vloer van de hall voor de oude raadzaal wordt een Persisoh tapijt gelegd met fraaie jachttafereelen, terwijl er vier Lodewijk XIV stoelen met gobelin beklee ding op geplaatst zullen worden. In het midden zal een reusachtig bloemstuk van witte begonia's prijken. De wanden worden hier ook weer met tapijten behangen, en dit zelfde materiaal zal worden gebruikt om den uitgang tegenover de Drie Hoekjes aan het oog te onttrekken. In de eigenlijke trouwkamer is de balu strade weggebroken om ruimte te winnen. Hier wordt eveneens een speciale verlich ting aangebracht Voor het Bruidspaar heeft een particuliere firma twee stoelen uit het oude keizerlijke paleis te Weenen beschik baar gesteld. De tafel zal gesierd zijn met zilveren candelabres. Ten einde de micro foons in dezelfde sfeer te brengen zullen deze in een zilveren hulsel worden gevat. Een groot aantal bloemstukken zal het ge heel een bijzonder feestelijk aanzien geven. Zand op den Bruidsweg Een vermeldenswaardige maatregel Is ten slotte nog, dat de Reinigingsdienst Donderdag dèn geheelen Bruidsweg met zand zal bestrooien, zoodra de afzetting is ingegaan. Met dat al wacht de Residentie, goed voor bereid als zij is, haar honderdduizenden gas ten rustig af. Moge het weer medewerken, opdat die hoogtedag in ons leven honderd procent genot schenke. De route, die de bruidsstoet morgen volgen zal. Ronselarij voor Spanje Vrijwilligers verliezen Nederlanderschap In verband met het feit, dat zich in den laatsten tijd in Nederland enkele gevallen hebben voorgedaan, waarin Nederlandsche onderdanen zijn aangezocht om in het bui tenland dienst te gaan nemen. zgn. op koop vaardijschepen, terwijl later bleek, dat zij in waarheid alleen naar het buitenland werden gelokt om hen als vrijwilligers in den krijgsdienst te doen treden van een der in Spanje strijdende partijen, wordt van bevoegde zijde de aandacht gevestigd op art. 7. sub 4, van de wet op het Nederlan derschap en het ingezetenschap, van 12 Dec. 1892 laatstelijk gewijzigd bij de wet van 29 Nov. 1935, welke bepaling als volgt luidt: „Nederlanderschap wordt verloren door zonder Ons verlof zich te begeven in vreemden krijgs- of staatsdienst" Dientengevolge verliezen de Nederlan ders die zonder koninklijk verlof in den krijgsdienst van een der in Spanje strijdende partijen treden, automatisch hun Nederlanderschap en daarmede de rechten, die zij uit dien hoofde kunnen doen gelden. Officieele Berichten P.T.T. Aan de commiezen bfl den P.T.T.-dienst K Molenaar en G. Rinses is eervol ontslag ver- Bertoemd ls tot referendaris H. de Beurs et Mr. C. C. Gejjl. thans hoofdcommies, tot hoofd commies A. A. C. van der Zoo de Jong. W. K A. Kamerman. A Dortland, thans commies et tot commies A J. Llnders, mej. E. A. van dei Est, A- F. Demmers en mej C Trlezenberg, thans adjunct-commies. RIJKSWERF BU de Rökswerf Is bevorderd tot commies In vasten dienst de adjunct-commies C. M. Lange- veld. RIJKSSTUDIEDIENST VOOR DE LUCHTVAART Benoemd zijn Ir. A. Boelen en Ir. F. J. Plan- tema tot ingenieur ln vasten dienst bU den Rüksstudiedienst voor de Luchtvaart. VREEMDE ONDERSCHEIDINGEN Aan na te noemen personen ls verlof ver- loen<j tot het aannemen van de achter hun na men vermelde vreemde eereteekenen: W. Düs, te Eindhoven, dat van ridder der Orde van Leopold II van België; J J A Thoolen te Voor- Benoemd xün tot inspecteur van het Middel baar Onderwijs. Dr S. Elzlnga, Dr W. van der. Ent en M. van der Weyst, allen thans Inspec teur van het Gymnasiaal en het Middelbaar onderwijs. Belangrijke wijziging in het wetsontwerp Aan bezwaren tegemoet gekomen Ondernemingen niet aan een vergunning gebonden Verschenen !s de memorie van ant- woord aan de Tweede Kamer betreffen de het wetsontwerp tot regeling van het zelfstandig uitoefenen van beroepen en bedrijven door vreemdelingen. De re geering zegt daarin, dat het haar tot voldoening stemt, dat de noodzakelijk heid van een regeling als voorgesteld in het onderhavige ontwerp van wet, voor zoover deze beoogt een aanvulling te zijn van de wet van 16 Mei 1934, al gemeen werd erkend. Inderdaad ligt aan de indiening van het wetsontwerp mede de bedoeling ten grond slag, vreemdelingen, wien een vergunning is geweigerd hier te lande in loondienst in een bepaald beroep of bedrijf werkzaam te zijn, de mogelijkheid te ontnemen, het ef fect van deze weigering illusoir te maken door zelfstandig dat beroep of bedrijf te ~ian uitoefenen. De regeering stelt er prijs op, te verkla ren dat zij geen gelegenheid onbenut zal latpn om verdragen met vreemde mogend heden tot stand te brengen, welke het vrije verkeer tusschen Nederland en andere lan den kunnen bevorderen. De regeering is nader, voor wat betreft de in het koninkrijk gevestigde onderne mingen, uitsluitend uitgegaan van de ge dachte, dat alleen physieke personen zullen kunnen worden verplicht zich van een gunning te voorzien alvorens hun werk zaamheden te kunnen verrichten. Een on derneming als zoodanig zal derhalve, krach tens dezo wet, voor de uitoefening van het bedrijf, niet aan een vergunning kunnen worden gebonden. Met deze verandering an beginsel zijn de hoofdbezwaren tegen het ontwerp vervallen. Door het geheel der bepalingen wordt thans bereikt, dat alle personen, welke, afgezien van den rechtsvorm, waar onder zulks geschiedt, in het economi sche leven de ondernemersfunctie of naar haar aard daartoe naderende werkzaamheden uitoefenen, onder de werkingssfeer van het onderhavige wetsontwerp zijn gebracht Voorop staat het streven naar behoud van werkgelegenheid voor eigen onder danen Gaarne zegt de regeering toe, Üat bij 'de toepassing van de wet ten aanzien van per sonen zonder nationaliteit, die reeds lang hier te lande zijn gevestigd en zich geheel en al Nederlander voelen, niet <ian op grond van zeer ernstige beweegredenen een vergunning, om hier te lande zelfstandig in eenig beroep of bedrijf werkzaam te zijn. zal worden onthouden. Op wie de wet van toepassing is Tenslotte wordt een kort overzicht gege ven van de belangrijkste gevallen waarin een vergunning noodig zal zijn. 1. Ten aanzien van den vreemdeling, die hier te lande zelfstandig een beroep of be drijf uitoefent geldt het navolgende: a. Indien de zaak hier te lande is geves tigd, heeft hij vergunning noodig krachtens de nieuwe wet; b. Indien de zaak in het buitenland is gevestigd en hij hier een bijkantoor of an dere nederzetting gevestigd heeft, welke niet zelfstandig rechtspersoon is, heeft hij eveneens vergunning noodig krachtens de nieuwe wet; voor den bestuurder, zoo deze vreemdeling is, heeft hij een vergunning noodig krachtens de wet van 1934; c. Indien de zaak zelve in het buitenland is gevestigd en hij hier een bijkantoor, fi liaal of andere nederzetting gevestigd heeft, welke wèl zelfstandig rechtspersoon is, heeft hij daarvoor geen vergunning noodig. Slechts behoeft de bestuurder van de rechts persoon. zoo hij vreemdeling is, een vergun ning als bedoeld onder 2; d. Indien de zaak in het buitenland is gevestigd en hij hier werkzaamheden ten behoeve van derden verricht of doet ver richten, is daarvoor vergunning vereischt krachtens de nieuwe wet; gebruikt hij voor de werkzaamheden vreemd personeel dan behoeft hij daarvoor tevens vergunning krachtens de wet van 1934. 2. De vreemdeling, die bestuurder is of een bestuurderstaak vervult bij een in Ne- i derland gevestigde rechtspersoon, welke zelfstandig het aangewezen beroep of be drijf uitoefent, heeft vergunning noodig krachtens de nieuwe wet. 3. Voor het in het buitenland gevestigde lichaam ls de toestand als volgt: Indien het hier een bijkantoor of an dere nederzetting heeft, is daarvoor een ver gunning vereischt krachtens de nieuwe wet; b. Indien het hier een bijkantoor,filiaal of andere nederzetting heeft, welke wèl zei [stand ig rechtspersoon is, is daarvoor géén vergunning vereischt. De bestuurder van de rechtspersoon behoeft, zoo hij vreemdeling is een vergunning als bedoeld onder 2; c. Indien het hier werkzaamheden ten behoeve van derden laat verrichten, heeft het daarvoor vergunning noodig; worden de werkzaamheden verricht door vreemd personeel dan is tevens een vergunning vereischt krachtens de wet van 1934. pm de nieuwste. helpt snel en zeker let op oranje band en Bayerkruis buisjes van 20 tabl. 70 cent zakjes can 2 tabl. - 10 cent Vechtpartij in een café Prettige gasten! De Kon. marechausssee te Veghel heeft gister twee inwoners van het naburige Eer- d e gearresteerd, die verdacht worden zich aan ernstige mishandeling schuldig te heb ben gemaakt. Zij waren in beschonken toe stand het café van dep heer V. binnenge komen en hadden weldra oneenigheid gekre gen met den caféhouder en diens zoon, welke op een verwoede vechtpartij uitliep en waar bij gebruik werd gemaakt van biljartqueues. Niet alleen werd alles im het café kort en klein geslagen, maar de caféhouder en zijn zoon werden zoo ernstig toegetakeld, dat de ontboden geneesheer hun overbrenging naar het ziekenhuis te Veghel noodzakelijk vond. Beide verdachten zullen ter beschikking van den officier van justitie te 's-Hertogen- bosch worden gesteld. DONDERDAG 7 JANUARI HILVERSUM I 1875 M. 8.00—2.00 AVRO, KRO. NCRV en VARA. 2.00—12.00 AVRO. Het programma van 8.002.00 uur wordt verzorgd door de gezamenlijke 4 NederL Omroepvereenigingen (voor détails zie Progr. Hilversum II). 2.00 Declamatie en Orgelspel. 3.30 Voor zieken en thuiszitten den. 4.30 Voor de kinderen. 6.00 De groote dag in Indië. 7.00 Het Omroeporkest, gem. koor en solisten. 8.00 Berichten ANP. Mededeelingen. 8.15 Herhaling Uitzending der Huwelijksplechtigheden. 9.30 Concert m.m.v. het Concertgebouw-orkest, Rotter- damsch Gem. koor, Kinderkoor „Zang- kist" en solisten. HILVERSUM H 301 RL 8.00—2.00 AVRO, KRO, NCRV en VARA. 2.00—12.00 NCRV. 8.00 Uurslag Kon. Paleis. 8.02 Ca- rillonspel. 8.10 Koorconcert. 8.25 Gram.pl. 8.30 Carillonspel, Harmonie „Soli Deo Gloria" en Bazuinblazers. 8.40 Gram.pl. 9.00 Kinderkoor „Zamglust" en orkest. 9.30 Gram.pl. 9.40 Oud-Holland zingt en danst. 9.55 Gram.pl. 10.00 Gram.pl. 10.30 Repor tage van de Huwelijksplechtigheid en de Officieele Rytoe door Den Haag. 2.00 Gram.pl. 3.00 Orgelspel. 4.00 Bijbellezing. 5.00 Gram.pl. 5.30 Amsterd. Salonorkest. 6.45 Gram.pl. 7.00 Berichten. 7.15 Gr.pL 7.45 Reportage. 8.00 Berichten ANP. 8.15 Herhaling van de Gedeelt. Uitzending der Huwelijksplechtigheden. 9.30 Berichten ANP. 9.45 NCRV-Avond m.m.v. NCRV- orkest en solisten. 10.4512.00 Gram.pL Hierna: Schriftlezing. DROITWICH 1500 M. 11.20 Reportage «L Huwelijksplechtigheid in Den Haag. 1.05 Sopraan en bariton. 1.35 Orkest. 3.10 Ac- tueele caitferie. 3.35 Orkest. 5.05 Gram.pL 6.40 Boekbespreking. 7.00 Orkest. 7.35 Pianorecital. 9.00 The Free man in Society, causerie. 9.40 Strijkkwartet. 10.00 Decla matie. 10.20 Kerkdienst. 10.40 Orohestre Raymonde. BRUSSEL 322 en 484 M. 322 M. 12.50 Salon orkest. 5.20 Omroeporkest. 9.20 Omroep- symphonieorkest. 484 M.: 12.50 Omroeporkest. 5.20 Fluitre- cital. 6.50 Salonorkest. 8.20 Omroepklein- orkest en Gram.pl. 10.00 Kamermuziek. 10.3011.20 Populair concert. j» KOLSTER BRANDES RADIO SUPERIEURE TOÖNKWALITEIT Vraagt complete prijscourant en condities bij onzen plaatselijken agent, of bij de Imp.: N. V. PH. J. SCHUT Keizersgracht 684, Amsterdam (C.) (Adv.ï DE AVONTUREN VAN PIEPNEUS EN BIBBERSNOET^ w v 75. Het duurt dan ook niet lang, of wo liggen allebei te spartelen van benauwdheid. We nemen 'n kloek besluit, draaien ons om, steken onze neus door de sneeuw, zoodat het puntje er boven uit steekt, en nu kunnen we weer ademhalen. Als nu de uil ons maar niet ziet! Maar nee hoor, er gebeurt niets. Na een kwartier gluren we voorzichtig boven de sneeuw uit... 76. Er is niets meer van den uil te zien! Heel voorzichtig laten we ons verder langs de helling omlaag glijden en komen weer op de 6loot terecht. Schaatsen hebben we niet, en dus zullen we 't heele eind moeten !oo- pen. Dicht langs den kant loopen we voort.., Wordt vervolgd) verAaal.:uit het iql&ndsche y'"schepsl£v£n doobG.van*teijlingen (47 se Kees hing over de rand van de slaapstee. Hij huilde niet. Zijn lichaam trilde. Zijn handen beefden. Hij keek naar het Jucarbidvlammetje. Boven het lawaai uit, hoorde hij het 'Jk.Suizen. Het blauw-geel vlekte in z'n oogen. De doellooze bei rust van het licht irriteerde hem. Stil! schreeuwde hij, wit van drift. Verwonderd zweeg Flip. Verbaasd zagen de mannen, red Toen klonk een luid geraas. In de ruimen achter het kom- woelde water. Maar ze luisterden er niet naar. Een ndi ontzettend gekraak overstemde alles. .Was dit het einde? len Piet voelde, dat de lijnen braken. adU De watermassa kapte den bezaan. De zware mast riin Waggelde, schudde Piet van zich af, zwaaide log om en zatyje]' met een kletterende slag in den heksenketel van Schuim. In zijn val scheurde hij schoot en staand want uit ijzeren ringen. Piet tuimelde wringend neer, over de verschansing. God sta mij...... i Dan botste hij in zee Verward tastte hij om zich heen. Hij bemerkte, dat hij geen pijn had. Toen grepen zijn vingers gerafeld touw en roffelige stof. God Dank Het zeil! Hij was in het zeil gevallen. Gered! Gered? In de volgende seconde zag hij een donkeren kolos keeren. De logger kantelde op zijn bakboordzij, bleef even schokkend liggen. De maats! Heerede anderen? Zou het schip zich kunnen opheffen? Onmogelijk! Het grootzeil zou niet meegaan. De wind zou het zonder pardon neerdrukken. Het tuigage kappen? Zóó, dat de voormast bleef drijven en de logger lucht kreeg? Maar wie kon het doen? Hij was niet in staat zich te be wegen. Z'n beenen zaten in een wirwar van gebroken strengen. Het mocht niet lang meer duren; overslaande golven stroomden in de ruimen. Wie kon helpen? Wie? Dadelijk zou het schip zinken. Tenzij Kwam er beweging in de zwarte romp? Richtte de dunne bovensteng zich op? Gebeurde er een wonder? In een vervaarlijke boog zwaaide stram de lange fokkemast als de arm van een sextant rond. De logger kreeg verademing. Met een doffen zucht zoog hij zich recht in het ziedende water. Het grootzeil was gebarsten. Flarden doek klapperden triomfantelijk. In wilde razernij floot de wind. Nu het hem niet gelukt was zijn prooi te vernietigen rukte hij in dolle woede aan de ont snapte resten. Hij vermaakte zich gierend over de piepende gaffel, die als verlamd lichaamsdeel heen en weer bungelde. Dan maaide hij gramstorig de wolken weg, en gunde blazend als een valsche kater een uitzicht aan de wrange schilfer van de maan. Het harde licht gleed langs het armzalig overblijfsel van de 130. De reeling was grootendeels verdwenen. Een korte stomp met versplinterde reepen was het gehavende overschot van den bezaan. De krebben waren weggespoeld, de sloep was in gruizels geslagen; een onttakelde stam wees eenzaam naar boven. Hij trachtte zijn naaktheid te verhullen in verscheurde lappen. Het dek zag er het mismaaktst uit. Triestig toonde het zijn wanden. De zwarte gaten van de ruimen. En daarin lag het kwetsbare scheepshart, open en bloot. Het licht priemde onbarmhartig. Uit dankbaarheid wees het de eenige mogelijkheid om slachtoffers te maken. De wind floot schril. Hij verstond. Daar lag zijn laatste kans. De zee antwoordde grommend. Zij zou gewillig meehelpen. Waar moet ze op af stormen? Op de ruimen? Ze was gereed. En het driemanschap deed zijn luguber werk. De fiolen van toorn werden leeggestort over de 130 en zijn bemanning, die door de omwenteling weer als een ver twijfelende menschenklomp in de kombuizen worstelde XVI. Er gaan geruchten.,.. Om den toren van Haringstad zweefden in snelle vlucht de kleine stormmeeuwen. De Noordwester blies om de hoeken van het massieve bouwwerk. Afgevallen boombladeren voerden een ronde dans uit. De godsdienstoefening was geëindigd. De toehoorders haastten zich naar hun woningen. De familie Poot had den dienst bijgewoond. Moeder zag bleek. Ze had een slapeloozen nacht doorgebracht. Onop houdelijk had de storm aan de ramen gerukt. Het huis kreunde angstwekkend. Telkens was ze verschrikt opge sprongen. Haar jongen bevond zich op zee. in dien storm! Zelfverwijt had weer geknaagd. Was het geen verzoeken geweest haar Kees te laten gaan? Zeg vrouw, daar is de bommeswinder, riep Poot. Ze drukte haar hand op de borst Schrik en blijdschap wisselden elkaar af. Wat klopte haar hart! Zou de 130? Gauw. vraag wie er komt! De torenwachter reed langs hen heen. Wie is het? Ha! Poot! Wie? De 50, schipper Van Noort. Dank je. Teleurstelling. De verwachting plofte ineen. i) Ga straks even "den kant" Hngs. Misschien heeft Van Noort gepraaid. Dat 's goed. zei ze, mat. Een uur later kwam Poot glimlachend thuis. De 130 is gepraaid, vrouwtje. Hè?fa?..., En hoe was het? .(Wordt vervolgd)' j

Nieuwe Leidsche Courant | 1937 | | pagina 9