JHeitwe (£ournnt AVMfc Dagelijks verschijnend Nieuwsblad voor Leiden en Omstreken Oranje-vreugde in Eindhoven RESTAURANT YPENBÜRG rtla/a abonnementsprijs: Rei kwartaal in Leiden en in plaatsen waar een agentschap gevesligd is 235 Franco per post 2.35 portokosten Per week0.18 Voor het Buitenland bij wekelijksche zending430 Bij dagelijksche zending530 Alles bij vooruitbetaling Losse nummers 5 ct. met Zondagsblad 7'/> et Zondagsblad niel afzonderlijk verkriigbaa* No. 5949 Bureau: Breestraat 123 Telefoon 2710 (na 6 uur 3166) Postbox 20 Postgiro 58936 MAANDAG 30 NOVEMBER 1936 16e Jaargang Van I tot 5 regels 1.17% Elke regel meer 0.22'/» Ingezonden Mededeelingeo van 1-5 regels 230 Elke regel meer 0.45 Voor het bevragen aan 't bureau wordt berekend 0.10 DUBBEL SPEL Het begint thans in al breeder kringen door te dringen, dat van de Sovjet niets goeds te wachten is. Men heeft van communistische zijde de echijr. gewekt, alsof Stalin als hoofd van de Sovjetregeering niet verantwoordelijk zou^ zijn voor de daden van Stalin als hoofd der Komintern. Ieder had van meetaf aan kunnen begrij pen, dat dit een bedriegelijk, dubbel spel was Waarom heeft de wereld zich zoolang la ten misleiden? Zal men thans eindelijk begrijpen, hoe onverantwoordelijke laksch- hcid in vele landen zelf, hoe de erkenning van Sovjet Rusland en het opnieuw aan- knoopen van diplomatieke betrekkingen, maar vooral het toelaten van deze Staat tot de Volkenbond, Europa hebben gebracht aan do rand van de ondergang? „De Sovjetregeering aldus de Ticnes voor kort kan niemand meer bedriegen met haar listige antwoorden. Het is thans duidelijk, dat zij dubbel spel speelt: een openlijk spel te Gonève en een sluiksch spel tegen de regeeringen van dc andere mo gendheden. Het internationaal wantrouwen heeft reeds zijn hoogtepunt 'bereikt. Het gaat niet meer op te Geneve te figureeren als de engel des vredes en tezelfdertijd met mis- dacige methodes de wereldrevolutie voor te bereiden." \Vas het niet de Engelschman Lloyd George, die de eerste was om handelsbe trekkingen met Sovjet Rusland aan te knoo- pen, onder het motto: „Zelfs met kanni balen kan men zaken doen"? Vindt men niet m alle verkoopzalen van Europa voor werpen te koop, door de Sovjets van hun particuliere eigenaars gestolen? Bleek niet uit een interpellatie in de En- gelsche Kamer, dat Engeland aan de Sov jets tanks heeft verkocht? Heeft Herriot. niet in zijn boek Orient het totaal der credietcn door de „kapitalis- tischo landen" aan Sovjet Rusland toege staan geschat op 17 milliard Fransche francs? Geld, dat heusch niet ten goede ge komen is aan het verkommerende Rus- sischc volk, aan het uitgehongerde prole tariaat, doch vrijwel geheel aan de vorming van hét ^onoverwinnelijke Sovjetleger", dat in staat moet zijn straks alle „kapitalis tische legers" te verpletteren en aan de ondermijnende communistische propaganda over heel de wereld. Men kan dus zeggen, dat vele regeerin gen den Sovjets de wapenen hebben ver strekt om hun volk in een rampzalige bur geroorlog te storten. Het is juist: de Sovjets spelen een dubbel spel. Maar dat is van hen moeilijk anders to verwachten. Van bedriegers kan men be drog tegemoet zien. Maar veel erger is het dubbel spel van dio volken en staatslieden geweest, die in naam anti-bolsjewistische politiek dreven, doc.h in werkelijkheid de gruwelijke, sata nische Sovjetmacht hielpen steunen en uit breiden. Ho4 zal ons volk en regeering een oorzaak van onvergankelijke eer zijn, daaraan niet te hebben meegedaan, maar aan de verlok kingen van roode economische voordeelen weerstand te hebben geboden en geen diplo matieke betrekkingen te hebben aange knoopt met een natie, welke alle andere op laaghartige wijze bedriegt en de allereerste eischen van internationale moraal en fat soen met voeten treedt. „IK BESCHULDIG", MAAR NIET MIJZELF Een paar weken geleden hield Nat. Her stel een congres in Den Haag waar een oud-generaal en een oud-vice-admiraal hun oordcel gaven over onze weermacht te land en ter zee. Dat oordeel was vernietigend; bedoelde het althans te zijn. De heer Snijders sprak zoo suggestief mo gelijk. In navolging van een beroemd Fransch schrijver, die uitriep: J'accuse! her haalde deze spreker eenige keeren: ik be schuldig! Onder die beschuldiging vallen de Neder- landsche regeering, de volksvertegenwoor diging en het volk, alle drie. Echter, tot het: „ik beschuldig mij zelf"; kwam de spreker niet. En dat spijt ons. Het doet op zich zelf al onaangenaam aan, dat generaals en vice-admiraals „bui ten dienst", d.w.z. gepensionneerd, in deze dingen het hoogste woord voeren; in casu de laatste oud-opperbevelhebbers van leger en vloot; hoewel het overigens een alge meen verschijnsel is, dat militairen, die ge durende hun diensttijd tot een groote mate van zwijgzaamheid verplicht, en bereid wa ren, zoodra ze „vrij man" werden hun schade dubbel inhalen. Toch zou ook dan een groote mate van voorzichtigheid aanbeveling verdienen. Im mers rijst de vraag: wat hebt gij gedaan toen een groot stuk verantwoordelijkheid uw deel was? Hebt gij toen met de Ruyter gesproken: als de heeren Staten er de vloot aan wagen, dan waag ik mijn leven? Laten wij het anders zeggen: de ver waarlozing van leger en vloot in de mate, zooals de gepensionneerde commandanten deze schilderen, is natuurlijk geen kwestie tan vandaag of gisteren, maar was al ja ren te constateeren. Hebben zij toen het uiterste beproefd om verbetering te verkrij gen. Thans schrijft men boven hun requi sitoir: „Het is onze plicht en ons voorrecht ons vaderland met goed en bloed te dienen". Treffend en schoon, maar hebben zij hun positie ooit als inzet gesteld? Wij ontzeggen natuurlijk aan niemand het recht te wijzen op onze gebrekkige of zelfs onvoldoende weermacht, en we willen zeker deskundigen in ruste geen spreek verbod opleggen; maar we achten een iet wat rustiger optreden wel zeer gewenscht. Laten vooral zij zich voor overdrijving, niet alleen zakelijk, maar ook in zeggingswijze, hoeden. In de eerste plaats, orhdat men meer dan anderen als deskundige in het buitenland dc gedachte kan wekken, dat de weerbaarheid van Nederland alles te wetischen overlaat; generaal Snijders is ten deze a! eerder uitgegleden. In de tweede plaats, omdat elke zelfbeschuldiging achter wege blijft Wij zouden deze luidruchtige critici het goede voorbeeld van meer dan één oud- minist.er willen voorhouden, die zou kunnen spreken van geheime of openbare tegenwer king, waardoor een goede maatregel ach terwege is gebleven; maar die over deze dingen in 't openbaar zwijgen, omdat zelf- rechtxaardiging het land schade zou kun nen doen. Zij dienen het land! Heengaande Kamerleden Van de Sociaal-democratische tractie Het Partijbestuur der S.D.A.P. doet in de roode pers mededeeling van personen, die door de Pnrtijafdeelingen en Gewestelijke Federaties zijn genoemd als candidaat voor de komende Kamerverkiezingen en die be reid zijn een candidatuur te aanvaarden, ongeacht welke plaats zij op de lijst krijgen. De namen van de volgende, thans zitting hebbende roode Kamerleden, komen hierbij niet voor: Mr. J. e. W. Duvs, die geen lid der partij meer is; voorts Mej. S. Groeneweg en de heeren Ir. Ch. G. Cramer, A. v. d. Heide, P. Hiemstra, K. ter Laan, W. H. Vliegen en J. H. F. van Zadelhoff. Deze aftredende leden zullen dus hoogst waarschijnlijk niet in de Kamer terugkeeren Dr. M. van Blankenstein Gaat de N.R.C. verlaten Dr M. van Blankenstein, de bekende bui- tenlandsche overzichtschrijver van de N.R.C gaat deze courant verlaten. Onder de rubriek „Letteren en Kunst" in het,blad van j.l. Zaterdagavond, komt de volgende mededeeling voor: „Dr M. van Blankenstein, gedurende vele jaren aan ons blad verbonden, zal binnen afzienbare tijd onze redactie verlaten. Bezwaren bij de samenwerking met de hoofdredactie waren oorzaak, dat dit tot wederzijds groot leedwezen en ook tot spijt van de directie en commissarissen tenslotte onvermijdelijk is geworden". Een Luchtbeschermingsfonds Nationale inzameling ln 1937 In de te Utrecht gehouden vergadering van de Vereen, voor Nationale Veiligheid, heeft prof. dr J. E. de Quay medegedeeld, dat de vereeniging van plan is een lucht beschermingsfonds te stichten, waaruit in de toekomst de opleiding van vele jongelui tot militair vlieger kan worden bekostigd. In de eerste helft van 1937 zal een groote nationale inzameling worden ge houden, zoowel hier te lande als in Ned.-Indië. De giften zullen het karak ter moeten dragen van een gebaar van het Nederl. volk, dat voortspruit uit do overtuiging: tWij willen wat geven, zelfs nu, uit onzen nood, als het er om gaat de groote waarden van ons zelf standig volksbestaan te handhaven". De Regeering heeft verklaard met het plan in te stemmen. Onder deze titel verschijnt binnen eenige dagen een tijdpreek van Prof. G. Wisse, naar aanleiding van het heugelijk feit, dat H. K. H Prinses Juliana met Kerstmis de Bruid zal zijn. De uitgave geschiedt door D. J. v. Brum men te Dordt, NATIONALE BLAUWE WEEK- COMMISSIE De |aarli]ksche gedelegeerden vergadering Onder presidium van den heer J. C. Ru gaart van Apeldoórn kwam de Nationale Blauwe Week-commissie tegen het Alcoho lisme te Utrecht in jaarlijksche gedelegeer- denvergadering bijeen. Nadat de voorzitterde vergadering met een woord van welkom had geopend, kwa men de jaarverslagen aan de orde. De aftredende voorzitter, secretaris en penningmeester werden herkozen, evenzoo de aftredende bestuursleden, de heer G. L. de Haas, wethouder van Utrecht, J. C. Toe- beste Rotterdam, W. C. F. Scbeps te 's-Gra venhage en H. Teutscher te Zaandam. De vergadering besloot om de sluitingsdo- monstratie op den '2en Pinksterdag in 1937 te Arnhem te houden en te wijden aan de geheelonthouding en de onderlinge verster king. Vanwege de commissie zullen Prov. meetings worden gesubsidieerd. Ook zal het reizend drankweermuseum in de xverk- verschaffingskamperi in de komende blau we week een tournee maken. Na rondvraag werd de vergadering geslo ten. Geschenk Ned erl. Deze plaat zal onder de Nederlandsche schooljeugd worden gebracht ter aanmoe diging van de collecte, die op 15 De cember op alle scholen in Nederland zal worden gehouden. Het is de eerste prijs van de prijsvraag, die het comité ..Neder' landsche Schooljeugd 15 December'' had uitgeschreven onder de schooljeugd en is het ontwerp van den winnaar Willy Hofman te Den Haag. Nederlandsch stoomschip verliest schroefblad Het Nederlandsche s.s. „Poseidon", hetwelk Zaterdagavond van Rot terdam was vertrokken met bestem ming Middel landsche Zee, is Zondag- mogren om 11 uur IJ mui den bin- nengeloopen, aangezien het schip op zee een schroefblad had verloren. Het eohi-p Is naar Amsterdam opgé- varen, waar het vanmorgen in het Neder landsche dok is opgenomen. Chr. Fabrieks- en Transportarbeidersbonden Onder voorzitterschap van den heer W. Strijbis Pzn., (Nederland) kwam te Antwerpen het bestuur van de Int Federatie van Chr Fabrieks- eu Transportarbeidersbonden bijeen. Men hield zich vnl. bezig met het vraag stuk betreffende de regeling van den ar beidstijd van het chauffeurswezen-. Het bestuur besloot op korten termijn een vakgroepsvergadering uit te schrijven en stelde vast, dat hel naar zijn oordeel de hoogste tijd is dat er internationale ar beidstijdverkorting komt voor de chauf feurs, op den grondslag van de veertig urenweek. Christelijke auteurskring Uitgave van een lustrum-bundel Zaterdagmiddag heeft de Christelijke auteurskring een vergadering gehouden te Utrecht onder voorzitterschap van den heer W. G. van de Hulst Besloten werd opnieuw een lustrum-bun del uit te geven, bevattende literaire bijdra gen van alle leden. De commissie tot re dactie van den vorigen lustrumbundel (bestaande uit mevr. H. Kuyper-van Oordt en de heeren C. Rijnsdorp, P. J. Risseeuw en G. Kamphuis) werd verzocht ook thans de voorbereidende werkzaamheden hiertoe op zich te nemen. Tot het lidmaatschap van den kring werd vervolgens uitgenoodigd de h°cr B. Bakker te Bussum. Ernstig verkeersongeluk te Amsterdam Verpleegster gedood Op den hoek van de Apollolaan en de Beethovenstraat te Ams t e r d am is een ernstig verkeersongeluk gebeurd. De verpleegster mej. de V. reed op haar motorfiets in de Apollolaan in de richting van de Apollo-hal. Bij de Beethovenstraat zag zij de tram, een motor- en bijwagen van lijn 24, die uit de richting van den Stadion- weg kwam, niet, met het gevolg, dat zij in volle vaart tegen de bijwagen botste. Zij werd op straat geslingerd en is door den G.G.D. met een schedelbasisfractuur naar het Wilhelmina-Gasthuis vervoerd. In dei loop van den dag is zij aan de bekomen ver wondingen overleden. Den trambestuurder treft geen schuld. Tragisch ongeval Zaterdagavond laat bemerkte een schipper, die met zijn schip door de Zuid-Willems- vaart voer, ter hoogte van de Heeswijksche- brug, dat hij op een voorwerp stootte. Bij on derzoek bleek dat een auto in het water lag. Na korten tijd slaagde men er in het voer tuig op den wal te brengen In den wagen vond men het stoffelijk overschot van den bestuurder, den 28-jarigen reiziger J. Knaa- pen uit Tilburg. Het is waarschijnlijk dat deze in d.-n nacht van Vrijdag op Zaterdag omstreeks half twee ter plaatse het water is ingereien, daar zijn horloge op dat uur was blijven staan. De wagen was geheel onder water geraakt, zoodat Zaterdag niets van het ongeval is gemerkt. Het lijk van het slachtoffer is naar Til burg overgebracht Kolendampvergiftiging te Apeldoorn Oude vrouw overleden Een zeer ernstig geval van kolendamp vergiftiging heeft zich Zaterdag te Apeldoorn voorgedaan, waarvan een hoogbejaard echtpaar het slachtoffer ge- worden is. De 78-jarige mevr. De Vries is aan de gevolgen overleden, haar 80-jarige echtgenoot verkeert in ®eer ernstige toestand. 's Avonds omstreeks half twaalf vonden buren het echtpaar, dat aan de Hoenderloo- scheweg no. 1 woont, bexvusteloos zittende in de armstoel-en voor de kachel. Onmiddellijk werd de hulp van een geneesheer ingeroe pen, die constateerde, dat de vrouw reeds eenige uren overleden v/as, tengevolge van kolendampvergiftiging. Bij den man waren nog i.:ekenen van leven te bespeuren. De slachtoffers werden naar het Julianazieken- huis overgebracht. De toestand van den bij na 80-jarigen De Vries is nog zeer ernstig. Het onderzoek heeft uitgexyezen, dat de schoorsteen en de kachelpijp verstopt xvareui door opeengehoopte roetdeelcn. TE WATER GERAAKT EN VERDRONKEN Zaterdagmiddag is een achtjarig jongetje bij steiger 2 aan de Ruyterkade te water ge raakt en x'erdronken. Des avonds om 11 uur is het lijkje opgehaald en naar het Binnen-Gasthuis vervoerd. DE PRINSES EN HAAR VERLOOFDE OP BEZOEK Een onthulling en een eerste steenlegging Spontane Brabantsche blijdschap Het eerste bezoek, dat de Vorstelijke Verloofden Zaterdag tezamen en oifi- cieel aan 1 Eindhoven brachten, is een gebeurtenis geworden, die wel door talloozen met groote verwachtingen was tegemoet gezien, maar in Eind hoven' een beweging heelt veroorzaakt, zooals nog maar zelden in een werk stad als deze is waargenomen. Geduren de heel den tijd,' dat de Prinses en de Prins in Eindhoven vertoefden en deze tijd was helaas slechts kort deinde over alle stTaten een golf van spontane Brabantsche vreugde, die ten top steeg wanneer het Vórstelijk Paar zich maar even vertoonde, vooral toen het* zich per auto naar het Stadspark en vandaar naar de gemeentelijke ontvang zaal, het stedelijk Van Abbe-i begaf. Het doel van dit vorstelijk bezoek xvas de onthulling van het Radio-monument, dat is opgericht ter herinnering aan de eerste radio telefonische verbinding met Indië, waarbij H.M. 'de Koningin Zich rechtstreeks tot de bevolking van onze Overzeesche gexvesten richtte. Prinses Juliana zou deze onthulling ver richten en Prins Bernard xvas voor deze gelegenheid uitgenoodigd om den eersten steen van het astronomisch observatorium te leggen, dat dr A. Philips aan de afdee- ling Eindhoven x-an de Nederl. Vereeniging voor Weer- en Sterrekunde had geschonken. De aankomst De Prinses en de Prins kxvamen tegen half drie te Eindhoven aan. Aan de grens van de gemeente werd het Vorstelijk Paar op den Boschdijk döor burgemeester A. Verdijk verwelkomd. Diens dochter, mej. Annie Verdijk, offreerde de Prinses een tuil bloemen. Langs een omxveg om den beruchten Woenselschen overxveg te V e r m ij d e n, reed de stoet vervolgens door de stadsdee- ler. Strijp en Gestel naar het achter den Elzent gelegen Stadspark. De meeste be drijven en alle gemeentelijke instellingen hadden hun personeel vroeg het week-end laten beginnen, zoodat het geen xvonder xvas, dat langs heel den kilometers langen intochtsxveg het publiek in drommen stond bijeen gepakt. Nauxvelijks hadden «de Prinses en de Prins bij den ingang van het Stadspark de auto xrerlaten, of bazuingeschal xxreerklonk, xvaarop de Philips-harmonie het Wilhelmus speelde en de dochter van den voorzitter van het radiomonument-comité, mej F. van der Putt, bloemen aanbood. De burgemees ter begeleidde de Vorstelijke Bezoekersnaar het dichtbij den ingang gelegen monument Rechts daarvan 'xvas een getimmerte ver rezen, xvaarop de Prinses en de Prins plaats namen, in gezelschap van burgemeester Verdijk en enkele anderen. Toespraak burgemeester Verdijk Nadat men de plaatsen had ingenomen sprak de Burgemeester het voorname gezel schap toe, hen hartelijk dankend voor hun bereidxvilligheid bij de onthulling van dit monument aanxvezig te xvillen zijn en dat op een dag die zoo kort verwijderd is van een grooter en glorievoller dag: die van 't huwelijk. De onthulling De heer K. L. H. v d Putt bood hier na het monument aan de gemeente aan, waarna het oogenblik xvas gekomen, dat H.K.H. Prinses Juliana naar voren trad en van een verhoogde plaats aan de achterzijde van het monument af aan het koord trok, xvaarmede het grijze doek, dat het bronzen beeld aan 't oog onttrok, werd verxvijderd. Luid applaus weerklonk. Opnieuw het xvoord nemende, zeide hier na de Burgemeester het monument uit naam der stad gaarne en dankbaar te aan vaarden. Dit monument zal getuigen van de energie van dr Philips en zijn medewer kers, x'an het medeleven van de Eindhoven- sche bevolking hiermede en van een koninklijke daad, zeide spr. Ik eindig met U allen te bedanken voor Uxv tegenxvoor- digheid en Uxv medewerking, in het bijzon- dor het Comité voor het monument en dr Philips met zijn staf en ik sluit deze plech tigheid met de hartekreet: Leve de Ko ningin, lex'e de Prinses, leve de Prins, xvaarmede allen hartelijk instemden. Terxx'ijl de Philipsharmonie de Lippe Det- moldmarsch speelde begaf het gezelschap zich naar den aanbouxv van het Astrono misch Observatorium^ dat even verder in het park nabij den grooten vijver is ge legen. De eerste steenlegging Aldaar sprak de 'voorzitter der Weer- en Sterrekundige Vereeniging ir A. v. Slui ters, een dankxvoord tot den schenker van de sterrewacht, dr A. F. Philips, en tot het gemeentebestuur x'oor het afstaan van den grond. Dr Philips overhandigde met eer kort woord, waarin hij opmerkte, dat dit de eerste steen is, xvelke door Prins Bernard is geplaatst, een zilveren troffel aan Z.D.H., die onmiddellijk den gedenksteen plaatste. Weer langs een ornxx-eg, doch thans door de binnenstad, xx'aar alle organisaties en vereenigingen zich in .staand défilé" had den opgesteld, begaf de stoet zich, in volg orde als bij de aankomst, omstreeks drie uur naar het stedelijk Van Abbemuseum, xvaar de Prinses en den Prins en den ge- noodigden thee werd aangeboden. Omstreeks vier uur vertrok het Vorstelijk Paar weer uit Eindhoven, daarbij door een politie-escorte en een juichende menigte langs den xveg uitgeleide Prins Bernhard metselt de eerste steen voor het te Einhoven te bouwen Stttre- kundig Observatorium, door Dr. Philips aan de- stad geschonken. Geheel rechts H. K. H. Prinses Juliana. TEOLIN van WAGEMAKED5 Breda' VOORNAAMSTE NIEUWS Dit Nummer bestaat uit DRIE bladen Zaterdagmiddag bezochten de Vorste lijke Verloofden Eindhoven waar Prinses Juliana het radiomonument onthulde en Prins Bernhard de eerste steen legde voor een sterrewacht. Ernstig geval van kolendampvergifti ging met doodelijke afloop te Apeldoorn, Rotterdam geeft een nieuwe 4 pCt, geldleening uit groot 7J/£ millioen gulden. Nadere bijzonderheden omtrent de op lichting te Capelle aan de IJssel. Er zijn reeds twee arrestaties verricht. Te Baarle heeft een voetballer tenge volge van een tijdens een wedstrijd opge- loopen verwonding het leven verloren. In de Zuid-Willemsvaart, onder Schijn- del heeft men een auto met het lijk van de chauffeur gevonden, die onbemerkt in het water was gereden. Te Amsterdam is een wijkverpleegster in botsing gekomen met een tram, tenge volge waarvan ze is overleden. De volkenbondsraad zal op 7 of 14 December a.s. bijeenkomen. Te Goslar heeft Goering een rede ge houden over de Duitsch-Oostenrijksche vriendschap. In Madrid wordt de bevolking be dreigd door honger en epidemieën. De consuls van Oostenrijk en Para guay zouden door de ,ooden zijn dood geschoten. 'n Evenement voor Den Haag. U kunt bij ons rustig lunchen en dineeren. Pracht uitzicht en U ziet ze vliegen. (Adv.) RESTAURANT - TAVERNE TEAROOM GESOIGNEERDE DAGSCHOTELS VANAF Fl. 1.25 LUNCH Fl. 1.50 DINER SOIGNE Fl. 2.-, Fl. 3.- la Carte. ORCHESTRE FARKAS JENÖ Penningmeester te Volendam in arrest Waarschijnlijk verduisteringen gepleegd. In Vol e n d am is de penningmeester van de R. K. Kiesx'ereeniging gearresteerd en voor den Officier van Justitie te Amster dam geleid, daar hij vermoedelijk ten na- deeie van die x-ereeniging gelden verduis terd heeft. Tevens beheerde deze functiona ris de gelden xran de plaatselijke vereeni ging het „Wit-Gele-Kruis", ten nadeele xvaar van hij eveneens gelden verduisterd zou hebben. Het gaat om bedragen van resp. f600 en f1500. De penningmeester heeft de laatste tijd nogal te Kampen gehad met moeilijkheden in zijn eigen zaak. Hij heeft daaroD geld ..geleend" van de vereenigingen, xvaarvan hij penningmeester xvas. met de bedoeling, dat later xveer terug te storten. Toen echter onx'erxvacht kascontrole plaats vond, kxvam aljes aan het licht. De politie verdenkt den vader van den aangehoudene van medeplichtigheid. De man is de tachtig gepasseerd JU Pijp Tabak Ttconi» Leeuwarden ÏAdvJ

Nieuwe Leidsche Courant | 1936 | | pagina 1