31iruuir £riïlscljr (üéurant w N Dagelijks verschijnend Nieuwsblad voor Leiden en Omstreken AVANG PALTHE I V abonnementsprijs: Per kwartaal in Leiden en-in plaatsen waar een agenlschap gevesligd is 2-3 Franco per post 2.35 portokosten Per week0.18 Voor het Buitenland bij wekelijksche zending4.50 Bij dagelijksche zending5.50 Alles bij vooruitbetaling Losse nummers 5 ct. met Zondagsblad 7'/» ct Zondagsblad niet afzonderlijk verkrii^aaf Bureau: Breestraat 123 Telefoon 2710 (na 6 uur 3166) Postbox 20 Postgiro 58936 Sbtocrtentiepriptn: Van I tot 5 regels'17''r Elke regel meerf °'22,/» Ingezonden Mededeelingen van 1-5 regels2 30 Elke regel meerf jQt bet bevragen aan 't bureau wordt berekend0'10 NO. 5958 DONDERDAG 10 DECEMBER 1936 16e Jaargang IE zich heden voor één jaar op ons blad abonneert, ontvangt de tot 1 Jan. a s. verschijnende nummers, met inbegrip van de Zondagsbladen en het uitge breide nummer voor de Christelijke Feestdagen, in deze maand gratis. Wie een lezer aanbrengt, zoowel als de aangebrachte zelf hebben recht op de JULIAN A-VERLOVINGSLEPEL In elk Chr. gezin een Christelijk dagblad zij de leuze. AFD. PROPAGANDA. de zondag rustdag laten; De beteekenis der lichamelijke oefening yoor de harmonische ontwikkeling van lichaam en geest is door ons nooit ont kend, wel herhaaldelijk aangeprezen. Wij hebben nimmer gepleit voor een over- gecstclijkheid, die den geest het een en het al oordeelt, de beteekenis van het lichaam onderschat en derhalve aan sportbeoefening geen waarde toekent Maar evenzeer hebben wij ons verzet te- »n de moderne sport verdwazing, die door haar overschatting van spieren en lichaamskracht de cultuur van den geest in gevaar brengt. Intusschen zijn wij, wanneer wij harmoni sche lichaamsbeweging in bescherming na men, steeds doordrongen geweest van de Vrij algemeene bedreiging, die de moderne sportbeoefening meebrengt: het gevaar dér ontheiliging van de Zondag. En het was juist met het oog hierop, dat de jaarlijks terugkeerende vierdaagsche.*!- standsmarschgn, georganiseerd door de N«*- deriandsche Bond voor Lichamelijke Oefe ning, onze warifle belangstelling hadden: <3 deze marschen toch bevorderen een zeer ^harmonische lichaamsoefening, de wandel sport, en leggen geen beslag op de Zondag, jzoodat de Christen er zonder bezwaar aan kan deelnemen. Een tiental officieren, die jaarlijks als e controleurs bij de Vierdaagsche plegen Hdienst te doen en. daardoor niet in de gele zijn zelf aan de bekende marschen te nemen, is in de afgeloopen week "afzonderlijk in de gelegenheid gesteld een !tivierdaagsche marsch te volbrengen en het ..bekende kruis te veroveren, p Dit was zonder twijfél een aardige atten- ii tie jegen- hen, die zich des zomers voor de ^honderden deelnemers plegen verdienstelijk [te maken, maar de vraag is =waarom thans ook de Zondag als marsch- dag moest worden ingeschakeld. Kon wat voor duizenden jaarlijks :*|lijk is niet voor een tiental Worden laafd? De velen, die prijs stellen op de Zondag, rullen met teleurstelling hebben waargeno men, dat nu ook hier de Zondagsrust in het •drang kwam. Wij doen een ernstig beroep op de leiders r.|van de Nederlandsche Bond voor Lichame- sllijke Oefening om op dit stuk de gevoelens zeep velen, die groote waardeering heb- voor het werk van de Bond, niet te ver- aarloozen. De N. B. v. L. O. hééft nationaal werk Dedaan door een der beste sporten te bevor- 'Mjieren en daarom: hulde aan de Bond, maar [)£- men late de Zondag rustdag! moge- b-* H HEUGLIJK FEIT; VERMANEND WOORD De raden van eenige (of vele?) kerken, en de besturen van enkele (of vele?) Christelijke véreenigingen en instellingen ontvingen dezer dagen een keurig uitge voerde brochure en een goedverzorgde n- culaire onder het motto „De overweging Waard!" D&t was geen heuglijk feit; want kerkeraden (laat ons hopen, dat het slechts eenige waren 1 en deze besturen (idem), liggen onder de ernstige verden king, dat zij hun drukwerk tot nu toe in het ongeorganiseerde bedrijf laten gereed maken. De circulaire voor de kerkeraden vangt dan ook aan met de woorden: In verband met hèt feit, dat een niet lot de collectieve arbeidsovereenkomst toegetreden ondernemer door degenen, die de redactie en uitgave van de Kerk bode en ander drukwerk Uwer gemeento verzorgen met het leveren van, dit druk werk wordt bevoordeeld, nemen onder- geteekenden de vrijheid zich tot U te wenden en enkele, o.i. ook voor U be langrijke opmerkingen onder Uw. aan dacht te brengen. Nogmaals, het is geen heuglijk feit, dat hierop gewezen moest worden. Al ver onderstellen, de onderteekenaars in de geest der liefde dan ook, dat hier geen opzet i het spel is, doch ondoordachte handeling. Het heuglijke verschijnsel bij deze dingen is, dat de circulaire onderteekend is door het bestuur van de Bond van Chr. Druk kerspatroons en dat van de Ned. Chr. Grafische Bondg e z a m e n 1 ij k. Zoo iets vinden vele menschen meer dan reemd: patroons en arbeiders die e gezind voor hetzelfde belang opkomen. verklaring van dit verschijnsel vin den de geadresseerden in de brochure, welke de circulaire vergezelt. In korte, duidelijke bewoordingen wordt uiteengezet, dat men het vroeger heel gewoon vond wanneer patroons en arbeiders als twee vijandelijke legermachten (als natuurlijke vijanden, zeiden de leeraars van de klassen strijd) tegenover elkaar stonden, maar hoe de Christelijke sociale actie daarin wijziging heeft gebracht Deze Christelijk sociale actie, die meer is dan het bevorderen der Christelijke vakbeweging, verwierp de strijd om de macht en koos voor de beslissing van het recht; en heeft de pretentie, dat zij op die basis patroons en arbeiders tol elkaar kan brengen om elkanders eere- positie en belang te bevorderen door macht en willekeur uit te sluiten. Dit laatste wijst duidelijk aan, dat een collectieve arbeidsovereenkomst noodzake- is.om nauwkeurig aan te geven, welke rechten en plichten uit het dienstverband voortvloeien. Het boekdrukkersbedrijf kan er zich op beroemen, dat hier sedert jaren een organisatie op- en uitgebouwd is, welke zegen verspreidde voor patroons en arbei ders en niet het minst voor de onderlinge verhouding. Dat geloof ik gaarne, antwoordt de klant, die drukwerk noodig heeft: het is in uw voordeel, maar ik moet het gelag betalen. Wie zoo spreekt is kortzichtig en ziet aan wat voor oogen is. Hij vergeet, dat orde in het bedrijf altijd voordeelen biedt hoeveel getob heeft men vaak met onge organiseerde patroons over prompte leve ring en goede uitvoering maar het is bovendien een groot maatschappelijk en ook kerkelijk belang, dat de arbeider in het bedrijf een goede sociale positie bezit en dat hij bij ouderdom en ziekte niet op armbestuur of diaconie is aangewezen. Daarom richten patroons en arbeiders in het boekdrukkersbedrijf tot allen, wien het geldt, terecht een woord van vermaan om als christenen rekening te houden met de op Gods Woord gegronde ordening in het bedrijfsleven. Drie groote brugroutes tusschen Noord en Zuid Sinds 1926 is begonnen met een algeiheelc -verbetering van het wegennet, aangepast eau de eischen van het moderne verkeer. Bij het wegenplan van 1932 ®ijn in de richting noord-zuid drie verkeerswegen ontworpen, ieder voorzien van de noodige bruggen. In den oostelijken verkeersweg vindt men een brug over den Rijn bij Arnhem, een over de Waal hij Nijmegen en een over de Maas bij Grave. Deze drie bruggen zijn thans reeds voor het verkeer opengesteld. De middelste route splitst zich ten zuiden van de brug over de Lek bij Vianen in tweeën. Het eene traject loopt via de brug over de Waal bij Zaltbommel en de brug over de Maas bij Hedel naar den Bosch. De eerste twee bruggen zijn klaar, die te Hedel is in uitvoering. Het derde traject leidt via de nog te houwen brug over de Merwede bij Gor- (1941 gereed) en de reeds in gebruik zijnde brug over de Bergsche Maas bij Kei- •rsveer naar Breda. Van den westelijken verkeersweg van Rot terdam naar het zuiden maakt de thans op geleverde overbrugging van het Hollandsch Diep deel uit. zoomede ook een brug over de Oude Maas bij Dordrecht, welke in 1938 'oltobid zal zijn. Verbinding Oost-Wesl Behalve de verbindingen in de richting Noord-Zuid, zijn op het Rijkswegenplan nog groote rivierbruggen voorzien in de weg van Rotterdam naar 't Oosten en in de richtin gen oost-west over den Gelderschen IJssel bij Doesilmrg en Deventer. De brug, die in eerstgenoemden weg over de Noord bij Hendrik-Ido-Ambacht zal wor den gelegd, zal waarschijnlijk eveneens in 1937 worden aangevat. Voor de brug over den IJssel tie Deventer is op de ontwerp-Verkeersfondsbegrooting voor 1937 een eerste bedrag uitgetrokken, zoodat het ook in het voornemen ligt met deze brug spoedig aan te vangen. Het Gebed des Volks voor zijn VORSTENHUIS door Dr J. H. GUNNING J.Hz. 3e DRUK verschenen „Een hooggestemd woord, voortgekomen uit enthousiaste liefde voor ons Vorsten huis en gedragen door den geest des gebeds." De drie Vorstelijke Personen worden elk apart toegesproken. Ontroerend en schoon! Ieder Nederlander moet dit lezen. 40 bladz. Prijs 0.50. Luxe editie in velours, met opdracht, ƒ1.50. IN ELKEN BOEKHANDEL De brug over den IJssel ie Doesburg, dia dan nog rest, kan niet worden losgemaakt van een plan tot kanalisatie van den Gelder schen IJssel, dat thans in overweging is. Wanneer uitgemaakt is of deze kanalisa'ie al dan niet zal worden uitgevoerd, kan ov<>' het tijdstip van bouw van deze brug wor den beslist. Thans is dat nog niet het geval. Indien zich geen onvoorziene omstandig heden voordoen mag intusschen verwacht worden, dat over ongeveer 5 jaar het brug- genplan is afgewerkt. In de raadsvergadering van gisteravond heeft de burgemeester van Zaandam, de heer K. ter Laan, medegedeeld per 8 Febr. 1937 ontheffing uit zijn ambt te hebben ge- i'é'aagdL Hij hoopt in een raadsvergadering op 5 Februari 1937 officieel van den raad af scheid te nemen. BRENGT ÖT KEftSTVACA'NTIE DOOR IN J AMSTERDAM HOTEL^CgNTRAAL leidscheX™oschje HET MOOISTE PUNT IN HET CENTRUM I LOGES MET ONTBIJT 3.52. bjzonoer VEBZOOSOE KI Bedrij f sverhoudingen Bakkersbedrijf Contact-commissie benoemd Dinsdagavond jl. kwamen de besturen van bakkerspatroons- en gezellenorganisaties, alsmede vertegenwoordigers van de coöpe ratieve beweging in vergadering bijeen ter bespreking van de ongunstige bedrijfsver- houdingen in het Nijmeegsche bakkersbedrijf. Nadat van de zijde van alle partijen de zienswijzen op het bedrijf ontvouwd waren, werd als algemeene conclusie aanvaard dat er velerlei toestanden zijn, die dringend voorziening behoeven. Teneinde in die richting activiteit te ont wikkelen. werd besloten tot de vorming van een contact-commissie, waarin alle partijen vertegenwoordigd zullen zijn door twee per sonen. Deze commissie zal ten spoedigste bij elkaar komen om een urgentieprogram sa men te stellen. IJmuider Visscher ij bedrijf standpunt van de werknemers- samenwerkende organisaties in liet IJmukLr Visscherijbedrijf hebben op oe reeds gepubliceerde brief van de Ree- dersvereeniging geantwoord, dat het uit- >ten is te achten dat de arbeiders bereid zullen zijn de besturen opdracht te geven tot het aangaan van nieuwe overeen komsten, die niet meer zouden inhouden dan handhaving van de thans geldende loon- en arbeidsvoorwaarden. Met uw prin- cipieele bereidverklaring, aldus luidt het desbetreffend schrijven, te overwegen of door het opnemen van een bijzondere bepaling tegemoet zou kunnen worden gekomen aan 1 door ons geuiten wensch met betrekking HOE ZIT DAT?, In een oud nummer van de Banier, het Chr. algemeen weekblad voor Ned. Indië lezen we, dat de berichten over het kerkelijk leven in het moederland de laatste maanden hoogst belangrijk zijn. Het blad wijst op de Synode der Ned. Herv. Kerk .jnet het verrassend besluit om een reorganisatie-commissie te benoemen"; vervolgens op de Generale Synode der Geref. Kerken, „waar belangrijke beslissin gen werden genomen" en „om maar niet meer te noemen", „de Jaarvergaderingen van de beide vereenigingen „Kerkopbouw" en „Kerkherstel", welke onlangs overeen stemming bereikten in haar houding ten opzichte van de reorganisatie van de Ned. Hervormde Kerk." Altemaal belangrijke gebeurtenissen, waarvoor velen interesse hebben, zegt dé Banier; maar laat er dan op volgen: Eén vraag: Van dit alles meldde Aneta ons niets. Geen regel, geen woord, geen letter Wij willen daar nu niet naast plaat sen, wat Aneta ons wel berichtte. Maar vragen slechts: Hoe zit dat? Ja, hoe zit dat eigenlijk, dat Het alge meene nieuwsbureau blijkbaar vrij eenz" georiënteerd is en dan natuurlijk niet in de richting van positief Christelijke actie? Hebben met name de kerken geen beteeke nis voor de cultuur en derhalve de cultus niet voor Aneta?, dtaüls m (J^staMJULwts De Stadt-Schanke Leidschepleio 5-9 TeL 33072 Amsterdam DINER DINER 1 DINER q. hor» d'oeavre vuU 1.25 ELK DINER EEN TOPPRESTATIE I - HOTEL-HAMDORFF LAREN (Gooi) Speciale tarieven voor langer verblijf en week-ends Casino Japansche tuin HOTEL WITTE BRUG DEN HAAG SCHEVENINGEN Talafoon 552395 DE gelegenheid voor Uw Partijen, Congressen e. d. DE HUWELIJKSFEESTEN IN NED. INDIE Zeven Januari een nationale feestdag BUITENZORG, 10 Dec. (Aneta). De regeering verklaarde den dag van het huwelijk van H. K. H. Prinses Juliana en Z. D. H. Prins Bernhard van Lippe Biesterfeld, tot een nationalen feest dag. De regeering heeft er geen bezwaar tegen dat, indien de dienst dit toelaat, de landskantoren ook op 8 en 9 Januari gesloten zullen zijn, de scholen zullen gesloten zijn op 7, 8 en 9 Januari. De medewerking van de kerkelijke autoriteiten werd ingeroepen om op den dag van het huwelijk door geheel Ned.-Indië godsdienstoefeningen te houden. De gouverneur-generaal en mevrouw van Starkenborgh koesteren het voornemen op den huwelijksdag den kerkdienst in de Pro- testantsche kerk bij te wonen. Op het moment van de voltrekking van het huwelijk zullen overal waar dit mogelijk is, 33 saluutschoten worden gelost. In de garnizoensplaatsen zullen troepen-inspecties en défilé's plaats hebben of feestelijke mar schen worden gemaakt. Aan de hoofden van gewestelijk bestuur is vrijheid gelaten om door recepties of diners den huwelijksdag luister bij te zetten. De gouverneur-generaal heeft het voorne men den nationalen feestdag te Batavia met een gala-maaltijd, te houden in het paleis op Rijswijk, te besluiten. Van landswege zullen gelden beschikbaar worden gesteld, waaruit de kosten voor illu minatie van door het departement van ver keer en waterstaat aan te wijzen gebouwen in de groote steden zullen worden bestreden. Zij, die arbeid verrichten volgens het z.g. „werkliedenreglement-1934" zullen ook voor de vrije dagen loon betaald krijgen. TROTTEURS N1EUWK VIERKANTE LEESTVORM! tot eventueele stijging van koeten van het levensonderhoud, komen wij er niet. Indien het uiw bedoeling is ernstig te po gen tot overeenstemming te komen en den bedrijfsvrede te bevorderen, dan achten wij het starre standpunt door u tegenover de door ons ingediende voorstellen ingenomen, daartoe allerminst bevorderlijk. Waar de bestaande overeenkomsten einde van dit jaar afloopen, dringen onze besturen nogmaals met klem aan op het openen van ernstige onderhan delingen, waarbij uitgangspunt zal die nen te zijn het zoeken naar een positie, die ook de werknemers kan bevredigen. Wij verklaren ons onzerzijds bereid' in bespreking hierover te treden. Het prijs ver loop na de depreciatie Gemiddelde stijging thans 1,98 pet. Het secretariaat van den Centr. Bond van Ned. Verbruikscoöperaties schrijft ons: Over de week van 30 Nov.5 Dec. hebben ij prijsopgaven ontvangen voor de weke lijksche enquête van 20 coöperaties. Het blijkt, dat, vergeleken bij de vorige week, de prijzen over het geheel wederom iets, n.l. 0.2 pet, gestegen zijn. Was de gemiddelde prijsstijging, verge leken bij den toestand op 24 Sept, ge durende de laatste drie weken steeds bijna even groot (n.l. ongeveer lf8 pet.), thans is zij 1.98 pet. Deze nieuwe stij ging is een gevolg van het feit, dat de prijzen van vermicelli, griesmeel, Gouda- kaas en vooral boter, iets zij'n ópgeloopen. De prijsverhooging van boter is een ge volg van het feit, dat de crisisheffing van 75 op 80 cent per K.G. is gebracht Ten overvloede wijzen wij er nog op, dat de prijzen van kaas, eieren en boter in dezen tijd van het jaar steeds plegen op te loopen. De opening der Moerdijkbrug Demonstratie-rit van de B. B. N. De B. B. N., Bond van Bedrijfshouders in Nederland, zal met 100 bedrijfsauto's deelne men aan de sterrit bij de opening der nieu we brug over het Holl. Diep. De houders van die bedrijfswagens heb ben er moeite en kosten voor over gehad om aan de rit mede te doen. Zij hebben die wagens voor 1 of 2 dagen uit het bedrijf ge nomen en stelle-n hun chauffeurs beschik baar, niet. opdat hun auto's onder de eersie zullen zijn die de brug zullen passeeren, maar omdat men de voldoening wil demon- streeren die het bedrijfsleven gevoelt bij do oplevering van dit groote werk, dat nieuwe perspectieven opent. Tevens wil men laten zien, welk goed materiaal er in ons lani rijdt aan bedrijfsauto's, waarom de wagen: van zeer verschillende constructie en van zeer uiteenloopende bestemming aanv/ezjg zullen zijn. STAKING OP EEN CONFECTIEFABRIEK Te Enschedé is een staking uitgebro ken onder de strijksters van de confectie fabriek der N.V. Gebr. Brasz. Ruim 100 per sonen hebben het werk neergelegd. Er wordt een loonsverhooging geëischt van 15 pet. In het bedrijf is tengevolge van deze staking ernstige stagnatie ontstaan. Er moesten 150 confectie-arbeiders naar huis worden ge zonden. REORGANISATIE BIJ DE SPOORWEGEN Werkplaatsen teZwolle en Utrecht worden gesloten Verplaatsing der werkzaamheden naar Haarlem, Tilburg en Amersfoort Naar wij vernemen zal bij de Ned. Spoorwegen een groote werkplaats- reorganisatie plaats vinden. Deze is mogelijk door verbetering van de in richting der werkplaatsen, een betere constructie van het materiaal maar vooral door verbeterde werkmethodes. Het ligt in de bedoeling op den duur 1 of 2 werkplaatsen te sluiten, nl. die te Zwolle en te Utrecht Met de reorganisatie zal geruimen tijd vorderen. Op het oogenblik is de verdeeling der werkzaamheden als volgt: Centrale Werkplaats Haarlem: Onderhoud in alle electrische en Dieselelectrische rij tuigen en van een deel der stoomrij tuigen der locomotoren. Centrale Werkplaats Utrecht: Onderhoud van de overige stoomrijtuigen en beheer der centrale bedrijven. Centrale Werkplaats Zwolle: Onderhoud m een deel der stoomlocomotieven en van de fcenzine-verbrandingsmotorvoertuigen en van een deel der locomotoren. Centrale Werkplaats Tilburg: Onderhoud der overige stoomlocomotieven. Centrale Werkplaats te Amersfoort en Waaenwerkplaats te Blerick: Onderhoud van de goederenwagens. Het ligt in de bedoeling door geleidelijke verschuiving der herstelwerkzaamheden tot de volgende indeeling te komeii; Werkplaats Haarlem: Alle stoomrijtuigen, alle electrische rijtuigen, alle verbrandings motorvoertuigen (inbegrepen Diesel-èlectri- sche rijtuigen), alle locomotoren. Werkplaats Tilburg: Onderhoud van alle stoomlocomotieven. Werkplaats Amersfoort: Onderhoud goede renwagens en beheer centrale bedrijven. Werkplaats Blerick: Onderhoud goeder wagens. Bij eventueele invoering van electrische- en Diesel-electrische locomotieven zullen deze waarschijnlijk aan Tilburg worden toe gewezen, terwijl overgang van de behande ling der locomotoren van Werkplaats Haar lem naar Werkplaats Tilburg niet is uit gesloten. De werkzaamheden te Zwolle en Utrecht zullen geleidelijk naar de werkplaatsen te Haarlem, Tilburg en Amersfoort worden verplaatst Juiste data voor het gereedkomen dezer reorganisaties kunnen niet wor den genoemd. Vermoedelijk zal de werkplaats te Zwolle ongeveer 1 Jan. 1939 kunnen worden gesloten, terwijl sluiting van werkplaats Utrecht ver moedelijk 1 of 2 jaar later plaats zal kunnen vinden. Ir. J. J. Stieltjes f Men meldt ons uit Den Haag: Dinsdagavond is hier ter stede in den ouderdom van bijna 72 jaar overleden ir. J. J. Stieltjes, oud-inspecteur-gene raal der spoor- en tramwegen. Wegens volbrachten diensttijd werd hem, op zijn verzoek, in 1915 eervol ontslag ver leend. Bij de reorganisatie van den Raad tot Rijkstoezicht op de Spoorwegen in 1924 werd hij benoemd tot inspecbeuf-generaal der spoor- en tramwegen. In de ingenieurswereld was hij een zeer gewaardeerde en geziene persoonlijkheid. VOORNAAMSTE NIEUWS Nadere bizonderheden over de ontzet tende ramp met het K.L.M.-vliegtuig De Lijster. Gisteren heeft de Tweede Kamer de behandeling van de begrooting van het Verkeersfonds voor 1937 voortgezet De minister over de coördinatie van het ver keer. Discussies over de onbewaakte over wegen en de Rotterdamsche Tramweg Maatschappij. Een gesprek van onzen Duitschen cor respondent met Prins Aschwin. Het wordt waarschijnlijk geacht, daf zeer binnenkort koning Edwards troonaf stand zal worden bekend gemaakt Frankrijk en Engeland willen pogen door bemiddeling den oorlog in Spanje te beëindigen. Schacht heeft een rede gehouden over Duitschlands koloniale eischen. TEOFLUXVANWAOEMAKERS BRCDA TAtv.l MOT-ECHT GRATIS Alle te reinigen artikelen in December Wij prolongeeren gratis reinigen van een paar handschoenen bij een japon, of hoed bij een heerencostuum voor hen, die dit prefereeren boven mot-echt maken. Dr. H. Nanning's TANDPASTA in tuben van 25 en 60 ets. Neerlands beste Tandpasta I Ing wensen Co. Keizersgracht 382 Amsterdam Belast zich met de uitvoering van EHectenorders, het Ineas- seeren van Coupons en het nazien van Lotingen. TeL 32121 en 33879, ondez Beurstijd 31207 fAdv.) RESTAURANT - TAVERNE 0 TEAROOM 0 GESOIGNEERDE DAGSCHOTELS vanaf FL 1.25 LUNCH FL 1.50 DINER SOIGNé FL 2.—, FL 3.— la Carte. ORCHESTRE FARKAS JENO AMSTEL HOTEL AMSTERDAM KAMERS, incl. ontbijt, van 4.50 per dag af. ZALEN v. feesten, congressen, enz.

Nieuwe Leidsche Courant | 1936 | | pagina 1