Zal Koning Edward aftreden? KNOOP 1936 VRIJDAG 4 DECEMBER 1936 EERSTE BT.AD PAO a $el^ LUXE DAMESSCHOENEN IN ELKE SOLIEDE ZAAK VERKRIJGBAAR f Adv.) Buitenland ENGELANDS CONSTI- TUTIONEELE CRISIS Londen en geheel Groot-Brittannië verkee- ren momenteel, tezamen met een zeer groot deel van het Britsche imperium, in een roes van opwinding over het opzienbarende nieuws» dat koning Edward wenscht te hu wen! Deze tijding zou ongetwijfeld allerwe gen in het rijk met blijdschap zijn ontvan gen, met het oog op de bijzondere populari teit, welke de monarch geniet, zoo er aan dit huwelijk niet zeer netelige moeilijkheden vastzaten. De vrouw van 's konings keuze blijkt te zijn een Amerikaans olie, die niet protestant is, en die bovendien reeds twee maal gehuwd is geweest, welke beide vorige verbintenissen op echtscheiding zijn uitge- loopen. Hoewel men den koning gaarne het geluk gunt, waarop hij als ieder ander mensch aanspraak mag maken, trekt men toch ernstig in twijfel of deze twee-en-veer- tig-jarige mevrouw Wally Simpson de meest geschikte persoon is, om koningin van Engeland te worden. Zal zij de plichten van eerste lady des lands op waardige wijze kunnen vervullen, en de moeder en opvoed ster kunnen zijn van een troonopvolger? Het heeft een oogenblik erop geleken, alsof niet anders dan een passage in een rede van den bisschop van Bradford deze aangelegenheid heeft aan de orde gesteld. Bij de kroningsplechtigheid van een Brit- schen koning is het de gewoonte, dat de a.s. vorst eerst in het openhaar de sacra menten gebruikt De bisschop van Bir mingham nu had op de bisschopsconferentie den wensch naar voren gebracht dit gebruik af te schaffen, daar men mocht aannemen dat de koning zich privatim op de plechtig heid zou voorbereiden, en een openlijk gods dienstig gebruik als dit overbodig was. De bisschop van Bradford kwam daartegen op en betoogde toen tevens, dat velen zouden wenschen dat de koning in het openbaar meer positieve blijken gaf van zijn godsdien stige gezindheid. De provinciale pers, die reeds lang op de hoogte was van wat er ten opzichte van mevrouw Simpson en koning Edward in de Amerikaansche kranten om ging, en die in de meening verkeerde, dat de bisschop van Bradford eveneens op deze dingen doelde, achtte zich toen geroepen, deze kwestie publiek naar voren te brengen. Namelijk of 's konings huwelijkskeuze te billijken viel of niet, zulks in verband met Zijn hooge publieke waardigheid. De „Times" onthult thans, dat de koning zelf uiting had gegeven aan den wensch, een zoodanig huwelijk te 6luiten, hetwelk een speciale vergunning van het parlement zou vereischen, en dat dit verzoek tot ge volg had de zeer langdurige spoedvergade ring van het kabinet, welke op Vrijdag 27 November gehouden werd. Men mag aan nemen dat het kabinet den daarop volgenden Woensdag tot een besluit is gekomen, nadat men eerst de leiders der oppositie en de re geeringen der dominions geraadpleegd had. Minister-president Baldwin is vervolgens bij den koning op audiëntie gegaan om hem het besluit der ministers mede te deelen, hetwelk tegen een huwelijk als dit bleek gekant. De ministers zouden zich derhalve niet zelfstandig in de particulere aangele genheden van den koning hebben gemengd, doch slechts een antwoord hebben geformu leerd op een vraag, die hun dienaangaande werd gesteld. Het is duidelijk, dat de openbare meening in Engeland zich moet verzetten tegen een echtverbintenis, die zoozeer met de aldaar heerschende godsdienstige en constitutionee- le opvattingen in strijd zou zijn. Ook van de zijde der Anglicaansche kerk heeft men daartegen zeer ernstige bezwaren. De Angli caansche kerk kan geen huwelijk bevesti gen, zoo een der beide partijen gescheiden is, en evenmin kan zij aan iemand die in dit geval verkeert de sacramenten uitreiken, zoodat zoowel de huwelijkssluiting in Enge land, als ook de kroning van de koningin, tot de volmaakte onmogelijkheden zouden hehooren. Deze geheele kwestie is nog van te in grijpender aard, daar de rol van den koning in het Britsche imperium van zeer groot be lang is, immers hij vormt persoonlijk de band, welke de dominiums aan het Rijk bindt Verzwakking van het aanzien der monarchie zou een losser worden der impe riale betrekkingen ten gevolge kunnen heb ben. Het is dan ook zonder meer te ver wachten, dat koning Edward voor een keuze is gesteld: afstand doen van zijn persoonlijk geluk, dan wel van den troon. Een derde mogelijkheid ls nauwelijks aan te nemen. Engeland kent niet het statuut van een morganatisch huwelijk, waarbij eventueele nakomelingen van de erfopvolging uitgeslo ten zouden zijn, en bovendien zou een der gelijke echtverbintenis het aanzien der dynastie zeker niet verhooxren. Vrij algemeen is men van meening, dat Edward de kroon zal neerleggen, omdat in gaan tegen het advies zijner ministers wei nig zin zou hebben. Slechts kabinetsontbin ding zou daarop kunnen volgen, terwijl het uitgesloten lijkt, dat een nieuwe regeering hem van anderen raad zou dienen dan de huidig, aan welken raad hij zich al6dan wel zou hebben te onderwerpen. Volgt Inderdaad troonsafstand, dan zou de hertog van York in zijn rechten treden. Met groot leedwezen intusschen zou het Britsche volk dezen populairen monarch zien heen gaan, die zich zoo algemeen liefde en gene genheid heeft weten te verschaffen. Het is een tragisch conflict tusschen par ticulier en algemeen belang, hetwelk de in zet vormt van deze zoo snel opgekomen fcrisis# Het schijnt wel zoo goed als zeker Maandag waarschijnlijk een verklaring van Baldwin Nadat koning E d u a r d gister avond aan minister-president Baldwin een audiëntie had verleend, welke ongeveer een uur heeft geduurd, heeft hy het Buckingham-paleis verlaten voor een bezoek aan zijn moeder, ko ningin Mary. Na Baldwins terugkeer in zyn ambtswoning in Downingstreet, heeft hü aldaar bezoek ontvangen van de hooge commissarissen van Canada, Zuid-Afrika en Australië. Ook Neville Chamberlain vertoefde bij den premier, tijdens deze be sprekingen. Een verklaring van Baldwin in het Lagerhuis zal volgens bevoegde kringen op zyn vroegst tegen Maandagmorgen mogen worden tegemoet gezien. In het lagerhuis heeft minister-president Baldwin op de vraag van den leider der labour-oppositie, A 111 e e, of hij een ver klaring had af te leggen omtrent een con- stitutioneele moeilijkheid, geantwoord: „ik heb vandaag geen enkele verklaring af te leggen. Ofschoon er op het oogenblik geen constitutioneele moeilijkheden, van welken aard ook, bestaan, is de toestand zoodanig, dat het niet gewenscht is, dat mij in dit stadium vragen worden gesteld". Toen A 111 e e aan Baldwin vroeg, of hij, gezien de spanning, die onder het Britsche volk heerscht, het huis de verzekering kon geven, dat hij een verklaring zal afleggen, zoodra het mogelijk zal zijn dit te doen, zeide de minister-president: „Al wat Allien heeft gezegd, heeft zeker mijn aandacht". Op een vraag van Churchill of Bald win de verzekering wilde geven, dat geen onherroepelijke maatregel zal worden ge nomen, voordat in het parlement een for meele verklaring is afgelegd, antwoordde Baldwin: „Ik heb niets toe te voegen aan mijn zooeven afgelegde verklaring. Ik zal de vraag, die Churchill mij gesteld heeft, overwegen." Een onontkoombaar dilemma In parlementaire kringen is men van oordeel, dat de koning zich eenvoudig voor het volgende dilemma geplaatst ziet: Afzien van zijn rechten, of afzien van zijn voorgenomen huwelijk met Mevrouw Simpson, die als katho lieke Amerikaansche, doch bovendien reeds tweemaal gescheiden vrouw, daar voor niet de meest gewenschte persoon lijkheid mag worden geacht. Geen enkel compromis zal meer mo gelijk zijn. In Westminster toont men zich uiterst pessimistisch. Een compromis is niet moge lijk, daar het gebruik niet toelaat, dat een koning een morganatisch huwelijk sluit. Zijn gemalin moet een koningin zijn en iedere afwijking van dit principe zou voor het rijk onberekenbare complicaties mede brengen. Sedert het statuut van Westminster, dat aan de dominions onafhankelijkheid heeft verleend, is de eenige band, die Engeland nog met de dominions verbindt, de kroon. Indien aan het prestige der dynastie af breuk zou worden gedaan, zou dit kunnen leiden tot een verslapping van de banden, die het Britsche rijk bijeen houden. Van constitutioneel oogpunt bezien, is de koning gehouden op punten, welke de kroon betreffen, het advies van zijn ministers op te volgen, en het is hem dan ook onmoge lijk, als souverein een huwelijk te sluiten tegen het advies van zijn kabinet in. Theoretisch zou de koning een nieuw ka binet kunnen doen vormen, teneinde van dit nieuwe kabinet een ander advies te ver krijgen. Hiertoe zouden nieuwe verkiezin gen moeten worden gehouden. Indien een nieuw kabinet zou worden gevormd, zou de koning natuurlijk gehouden zijn, het ad vies hiervan op te volgen. De reactie in de dominions Het Australische bondskabinet is ernstig verontrust over den toestand, die ten aan zien van den koning is ontstaan. Het kabi net heeft echter nog geenerlei beslissing genomen met betrekking tot het verzoek van Baldwin, zijn houding te bepalen. l^Ien gelooft evenwel, dat het Australische kabi net zal besluiten, het standpunt van het Britsche kabinet te steunen. Het Zuid-Afrikaansche publiek heeft de geruchten omtrent de huwelijksplannen van den koning kalm ontvangen. Algemeen hoopt men, dat de koning spoedig een op lossing zal weten te vinden. De geheele pers, ook de Afrikaansch- sehrijvende, behandelt de kwestie waardig en met reserve. De beurs van Johannesburg opende gis terochtend nerveus in verband met de ge ruchten. De meeste waarden daalden aan zienlijk, doch later herstelden zij zich, aan gezien een officieele bevestiging uitbleef. De te Johannesburg verschijnende bladen leverden geen commentaar. De koning beraadslaagt Officieel wordt op het Buckinghampalels meegedeeld, dat de koning op 't oogenblik onderhandelingen voert over den verkoop van zijn Canadeesche „ranch" aan Lincoln Ellsworth, den bekenden Amerikaanschen explorateur. Voorts wordt gemeld, dat de leden der koninklijke familie voor het oogenblik alle openbare afspraken hebben afgezegd. In kringen, die den minister-president na staan, wordt verzekerd, dat de kwestie van een minister-crisis op het oogenblik niet aan de orde is. De koning is gisteravond te Londen te ruggekeerd en kwam, geheel onopgemerkt door de menigte, om half 9 op Buckingham Palace aan. De koning had een onderhoud van twin tig minuten met zijn broeder, den hertog van York. die tien minuten tevoren ten paleize was gearriveerd. Na het onderhoud verliet de hertog het paleis. Om kwart over 9 kw-am Baldwin op Buckingham 0s ^ce aan, en werd onmiddel- Roning Edward VIII lijk bij den koning toegelaten. Na 50 minu ten verliet hij het paleis om zich weer naar het lagerhuis te begeven. De hertog van Gloucester en de hertog van Kent hadden een lang onderhoud met den hertog van York in diens residentie. Om kwart voor 11 gisteravond begaf, de koning zich naar Marlborough House, de residentie der koningin-moeder, terwijl Baldwin naar Downingstreet terugkeerde. De honding van Laboor De Labourpartij heeft gisteravond beslo ten, dat zij zich niet met de vorming van een nieuwe regeering zou kunnen belasten, indien Baldwin zou aftrden. De meening van de partij werd door een persoonlijkheid, die niet genoemd wil wor den, als volgt samengevat: „Als de koning weigert den raad van zijn ministers op te volgen, beschouwen wij de aangelegenheid als een kwestie van staatspolitiek cn niet uitsluitend als een kwestie van partijpoli tiek". Crisis kan niet lang aanhouden Te Londen ls men algemeen van gedach te dat de huidige constitutioneele crisis spoedig zal moeten worden opgelost, zoowol om redenen van binnenlandschen aard als om het gevaar te vermijden, dat het bui tenland den indruk.krijgt, dat het Britscho regime organisch zwak is. Dit laatste punt wordt met bijzonderen nadruk naar voren gebracht in een tijd, waarin de intern, situatie vol gevaren is. Het denkbeeld van een compromis, dat bepaalde bladen naar voren hebben ge bracht, wordt algemeen terzijde gesteld. Men hoopte nog, dat de koning zou zwich ten vopr de argumenten van den minister president, doch de atmosfeer in het parle ment is tamelijk pessimistisch. De plannen van den koning vinden een niet te overkomen hinderpaal in de hou ding der geestelijkheid, die onwrikbaar blijft in haar verzet tegen het gedrag des konings en die, naar men meent, be sloten zou zijn, den vorst de sacramen ten te weigeren, indien hij bij zijn huwe lijksplannen blijft. Ook de dominions zouden de plannen af wijzen om hun vasthouden aan het symbool hunner eenheid: 't ongerepte koningschap. Roosevelt te Montevideo De kruiser „Indianopolis", waarmede pre sident Roosevelt van zijn bezoek aan Buenos Aires thuiskeert, heeft gistermorgen Montevideo aangedaan. Ook hier werd Roo sevelt door een onafzienbare menigte met enthousiasme begroet Toen de president, aan de reeling staande, de Uruguayaansche autoriteiten ontving, bereikte de geestdrift van de menschemnas- sa, ondanks den regen, die op dat oogenblik in stroomen neerviel, een ongekenden om vang. Duizenden menscben wuifden den pre sident met vlaggetjes en zakdoeken toe. In Montevideo heeft Roosevelt aangezeten aan een noenmaal, dat door Terra, den president van Uruguay, te zijner eere was aangericht Vervolgens werd een schitteren de ontvangst gehouden, waarbij het corps diplomatique aan Roc-sevelt werd voorge steld. In den namiddag scheepte de Amerikaan sche president zich weer in aan boord van de „Indianopolis". De Sovjetvloot houdt oefeningen Aan de noordkust van Noorwegen „Tldens Tegn" meldt uit Trondhjem, 'dat aan de Noordkust van Noorwegen, deels met schending van de drie mijlszóne, voortdu rend oefeningen worden gehouden door sovjet-Russische vloot-eenheden; Duikboo- ten, mijnenleggers en torpedojagers werken daar samen met marine-vliegtuigen. Door visschers en scheepskapiteins zijn op één plaats tot twintig duikbooten geteld. De kapitein van een Engelschen trawler heeft gemeld, dat hij door de Russen nooit is lastig gevallen, doch de Duitsche en Noor- sche visschers rijn door de Russen niet altijd zacht behandeld. De Russen beweeren dat hun duikbooten oceanografische studiën maakten en dsn golfstroom moesten observeeren. In het Noorden van Noorwegen gelooft geen mensch aan deze Russische zee-onder zoekingen. Teekenend voor de stemming daar is, naar „Tidcns Tegn" voorts nog meldt, de uitspraak van den Noorschen communist, Simensen, die zich reeds eens tot rooden dictator van Huinmerfost heett opgeworpen: „Niet allen in'eresseeren zich zoo weinig voor de Noorsche kust als de Nootsche rnarise", De Spaansche burgeroorlog DE OOSTKUST WORDT ONVEILIG VOOR DE SCHEEPVAART Franco zendt waarschuwing naar Londen Nog steeds bommen over Madrid De regeering-Franco heeft gisteren de Britsche regeering ervan verwittigd, dat tot 25 December a.s. luchtaanvallen zul len worden ondernomen op de Oostkust regeering. In verband daarmede zal deze geheele zone voor de scheepvaart onveilig zijn, met uitzondering van de haven van Valencia, welke voor het in ternationaal verkeer nog vrij zal wor den gehouden. Gistermorgen hebben zeven groot e bom bardementsvliegtuigen der nationalisten, ge ëscorteerd door vier-en-twintig jachtvlieg tuigen, een nieuwen luchtaanval onder nomen op de roode stellingen in het noord westen van Madrid. Tijdens deze luchtraid, die een kwartier duurde, wierpen zij tien twaalf zware bommen neer, waarvan de geweldige ex plosies duidelijk in de binnenstad waren te hooren. Blijkbaar werden verschillende vitale centra vernield. Een deel van de stad was een tijd lang zonder licht, waaruit men kan opmaken, dat ook de in het Noord- Westen gelegen electrische krachtcentrale werd getroffen. Ook verscheiden tramlijnen lagen geruimen tijd zonder stroom. Om half elf werd de luchtaanval door het vliegtuigeskader van Franco herhaald, De vliegtuigen wierpen ditmaal twintig bom men in het Noord-westen van de stad neer. De Belgische vrijwilligere Het Brusselsche parket heeft een onder zoek ingesteld naar het werven van Belgi sche onderdanen, die hun dienstplicht nog moeten vervullen, als vrijwilligers voorden strijd in Spanje. In verscheidene communistische partijge bouwen is een huiszoeking gedaan, evenals in partijhuizen van het nationale legioen, bij den secretaris-generaal der socialistische partij Delvigne en bij den oud-diplomaat der Spaansche ambassade. Talrijke documenten werden in beslag ge nomen. Typhoon over de Philippijnen Meer dan twaalf provincies van de Philip pijnen zijn wederom door een hevigen *3 phoon geteisterd. Uitgestrekte gebieden staan onder water, tal van boomen zijn ontworteld en vele huizen rijn ingestort, t Daar de telegraaf- en telefoonverbindingen Vernield zijn, kan men zich nog geen volledig beeld vormen van den omvang der aange richte schade en van liet aantal menschen- levens dat verloren ging. GEMENGD NIEUWS De ontploffingsramp te Schiedam Nog altijd werd het lijk vermist van den werkman Wessels, die bij de ramp met de „Petrakis Nomikos" op de werf van Wilton te Schiedam om het leven kwam. Gister heeft de terreinpolitie van Wilton nogmaals een ernstig onderzoek ingesteld met het resultaat, dat zij het geheel ver koolde lijk van den vermiste heeft gevon den. Het was totaal onherkenbaar, doch aan de voorwerpen, welke op het lijk zijn aangetroffen heeft men de identiteit kum nen vaststellen. Het slachtoffer was 22 jaar en ongehuwd. Het lijk is naar het lijkenhuisje te Schie dam overgebracht BOERDERIJ-BRAND Te Simpelveldis Donderdagmorgen het erf vaai den heer Chr. Bessems, bij het Marktplein, bestaande uit huis, schuur en stallingen, waarin boerderij en voerwerkon derneming, geheel uitgebrand. De aangren zende gebouwen leden aanmerkelijke brand en blusschingsschade Een groot aantal kippen een eenden kwam in de Vlammen om. Nn weer gezond als een visoh „Ik had rheumatiek zoo erg als het maar kon. De gewrichten in mijn armen, beenen. handen gn voeten waren verstijfd. Ik kon nauwelijks loopen, en als ik een paar minu ten had gezeten, werd het een heele toer om weer overeind te komen. Ik ben bakker van beroep, dus U begrijpt wel dat ik al mijn kracht noodig heb 0111 deeg te kneden. Mijn handen waren echter zóó machteloos, dat ik mij bezorgd begon af te vragen of ik nog wel coit zou kunnen werken. Ik probeerde ver scheidene middelen, maar tevergeefs. Na een flacon Krusclien Salts ging ik mij een beetje beter voelen. Ik verbruikte nog twee flacons, en ik moet bekennen, dat ik weer plezier in mijn werk heb. Geen pijn of last meer, dank zij Ivruschen Salts. Ik kan het niet genoeg roemen, want ik voel mij weer zoo gezond als een visch." A. T. H. te K. Indien Uw afvoerorganen op de juiste wijze tot betere natuurlijke werking worden aangespoord, voorkomt U ophooping in Uw lichaam van afvalstoffen zooals het urine zuur, dat maar al te dikwijls de oorzaak is van rheumatiek, ischias, spit e.d. Kruschen Salts bevat Zouten, die zorgen voor een af doende verwijdering van afvalstoffen, door dat Uw afvoerorganen, ingewanden lever en nieren ,aansporen tot krachtiger werking. Zoodra Uw bloed zuiver is geworden, zullen de rheumatische pijnen verminderen om ten slotte geheel weg te blijven. Probeer het eens. hebt Uw geluk in eigen handen. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijgbaar bij alle apothekers en erkende drogisten f 0,10, f 0,75 en f 1,60 per flacon, omzetbelas ting inbegrepen. Let op, dat op het etiket op de flesch, zoowel als op de buitenverpak king de naam Rowntree Handels Maatschap pij, Amsterdam, voorkomt. (Adv.) Hoofdambtenaar of landloop>er Tot een Jaar gevangenisstraf veroordeeld. Gister heeft de Rotterdamsche Rechtbank uitspraak gedaan in de zaak tegen den 65-jarigen gewezen Commies der Gemeente Rotterdam, C. J. K„ die veertien dagen ge leden heeft terecht gestaan wegens ver duistering van een bedrag van f 27.000, dat hij als administrateur van den G.G.D. onder zich had. Het O.M. had in deze zaak een ge vangenisstraf van een jaar en drie maanden geeischt. De rechtbank heeft K. veroordeeld tot een jaar gevan genisstraf. De overval op de geldauto Twee en een half jaar geëlscht Op 17 Januari van dit jaar vond de zeld zaam brutale overval plaats op de geld auto van de Ned. Scheepsbouw Mij. te Amsterdam, waarmee f 32.000 werd ver voerd, doch waarvan, dank zij kranig re cherchewerk geen cent werd vermist. Eenige weken geleden veroordeelde de Amsterdamsche Rechtbank een van de daders tot een gevangenisstraf van 2 Jaar. Gister stond de tweede terecht, de 2-i-jarige fabrieksarbeider P J. N., die volledig het hem ten laste gelegde bekende. Na het getuigenverhoor eischte de offi cier van Justitie 21/2 jaar gevangenisstraf. Uitspraak 17 December. De moord te Heeze Tien jaar geëlscht. Voor de rechtbank te 's-H e r 10 g e n- b 0 s c h is behandeld de strafzaak tegen den 41-jarigen arbeider J. E. van M. te Leende, die zich te verantwoorden had wegens moord op J. Dobelmann, vorig jaar te Heeze gepleegd. De officier van Justitie mr. Dubois, stelde den verdachte aansprakelijk voor de gruwelijke daad. De ten laste legging van moord wilde hij laten vallen, maar die van doodslag achtte hij wettig en overtuigend bewezen. Hij eischte een gevangenisstraf van tien jaar met ter beschikking stelling van d6 regeering. Uitspraak over veertien dagen. LANDHAAIEN VEROORDEELD. De Rotterdamsche rechtbank heeft vonnis gewezen in een beroovingszaak. Hierbij waren een man en twee vrouwen betrok ken. Zij hadden in een berucht pand te Rotterdam een buitenman van f 3000 beroofd. De 36-jarige koopman A. v. B., werd door de rechtbank tot een jaar en zes maanden gevangenisstraf, de 27-jarige werkster A. C. wegens medeplichtigheid tot een jaar gevangenisstraf en de 26- jarige C C. v. H., tot zes maanden gevan genisstraf veroordeeld. VltVl f ,1\»> DAN HELPEN WIJ ELKAARI N.V. DORDRECHTSCHE ASPHALTFABRIEK ORANJESTRAAT 11 DEN HAAQ VIJVER-ISOLEERINGEN H. LANG ZOON - ULFT (Gld.) RIETMEUBELFABRIEK „INDUSTRIA" Opgericht 1875. TeL 218. Rietmeubelen voor serre*®, terrassen, schepen, zie- kerhulzen, sanatoria, etc* Levering door den hande) voor Teakhout N.V. v.h. D. MATAK FQNTEIN harlingen.tel.22s Uw rijwiel Is qoed. Maar Uw zadelt H qPj\e zweeFzadel Kei ii niet dwfi. Vraagt Uw rijwielhandelaar Rijwieldief gegrepen Hij ging naar Indlë Bij een rijwielhandelaar te Bussum ver. voegde zich dezer dagen een man, die zijn j fiets wenschte te verkoopen, naar hij zeide, omdat hij naar Indië ging. 2 De fietsenmaker taxeerde het rijwiel eaij, bood den man f 12, waarmede deze accoordj ging. Zoodra de man was heengegaan, noteerdef de rijwielhersteller den koop in het register? en bekeek het rijwiel vervolgens wat nader.' Tot rijn verwondering zag hij op het zadel«i taschje een anderen naam staan dan henu door den verkooper was opgegeven. Het ver-n moeden, dat het rijwiel wel eens gestolen^ kon zijn. was spoedig bewaarheid en de fiets'! bleek in Hilversum te zijn ontvreemd. Dank zij het signalement, dat van den dief* kon worden opgegeven wist de Hilversum-11 sche politie dezen te arrestee ren. GARANTIE.STANDGROEN GARANTIE.STAND BRUIN GARANTIE-STAND ROOD GARANTIE-STANDZWART GARANT IE-STANDBLAUW Speciaal product voor Buitenwerk. HOUDT pi HET IJZER ROESTVRIJ en BESCHERMT HET V HOUT. Wordt 5 JAAR GEGARANDEERD f Levering uitsluitend aan den Handel Wed. Boonstoppel Zn. Lak- en Vernisfabriek WADDINXVEEN - TELEF. 50 (Adv.) Zelffs de ondergrondsche te Madrid biedt geen veilige schuilplaats meer tegen bomaanslagen. Op den voorgrond i bom door het straatdek heen ia eea statio n der order gr ondsche, waarin burger* xi ch veilig waaodaa.

Nieuwe Leidsche Courant | 1936 | | pagina 2