Literaire Overdenkingen Bloemenpracht in wintertijd ZATERDAG 12 DECEMBER 1936 WIE zich heden voor één jaar op ons blad abonneert, ontvangt de tot 1 Jan. a s. verschijnende nummers, met inbegrip van de Zondagsbladen en het uitge breide nummer voor de Christelijke Feestdagen, in deze maand gratis. Wie een lezer aanbrengt, zoowel als de aangebrachte zelf hebben recht op de JULIANA-VERLOVINGSLEPEL In elk Chr. gezin een Christelijk dagblad zij de leuze. AFD. PROPAGANDA. VERBOUWING EN INRICHTING DER PRINSELIJKE WONING Wat er met het paleis Soestdijk gaat gebeuren Voornaamste vertrekken aan de achterzijde der woning Het paleis Soestdijk, dat het prinselijk paar voor zomer- en winterverblijf tal dienen, dateert, wat den middenbouw betreft, uit de tweede helft van de 17e eeuw, toen stadhouder Willm II het als jachtslot liet bouwen. In 1815 werd het uit dankbaarheid aan den kroonprins, den held van Quatre Bras en Waterloo, den lateren Koning Willem II, ten geschenke aan geboden, waarbij besloten werd tot den bouw van de beide vleugels, die het paleis het vorstelijk aanzien geven, dat het heden ten dage heeft. Uit de geschie denis van het gebouw blijkt, dat, toen de Kroonprins met zijn gemalin Anna Paulowna van Rusland, er in 1818 hun Intrek namen, de verbouwing nog niet was voltooid. De inrichting kon voldoen- de in hun aanwezigheid geheel in over leg met de bewoners worden bepaald. De geschiedenis herhaalt zich..«t Het is interessant deze bijzonderheid in herinnering te brengen, thans na ruim een eeuw tijdsverloop zal hetzelfde geschieden. In het oudste gedeelte van het paleis zijn de groote officieele vertrekken gelegen, die geheel intact worden gelaten. Ook uit wendig zal Soestdijk zich blijven toonen, Zooals het in de laatste tientallen jaren tijdens de bewoning van de Koningin-Moe der is geweest Het prinselijk paar zal zijn intrek nemen in den vleugel aan de Baarn- sche zijde, het zg. Anna Paulowna kwar tier, dat daartoe inwendig belangrijk zal worden verbouwd, ten einde daarvan de moderne vroolijke en huiselijke woning te maken, die de Prinses en de Prins wen- schen. De voornaamste vertrekken zullen aan de achterzijde worden geprojecteerd en krijgen een prachtig uitzicht op het park met de groote vijver, dat ©eu van de schoon ste scheppingen van den tuinarchitect Zo- cher is. Men zal daar vinden de kamer van de Prinses, die van den Prins, de eetkamer en de ontvangkamer, van welke kamers de mee3te uitkomen op een breed terras. Het prinselijk kwartier zal een afzonder lijken ingang rechts van den hoofdingang krijgen. Dicht daarbij is de bibliotheek, te vens werkkamer van het prinselijk paar gelegen, waarvan de inrichting, zooals reeds gemeld, een geschenk van de Nederlandsche schooljeugd zal zijn. Nieuw te bouwen trappenhuis Een nieuw te bouwen trappenhuis zal naar de slaapkamers, kleedkamers en bad kamers leiden, die op de verdieping zijn ge- gelegen. In het sousterrain zal een uiterst modern ingerichte keuken plaatsing vin den, terwijl centrale verwarming en andere technische voorzieningen uiteraard niet zul len ontbreken. Deze belangrijke veranderingen, in de eerste plaats noodig omdat het pa leis, tot nu toe uitsluitend voor zomer verblijf bestemd, in den vervolge ook in den winter een comfortabele en zon nige woning moet zijn, zullen versohei- dene maanden vereischen, zoodat de Eaarnsohe vleugel nog niet in het voor jaar zal kunnen worden betrokken. Evenals Kroonprins Willem en Prinses Anna Paulowna in het begin der vorige eeu"' deden, zullen onze Prins rn Prin ses tijdelijk hun intrek in het middel ste gedeelte nemen, waardoor de meu bilering van het nieuwe kwartier hun voortdurende aandacht zal kunnen heb ben. Over de wijze van meubil-ïcrlng en verdere inrichting zal dan ook eerst in het voorjaar worden beslist. Door het zoozeer verheugende feit, dat de hooge bewoners hun volle aandacht aan de inrichting zullen wijden, kan worden bereikt, dat dp geschenken, die ter gelegen heid van het huwelijk worden aangeboden met de bedoeling dat deze in het paleis Soest dijk plaatsing zullen vinden en die zoo veel moecliik volgens den wen.seh van het prinselijk paar een onderdeel zullen worden van het nationaal huwelijksge schenk. zullen bijdragen tot liet ontstaan van een harmonisch geheel in den smaak van het vorstelijk paar. In het park zal gelegenheid worden ge maakt voor het beoefenen van sport door den aanleg van eenige tennisbanen» Prins Bernhard op Schiermonnikoog Deelgenomen aan een Jachtpartij Z. H. D. Prins Bernhard heeft Donderdag en Vrijdag op Schiermonnikoog deel genomen aan een jachtpartij. Gister bedroeg de buit 200 konijnen, 80 fazanten, 4 hazen en 6 snippen. Mooi weer begunstigde de sportieve prestaties. In het begin van den avond hebben de twee fanfarecorpsen van het eiland, om stuwd door de Schiermonnikoogsche bevol king, een serenade gebracht aan den Prins, die in hotel Van der Werff verblijf hield. Verschillende liederen werden spontaan meegezongen. Om half acht vertrok de Prins met de Rijksveerboot „Brakzand" naar Oostmahorn, vanwaar hij met zijn secretaris per auto naar 's-Graveland terugkeerde. Prins Bernhard was uiterst voldaan over zijn verblijf op het eiland, waaraan hij de aangenaamste herinneringen bqwaart. Stopzetting van de werkverschaffing Van 21 December tot 9 Januari 1937 De Minister van Sociale Zaken heeft besloten, dat ook thans in de weken, waarin de Kerstdagen en de Nieuw jaarsdag vallen, de werkverschaffingen tijdelijk zullen woerden stopgezet De duur van deze stoj^etting is bepaald op drie weken, en wel van 21 December 1936 tot en met 9 Januari 1937. Gedurende deze drie weken zullen de daarvoor in aanmerking komende arbeiders geholpen worden overeenkomstig de bepa lingen der steunregeling. De tot de werk verschaffing toegelaten z.g. „zelfstandigen", die echter niet in de steunregeling kunnen worden opgenomen, ontvangen over de week (weken), gedurende welke zij ander» zou den zijn tewerk gesteld. 80 pet. van 45 maal het voor hun gemeente vastgestelde uur loon. Deze regeling is ook van kracht, wan neer dezen winter de werkverschaffing door vorst, sneeuw, e.d. tijdelijk moet wor den onderbroken. RRuwe handen Ruwe huid. Schrale lippen ROL. verzacht en geneest Doos 30 en 60 ct. Bij Apothekers en Drogisten.' (Adv.) RADIO-SPORT- LUISTERWEDSTRIJD A Drie Ministers voor de microfoon Tweeduizend prijzen A.s. Maandagavond zullen tijdens den luisterwedstrijd voor 't Nationaal Fonds voor Bijzondere Nooden ook een woord van aanbeveling spreken de ministers Z.Exc. Dr. H. Colijn en Z.Exc. Prof. Dr. J. R. Slotemaker de Bruine, Z.Exc. Mr. P. J. Oud em Prof. Mr. P. J. M. Aalberse, alsmede de heer Bouwe Vlas, comman dant van het Leger des Heila De wedstrijd zal bestaan in de weergave van geluiden, welke karakteristiek zijn voor zes verschil lende takken van sport. De zes teekeningen in de advententie in dit num mer geven aan, welke takken van sport zijn gekozen. Deze worden in een bepaalde volg orde weergegeven. De opgave is deze volg orde te raden. Iedereen kan aan dezen wed strijd mededingen. De oplossingen moet.*n uiterlijk 30 December 1936 zijn ontvangen door het Nationaal Fonds voor Bijzondere Nooden, Prinsessegracht 28, Den Haag, op een briefkaart, waarop de naam van den in zender in blokletters wordt vermeld. Aan de adreszijde moet boven het gewone porto tenminste 25 cent extra aan postzegels wor den geplakt. Hoogere frankeering zij aan bevolen. Alle overfrankeering komt het Fonds ten goede. Voor dezen wedstrijd rijn 2000 fraaie prij- Amsterdamsche Droogdok Mij. Enkele belangrijks opdrachten Voor het doen uitvoeren van een groote reparatie, o.a aan de machine-installatie, is gistermidaag te half vijf bij de Amster damsche Droogdok Mij. aangekomen het Engelsohe vrachtschip „Chief Lans", welk sohip van New-Castle naar de hoofdstad is gesleept door de zeesleepbooten „Indus" en „Lauwerszee" van Smit's Internationale Sleepdienst te Rotterdam. Wij vernemen, dat de Amsterdamsche Droogdok Mij. een groot contract heeft af gesloten voor het verbouwen van twee En- gelsche schepen. In dit verband is op order van de A. D. M., de zeesleepboot „Humbert" van Smit's Internationale Sleepdienst naar Falmouth vertrokken, om daar het tank schip „Invergarry" te halen. Dit schip, dat aan het einde van de volgende" week te Amsterdam kan worden verwacht, zal bij de Amsterdamsche Droogdok Mij. tot vracht schip worden verbouwd. De „Humber" zal daarna opnieuw naar Falmouth vertrekken voor het naar Amsterdam versieepen van het tankschip „Invergorden" van dezelfde reederij, welk schip eveneens door de A. D. M. tot vraohtschip verbouwd zal worden. Bureau op te richten. De teohinisohe uitvoering is, naar de Tel. weet mede te deelen, voorloopig als volgt gedacht: De wekelijksche boterkeuringen der zuivel-boroden zullen als officieel wor den erkend, hertzelfde zal hot geval zijn met de keuringen der in de V.V.Z.M. georgani seerde particuliere bedrijven. Alleen boter, die met een bepaald aantal punten wordt gewaardeerd, zal voor uitvoer door A. WAPENAAR Van deze gelegenheidsbundel zijn 500 exemplaren gedrukt, voorzien van 's schrijvers handteekening. Nog eenige exemplaren worden op verzoek ter beschikking gesteld van belangstellenden. Zij kunnen ƒ1.90 gireeren op de postrekening van den secretaris van het Comité, den heer J. P. PRINS, Louise de Colignystraat 51, Schiedam, gironummer 125306, waarna toezending volgt. in aanmerking kunnen komen, waarbij het resultaat van de keuring waarschijnlijk doorslaggevend zal zijn voor de geheele weekproductie. Ter onderscheiding zal de boter, is goedgekeurd, worden v zien van een kwaliteitsmerk, dat dus wordt ge-dragen naast het Rijks- controlemerk. Boter die alléén voorzien van laatstgenoemd merk, zal dus niet voor export in aanmerking kunnen komen. Hoe en waar het kwaliteitsmerk zal dien aangebracht, is nog onbekend. De positie der bestaande organisaties wordt in hooge mate door deze maatregel versterkt. Immers, tot dusverre stond het iederen boterproducent volkomen vrij zich daarbij aan te sluiten. Dit zal in theorie ook voor de toekomst nog wel het geval zijn, maar hij zal dan niet kunnen deelnomen aam de keuringen. Met het gevolg, dat zijn boter niet voor export in aanmerking kan komen. Practisoh zal ieder dus voortaan lid moe ten zijn van een organisatie, hetzij van coöperatieve, hetzij van particuliere drijven. De datum van invoering is nog niet be kend. Het is echter de bedoeling daarmee niet lang meer te wachten. De hoogste pluimveeprijs OrnithopiliatentoonstelUng te Utrecht Op de jaarlijksche tentoonstelling, steeds de groote pluimveetentoonstelling van „Ornithophilia" voorafgaat, is die II oo- gendijk-Wilton-eeremedaille. de hoogste on derscheiding, die in ons land uitgereikt kan worden voor 1936 toegekend aan den heer C. Osterman té Baarn. Deze pluimveefokker heeft zich zeer verdienstelijk gemaakt als krielhoenderfokker. Verder werd de zilveren medaille van H. M. de Koningin voor de beste collectie kriel- hoendere van één ras en één kleur toege kend aan denzelfden heer Osterman. De zilveren medaille van Prinses Juliana voor de beste Wyandotte werd toegewezen lan den heer A. W. Verpoort te Arnhem. Bovengenoemde wisselbeker is thans in 15 jaar tijds slechts zes maal toegekend. Op de thans gehouden Ornithophiliaten- toonstelling zijn meer dan 1000 krielhoen- d-ers ingezonden. Dit dwergras is thans wel het glaspunt van de tentoonstelling. LAND- EN TUINBOUW Garantie voor exportboter Officiële erkenning der wekelijksche keuringen De plannen om de kwaliteit van de te exporteeren boter in het vervolg te garam- ï-ï l"., ">°verrB ^«-Kfaanda" 4 Januari as te 's-Gravenhage. In vorm aangenomen, dat de regeering voor- - - - ?- nemens is wei-dra een Uitvoer Controle- Chr. Boeren- en Tuïndersbond Hollandsch-Brnbantsche afdeeling de morgen vergadering worden de huishou delijke zaken behandeld. In de middagver gadering zal als spr. optreden de heer Chr. v. d. Heuvel, tweede voorzitter van den Bond met een rede over: „De depreciatie van de Gulden en de gevolgen daarvan voor de Land- en Tuinbouw". Ook zal aanwezig zijn de regeertngscommissaris voor de Tuin bouw, de heer F. N. V a 1 s t a r en een korte toespraak houden. Het slotwoord zal ge sproken worden door Prof. Mr. P. A. D i e- penhorst, voorzitter van den Bond. Ieder bloemenliefhebber naar Aalsmeer Daar is het Lente in Januari* Als heel Nederland feest viert, omdat onze Kroonprinses Haar gelukkigste le vensdagen doormaakt, als ieder in vroo lijke stemming verkeert, omdat men meeleeft met het geluk van de Konink lijke bruid, als alles spreekt van vreugde en blijdschap, terwijl de Natuur nog in winterslaap verkeert en buiten alles öoodsch en dor is, dan zal Aalsmeer de blijde burgers toonen, dat het mogelijk ls de natuur te ve<rschalken en de Lente in onze huizen te brengen reeds midden in de winter. Dat zal Aalsmeer in massa toonen van 0—11 Januari a.s Dat toont het de geheele winter door, want toen we Donderdag eens gingen kijken vaar het bloemenfeest zal gehouden warden, was het ongeveer een hectare groote veilingsgebouw van de Cen trale Aalsmeersohe Veiling voor het grootste elte een bloemenzee, bijeengebracht uit ëe duizenden bloemenkassen, en van hier weer verspreid over heel Nederland, over -heel Europa Een kist bloemen voor Basel, staat daar, een voor Londen wordt er boven op geladen. Dat is wat we zoo en passant, zoo heel eventjes opmerken. Er zouden nog vrij wat buitenlandsche plaatsnamen ge noemd kunnen worden. En vroeger och javroeger! toen vlogen de bloemen letterlijk door de lucht naar alle voorname plaatsen van Europa. Nu gaan er ook nog wel, maarde con- tingenteering. Het binnenland neemt nu wel meer geen land ter wereld waar meer bloemen in de kamers staan dan in ons land doch tegen welke prijzen! En de Aalsmeersche bloementrekkar lijdt armoede, gaat te gronde, want hij moet met verlies werken en zoo zijn de reserves van de goede jaren van voorheen snel opgeteerd en moet men nu vaak uit nood het bedrijf van geslachten terug vaarwel zeggen. Grisisitragiek. En de Regeering helpt niet, al is het ook nog zoo dringend gevraagd. Cro- dietverleening is geen hulp van beteekenis. Toch zit Aalsmeer niet bij de pakken neer. Men moet hun moed, hun durf, hun door zettingsvermogen bewonderen. Ze wallen nu weer een blijk geven van hun kunnen. Gereede aanleiding daarvoor was het feit. dat de Centrale Aalsmeersche Veiling nu een kwart-eeuw bestaat. En waar het tentoonstellen van hun producten de Aalsmeerders in het bloed zit ze expo seerden in de loop der jaren te Gent. Ber lijn, Londen, Leningrad,' Stockholm, Kopen hagen, Parijs, Turijn, Madrid, Barcelona, Zagreb. Antwerpen, Brussel, Toronto en Montreal waar ze zoo gewoon zijn anderen te laten zien wat Aalsmeer levert, daar zullen ze nu in eigen plaats een bloemen feest arrangearen, dat onvergelijkelijk mooi zal zijn. „Lente in Januari" noemden ze de ko mende tentoonstelling. Het groote en groot- sche gebouwen-complex van de C. A. V., dat meer dan een hectare beslaat, leent zich uitnemend voor een bloemententoon stelling. De energie der Aalsmeerders en dé routine reeds verkregen zijn ons waarborgen, dat hier iets buitengewoons te zien zal zijn. Naast de hoofdproducten: seringen en rozen, zal de bezoeker zich kunnen ver gasten aan inzendingen van tal van andere bloemensoorten. Ook orchideeën en bolbloemen zullen worden geëxpo seerd. Voorts zullen er naast de be staand© variëteiten de nieuwigheden zijn te bewonderen van de cyclamen, primula's, begonia's, azalea's en vele andere soorten bloeiende en niet-bloei- ende planten. Door een inzending gepre pareerde hyacinthen zal de vooruitgang ook op dit gebied worden gedemonstreerd. Interessant zal zeker zijn de regcerings- inzenóing, samengesteld door den planten- ziektenkun-digen dienst, terwijl ook de K.L.M. een fraaie stand zal. hebben. In het tentoonstellingsgebouw is een film theater gebouwd, waarin films worden ver toond van het bloemisterij- en veilingbedrijf met prachtige kijkjes op Aalsmeer en geving. Er komt een volledig postkantoor, waar poststukken met een eigen stempel van de tentoonstelling worden gestempeld. Het tentoonstellingsgebouw zal des avonds baden in een zee van licht, welk effect met een speciale floodlightverlichting zal worden bereikt. De tentoonstellingshallen worden met een speciale gemengde verlichting van daglicht en gewone gloeilampen verlicht, waaraoor het dagcffect vrijwel wordt geëve naard. Reeds heeft het H. M. de Koningin be haagd het beschermvrouwschap der ten toonstelling te aanvaarden. 't Zal feest zijn in Nederland als Aalsmeer „Lente in Januari" gevierd wordt Feest voor onze prinses, 'n Mooie gelegen heid om een dag vrij te makén om in Aals meer een sprookje in geur en kleur te beleven. ROFFELRIJMEN ZE ZIJN ER WEER Be tijd van Kerstmis en Nieuw jaar3 Een tijd van blijde dagen, Lijkt mij geknipt om voor het kind Belangstelling te vragen. Vooral voor het misdeelde kind Gaan onze harten open Dus is 't parool gemotiveerd: Nu kinderzegels koopen De kinderzegels zijn er weer Dat wil voor iéder zeggen: 't Is tijd voor het misdeelde kind Het uwe bij te leggen. Koopt kinderzegels, en ge doet Een iveldaad aan de kleinen Die ziek, die ongelukkig zijn En vaak in zorg verkwijnen. De kleine toeslag die ge geeft Brengt rijke, groote zegen: Het Comité heeft 't vorig jaar Een ton bijeen gekregen. Welnu dan, plakt ze waar ge kunt; En waar zou het niét kunnen! Toont dat ge het misdeelde kind Heel graag zijn deel wilt gunnen. (Nadruk verboden) LEO LENi Drukt snel, fraai, en 30% goed- kooper dan waar ook. Het Vrije Drukkersbedrijf. Vrijblijvend mo dellen en prijs, (Adv.) GEMENGD NIEUWS Het auto-ongeluk te Schoorldam Begrafenis van de slachtoffers Gistermiddag heeft de teraardebestelling plaats gehad van mevr. M. de Boer-Jongkees en van haar zoon. den heer P. C de Boer, resp. presidente-commissaris én directeur de N.V. Drukkerij en Uitgeverij vh. C. de Boer Jr.. die zoo tragisch om het leven zijn gekomen bij het auto-ongeluk j.l. Maan dagavond te Schoorldam. De belangstelling was zeer groot Te onge- ïer half twee bereikte de lijkstoet, die uit meer dan 20 auto's bestond, waarvan 2 al leen bestemd voor de schat van kransen en bloemstukken, de begraafplaats te Huis duinen. Aan de groeve hebben het woord gevoerd de heeren J. Bijlsma, namens personeel en oud-personeel van de Drukkerij Den Boer, J. v. d. Berg namens de Ned. Padvindersver- eeniging, Morks namens de oud-leerlingen de Grafische School, Feringa namens het Centraal Genootschap van Kinderlierstel- bngs- en Vac.Aitiekolonies, Mr. v. d. Callen namens de Nederlandsche dagbladwereld. Witlau namens het Dorus Rijkerfonds, P. .T. Jager namens het Marine Rampenfonds, Korthuis namens de Federatie van Werkge versorganisaties in het Boekdrukkersbedrijf en Dr. AV. Emmens namens de redactie van De Rijkseenheid. Tenslotte sprak de burgemeester van Den Helder, mede namens vele vereenigingen en instellingen. Alle sprekers gewaagden met groote waardeering van datgene, dat zoowel door mevr. De Boer-Jongkees als door haar zoon op verschillend gebied is gepresteerd. De heer J. Zwart, schoonzoon van mevr. De Boer, heeft voor het gesprokene en de belangstelling bedankt. Zes auto's geslipt Alle ernstig beschadigd Aan weemszijden van de Merwedebrug heeft te B u s s u m tengevolge van den gladden weg een drievoudige autoslippartij plaats gehad. De eerste slippartij gebeurde toen de burgemeester van Velsen Mr. M. Kwint, komende van Amsterdam, op den afrit naar Muiden tegen de vrachtauto den heer II. I-Iottentot uit Muiden terecht m. Toen de beide bestuurders w; uitgestapt, naderde een auto, bestuurd door den heeir F. Frauwke uit Amsterdam, die het stuur van zijn wagen niet meester kon blijven en tegen de beide stilstaande gens botste. De drie auto's werden zoo stig beschadigd, dat zij moesten worden eggesleept. De bestuurders bekwamen geen letsel. Op den afrit naar Diemen slipte daarna -n auto, beladen met groenten van J. Ot- tenhof uit Weesp. De bestuurder, die uit de richting Bussum kwam, botste tegen den vagen van den heer Burghof uit Amster dam, die tengevolge van slippen aan den rechterkant was komen te staan. Op het zelfde oogenblik liep een derde auto, welke achter den heer Burghof had gereden, op wagens in. Ook bij deze botsing was de schade van dien aard, dat de drie auto's moesten worden weggesleept- De heer Otten- hof heeft ernstige verwondingen aan beide handen gekregen. Hij moest zich onder dokters behandeling stellen. Makelaar voor de rechtbank Een Amsterdamsche makelaar in huizen had zich voor de vierde kamer der arron dissementsrechtbank te Amsterdam te erantwoorden wegens verduisteringen en valschheid in geschrifte 2 maal gepleegd. De makelaar heeft vele personen voor belangrijke bedragen benadeeld. Hij stopte het eene gat met het andere, doch ten slotte -zag hij .geen uitweg meer. Hjj besloot tej PROFITEERT! PRACHTIGE KANARIE! prima dag- en avondzangers 2l en 3.Extra voorzangers 34! Popjes 0.50. Mannen Japansckl Nachtegalen op zang 3.50. CORSTENS VERSCHURE' Oudste adres Helmoru BLOEMEND AAL 245,9 M. Uitzending Geref. Kerkdiensten uit de Geref. Kerk Voorganger ds Brussaard. 10 u. v.m. Herdenkingsdienst 12^-Jirl bestaan radio-kerkdiensten. Tekst RoJ 1018. 5 u. n.m. Zondag 2: Kennis van eller.dl De overige programma's van Zondar vine men ln ons blad van Vrijdag MAANDAG 14 DECEMBER HILVERSUM I 1875 M. NCRV-Ultzen linl 8.00 Schriftlezing. 8.159.30 Gra n.pj 10.30 Morgendienst te leiden door Ds 1\] J. van Lokhorst, Ned. Herv. predikant j Hilversum. 11.00 Chr. Lectuur. 11.204 12.00 en 12.15 Gram.pl. 12.30 Orgelsnc] 1.30 Gram.pl. 2.00 Voor de scholen. 2.31 Gram.pl. 3.00 Wenken voor de keuj en 3.30—3.45 Gram.pL 4.00 Bijbellezing tocl Ds P. M. Veldhuyzen, Geref. predikant u Monster. 5.00 Gram.pl. 5.20 OpwekkinJ tot de Ned. Sohooljeugd. 5.30 Gram.pl 5.45 Pianorecital. 6.30 Vragenuur. 7.00 Be richten. 7.15 Causerie en Finsche gram p] 7.45 Reportage. 8.00 Berichten ANP. 8.ll Uitzending ten bate van het Comité voo Bijzondere Nooden, verzorgd door d> Omroepver. AVRO. KRO. NCRV ei VARA (toespraken o.a. van H. K F| Prinses Juliana en Z.Exc. Dr. H. Cc lijn en luisterwedstrijd). 9.15 Koorzang. (On 10.00 Berichten ANP). 10.35—11.30 Gr.pl Hierna schriftlezing. HILVERSUM H 301 M. Algem. Programma verzorgd door de AVRO. 8.00 Gram.pl 10.00 Morgenwijding Gram.pl. 10.30 Orj" gelconcert. 11.00 Het Lyra Trio. 11.4& Gram.pl. 12.30 De Gron. Orkestvereen. et Gram.pl. 2.00 Ensemble Jetty Cantor. 4.04 Gram.pl. 4.30 Muzik. causerie en piano spel. 5.30 „De Violiers" en Gram.pl. 6.2t Opwekking tot de Ned. Schooljeugd. 6.3} Vervolg „Violiers". 7.00 Causerie „Spoor wegen en Kerstmis 1936". 7.15 Gram.pl 7.25 Friesch halfuur. 8.00 Berichten ANP 8.10 Zie Hilversum I. Hierna muzikaal programma. 9.30 Omroeporkest en solis ten. 11.00 Berichten ANP. 11.30—12.04 Gram.pl. DROITWICH 1500 M. 11.05 Orgelspel. 12.2i BBC-orkest en solist. 1.20 Orgelconcert) 2.50 Sopraan en bariton. 3.50 Harp-Trio 4.50 Pianorecital. 5.35 Sextet en solis! 7.40 Gevar. programma. 8.50 BBC-OrkeS 9.40 Buitenlandsch overzicht. 9.55 Orge spel. 10.20 Strijkkwartet en solist. RADIO PARIS 1648 M. 11.20 Kamerorkest 4.20 Orkestconcert. 5.50 Symphonie-orkest 9.05 Benedetti-kwartet, zang en voor dracht. BRUSSEL 322 en 484 M. 322 M.: 12.50 Sa lonorkest. 1.30 Omroeporkest. 5.20 Klein- orkest. 8,20 Omroeporkest. 484 M.: 12.50 Orkest. 1.30 Salonorkest 6.35 Salonorkest. 8.20 Omroepkleinorkest DEUTSCHLANDSENDER 1571 M. 9.50 Cell* en piano. 1-0.2011.20 Omroep-Amuses mentsorkest en solisten. vliuchten. Begin Mei van dit jaar vertrol hij per vliegtuig naar Weenen. Intusschen waren bij het parket vele klachten binnen) gekomen, een arrestatiebevel volgde eil korten tijd later, op 28 Mei jl., werd hij ge arresteerd in een groot hotel in de Oosten- rij-ksche hoofdstad. De uitleveringsproceduri duurde geruimen tijd. Eerst op 14 Octobef werd de Nederlandsche makelaar op trans' port gesteld naar Amsterdam, waar hij 2! October aankwam. Veertien dagen had d« reis geduurd van huis van bewaring naai huis van bewaring. Thans stond de man terecht. Hjj bekend! 'ol ledig. In de dagvaarding waren slecht! eenige van de vele feiten opgenomen tol een totaal bedrag van f 27.000. De officier van justitie, Mr. Van Dul lemen zeide in zijn requisitoir, dat d< openhartige bekentenis van dezen verdach te het eenige lichtpunt in de zaak is. Wegens valschheid in geschrifte, twee maal gepleegd en wegens twee verduiste ringen vorderde Mr. van Dullemen ten slotte een gevangenisstraf van anderhall jaar. De verdediger riep de clementie van de rechtbank in. Vonnis 23 December. VERVROEGDE COMMISSIENOTEERING VOOR BOTER In verband met de a.s. feestdagen zal d< Oommissienoteering voor Nederlandsche boter in plaats van op 24 en 31 Decembel 1936 en 7 Januari 1937 telkens één dag eer der, dus op 23 en 30 December en 6 Januari a.s. worden vastgesteld. VEEL LIEFHEBBERS Voor de betrekking van ambtenaar voor het bouw- en woningtoezicht voor een achM tal gemeenten in -het Land van II e u s d e n n A 11 e n a, waaraan een totaal bezoldi ging is verbonden van f 1350, hebben zich! niet minder dan 112 sollicitanten aange meld. Twee monteurs van het P.E.N., die aanl de Ouderkerkerlaan t.e Duivcndrechl1 werkzaam waren aan de electrische geleidin-l gen, zij-a door de electrische stroom getrof fen. Een kreeg een schok, waardoor hij tegen den grond sloeg, de ander liep echter ernstige verbrandingswon den aan de handen op. Hij is naar Haarlem vervoerd en daar in een ziekenhuis opgenomen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1936 | | pagina 10