Jlieau»' CriïtsrlK (Courant Dagelijks verschijnend Nieuwsblad voor Leiden en Omstreken Abonnementsprijs: Per kwartaal in Leiden en in plaatsen waar een agentschap gevestigd is 235 Franco per post 2.35 portokosten per week0.18 Voor het Buitenland bij wekelijkscbe zending4.50 Bij dagelijksche zending550 Alles bij vooruitbetaling Losse nummers 5 ct. met Zondagsblad 7'/» ct Zondagsblad niet afzonderlijk verkrijgbaar Bureau: Breestraat 123 Telefoon 2710 (na 6 uur 3166) Postbox 20 Postgiro 58936 N° 5967 MAANDAG 21 DECEMBER 1936 16e Jaargang SSfober tentieprijjen: Van I tot 5 regels 1.l7'/i Elke regel meer 0.22 fhgezonden Mededeelingen van 1—5 regels2.30 Elke regel meer0-45 Voor het bevragen aan 't bureau V wordt berekend 0.10 Hei jaar snelt heen Wij herinneren er nog eens aan, dat wie zich heden abon neert op ons Dagblad, de nog tot en met 31 December a.s. verschijnende nummers gratis ontvangt. Zoo ook nog een exemplaar van ons J aar eind-nummerwaarvan wij vol doende lieten drukken. Van het Jaareind-nummer mag met gerustheid geschreven worden, dat geen enkel voor vergelijking in aanmerking komend blad zijn lezers zoo véél en zóó geschikte lectuur in één bundel samengevoegd, zonder kosten naast de krant aanbiedt. Het mogen den band tusschen ons blad en zijn lezers steeds meer versterken. Dat die band er is, ook wij bemerken het dagelijks. Of is het niet om dankbaar te worden, wanneer wij b.v. enveloppes openen mef drie biljetten, netjes opge vouwen erin Eén met opgave van een nieuwe lezer; één met bestelling van den band voor het Zondagsblad; één met inteekening op het Julianaboek. Ons streven blijft getrouw te zijn aan het devies: „Het blad van en voor de lezers". Elke mogelijkheid wordt benut, om ons blad betrouwbaar van inhoud, véélgevend en goedkoop te doen zijn. En nu: wie een lezer aanbrengt voor minstens één jaar, zoo wel als de aangebrachte zelf hebben recht op de JULIAN A-VERLOVINGSLEPEL In elk Christelijk gezin het Christelijk dagblad zij de leuze AFD: PROPAGANDA EGINSEL EN PRAKTIJK 7at van de daken spredikt werd De roode pers ïs weer eens woedend op ns en herhaalt, dat „de geestelijke hoog led Whoort tot de meest opvallende eigen- chappen van een aantal anti-revolutio- a/re volksvoorlichters." Melding makend n de uitspraken van de meerderheid der «nmissie, die voor de S.D.A.P. het militaire aagstuk in de nieuwe verhoudingen heeft studeerd, spraken wij van „verloochening n beginselen, welke men vroeger van de. ken gepredikt heeft"; en later kwamen j tot de conclusie, dat de S.D.A.P. is „een ginsellooze partij, d.w.z. een partij zonder "oote geestelijke beginselen." ,Zulk een uitspraak," aldus de roode pers, even grof als dom. De houding die een rtij in overeenstemming met de bestaande rhoudingen, aanneemt ten aanzien van aagstukken van practische politiek, berust zooverre op de beginselen, dat het pro- unpunt is: de toepassing van de algemeene (inselen op de toestand van het oogen ic." leel duidelijk vinden wij dit laatste niet. i dat is dan misschien dom van ons. Er at o.i.: de praktische politiek berust op, is de toepassing van de algemeene be- iselen op de toestand van het oogenblik. is te aanvaarden. Zóó is ook onze be- ouwing. De algemeene beginselen zijn altijd basis voor de praktische politiek, ar de toepassing er van hangt van de 'houdingen in de wereld af. Ichter, er moeten dan toch algemeene vende beginselen zijn. Want als de tijds- standighedcn er toe leiden, dat deze be- selen eenvoudig verloochend wor- 1, dan mag men terecht van „beginsel- sheid" spreken, in de zin nl. zooals wij len, het ontbreken van groote geestelijke pnselen. loe ter wereld zou het anders mogelijk 1 het ©ene jaar „van de daken te preii- 1", dat men om zedelijke motieven elke 'logsvoering verwerpt en naar „ontwape- ig, nationaal en internationaal" streeft (genomen in strijd- en verkiezingspro- im), terwijl men een jaar later dit punt licaal schrapt Ve zouden over andere punten kunnen eken, want we weten waarlijk geen leuze vinden, welke vroeger van de daken ge- sdikt werd en waarover men nu nog ders dan fluisterend durft te spreken. En onaangenaam het ook is om de S.D.A.P. vervolgen met „oude plunje" waarvoor zij ih thans schaamt, als haar pers blijft door- an op anderen te willen wreken, wat ze ti zich zelf en eigen „beginselloosheid" et wijten, dan kan tegenspraak niet ach- blijven. Iet jaagveld is bijzonder uitgestrekt en zit wild; wij bepalen ons thans tot enkele rkwaardigheden uit de dagen van de lotwet-campagne in 1930. We maken geen lding van de schandelijke, beleedigende ten, waarmee de regeering gehoond werd; herinneren niet aan de pamfletten met eeldingen van moeders, die hun zonen t willen offeren op het altaar van de oor- we wijzen slechts op zeer enkele uit- 'aken, welke weloverdacht geschreven of iegd werden. )ok toen werd van ons gezegd, dat wij irstten van woedde", „vergif spuwden"; ieuwe op oude laster stapelden" en „een al venijn waren". (Voorwaarts, 25 Sept. K». ïat alles hadden we alleen te danken aan t vermelden van het door ieder te con- tteeren feit, dat men jong en oud, jan alleman, één of meermalen liet teekenen op de lijsten tegen de Vlootwet, om zoo maar te komen aan een hooger getal handteelce- ningen dan men in 1923 haalde. In genoemd jaar verzamelde men, welge teld^'!) 1.132.228 handteekeningen; ia 1930 was de jubel niet van de lucht, want toen waren er 1.546.420. Geweldig was de vreugde over dit resul taat Men herinnerde zich de verwerping der Vlootwet in 1923, toen de jubel het re dactie-gebouw vervulde en men elkander snikkend van blijdschap de hand drukte. Nu was er weer zulk voortreffelijk werk ge daan, waarover de heer Albarda schreef m „De roode Zondag"; Welke weg zal Nederland opgaan? Zal het zich van zijn oorlogstoerustin gen ontdoen, het volk van de militaire lasten bevrijden, zijn geldmiddelen aan wenden voor geestelijke en sociale ver heffing, met andere kleine landen een voorbeeld van moed en geloof aan de we reld geven? Of zal het zich laten meesleepen in de nieuwe stroom der bewapening, die voert naar de vermeerdering van oorlogsgevaar en naar de oorlog zelf? Het volk spreke. Het brenge zijn overtuiging tot uit drukking in de betoogingen van 14 Sept. Het getuige van zijn heilige wil, door ons petitionnement te maken tot een machtige demonstratie van vredes- en ontwapeningsverlangen! Moed, geloof, heilige wil; we dachten, dat hierbij toch wel van geestelijke beginse len sprake moest zijn. En de heer A. B. K. zong er van; Niets noodlottigers of gekkers Dan het plan van Toean Deckers, Om voor nieuwe oorlogschepen Centen in de wacht te sleepen; Wèg met Leger en Marine, Die voor niets dan onheil dienen: Makkers, weet uw trouw te toonen, D' uitkomst zal den arbeid loonen! De Zondag werd een „Hoogtijd", van groote beteekenis voor de ontwapening, mis schien nog van grooter politieke beteekenis voor de partij; want: Doch hoe ook de uitkomst zij van het tweeërlei geding, dat thans het volksge weten diep beroert, dit ééne is in elk geval zeker; de arbeidersbeweging heeft gisteren een hoogtijdag beleefd als nim mer tevoren. Haar kracht is gestaald, haar moed is versterkt, haar rijen zullen aanzwellen, met vaste tred gaat zij verder op de weg der overwinning. (15 Sept) Maar met beginselen had het volksge weten al weer niets te maken. Intusschen kwam de zaak in de Kamer en de heer Albarda roerde zich. Hij vond tegenspraak. Maar toen kwam hij pas goed los. Bij zijn repliek werd het muis stil in de Kamer. Lees maar het Kamber- verslag van 21 November 1930. Men had Ir Albarda vragen gesteld over de houding der S.D.A.P. bij oorlogsgevaar; maar „na Albarda's repliek is het plotseling muisstil geworden, even stil als de hoog- borstige vragenstellers zelf werden. Men dacht ons te intimideeren, maar vond integendeel aanklagers tegenover zich, die de vragenstellers en de hunnen beschul digden door hun militarisme het land aan zelfmoord bloot te stellen." Geen wonder: de heer Albarda zei waar het bij de S.D.A.P. op etond: t Wat aan duidelijkheid niets te wen- schen overlaat is, dat de sociaal-demo cratie in Nederland het beginsel van de gewapende landsverdediging heeft vaar wel gezegd. Wij verwerpen de gewapende landsverdediging. Wij verwerpen haar met vele honderdduizenden onzer land- génooten. Wij verwerpen haar, omdat 0113 zedelijk gevoel er tegen in opstand komt, om welke reden of met welk doel ook aan een oorlog deel te nemen. Maar wij verwerpen haar ook op grond van ver standelijks overwegingen, omdat gewa pende landsverdediging voor Nederland onmogelijk is. Het beginsel is overboord geworpen; ook en allereerst, omdat „het zedelijk gevoel er tegen in opstand komt". En dat w©s geen haastig eendaagsch oordeel, neen, de spreker herinnerde er aan dat hij reeds op 2 Maart 1927 gezegd had; Nationale defensie is nationale zelf moord.. Dat. is de qvertuiging .van hon derdduizenden Nederlanders, en hoe vreemd zulk een uitspraak ook moge klinken in de ooren van hen, die maar voortgaan in de stroom van het oude, zonder zich van de nieuwe dingen reken schap te geven, zij is een waarheid, die de overtuiging is van een groot deel van ons volk. Niemand kan deze uitspraak weer leggen. Behalve dan Albarda van 1936; maar wie kan nu zes jaar vooruit zien, dat hij van overtuiging zal veranderen? Regeeren is vooruitzien, maar critiseeren en propa- geeren niet Neen, in 1930 stond het nog muurvast: Omdat wij dat alles beseffen en omdat wij de oorlog als een onzedelijke daad gevoelen, daarom zijn wij voorstanders van nationale ontwapening. Wij willen die waan niet laten voortbestaan, dat een verdediging het Nederlandsche volk zou kunnen baten. Die waan is gevaarlijk, hij is misleidend, hij leidt tot de ondergang van het volk. Die waarheid, hoe onaangenaam som migen haar ook mogen vinden, moet moedig in de oogen worden gezien. En die overtuiging wint veld, niet alleen in ons land, maar ook in andere kleine landen. Die overtuiging heeft zoodanig veld ge wonnen, dat diezelfde heer Albarda in 1936 schrijft: Alle andere groote en kleine lan den zijn ons op het punt van nationale ver dediging voorgegaan. Op dit oogenblik is de Nederlandsche S.D.A.P. de eenige sociaal-democratische partij in de geheele wereld, die nog na tionale ontwapening in haar program heeft behouden. Naar de overtuiging van de meerder heid der commissie kan ook de S.D.A.P. het programpunt nationale ontwapening niet langer handhaven. Ook Nederlaod kan in de tegenwoordige omstandigheden niet tot zelfstandige ontwapening over gaan, zonder voor zichzelf en voor andere landen het oorlogsgevaar te vergrooten. Handhaving van een programpunt, waar van men de onuitvoerbaarheid moet.er kennen, is een ernstige politieke partij onwaardig. Maar het was een ernstige politieke partij niet onwaardig om in het verleden, jaar na jaar, andere partijen, die onveran derlijk dezelfde overtuiging waren toegedaan als de studie-commissie der S.D. A.P. nu, van militarisme en bewapenings- zucht te beschuldigen en hen drijvers naar oorlog te noemen. Wanneer neemt de S.D.A.P. en haar pers deze grofheden terug? Zoodra zij dat doet hebben wij meer eerbied voor haar vlottende levensovertuiging en „heilig bedoelen" dan thans, helaas, het geval kan zijn. Speciale gelukstelegrammen voor het Kon. Huis De gelegenheid tot verzending van spe ciale gelukstelegrammen, in verband met het a.s. huwelijk van de Prinses, zal reeds op 2 Januari a.s. worden opengesteld. Deze telegrammen kan men dus aanbieden van 2 tot en met 6 Januari, terwijl de aflevering uitsluitend op 7 Januari plaats vindt. Indien de afzenders van deze telegrammen tien cent extra betalen, ontvangen zij na 7 Januari een afschrift van het telegram op hetzelfde speciale formulier dat gebruikt wordt voor de nflevpring aan hot Koninklijk Huis. Goederenvervoer op 7 Januari Als op erkende feestdagen Naar wij vernemen zullen de Ned. Spoor wegen, ingevolge het door de Regeering ver klaren tot nationalen feestdag van den 7en Januari a.s. in verband met het huwelijk van H. K. H. Prinses Juliana, de aanneming ten vervoer, het vervoer, de aflevering en de bestelling van goederen en levende dieven op dien dag beperken als op erkende feest dagen. Op dien dag zal de bestelling van expres goederen en van snelgoederen met spoedbe stelling slechts geschieden voor zoover dit mogelijk is, terwijl afhaling van goederen niet zal plaats hebben. REPORTAGE VAN DE N.C.R.V. Hedenavond te 19.15 tot 20 uur geeft de N.C.R.V. een uitgebreide reportage van de feestelijkheden in verband met den onder- trouw van H.K.H. Prinses Juliana e<n Z.D.H. Prins Bernh&rd. W. H. UBBINK f Te Doesburg is Zaterdag overleden de heer W. H. U b b i n k. De overledene was een bekend ijzerfabrikant. Het Vreuqdevuur Ontstoken! Prins Bernhard doet den vuurgloed oplaaien Symbool van een blij gebeuren Residentie is Sprookjesstad geworden Bruidsstad, 19 December. Geraffineerde schijnwerpers, goed aardige gloeilampjes en grillige gas- fakkels. zij allen zijn hun spel begon nen het spel van licht en coloriet. dat het grootste dorp van Europa als bij tooverslag in een ville lumière veranderd heeft. Hun spel begonnen 't Lijkt er niet naar! Het is een strijd die wordt ge streden. Een strijd tusschen de ver lichtingstechniek van twee in elkan der verglijdende eeuwen. Een strijd tusschen twee tijdperken, die welis waar beide den altijd zoekenden mensch hebben gekend, doch met dit verschil, dat de brutale gedurfdheid van het heden kinderspel is bij de experimenten van het verleden In watts wordt niet meer gedacht. Kaarssterkten hebben al lang afge daan. Tegenwoordig is het decalume die den scepter zwaaitl De decalume. haast eindeloos vermenigvuldigd en daarenboven nog gaarne door reflec- teerende spiegels en concentreerende lenzen krachtig ondersteund. Maar dat beteekent tevens: Wèg romantiekwèg sfeerele menten, waaraan deze periode van nieuwe zakelijkheid zoo zeet behoefte heeft en waarbuiten een bruidstijd het eenvoudig niet stellen kan. Dat zijn zoo enkele overpeinzingen die ons bezig houden wanneer we op den avond van 19 December de Residentie doorkruisen. En tegelijkertijd gaat onze dankbaarheid uit naar de kunstenaarshand, aie het juiste evenwicht wist te vinden. Nergens toch is er sprake van dat 't een aan het ander werd op giofferd. Integendeel, de zoo begeerde sfeer spreekt duidelijke taal, als gevolg van het romantische karakter, dat men er juist, met die verachte watt-peertjes heeft weten in te leggen. Den Haag is geworden wat het wor den moest: een sprookje uit Duizend en een nacht. Spanning op 't Juliana v. Stolbergplein Nog voor de avond gevallen is spoeden we ons naar het plein, dat tal van herinne ringen aan Juliana van Stolberg levendig houdt. Dank zij het fraaie monument van dien naam, opgerioht als uiting van dank baarheid voor de geboorte van Prinses Juliana. Als we er aankomen is het reeds ontzag lijk vol van belangstellenden voor de plech tigheid die komen gaat Straks toch zullen de Vorstenkinderen arriveeren, waarna de Prins in de schaal van het gedenkteeken het vreugdevuur ontsteken zal. Op het Bezuidenhout is het eveneens een geweldige drukte. In dikke rijen staat het publiek langs den weg ge schaard om tenminste een glimp van het Paar te kunnen opvangen, nu het niet mo gelijk blijkt al die duizenden op dat eene plein te bergen. In de le v. d. Boschstraat is de drukte eveneens enorm en deze wordt zoo mogelijk nog overtroffen door die in de Juliana van Stolberglaan, alwaar de schooljeugd met Oranje en Lippensohe vaantjes staat opge steld, om aldus voor een tweede haag te zorgen, een haag, die er wel buitengewoon fleurig uitziet. Vlak bij het monument, op een afgezet ge deelte treffen we verschil lende autoriteiten aan, w.o. Jhr. Mr. Dr. H. A. van Karnebeek, den Commissaris der Koningin in Zuid-Hol land en wethouder v. d. Bilt, die den bur gemeester vervangt Daar staat zoowaar ook onze Kon. Militai re Kapel, omlijst met leden van de Oranje garde, die in deze omgeving een krnaig fi guur slaan. Al gauw begint het wachten te vervelen, want hoe interessant het effect ook is, dat de ontstoken oranjebollen boven het plein sorteeren, men wil het vreugdevuur zien branden en bovenal nog eens getroffen wor den door de blijdschap, die den geheelen dag van de gezichten van Prinses en Prins te lezen valt Hierdoor is een zekere span ning waar te nemen bij hoog en laag, bij oud en jong. Gejuich barst los Opeens barst dan het gejuich los. Neg niet op de plaats waar wij op het oogenblik ver toeven, maar wat verder weg, al kan de afstand nooit groot zijn. Enkele minuten duurt de spanning nog voort en lang moet ze niet meer duren, want dan zal ze ondra gelijk worden. In deze oogenblikke®, op dit brokje grond, doet alles zoo eigenaardig aan. Men staat als haring op elkaar en noch tans voelen allen zich wat eenzaam Totdat plotseling de slanke figuur van den hoofdcommissaris opdoemt, gevolgd door wat agenten te paard, enkele leden ■van de motorpolitie en die grootere, don kere wagen, die ook de zegetocht naar het Stadhuis had gemaakt. Daarachter sluiten zich nog twee andere auto's aan, waarin leden van het Hof blijken te hebben plaats genomen. Hooren en zien vergaat Eerst wat aarzelend door enkelen, dan door duizenden tegelijk, stijgen thans rond om de Stammoeder der Oranjes de juich kreten op. Het enthousiasme is zoo groot, dat eenige oogenblikken hooren en zien vergaat. Wanneer het Paar is uitgestapt wordt het begroet door den oud-kamerdienaar dei- Kon ingin-Moeder, den heer G. Jansen, waarop een allerliefst meisje van 5 lentes, een zekere M a r i e t j e Haring, de van vreugde stralende Prinses bloemen aan biedt Minzaam als altijd lacht Juliana het meiske toe om haar vervolgens tusschen Haar en Haar as. gemaal plaats te doen nemen en aldus gedrieën naar het feest comité te stappen. De instrumenten der K. M. K. doen de lucht dan trillen met het Wilhelmus, dat uit volle borst wordt meegezongn en tegelij kertijd verspreidt een juist ontstoken fakkel een magisch schijnsel over de bijeengo- schaarden. Zien we goed, dan is de Prinses in een groenachtig middagkleed gehuld waarover een beige pelsjas. Als de laatste klanken nog over het Be zuidenhoutkwartier waaien neemt oud-wa terstaats-minister Bongaerts het woord, die zooeven het Prinselijk Paar heeft begroet Oud-Minister Bongaerts spreekt Na zijn hartelijke gelukwenschen uit naam van heel dit stadsdeel, schetst hij in korte trekken den zogen, die Nederland on der het Huis van Nassau deelachtig werd om vervolgens den Prins dank te zeggen voor zijn bereidwilligheid, het Vreugdevuur te willen doen ontbranden. Dit vuur, zoo hooren we den heer Bon gaerts voortgaan, is een symbool van de liefde, die oplaait uit ons aller hart en het zal niet worden gedoofd, alvorens de vol trekking van bet huwelijk een feit is ge worden Nog even spreekt de oud-minister door en dan neemt Prins Bernhard den flik kerenden fakkel van den spreker over waarna in een oogwenk de vlammen uit het monument slaan. De Prinses heeft zichtbaar plezier in het snelle succes van Haar wederhelft en dit werkt der mate aanstekelijk op de omstanders, dat we even de sfeer van een genoeglijk kampvuur beleven. Deze sfeer gaat over in een meer ge wijde, zoodra de kapel het aloude „Wilt heden nu treden" uit Valerius' Gedenck- klanck laat hooren. Stevig geeft Prins Bernhard zijn Geliefde nu een arm, waarna het Paar overgelukkig in den vuurgloed staart. Wat er om gaat in die Vorstelijke hoof den, niemand die het met zekerheid zeggen kan. Maar voor wie ze nauwlettend gade slaat is het toch ook weer heelemaal me*. moeilijk om dat te raden Wanneer de Prinses op een gegeven mo ment er erg in krijgt, dat zoo ongeveer een compagnie pers-fotografen met argusoogen hun kans staat, af te wachten, nu het Twee tal elkaar omarmt, blijkt Zij aanstonds tot poseeren bereid. Haas* onopvallend maakt Zij den Prins er op attent en daar floepen de magnesiumlampen, terwijl de sluiters der toestellen klikklakken. Het is gebeurd en ook dat prentje zal de oogen van mil lioenen krantenlezers bereiken. Terug naar het Noordeinde Daarmee is tevens de plechtigheid op het plein afgesloten. Beiden verdwijnen achter de ruiten van de gestandaarden auto, ook de leden van het Hof stappen in en de terug tocht neemt een aanvang. Overal waar langs gereden wordt heeft men den korten stoet direct in de gaten en gaan hoeden en mutsen de lucht in. Dat gaat zoo langs het Bezuiden hout, de Boschlaan, het Lange en Korte Voorhout en de Heulstiaat om te culminee- ren voor het Paleis. Daar tuiten de ooren voor de zooveels'e maal van de denderende toejuichingen. Men houdt niet op en rekent er stellig op. dat het Paar zich nog eenmaal op het bai- con zal vertoonen. Die hartewensch wordt gedeeltelijk vervuld, wanneer Zij voor een der ranv-n verschijnen. Eén juichende menschenzee is het. nu wat men in het Noordeinde te aan schouwen krijgt. Tenslotte ls het genoeg. Prins en Prinses trekken zich langzaam terug, de jubelkreten worden zwakker en zwakker en het duurt niet lang meer of het voor deze dagen gewone vertier is terugge keerd voor het Paleis TEOFLUXVANWAGEMAKERS BREDA (AAv.) VOORNAAMSTE NIEUWS Dit Nummer bestaat uit DRIE bladert Te Gemert is een belangrijke fraude op een notaris-kantoor ontdekt. Te Groningen heeft de teraardebestel ling plaats gehad van Ds. H. A. van der Vegte, in leven em. pred. der Geref. kerk aldaar. Concept-voorstellen inzake opleiding van de Geref. Bond van Vereen, en Stich tingen van Barmhartigheid. Te Haarlem is de 182ste algemeene ver gadering gehouden van de Alg. Vereen, voor Bloembollencultuur. Groningen is gisteravond door een stoornis in het electrisch bedrijf voor een' deel drie kwartier lang in donker geweest* Den Haag als Bruidsstad. Een be schrijving van de feestvreugde. De pluimveeteeltregeling voor 1937 geeft aan broeders 90 pet. van de vergun ningen in 1936 verstrekt. In de omgeving van het Escoritaal heb ben de nationalisten eenige voordeelen behaald. Een aardbeving heeft de stad Vicente (San Salvador) verwoest. Tsjang Kai Sjek bevindt zich nog steeds in gijzeling. Of de strijd in het noorden reeds is ontbrand blijft nog onzeker. Sir Stafford Cripps wil een rood volks front in Engeland. ke te I be m et se I i n ge n ovenbouw, chemische bouw volgens bestek of eigen ontwerp ingenieursbezoek op aanvrage |n.v. vereenigde nederlandsche Chamotte-fabrieken geldermalsen, tel. 3 en 69 (Adv.) RESTAURANT YPENBURG 'n Evenement voor Den Haag. kunt bij ons rustig lunchen en dineeren. Pracht uitzicht en U ziet ze vliegen. i Adv.) RESTAURANT TAVERNE 0 TEAROOM GEoOIGNEE- JE DAGSCHOj vanaf FL 1.25 LUNCH FL 1.50 DINER SOIGNé Fl. 2.—, FL 3.— a la Carte. ORCHESTRE FARKAS JENO rïïafa R PijpTabak TaeonI# Leeuwarden 21 (Ut. eiKcliqt Uurs ..IHPf VOORRAN6150 M) WoarjJ zoo'n bord scant Is het einde van een voorrangsweg in zicht, verderop moet u zich dus weer aan het normale voorschrift houden: ac HTS GAAT VOORI

Nieuwe Leidsche Courant | 1936 | | pagina 1