ïliraiue £riïtsri)r (tfourant w B Dagelijks verschijnend Nieuwsblad voor Leiden en Omstreken ,,Het Wilhelmus" abonnementsprijs: Per kwartaal in Leiden en in plaatsen waar een agentschap gevestigd is 235 Franco per post 2.35 portokosten Per week0.18 Voor het Buitenland bij wekelijksche zending430 Bij dagelijksche zending530 Alles bij vooruitbetaling Losse nummers 5 d. met Zondagsblad 7'/» et Zondagsblad niet afzonderlijk verkrijghaaf Bureau: Breestraat 123 Telefoon 2710 (na 6 uur 3166) Postbox 20 Postgiro 58936 Stobertentieprijjtn: Van I tot 5 tegell1.17'/ Elke regel meer 0.22'/ Ingezonden Mededeelingen van 1—5 regels 2.30 EJke regel meer0.45 Voor het bevragen aan 't bureau V wordt berekend 0.10 No 5963 WOENSDAG 16 DECEMBER 1936 16e Jaargang IE zich heden voor één jaar op ons blad abonneert, ontvangt de tot 1 Jan. a s. verschijnende nummers, met inbegrip van het uitgebreide nummer voor de Christelijke Feestdagen, in deze maand gratis. Wie een lezer aanbrengt, zoowel als de aangebrachte zelf hebben recht op de JULIANA VERLOVINGSLEPEL In elk Chr. gezin een Christelijk dagblad zij de leuze. AFD. PROPAGANDA. GIJ EN DE ARMEN In weldoen zal uw vreugde zijn „Want de armen hebt gij altijd met u". Neen, laten we nu niet aan exegese doen en het verband, waarin de Heiland deze den sprak, blijve voor ditmaal buiten be schouwing. Laat ons deze uitspraak neme zooals zij er ligt, als de constateering v; een feit, dat niet te weerspreken valt Want waarlijk, in deze dagen hebben we de om ons in klimmend getal; de vraag is maar of wij met de armen zijn. O ja, wij mogen en kunnen en durven nog spreken van „werkend Nederland"; maar zelfs wie dit de Regeering nazegt, denkt er onmiddellijk aan dat naast de wer kenden de honderdduizenden werkloozsn staan, de werkmiss_enden, wier armen slap hangen naast het lichaam en wier handen niet vereelten, omdat ze niet tot eenige art>eid kunnen ingaan. Want dit is het tragische van de tijds- i omstandigheden, dat er naast de groep armen, ellendigen, onverzorgden, gebrekki- gen, invaliden en „onvohvaardigen" een nieuwe groep armen is ontstaan, die der va lide arbeiders met hand en hoofd, maar werkloos. Er was een tijd, dat men er op stond zeer nauwlettend onderscheid te maken tusschen valide en invalide werkloozen en het ge beurt gelukkig nog. Maar het is niet meer zoo, dat de werkloozensteun slechts noodig is om een korte periode van arbeidsloosheid "'te overbruggen; het is een permanente on- lidersteuning geworden om de ergste nood uit :de gezinnen te weren. En naast de uitkee- ring in geld, welke nog in vele gevallen op ^ndere wijze geschiedt dan via armbestuur u of Maatschappelijk Hulpbetoon, kwam sedert lang de verstrekking van steun in natura of levering van eerste levensbehoeften tegen gereduceerde prijs. En laat ons dit maar eens nadrukkelijk zeggen: het is geen schande voor den man, die vergeefs naar werk zoekt, wanneer anderen in de nood van hem en zijn gezin voorzien; het is wèl een schande voor het andere deel van hetzelfde volk, Als er armoede in die gezinnen geleden wordt of Wanneer men zijn deel in de ten al morrend bijdraagt. Het gevaar is groot en ook daarom kun- in we deze dingen niet los van elkaar be- landelen, dat de „nieuwe armen", want dat ijn de steuntrekkers en uit hun brood ge- Istooten middenstanders, de verzorging van illendigen, gebrekkigen en alle andere hulp- lehoevenden, in gevaar brengen. Eerlijk gezegd, loopt het tot heden nog iter, dan velen gevreesd hebben; al zal de "nood der zending wel een rechtstreeksch gevolg zijn van de daling van het maat schappelijk inkomen en van de noodzakelijk heid van toenemende hulpverleening aan ftrme verwanten en mede-huisgenooten des Jgeloofs. Het spreekt overigens wel vanzelf, dat de Dpenbare en Christelijke liefdadigheid lijden moet onder de druk der malaise en dat ..allerlei arbeid op dit terrein met steeds I' grooter moeilijkheden gepaard gaat omdat het schier onmogelijk wordt de uitgave door "de ontvangsten te bestrijden. Dat ook zij, die een groot stuk van hun 11 leven of nagenoeg al hun „vrije tijd" aan J'de zorg voor armen en ongelukkigen besto- j den, zich van de tegenstelling hierboven Omschreven bewust zijn, blijkt wel uit de lanhef van verschillende beden om hulp. -'Vaak'begint men met de erkenning: „wij c weten wel, dat er al zoo veel gevraagd 1 wordt"; soms ook met de verzuchting: „zou het waar zijn, dat deze bede zonder resul- laat blijft, gelijk zoo velen ons verzekeren"; en dan wordt het beroep om de Christe lijke Charitas te beoefenen in nog dringen- der vorm gekleed dan gewoonlijk geschiedt Maar uit het geheel >ineekt de vrees, dat de lijst der contribuanten korter zal zijn dan 3 eertijds. En toch, de armen hebt gij altijd met u; en zoo gij kunt, gij behoort hen wel te doen. Dat zegt de Schrift en daarvoor hebt gij u te buigen. Gij, rijk gezegende met werk en brood, gij zijt de naaste van de armen, die om hulp schreien; heel hard op, en dan is het niet zóó erg; of heel in stilte, en dan moest het u eigenlijk door merg en bpen gaan. Ook ten deze, we willen het niet vergeten, past nuchterheid en oordeel des onderscheids. Het is beter, dat gij het gezin van uw armen broeder of zuster naar den bloede krachtda dig helpt en steunt, dan dat uw naam prijkt op .Ip liisl der mr> inzameling, zelfs al is het een crisiscollecte. Ook de regel, doet wel aan alle menschen, doch meest aan de huisgenooten des geloofs; mag geen oogenblik over het hoofd worden gezien. Maar zelfs dan geldt de regel: het eene doen en het andere niet nalaten D:t mag reeds daarom niet, omdat wij nooit de band, welke ons met heel ons volk verbindt, mogen losmaken. God stelde ons niet als eenlingen in deze wereld, zelfs niet als fa milies, zelfs niet als leden van een of andere kerkelijke of maatschappelijke corporatie, maar als deelen der volks-, ja der menschen- gemeenschap en deze ordening Gods mogen we nimmer over het hoofd zien. Hierdoor wordt onze roeping bepaald. Vooral in deze tijd vraagt men van alle kant om plaatsing van „bedelbrieven" (het zijn vaak niet de slechtste) en oproepingen om steun of hulp voor allerlei doeleinden Indien het voor ons vast staat, dat het po gen lofwaardig is en de... „bedelaars" achtenswaardige lieden zijn, mogen wij o.i. deze stukken niet weigeren. Zelfs niet al zouden sommige lezers niet zonder reden klagen, dat er geen dag voorbij gaat of zij moeten met de geopende beurs en het open geslagen giroboekje klaar staan. Het is ons ondoenlijk om naast elke aan vrage een aanbeveling te plaatsen: de op name zelf is reeds een aanbeveling. En laat voor velen, voor zeer velen, het weldoen een vreugde zijn; want wanneer er onder u een arme zal zijn, zoo zult gij uw hart niet verstijven, noch uw hand toesluiten voor uw broeder, die arm is; maar gij zult hem uw hand mildelijk opendoen en zult hem rijkelijk leenen, ge noeg voor zijn gebrek, dat hem ont breekt" „Gij zult ook in uw inoogsten de hoek van het veld niet ganschelijk afmaaien en de op zamel ing van uw oogst niet opzamelen, voor den arme en voor den vreemdeling zult gij ze laten: „Ik ben de Heere, uw God!" Wetsontwerp reisbelasting ingetrokken De Minister van Financiën heeft aan de Tweede Kamer medegedeeld, dat hij intrekt het 29 Februari 1936 aan de Tweede Kamer aangeboden ontwerp van wet tot heffing van een reisbelasting. Lid Prov. Staten Zuid-Holland In verband met de ontslagneming van den heer B. G. Peereboom (H.G.) is door den voorzitter van het Centraal Stembureau tot lid van de Prov. Staten van Zuidholland benoemd verklaard de heer A. C. Mos te Scheveningen. DE DISTBIBUTIE VAN BLIKGROËNTEN Bezwaren van de winkeliers In verband met de mededeelingen van den Minister, om over te gaan tot de distributie van groenten in blik, is door de commissie uit de Ned. Vereen, voor handejaren in aard appelen, groenten en fruit een schrijven tol den Minister gericht, waarin gevraagd wordt of hot in da bedoeling ligt, daarbij ook dan handel in te schakelen en op welke wijao en /oorwaarden. Gevraagd wordt qm deze aangelegenheid nader te kunnen besproken, zoodat de groen- tenhandelaren door deze nieuwe regeling niet gedupeerd zullen wordien. GEEN WERELDTENTOON STELLING TE AMSTERDAM VAN DE PLANNEN AFGEZIEN Regeering weigerde steun Naar wij vernemen heeft de Commissie welke de mogelijkheid van het houden van een tentoonstelling te Amsterdam in een der eerstvolarende jaren heeft onderzocht, zich ervan venrewist. of de Regeering, na de be kende motie in de Tweede Kamer, bereid is tot het verleenen van een subsidie om de reeds ontworpen plannen, aan welke het 'emeentebestuur van Amsterdam krachtigen steun toezegde, tot verwezenlijking te bren gen. Naar aan de Commissie bleek, kan echter de Ministerraad geen vrijheid vinden aan het verlangen van de meerderheid der Tweene Kamer tegemoet te komen. Wel hepft de Minister van Handel, Nijver heid en Scheepvaart, die zich persoonlijk moeite heeft gegeven om wegen te vinden 'eneinde de plannen tot uitvoering te bren- en, op de mogelijkheid gewezen om langs articulieren weg middelen bijeen te bren- Ten. maar de Commissie acht het uitgesloten, ~vn van uitsluitend particuliere zijde de daarvoor vereisohte gelóen te verkrijgen. Intusschen is aan de Commissie dui delijk geworden, dat, wat een inter nationale tentoonstelling aangaat, in verband met de bepalingen van het Internationale Tentoonstellingsverdrag Parijs 1928, thans de tijd voorbij is om nog met kans op succes aan te drin gen op toelating van Nederland tot het houden van een internationale ten toonstelling binnen de eerste acht jaaz. Mitsdien heeft de Commissie, tot haar leedwezen, moeten beslniten de olan- nen op te geven. V.A.R.A. en Nationale Feestdagen Groeiend Nationaal Besef Dezer dagen heeft de Vereenigingsraad van de V.A.R.A. vergaderd en na uitvoerige discussies een belangrijk besluit genomen, n.l. om in het vervolg de V.AR.A, haar taak als algemeene omroep ten volle te doG verrichten door ook op nationale feestdagen een programma te verzorgen hetzij af zonderlijk, hetzij in samenwerking met de andere omroepvereenigingen indien de V.A.R.A. daartoe door de zendtijdregeling is aangewezen. Een voorproefje hebben we reeds gezien op 12 September j.l., bij gele genheid van de verloving van H.K.H. Prin ses Juliana. Op bedoelde dagen zal het door de V.A.R.A. verzorgde programma met het uitzenden van het volkslied worden ge opend en gesloten. Een politiehond als huldeblijk Od voorstel van het hoofdbestuur van de Kon. Ned. Politiehondvereeniging, werd in de algemeene vergadering te Utrecht gehouden, onder daverend applaus besloten, aan het vorstelijk bruidspaar, als eerbiedi ge hulde der vereeniging. aan te bieden -en volledig afgerichten politiehond. Daarvoor werd gekozen de bouvier ..Dona" van den heer J. Semler te Eind hoven, welke op de jaarlijksche keuring dit jaar, het hoogst aantal punten behaal de. Het hoofdbestuur heeft namens H.K.II. Prinses Juliana bericht ontvangen, dat het geschenk gaarne zal worden aanvaard. Officieele Berichten ONDERSCHEIDINGEN De zilveren eere-medaille, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau ls toegekend aan A. Jonker te Noordsouwe. LEGER EN VLOOT md zijn b(J het reg. genietroepen tot res. voor spec, diensten, de heer H. de Lan- eüer en bjj het vrjjw. nst tot res.-2o-lu!ts spec, diensten W. A. van Btjlert en E P N ij land. GERECHTSWEZEN Benoe arrondi: ontslag verleend als kaï s tot officier van Justitie ntsrechtbank te Zwolle: mr J. Lunslngh Wlchers ls ints-rechtbank te Den I. A. Schmalhausen ls eerv< als kantonrechter-plaatsver ■echter te Delft 3 eervol ■v. In di DIRECTE BELASTINGEN Benoemd ls tot 2de secrets i tot 2de secretaris van den Baad oor de dir. bel. te Leeuwarden, mr Leeuwarden. NOTARIAAT Benoemd ls tot notaris binnen het arron- ssement Leeuwarden K Okklnga te Harllngen. Aan G. W. A. GrUndeman ls eervol ontslag irleend als notaris te Oude-Weterlng. GEVANGENISWEZEN irecteur van de gevangenis- J. A. Glaudemans te Breda. WERKLOOSHEIDSVERZEKERING n den heer mr A M. Joekes ls eervol ont- verleend als lid van de commissie van is voor de werkloosheidsverzekering. VEEHOUDERIJ-CENTRALE Uitgevers Maatschappij Broekhoff N V- v. H. Kemink en Zoon UTRECHT Postgiro 277095 Domplein 2 VERSCHENEN: K. E. OUDENDIJK: Met fraai portret /an Prins Willem I Prijs slechts f 0.50 De indrukwekkende geschiedenis van dit lied, geboren tijdens on zen worstelstrijd met Spanje. Warm aanbevolen door het ALGEMEEN NEDERLANDSCH VERBOND. Bi| getallen redactie. OOK VERKRIJGBAAR b. d. BOEKHANDEL (Adv.) DE RAMP OP CROYDON ONDERZOEK VAN DEN CORONER Verklaringen van getuigen Gistermorgen om 10 uur is te landon Hill (Surrey) een onderzoek van den coroner geopend naar de ramp van de „Lijs ter". waarbij in totaal 15 personen om hei leven zijn gekomen. De coroner verklaarde dat hij zich voorstelde thans uitslui'end lor rneele getuigenverklaringen te vragen, waar na het onderzoek verdaagd zou worden in afwachting van het resultaat van het dooi deskundigen ondernomen onderzoek. Dr. Lancaster, die ooggetuige-verklaringen aflegde, besloot zijn uiteenzettingen uct te zeggen, dat een aantal van zijn medebewi. ners op den heuvelrug aandrang op hem hebben uitgeoefend te verklaren, iat zoolang het vliegveld in zijn huidige ligging blijft, er maatregelen genomen moeten worden lol dwingende beperking, afgescheiden van de wenschen van passagiers en piloten, waar door voorkomen zou kunnen worden, dat vliegtuigen starten onder omstandigheden, die gekenmerkt worden door een onmisken baar slecht zicht De door Dr. Lancaster genoemde heuvel rug is de plaats, waar de ramp van de „Lijster" zich heeft voorgedaan. De noliitiedokter Gardner verklaarde ver volgens, dat alle passagiers ernstige orand wonden hadden bekomen aan armen en beenen, maar dat de lichamen, gedeeltelijk heschermd door de kleeren. minder verbrand waren. De merkwaardige rose verkleuring der lijken doet denken aan koolmonoxyde- gas, waarmede het bloed der slachtoffers, naar getuige heeft geconstateerd, tot 70 pc: verzadied was. De bewusteloosheid tenge volge van dit gas trad waarschijnlijk binnen enkele seconden op en in dit verband is het opmerkelijk dat na 't ongeluk van niemand der inzittenden eemig geluid vernomen is De coroner verklaarde, alvorens het onder zoek te verdagen, tot 12 Januari a.s., er zeker van te zijn, dat allen zich bij hem zouden aansluiten, wanneer hij uiting gaf aan zijn diepste en meest oprechte sympathie mtct do personen en landen, die op zoo plotselings en droeve wijze een verlies hadden geleden. Er ligt echter eenige troost in de wetenschap, dat deze kostbare levens verloren rijn ge- g.aan zonder dat de slachtoffers geleden hebben. De aanwezige vertegenwoordiger van de K.L.M., de heer I Aler, sloot zich aan bij de -woorden van den coroner. Bij de sluiting der zitting speelde zich nog een ontroerende scène af, toen aan de ver wanten en vertegenwoordigers der slacht offers de persoonlijke eigendommen der om gekomenen. welke uit het wrak gered waren, overhandigd werden. DE DIJKVAL BIJ KAPELLE Een bekisting aangebracht Gevaar nog niet geweken In de loop van de dag heeft men gisteren aan de landzijde van de dijk van de calami- teuze Willem-Anna-polder langs de Wester- sohelde van welke dijk op drie plaatsen groote stukken zijn afgekalfd door den stroom van het Scheldewater over een lengte van driehonderd meter een bekisting ;an een meter breed aangebracht. Aan de •ivierzijde brokkelen af en toe nog kleine itukken af. Op het meest bedreigde punt is 'e dijk tot op 1 meter uit de kruin wegge vallen. Dat het gevaar geweken zou zijn kan men nog niet zeggen. De situatie ter plaatse is dermate precair, dat nooit te berekenen is wanneer zich lijkval zal voordoen. Dit kan zelfs bij stij weer plaats hebben. Maandag toen er stormweer was, zag het er bedenke lijk uit, doch gisteren is het geheel stil ge worden. waardoor men de geleeenheid had meest noodzakelijke voorzieningen te treffen. Vandaag is er riWiout in. de gaten neereelaten, nadat men eerst de diepte van de gaten had gepeild. Men weet op het oogenblik nog niet of de zinkstukken, welke in den afgeloopen zomer riin aangebracht al of niet met den stroom zijn .meegesleurd. De dijkval geschiedde niet op een plaats, waar men hem wel venvacht zou hebben. Voor het geval zich dijkval zou voordoen, verwachtte men deze een paar honderd me neer naar het westen. Doofstomme man doodgereden Op het Keern te Hoorn heeft een ernstig verkeersongeluk plaats gevonden ter hoogte van het Tehuis voor Ouden van Dagen „Avondlicht". Eei. doofstomme man, de heer Jonker, die in het tehuis is opgenomen, kwam den Geldeloozën weg af het Keern op en bemerkte de uit de richting Wognum nade rende auto van den heer Lieshout te Hoorn niet. De man werd door de auto aangereden. Hij werd het tehuis binnengedragen, waar hij later is overleden. Geen verdere prijsstijging Het economisch bureau van den Centralen Bond van Ned. Verbruikscoöperaties deelt mede, dat in de afgeloopen week het prijs niveau niet verder is gestegen. De gemid delde prijsverhooging voor vijf-en-twintig levensmiddelen bedraagt sinds de deprecia tie 1.97 pet. ,v.w. 1.98 pet.) Hierin is dan nog de normale seizoenverhooging begre pen. Inbraak in registratie-kantoor te Utrecht DE DADER VOOR HET HOF Twee Jaar met aftrek van voorarrest geëischt Het Gerechtshof te Amsterdam zet'e de behandeling voort van de strafzaak tegen een jeugdig stuurman, uit Utrecht, die zien schuldig gemaakt zou hebben aan diefstal en verduistering. De Rechtbank te Utrecht had den jongeman, die reeds meerdere von nissen heeft ondergaan, veroordeeld tot een gevangenisstraf van twee jaar met aftrek van voorarrest- In de eerste plaats is hem een belangrijken diefstal ten laste ge'egd. Hij wordt ervan verdacht in het registratiekantoor te Utrecht zijn slag te hebben geslagen. In den nacht van 21 op 22 Maart j.l wer 1 in het gebouw ingebroken. Een groot aantal zegels plakzegels, ccuponbelasiingzegels. beursbelastingzegels, e. a. bleek verdwe nen. In totaal bedroeg de schade f 17.000. De stuurman, die spoedig werd aangehou den. ontkende hardnekkig. Hij gaf verschil lende lezingen van de wijze waarop hij aan de zegels was gekomen. Eerst vertelde hij, dat hij ze gekocht had van een onbekenden man in den trein, later had hij ze gevonden en tenslotte beweerde hij ze in het kantoor te. hebben gekocht Op 6 October diende de zaak voor het Hof. De procureur-generaal. Dr. Reelingh, ver zocht het Hof de zaak terug te vijzen naar den Rechter Commissaris, daar er inlichtin gen waren binnengekomen, die dit noodza kelijk maakten. Na raadkamer willigde het Hof dit verzoek in. Gedurende het heropende vooronderzoek legde de man een bekentenis af. Hij geeft nu tenminste toe, dat hij de zegels heeft ga stolen. Requisitoir De Procureur-Generaal. Mr. Dr. D Re e lingh, zeide in zijn requisitoir, dat ver>L thans het voornaamste feit bekent Zooais hij beweert is hij op een Zaterdagmiddag het registratiekantoor „binnengeloopen" om gratis' te telefoneëron. Het personeel ging weg en hij werd ingesloten. Toen zou 't plan om de diefstal te plegen-bij hem zijn opge komen. Hij brak een brandkast en eenige kasten open. Met een bedrag van f 17.000 aan zegels maakte hij zich uit de voeten. Bij de strafmaat heeft de Rechtbank er rekening mede gehouden, aldus spr., da*, verd. min of meer als een psychopaat dient te worden beschouwd. Spr. requireerde be vestiging van het vonnis en veroordeeling van verdachte tot twee jaar gevange nisstraf met aftrek van den tijd in voor arrest doorgebracht. De verdediger Mr. A. Sternheim be pleitte clementie. Arrest 29 December. f 1400 gestolen bij inbraak Gisternacht is ingebroken bij den land bouwer G. Goor te Meulunteren onder Ede. Uit een kabinet is 1400 gestolen. De politie stelt een onderzode in. Telefoondraden doorgesneden Telefoon- en treinverkeer vertraagd Het telefoonverkeer tusschen de spoorweg stations te Deventer en Diepenveen is Maandagavond gestagneerd geweest daar bleek dat de draden van het bovengrondsche telefoonnet nabij Diepenveen waren doorge sneden. Daar hierdoor de sein-installatie eveneens gestoord was. was men genoodzaakt alle treinen, die komende van Deventer het station Diepenveen moesten passeeren, aldaar te laten stoppen. Het treinverkeer heeft daar door eenige stagnatie ondervonden. De marechaussee heeft een onderzoek in gesteld en daarbij een jute-zak en een tang gevonden, zoodat het wel vaststaat dat er kwaadwilligheid in het spel ls. De vernieling is in den loop van den avond hersteld. Tusschen kamraderen van molen De molenaar van der H. te Oss had het ongeluk bij het verrichten van werkzaam heden op zijn molen uit te glijden. Hij kwam met een voet tusschen de kamraderen van deri molen terecht met het gevolg dat zijn onderbeen werd verbrijzeld. Het slachtoffer Ls naar het Groot Ziekengasthuis te Den Bosch gebracht. JONGEMAN VERDRONKEN Onder D 0 k k u m is een ijzeren melkboot in het zog van een zware sleepboot geraakt en gezonken. Een der beide opvarenden, de 17-jarige H. Holtewes, is verdronken. Het lijk is na twee uur dreggen opgehaald. VOORNAAMSTE NIEUWS Oit Nummer bestaat uit DRIE bladen Namens de vroegere Belgische vluchte lingen is aan Prinses Juliana een geschenk aangeboden. Van de plannen inzake de Wereldten toonstelling te Amsterdam is thans door het betreffende Comité definitief afgezien. De Tweede Kamer heeft de algemeene beschouwingen over de Begrooting van Defensie voortgezet. Minister Colijn heeft daarbij het woord gevoerd. Te Amsterdam zijn bij een ernstige vechtpartij twee mannen gewond. Een vai* hen is overleden. Mededeeling van de V.A.R.A. Inzake de uitzending op nationale dagen. De weekstaat van de Nederlandsche Bank laat een toename van de goudvoor raad zien. In het Engelsche Lagerhuis zijn vragen gesteld in verband met het optreden van Hollandsche zeelieden. De toestand in Noord-China is momen teel bizonder onzeker; omtrent de positie van Tsjang Kai Sjek loopen de meenin gen sterk uiteen. In Spanje is sprake van het uitwisselen van gijzelaars ter gelegenheid van het Kerstfeest. Oneenigheid tusschen de Catalaansche regeeringspartijen heeft tot een nog niet opgeloste crisis geleid. ,^cé, u.p-^ 600000 CURSISTEN OPGERICHT 1900 OUD ZINK - OUD LOOD en alle andere oude metalen en metaal- afvallen koopt tegen de allerhoogste prijzen: N.V. Metaalmaatschappi] van S. A. VLES ZONEN Schiedamschesingel 98 Rotterdam Telefoon 20400 (4 lijnen) A. R. en C. H. Gemeenschappelijke actie te Hilversum Te Hilversum worden sinds eenigen tijd pogingen in het werk gesteld door hal Centraal Bestuur van A.-R. Kiesvereenigto' gen om te geraken tot samenwerking met de Chr. Hist. Kiesvereeniging aldaar. Men is hiermee thans zoover gevorderd, dat besloten is binnenkort een gemeen* schappelijke openbare vergadering te beleg gen. Het ligt in de bedoeling als sprekers te doen optreden mr. H. Bijleveld en jhr. prof- tnr. B. C. de Savornin Lobman. Deze vergadering zal waarschijnlijk eind Januari worden gehouden. De plannen beoogen geen directe samen smelting, evenmin het uitkomen met een gemeenschappelijke lijst tijdens de a.s. ver kiezingen. Slechts is de bedoeling de een heid van beginselen te demonstreeren te genover andere partijen. Het is niet onmo gelijk, dat andere plaatsen dit voorbeeld volgen. Zou dit het geval zijn dan kan deze actie van landelijke beteekenis worden. Griep te Amersfoort Vele militairen ziek Het aantal te Amersfoort in garni zoen liggende militairen, die aan griep lijden, neemt dagelijks toe. Ongeveer een derde deel van hen die onder.de wapenen zijn, is ongesteld. Ernstige gevallen hebben zich tot dusver evenwel niet voorgedaan. Niet alleen de gymnastiek- en scherm- zalen in de kazernes, doch ook diverse zg. schoollokalen zijn als noodziekenzaal inge richt Ook worden vele dienstplichtigen in het hospitaal en thuis verpleegd. 'n Nieuw bord. Deze roode driehoek, met de punt naar beneden be- eekent, dat men een voor* rangsweg nadert, waarop ook het verkeer, dat van links nadert, voorrang heeft. 4, I BRENGT IW KERSTVACANTIE DOOR IN J AMSTERDAM HOTEUvCENTRAA! LEIDSCH?f^)SCHJE het mooiste punt in het centrum

Nieuwe Leidsche Courant | 1936 | | pagina 1